30
צילום: shutterstockצילום: shutterstock

האקרים רוקנו 8,000 ארנקי קריפטו

עוד יום, עוד שוד קריפטו: מטבעות בשווי 5 עד 8 מיליון דולר נגנבו מארנקים שתומכים בסולאנה, אחת מרשתות הבלוקצ'יין הפופולריות בעולם. מוקדם יותר השבוע נגנבו 200 מיליון דולר מ-Nomad, גשר קריפטו שמשמש להמרת מטבעות

תמונה כללית
יובל מן | פורסם: 04/08/2022
האקרים רוקנו כ-8,000 ארנקי קריפטו המקושרים לסולאנה (Solana), אחת מרשתות הבלוקצ'יין הפופולריות בעולם. לפי ההערכות, בסך הכל נגנבו מטבעות SOL, המטבע של סולאנה, ו-USDC, מטבע קריפטו יציב שצמוד לדולר, בשווי של חמישה עד שמונה מיליון דולר.

עוד כתבות שיעניינו אתכם:

המטבעות נגנבו מארנקים חמים (ארנקי קריפטו מבוססי תוכנה המחוברים לאינטרנט) של שלוש חברות צד-שלישי - פנטום (Phantom), סלופ (Slope) וטראסטוולט (TrustWallet). נכון לעכשיו לא ידוע על ארנקים קרים, המבוססים על חומרה, שהותקפו.
מסולאנה נמסר כי "המתקפה ככל הנראה לא קשורה לבאג בקוד הליבה של סולאנה, אלא בתוכנה שמשמשת כמה ארנקים פופולריים בקרב המשתמשים". אנטולי יקובנקו, אחד המייסדים של סולאנה, ציין כי ככל הנראה מדובר במתקפת שרשרת אספקה שפגעה הן במשתמשי אנדרואיד והן במשתמשי iOS. במתקפת שרשרת אספקה האקרים פורצים לשירות אחד כדי לקבל גישה לכל הלקוחות שלו.
העסקאות שבהן הועבר הכסף מהארנקים נחתמו על ידי המשתמשים עצמם, מה שמעיד על כך שההאקרים ניצלו חולשת אבטחה במפתחות האבטחה (Private Keys) שמקנים למשתמשים גישה לארנקים שלהם.
סולאנה הפך בשנים האחרונות לאחד הבלוקצ'יינים הפופולריים ברשת מכיוון שהוא מאפשר לבצע עסקאות בזול ובמהירות. המתקפה על משתמשי הבלוקצ'יין התרחשה יומיים בלבד לאחר שהאקרים גנבו 200 מיליון דולר מגשר הקריפטו Nomad, שמאפשר למשתמשים להמיר מטבעות ששייכים לרשתות בלוקצ'יין שונות.
שתי המתקפות מהוות תזכורת לכך שעולם הקריפטו וה-Web3 אינו בטוח כפי שהיזמים בתחום נוהגים להצהיר. ההפך הוא הנכון: דוח של חברת CertiK שפורסם בחודש שעבר העלה כי במחצית הראשונה של 2022 נגנבו מפרויקטים בתחום ה-Web3 כשני מיליארד דולר - יותר מהסכום שנגנב ב-2021 כולה. הדוח לא כולל כספים שירדו לטימיון בעקבות קריסה של פרויקטים, כמו שקרה לצלזיוס וטרה בחודשים האחרונים.
לכתבה זו 30 תגובות
הוספת תגובה
30

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
12.

הפירמידה של ההונאה כל כך מורכבת שזה יוצא משליטה. חובה לחזור לניהול מוניטארי מוחשי ונורמאלי של מטבעות ממשלתיים, מתכות וסחורות.

comment-2-comment

comment-2-comment

פשוט מסטלבטים על כולם על חשבון הביטקוין

11.

10.

9.

קל לדעת מי הגנבים בשניה מוצאים אותם .מי שבנה את המערכת ושם את השמירה האחריות עליו עד שלו יוכח אחרת.זה יצירת המערכת ובניתה זה כשלעצמו קוד שמוכר רק ליוצרים וברור שכנראה יצרו מערכת שיוכלו לשדוד הכספים הנמצאים שם .או אחד העובדים שיש בידו מידע מקיף על הבניה וההגנה שיש ולכן רק מי שיצר יודע איך להיכנס

8.

והמכבסה של הכסף השחור וכספי הפשע. אין מקום למטבע שאין שום גוף שעומד מאחוריו. כיצד ערכו נקבע? מטבע זה לא בורסה, זה לא תוצר של הצע וביקוש.

comment-2-comment

מה אתה ילד?

comment-2-comment

לא אמיתי, אבל מושך אנשים בגלל הסיפור הנלווה שמשרת נוכלים רודפי בצע. אצל אלוהים הערך פסיכולוגי, לא של הצע לביקוש משום שאין דתי אחד שיכול להראות שאלוהים עזר לו בפועל, זה הכל אצלו בראש. אמונה יכולה להיות בהרבה דברים, לעכשיו נוסף לה קריפטו.

comment-2-comment

גם אויר לא קיים לא רואים אותו אתה נושם הכל בראש שלך תפסיק את פעולת הנשימה אולי תמשיך לחיות

comment-2-comment

כשהרוח נושבת אתה מרגיש שהאוויר קיים. הנה, שברתי את הטיעון המאוד אינטליגנטי שלך.

7.

6.

comment-2-comment

אף אדם שפוי לא יחזיק סתם ככה מטבעות כאלה. אלא אם כן יש להם שם מגניב כמו "בלוקצ'יין".

5.

אבל אני מריח תרמית פירמידה בה כולם עוקצים את כולם מקילומטר.

comment-2-comment

מדובר בהאקינג נטו. לא קשור לפרמידות.

comment-2-comment

אין קשר לפירמידה, פשוט גנבו כסף מאנקים וירטואליים.

comment-2-comment

comment-2-comment

4.

comment-2-comment

ב99% מהמקרים זה מישהו שהצפין את המפתח שלו (המוצפן) בסיסמא ואז "נתן" אותה לגנב באמצעות תעלול פישינג כזה או אחר. במעט מקרים אחרים, מדובר על רשלנות של מפתח בפלטפורמה כלשהי שמאפשרת דלת אחורית למפתח הפרטי. קיצר זה כמו תמיד, היוזרים והמפתחים הם האשמים ולא הטכנולוגיה

3.

המציאו אותו האקרים בשביל האקרים

comment-2-comment

וחכה לסופי השבוע. תלמד על טכנולוגיית הבלוקצ'יין לפני שאתה ממלמל שטויות

comment-2-comment

comment-2-comment

אני בנתיים בתילאנד חיי לי כמו כמו מלך ולא צריך בנק

2.

יפסידו את התחתונים.

1.

זה כאילו שאם נגנב כסף מבנק רגיל (שהוא חברה צד שלישי) אז כסף פיאט לא בטוח. והוא אכן לא בטוח, אבל אין על זה כתבות. פשוט הבנק ממציא עוד כסף מאויר ושם בחשבונות שנפרצו.

comment-2-comment

שום בנק לא ממצאי כסף (בנק לישראל זה סיפור אחר). בנקים מבוטחים בדיוק כמו כרטיס האשראי שלך, הרי אם גונבים לך אותו אתה תקבל החזרים. אז פה זה אותו הדבר. וכן, יש שיטות של כלכלה העולמית להשפיע על המצב הכלכלי כמו אינפלציה וכו, וזה דווקא בא להגן עליך, שלא יקרה פוף וכל הכסף שלך יעלם.

comment-2-comment

זה אומר שהכסף הזה יוצא ממקור אחר: חברות הביטוח

comment-2-comment

הכסף נוצר על ידי הבנקים. באמצעות מתן הלוואות בערך כפול ומכופל מאשר הכסף שיש להם באמת. חפש: שיעור נזילות

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה