65
מוסר מיני

הרגע בו חבר שלך טוען שהשמנת - ושזה מפריע לו

"בת הזוג שלי השמינה לאחרונה וזה פוגע לי במשיכה. האם להעיר לה?". מוסר מיני - המדור שלא לוקח את עצמו יותר מדי ברצינות, אבל בהחלט ינסה לעזור לכם להכריע בסוגיות מיניות קריטיות

אופיר סגרסקי | פורסם:03/04/2022
"אופיר שלום, בת הזוג שלי מזה חצי שנה השמינה לאחרונה די הרבה. נראה לי שיש לי חלק בזה, כי כמו שקורה בזוגיות חדשה חגגנו לא מעט באוכל ובמסעדות, כך שנראה לי שדירדרתי אותה. לא נעים לי לומר לה על זה משהו כי אני לא רוצה לפגוע, ומצד שני זה כן פוגע לי במשיכה וקצת מוריד לי, לא אשקר. מה לעשות?
תודה,
דור, אזור השרון"

דור היקר,

אני רוצה לומר שליבי איתך, אבל זה יהיה שקר, כי עמוק בלב אני עם בת הזוג שלך. אוף, כמה נורא הרגע בו בן הזוג שלך מגלה לך שהשמנת ושזה מפריע לו. חברה סיפרה לי. כל החיים משגעים לנו את המוח עם מסרים כפולים. מצד אחד, "תהיי רזה", ומצד שני, "תאהבי את עצמך כמו שאת". ואז, עד שאת אשכרה מצליחה לקבל את עצמך במשקלים שונים, בא איזה אחד ואומר לך, "שומעת? כמו שאת זה לא מספיק טוב".
דור, שיחה על משקל היא לא פחות מכניסה ודאית לשדה מוקשים. או ליתר דיוק, ל"שולה המוקשים" מהניינטיז. מפוזרים שם איזה 40 מהם, ואתה צריך להיות פחות או יותר גיבור-על כדי להתחמק מכולם. לא משנה כמה עדין ומתחשב תהיה, צפה פגיעה, אולי גם בכי, אולי גם דיכאון קל, אולי ריב ואולי הידרדרות קלה עד חמורה להפרעת אכילה. אני לא מגזימה, זה באמת משהו שעלול לקרות. שוב, חברה סיפרה.
צילום: shutterstockשיחה על משקל משולה לכניסה לשדה מוקשים זוגי (צילום: shutterstock)
לאור כל אלה, כדאי שתשאל את עצמך עד כמה חשוב לך, אם בכלל, להעלות את הנושא הזה לדיון. האם המשיכה שלך לבת הזוג תלויה באמת עד כדי כך באי אילו קילוגרמים נוספים? בהודעה שלך כתבת "השמינה די הרבה", מה שלא מהווה אינדיקציה אמיתית לגודל השינוי (חה חה), אבל אני נוטה להאמין שכאשר המשיכה הפנימית שלנו לבן/ת הזוג מספיק חזקה, היא יכולה להכיל את פגעי הזמן כי יהיו עוד רבים מהם.
אם אתם יחד ל"לונג-ראן", תהיו מוכנים לראות זה את זו מתקמטים, מתכווצים, משמינים, מתרופפים, מתקרחים ועוד אי אילו שינויים פיזיולוגיים בחסות הביולוגיה האנושית. אם תרצו לשמור על התשוקה ביניכם, תיאלצו להשתכלל, וללמוד למצוא אותה גם בהיעדר שלמות אסתטית. מהבחינה הזו, אולי עבודה מנטאלית על עצמך תהיה אפקטיבית יותר מהניסיון לשמר את בת זוגך במיטבה.
"היו מוכנים לראות זה את זו מתקמטים, מתכווצים, משמינים, מתרופפים, מתקרחים ועוד אי אילו שינויים פיזיולוגיים בחסות הביולוגיה האנושית. אם תרצו לשמור על התשוקה ביניכם, תיאלצו להשתכלל, וללמוד למצוא אותה גם בהיעדר שלמות אסתטית"
באופן כללי, החיים לימדו אותי שמשיכה ארוכת-טווח תלויה בגורמים פנימיים יותר מאשר בחיצוניים, אלא שאת הפנימיים קשה יותר לזהות, ונוח לנו להשליך אותם על אלו הנראים לעין. הזנחה חיצונית למשל, עשויה להיות רק סימפטום של הזנחה פנימית. לתחושתי, היא זו שמפריעה לנו באמת, אבל גם זו שקשה לקרוא לה בשם, והרבה יותר מורכב לטפל בה.
אבל אין צורך למהר להנחות מהסוג הזה על בת זוגך - ייתכן שההשמנה שלה בכלל לא חושפת סימפטום להזנחה עצמית. ייתכן שפשוט התחשק לה אוכל טעים, נמאס לה לחיות על חסה ואין לה זמן או אנרגיה לספורט. תגידו מה שתגידו, לסבול זה לא כיף. יכול להיות שהיא גם מרגישה בסדר גמור ואפילו נפלא בגזרתה החדשה, ואם ככה, מתחשק לי לגמרי בלי קשר אליך, להגיד לה, יו גו גירל! כמה קשה העולם שלנו, ואת מהלכת בתוכו כריהאנה.
צילום: GettyImagesלהתהלך בעולם כמו ריהאנה (צילום: GettyImages)
לאחר שכל זה נאמר, הבה לא ניתמם: המראה החיצוני משחק עבור רובנו תפקיד מרכזי במדד המשיכה, ויש גבול לגמישות המוח האנושי. אבל זה לא בהכרח שתצטרך לדבר איתה על המשקל שלה. תעיד על עצמך, גם אם זה לא נכון, שאתה מרגיש שהגזמת עם הג'אנק לאחרונה, ובא לך להיכנס לאורח חיים בריא יותר, לחזור לעשות כושר באופן קבוע ולהעשיר את התפריט בירקות.
תשאל אותה אם היא תרצה להצטרף אליך, ותגיד לה שזה בטוח יקל ויעזור לך ליהנות מהדרך. אתה יכול גם לספר ששמעת שזוגות שעושים ספורט ביחד מאושרים יותר. אני די בטוחה שהיה מחקר כזה. זה מה שבן הזוג שלי אמר לי. אוי, רגע, שיט.
זו תהיה הזדמנות בשבילך גם לבחינה עצמית. האם אתה מוכן לחזור לכושר למען בת הזוג שלך? האם תהיה מוכן לוותר למענה לפחות על חלק מהזמנות השחיתות ב"וולט"? האם תסכים להעשיר את התפריט למענה בסלטים ובחלבון? אם כן, אין לי ספק - זו אהבה אמיתית.
לכתבה זו 65 תגובות
הוספת תגובה
65

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
40.

כשאתן משמינות זה מקשה על יחסי מין - נוצר מחסום מרחק על שמקשה על חדירה מלאה בהרבה פוזיציות, זיעה מוגברת, יש לכן ריח גוף פחות טוב וריח וטעם הרבה יותר רעים יותר למטה. זה פשוט לא מושך נקודה. כל הפמיניזם בעולם לא ישנה את זה. כנל גברים, איך לעזאזל נעים למישהו שהבטן שלו כל כך גדולה עד שהוא אפילו לא רואה את השמוליק שלו?!

39.

קנה משקולות ידיים בשבילה. פחות מסעדות, תבשל בבית, הרבה סלט. היא כבר תבין את הרמז :)

38.

37.

יש מי שאוהב ככה. אתה לא וזה לגיטימי. ולמה שאתה תעשה ספורט? הבעיה לא אצלך.

36.

בכל סיפור גבורה אי פעם - הגיבור/ה צריכ/ה להתגבר על קושי שהוא תמונת המראה של החולשות והכשלונות שלו/ה. אף אחד מאיתנו לא מושלם - שלמות היא השאיפה להשתפר ולגדול וללמוד מהכשלונות למרות שזה קשה. כל הקולנוע היום מלא בסיפורי זבל על נשים שבעצם נולדו מושלמות ורק צריכות לגלות את זה (מולאן החדש, מלחמת הכוכבים החדש, ועוד ועוד) - וזה נורא!!! מגדלים פה דור של עצלנים רופסים חסרי יכולת להתמודד עם העולם. היוונים קראו לזה "היבריס" - החטא הנורא מכל! לחשוב שאתם מושלמים כפי שאתם, כשאפילו האלים שלהם היו עם חולשות - זה לקרוא תיגר על הסדר הבסיסי של העולם, ותמיד תמיד נענשים בגלל זה.

35.

34.

עכשיו שאני + 22 ק"ג ממה שהכיר אותי....היה עדיף היה עוזר לי לעצור את ההדרדרות קודם. עכשיו עובדת קשה כדי להחזיר את עצמי לבריאות תקינה (עזבו מראה חיצוני, זה אפילו לא הבעיה העיקרית שלי)

comment-2-comment

comment-2-comment

קשה אבל יהיה בסדר

33.

32.

31.

30.

ברגע שחתמת על חוזה הנישואים , הבית שייך לה , גם הילדים והמשכורת שלך , הפכת לעבד, היא יכולה לגרש אותך וכל אלו ישארו איתה. לכן מותר לה להשמין ולהתנהג כמו בהמה ואין לך שום כוח חוקי עליה. עבד חסר זכויות .

29.

ותבין שעוד כמה שנים אתה הולך לשחות בתוך השיפולים שלה. מצד שני גם היא הולכת לראות אותך מתכער על גבול הדוחה, אתה תתחיל לעשות גרעפסים ופלוצים ולעצבן אותה בעצם קיומך. זוהי אהבה, אין מה לעשות.

28.

קשה להאמין שמישהו משלם על הכתיבה הריקה הזו.

27.

26.

אתה יכול להעיר לה אבל קודם תספור את הקוביות אצלך בבטן

25.

שלא יבלבלו לך בשכל, משיכה מינית זה חשוב. אם היא הולכת, הרבה מאוד דברים הולכים אחריה... מניסיון.

24.

למה צריך לפחד מריבים? זה מפריע לו ואולי זה כן יגרור למקומות לא נעימים אבל עדיף שזה יקרה ממקום של כנות מאשר תסכול כללי של זוגיות כושלת. זה שהזוגיות חשובה לך לא אמור להצדיק הזנחה, אני בזוגיות יותר מ10 שנים וחשוב לי לדאוג לי עצמי כאילו זאת הפגישה הראשונה. תגיד לה מה מפריע לך!

23.

מקבלים אתכן עם טונות של אהבה... וכל עלייה לטובה ;) חפשו "אוהבי שמנות בלבד"

comment-2-comment

22.

אתם מתחתנים מהסיבות הלא נכונות... האם כשמישהו נמצא עם מישהי ולהיפך, אתם חותמים חוזה על חיצוניות? זה הדבר הכי מטופש בעולם... אנשים מתחתנים זו עם זה, כדי לחיות יחד, לאהוב, לחלוק. משיכה שמבוססת על מראה זה לא רק ילדותי זה גם לא משתלם. ולכם הגברים, תתבגרו. גבר אמיתי אוהב את האשה שלו, בדיו כפי שהיא, ורוצה בטובתה, ולא עסוק באם היא השמינה או אם זה מפריע לו להימשך אליה. האהבה אליה והדאגה לשלומה, זה מה שנמצא שם ומושך אותו. ואם אתה לא כזה, ולא מביא את זה, אתה לא ראוי לה, ולא לאף אשה אחרת. תתבגר.

21.

חבל שאת משקרת לה ומעודדות את הסלוגן יו גו גירל עת מלכה. ככה היפופוטמים באות לטינדר בקושי מצליחות להכנס בפריים של התמונה ודורשות אני רוצה גבר מטר שמונים מרוויח שבע ספרות בשנה לוק של בראד פיט והיא נראית כמו יוקוזונה. האנטייטלמנט שלכן גורם לנרקסיזם אצל נשים. וגברים נגעלים מאוד מכך. הריכוז שלכן בעצמכן ולא בגבר מראה לנו לאיזה דרגה של שפל הגעתן. איכס. הקיצר תגידו לה שהיא השמינה ואם היא לא רצה על ההליכון תבעטו בה.

20.

19.

פשוט וקל.

18.

כשגבר רומז משהו על המשקל זה לא אומר שכל העולם קורס והוא לא אוהב אותך יותר. כולה ביקשנו שתשמרו על הגזרה ותעשו מאמץ מינימלי לא שתיהיו ביונסה.

17.

להראות דוגמה טובה ולדחוף אותה לכיוון הנכון. או לכל היותר להגיד - תשמעי, שנינו הגזמנו, בואי ניקח את עצמנו בידיים.

16.

בעלי אוהב אותי, נמשך אלי, אבל בתקופות שהשמנתי ונראיתי גרוע הוא גם העיר, לדעתי זה יפה שבעלי רוצה שאראה טוב בעיניו מאשר להגיד טוב אשתי שמנה מכוערת, אני אחפש מישהי אחרת כדי לא להעליב אותה

15.

התחלתי גם לשחות והיה לי גוף מושלם. עכשיו אחרי הלידות שוב השמנתי אבל בקרוב אחזור לרוץ ולשחות. לא אהיה כמו פעם אבל האהבה שלי לספורט נשארה ותמיד תהיה שם בשבילי.

14.

13.

פעם ראשונה שאני קורא פה כתבה איכותית. נושא רגיש לשני הצדדים, כתוב ע״י צד אחד שמתמודד יותר ועדיין, ללא התלהמות ועם מהלך חכם ורגיש. הזכיר לי את מאמר שלמה המלך ״חכמות נשים בנתה ביתה״ ואני לא אחד שמחלק מחמאות על הקרח…

12.

הבת זוג שלך זה לא אגרטל או כובע אתה פחות נמשך מכיוון שסיימת את שלב ההתאהבות המסנוורת ואולי אתה נכנס לשלב האהבה

comment-2-comment

למה להפוך בעיה בריאותית הפוגעת בזוגיות להתקפה אישית?

11.

10.

מתחילה להזניח. תופסת אותך כמובן מאליו. מכאן זה רק ילך ויתדרדר כי היא לא נבינה את מקומה בעולם. תחתוך עכשיו ותמצא מישהי שמעריכה אותך ושומרת על עצמה בשבילך.

comment-2-comment

תגיד שלום ,בלי להעליב.כבר אין לי משיכה .לך

9.

זה הדבר הכי פרימיטיבי טיפשי ואידיוטי שאפשר לעשות . מה כן ? להתחכם . התחכום כאן בכתבה פחות מוצלח אבל הכיוון בהחלט הגיוני

8.

באהבה אמיתית כל אחד הוא המקום הבטוח של הצד השני ויכול להגיד הכל בלי שהצד השני ייפגע - כך פותרים ביחד כל דבר שמעכב את הצמיחה של הקשר לחיבור המיטבי

7.

רואים שהטור נכתב על ידי בחורה בת 14. שני אנשים בוגרים אמורים להיות מסוגלים לשבת ולדבר בפתיחות על מה שמפריע להם- קוראים לזה תקשורת, וזה הכלי הכי חשוב שתוכלו לפתח בזוגיות שלכם. יש דרכים לשקף את המצב לבן הזוג בעדינות וברגישות, ובעלי ואני עושים את זה לפעמים- הפלא ופלא, הקשר החזיק מעמד. השמנה זו מחלה, זה לא רק הורס את המשיכה אלא זה גם הרס הגוף ולכן חשוב להתריע לבן הזוג על כך שהשמין ולשקף לו את המציאות גם אם היא כואבת. ממש לא "יו גו גירל" כמו שהנערונת כתבה כאן, אלא צריך לגדוע את הרעה החולה הזאת כל עוד אפשר. החלק השני של הטור היה נכון- תאמצו שניכם אורח חיים בריא, תעשו ספורט ותאכלו ביחד אוכל בריא ומזין. תתחזקו את זה לאורח כל הקשר עד גיל 90 ותרוויחו שנות חיים, בריאות ותחביב משותף. בהצלחה!

6.

comment-2-comment

5.

אחרכ יהיה יותר קשה. מניסיון

comment-2-comment

אחר כך מזדקנים, מביאים ילדים, משתנים. לך לאונלי פנס, שם תמצא בנות מרוטשות שישארו צעירות ורזות לנצח, כדי לספק את היצר המיני המטופש שלך, שחושב, שבנות צריכות להישאר רזות, רק כדי לרצות את הגבר שלהן... חבורת עלובים.

4.

באותו ערב נפרדתי ממנו. לא נשארתי הרבה זמן לבד

comment-2-comment

3.

כי זה שמשקל או מראה משתנה זה לא אומר שהאופי משתנה (אלא אם כן הוא נדלק אליה רק בגלל המראה החיצוני שלה וזה שטחי ומטומטם) אני חושבת שהוא מתבייש במה שיגידו החברים שלו או שכבר אין לו מה להשוויץ בחברה שלו. גברים בדרך כלל אוהבים להשוויץ בבנות הזוג שלהם ולהגיד "}תראו עם איזו כוסית אני יוצא" אז זהבעצם מה שמפריע לו. מצד שני הוא צריך לאהוב אותה כמו שהיא, ואם היא רוצה לעשות דיאטה שתעשה בכיף אבל רק בשביל הבריאות שלה ולא למען האגו הגברי שלו

2.

מההריון עם הבן שלנו, השמינה והשמינה, וכשניסיתי לצרף אותה שנעשה ספורט יחד רק כעסה עלי, לא עזר כלום לא משנה מה רק זעמה עלי . אפילו שיצאתי לבד לספורט\ רכיבת אופניים זעמה עלי היתה עצבנית. וזה לא שלפני ההריון היא היתה מאד רזה.. עם הזמן נהייתה כזו שמנה דבה השמינה אולי 40ק"ג שנים אחרי ההריון. בסוף התגרשנו.

comment-2-comment

comment-2-comment

מההריונות, מאוכל, מהחיים, וגם בעלי השמין, וגם הקריח. היום אחרי כמעט 30 שנה ביחד אנחנו נראים כמו צמד קרפדות, ועדיין נמשכים אחד אל השני. לא יודעת איך להסביר את זה אבל זה עובד. כנראה שההבדל בינינו לביניכם הוא בכמות האהבה.

comment-2-comment

גרושתי גם תפחה והשמינה, ממש הכפילה את עצמה, והכי גרוע גם נהייתה פריגדית. אבל היא ככך השמינה שכבר הפסקתי להמשך אליה עם כל השומנים שגידלה, עם כל הכבוד לפנימיות. אני דוקא אוהב מלאות עם ציצים גדולים, אבל זה כבר היה מוגזם כל הרפיסות והשומנים ובטן כאילו הריון. רק קריזות על שהעזתי לומר שהיא מזניחה את עצמה. לא עזר כל מה שעשיתי וניסיתי. גם אנחנו התגרשנו.

comment-2-comment

comment-2-comment

חלום חייה של כל אישה הוא שאב ילדיה יתאר אותה נכוחה "שמנה דבה". חבל שנמנע מהילדים כזה אבא מושלם.

comment-2-comment

comment-2-comment

1.

אדם מאוהב לא רואה כלל את גופו של נשוא אהבתו. לכן הוא כלל לא רואה גם כאשר הגוף מזדקן. לעומת זאת אנשים שאינם מאוהביםבאמת, אם משהו במראה של הצד שכנגד השתנה, האהבה מתחילה לחרוק. "אהבה שתלויה בדבר" וכו'.

comment-2-comment

וכן, אם גבר נמשך לאישה דקת גזרה כי היא נראית לו מעודנת יותר ורכה, ופתאום היא מכפילה את עצמה במשקל - לגיטימי לחוש רתיעה. היא פשוט נעשתה מישהי אחרת, בדרך כלל גם הפנימיות משתנה.

comment-2-comment

comment-2-comment

זה תלוי באדם אם הוא מחליט לאהוב או לא. זה עבודה רוחנית. דרך חיים לאהוב למרות הכל וזה חוזר בחזרה ורק מתעצם. בעלי מרגיש את אותו הדבר.

comment-2-comment

comment-2-comment

המראה כלל לא משקף את הפנימיות האמיתית. מקסימום מצב מסוים מפריע לשמור על משקל. אבל אנחנו נוטים לשפוט לפי מראה חיצוני. ופה כדאי לערב את הפנימיות שלנו. עד כמה השיפוט שלנו מוטה/ מוטעה. מכירה הרבה אנשים שמנים מאד עדינים בנפשם. בלי קשר מומלץ שכל אחד יאכל בריא

comment-2-comment

לאהוב זה גם לדאוג לבריאות של האהוב שלך. ואם בעלי העלה כרס ענקית, אז עדיין אני אוהבת אותו אבל זה לא אומר שאני מאושרת וצריכה להעלים עין, כי הוא עלול לפתח סכרת לחץ דם ובעיות לב ואז אאבד אותו. וכמובן גם קשה לומר שהוא חתיך ככה.

comment-2-comment

אנשים מאוהבים הם עוורים. אה לא?

comment-2-comment

comment-2-comment

אדם מאוהב רואה בהחלט את המראה ואת התנהגותו של מושא אהבתו. אחרי שלב ההתאהבות ישנו שלב יציב יותר של התפכחות וחיים משותפים, ולפעמים שמים לב גם לדברים שפחות אוהבים. האם כדאי להחניק את זה ולא לדבר בפתיחות עם בן הזוג, או לשבת איתו לשיחה ולהסביר שיש משהו שמפריע לך? בכל אופן ראית יותר מדי סרטי דיסני.

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה