72
660 המונה טועם

חומוס שלא מפחד משום: איך החומוסייה בצומת עד הלום?

בנסיעה דרומה על כביש 4, המונה טועם מצא חומוסייה עם חומוס מתובל היטב, עם פול וקצת חריף. האם זה שווה עצירה?

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 16/11/2021
צפו: המונה טועם מצא חומוס מפתיע בתחנת דלק (צילום: נויל האריס)
על כביש 4, דקה נסיעה דרומה מאשדוד, נמצא צומת עד הלום. אל תתבלבלו עם מחלף עד הלום שדרכו נכנסים לאשדוד. צומת עד הלום נמצא דרומית למחלף ויש בו אזור תעשייה ותיק עם מבנה גדול של קניון שעוד לא החליט מה עושים איתו, תחנת רכבת מקומית בקצה אזור התעשייה וכמה מפעלים גדולים ברחוב ללא מוצא. כל צומת חייב להצדיק את עצמו, אז לאלו שלא קראו מספיק ספרים - צומת עד הלום הוא המקום שאליו הצליחו להגיע כוחות הצבא המצרי במלחמת העצמאות, וברור שזה מצדיק צומת אחד לפחות.
כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:
אני לא יודע למה, אבל בכל פעם שאני נוסע דרומה על כביש 4, לבד או אפילו עם נוסעים במונית, אני עוצר בצומת עד הלום - כאילו בשביל להזכיר לעצמי כמה הסכנה הייתה קרובה לתל אביב, זו הרי בסך הכול נסיעה של פחות משעה. אני עוצר ושותה כוס קפה או כול סוג אחר של הפסקה יזומה.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
מי בדיוק אחראי על האזור של צומת עד הלום? הוא תמיד נראה לא נקי במיוחד, כאילו מישהו לוקח את הארנונה והולך לדרכו להמשיך לנקות במקום אחר. הצומת תמיד נראה לי קצת כמו קערה של אבק. אל תשכחו שמדובר בנקודת מפגש על כביש ראשי במיוחד: נהגי משאיות שעוצרים על הדרך, אנשי עסקים שיושבים לשיחות על עניינים שאף פעם לא הייתי חזק בהם ונהגי מוניות כמוני שנוסעים ברחבי הארץ.
מסעדת "חומוס פלייס" נמצאת בתוך תחנת דלק כתומה מאוד ומסתתרת בין חנויות מדורגות קלות - אחת קצת קדימה, אחת קצת מאחור, וביניהן מסתתר מקום קטן וצנוע עם כמה שולחנות בחוץ ועוד כמה שולחנות בפנים. נכנסתי למסעדה בלי לתכנן, חשבתי שמקסימום אוכל ואלך, רק אציץ לפני זה כדי לראות מי נגד מה. חומוס זו המנה המועדפת אצלי ואני אוכל אותה פעם בשבוע לפחות.
אני מציץ מעבר לדלפק על כלי החומוס של המקום ושואל את עצמי - למה לחומוס יש צבע אחר? אחרי שנייה שיניתי מיקום בתוך המסעדה והסתכלתי שוב - אולי התאורה מתעתעת בי קלות? אבל לא טעיתי. לחומוס של חומוס פלייס יש צבע מעניין ושונה כל כך מהאחרים - הוא חומוס בצבע צהבהב. ישר הזמנתי מנה של חומוס פול לפי הנוהל הקבוע והמוכר, ובלי טחינה בבקשה.
אלי, הבעלים של המקום, מילא קודם כל את הצלחת בכמות גדולה של חומוס עוד לפני שהספקתי לחשוב על זה בקול רם, ואחר כך ניגש אחורה למטבח להוסיף את הפול החם לצלחת. מכאן המנה התחילה להשתפר פלאים. אלי הוסיף ביצה קשה גדולה מאוד, לא ביצת כיס קטנה, גרגירי חומוס מלמעלה, תבלינים והלאה לשולחן, או במקרה שלי - לצלחת חד-פעמית בשביל תמונת הסלפי עם הכובע הצהוב של המונית.
אחרי שצילמתי חזרתי לשבת בתוך המסעדה כמו בן אדם, וקיבלתי בצד לפי הנוהל זיתים ירוקים דפוקים וחריפים, מלפפון חמוץ, בצל בשביל הריח, חריף ירוק, שום כתוש עם מים, וכאן אני אוסיף הערה קטנה - זה קצת מוריד.

שום זה טעם החיים

החומוס של חומוס פלייס הוא החומוס היחיד בארץ שמגיע עם כמות לא מבוטלת של שום, ובגלל זה הצבע שלו קצת שונה מהאחרים. אלי לא מפחד משום ואפשר כמובן להרגיש את זה בתוך החומוס כסוג של חריפות נשלטת ונעימה. כשטועמים את החומוס טועמים דרכו גם שום טרי וחריף במקצת - טעים מאוד ושונה כל כך. רוב החומוסיות מפחדות מהשום, תמיד מוסיפים מעט מדי עד כדי כך שעדיין מרגישים את טעם הלוואי שמלווה את החומוס מתחילת הבישול שלו, או שמוסיפים כמות סמלית בלבד. אבל לא כאן.
שום זה טעם החיים, אולי זה לא הכי נעים לפעמים מול אנשים, אבל זה עדיין טעים. הפול של חומוס פלייס עוד יותר מעניין: זה פול חום, כמו הפול של אבו חסן ביפו, אבל לא נוזלי בשום צורה. התכופפתי עם האף לתוך הצלחת כדי לוודא את מה שאני מריח באמת. מי שאכל או אוכל באבו חסן ביפו, מכיר את התחושה שכשמזמינים פול, אתה כמעט תמיד רוצה לבקש כף כדי לאכול את המרק של הפול. בחומוס פלייס הפול של אלי הוא אותו הדבר, רק שהוא עולה עם המזלג דרך החומוס בלי להיעלם בדרך.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
הפול נהדר ומתובל נכון, הגרגירים מבושלים אל דנטה - כלומר לא רכים בכלל, כאלה שמרגישים אותם על הלשון. הם מבושלים מספיק כמובן אבל עדיין מתפצלים בלעיסה קלה. ככה אלי אוהב אותם ואני מכבד בהתאם. הביצה מגיעה באקסטרה לארג׳ - אלי לא חוסך גם כאן, הפיתות נהדרות וטעימות, ורק הרוטב של השום לא עוזר כאן - הוא רגיל ומוכר והייתי מוותר עליו. כבר עדיף ללעוס שן שום וזהו. רוטב השום הזה נפוץ בחומוסיות ולדעתי הוא לא תורם לאף אחת מהן.
אם תבקשו לטעום ולשבוע עוד מהחומוס שום הכל כך טעים הזה, לאלי לא תהיה שום בעיה להוסיף לכם עד לשובע, הוא לא הולך לתת לכם לצאת רעבים. הצלחתי לסיים רק שני שלישים מהצלחת כשהרמתי דגל וביקשתי שיארזו לי. בערב בבית נישנשתי לי עוד ארוחת ערב של חומוס קצת חריף וטעים, עם פול שאי אפשר להתבלבל בהנאה ממנו. אם אתם נוסעים על הדרך דרומה או צפונה, תיכנסו לצומת עד הלום לאכול חומוס מפתיע בתוך תחנת דלק. שווה עצירה.
לכתבה זו 72 תגובות
הוספת תגובה
72

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
55.

צריך וייז בשביל למצוא את החורים שהוא אוכל בהם.

54.

אני אחד שאוהב חומוס , וגם מכין בבית... עבורי , כל ביס מהחומוס של אלי מהחומוסיה שעונה לשם חומוס פלייס... זו טעימה מגן עדן.. ללא ספק הכי טעים בארץ... מי שנוסע על כביש 4 לדרום... מומלץ מאוד לנסות...

53.

שמישהו יתן לו כפפות כבר

52.

מה היה הניחוח מתחת לשמיכה??

51.

מתכון לחומוס באמת גרוע. קודם כל, חומוס עושים בלי שום בכלל. השום - כמו גם הפפריקה - זו המצאה של יהודים שלא בטוחים בחומוס שלהם.

50.

49.

אכלנו שם. התענגנו על כל טיפה והשארנו טיפ נדיב ומחמאות. כבר בדרך חזרה החלו מחושי הבטן, תוך שעה כאבי תופת שלשולים והקאות ללא הפסקה והחום-עולה, ותוך שלוש שעות הגעה למרכז טיפולי-חירום וקבלת תרופות ואינפוזיה עקב התייבשות!!! די בעובד שלא שטף ידיים אחרי השירותים כדי לגרום לתחלואת לקוחות וסכנת נפשות לחלק מהם. מאז אנו אוכלים חומוס רק בבית. לא קשה להכין ולא נגעו בו "עובדים" נושאי מחלות ומזוהמי-ידיים..... מי

48.

47.

46.

ברחובות אצל אליהו קריטי מול בית המשפט ₪22 מנת פלאפל קטנה בלי חמוצים ובלי ציפס.רחובותיים פראיירים.

45.

44.

דיייייייייי

43.

42.

עדיף להכין בבית. לא תודה!

41.

40.

חומוס טעים אבל לא לשטוף שם את הרכב השוטף הערבי קילל ועצבני תיזהרו

comment-2-comment

39.

קיבוץ שדה נחום, שף בשם ירון צרפתי, ימי שישי יש חומוס כזה שלא טעמתם

38.

37.

36.

נמל מהגדולים שנראו בדרום ישראל, וככרות מהגהינום, בית חולים שמשריץ אשדודים, תחנת רכבת כמו הגראנד סנטראל בניורק רק רחבה יותר בגלל המכוניות

comment-2-comment

35.

אני אכלתי שם וזה בכלל חומוס מסחרי מקום לא ממלץ

comment-2-comment

comment-2-comment

34.

פיי אלף

comment-2-comment

33.

32.

31.

שלא רואים אותו בכלל מה שכר דירה נמוך צריך מימון

30.

comment-2-comment

בארץ עובדים בלי כפפות ובלי מסכות איפה משרד הבריאות?

29.

28.

27.

שמן זית, מלח, לימון, קמצוץ שום והמון פטרוזיליה כדי שנוכל לחוש בטעמי החומוס המבושל והטחינה. כלל ידוע במטבח בכלל ובחומוס בפרט: כשיש עודף תיבול זה אומר שהטבח מסתיר משהו!

comment-2-comment

יהודים. הערבים לעולם לא 'יצבעו' את החומוס בפפריקה. חומוס צריך רק מלח ולימון בטחינה. אשר לפול, אוי ואבוי להגיש פול קשה. כל הרעיון הוא שיהיה נמס בפה. יש גם שמועכים אותו במזלג.

26.

לא להתלהב מהכתבה אם רוצים לאכול חומוס זה רק בשפרעם חומוס אבו שאדי מספר אחד בארץ פתוח כל יום מהשעה שמונה וחצי ועד שתיים וחצי צהריים סגור ביום ראשון הכנסו ותהנו מספר אחד בארץ..

comment-2-comment

comment-2-comment

לא מגיע לערבים שנפרנס אותם במהומות האחרונות הם התגלו כאויב לא כאזרחים

25.

24.

תחנת דלק מכוניות הכל תעשייתי שם לא ביתי

23.

22.

כולה חומוס. איזו דרמה. ואם כבר חומוס, אך ורק תוצרת בית.

21.

הוא יבש ולא הכי טעים

20.

19.

רק יקר וזהו

18.

comment-2-comment

17.

16.

רוטב השום אמור להיות מיץ לימון ., כמו מה שאמורים להוסיף לחומוס ולטחינה. בארץ עלו על פטנט להרוויח עוד כסף, ומתבלים את החומוס והשום במים מעורבבים עם מלח לימון שזה חומר כימי שמשמש לניקוי והסרת אבנית., ועולה פרוטות. מכינים דלי כזה בבוקר ולא צריך לימון. הצרבת עלינו. בחומוסיה שאין בה מסחטת פירות , ארגזי לימונים טריים, וקליפות לימון בפח, אסור לאכול. פשוט מאד. שתפו את התגובה הזאת בבקשה.

comment-2-comment

מלח לימון הוא חומר שמיוצר בפירות רבים, וזה שאנחנו קונים, מופק על-ידי פטריה חד תאית בתהליכים מבוקרים. ניתן להשתמש בו לניקוי אסלות משום שהוא חומצי, בדיוק כפי שניתן להשתמש לניקוי במיץ תפוזים, חומץ או כל חומצה טבעית אחרת. יכול להיות שיש יתרון טעם מסויים בשימוש בלימון טבעי, אולם אין שום פסול בשימוש במלח-לימון ויש לו אפילו יתרונות בריאותיים.ן,

15.

בתור אחת שחולה על חומוס החומוס של ארז ברחובות קיבל אצל הרבה מקום 1 והשירות וואוווו אין מילים והניקיון שלא נדבר בכלל מרגיש בבית... חובה ביקור

comment-2-comment

מכיר ארז בראשון לציון

14.

החומוס הטעים ביותר שאכלתי המקום נקי יחס אישי ממליץ לכם לאכול שם ולהזמין חברים חוץ ❤❤

13.

12.

11.

אחד החומוסים המועדפים עליי והפול שלו מהטובים שאכלתי מומלץ מאוד

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

10.

9.

תחנת דלק זו שייכת(או היתה שייכת) לגיבור ישראל ממלחמת ששת הימים משה לוי

8.

7.

יצא לי לאכול שם מחירים נוחים לכל כיס אוכל מהממם יש שם הרבה יותר מחומוס תפריט עשיר ומגוון ואחלה של שירות

6.

גם נמצא באמצע איפה שיש מלא מכוניות יש עשן שם עדיף לעשות בבית

5.

איך נהג מונית מרשה לעצמו לגרזן בעבודה מול לקוחות שום עם בצל ועמבה????. יש לשלול לו את רישיון המונית ולהעביר אותו בדיקת ינשוף/בואש. לא לאפשר לו לעלות על הכביש, הוא עוד יגרום לפיגוע ביולוגי רומני.

comment-2-comment

בההה

4.

הכי משהו חומוס רגיל ..לא קונה

comment-2-comment

איש ממורמר

3.

2.

לא רוצה לאכול שם

1.

וגם לא בלי כפפות ..לא תודה לא אוכל שם

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה