178
מורן אזולאי 850

שלוש הגזרות שבהן נתניהו הצליח יותר מדי

הליכודניקים לא באו כולם, המותג קצת נשחק, אבל בגזרות סמוטריץ', בנט והמשותפת הציון היה 110 במקום 100. עכשיו מרחב התמרון של נתניהו נע בין ימין קיצוני לשמאל קיצוני שלא יכולים לחיות יחד בשום צורה | פרשנות

תמונה כללית
מורן אזולאי | פורסם: 26/03/2021
22:00 ביום שלישי, מועד סגירת הקלפיות. ראש הממשלה בנימין נתניהו צפה כהרגלו במדגמים במעון ברחוב בלפור.
כבכל מערכת בחירות, הוא עושה את זה בחיק משפחתו המצומצמת, ודקות לאחר מכן יוצא אל יועציו שממתינים לו. בדרך כלל, וגם הפעם, נתניהו לא באמת צריך את המדגמים. הוא יודע בדיוק לאן הרוח נושבת כבר בשעות הערב המאוחרות, לפי אחוזי ההצבעה בערים המזוהות איתו. הוא זוכר כמעט בעל פה כמה קולות הוא צריך לקבל בכל קלפי, כמה קולות היו בקלפיות המרכזיות שלו במערכות בחירות קודמות.
הרבה לפני 22:00 כבר ידע שיש בעיה. שהליכודניקים שאמורים היו לצאת ולחזק את הליכוד יותר מבסבבים קודמים, הגיעו באחוזים נמוכים יחסית. מה שנתניהו ידע כבר ב-20:00 בערב קיבל אישוש באמצע הלילה כשתוצאות המדגמים עודכנו שוב ושוב.
נתניהו בנאום בליל הבחירות (צילום: קנטקט )
הליכוד איבד יותר מ-285 אלף קולות, לא עניין של מה בכך. בקלפיות הכי "חזקות", במקומות שבהם לליכוד ראשי ערים פעילים ועוצמתיים, לא רק שלא נרשמה התחזקות כמצופה, נרשמה היחלשות. אפילו בנתיבות ובקריות, מעוזי ליכוד מובהקים כבר שנים.
זה קרה כנראה בגלל אדישות, אבל גם בגלל כשלים טכניים של יום בחירות - לאחר שהאפליקציה המרכזית שבה השתמשו בליכוד כדי לדעת מי הצביע ואת מי עוד צריך להמריץ, פשוט קרסה. לכך יש להוסיף אובדן מסוים באמונה של ליכודניקים שאפשר לנצח, וגם שחיקת מה במותג "נתניהו".

לפיד סימן וי פעמיים

רבות דובר בשבוע האחרון על גדעון סער, ששילם מחיר יקר בתוצאה נמוכה אבל רשם הצלחה אסטרטגית. הוא לא נלחם על קולות מרכז שמאל למרות הפיתוי ולא עסק בלפיד, גנץ ומפלגת העבודה, אלא נשאר בקרבות הימין מול בנט ונתניהו - מתוך הבנה שעדיף לסיים נמוך ולמנוע מנתניהו ממשלה, מאשר לסיים גבוה על חשבון קולות המרכז שמאל (ולאפשר לנתניהו 61 בימין).
לפי פילוח שערך ביממה האחרונה הסוקר רפי סמית, שעבד עם הליכוד, כמעט שלושה מנדטים לקח סער לנתניהו. אלה המנדטים שחסרו לו לרוב בכנסת.
סער בליל הבחירות (צילום: נדב אבס)
אחרי סער, ואולי עוד לפני, ראוי לציין את יאיר לפיד, שניהל את הקמפיין המוזר ביותר אך גם המבריק ביותר. הוא רצה להרדים את השטח, והצליח. לא יצא לקרב שישרוף את הכול ולא יצר תחושת בהלה במחנה שלו, וכתוצאה מכך גם לא במחנה היריב. לא משנה כמה נתניהו ניסה לדחוק אותו לזירה, הוא לא נגרר.
ביציאה לדרך, סימן לפיד שתי מטרות עיקריות: הראשונה - שנתניהו לא יגיע ל-61, השנייה - שכל מפלגות הגוש יעברו את אחוז החסימה. הוא סימן וי על שתיהן.

העיניים לבנט

בחזרה לנתניהו: בשלושה מוקדים עיקריים הוא עבד בצורה עקבית ויסודית: במגרש של יו"ר הציונות הדתית, בצלאל סמוטריץ', בניסיון לסייע לו; בזירה של נפתלי בנט בניסיון להזיק לו; ובזירה של המפלגות הערביות - כדי לפרק את הרשימה המשותפת.
הנוסחה של נתניהו הייתה לכאורה פשוטה: סמוטריץ' חזק, בנט חלש ופירוק המשותפת כך שלא תצליח לשחזר את ההישג מהבחירות האחרונות. זה אמור היה לייצר את מספר הזהב. נראה שהפעם, בשלושת המוקדים נתניהו הצליח יותר מדי.
החפירה של נתניהו עמוק בתוך המפלגות האחרות והעבודה המאומצת, הובילה לתוצאה בלתי רצויה בעליל. כמו ציון 110 בבחינה שבה צריך לקבל רק 100.
סמוטריץ' ומפלגות הימין הקיצוניות, שחברו אליו לבלוק טכני, קיבלו יותר מנדטים מהצפוי והפכו לכוח משמעותי. עד כדי כך שיו"ר המפלגה המקדשת הומופוביה, אבי מעוז, נכנס לכנסת ללא שום צורך ב"חוק נורבגי", ובאופן שהם אלה שמכתיבים לנתניהו איך תיראה ממשלתו.
בשעות הערב של יום הבחירות, כשהתברר שסמוטריץ' עובר בבטחה את חמשת המנדטים, צחקו בליכוד על כך שבסופו של יום, סמוטריץ' הוא זה שיקרא לנתניהו ברגעי הרכבת הממשלה, ולא להיפך.
נפתלי בנט לאחר תוצאות המדגמים (צילום: רועי עידן)
גם בגזרה של בנט, התוכנית הצליחה. הוא נותר קטן מדי ולא הצליח להשלים לנתניהו את ה-61, בזכות קמפיין התנפלות שהפיל את ימינה לחד-ספרתי נמוך מהמצופה.
ההתעסקות המוגזמת של נתניהו עם בנט, האיש היחיד שיכול היה לייצר מעבר קולות בין הגושים, הובילה את יו"ר ימינה למהלכים היסטריים רגע לפני הסוף, כמו המסמך שעליו חתם וביקש מנתניהו לחתום, והיתר היסטוריה.
בנט רשם אמנם הישג אישי מרשים, בדרך לגבש לעצמו בייס ללא הכבלים של המפלגות שעל גבן נכנס לפוליטיקה. לנתניהו זה לא יסייע כעת בשום צורה.
ובאשר למשותפת, זו התפרקה כפי שנתניהו רצה - אך השורה התחתונה היא שרע"מ עברה את אחוז החסימה ושינתה את תמונת המנדטים ברגע האחרון.
עכשיו מרחב התמרון של נתניהו נע בין ימין קיצוני לשמאל קיצוני שלא יכולים לחיות יחד בשום צורה ואופן, כמו שהצהירו בעצמם סמוטריץ' ובן גביר כשכינו את רע"מ "תומכי טרור שאינם שותפים לגיטימיים לשום ממשלה".
החפירה של נתניהו עמוק בתוך המפלגות האחרות והעבודה המאומצת, הובילה לתוצאה בלתי רצויה בעליל. כמו ציון 110 בבחינה שבה צריך לקבל רק 100.
ועכשיו, העיניים לבנט. האם יסכים להיות ראש ממשלה של הצד השני בפלונטר פוליטי מורכב מאין כמוהו, ובאיזה מהבטחות הבחירות שלו יעמוד: זו שאומרת שקול לימינה הוא תעודת ביטוח לכך שלא יהיו בחירות חמישיות, או זו שמסרבת לשבת עם איבתיסאם מראענה, מרצ ואחרים.
לכתבה זו 178 תגובות
הוספת תגובה
178

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
129.

שכותבת כתבות ילדותיות בשקל.

128.

127.

תלמדו מסרים חדשים

126.

125.

124.

123.

122.

יפה,

121.

אין ביבי אין פלונטר

120.

אין לכם שכל ביבי מנצל מגזרים ברמה נמוכה

119.

תתחילי מהתחלה, לממשלה ציונית בלי קצוות היה יכולת להוביל מדינה דרך בקורונה, אבל ביבי עשה מהלכים כדי לצבור קרדיט, הלך על הראש של בני, דחף לבחירות על ידי ניצול פרצה בהסכם... אם הממשלה לא העבירה תקציב היא נופלת. הוא לא קיבל ארבעים מנדטים... הוא נכשל

118.

117.

116.

עוד מעט מורן אזולאי עוד תכתוב פה שביבי ימין... פרשנות פוליטית בגרוש שווה בדיוק גרוש

115.

שונא אותך ביביסטית

comment-2-comment

נוגעת בנושאים הנכונים ומוסיפה תובנות

comment-2-comment

114.

תלמדי מדפנה ליאל

113.

112.

111.

110.

109.

בבחירות הבאות ילך בכלל לעזזל

108.

107.

comment-2-comment

106.

105.

נתניהו הצליח ב: הקמת השרות בגבולות,חשיפת המנהרות בגבולות,מילוי הכינרת,גשמי ברכה,כלכלה עולמית....

104.

מר בנט ארבעים מי המישפחה שלי היצביעו לך אמרתה ביבי צריך ללכת תיזהר מי ביבי יקהץ אותך ויחסל לך המיפלגה אש אש

103.

עכשיו במקום להעביר תקציב כפי שגנץ דרש, נתניהו יתעסק יום יום שעה שעה עם הטרלול של סמוטריץ ובן גביר ואבי מעוז מול ביין, האמירויות וכל העולם ובו בזמן יהיה תלוי בקולות של המפלגה האסלאמית מלגת אחות של החמאס...תענוג

comment-2-comment

comment-2-comment

הבעיה עם גנץ שאם התקציב היה עובר גנץ היה מחליף אותו בנובמבר מה שאומר שביבי לא ראש ממשלה ואז מתחילה הבעיה כי אנשים היו רואים שהמדינה מתנהלת היטב גם בלעדיו...

comment-2-comment

102.

כליכודניקית תמכתי בביבי, אבל לא בעיוורון. עם כל התמיכה, מבחינה אישית אני אוהבת את ביבי אבל זה לא הולך. למה שגוש האנטי ביבי לא ימליץ על ברקת או דיכטר? שניהם לא היו בממשלה כך שהם "נקיים". יתנו לאחד מהם שנה ואז בחירות. המדינה חשובה יותר, אחד מהם חייב להסכים. מה גם שמדובר בממשלת אחדות. כל גוש האנטי וחלק מהליכוד שעדיין מרגיש מחוייבות ממלכתית. ממש כמוני. בצער, אני אומרת, ביבי גמר.

comment-2-comment

101.

ביבי צריך התחייב לפנות את כסא ראש הממשלה בעוד שנה ואריה דרעי יתחיב בפני בנט שההסכם יבוצע. נשמע לי מבריק. מה, לא? מדובר בשני שקרנים? אחד אסיר משוחרר והשני נאשם בפשע? טוב, אז תעזבו את זה.

100.

זה ברור מעבר לכל ספק שהוא מעורב בפרשות שחיטות שלא היה להן תקדים במדינת ישראל, צוללות כבר אמרנו? איך לעזאזל אתם מצביעים לו עדיין? ואת זה אני אומר כאיש ימין, הצבעתי בנט בבחירות האחרונות.

comment-2-comment

מתומתם לא יכול לחוות דעה על טמתטום

comment-2-comment

comment-2-comment

99.

אתם הבנתם לא לנצח ביבי

98.

97.

96.

comment-2-comment

95.

אנחנו הולכים בביטחון לפירוק הציונות עם נתניהו. הוא חייב לזוז הצידה

94.

הכהניסטים נציגי היהודים הקיצוניים מפלגת האיחוד הלאומי, ורע"ב עם עאבס נציגי האחים המוסלמים וארדואן.ביחד זו הצלחה אדירה להרס מדינת ישראל. זו הצלחתו של ביבי.

comment-2-comment

והמשותפת הם צדיקים?

93.

comment-2-comment

שימי תמונה שקשורה לכתבה לפחות יא צומי..

92.

91.

שמירי קראה ל"נוערים" לבוא הביתה...

90.

לא חבל על כל ההפגנות והבחירות החוזרות?! וכל זה למה?! מפגרים. הכל פה מצויין.חארות.סתם מאכילים את העם בקישקושים רק בכדי להחליף שילטון כי בא לכם מישהו אחר.יאללה שקטטט.תנו לגאון לנהל מדינה וסתמו כבר.

comment-2-comment

comment-2-comment

אתה יכול להצטרף לגאון שלך בכלא אם בא לך

comment-2-comment

89.

ביבי נמאסתה דיייי

88.

comment-2-comment

אני קונה. רק ביבי!! תאכל תכובע חמוצי

87.

comment-2-comment

comment-2-comment

86.

אתה לא יכול להנדס הצבעה של מיליוני אזרחים ככה שייצאו בדיוק המספרים המדויקים שאתה צריך. במקום זה שכל אחד יעסוק במה שהוא מציע לציבור וזהו.

85.

84.

תקציב שהמדינה בכל מקרה צריכה! אבל היית יותר מדי חכם. אפשר מדי פעם גם לחשוב על טובת המדינה.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

83.

82.

צריך את הסחיטות של בנט

comment-2-comment

עדיף את בנט בממשלה, עם כל החסרונות שלו, על מפלגה שמכריזה שהיא נגד מדינת ישראל

81.

80.

comment-2-comment

comment-2-comment

79.

את התחת השעיר שלכם תחשפו בבית. לא רוצים לראות אותו מפזז ברחוב.

78.

77.

76.

comment-2-comment

75.

אם הימיניים הקיצוניים יבינו שללא נתניהו הם מקימים ממשלה, זה יהיה סוף מדינת ישראל

74.

אחרי התוצאות נשארו עדיין תומכי ליכוד?

73.

comment-2-comment

comment-2-comment

אכן

72.

כולם יודעים שבן אדם אחד ששמו ביבי מיזיק מדינה כבת ערובה. ביבי צריך להסיק את המסקנות ללכת הביתה ולטפל במשפטו וכך תקום ממשלה ימנית כמו שרוצים ואז יכולים לצעוד קדימה. אבל נדמה לי שדווקא שרה לא רוצה לפנות את הלפור היא מרגישה יותר גדולה מהמלכה אליזבת ודואגת לנסיך יאיר.

71.

היתם טיפשית ונותרתם טיפשים ביבי יודע זאות דרעי יודע גם כן. אסור היה לכם להיות בשילטון. האסתם כול חלקה טובה. זה היתחיח עם בגין והימשיך עם ביבי. שני פאשיסטים.

comment-2-comment

70.

69.

רק בגלל זה נתניהו ייפול. על זה שהביא קיצונים הומופוביים שונאי אדם והכשיר את השרץ הזה.

68.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

67.

כל ממזר מלך

66.

65.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

62.

חשבת שאנחנו בכיס שלך, אז טעית,מי שלא נותן כבוד לא מגיע שיכבדו אותו-חלס לך תוכל בקלאוה

61.

57.

comment-2-comment

56.

comment-2-comment

לרע"מ ולבן גביר יש יותר מן המשותף מאשר יש שוני, כולל השנאה ההדדית שלהם אחד לשני.

55.

מה שצריך לעשות זה למנות יו"ר כנסת חדש מגוש ההחלפה שמונה 61 מנדטים גם בלי בנט ולאחר מכן להעביר את החוק שאוסר התמודדות על תפקיד רה"מ ממי שהוגש נגדו כתב אישום. ולכל המצקצקים מהליכוד - מה שדרשתם (ובצדק) מאולמרט בזמנו תקף גם תקף גם לגבי נתניהו וחבל שצריך להגיע לחקיקה כדי שתפנימו את זה. לאחר מכן יש למצות את האופציה של צירוף בנט ו/או ש"ס לקואליציה בראשות המפלגה הגדולה - יש עתיד וכמובן שאין לתת לבנט את תפקיד רה"מ וגם לא שר הביטחון. אם בנט ו/או ש"ס יסכימו אדרבא ואם לא יש ללכת לבחירות חמישיות והפעם ללא נתניהו כל הקלפים יחולקו מחדש ואפשר יהיה להרכיב קואליציה בלי נאמנויות ובלי חרמות

54.

53.

52.

51.

50.

כי מה הקשר בין בנט למפלגות לשמאל? זה ברור שלא ישבתו תחתיו יותר מחמש דקות אחרי שיוציאו את ביבי.

49.

צריך להיות ישר ולא מניפולטיבי. עיפים ממנו. די הגיע זמן שילך שננוח ממנו

comment-2-comment

39.

הגיע הזמן לאימוץ מטרות וחזון חדשים כדי לתמרץ את מצביע הימין לבוא לקלפיות ב 90% וכך להכריע את המערכה נגד השמאל.

comment-2-comment

comment-2-comment

שייאמץ קודם מטרות שהן לא רק להיות ראש ממשלה, הליכוד לא מקדם אינטרסים שהוא אמור לקדם כבר שנים

38.

נתניהו נכשל כבר 4 מערכות בחירות וזה לא מקרה. אין לו דרך ברורה, מגמד את כל סביבתו, בוחש בלפחות 5 מפלגות בו זמנית, זונח את מצביעיו פעם אחר פעם ומקווה לסליחות, רואה אך ורק את עצמו. בקיצור, כמו כל מנהיג של זמן ארוך מדי, מאמין שבלעדיו אין עתיד. לרוב מעריציו זה כבר נמאס ומייאש. על כן הם זונחים אותו.

comment-2-comment

יש עוד אנשים מוכשרים שיכולים להרים את המדינה למעלה. והכי חשוב להפסיק לפלג את העם. כי שנאת אחים זאת הסכנה הכי גדולה לישראל.

37.

ולא סקטורילית. יש לצמצם את המפלגות למינימום שישקפו את רוב העם מכל המגזרים כמו בכל מדינה מערבית מתקדמת אחוז חסימה גבוהה יפתור את הבעיה

36.

חבל שאתם מתאמצים. הניסיון שלכם להתערב פוליטית בישראל חצה ממזמן את הגבול ולא יניב פרי. כל הפרוטוקולים לסינדול מהלכיכם מוטמעים בכל הזירות הרלוונטיות, והמפקדה בדי.סי יודעת על זה.

35.

קצת יותר מנדטים, הוא לא היה יכול להיות אחראי לאי הקמת ממשלת ימין. עכשיו שהוא בכל מקרה לא משלים ל61, הוא חופשי.....

34.

או שאני ראש ממשלה לגוש מנתנגדי נתניהו או שאתה מתפטר מהליכוד ומקימים ממשלה עם הליכוד. אני או מי שיבחר בפרמייריז בליכוד

33.

32.

31.

רוב העם ימני ולכן מי שצריך להנהיג כמפלגה זה מי שקיבל את מרבית הקולות, כי אחרת זה לא נקרא בחירות. מי שצריך להנהיג ולשקף את רצון העם זו ממשלה שיש לה רוב ימני מובהק כפי שהוא מיוצג בעם. סער עשה טעות פוליטית כי הוא כלי בידי השמאל וכך בנט שלא באמת מישהו שם רוצה אותו כראש ממשלה, אלא ככלי של שנאה לפרק זמן מוגבל. מרצ המשותפת מיכאלי ולפיד לא באמת רוצים לראות ראש ממשלה איש התיישבות דתי עם כמה מנדטים בודדים.

30.

תעיף את ביבי ולהיכוד מהשלטון.

29.

לפיד + רע"מ היא אופציה שלא תהיה אהודה במיוחד על סער ורבים מהמצביעים שלו, אבל היא אפשרית ומגיעה ל-61. בנט "יאלץ" להציל את המדינה ולהצטרף ללפיד בלית ברירה, בלי הרבה יכולת מיקוח.

comment-2-comment

28.

ביבי הצליח לפרק את יריביו אבל החליש את המחנה הימני וגם את הליכוד. בין לבין הוא חצה כמה קווים אדומים כמו מתן לגיטימציה לתנועה האיסלמית שיפגעו במחנה הימין בעתיד

comment-2-comment

רק גזען פוסל אותם הם אזרחים שווה זכויות וחובות כמו כל אזרח במדינה

comment-2-comment

הצביעות של הימין חוצה גבולות... ועל כן אמרו, המפלגות הערביות הן לגיטימיות גם כאשר הן חוברות לגוש רק לא ביבי. ותודה לביבי שהצליח לשכנע את עדר מאמיניו בכך

comment-2-comment

הם אזרחים שרוצים לשלול זכויות לאזרחים אחרים ולכן הם אינם תנועה לגיטימית. מעבר לזה שהם גם תומכי טרור

27.

26.

25.

לפיד ביקר לפני חודשים מעטים בארה"ב וקיבל שיעור מביידן איך לנהל קמפיין, האמריקאים אמרו לו כל פעם שאתה פותח את הפה אתה פולט שטויות, טוב תעשה אם תסתום ואז לא ירגישו כמה הדיוט אתה, בדיוק כמו ביידן סתם את הפה כך שלא יבינו כמה הוא סניל זה הצליח לביידן וזה הצליח ללפיד.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

ויש סיכוי גדול שהתייעץ ביועצים של ביידן

comment-2-comment

24.

23.

22.

21.

המדינה הזאת תהיה מקום הרבה יותר הגיוני כשיבינו שההבדל היחיד בין מנסור עבאס לאיתמר בן גביר זה שלבן גביר יש כיפה.

comment-2-comment

19.

comment-2-comment

נתניהו מתמודד בבחירות כמו כל אחד אחר. עובדה מותר לו. מקווה ששום חוק פרסונלי-אנטי-דמוקרטי לא ישנה זאת. הבעיה היא שהצדדים לא מוכנים להגיע לפשרות, סה"כ יש להם טענה לגיטימית, תראו מה קרה בממשלת הפשרה האחרונה. נתניהו נבחר ע"י חלק גדול מהים ולא תוכל, ואף אחד לא יוכל לקחת לו ולליכוד זאת (בטענות מתבכיינות על נתניהו שלא משחרר). נא להתבגר, יש אנשים שרוצים אותו, יותר אנשים ממך מסתבר. לפקוח עיניים בבקשה...

comment-2-comment

״המדינה זה אני״

comment-2-comment

comment-2-comment

18.

ביבי צריך ללכת. לדעתי האפשרות לבחור בגנץ כמועמד של פשרה ולאפשר לו להקים ממשלה הוא רעיון טוב. גנץ איש מרכז אמיתי, לא קיצוני לשום צד, יכול לדבר עם כולם ובהחלט יכול להיות פיתרון לפלונטר שנוצר.

comment-2-comment

17.

16.

עכשיו הכל תקוע בין ימין קיצוני לשמאל קיצוני. השמאל הקיצוני נהרו לקלפיות להציל את גנץ העבודה מרצ והביאו הסג מעל המצופה

comment-2-comment

14.

הליכוד איבד את הדרך כי מצא לו אליל אלא שהאליל עסוק בעצמו ולא במאמיניו.

13.

המדים הכתומים כבר מוכנים

comment-2-comment

comment-2-comment

הכל כבר מוכן עבורו

comment-2-comment

השמאל הישראלי העשיר ו ה״חברתי״ לא יכול לסבול שהוא לא בשלטון . כמאמר בגין ״תתרגלו״

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

ביבי שם עליך ז★ ענק. ואתה מצביע עבורו. אתה תמים וכולנו מסכנים.

12.

אלה ליכודניקים שגם להם נמאס משקרניהו אבל לא היה להם לב להצביע למישהו אחר...

11.

10.

שחרר את עם ישראל לדרכו הישרה והבטוחה, מ ח ל ה

9.

8.

משמאל מרצ רעמ והעבודה מהמרכז כחול לבן ויש עתיד מימין ימינה תקווה חדשה וישראל ביתנו קואליציה שמייצגת מנעד רחב של החברה הישראלית, ללא מפלגות דת מובהקות ואנטי ליברליות.

comment-2-comment

comment-2-comment

7.

6.

בנט הוא הבעיה ולא הפתרון!

5.

4.

3.

לכולן מכנה משותף אחד. הזלזול באלו שתפקידם מוצה. בדרך למטה פוגשים את כל אלו שנבנו ממנו בדרך למעלה. טינה אישית ויחסי אנוש גרועים הם הטעות הגדולה שלו.

2.

ניתוח מדויק. תמיד כיף לקרוא כתבות שלך!

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה