15
סקס אפיל

הילדים שלכם צופים בפורנו. הגיע הזמן לדבר איתם על זה

בראיון להווארד סטרן הודתה הזמרת בילי אייליש שנחשפה לראשונה לפורנו כשהייתה בת 11 בלבד. מחקרים מראים שאייליש ממש לא לבד, ושגיל החשיפה הראשוני לפורנו מתחיל כבר בבית הספר היסודי. אז מה זה אומר להיות בני נוער בדור הפורנו, ומדוע חשוב שתדברו על זה עם הילדים והמתבגרים שלכם? האזינו לפרק 38 של "סקס אפיל"

תמונה כללית
לורי שטטמאור | פורסם: 20/01/2022
סקס אפיל - פודקאסט המיניות של ynet יחסים, בהנחיית לורי שטטמאור, עורכת הערוץ. מדי שבוע נדבר עם מומחית אחרת מעולמות הסקס, היחסים והמיניות. מוזמנים ומוזמנות להאזין לנו כאן ב-ynet, וגם לעקוב אחרינו בספוטיפיי, באפל פודקאסטס ובכל מקום אחר שבו אתם נוהגים ונוהגות לשמוע את הפודקאסטים שלכם.
פספסתן את הפרק הקודם? תוכלו להאזין לו כאן. רוצות ורוצים לשוחח על הפרקים השונים? מוזמנות ומוזמנים לקבוצה החדשה שפתחנו בפייסבוק - "סקס אפיל - הקבוצה לדיונים", ואם בא לכם לפרגן - נשמח מאוד אם תדרגו אותנו בחמישה כוכבים באפליקציות השונות.
צילום: מיכה ריז'ובסיון לוטן (צילום: מיכה ריז'וב)
והפעם: בראיון מתוקשר לתוכנית הרדיו של הווארד סטרן, הודתה הזמרת בילי אייליש שנחשפה לראשונה לפורנו כשהייתה בת 11 בלבד, ושהצפייה הלא מתווכת הותירה בה צלקות נפשיות של ממש. סקרים ומחקרים מראים שאייליש אינה לבד, ושגיל החשיפה הראשוני לפורנו מתחיל כבר בבית הספר היסודי.
בפרק 38 של "סקס אפיל" בדקנו מה זה אומר להיות בני נוער בדור הפורנו או דור ה-XXX, איך החשיפה המוקדמת לפורנוגרפיה מעצבת את התסריט המיני של נערים ונערות בישראל, מדוע שווה להורים להחליף את השיח השיפוטי בשיח חומל ומתווך שלא מתעלם מהבעיה, ואילו אפשרויות אחרות קיימות בשוק מבחינת חינוך בני נוער למיניות בריאה. אורחת: סיון לוטן, עובדת סוציאלית, מתמחה בטיפול מיני, מרצה ומחנכת למיניות בריאה ב"סייף סקול".
לכתבה זו 15 תגובות
הוספת תגובה
15

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
13.

comment-2-comment

הם פשוט חכמים יותר ממך

12.

11.

גם ראינו בגיל בית ספר חוברות ומה שמשך אותנו היה הסוד שהחבאנו מההורים שלנו שהיו מתפלצים. את הבנים שלי פורנו לא עניין. בעלי ז"ל ראה פורנו, שיהיה בריא אם זה גרם לו הנאה, למה לא?; אותי זה שעמם.

10.

9.

אולי שיעשו ערבי הקרנות משותפים. שיח חומל ומתווך מה זה בדיוק? והאם זה תפקיד ההורים באמת?

8.

אבא אוהב דוגי ואמא את השוט?

7.

הילד אף פעם לא יקבל שיחה עם ההורים שלו על סקס. ככה זה תמיד היה וככה זה תמיד יהיה, ובצדק כי זה פשוט מוזר מדי. בכל עידן הנוער נחשף לזה באופן שונה והיום זה פשוט הרבה יותר נגיש לילדים הרבה יותר צעירים. כן זאת בעיה, אבל זאת גם המציאות הבלתי נמנעת.

6.

אני היום בן 30, כשהייתי בסביבות כיתה ה' או ו' נחשפתי לראשונה לפורנו מחבר שהיה לו מחשב עם אינטרנט בבית. כשהאוננות החלה תחילה היא הייתה ללא פורנו והכל היה בסדר. לאחר מכן התחברתי לפורנו וזה היה המקום היחידי שלי לסיפוק מיני עד כמעט אמצע גיל ה 20. חשוב לציין שהצפייה בפורנו והפורקן דרכו מגיל צעיר מעוותת משהו בתפקוד התקין של המוח. לי היו קשיים להגיע לזיקפה עם בת זוג, יפה ככל שתהיה. לחבריי היו קשיים אחרים ראה (erectile dysfunction, delayed ejaculation). זה ממש משנה משהו ניורולוגי במוח וקשה לתקן את זה. יש אתרים באנגלית שמסבירים על זה לדוגמה nofap נקודה קום, או yourbrainrewired נקודה קום. כתבה חשובה כל הכבוד

5.

אז בואו נקשיב למה שבילי אייליש הרגילה והנורמלית מספרת לנו

comment-2-comment

חסר מי שיספר?

4.

מה שמוסתר בבית....משיגים בחוץ...תופעה נפוצה....שרק עכשיו נחשפת לצערינו

3.

2.

אז עדיף שבשנים האלה הם לפחות ייהנו מהפורנו ומעצמם

1.

מפתחים ציפיות של גיבורי על לחדר המיטות ובונים תפיסה שגויה מיסודה לאיך נראים חיים מיניים תקינים.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה