147
צילום: Shutterstockצילום: Shutterstock

"פתאום נפל לי האסימון ואמרתי - פאק! הוא שם לי סם אונס! וחטפתי התקף חרדה"

הילה שתתה כמה שלוקים מבירה כשלפתע איבדה את ההכרה. היא התעוררה עירומה, כשידיד שלה מעליה. לנטאלי נדרשו שנים כדי להבין שלא כל איבוד שליטה אמור להסתיים בפגיעה מינית. שירלי הבינה שהיא קורבן של סם אונס רק אחרי שנתקלה בכתבה רלוונטית בעיתון, ודודי עדיין אוסף את השברים ומנסה לשקם את עצמו. ארבע עדויות מצמררות שממחישות מה עובר על הקורבנות, מהערב המעורפל ועד להבנה שהם נאנסו

ש"צ קליינמן | עודכן:19/05/2022
"שתיתי בערך שניים-שלושה שלוקים, ואז הכול התחיל להסתחרר. הוא היה מוכן לזה וישר נישק אותי. עמדתי ליפול, והוא תפס אותי וגרר אותי למיטה": סם אונס הוא סם הגורם לטשטוש, לערפול ההכרה ולפגיעה בזיכרון. הסמים שנכללים בהגדרה המשפטית של סמי אונס הם GHB, GBL, קטמין, היפנודורם ורוהיפנול. סמים אלו מרגיעים, מרדימים ופועלים לדיכוי מערכת העצבים המרכזית.
קשה להבחין בסם אונס שהוחדר למשקה, משום שהוא חסר טעם וריח. בעיה משפטית נוספת הקשורה אליו היא העובדה שקשה מאוד להוכיח את קיומו, מאחר שסם אונס בדרך כלל יוצא ממחזור הדם בתום שמונה שעות, ולאחר כ-12 שעות כבר לא ניתן לאתר שרידים שלו בשתן.
התופעה של שימוש בסם אונס החלה להיות נפוצה בישראל באמצע שנות ה-90, אולם ישנן עדויות לשימוש בו עוד לפני כן. בשנת 2013 העריכו גורמים במשטרה כי במהלך כל סוף שבוע ישנם בממוצע בין אירוע אחד לשניים שבהם מעורב סם אונס, וההנחה היא שהמספרים הללו גדלו עם השנים.
בכתבתי זו אספתי ארבע עדויות של שלוש נשים וגבר אחד שנפלו קורבן לאונס שאירע בהשפעת סם אונס. כולי תקווה שכתבה זו תשפוך אור נוסף על התופעה, ותעזור אולי לקורבנות שעד היום לא בטוחים במה שקרה להם לקבל הארה שתתרום להם בתהליך ההחלמה.
"כך נאנסתי בהשפעת סם אונס" (כתבת: קרן נתנזון ויץ | צילום: הדר יואביאן)
(כתבת וידיאו: קרן נתנזון ויץ, צילום: הדר יואביאן, עריכת וידיאו: רותם שבתאי ושיק)

הילה, 32, תל אביב

בגיל 23 התחלתי להופיע בערבי סטנד-אפ. אחד הסטנדאפיסטים שהופיעו באותו הערב היה מבוגר ממני בעשור. ממש הערצתי אותו וחשבתי שהוא נורא מוכשר. הוא הציע לי לבוא אליו ביום שישי בערב כדי לדבר על הבדיחות שכתבתי. חששתי שאולי הוא רוצה להתחיל איתי, אבל אמרתי לעצמי שאנחנו מכירים די טוב ומקסימום, אם הוא יתחיל איתי אז אני אסביר לו שאני לא בקטע.
הגעתי אליו והוא מזג לי בירה לכוס. שתיתי בערך שניים-שלושה שלוקים, ואז הכול התחיל להסתחרר. הוא היה מוכן לזה. הוא ישר נישק אותי. עמדתי ליפול, והוא תפס אותי וגרר אותי למיטה. בשלב הזה אני עוד בהכרה, אבל אני לא יכולה להגיב ולא כל כך מבינה איך זה יכול להיות שהתהפכתי ככה מכמה שלוקים של בירה.
משם הוא הפשיט אותי, ואני לא זוכרת מה היה אחרי. בשלב הבא קמתי, והוא היה מעליי כשאני עירומה. הוא קלט שהתעוררתי ואמר, "אוי, את מסריחה, בואי נשטוף אותך". הוא הרים אותי למקלחת ושטף עם היד שלי בין הרגליים שלי. לדעתי זה נעשה כדי לטשטש ראיות. אחר כך הוא החזיר אותי למיטה. לא הבנתי מה קורה כל כך, וכשחזרה לי התחושה לגוף הוא כבר ישן. לקחתי את הקסדה שלי ועפתי משם.
"בשלב הזה אני עוד בהכרה, אבל אני לא יכולה להגיב ולא כל כך מבינה איך זה יכול להיות שהתהפכתי ככה מכמה שלוקים של בירה"
אחר כך עזבתי את ערב הסטנד-אפ שעבדתי בו כי נורא התביישתי, ופחדתי שהוא יספר על זה לאנשים. לא חשבתי בכלל על האפשרות של סם אונס, זה לא היה לי במודעות וגם לא האמנתי עליו. ממש לקחתי על זה אחריות, בקיצור, אבל כן הייתי מבולבלת. אני גם זוכרת שלפני שזה קרה חוויתי הטרדות מיניות, ואני זוכרת שבאתי לחברה ואמרתי לה, "זה עשה לי ככה", "ההוא עשה לי ככה", והיא אמרה לי, "זה בגלל שאת נחמדה אליהם, אז כאילו, למה את מצפה?"
הייתה אז תפיסה אחרת. זה היה לפני "מי-טו" וכל זה, אז גם לא העזתי לספר על המקרה הזה לחברות שלי כי פחדתי שהן יאשימו אותי. אבל בעיקר התביישתי. אמרתי לעצמי שעדיף לי לא לדבר על הערב הזה ולשכוח שהוא קרה בכלל. כל הזמן הזה גם הייתי בטוחה שזה קרה כי שתיתי, שהאלכוהול לא השפיע עליי טוב ושהוא ניצל את זה, אבל אז לנצל מישהי שיכורה זה לא היה... כאילו זה כן היה, אבל לא נתנו לזה שמות.
צילום: shutterstock"עזבתי את ערב הסטנד-אפ כי התביישתי" (צילום: shutterstock)
באותה תקופה גם הייתי דווקא במקום מאוד טוב בחיים שלי ולא רציתי להכניס את עצמי למקום השחור הזה, אז אמרתי לעצמי שאני פשוט אכחיש שזה קרה, כאילו שאתעלם מזה, לא אראה יותר את האנשים שהיו איתנו בסטנד-אפ, בתקווה שהוא לא סיפר להם על כך.
"בעיקר התביישתי. אמרתי לעצמי שעדיף לי לא לדבר על הערב הזה ולשכוח שהוא קרה בכלל. כל הזמן הזה גם הייתי בטוחה שזה קרה כי שתיתי"
אחרי שבע שנים נפגשנו במקרה במועדון הופעות. באתי להגיד לו שלום כי לא ראיתי אותו מאז הערב ההוא. גיליתי שהוא התחתן, ואשתו הייתה שם עם הילדות שלו. למרבה האירוניה, נולדו לו שתי בנות. חייכתי אליו וקלטתי שהוא לא מסתכל לי בעיניים. הוא התנהג נורא מוזר והרגשתי שהוא ממש נלחץ ממני. איך שיצאתי מהחדר, פתאום נפל לי האסימון טק-טק-טק. פתאום כל התמונה הסתדרה לי, והתחילו לעלות לי בזיכרון פלאשבקים מהערב הזה, ואז אמרתי פאק! הוא שם לי סם אונס! וחטפתי התקף חרדה.
עד אז לא העזתי בכלל לחשוב על האפשרות של סם אונס, אבל אני זוכרת שבאותו רגע ממש כאילו נפל לי האסימון, פתאום הכול הסתדר. אמרתי כזה - הא! ברור שהוא שם לי סם אונס, אחרת מה עוד זה יכול להיות? הרי לקחתי שני שלוקים ולא יכולתי לזוז ואיבדתי את ההכרה. וכל ההתנהגות שלו ו... אני שנים הסתובבתי עם תחושה שאני מסריחה ושיש לי בעיה. תחושות מאוד-מאוד קשות כאילו, ואני זוכרת שממש חטפתי התקף חרדה שם.
באותו יום פגשתי כמה חברות טובות שלי וסיפרתי להן את זה. אמרתי שאני מבינה שמישהו שם לי סם אונס, שזה כאילו מסתדר לי, אבל גם אמרתי להן שאני לא רוצה להרוס לו את החיים, לא רוצה לפגוע בבנות שלו ואני בטוחה שהוא לא עושה את זה יותר.
צילום: Shutterstockסם אונס. אילוסטרציה (צילום: Shutterstock)
אם הייתי חושבת שהוא עשה את זה לעוד נשים אז בטוח הייתי הולכת למשטרה, אבל הנחתי שזה כבר לא קורה כי עובדה שהוא נשוי עכשיו ויש לו ילדות. היום אני כבר בטוחה שהוא לא עשה את זה רק לי, כי ההתנהגות שלו בערב ההוא הייתה התנהגות של מי שזאת לא הפעם הראשונה שהוא עושה את זה.
היו לי מאז סיוטים שאני פוגשת אותו ומתעמתת איתו, אבל אני לא רואה את עצמי עושה את זה. יהיה לי מאוד קשה לעמוד מולו ושהוא יגיד לי שזה לא נכון ושאני משקרת. אני עדיין כועסת ושונאת אותו. אני מקווה שהוא יסבול. זה לא יפה להגיד, אבל זאת האמת. אני שונאת אותו ומקווה שהוא יחיה כל החיים שלו בפחד. זה מה שאני מאחלת לו.
היום אני גם מבינה שחלק מההנאה שלו הייתה לקחת את זה כמו גנב. כלומר, אני חושבת שאונס הרבה פעמים לא קשור למיניות בכלל, זה קשור לכוח ולשליטה ולאלימות. המטרה שלו איתי הייתה להרגיש את הדומיננטיות הזאת, את השליטה ואת האדרנלין של לגנוב משהו אסור.
הייתי בטיפול שנים והיום אני במקום קצת יותר כועס ממה שהייתי לפני זה, אבל כבר לא במקום אשם. יש פוסט-טראומה אבל אני בסדר. אני עדיין עושה סטנד-אפ, אבל לא הרבה. זה כן הרחיק אותי מהסצנה לכמה שנים.
למדתי מכל הסיפור הזה לא לקחת אחריות על דברים שמישהו אחר אחראי עליהם ועושה לי. יש מקרים שהם באשמתי, אבל יש גם דברים שאינם באשמתי. הלקח מבחינתי הוא לא לסמוך על אחרים בקלות, ואני אגיד לך את האמת, זה לקח שמבאס אותי מאוד כי רוב האנשים הם לא תוקפים, אבל לצערי לא חסרים כאלה שכן.

נטאלי רוטמן, 40, הערבה

הייתי בת 18 וחצי כשהחלטתי לטוס לניו יורק לטיול של לפני הגיוס. הייתה לי חברה אמריקאית שהכרתי כשהיא טיילה בישראל וקבענו שאבקר אותה, אלא שמהרגע הראשון זה הלך והסתבך. היו שם הרבה מריחואנה ואלכוהול, ולמחרת היא כבר לקחה אותי לפאב, שאליו נכנסנו מהדלת האחורית.
היינו היא, אני, חברה שלה ובת דודה שלה. אני זוכרת שמאוד מהר היו כבר כדורים על השולחן ומריחואנה באוויר. לא רציתי לקחת שום דבר, גם הייתי ילדה מאוד טובה שלא כל כך שייכת לעולם הזה, אבל אז הם הזמינו כד עם קוקטייל אלכוהולי כלשהו, ושתיתי משהו כמו חצי כוס. אני זוכרת את זה בגלל שהסכמתי מראש להיות הנהגת התורנית. הנחתי שעד שאצטרך לנהוג כבר אהיה בסדר.
צילום: Shutterstockבלייניות במועדון. ההנחה היא שבכל סופ"ש יש לפחות אירוע אחד של סם אונס (צילום: Shutterstock)
די מהר, משהו כמו חצי שעה אל תוך הדבר הזה, אני פתאום מרגישה שאני מרחפת, כאילו שהכול זז מאוד לאט ומאוד לא ברור. השפתיים של כולם נעו באיטיות, ובשלב כלשהו הפסקתי להרגיש את הפה שלי. גם קלטתי שאני אומנם מסוגלת ללכת, אבל זה כאילו שקצות העצבים שלי לא מורגשים.
אחד החבר'ה בבר היה בחור ישראלי שעבר לניו יורק. הוא היה בערך בן 25. הוא היה ממש נחמד אליי, דיברנו בעברית ונוצרה בינינו אחווה. מתישהו החלטנו לנסוע משם לדירה של אחד מהם. אני כאילו זוכרת את עצמי באוטו, אבל הכול מאוד-מאוד מעורפל. לא אמרתי כלום לאף אחד כי לא ידעתי אם הערפול הזה הוא תוצאה של האלכוהול, אם אני חווה התקף חרדה או שפשוט האווירה החדשה הזאת של השחרור והחופש מרגשת אותי עד כדי כך.
אני זוכרת שבעיקר הרגשתי צורך לגונן על הבחורות שהיו איתי, במיוחד כשבמהלך הנסיעה גיליתי שהבחורה שנסעתי לבקר היא לא בת 19 כפי שהיא טענה בפניי אלא בת 16. למעשה, קלטתי שיש איתי באוטו שתי בנות 16 ואחת בת 14, ואני המבוגרת האחראית.
אנחנו מגיעים לבניין נטוש, סוג של סקווט כזה (בניין נטוש שהוסב למגורים ארעיים - שצ"ק), ונכנסים לדירה שכללה שני חללים גדולים שלא היה בהם כלום חוץ ממלא ספות ומזרנים מפוזרים בכל פינה. אני זוכרת שניסיתי לחשוב איך להוציא אותן משם כמה שיותר מהר, ובכל זאת לשמור על איזושהי מגניבות.
הן כבר היו על אקסטות, מריחואנה ואלכוהול, ובאיזשהו שלב כולם התחילו להעביר ביניהם דיסק הפוך עם שורות של קוק עליו. הבנות הסניפו את הקוק ואני הסתכלתי עליהן בקטע של "וואט דה פאק?! למה? למה צריך גם את זה וגם את זה?!", אבל הן רק התבאסו שאני הורסת להן את הסאטלה.
צילום: shutterstockכדורי אקסטזי. "בשלב מסוים הן היו על אלכוהול, אקסטזי וקוקאין" (צילום: shutterstock)
בשלב מסוים ישבתי בצד קפואה מקור, עם איזו שמיכה ישנה עליי, וכל זה בזמן שאני לא מרגישה את פלג הגוף התחתון שלי. בשלב מסוים אני מבינה שהידיים של הבחור הישראלי נוגעות בי מתחת לשמיכה. אני לא יודעת כמה זמן זה ארך ומה בדיוק הוא עשה לי. לא הייתי בתולה והוא לא חדר אליי עם איבר המין שלו. הוא אולי חדר אליי עם האצבעות, אבל עד היום אין לי דרך לדעת עד לאיזו רמה זה הגיע כי הוא לא פצע אותי פיזית.
מה שלא קרה שם, קרה בניגוד מוחלט לרצוני. לא הייתה שום רמיזה מינית מצידי, לא הייתה שום הקדמה לדבר הזה. פשוט משומקום היד שלו הייתה ממש על איבר המין שלי. הוא גם לגמרי ראה באיזה מצב אני, הוא ראה שאני לא שם. כל הזמן אמרתי לו שכואב לי בלסת ושהשפתיים שלי רדומות, והוא צחק. לא איבדתי הכרה, אבל הייתי מאוד-מאוד רפויה ומאוד בחוסר שליטה תודעתית בנוגע למה שקורה סביבי.
אני לא יודעת מי שם לי את הסם במשקה, אבל לדעתי זה לא היה הוא. יכול להיות שהחברה ההיא שמה לי אותו מתוך רצון "להקליל" אותי. זאת אומרת, הפגיעה הכי קשה שלי בסיפור הזה היא בכלל ממנה.
"מה שלא קרה שם, קרה בניגוד מוחלט לרצוני. לא הייתה שום רמיזה מינית מצידי, לא הייתה שום הקדמה לדבר הזה. פשוט משומקום היד שלו הייתה ממש על איבר המין שלי. הוא גם לגמרי ראה באיזה מצב אני, הוא ראה שאני לא שם"
באיזשהו שלב הצלחתי להזיז אותו ממני. רצתי החוצה מהבניין והדלת נטרקה אחריי. לבד ברחוב, שמתי לב שמתקרבים אליי שלושה בחורים גדולים. נכנסתי להתקף מטורף של צרחות ופאניקה. ממש צרחתי עליהם, "תלכו ממני!". אפילו זרקתי עליהם את התיק שלי, שייקחו את הכסף שלי ורק שלא יתקרבו אליי ויאנסו אותי. הייתי בטוחה שהם הולכים להרוג אותי.
צילום: אירית רזניקנטאלי רוטמן. את הטיול לניו יורק היא לא תשכח לעולם (צילום: אירית רזניק)
פתאום אחד מהם בא אליי, תפס אותי בכתפיים ואמר לי, "תירגעי! מה בחורה לבנה כמוך עושה בהארלם בשתיים לפנות בוקר?". בסוף הבחורים האלה ליוו אותי וחיכו איתי למונית. נסעתי אל החברה ההיא הביתה לבד, נכנסתי, וכמובן שאמא שלה התעוררה. בשלב מסוים אני זוכרת שאיבדתי את ההכרה ושהיא העלתה אותי לחדר האורחים, שם עברתי עוד שלושה ימים של הזיות, כשאני נכנסת ויוצאת מהכרה.
באיזשהו שלב פקחתי את העיניים וראיתי שאחיה יושב לידי, וזה העלה בי טראומה שחוויתי בכיתה ח', תקיפה מינית שחוויתי משני חברים והדחקתי לגמרי. היה לי נתק מוחלט מזה במשך שנים ופתאום, כשהוא שם ובתוך המצב התודעתי המעורפל הזה, חוויתי פלאשבקים. אני לא מכירה את אחיה, אבל הייתה לו אנרגיה מאוד לא טובה. ביקשתי שיצא מהחדר והרמתי טלפון לשדה התעופה כדי להזמין כרטיס טיסה לאחי שבלוס אנג'לס.
אחי אסף אותי מהשדה ובמשך יומיים לא דיברתי מילה. הוא ממש נלחץ, שאל אם לקחת אותי למיון וכתב לי על פתק "האם נאנסת?". אמרתי לו לא כי מבחינתי המילה אונס, כפי שתפסתי אותה אז, זה רק אם מחזיקים אותך וחודרים אלייך עם איבר מין לאיבר המין. כל מה שבאמצע - לא ידעתי איך לקרוא לזה.
אחרי יומיים הגיע חבר של המשפחה שהוא כמו דוד שלי. הוא הכניס אותי לאוטו, לקח אותי לים, ישב איתי וסיפרתי לו הכול. די מהר התקשרתי להורים וסיפרתי להם, וגם לחבר שהיה לי אז. נשארתי עוד חודש וחצי בלוס אנג'לס כאילו שהכול בסדר, ורק כשחזרתי לארץ התחילה הפוסט-טראומה.
עברתי מסכת של חודש וחצי שבמהלכם כל הטראומה עלתה, ואז התגייסתי לצבא. מבחינתי הצבא הציל אותי. הייתי בחברה של המון נשים, במקום בטוח, עם הרבה משמעת והרבה גבולות, בדיוק מה שהייתי צריכה. מה שכן, לצבא לא היו כלים לעזור לי ברמה הנפשית. עבדתי על הדברים האלה לבד, ועם השנים בניתי שיטות כדי לנהל התקפי חרדה. מבחינתי היום התקף חרדה הוא הזדמנות ללמוד על עצמי, אבל לקח לי המון שנים להסכים להיות במקום הזה.
בכלל, לקח לי שנים להסכים לקבל את מה שקרה לי. חייתי שנים עם הפרדיגמה שאובדן שליטה שווה הטרדה, אונס או כל פלישה למרחב ולגבולות שלי. לקח לי 20 שנה עד שהסכמתי לחוות אובדן שליטה בתנאים שאני בוחרת, ולאפשר לעצמי להיות מינית ונשית.
היום אני מטפלת בעזרת צמחי מרפא בפוסט-טראומה ובדיכאון קליני, ועוזרת לנשים שממש כמוני, נאלצו להחביא את המיניות שלהן ופחדו ממנה. אין לי ספק שהרבה מהחוויות שעברתי בחיים הביאו אותי למי שאני היום, כולל החוויה הזאת.

שירלי, 53, וינה

התחתנתי כשהייתי בת 19 כי רציתי לצאת מהצבא. יכולתי ללכת בדרכים קצת יותר יעילות, אבל בחרתי ללכת בדרך הזו כי הייתי ילדה קטנה, תמימה ומורדת. כנראה שבתת-המודע שלי גם רציתי שיהיו לי בית ותחושת שייכות, אז הלכתי על הפתרון הנואש הזה.
חיי הנישואים שלנו היו איומים ונוראים, עד שבשלב מסוים אזרתי אומץ והחלטתי שאני מתגרשת. כשהתגרשנו אמרתי לעצמי או.קיי, הוא לא עשה לי שום דבר רע חוץ מזה שהוא דביל, אז נישאר ביחסים ידידותיים.
יום אחד הוא בא אליי לדירה והכין לי כוס קפה. שתיתי אותה ואיבדתי את ההכרה. קמתי בבוקר לגמרי-לגמרי הפוכה, ברמה שלא הצלחתי להחזיק את העיניים פקוחות. הוא כבר לא היה שם. הודעתי שאני לא מגיעה לעבודה, בכיתי ולא הבנתי מה בדיוק קרה לי, ואז ראיתי זרע על המיטה והבנתי שהוא אנס אותי, אין מילה אחרת לזה. לקח לי כמה שעות כדי להתאושש.
זמן קצר אחר כך פגשתי קרוב משפחה שהוא נוירולוג ואמרתי לו, "תגיד, זה יכול להיות שאיבדתי סתם ככה הכרה פתאום? האם יכול להיות שאיבדתי הכרה כי רציתי לשכב עם מישהו למרות שנגעלתי ממנו?". ממש התחלתי לסבך את הדברים במוח כאילו שאני משוגעת, כאילו שזאת אשמתי. ואז הוא אמר לי, "זה לא נשמע לי הגיוני, ואני ממליץ לך להתרחק מהבן אדם הזה".
"בכיתי ולא הבנתי מה בדיוק קרה לי, ואז ראיתי זרע על המיטה והבנתי שהוא אנס אותי, אין מילה אחרת לזה. לקחו לי כמה שעות כדי להתאושש"
באיזשהו יום באותה תקופת זמן ראיתי כתבה על סם אונס בעיתון, ורק אז נפל לי האסימון! הבנתי מה קורה, התקשרתי אליו ואמרתי לו, "אני לא מבינה איך אתה מסוגל לעשות כזה דבר. על אחת כמה וכמה אני לא מבינה, איזה קיק יש לך מלשכב עם גופה? מה, אתה נקרופיל? כי זה ברור שלא השתתפתי בשום דבר ושלא הסכמתי לכלום. אני לא רוצה שום קשר איתך, אל תתקשר אליי!".
הוא כן ניסה ליצור איתי קשר בכמה מקרים בודדים, ואמרתי לו שאני לא מעוניינת לדבר. לפני שעזבתי את הארץ, כשנה אחרי שזה קרה, הוא שוב ביקש להיפגש והפעם אמרתי לו, "סבבה, אבל אין קפה. אני לא שותה שום דבר שאתה מכין". היה לי כזה חוסר אמון בעצמי, כל כך פקפקתי בעצמי, שישבתי מולו ובאמת ניסיתי להבין אם יש מצב שהבאתי את עצמי לאובדן הכרה כדי לשכב איתו, למרות שהיה לי ברור שאני נגעלת ממנו ולא מעוניינת.
זאת הפעם הראשונה שאני מדברת על זה שמעבר לטראומה הפיזית, הנפשית, הגועל ואובדן השליטה, הייתה ה"שגעת" העצמית הזאת שסם אונס עושה לבן אדם, שמאבד הכרה ולא מאמין בכלל שיש אופציה שדברים כאלה קרו לו.
באותו היום זה היה הסוף. שם זה נגמר, ואני גם לא אסלח לו, לא שהוא אי פעם ביקש ממני סליחה. אגב, שנים אחר כך הכנסתי אותו למאגר של "אחת מתוך אחת", כי אם הוא עשה דבר כזה לי, אז למה שלא יעשה את זה לאחרות? מבחינתי, כל אקט כזה של אלימות הוא אקט של שליטה. לא נמשכתי אליו, נגעלתי ממנו ונמנעתי ממנו, וברור לי שככה הוא ניסה להחזיר לעצמו את השליטה בסיטואציה. היום אני כבר לא כועסת עליו, אני בעיקר נגעלת ממנו. אם הייתי כועסת עליו לא הייתי מסוגלת לדבר על זה בכלל. אבל לסלוח? לא. מה פתאום. על מה ולמה שאסלח לו?
"מבחינתי, כל אקט כזה של אלימות הוא אקט של שליטה. לא נמשכתי אליו, נגעלתי ממנו ונמנעתי ממנו, וברור לי שככה הוא ניסה להחזיר לעצמו את השליטה בסיטואציה"
מכל זה למדתי לא לפקפק בעצמי. להאמין לאינסטינקטים שלי, לאינטואיציה שלי, לבדוק את כל הגופים שלי: הפיזי, הרגשי, השכלי, הפסיכולוגי, הנשמתי. ואם הגוף שלך מתריע בפנייך שמשהו לא בסדר, אז חשוב להקשיב לו. הוא יודע מה הוא מרגיש.

דודי, 45, חולון

היו לי כמה וכמה מקרים שבהם מצאתי את עצמי עושה סקס שאינו בהסכמה. בתרבות המסיבות שהייתי חלק ממנה, אתה לוקח עוד ועוד סמים, ויש פעמים שאתה פשוט מאבד בהן את ההכרה. רואים את זה במסיבות ובאורגיות, ואלו סיטואציות שבעיניי הן הכי בעייתיות, כי יש בהן מלא אנשים ולאנשים לא אכפת מאנשים אחרים.
צילום: אלמוג מועלםמועדון לילה, אילוסטרציה. בחו"ל השומרים מוודאים שמי שמסומם מדי לא יוכל לחזור למועדון (צילום: אלמוג מועלם)
המקרה שבעיניי הוא הכי חמור, וגם אין ספק שהוא מנהל אותי עד היום, הוא מקרה שבו איבדתי הכרה במסיבה. אני זוכר שאיך שאני פוקח את העיניים, הדבר הראשון שאני רואה זה שמישהו נמצא בתוך הפה שלי. לא יכולתי להגיב, הייתי משותק. אני זוכר את המחשבה שעברה לי בראש - אז ככה זה מרגיש כשאונסים אותך.
לא ידעתי איך הגעתי לשם או מי הוא היה. הוא התחיל להוריד לי את הבגדים והגיעו עוד שני אנשים, ולא יכולתי להגיב. זה היה הדבר הכי נורא בעולם. למזלי הטוב, הגוף שלי כנראה הקשיב לי ופשוט הקאתי. זה היה השלב שבו עברתי למצב תגובה, וגם כמובן העובדה שהקאתי הבריחה אותם, ושם זה נגמר. הייתה לי גם סיטואציה כזאת באחת האורגיות: אני זוכר שהתעוררתי וגיליתי שמישהו שאני לא מכיר מזיין אותי. הסתכלתי ושאלתי את עצמי "איפה אני? למה הוא עליי ומה אני עושה פה?"
"הדבר הראשון שאני רואה זה שמישהו נמצא בתוך הפה שלי. לא יכולתי להגיב, הייתי משותק. אני זוכר את המחשבה שעברה לי בראש - אז ככה זה מרגיש כשאונסים אותך"
בתקופה שהשתמשתי (בסמים - שצ"ק), אלה היו דברים שקרו על ימין ועל שמאל. אני זוכר גברים מספרים, כאילו בצחוקים שלהם, על איך הם איבדו את ההכרה ואז התעוררו לגלות שהם מדממים. זה נתפס אצלנו כמצב סטנדרטי. כאילו שכל עוד לא הרגו אותך, אתה בסדר. גם את ה-HIV שלי קיבלתי כי הייתי עם מישהו ורציתי לשאול אותו אם הוא נקי, אבל לא הצלחתי לדבר כי הייתי מסומם.
אחר כך חשבתי שבגלל שהייתי בסיטואציות כאלה, אז זה הגיע לי ומתישהו הייתי צריך לחטוף HIV. לא ייחסתי למקרים הללו חשיבות, אבל עכשיו, בתקופת השיקום, הם צפים מעלה. בעיקר תחושת חוסר האונים שיש לך במצב הזה. אתה כאילו מדבר עם עצמך בצורה מאוד ברורה מבפנים, אבל זה לא עובר לכדי תפעול כלפי חוץ.
אלו סיטואציות שעדיין יושבות עליי, הן לא כל כך מטופלות, אבל הן פורצות אצלי בסיטואציות אחרות, בעיקר בלילה. יש לי ממש התקפים של בכי. כרגע זה עדיין נורא מבולגן, לא כזה מחובר וקוהרנטי. הלוואי שאצליח לטפל בזה ויקרה איזשהו נס.
היום יש לי הרבה טינה כלפי אנשים שהם חלק מתרבות הבילוי הגאה. אחד הדברים שהכי משגעים אותי זה האופן שבו מטפלים באנשים שנמצאים במצב כזה של חוסר אונים מסמים. הם נופלים כמו זבובים, מישהו מהאבטחה לוקח אותם החוצה, הם שוכבים בחוץ מעולפים עד שהם מתעוררים, ואז הם חוזרים פנימה. אף אחד לא מונע מהם לחזור.
באנגליה למשל היו אוסרים עליהם להיכנס חזרה, או אם הם בפסטיבל בחו"ל אז חותכים להם את הצמיד ומעיפים אותם. אצלנו אין תגובה על זה, זה חלק מהתרבות, אז ככה בכל מסיבה זה קורה מחדש עוד פעם ועוד פעם.
אני מקווה שהכתבה הזו תפתח איזה שיח, כי אני חושב שמגיעים ילדים נורא צעירים לתל אביב, ומה שלי לקח 20 שנה להצמיח, להם לוקח משמעותית פחות זמן. הם נשרפים יותר מהר. אני רואה אותם מגיעים אלינו אל מרכזי הגמילה כדי לקבל טיפול. אני לא רוצה להישמע פטרוני, באמת שתחגגו כמה שאתם יכולים, אבל תנו על זה את הדעת. לא הכול מותר ולא הכול צריך להיחשב לחלק מהתרבות.
פורסם לראשונה: 10:59, 09.04.21
לכתבה זו 147 תגובות
הוספת תגובה
147

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
75.

הקיסרים לא שתו אלא אם העוזר דתה קודם. ממ בכלל שותה מכוס פתוחה? זה לא רק סם אונס, זה בכלל בעסקיל וחברים. דמים דברים למתחרה במשקה זה כלל פשוט לא שותים מכוס פתוחה.

74.

73.

הבנתי שהכניסו לי סם אונס למשקה כשהייתי בת 15, במסיבה לבני נוער קטינים. שקעתי בדיכאון אחרי זה ופחדתי להביא ילדים, בעיקר פחדתי שיהיה לי בן.

72.

בטענות ? אולי כבר שהקהילה הזאת תיקח אחריות על עצמה

comment-2-comment

אין מקום לסמים ולאונס בעולם אבל הסיפור אם הגבר לא מתאים פה בכתבה. אם קרה לו דבר כזה פעם ועוד פעם למה הוא חוזר למקומות כאלו?????? זה פשוט מוריד את החומרה של הסיפורים הראשונים.

71.

70.

69.

למי שרוצה לקרוא עוד על התמודדות עם לחץ וחרדות: https://ozcenter.co.il/טיפול-בחרדות-והתקף-חרדה/

68.

לא שמעתי על הומו שמתנגד לחפוז או לאורגיה

67.

במסיבה כזו מה משנה אם בכלל מי דהר על ישבנך ואם היו כמה ביחד, האם זה שינה, גם שהיית בהכרה הרשיית לגברים שלא הכרת לגמור לך בריקטום

66.

צואה אנושית

65.

מזדעזעת לחשוב לאיזה מקומות אבודים החברה הצעירים שלנו יכולים להגיע והכל למה,רוצים להרגיש טוב,שם לא האמת,עובדה שזה שקר גדול שיוצאים ממנו מצולקים לכל החיים,מפחיד

64.

בחרת להשתייך ל"תרבות" מסיבות ואורגיות, שבה אנשים עושים סמים עד אובדן הכרה, ואתה מצפה להתנהלות מוסרית ושמירה על גבולות ההסכמה? כמה צבוע אפשר להיות? אתה רוצה לחיות בסדום ועמורה, אהלן וסהלן; רק אל תתלונן על מנהג אנשי המקום, בשעה שבחרת במודע לגור שם

63.

הסיפור המזעזע על תרבות האורגיות והסמים של האוכלוסייה הגאה בסיפור האחרון היא פשוט מחליאה, עצובה ומדכאת. לשם הולכים בידיעה שמין כפוי, תוך ניצול חוסר ההכרה של השותפים זה חלק מהעניין (כך גם הידבקות ב-HIV מתאפשרת בלי לקיחת אחריות).... זה שונה משלושת הסיפורים האחרים

comment-2-comment

מה נסגר אם אנשים פה? מתי נלמד לכבד את הגבולות של הזולת? לפי אותו ההגיון זה בסדר לשים סם אונס במשקה לבחורה שעישנה קנביס כי "בכל מקרה היא מסוממת".

62.

הזמנים שרשמתם נכונים לפעם, לא להיום, ואיכשהו גם היום זיהוי סם אונס אצל מתלוננת נדיר יותר ממציאת חד קרן באורוות סוסים. מסממים אנסים צריכים לבוא על עונשם במלוא חומרת הדין אבל לא כל אחת שהחליטה להשתרלל (זכותה) והתחרטה (בטח שזכותה) יכולה להאשים אחרים בחוסר האחריות שלה

61.

לפחות שתי בנות. אולי עוד ילדים. מי זה?

comment-2-comment

60.

59.

58.

זה לא נקרא להרוס משפחה. הוא הפוגע וסביר להניח שעדיין פוגע.

57.

56.

55.

זה מה שחברה שלה אמרה לה? באמת? בגלל שמישהי נחמדה לגברים אז אוטומטית זאת הזמנה בשבילם לאנוס או להטריד אותה? לא פלא שנשים מתנהגות לפעמים בצורה כזאת נבזית לגברים שמנסים להתקרב, אתן חושבות ישר "הנה זה רוצה לאנוס אז אני לא אהיה נחמדה". לא כל הגברים כאלה חלאות, כן, לא יאומן הא?

54.

53.

52.

בבית של גבר שלא ממש מכירים. תקחו אחריות על החיים שלכן והבחירות שלכן. יש הרבה כולירות בחוץ שרק מחכים למעשה שטות של בחורה תמימה

51.

50.

אם כן, למה צריך לשים לב ואיך להגיב?

comment-2-comment

אם מרגישים שיכורים או מסטולים אחרי שתיה של כמות יחסית קטנה ממה שבדרך כלל נוהגים לצרוך אז זו נורת אזהרה.

49.

אני משערת ששניכם מעולם לא שתיתם או נאנסתם אז אולי כדאי להפנות לכך את תשומת הלב. אחרי שתתעוררו כשמישהו חדר לגופכם ללא הסכמה תהיה לכם אולי זכות שיפוט. עד אז, אתם סתם חלק מהתופעה

48.

חינוך וענישה ימנעו את הסיוט הזה

47.

comment-2-comment

אני אבא לבנות שוטר לשעבר ותמיד אמרתי לבנות כשיצאו קחו איתכן אקסטרני כסף על מנת לקנות שתיה במקרה והלכו לשירותים וחזרו ולא לשתות מהנותר שהשאירו בשולחן.

46.

45.

כך לדברי דודי. זו תמצית הבעיה, וגם לנפגעים שלא מתלוננים לא אכפת.

44.

לא צריך להיות קשה מידי לעשות את ההצלבות...

comment-2-comment

43.

comment-2-comment

42.

במדינה שבה סוחרי סמים, פוליטקאים מסויימים, ולשעברים תאבי בצע, שחברו לעשות לגליזציה ולפמפם סמים לציבור- במקום לגלות אפס סובלנות לסמים, שיקרה משהו אחר?

41.

האשמת קורבן קלאסית... בגלל שעשו סמים/התחתנו מוקדם - אתה תומך בזה שנאנסו? למה שיקול הדעת/הפיקחות שלהן משנה פה? הן לא אלו שאנסו... האשמה היא רק על הצד השני.

40.

אתה היא? לא. אז בבקשה לא לנסות להסביר לה איך היא אמורה להרגיש, לפעול או לחשוב. תודה.

39.

אף אחד לא "נולד" פיקח ולא כולם "חכמים" כמוך, זה לא אומר שמותר למישהו לאנוס מישהו אחר...אידיוט !

38.

בעולם הם רעים -רוע טהור ולא ניתן לשקם אותם. האיש הזה מקומו בכלא להרבה שנים- גם אם יש לו היום אשה וילדים . את בחורה מדהימה ורחמנית - ומקווה שתסלחי לעצמך כי זה 100% אשמת המנובל. אני מקווה שהוא ישלם את המחיר- סביר להניח שאנס נשים נוספןת. אין מחילה על אונס.

37.

36.

נשים וגברים שאינם מגישים תלונה מעודדים תוקפים להמשיך לפעול!... זה עצוב וקשה ויש להילחם בכל המשאבים.

comment-2-comment

מה זה השטויות ,קורבן אשם? האשם היחיד ,הוא אנס.

35.

זה בדיוק עושה גזירה שווה בין לשתות כוס קפה עם אדם לבין השתתפות באורגיה תוך צריכת סמים לא מבוקרת... זה בדיוק מה שהנשים בטעות חשבו שעשו ולכן כאילו הביאו את זה על עצמן. זה לא מה שהן עשו. ממש רחוק מזה. אבל מי שכן עושה דברים כאלה, כן צריך לבוא בטענות גם אל עצמו.

comment-2-comment

בחירה חופשית איננה אונס

34.

לשכב עם גוויה? זה נקרופיליה!! אבל לדעתי פיספסתם,קראתי שלאחרונה כן ניתן להוכיח שהיה שימוש בסם אונס גם יותר מ 24 שעות אחרי, חבל שלא ערכתם מחקר מעמיק טיפה יותר וכותבים על זה כי זה יכול להציל הרבה.

33.

המוסיקה תהיה אלוהית.

32.

רעים ואכזרים מנצלים תמימות.

31.

לא מבין את הקטע של הסטלה הזה.כולם מדברים על קנאביס כאילו זה החיים!אני היתי עם מספר לא מבוטל של בחורות ללא סמים!למה צריך את זה?וגברים שמשתמשים בסם האונס הם פשוט אפסים ,מחפשים קיצורי דרך לנצל בחורות .הכיף הכי גדול בלהיות במיטה יחד עם בחורה זה שהיא בעיניין והיא זורמת איתך!

30.

29.

על סמך המילה של האישה ? מסקרן

comment-2-comment

לי זה קרה אחרי שתיית מיץ תפוזים

28.

עצוב וקשה לקרוא את החוויות האלה, יש לי הרבה הערכה למי שמשתף ומביא את הסיפורים האלה לתודעה. כילדה בגילאי העשרה, שמרתי על עצמי בקנאות וסלדתי מאלכוהול וסמים. אבל ראיתי סביבי חברות ונערות אחרות משתכרות, נרדמות, מאבדות שליטה.. נשענות/מתלטפות נעלמות עם כל מיני טיפוסים לפינות אפלות, עושות שם גוד נואס וואט. נערים ונערות צריכים להיות חשופים לצד המכוער של המסיבות האלה.

27.

26.

הטובים. והם ממשיכים הלאה. כאילו לא עשו דבר..

25.

כמה חלאות יש בעולם

24.

עדיין יש מאגר גברים של אחת מתוך אחת? ראיתי שהם התפרקו וכבר לא מנהלים את המאגר הזה. אני הבנתי רק לפני כמה שנים (אחרי מה שקרה עם קסטיאל) שמה שקרה לי בשנת 2000 (לא קשור לקסטיאל אלא מישהו אחר) זה למעשה אונס עם סם אונס. אבל לא מצאתי את המאגר להוסיף אליו את האחראי.

23.

טוב שמעלים מודעות לסמי אונס, א.נשים יכולים להיכנס למצבים נורמטיביים לכאורה כמו סתם לשבת בפאב ולא להבין בכלל מאיפה זה בא. יש לק ציפורניים שפיתחו ישראליות שכשמים את האצבע במשקה אם צבע הלק משתנה סימן שיש שם סם!

22.

מסקנה: תזדיינו בכיף וקחו אחריות על ההתנהלות שלכם, האחרים לא יקחו אותה בשבילכם. לכן, חינוך טוב מתחיל מהבית ומי שלא קיבל אותו יהיה בכתבה הזו כנראה. כל הסיפורים פה איכשהו קשורים באחריות ה"נאנס"

comment-2-comment

זו תגובה של בן אדם מטומטם וחסר רגש.

comment-2-comment

21.

רק מי שלא עבר את זה יכול להגיד את זה, למרות שזה הגיוני. אבל פה זה לא הגיון

20.

19.

חבל שקשה להוכיח מה שהם עשו ולהכניס אותם לכלא 16 שנה על אונס. אז צריך להזהר, בנים ובנות, והכי טוב זה לעשות כמו פעם - מתישהו להחליף את המשקה עם הגבר, ולראות אם הוא שותה מהמשקה שלך. עצוב לקרוא על נטאלי, שמקרה יחיד שגבר שם לה יד על איבר המין גרם לה לטראומה קשה משך 20 שנה כפי שתיארה. סך הכל זה מקרה שיכול לקרות גם בדייט רגיל, כולנו עברנו דברים גרועים מזה. אולי טיפול קרוב לזמן הארוע היה עוזר לה לא לקחת כל כך קשה מקרה שבסך הכל אינו כל כך איום ונורא.

18.

אונס רצח וגיזענות אלה מושגים שיובילו את החיים שלנו כל עוד הליכוד יושבים בממשלה !!!

comment-2-comment

17.

לסמם בחורה כדי לבצע את זממו ללא הסכמתה, לא אשם כי היא התנהגה בצורה מסויימת? אני בטוחה שזאת לא תשובה שהייתם נותנים לבת שלכם או לאחותכם

comment-2-comment

ובלי קשר, סמים זה מפחידד

16.

15.

ועדיין אתם לא יודעים איך נראה בכלל סם אונס?! למה בתמונות אילוסטרציה מישהו שם כדור בכוס?? סם אונס הוא נוזל שקוף שמספיק לטפטף כמה טיפות לכוס - חשוב שנשים ידעו

14.

איך אדם שבוחר לעשות סמים זרים עם אנשים זרים מתפלא שניצלו אותו? אם אתם לא רוצים פרעושים, אל תישנו עם כלבים.

13.

12.

רק מראה איזה זבל של בן אדם הוא!!! וכל זה כדי לנקות ראיות. איזה שטן אבל היי מה הפלא שנייה לפני זה הוא הרעיל אותה אז מה זה כבר לעומת זאת לקרוא לה מסריחה

11.

10.

סיפורים לא אמיתיים

9.

מתכנן ממך שתיכנסי לפייסבוק שלא תמצאי את כל הנשים שאמרת שאת רוצה שידעו ותספרי להן מה שהוא עשה לך, מגיע לו שכל מה שבנה בשבע שנים האלה יהרס ויתחרט על מה שעשה לך כל ימי חיו. לא מתיחסים לנשים איך שרוצים!

8.

7.

גבר אמיתי לא צריך סמים כדי ליצור קשר עם אישה

6.

5.

מיד להזמין משטרה כדי להעמידו לדין.

comment-2-comment

במצב של היום באותו היום השופט משחרר אותו הביתה

4.

3.

2.

אחת התחתנה כדי להתחמק משירות צבאי ומתפלאת ש"בחיר ליבה" נבלה, אחת הולכת למועדון בוא משתמשים בסמים קשים בגיל העשרה ושותה. אדם חכם לא נכנס למקומות שפיקח יודע לצאת מהם, ואתן אפילו לא פיקחות...

comment-2-comment

גם אם הן לא פיקחות לדעתך, עדיין לא אומר שמותר לאנוס אותן...

comment-2-comment

התחמקות משירות צבאי לא נותנת לגיטימציה לאונס. הליכה למועדון שמשתמשים בו בסמים לא נותנת לגיטימציה לאונס. רוב האנשים לא חכמים/פיקחים כל הזמן. זה לא אומר שמגיע להם שיקרו להם דברים רעים, או שהם צריכים לקחת אחריות על פשעים שהם הקורבנות שלהם. שווה שתחשוב למה אתה מנסה להעליב את המרואיינים בכתבה.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

האשמת קורבן היא דבר בזוי ומכוער, שמצביע על חוסר אנושיות ויכולת אמפתית, תכונות שמאפיינות גם אנסים, אגב...

comment-2-comment

comment-2-comment

במקום לחנך אנשים לכבד אנשים

comment-2-comment

כמובן שמהאנסים אתה לא מצפה לקחת אחריות

comment-2-comment

comment-2-comment

באמת?

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

חשבת אולי להאשים את התוקף? עלה בדעתך?

comment-2-comment

לא כל מתחמק מהצבא הוא אנס. אמרה שם מישהי שזה אקט של כח ולא של מיניות. אני ראיתי בזה סוג של נקמה בה.

comment-2-comment

כה אמר הגבר המתנשא והשיפוטי מטעם הפטריארכיה ששופטת קרבנות במקום אנסים!!!

comment-2-comment

אתה סופר חכם שתדע לך. ופיקח. מקווה שאין לך בנות. או ילדים בכלל.

comment-2-comment

comment-2-comment

"זכותי לא להתבייש במיניות שלי" או "זה הגוף שלי ואני אעשה בו מה שאני רוצה" כאשר גברים יגידו לך "אין כאן שום בעיה מוסרית, תפקיד האשה להציב את הגבולות. אשה לא מציבה גבולות - אז אין גבולות".

comment-2-comment

לנצל אדם שנמצא בחוסר שליטה זו רשעות ללא קשר מדוע האדם בחוסר שליטה

comment-2-comment

אדם חשוך!!

comment-2-comment

קל להאשים את הקרבן אבל ממש לא נכון לעשות את זה. אף אחד לא מכניס את עצמו בכוונה למצב שבו יתקפו אותו. אדם אמור להיות מסוגל ללכת עירום בלילה ברחוב בלי שחיית אדם אחרת תתקוף אותו, לא כל שכן לשבת בבית, או בבר, או במסיבה. כל הכבוד לאנשים האלה שהבינו מה קרה להם ובנו את חייהם מחדש אחר כך.

comment-2-comment

מדהים, כמה שהחשיבה שלך עקומה... זה כל כך עצוב...

comment-2-comment

לא הבנתי את המסקנות שלך, אם אתה מתחתן עם נבלה סופו שיאנוס אותך? אם אתה הולך למועדון שעושים שם סמים סופן שיאנסו אותך? אם את שותה קפה עם הגרוש לך סופו שיאנסו אותך ?. לא הבנתי פשוט .

comment-2-comment

זו המסקנה שלך מקריאת הכתבה?

comment-2-comment

כאילו זה מגיע להם . תתבייש ! אפס מאופס !

comment-2-comment

comment-2-comment

האשמת הקורבן היא הדבר הכי דוחה שראיתי

comment-2-comment

נאנסים הם קורבנות ולא משנה מה הסיטואציה שהביאה אותם לשם. נקודה

comment-2-comment

comment-2-comment

עונש שדה.

comment-2-comment

הן אולי לא פיקחות אבל אתה רשע וטיפש

comment-2-comment

ועכשיו תחשוב שכתוצאה מהדבר הטיפשי שעשית, מישהו היה אונס אותך מאחור. אתה חושב שזה היה מגיע לך? להיאנס עם טראומה לכל החיים? לא משנה מה אותה נערה עשתה, לא מגיע לה שיאנסו אותה.

comment-2-comment

comment-2-comment

זה שמישהו עשה סמים ולא מתפקד או לא בהכקה לא אומר שצריך לנצל ולאנוס אותו.

comment-2-comment

אתה אמיתי? זו תגובה אטומה ופרימיטיבית. עצוב ביותר.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

מה קשור לקחת אחריות?? גם אם בן אדם עוד שנייה מת אתה לא יכול לנצל אותם!! ובכלל סם אונס משתק את הגוף שלך, אז זה לא שאתה יכול תמיד להתנגד. האנשים שמדברים כמוך, הם אלו שגורמים לאנשים לפחד לדבר ולגרום לעצמם יותר יסוריים. במקום להרים אותם אתה עוזר להם ליפול!! למה שאנשים צריכים לפחד לשתות או לאכול (ולא דווקא אלכוהול), בגלל בן אדם חולה נפש??

comment-2-comment

גם המעידים בכתבה טעו. זה קורה. במיוחד לצעירים. מה שחשוב זה שהם מזהירים אחרים שלא לעשות טעויות דומות. מה אתה כל כך כועס? חנך את ילדיך לחיות נכון וגם להנות קצת מהחיים ובעיקר, שמור איתם על קשר טוב שמותר לדבר בו על הכל.

1.

נאנסת, עברת טראומה, עברת טיפולים - ואת לא מוכנה שמי שעשה לך את מעשה הנבלה הזה יבוא על עונשו? מה זה משנה בכלל אם את "חושבת" שהוא לא עשה את זה שוב? אגב, סביר להניח שאת טועה גם בזה

comment-2-comment

לא נראה לי שהוא חי בפחד כרגע

comment-2-comment

לאחרות לפניה ואחריה

comment-2-comment

הוא לא איזו אישיות מפורסמת, אז אין סיכוי שיפרסמו שם + תמונה שלו, כך שלא תהיינה פניות מבחורות אחרות, שגם במקרה שלהן אי אפשר להוכיח שום דבר. הוא היה מספיק חכם כדי להזמין אותה אליו הביתה ולא לעשות את זה ליד אחרים. מה בדיוק יצא לך מזה עכשיו?

comment-2-comment

צריך ליסלוח לאנשים, כי אם לא ניסלח אנחנו נפגע יותר בעצמנו.

comment-2-comment

את הנבל הזה הייתי תובע היום על חצי מליון, ולא, את לא פוגעת בילדות שלו, את מצילה אותן מאבא אנס.

comment-2-comment

קראת את הכתבה? יופי! אם אין לך משהו מועיל להוסיף, עדיף שתדפדף הלאה.

comment-2-comment

אם זה היה קורה למישהי שיקרה לי בן הזונה הזה היה מאבד כמה איברים מגופו.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

שתעלה את השם שלו למאגר "אחת מתוך אחת" וזהו

comment-2-comment

פלא שהקורבנות לא מתלוננות...?

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

למרבה הצער

comment-2-comment

גם אם אדם טעה ולדברי הילה כנראה שסר מדרכו , מה יעזור להרוס עכשיו משפחה ? לעניות דעתי הילה צודקת 100% בדרכה

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה