34

מי יציל אותנו ממחירי הדיור? | הפודקאסט היומי

שר השיכון הטרי בקושי הספיק לעבור חפיפה - וכבר הניח פצצה על השולחן: מחירי הדירות בישראל ימשיכו לעלות, והרבה. למה אף אחד לא מנסה לבלום את הזינוק הזה, על מי מוטלת האחריות לעשות זאת - ואיך התמודדו עם הבעיה בהצלחה בממשלות עבר? הכתב הכלכלי גד ליאור ונשיא התאחדות הקבלנים ראול סרוגו מסבירים

תמונה כללית
אטילה שומפלבי | פורסם: 22/06/2021
הכותרת - פודקאסט החדשות היומי של ynet. בכל יום אנו מדברים כאן עם כתבי ynet ו"ידיעות אחרונות", לצד מומחים ופרשנים, על הנושאים הבוערים שעל סדר היום. אתם מוזמנים להאזין לנו כאן ב-ynet, וגם לעקוב אחרינו בספוטיפיי, באפל פודקאסטס, בגוגל פודקאסטס או בכל מקום אחר שבו אתם נוהגים לשמוע פודקאסטים. אנחנו ממליצים להירשם באחת האפליקציות - כדי לא להחמיץ אף פרק. בכל מקרה את כל הפרקים תוכלו למצוא כאן: עמוד הבית של הכותרת - פודקאסט החדשות של ynet.
והפעם: מי יציל אותנו ממחירי הדיור? שר השיכון הטרי בקושי הספיק לעבור חפיפה - וכבר הניח את הפצצה על השולחן: מחירי הדירות בישראל ימשיכו לעלות, והרבה. למה אף אחד לא מנסה לבלום את הזינוק הזה, על מי מוטלת האחריות לעשות זאת - ואיך התמודדו עם הבעיה בהצלחה בממשלות עבר? כתבנו הכלכלי גד ליאור ונשיא התאחדות הקבלנים ראול סרוגו מסבירים. האזינו לפרק.
צילום: אוראל כהןמחירי הדיור מטפסים. יהיה לזה סוף? (צילום: אוראל כהן)
לכתבה זו 34 תגובות
הוספת תגובה
34

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
23.

22.

זה כמו לשמוע רב מדבר על אלוהים כמו לשמוע מעצב מסביר על העבודה שלו כמו לשמוע חבר כנסת מהלל את המפלגה שלו בקיצור מכור, מורווח, צמא לעוד.

comment-2-comment

21.

20.

ביו"ש בנגב המרוחק ובגליל. שאר השחקנים (תושבים בעלי דירות בנקים ממשלה משקיעים וקבלנים שהם גם רוב האזרחים במדינה במקרה לא רוצים ירידות מחיר.

19.

18.

17.

לכל הפחות לא לעודד ילודה. גם משבר האקלים נובע מילודה. יותר צריכת אנרגיה, מוצרים מתכלים, מזון, רכבים וכו' מושג ה"ילדים זה ברכה" נבע מצורך ליישב את הארץ בתקופה של מעל לחמישים שנה, אנחנו כבר לא שם.

comment-2-comment

16.

שגרירות קנדה מצילה אותנו ממחירי הדירות....

15.

14.

כולם רוצים שהמחירים יעלו, כל בעל דירה, כל חבר כנסת, ולא רק בנקים, קבלנים...הרוב המוחלט בישראל מעוניינים בעליות מחירים אבל מציג "דאגה". אני למדתי שאם אי אפשר להילחם בהם הצטרף אליהם...מחירי הדירות בישראל תמיד יעלו

13.

הגבלת ילודה לא מילה גסה וצריך להפסיק לפחד מהנושא הדמוגרפי. לא הזכרתם אפילו בשורה את שוק השכירות שבמדינה מתוקנת בטח זו כמו שלנו עם מחירי דירות בשחקים צריך להוות כ50 % משוק הדיור, כולל קידום פרויקטים פרטיים וחצי פרטיים לדירות קטנות ברחבי הערים. עיר חדשה בנגב בין ב"ש לאילת זה חלום יפה אבל עדיף להפנות משאבים למקומות הנכונים. בדיוק סיימו לבנות פה עיר חדשה ושמה חריש, לא ממש עזר למחירי הדיור. להגיד כבישים תת קרקעיים בנגב כאילו חופרים שם בחול זה מצחיק ופוגעני יותר לסביבה. תכנון אורבני נכון ויעילות אנרגטית זה כן. לא הזכרתם גם את נושא טכנולוגיות הבנייה המיושנת והאיטיות שנשלטות ע"י מונפולים בתעשיית הבטון. בסופו של דבר הנושא העיקרי הוא ניהול נכון, צמצום ויעול הבירוקרטיה, הגבלת ילודה ובראש ובראשונה שחרור קרקעות מדינה במחיר אפס.

12.

comment-2-comment

11.

10.

אטילה כלבלב השעשועים של הממסד המושחת והפשיסטי.כיום כל ערוצי החדשות הם עבדים נרצעים של בעלי ההון שמתעסקים בהנדסת התודעה להמונים.כל עיתונאי שלא מישר קו נזרק מיד לפח.אין יותר חדשות אמיתיות מבוססות עובדות ,כל החדשות נגועות באינטרסים כלכליים,אידיאולוגים ואג'נדות של בעלי הערוצים וחבריהם.לא להאמין לשום דבר שיוצא להם מהג'ורה.

comment-2-comment

comment-2-comment

9.

מי שמעלה זה בעלי נכסים עם דירות שיכון חמדנים ומעלים את השכירות במאות שקלים. גנבים.

comment-2-comment

עולה יותר לתחזק דירה, לחיות עולה יותר. אז גם השכירות עולה. חוץ מזה, מהשפה שבה אתה משתמש אני מבין שאתה שוכר דירה. כשתהיה לך דירה להשכיר, אני בספק אם תחשוב שאתה חמדן.

comment-2-comment

אז ערך השוק מתגלגל למשכנתא שלהם בבית החדש, שאתה משלם משכר הדירה שלך בשיכון.

8.

אין ולא היה מחסור

7.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

יותר מידי אנשים במקום כזה קטן.חייבים לעצור את זה

6.

5.

comment-2-comment

אני פוזל על קפריסין פשוט נקנה שם בית ישולם במלואו תוך כמה שנים ויאללה מתחפף עם האישה והדרכון האירופאי

4.

3.

מי יכול לקנות במחירים האלה. דירת ארבעה חדרים קטנים בשלושה מיליון

2.

1.

תמשיכו פמפומים אוטוטו משבר הקורונה מציג תוצאות וכולם ישארו עם התוצרים שלהם ללא לקוחות...

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה