23
שלי ורוד

סקס אחרי לידה: לחזור להרגיש מינית שוב

לא פשוט לחשוב על סקס לאחר הלידה, גם שלושה חודשים אחריה. כמובן שלכל זוג יש את הזמן שלו, ועדיין מומלץ לנקוט בצעדים כדי להחזיר את הסקסיות לזוגיות שלכם. צפו

שלי ורוד | עודכן:26/06/2022
צפו: לחזור למיניות אחרי הלידה (תסריט: לורי שטטמאור, עריכת וידיאו: יפית שקרוב)
(תסריט: לורי שטטמאור, עריכת וידיאו: יפית שקרוב)
היי שלי, ילדתי את בני הקטן לפני שלושה חודשים, ומאז אני לא מצליחה אפילו לחשוב על לשכב עם בן זוגי. חשוב לי לציין שלפני ההיריון היינו מאוד פעילים מינית. אני רואה שקשה לו עם זה, ותוהה האם זה נורמלי שיש לי פחות חשק, ואיך אני יכולה להרגיש מינית מחדש?
קודם כל, מה שאת מרגישה הוא בהחלט נורמלי וזה בכלל לא פשוט לחשוב על סקס לאחר הלידה. כן, גם שלושה חודשים אחריה. נשים רבות שואלות אותי איך בכלל חוזרות לקיים יחסי מין אחרי ההלם של הלידה. הן מציינות תשישות, עייפות והיעדר חשק מיני.
חלקן גם דיברו איתי על קשיים עם הגוף החדש שלהן, ויש מי שחוששת מכאבים בחדירה, הפרשות או להרגיש יבשה מדי. אגב, גם לא מעט גברים חווים תשישות ועייפות לאחר לידת התינוק, וחלקם חווים גם ירידה בחשק המיני. כך שגם המצב השני נורמלי למדי.
צילום: אולפן Ynetשלי ורוד. לכל זוג הזמן שלו, ואי קיום יחסים למשך תקופה לא מעיד על סוף הקשר (צילום: אולפן Ynet)

אז מה עושים?

אתחיל ואומר שכל זוג צריך לקחת את הזמן, גם אם האישה קיבלה אישור מהגינקולוג שהיא יכולה לחזור להיות פעילה מבחינה מינית. בכלל, אל תיבהלו מההפסקה הזאת בחיי המין שלכם. זה טבעי, ובהחלט קיימות תקופות בחייו של כל זוג שבהן לא תהיה כמעט או בכלל פעילות מינית, וזה ודאי לא מעיד על סוף הקשר.
"קיימות תקופות בחייו של כל זוג שבהן לא תהיה כמעט או בכלל פעילות מינית, וזה ודאי לא מעיד על סוף הקשר"
יחד עם זאת, חשוב כן לנקוט בצעדים כדי להחזיר את המיניות לזוגיות שלכם, והם יכולים להיות הדרגתיים: צעד ראשון - לזכור לדאוג לעצמכם. כדי שהחשק המיני יחזור, יש להרגיש חיבור לעצמכם, דבר שלא תמיד קל ליישם כשנכנס תינוק לתמונה.
חשוב שתתמכו האחד בשנייה ותאפשרו לעצמכם לקחת כמה שעות של זמן איכות אישי על בסיס קבוע. פעם בשבוע זו התחלה טובה. נצלו את הזמן כדי להתחבר לתחושות שלכם, לדבר עם חברים טובים או להשתחרר בעזרת אימוני ספורט.
הצעד השני הוא לשמור על זמן איכות זוגי וקירבה. גם אם אין בייביסיטר, עדיין תוכלו לבלות יחד. הקורונה הוכיחה לנו שדייטים אפשר לעשות גם מהמרפסת או מהסלון. חשוב כמובן לקבוע מראש יום ושעה אשר נוחים לשניכם. אל תוותרו על זה! שיחות מלב אל לב לא רק מקרבות, הן גם יעזרו לכם להיות הורים טובים יותר ויחזקו את הזוגיות.
הצעד השלישי הוא ליזום סקס בתקופות בהן אתם חשים פחות מותשים. כלומר, ישנים קצת יותר משעתיים בכל לילה, או כאשר צד אחד מרגיש מוכן ומתקשר זאת בדייט השבועי שלכם.
אל תשכחו להקפיד על משחק מקדים ארוך ועשיר במגע, ושימו לב לאמצעי מניעה מאחר שגם לאחר הלידה ניתן להיכנס להיריון.
בהצלחה!
פורסם לראשונה: 10:18, 27.02.22
לכתבה זו 23 תגובות
הוספת תגובה
23

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
19.

אחרי שלושה ילדים אין חשק ולא רצתה בכלל סקס , התחלתי רומן אם אישה אחרת יפה ומושכת ופתאום היא התחילה לעשות דברים שלא עשתה בעבר…

18.

לבד את החשבון , זה רק ההריון , וסקס התחלנו לעשות אחרי איזה שבועיים , אם יש חשק למה לא .

17.

16.

בעלי לא ממש מתייחס אליי כבר שנים אחרי ההריון אני מפנטזת על אחרים.

15.

שלי ורוד ממש ככה

14.

נשים מנצלות את הלידה להפסקת קיום היחסים עם הבעל. זה לא רק מגע וגינלי , זה הפסקת מגע באופן כללי. מרגע הלידה לגבר אסור לגעת בציצי , הכוס ננעלת הרמטית , האורלי מגעיל אותה והאנאלי "איך אתה מעז לחשוב על זה, איש חסר רגישות שכמוך ?" בקיצור זו התחלת הדרדור באיכות חייו של הגבר שרק הולך ומחמיר. אחר כך חוזרים לסקס וגינלי בלבד פעם בשבועיים , אחר כך פעם בחודש ואחר כך פעם ב-3 חודשים . בסוף זה רק בימי הולדת שלך. והיא לא מבינה איך פתאום אתה משתנה , נהיה עצבני , חסר סבלנות ומאבד לאט לאט את הרגש כלפיה. הרי את זורעת את ההרס. לו היית מונעת את הסקס מהגבר שלך לפני הלידה הוא לא היה נשאר איתך דקה וחצי. אבל יש לידה , יש ילד והקלפים פתאום בידייך ואת משחקת בהם רע. רע מאוד. ברגע שנותנים לאישה להוביל את היחסים בזוגיות נגמרת הזוגיות. מי זוכר מתי קרה שאשתך לבשה הלבשה תחתונה סקסית ויזמה סקס איתך ? פעם אחרונה שזה קרה לי היא הייתה בת 22 , היום היא בת 39.

comment-2-comment

פתוח לדבר איתה ולהסביר את שאמרת היא תבוא לקראתך אגב אלה הן הסיבות העיקריות לבגידה של גברים אתה מתחתן עם פייה ומקבל מכשפה אבל שוב זאת והיא התחתנה איתך מתוך אינטרס ולא באמת מאהבה וכבר אמרו "אהבת אמת היא אהבה שאינה תלויה בדבר" ואם היא קיימת או לכל הפחות הייתה קיימת אז יש מצב לדבר ואם יצאת מעאפן כל הנישואים והיא כבר לא אוהבת אחינו תהנה מהגיהנום עלי אדמות כי הכושי עשה את שלו.

13.

הטבע מעורר בנו יצר מיני כדי להתרבות. אם זה עתה ילדנו ילד, מובן שהגוף שלנו לא מרגיש רצון להתרבות שוב. ויש לכבד זאת. ולא לנסות לעודד אותו באופן מלאכותי למשהו שלא נכון לו באותו רגע.

12.

11.

אנחנו מאוד נהנים!! בהצלחה לכולם

10.

9.

8.

אחרי לידה זה לא אותה אישה, כמו רכב אחרי תאונה - נוסע אבל בניוטרל.

7.

6.

נסו עם שניים ויותר חהחהחהחה גברים ישראלים חרמנים הולכים מהצד ואמא מטיילת לה עם עגלה ברחוב

5.

ברגע שהמטרה הושגה, נעלם החשק

4.

comment-2-comment

משום שלהרבה נשים יכאב גדול, נקודה ה-ג'י נמצאת בפתח והרבה נשים ובפרט אלו שאינן מכירות את גופן או לא מרגישות נינוח וחופשי עם פרטנר בגלל בושה או כל סיבה אחרת [ערך עצמי נמוך וכו'] הן לא גומרות מחדירה וגם לא מכירות את שאר הנקודות כמו זו שבסוף הפוט שאגב איבר של 12 ס"מ מגיע לשם ולכן אני טוען שהכל בראש. בכל מקרה תהני מתוקה אבל התרחבת רציני אחרי הלידה.

3.

צריך להבין את זה. אולי עשר שנים אחרי הלידה משהו יחזור לעצמו. אבל עד אז, הסיכוי לכך קלוש מאוד. נשים מאוד רוצות ילדים כצורך ביולי. אחר כך, חורבן והרס של זוגיות, רגשי, מה לא. אל תעשו את הטעות הזו.

comment-2-comment

2.

ואחרי חודש וחצי חזרנו לקיים יחסי מין כרגיל לא שמעתי לא על הלם ובקיצור שום תירוץ ...היא פשוט רצתה סקס כמוני . לישראליות יש תסביכי סקס ...שלא נדע מצרות.

1.

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה