58

באמצע החיים, אורי התבשר שיש לו ילד מאישה אחרת

"אתה באמת מאמין שאתה האבא?" שאלתי את אורי בפליאה. גם במקצוע שלי, לא כל יום מגיע לקוח שמגלה בפתאומיות שיש לו ילד שכבר מלאו לו עשר שנים. "כן, האמת שכן", אורי השיב. "התאריכים מתאימים בול"

עו"ד אפרת אמסטר | פורסם:15/01/2020
צילום: Shutterstock"לא הייתה לה שום זכות לגזול ממני את האבהות שלי" (צילום: Shutterstock)
אורי ישב במשרדי ומולל בין אצבעותיו חתיכת נייר. "למען האמת, אם היית שואלת אותי לפני שבוע אני לא בטוח שהייתי זוכר את שם המשפחה של עדי", הוא אמר. "הייתי כל כך צעיר, סטודנט בן 24 ששוכר דירה עם עוד שני שותפים, והיא גרה בדירה מעלינו. היא הייתה בת ארבעים בערך ונראתה מדהים".
הוא עצר לרגע קל, לגם מכוס האספרסו והמשיך לספר. "ביום ההולדת שלי יצאתי עם השותפים שלי לבר לחגוג. עדי הייתה שם והתחלנו לדבר". לרגע קל חיוך חשף את שיניו הצחורות, והוסיף, "את יודעת, כשגברים עוד היו מתחילים עם נשים בברים, לפני תקופת הטינדר".
"מהרגע הראשון הייתה בינינו כימיה מדהימה. היו לנו כמה ימים סוערים, אבל לשנינו היה ברור שזה לא הולך לשום מקום רציני ושאנחנו במקומות שונים לחלוטין בחיים. לכן, כשהיא הפסיקה לענות להודעות שלי, פשוט הנחתי שזה כבר לא מתאים לה. אחרי כמה שבועות היא עברה דירה ואני שכחתי מכל הסיפור, עד שבוע שעבר".
צילום: shutterstockהשליח הגיש לי מעטפה (צילום: shutterstock)
מה קרה שבוע שעבר? שאלתי. "השעה הייתה כבר שבע וחצי בערב, אני ואשתי היינו בדיוק באמצע מסע השכנועים הקבוע מדי ערב, מסבירים לבת שלנו כמה חשוב לצחצח שיניים, כשפתאום הופיע שליח בדלת", המשיך אורי לספר. "הוא ביקש ממני לחתום על משהו ומסר לי מעטפה. הנחתי אותה בצד ולא חשבתי על זה יותר מדי".
אורי עצר בפתאומיות את שטף הדיבור ונאנח קלות. "אחרי זה, כשפתחתי את המעטפה, גיליתי בה את זה", אמר אורי ומסר לי מסמך עב כרס. בכותרת המסמך הופיעו המילים המוכרות "כתב תביעה למזונות קטין" ורפרוף מהיר גילה לי שבתביעה מספרת עדי שלפני עשר שנים נולד לה בן, ועתה היא מגישה תביעה למזונות כנגד אביו - אורי. בתביעה טענה עדי שבשנתיים האחרונות היא נקלעה למצוקה כלכלית, פוטרה מעבודתה וכילתה את חסכונותיה. ברור היה שמצבה הכלכלי הוא שגרם לה להגיש דווקא עתה את תביעת המזונות ובכך לחשוף בפני אורי את הסוד הכמוס אותו הסתירה ממנו במשך עשור.

באמת יש לי בן?

"אתה באמת מאמין שאתה האבא?" שאלתי את אורי בפליאה. גם במקצוע שלי, לא כל יום מגיע לקוח שמגלה בפתאומיות שיש לו ילד שכבר מלאו לו עשר שנים. "כן, האמת שכן", אורי השיב. "התאריכים מתאימים בול. בדקתי והוא נולד בדיוק שלושים ותשעה שבועות אחרי תאריך יום ההולדת שלי, אז כשפגשתי את עדי בבר".
אורי קטע לפתע את שטף דיבורו וכעבור כמה רגעים קלים הוסיף, "למען האמת, אחרי שקיבלתי את התביעה לא יכולתי להתאפק וחיפשתי את מספר הפלאפון של עדי. אפילו שאחי אמר לי שכדאי לי להמתין ולהתייעץ עם עורך דין לפני כן".
חייכתי. נכון שעדיף היה להתייעץ עם עורך דין לפני השיחה, שכן לא אחת הצד אשר נערך לכך מבעוד מועד מקליט את השיחות האלו ומשתמש בהן לאחר מכן כראיות בבית המשפט, אבל הפעם בהחלט הבנתי מדוע אורי לא התאפק.
אורי סיפר שבשיחה ביניהם עדי אמרה לו שבתקופה שבה הכירה אותו היא כבר כמהה להפוך לאם והרהרה באפשרות של תרומת זרע. לכן, כשגילתה להפתעתה שהיא בהריון היא הייתה מאושרת. עם זאת, היא ידעה שאורי בכלל לא מעלה על דעתו להפוך לאב בשלב כל כך מוקדם בחייו, וחששה שאורי יבקש ממנה לבצע הפלה, ולכן העדיפה פשוט שלא לספר לו על ההיריון. "היא גם שלחה לי תמונה של הילד", אמר אורי. "אין לי ספק שהוא הבן שלי. הוא נראה בדיוק כמוני כשהייתי בגילו".
הבהרתי לאורי, שגם אם התאריכים מתאימים וגם אם הוא דומה לו כשתי טיפות מים, בשלב הראשון אנו נדרוש בדיקת אבהות וסיווג רקמות, באמצעותה ניתן לבדוק בוודאות אם אורי אכן האב.

היא גזלה ממני את האבהות שלי ומהילד את אבא שלו

"אני כל כך כועס עליה", אמר אורי. "לא הייתה לה שום זכות לגזול ממני עשר שנים עם הבן שלי רק מפני שהיא חששה שאבקש ממנה להפיל את העובר".
"אתה צודק", אמרתי לאורי והזדהיתי עם כאבו. למעשה, החשש של עדי גם היה חסר כל בסיס משפטי, שכן לאב כלל אין זכות לדרוש מהאם להפיל את העובר.
"אתה יודע מה עדי סיפרה לילד?", שאלתי את אורי. "בכל זאת, הוא כבר ילד בן עשר, אני בטוחה שהוא שאל אותה על אבא שלו".
"כן, גם אני שאלתי אותה את זה", אמר. "היא סיפרה לו שהוא נולד מתרומת זרע אנונימית, בדיוק כמו שהיא שקלה לעשות לפני שגילתה שהיא בהריון". אורי הוסיף בכאב, "את מבינה? לא רק ממני היא גזלה את האבהות שלי, גם מהבן שלה היא גזלה את אבא שלו". אורי והוסיף ואמר: "שיהיה ברור, אם הוא באמת הבן שלי – אני אשלם עבור כל מה שהוא צריך. אבל אני ממש לא רק כספומט, אני רוצה להיות באמת אבא שלו, ושהבת שלי תכיר את אחיה".
הסברתי לאורי שבמקרים רבים בהם אחד מההורים עותר לקביעת זמני שהות, בית המשפט מורה על הזמנת תסקיר סעד אותו עורכת עובדת סוציאלית. מאחר שאורי נשוי ואף יש לו בת קטנה, סביר להניח שהעובדת הסוציאלית תשוחח גם עם אשתו ותרצה לוודא שהיא תקבל את בנו לחיק המשפחה.
"אשתי מדהימה", אורי הכריז והבעת הקלה התפשטה על פניו. "אני מודה, בהתחלה גם לה היה קשה לעכל את זה. מאוד קשה. בדיוק גם התחלנו לדבר על ילד שני, ועכשיו, עם תביעת המזונות, יכול להיות שנצטרך לחכות קצת. אבל בסופו של דבר אשתי אמרה שהיא איתי באש ובמים, ושהילד שלי הוא גם הילד שלה".
ואכן, אורי, וגם אשתו, עמדו במילתם. מיד לאחר שבדיקת האבהות קבעה בוודאות שאורי הוא האב, הגשנו תביעה לקביעת זמני שהות בין אורי ובין בנו. אשתו של אורי תמכה בו ועודדה אותו לכל אורך הדרך, ויחדיו הם נחושים לפצות על הזמן האבוד.
עו"ד אפרת אמסטר היא שותפה במשרד יריב-אמסטר
לכתבה זו 58 תגובות
הוספת תגובה
58

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
50.

49.

48.

לא להעמיס עליו בגיל צעיר אבהות. אני לא חושבת שהיא מנוולת, וכשנתקלה בקשיים כלכליים לא הייתה לה ברירה למען הילד שלה. סה"כ 10 שנים היא ניסתה להסתדר לבד. לא מיהרה לתבוע. אבל היא גזלה מהם שנות משפחה וזה עצוב. למרות שלא יודעת איך הוא היה מגיב בגיל צעיר. בכל מקרה לא יודעת אם הסיפור אמיתי אבל הם זכו בחזרה לאבא ומשפחה אוהבים שלוקחים אחריות מלאה באהבה - וזה מאוד מרגש ובכלל לא מובן מאליו. לא חושבת שהרבה אבות ובנות זוגם - היו מגיבים ככה. אז לפחות יש הפי אנד!

47.

הזוי ...

46.

45.

מניח שיש לא מעט גברים שחושבים על דבר כזה. חלק לא קטן מהגברים די טיפשים בגיל הזה...

44.

43.

42.

ההתנפלות עליה אינה במקום, לא כל גבר רוצה להכיר ילד שנולד מזרעו בעקבות סטוץ. בדרך כלל מתחמקים ושוללים את המידע. במקרה זה הגבר כנאה ישר לא התווכח עשה את הבדיקות הנכונות שהביאו למסקנה שהוא האב. איננו יודעים מה הסיבה שלא סיפרה לו, וייתכן אם היינו יודעים את הסיבה היינו מגיבים אחרת. כל הכבוד לאשתו שמשתפת פעולה.

41.

40.

חלקם הגדול של הקוראים, לא מתייחס לכתבות ברצינות גדולה מדי.

39.

יכולה להבין גם את עדי... לא שהיה יכול להכריח אותה להפיל אבל היה גורם לה להמשיך את ההריון נגד רצונו והיא הייתה מרגישה רע... מצד שני לא ברור למה לא הודיעה לו כבר כשההריון היה מתקדם?!

38.

אז העלימה ממנו את היות הילד... כמו כן בזמן שהם היו יחד, זה לא היה תמים, זה היה מתוכנן, חיפשה גבר נאה לצורך ביצוע המטרה, עדיף מלקבל תרומה אנונימית שאינך יודע איך נראה האבא

37.

פתאום מגלים שהוא כן היה רוצה את הילד, פתאום מגלים שהאישה השנייה כן מוכנה לקבל ילד של אישה אחרת, פתאום מגלים שהכל יכול להסתדר בידידות - והכל בגלל שהתחילו לדבר בצורה כנה. כאב לב היה נחסך אם היא הייתה אומרת מההתחלה את האמת ולא סתם בורחת לו. כמובן - קשה לדעת על איזה גבר נופלים - יש מספיק מניאקים בסביבה שיבכו על "גניבת זרע" - כאילו שהם לא יכולים לדאוג לעצמם לקונדום - אבל אי אפשר לנחש מראש אם לא מדברים על זה.

36.

35.

34.

33.

כתבה מעניינת. חשוב תמיד להתיעץ עם עו_talkback_contentquot;ד לפני צעד משמעותי בחיים

32.

31.

מדהים כמה הכלה יכולה להיות לאישה, כדי לקבל ילד שהוא לא שלה.

30.

29.

28.

27.

אני לא יודע מה אני הייתי עושה אם זה היה קורה לי

26.

ומלאים כמשפחה

25.

הריונות יכולים להתרחש גם עם אמצעי מניעה, וזה קורה מידי יום. המציאות היא שנשים יכולות להיכנס להריון מגבר שלא רצה או התכוון לכך, והגברים משלמים על כך כל חייהם. אשה באה לגבר באמצע שום מקום ודורשת מזונות על ילד שהסתירה ממנו שנים זו בושה, ועוד יותר בושה שהחוק מאפשר זאת. אותו דבר לגבי הריון לא רצוי בין אנשים לא נשואים, הגבר לא מעוניין בילד והאישה מסרבת להפיל. למה הגבר צריך להיות אבא בעל כורחו? הרי יש פה בחירה, הגבר בוחר להפיל האשה לא אז שהיא תישא באחריות הכלכלית על הילד. ושלא יכולים להיות לה דרישות

24.

23.

22.

21.

20.

שמעתי על עוד סיפורים כאלו של גניבת זרע, ולכן ביחסים מזדמנים, כדאי לגבר להשתמש באמצעי מניעה, ולא לסמוך על אמצעי מניעה שהבחורה לוקחת..

19.

18.

איזה סיפור ממש מרגש .בולשיט כל כך שונה מהמציאות כל כך לא אמיתי .כמה גברים אתה מקיר שיתנהגו כמוך?אולי אני יכולה לספור על יד אחת .וכמה. נשים כמו אישתך אתה מקיר .אולי מעט .זה תיק לא כל זו החלטה של בחורה לגנוב זרע מגבר ולבקש מזונות וזה הולך איתך .עם המשפחה שלך עד הסוף.

17.

16.

ממש טלנובלה טורקית זה הילד שלצהכלה מאיסנבוללללללוווו

15.

14.

13.

12.

11.

10.

גניבת זרע אולי?

comment-2-comment

comment-2-comment

מסכים שהיא אכן נבלה. אבל לא מדובר בגניבת זרע. כל עוד היחסים היו בהסכמה ואותו גבר לא השתמש באמצעי מניעה (הרי באמת אי אפשר לסמוך על הצד השני) אז זהו סיכון שהוא בחר לקחת.

comment-2-comment

גנבה ממנו באיומי סכין או אקדח, כנראה שהוא _talkback_contentquot;נידב_talkback_contentquot; זרע.br/ואתה, סתם עוד פחדן מסכן ששונא נשים.

9.

סיפור שיכול היה להסתיים במריבות אין סופיות ובתסכול נוראי לכל הצדדים.

8.

סיפור מדהים.הגיבורה האמיתית היא אישתו.

comment-2-comment

7.

פשוט גאוה לאמא שגידלה את אורי. גידלה אותו עם ערכים לחיים. ואשתו פשוט גאה בה על אהבת חינם.

comment-2-comment

6.

תמצית שטבולה בסיפור משפטי כדי להאיר את עיננו ולחנך

5.

4.

אפשר להגיש נגדה תביעה על זה שהיא הסתירה ממנו את הילד? זה לא אמיתי....

comment-2-comment

מעורר הערצה

comment-2-comment

3.

מכירה הרבה אבות שבשלב הגירושין או אפילו לפני פשוט מתאדים לפני השטח ולא דואגים לילד הביולוגי שאיתם מגיל 0. לא כל שכן אב שמגלה ילד כבר בן 10.

2.

1.

פשוט מטורף שדברים כאלה עדיין קורים.

comment-2-comment

זה פשוט חוצפה! ממש פושעת. ובאמת הוא לא כספומט - מה זה להשתמש בו כתורם זרע ואז פתאום לבוא בדרישות אחרי 10 שנים? היתה לו זכות לדעת ולהיות חלק מהחיים של הילד. וגם לאשתו היתה זכות לדעת למה היא נכנסת. האישה הזאת צריכה לפצות אותו ולא להיפך.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה