36

יש עוד רובד של השחתה ציבורית בתיק 4000

מעבר להיבט הפלילי מול האלוביצ'ים, מעדותו של ניר חפץ ניתן יהיה ללמוד כיצד יועץ שקיבל שכר מהציבור שירת צרכים אישיים ומשפחתיים של בנימין נתניהו

ד"ר ברוך לשם | עודכן:22/11/2021
צילום: עמית שאביארכיון. בנימין נתניהו עם ניר חפץ (צילום: עמית שאבי)
ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון חשב בראשית ימי המדינה שהוא לא זקוק ליועצי תקשורת ולא מינה אף אחד לתפקיד הזה. הצורך בדובר התעורר רק במהלך שנות ה-50, לאחר שעיתון פרסם הדלפה מישיבה סגורה שקיים עם שריו. בן גוריון קצף וביקש לקיים בירור בעניין. המסקנה הייתה שיש צורך באיש קשר קבוע עם התקשורת, וכך מונה העיתונאי לוי יצחק הירושלמי לתפקיד דובר למפלגה.
במשרד ראש הממשלה, לעומת זאת, הוא לא מינה יועץ תקשורת וכך נהגו גם משה שרת, לוי אשכול וגולדה מאיר. רק יצחק רבין, שנבחר לתפקיד ב-1974, מינה את דן פתיר, אז עיתונאי ב"דבר", לטיפול בנושאי התקשורת והמסורת הזו נמשכת עד ימינו.
ראשי ממשלה בישראל בחרו מאז לתפקיד הרגיש של טיפוח תדמיתם רק אנשים שהם סומכים על נאמנותם האישית. אלא שמדובר במשרה שכפופה לנציבות שירות המדינה והשכר משולם בעצם על ידי הציבור. המשמעות היא שיועצי תקשורת לא יכולים לחרוג מן ההגדרה של תפקידם הממלכתי ועליהם להעניק שירותים לבעל התפקיד הממונה עליהם בלבד ורק בנושאים הנובעים מתוקף תפקידו.
חפץ לא מילא כאן תפקיד של יועץ תקשורת בשירות המדינה אלא של נציג משפחה שראשה מואשם בפלילים. זהו עוד נדבך במסע ההרס של ראש הממשלה לשעבר, במקרה הזה את תקינות פעולת השירות הממשלתי
ניר חפץ שימש כיועץ תקשורת לראש הממשלה בנימין נתניהו ("ראש מערך ההסברה", לפי הגדרת התפקיד) וקיבל את שכרו מהמדינה. לפי מסמכים והקלטות שפורסמו בפומבי לגבי עדותו בתיק 4000, הוא חרג בהרבה מגבולות תפקידו כיועץ תקשורת והפך בפועל ליועץ אישי של משפחת נתניהו, שכנגד העומד בראשה הוגשו לימים שלושה כתבי אישום.
לפיכך צריך לשים לב - במהלך עדותו שמתחילה היום (ב') - לא רק אם היא מפלילה את נתניהו באישומים התלויים נגדו. יש לבחון במקביל את מידת ההשחתה של השירות הציבורי במשימות שהוטלו על חפץ בידי הממונה עליו. כלומר: שימוש בעובדי מדינה לצרכים אישיים ומשפחתיים. זה יכול לחזק את הטענות כנגד נתניהו כי אצלו לא ישראל עמדה לפני הכול, אלא הוא עצמו.
חפץ זיהה כבר בשלב מוקדם כי הוא עלול להיות שותף למעשים פליליים והקליט את שיחותיו עם בני משפחת נתניהו, אנשי משרד ראש הממשלה ואחרים, כדי שיוכלו לשמש לו כעזר בימי מצוקה שאכן הגיעו. הנכונות שלו לשמש כעד מדינה לא הייתה תולדה של אזרחות טובה, אלא צורך להתחמק מכתב אישום שהיה תלוי נגדו.
תמונה כללית
לפי ההקלטות נתניהו שיתף אותו בדיונים על האשמות הפליליות שכוונו כלפיו ועל הדרך שבאמצעותה יתגונן בפניהם. באחת השיחות, לאחר שנודע כי עוזרו ארי הרו הפך לעד מדינה, תועד נתניהו אומר: "זה העדות הגדולה שלהם? ארי הרו? לא, הם פרסמו שארי הרו אומר שמילצ'ן ביקש ממני ויזה ואני אמרתי לו 'הבאת לי סיגרים?' משהו כזה".
צילום: AFPבנימין נתניהו עם סנגוריו בבית המשפט (צילום: AFP)
חפץ גם עסק בהגנה המשפטית של שרה נתניהו, שאינה ממונה עליו, שאמרה לו בהקלטה: "היו מתנות הדדיות בין שתי המשפחות... הקפדתי לתת מתנות גם לאמנדה (רעיית מילצ'ן, ב"ל), לילדים שלו כל שנה לימי הולדת, לארנון עצמו. הוא לא יכול לטעון שלא נתתי לו מתנות. וגם עוד דבר שצריך להגיד, הקטע של מתנות, קודם כל שוב, צריך להדגיש, סיגרים זה דבר מתכלה".
בשיחה עם היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, שלומית פרגו ברנע, משתמע מדבריו של חפץ כי כבר אז חשש מחקירת משטרה: "41 אלף שקל. מה זה? מה זה? מטורף! מה זה חיזוק לוחות שיש? אני רוצה להגיד לך דבר אחד, בסופו של דבר הסיפור של קיסריה זה במאה אחוז יהיה ביאח"ה ולכן את חייבת לדעת שאת תהיי ביאח"ה ותאמרי דברים שתוכלי לעמוד מאחוריהם".
תמונה כללית
ד"ר ברוך לשם
דברים אלה מתווספים לעדותו במשטרה שלפיה נשלח בידי רעיית ראש הממשלה דאז לשאול אלוביץ' ולהעביר מסר שלפיו משפחת נתניהו תחתוך לאלוביצ'ים את חבל הטבור הכלכלי אם לא ישתפרו הפרסומים ב"וואלה". במקביל העיד שאלוביץ' העביר באמצעותו מסרים שלפיהם נתניהו צריך לפטר את מנכ"ל משרד התקשורת, אבי ברגר, מאחר שהוא לכאורה מונע את החתימה על עסקת בזק-יס.
חפץ לא מילא כאן תפקיד של יועץ תקשורת בשירות המדינה אלא של נציג משפחה שראשה מואשם בפלילים. זהו עוד נדבך במסע ההרס של ראש הממשלה לשעבר את מערכת החוק, המשטרה ובמקרה הזה את תקינות פעולת השירות הממשלתי.
  • ד"ר ברוך לשם, לשעבר דובר המשטרה ויועץ לשרים לביטחון פנים, הוא מרצה בחוג לפוליטיקה ותקשורת במכללת הדסה
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com
פורסם לראשונה: 06:49, 22.11.21
לכתבה זו 36 תגובות
הוספת תגובה
36

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
28.

מפעילים, לכאורה, בוטים כדי "להנדס" את תודעת הקהל כאילו התביעה במשפט קורסת, כאשר ההיפך הגמור הוא המצב העובדתי בבית המשפט! הפצת השקרים המאסיבית מאשרת את טענות התביעה שהאובססיה של נתניהו לתקשורת היתה כל כך עמוקה, עד כי האיש הזה איבד כל חוש פרופורציה בלהיטותו לקבל "סיקור אוהד" באתר וואלה, ולא רק בתקופת בחירות. כמו-כן מתבררת המעורבות ההרסנית של אישתו ובכורו בניהול המדינה. כל הנדסת תודעה שקרית זו מיועדת, לכאורה, ליצור תשתית להתפרעות המונית של תומכיו בהינתן גזר דין המאשר את התביעה וחומרתה. עלינו, האזרחים, להיות עירניים מפוכחים כשאנחנו קוראים את התגובות לכתבות המסקרות/מתייחסות למשפט. די היה לנו מתרבות השקר שהנחילו נתניהו, בני משפחתו ותומכיו.

27.

comment-2-comment

26.

ממשיכים לשקר. היום שמענו את כל השקרים בדיונים. מדוע התקשורת חושבת העם טיפש. תמשיכו לשקר כך ביבי מתחזק יותר. בדיונים חפץ כל הזמן משנה את העידות מול השופטים. בחקירות אמר דבר אחר במשפט אומר דבר שלא אמר בחקירות. חפץ קיבל ים של כסף עשה עיסקות בלי לידע את ביבי. אז מי פה המושחד. אני כולי תקיווה כל אותם עיתונאים יתנו את הדין בבוא היום.על זה שהם מרמים את הציבור. מזל יש ערוץ 20 .הם מראים את האמת מהדיונים בנשפט. איפשר לשקר.

25.

האדון הנכבד או שיש לו בעיה בהבנת הנשמע, או שהוא בכוונה תחילה מסלף. בתחילת העדות היום הפרקליטות הודיע שחפץ לא יכול להצביע על כך שנשלח ע"י בנימין נתניהו לאלוהים. הרי זו הייתה ההאשמה העיקרית לזה עשו ממנו עד מדינה. ידוע שהשמאל לא נותן לעבודות לבלבל אותו. שנאה שנאה שנאה זה מה שמוביל אותך. אמת - פרוודה

24.

23.

הכל חארטה של איש שמאל חפץ הוא אפס מאופס ואין בעדותו מאומה הכל קורס חביבי נתניהו לא שלצ אותולא דיבר איתו על אלוביץ רובד מה רובד תבדוק איך החבר שלץ שמעוח פרס התנהג ואז תווכח שנתניהו צדיק

comment-2-comment

22.

21.

תיק 4000 קרס על הפרצוף של הפרקלישטות הרקובה והתשקורת הרדודה , עדיף שתחפשו רבדים של שחיתות במערכת שלכם

comment-2-comment

20.

מעניין רק אצלכם ביבי אשם אבל תודה עוד מנדטים לליכוד

19.

תעזבו אותו גם לליכוד הוא מוציא שם של ארגון פשע. איזה הבדל בין בגין המופלא והאיש הבזוי הזה ביבי. תעזבו אותו למען מדינת ישראל.

18.

17.

כל התקשורת הפוליטיקאים השופטים המשטרה הם מושחטים מהיסוד תפסיקו להאשים אדם אחד בשחיטות איפה ברק איפה חיות אפה ליברמן איפה בנט כל הכספים של המפלגות שחסרים הם לא כספי ציבור כולם לוקחים פה ושם מתנות ולא מדווחים איפה ברק שאישתו העסיקה עובדת זרה בלי אישור הוא לא ידע איפה בנט ולפיד וגנץ משפצים את הבית שלהם המיליונים הגג שלהם לא דולף כמו בבלפור כולם צריכים להביט במראה לפני שהם מאשימים ראש ממשלה חזק מהימין לא ביבי לא חוקרים

16.

ברור שהכותב ד"ר ברוך לשם לא ממש הקשיב לעדות בבית המשפט. כפי שהעיד הבוקר חפץ, היועמ"ש מזוז (לימים שופט בבית המשפט העליון) אישר לחפץ לשמש גם כדובר של משפחת נתניהו. ד"ר ברוך לשם סובל מעצלנות או צביעות. תחליטו אתם.

15.

אז גם אמסלם היה תומך מרצ ומירי רגב היתה מצטרפת לרעם .

14.

היי עלובון בזויי. ראינו ושמענו את העדות של ה..חפץ שלכם. כמה נבלות אתם יכולים להיות ? כמה בסויים ומהנדסי תודעה שפלים תהיו עוד ? אתם מסיתים איש באחיו. מצורעים שמאלניים..

13.

12.

חפץ טוען שקיבל את אישורו של מני מזוז לטפל בעניינים האישיים כביכול של נתניהו.

11.

פרשן דמיקולו עוד אחד שרוצה כותרת עוד לא התחילה העדות ועוד לא התחילה החקירה הנגדית נגד המושחתהזה ניר חפץ שרצה להציל את עצמו מהכלא ועכשיו נוח לו להטיל אשמות על אחרים הכל יתפוגג לכלוםוהוא יצא הכי מושחת

comment-2-comment

comment-2-comment

10.

9.

כל יום שומעים משהו חדש על המשפחה המאפיונרית הזאת,שעושה במדינה כבתוך שלה.אין גבול לרדיפת הבצע,לגרגרנות,לשחיתות המגעילה,לשנאה כלפי מוסדות המדינה,מערכת המשפט וכל מי שמעז לא להיות בצד של הכנופייה שיש לקוות שסוף סוף יעופו לנו מהחיים,מי לכלא,ומי למוסד סגור.

8.

תיק 4000 ק ו ר ססססס הפרקליטות בלחץ -להוציא עוד ועוד הדלפות לתישקורת הישרטלית כדיי להציל את הכבוד העלוב שלהם חחחחחחח הזיה

7.

אם אמנם עשה נתניהו את כל המיוחס לו בתיקי ה"אלפים" ואם אמנם כל המעשים הללו הם בגדר עבירות פליליות, עדיין עומדת השאלה הגדולה : האם אי פעם נערכו חקירות, בסדר גודל כזה, ובעלויות כה גבוהות, כנגד בכירים אחרים, ממפלגות אחרות ? האם ההליכים, כולל ההדלפות החמורות והסתרת חומר מן ההגנה היו תקינים ?

comment-2-comment

עוד לא היה שקרן ומושחת כנתניהו.

comment-2-comment

אם מתנהלת חקירה נגד ראש משפחת פשע, שירי ביו נרצחו באורח פלא, האם זה אומר שבשם השיוויון חייבים למצוא איזו עקרת בית ולנהל נגדה חקירה באותן עלויות ובאותו היקף? על מה? בחשד שהיא לא עצרה עצירה מלאה בתמרור עצור כשמיהרה להוציא את הילד המקיא שלה מהגן? חקירה נפתחת כשיש חשדות מוצקים, מגובים בעדויות והוכחות קבילות בבתי משפט, לא סתם כי בא למישהו.

comment-2-comment

יש מושחתים במערכת המשפט, ברשויות המקומיות, במשרדי ממשלה, במשטרה.

6.

משפחתו של ראש הממשלה הותקפה בתקשורת באופן תדיר למרות שהיא אינה חלק מהמערכת הפוליטית. מה פלא שנדרש יועץ תקשורת להתמודד עם מצב זה ?

5.

4.

...

3.

גם ויסקי ושמפניה וורודה מתכלים...

2.

שליחיו של ביבי זועקים "מדם ליבם" בתקשורת ומיללים בדמעות תנין על היועמ"ש שהעז להגיש כתב אישום נגד הנבחר שמינה אותו. אך כל הזמן מתגלה עוד ועוד עד כמה מנדלבליט הפחית מכתבי האישום.

1.

ד"ר לשם כותב בין השאר: "במקביל העיד שאלוביץ' העביר באמצעותו מסרים שלפיהם נתניהו צריך לפטר את מנכ"ל משרד התקשורת, אבי ברגר, מאחר שהוא לכאורה מונע את החתימה על עסקת בזק-יס". ממשפט זה רואים שהכותב הנכבד אינו מודע למה שמתרחש בין כתלי בית המשפט. במשפט גם הוכח שנתניהו לא איים אל אלוביץ לפגוע בוואלה ואכן למרות שוואלה המשיך להשמיץ את אלוביץ נתניהו לא פגע בוואלה בשום צורה. יש להניח שגם פרטי מידע אחרים במאמרו לא מעודכנים. בקיצור גם הוא שייך לכת הרל"ב שהאמת היא בסוף מעיניהם.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה