56

"לברך על מה שיש": היין החדש של מיכל אנסקי

מיכל אנסקי משיקה יין חדש בהשראת דורות של נשים ממשפחתה, כולל שתי בנותיה שגם מככבות על תווית הבקבוק: "סערת ההנקה הייתה אחד הדברים החשובים שעשיתי בשנה האחרונה, ואנשים שחושבים שיש משהו פסול או דוחה בהנקה הם אנשים לא נאורים שסובלים מבורות"

תמונה כללית
שי שגב | פורסם: 02/01/2021
שנה וחצי היא עבדה על היין, עד שהתקבלה התוצאה הסופית. גם על המחיר היא התווכחה לא מעט - פחות מ-90 שקלים זה מה שהיא כיוונה אליו ובסוף תג המחיר שהבקבוק הזה נושא הוא - 75 שקלים, אולי לא זול אבל בהחלט מחיר סביר לבקבוק יין ישראלי.
הכירו את "דורות 2016", יין של יקב הרי גליל - יין חדש שהוא תולדה של שיתוף פעולה של היקב עם מיכל אנסקי - הפעם בכובע הגסטרונומית. אנסקי, בעלת תואר שני בגסטרונומיה וייננות מבית הספר לגסטרונומיה באיטליה, לקחה את האהבה ליין צעד אחד קדימה ועשתה דריסת רגל ראשונה בתחום. היין החדש נוצר בהשראת משפחת אנסקי לדורותיה - החל משלב בחירת היין ועד עיצוב התווית.
הכל התחיל לפני החתונה של אנסקי עם בן זוגה - היא הזמינה את היין, ואנשי היקב הדפיסו את התמונה שלהם על התווית. "נוצרה ביני לבין אנשי היקב חברות, ומצאתי שם בן זוג של אחת המנהלות שסובל גם הוא משיתוק בפנים, וכך נוצר בינינו דיאלוג אינטימי", היא מספרת, "ובכל, בראש ובראשונה אני אוהבת לעבוד עם נשים כי זה מגיע ממקום של חיבור אמיתי, של אהבה ותשוקה משותפת, ולכן הדברים מגיעים לרוב מחדווה - לא ממקום קפיטליסטי אלא מיצירה".
צילום: ענת מוסברגהחתונה: מיכל אנסקי אייל אמיר (צילום: ענת מוסברג)
התוצאה: יין אדום יבש עם בשומת דובדבן בשל, וניל טבק ופירות יער. ליין מרקם קטיפתי וסיומת ארוכה והוא למעשה בלנד של קברנה סוביניון (55%), סירה (23%), פטי ורדו (2%) ומרלו (10%).

כבוד לאדמה הישראלית

רק בחודש מאי השנה התעורר מחדש דיון ציבורי בנושא ההנקה בציבור, אחרי שאנסקי פרסמה בחשבון האינסטגרם תמונה שלה מניקה את בתה הקטנה, גבריאל-לי, כשהיא בגיל שלושה חודשים.
אחרי הסערה שעוררו תמונות ההנקה שלך באינסטגרם - לא חששת לפרסם שוב תמונות של הילדות שלך? "סערת ההנקה הייתה אחד הדברים החשובים שעשיתי בשנה האחרונה. אנשים שחושבים שיש משהו פסול או דוחה בהנקה הם אנשים לא נאורים שסובלים מבורות. אני יודעת שבעקבות הדיון שהתנהל אחרי התמונה הזו, הרוחות השתנו וההנקה קיבלה עוד לגיטימציה בחברה הישראלית. אני שמחה, גאה ומברכת על זה".
למה פתאום יין? "יין הוא בראש ובראשונה סיבה לחגיגה. בעת האחרונה, בגלל הקורונה, אנשים יותר ויותר פותחים יינות ביום חול ואני מברכת על זה. מעצם פתיחת בקבוק יין, יש בתהליך הזה רצון להרים כוסית ולברך על מה שיש. יין הוא סיבה לברכה, סיבה לשמחה, לחגיגה, לבישול, ואפילו רק להסתכל אחד לשני בעיניים. אנחנו מברכים על יין בחגים, אנחנו מברכים על יין בחתונה ומברכים עליו במעבר מקודש לחול. אני מרגישה שיש בתהליך הזה של ייצור יין ישראלי המון כבוד לאדמה הישראלית, ולהתקדמות של ישראל בקולינריה העולמית. יש בישראל יינות פנטסטיים שמתחרים עם יינות מהעולם, כיף לשתות אותם ואני גאה להיות חלק מיקב שמייצר יין מעולה ב-75 שקל לבקבוק".
צילום: דדלוסדורות של מיכל אנסקי (צילום: דדלוס)
עד כמה היית מעורבת בעשייה של היין? "אני מעורבת בהכל, מבחירת היין ועד המיתוג והעיצוב. השאיפה היא שבעתיד אהיה מעורבת יותר גם בבלנד עצמו".
איך היית מגדירה את היין? "היין הזה ממוקם בין סדרת יראון לאלון – בין האמצעית לגבוהה. זה יין שהיקב לא משיק כל שנה, אלא רק בהזדמנויות מיוחדות, וזה יין שהוא מאוד תמורה למחיר. זה יין לערב רומנטי בבית מול החלון בחורף, זה יין לארוחת ערב של שישי, זה יין לפיקניק בחורשת אורנים וזה יין להביא במתנה".
יחד עם היקב אנסקי בחרה לתרום אחוז מהרווחים מהמכירות לעמותת "אוהלה", שהקימה מרחב ריפוי בר קיימא לטיפול ושיקום נשים שעברו תקיפה מינית ואונס. מטרת העמותה היא ליצור מרחבי ריפוי מאונס ומאלימות מגדרית. חוץ מהיין יצרו שם גם מארז חמין הכולל סיר חמין, ספר החמין של שרי אנסקי ומגן ליד. כל הרווחים ממארז החמין עוברים לעמותת אוהלה.
לכתבה זו 56 תגובות
הוספת תגובה
56

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
63.

כל הכבוד על תשימי לב לביקורת אריה

62.

וחיים בכאלו?

61.

לא נתקלתי באישה כל כך מרוכזת בעצמה מעולם. אני אני אני אני זה מעייף וילדותי ברמות שלא ניתן לתאר. אפילו תוויות היין סגידה עצמית ולא הצליחה להתאפק ולא להצטלם גם בהן. לא אקנה

60.

59.

58.

56.

55.

54.

בנתה בשתי ידיה, או בעזרת שני הוריה ושם משפחתה? בוא, היא לא מנתחת מוח או מהנדסת בטכניון....

53.

כשר?

52.

51.

50.

אם יינן היקב זקוק לעזרה של מיכל אנסקי זה לא מוסיף לו ולעקב כבוד . הפעולה הזאת מביאה אותי למחשבה שנייה אם לרכוש את יינות היקב בהמשך

49.

תפסיק לכתוב על אשתך מה שהיא-לא!כושלת ומכשילה בעסקים -זו מי היא באמת!

48.

comment-2-comment

כך אתה מדבר על אישה כל כך יפה, חכמה, מלאת יוזמות וידע. כל מה שהיא לובשת זה מלא "שיק". מדברת בעברית זכה, לא צועקת כמו נשים ממוצא מסוים. מה מפריע לך בה? זכר מטומטם, שלא יודע איזה אוצר היא.

47.

46.

45.

44.

לכל מי שכותב דברי שנאה ,שופט ואומר מילים אכזריות ,חשוב שתבינו שרק את עצמכם אתם תוקפים ,כל פעם כשאצן מפיצים שנאה השנאה רודפת אתכם ,זו המתמטיקה של האושר .מה שאני ו נותנים -אנחנו נותנים לעצמנו . אז פשוט תאהבו .

42.

יינות טובים מחול עולים חצי מחיר

41.

מיכל היקרה, בהצלחה! (בבקשה אל תשימי לב לכל המשועממים , מה יוצא לכם מזה? לאן זה מוביל ? הגיע הזמן שנתחיל לפרגן אחד לשני ) תמשיכי בעשייה והכי חשוב בעולם בריאות טובה לך ולכל בני המשפחה

40.

יללה, לכו לשפוך את הרעל שלכם בכוס יין של מישהו אחר, איכס

37.

36.

35.

אם היה עולה 30 שקל לבקבוק היו קונים ,

34.

שלא נעים להסתכל. הכל נראה צבוע, מלאכותי, לא אמיתי. כמו התמונה שהעלתה לאינסטה כשהיא בבגד גוף וורוד, מאכילה את ביתה. נראה ככ מבויים, מלאכותי, מחפש תשומת לב. העולם כבר לא שם

31.

30.

מדהים! כל הכבוד, את מקסימה ומעוררת השראה!!

29.

חוצפה מדרגה ראשונה גם להתנהג כבעל חי. וגם להטיח בבמקרים שלה. את בקושי מחליטה על עצמך אז איך תחלטי לאחרים מה פסול ומה לא? אולי לטיפשים את יכולה לעזור

28.

27.

26.

25.

היא מאוסה עלינו ברמות על אחת כמה וכמה שלא נקנה שום דבר הקשור לכלומיניקית חולת הפירסום והתצומי הזאת!

24.

23.

העגלה הריקה

22.

ואחרי הפציאליס בא פירסום עסק ליינות...מה השלב הבא? פטרת ציפורניים עם דוכן לקממבר?

20.

פעם זאת הייתה מירית הררי זל,עכשיו זאתי

18.

כמה אפשר לעשות לה יחסי ציבור.? אולי כבר מספיק עם כל שבוע לעשות לה יחסי ציבור..

17.

16.

15.

פרסום ויחס יתר לאישה חלולה והשופוני והתשומי הזאת, רק מוכיח: "אין תן בלי קח ואין קח בלי תן". וזה, אולי ההסבר!

14.

רק שקורה לאדם מקרה כזה מקרוב הוא מבין את הקושי וממש לא יכול להרשות לעצמו לגחך על בעיה רפואית

13.

comment-2-comment

למה אתה מעניש את היקב, הם עלולים לפשוט את הרגל אם לא תקנה. חנטריש

12.

בהצלחה

10.

8.

7.

6.

comment-2-comment

תגובות של בורים

5.

פנימית וחיצונית!

comment-2-comment

4.

3.

2.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה