850 קורונה הגל הרביעי גל רביעי

האיחוד האירופי יכיר בתעודות המתחסן הישראליות: "הקלה בתעופה ובתיירות"

הכרה הדדית בתעודות המתחסן בין ישראל לאיחוד האירופי: ישראלים יקבלו נגישות לתו הירוק האירופי, בהתאם להנחיות בכל מדינה ומדינה. שר החוץ לפיד: "מכינים את הקרקע לקראת חזרה לשגרה בקשרי התעופה והתיירות"

תמונה כללית
אדיר ינקו | פורסם: 15/09/2021
ישראל והאיחוד האירופי חתמו בצהריים (יום ד') על הסכם להכרה הדדית בתעודות המתחסן שמונפקות בארץ ובמדינות האיחוד. בהודעה משותפת של משרד הבריאות ומשרד החוץ נמסר כי ההיבטים הטכניים של ההסכם יושלמו עד תחילת אוקטובר, והוא יאפשר לישראלים שמחזיקים בתעודת מתחסן לקבל נגישות לתו הירוק האירופי המאפשר כניסה למסעדות, מרכזי תרבות, מוסדות ציבוריים וכדומה, בהתאם להנחיות הקורונה בכל מדינה ומדינה.
צילום: AFPנוסעים בנתב"ג. "הכנת הקרקע לחזרה לשגרה" (צילום: AFP)
מעבר למדינות האיחוד האירופי, ההסכם שהושג יאפשר למחוסנים ישראלים גישה לתו ירוק בכל מדינה נוספת המתחברת למערכת, שכיום מחוברות אליה גם מדינות כמו מרוקו וטורקיה. בהודעת משרדי הבריאות והחוץ הודגש כי ההכרה ההדדית אינה תחליף לדרישות שמציבה כל אחת ממדינות האיחוד האירופי ומדינת ישראל עצמה לכניסת זרים, ולזכותה של כל מדינה להציב דרישות כתנאי לאשר כניסה למדינה (חיסון, בדיקות קורונה או בידוד).
ישראל, נזכיר, הוסרה בחודש שעבר מרשימת המדינות הירוקות של האיחוד האירופי, וההסכם היום לא שינה זאת. הרשימה הזו גם היא בגדר המלצה בלבד, וכל מדינה ומדינה באיחוד יכולה להחליט בעצמה אם להגביל בשל כך כניסת ישראלים: כמה מדינות אסרו לחלוטין כניסת ישראלים מלבד במקרים חריגים, ואחרות אישרו רק למחוסנים מישראל להיכנס לשטחן.
בהודעה המשותפת שפורסמה בצהריים נאמר כי ההסכם הושג "בעקבות מאמץ משותף של משרד הבריאות ומשרד החוץ ושגרירות ישראל לאיחוד האירופי בבריסל". ההסכם היום, נמסר עוד, הוא "פרי עמלם של אנשי המקצוע מנציבות האיחוד האירופי ומשרדי הבריאות והחוץ ליצירת תשתית טכנולוגית ומדינית משותפת".
בחודש שעבר: ריאיון עם ישראלית ש"מדלגת" בין מדינה למדינה באירופה (צילום: אסף חן)
שר החוץ יאיר לפיד מסר כי "היכולת לנסוע ולבקר בעולם מהווה בסיס להבטחת קשרים בין עמים ומדינות. הכרה הדדית בתעודות המתחסן בין ישראל והאיחוד האירופי היא צעד חשוב בהכנת הקרקע לקראת חזרה לשגרה בכל הקשור לקשרי התעופה והתיירות בין ישראל והאיחוד. אני מברך את הצוותים במטה משרד החוץ, הבריאות ואת שגרירות ישראל לאיחוד האירופי בבריסל על ההישג החשוב".
שר הבריאות ניצן הורוביץ אמר: "זה צעד גדול במאמץ שלנו להקל על הציבור לאפשר שגרת חיים לצד הקורונה. אירופה מכירה בתעודת חיסון ישראלית, ואנחנו מכירים בתעודת חיסון ממדינות אירופה. זה יאפשר הקלה משמעותית בתעופה, בתיירות וביחסים הכלכליים. כך אנחנו פועלים בכל תחומי החיים – מאבק נחרץ במגפה ומאמץ גדול לחיסונים, תוך כדי שמירה על המשק פתוח, על התרבות, הלימודים ומקומות העבודה. תודה למקצועני משרד הבריאות ומשרד החוץ על המהלך".
לכתבה זו 62 תגובות
הוספת תגובה
62

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
30.

comment-2-comment

29.

מה עם הולנד? אם תיירים רכשו כרטיס להגיע ל5 ימים והם רוצים בידוד 10 ימים זה וואככד ככרטטה

28.

27.

משרד הבריאות ההסטרי הרגאת התיירות הנכנסת .אנחנו המדיה היחידה שלא מאפשרת כניסת תיירים אבל מאפשרת יציאה פשוט חלם . ממשלה שהצבעתי לה תתבישו הפקרתם את ענף התיירות לגסוס . שר תיירות בדיחה לך תגלוש על סאפ

26.

עוד לא הבנתם שהישראלים לא ממושמעים!!!החיסון לא מספיק וכל הקישקושים על הסכם עם האיחוד...הריי הרצון הוא שיבוא תיירים לארץ העיקר כסף!!!!ובאירופה חלק מהמדינות לא מאפשרות כניסה לישראלים בצדק כי הישראלים ברובם לא ממושמעים

25.

אבל טוב שיעשו את זה רשמי

24.

האיחוד האירופי זה ציר הרשע מנוולים, התקווה שהאיסלם ישלוט באירופה והמסגדים יחליפו את הכנסיות

comment-2-comment

יאיר לפיד המנוול מסדר להם לאיחוד האירופי ולצרפתים שליטה חוזרת בישראל למרות האינטרסים המנוגדים, כדי לבסס את שלטון השמאל בראשותו

comment-2-comment

comment-2-comment

לא לקחת את הכדורים היום?

23.

עכשיו גם הגיע הזמן שישראל תכיר ותכבד את התיירים ואת החיסון שעשו מחוץ לישראל. כרגע תושבי חוץ מחוסנים אזרחי ישראל שרוצים להגיע לביקור בישראל חייבים בידוד. הגיע הזמן לשנות את זה.

comment-2-comment

22.

בפועל, בלי הסכמים בילטרליים של קוטפיי כותרות, הצרפתים המירו את האישור הישראלי באישור אירופאי, על בשרי.

comment-2-comment

אשמח לשמוע איך עשית את זה. אני צריך לעשות את זה גם

21.

עכשיו החלאות מישראל שוב יגיעו לפה. היה מזה כיף שנתיים בלעדיכם.

comment-2-comment

comment-2-comment

20.

עכשיו החלאות מישראל שוב יגיעו לפה

19.

הבריאות האמריקאי!! החיסונים שמקבלים בארה״ב לא מוכרים בישראל מגוחך שצריכים לעשות בדיקה סרולוגית כי להוכיח נוגדנים

comment-2-comment

ממש ככה! לישראל יש את החוצפה לא להכיר בתעודת חיסון אמריקאיות שמשם הגיעו החיסונים לישראל. בזיון.

comment-2-comment

אם אמריקאים ימשיכו לדרוש ויזה מישראלים. הגיע הזמן לקצת כבוד עצמי

18.

comment-2-comment

comment-2-comment

17.

אפשר להגנס גם היום עם תעודת מתחסן למסעדות וקניונים בחו"ל

16.

הגיעה הזמן לעבוד לפי רמת נוגדנים. במקום לדחוף חיסון למי שלא צריך... וכן לתת למי זקוק.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

החסרון של בדיקה זה שגם אם אתה מספק אותה בשדה התעופה ונכנס למדינה, כדי להיכנס למסעדות וכו', צריך להיבדק מחדש כל 48 שעות, שזה גם מציק וגם לא זול לתיירים

15.

comment-2-comment

אנשים כמוך הם המגפה האמיתית אפס עגול.

comment-2-comment

ואתה עם פייק שכל

14.

13.

12.

11.

10.

אם כי הביורוקורטיה הישראלית המטורללת יכולה להכיר בתו ירוק של מי שהתחסן פעמיים באירופה ולא לתת תו ירוק למי שהתחסן פעמיים בישראל.

comment-2-comment

9.

למה שהאיחוד יאפשר כניסת ישראלים???

comment-2-comment

comment-2-comment

8.

גם זה שינוי גדול מהממשלה הקודמת

7.

קודם כל זה דילול אוכלוסייה כי אליטות העולם הבינו שכדור הארץ לא יוכל לספק כל כך הרבה בני אדם. וכל תעודות המתחסן האלה זה שלב בהפיכת אוכלוסיית העולם לגטו שבו אנחנו נשלטים. יש שחושבים שההיסטוריה הולכת רק קדימה. ממש לא.

comment-2-comment

ותבקש שיאשפזו אותך. מקרה קשה של מחלת הרדיפה.

comment-2-comment

comment-2-comment

חפירה קטנה לתוך הצהרות של בנט מהשנים האחרונות על סריקות גנטיות בנתבג, שיטה דיגיטלית לדירוג אזרחי ישראל וכו'. רוב הישראלים עדיין ישנים וזה נראה להם הזוי

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

שם מאמינים לך וחושבים כמוך. מקווה שתאושפז שם

comment-2-comment

בפוריות וידלל אוכלוסיית העולם... הלוואי וזה היה נכון!

6.

comment-2-comment

5.

4.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

3.

2.

1.

comment-2-comment

לכל התגובות
0