23
צילום: AFPצילום: AFP

ח"כים ממרצ בעד החרם של בן אנד ג'ריס. הורוביץ: קונה לעתים מוצרי התנחלויות

חבר הממשלה הודה בריאיון לאולפן ynet כי הוא בעצמו רוכש לעתים מוצרים שיוצרו בהתנחלויות. "החרמות הן צעד לא יעיל", אמר יו"ר מרצ על החלטת בן אנד ג'ריס, אבל במקום לגנות העדיף להתמקד בדרך שבה לדעתו על ישראל לפעול: "אם ניקח את היוזמה, ההחרמות והגינויים ייעלמו"

אדיר ינקו, אטילה שומפלבי | פורסם:20/07/2021
הורוביץ מתייחס לסערת בן אנד ג'ריס (צילום: משה מזרחי)
יו"ר מרצ החברה בממשלה לא מגנה את בן אנד ג'ריס - אבל מודה שגם הוא קונה לעתים מוצרים שיוצרו בהתנחלויות. בריאיון לאולפן ynet, שהתמקד בהתפרצות הקורונה ובו מתח ביקורת על הממשלה שבה הוא חבר ואמר כי "אין מספיק אכיפה", התייחס שר הבריאות ניצן הורוביץ גם לסערת בן אנד ג'ריס ואמר כי הוא "נגד החרמות".
הורוביץ אמר את הדברים לאחר שכמה מחברי סיעתו דווקא תמכו בצעד של ענקית הגלידות. "אני לא שמחה מהחרמות, אבל אני כן שמחה שמבדילים בין ישראל לשטחים הכבושים", אמרה אתמול ח"כ גבי לסקי. ח"כ מוסי רז כתב בטוויטר: "שוב ישראל נפגעת בגלל אי המוסריות של ההתנחלויות. מובן שיש מי שלא מוכן למכור שם בשל אי חוקיותן ואי מוסריותן וחבל שכל הישראלים נפגעים מקיומן".
לאחר שאמר כי הוא "נגד החרמות", שר הבריאות מיהר להוסיף: "לגבי ההתנחלויות, וזה בלי קשר לעניין של בן אנד ג'ריס, העמדות שלי ידועות. אני יו"ר מרצ, אני חושב שצריך להגיע למשא ומתן מדיני עם הפלסטינים".
זה עניין עקרוני שכולם מדברים עליו. "העניין העקרוני מבחינתי זה קידום ההסדר מול הפלסטינים. הם השכנים שלנו ואנחנו צריכים לחיות איתם בשלום".
"אני לא חושב שזה צעד יעיל", אמר הורוביץ על החרמות. "אני חושב שמה שצריך זה לא רק תמיד להיות במגננה מול כל מיני גורמים כאלה שפועלים, אלא ישראל צריכה לקחת את היוזמה, להתחיל תהליך מדיני ואז כל הדברים האלה שאתם שומעים - החרמות, גינויים - ייעלמו מאליהם כי אנחנו נוביל".
-אתה בעצמך רוכש מוצרים שיוצרו בהתנחלויות? "כן, לפעמים יוצא לי גם לקנות מוצרים שמיוצרים בהתנחלויות. אבל אני אומר שהפתרון והדיון לא צריכים להיות ברמות האלה בכלל. הוא צריך להיות ברמה המדינית כדי לפתור את הבעיה מהיסוד, כי אם לא נעשה את זה - כל הזמן ניתקל בטענות האלה, בקמפיינים האלה, בניסיונות להחרים".
"בן אנד ג'ריס" הודיעה אתמול אחר הצהריים כי תפסיק למכור את מוצריה בהתנחלויות. החברה כתבה בהודעתה: "אנו מאמינים כי מכירת הגלידה בשטחים הפלסטיניים הכבושים לא תואמת את ערכינו, וקיבלנו פניות גם מהלקוחות והשותפים שלנו". החברה, שנוסדה בשנת 1978 על-ידי היהודים בן כהן וג'רי גרינפלד, מסרה כי היא הודיעה לזכיין הישראלי כי החוזה הקיים - שמסתיים בסוף השנה הבאה - לא יוארך וכי יימצא הסדר חדש למכירת המוצרים בישראל. יצוין כי ישראל ידעה מראש על הכוונה של "בן אנד ג'ריס".
ח"כ אופיר כץ, הליכוד: "המדינה מנוהלת על ידי חבורת חובבנים" (צילום: משה מזרחי)
בריאיון הבוקר באולפן ynet עם שר הבריאות שעסק ברובו בענייני הקורונה וגל התחלואה המדאיג של זן הדלתא הבהיר הורוביץ כי נתב"ג לא ייסגר. ח"כ אופיר כץ מהליכוד אמר כי לדעתו ישנה התמהמהות בקבלת ההחלטות שנובעת מ"חוסר ניסיון". הוא אמר ל-ynet: "המדינה מנוהלת על ידי חובבנים. אנשים שחשבו שלעמוד במליאה ולהגיד 'השתגעתם', ו'מה קרה לכם?' ולכתוב ספר, זה קצת שונה מהמציאות. ברגע שאתה מקבל את המושכות של ניהול המדינה ולקבל החלטות קשות, ונתניהו קיבל החלטות ולפעמים חטף גם ביקורת על ההחלטות".
הוא אמר כי יש לטפל בבעיה בנתב"ג: "אני קודם כל כצעד ראשון חושב שהדבר הכי לגיטימי זה נתב"ג, המקום שבו יש ייבוא וייצוא של הנגיף. אני לא אומר עכשיו לסגור את שדה"ת אבל כן אנחנו צריכים להחיל צעדים ולא המלצות". הוא ביקר את הרכב קבינט הקורונה: "שרת התחבורה לא נמצאת שם ושר הדתות כן נמצא, כבר אתה רואה את הסדרי עדיפויות שם. החלוקה הזאת לפי סיעות, לנו מגיע שתיים, לך אחד, ולא מבחינה עניינית, מי חשוב שיהיה שם".
כץ אמר כי "ההחלטות לא צריכות להיות דרסטיות. או סגר או שלא עושים כלום. יש הרבה שורה של צעדים שאתה יכול לבנות באמצע שהם לא צעדים, צעדים שמגבילים ב-20% וב-30%, אבל גם צעדים שנותנים לך תמונה רחבה יותר למצב העלייה בתחלואה. גם לגבי החולים הקשים, ואותו דבר גם בפן הכלכלי שהוא תיכף יגיע לנו, אנחנו עוד לא ממש מרגישים את זה, אבל תיכף זה יגיע לראש סדר העדיפויות וגם לזה אין שום מענה מצד הממשלה וחבל שהם מחכים למצב שאנשים בסוף לא יהיה להם מה לאכול ואנשים שוב פעם ייצאו לרחובות".
לכתבה זו 23 תגובות
הוספת תגובה
23

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
20.

לא משנה מה תוכן ההצבעה ועד כמה היא ימנית. כנל גם מוסי רז

19.

18.

אף אחד לא מדבר על זה בעיתונות. פשוט בושה

17.

סיטואציה הזויה

16.

בכותרת "ח"כים ממרצ בעד החרם של בן אנד ג'ריס." בתוכן: התייחס שר הבריאות ניצן הורוביץ גם לסערת בן אנד ג'ריס ואמר כי הוא "נגד החרמות". "אני לא חושב שזה צעד יעיל", אמר הורוביץ על החרמות. אז איך הכותרת היא שמרץ בעד החרם ???

15.

14.

ממשלה ישראלית-פלסיטינית. כל זאת בעזרת אנשי "ימין" נוכליםת רמאים "שבשום אופן לא ישבו עם מרץ" בממשלה. איך גנבו לי את הקול...

13.

12.

11.

10.

בנט חבל על שיחת הטלפון שלך אנשים מהממשלה שלך מצדיקים את החרם על ההתנחלויות ממשלה הזויה

9.

מה יהיה איתכם ? עד כמה תהיו נגד המתנחלים ובעד הערבים . אתם מגעילים אי אפשר לשמוע אותכם

8.

אירן - שמממנת טרור בחלקים שונים בעולם סין - במפלה את אזרחיה המוסלמים רוסיה - שמספקת נשק קטלני למשטרים מדכאים יפן - שלא מאפשרת חופש פולחן למוסלמים כל מדינות ערב - שאין בהן חופש ביטוי ודמוקרטיה טורקיה - שטובחת במיעוטים בשטחה

7.

אמיצים ןגם הוא רוצה שלום כנה על בסיס שתי מדינות לשני עמים.

6.

הלו תתעוררו , אתם לא האופוזיציה אתם מנהלים מדינה

5.

כמה מטומטמים אפשר להיות

4.

בקשר לנתבג אני חושב שהוא עושה שטות .

3.

לא היתה אנטישמיות לפני 67? לא היתה לפני 48? לא היתה במאה ה - 20? ה - 19? ה - 18? וכו' לא ברור מה גורם לאנשים לשנוא יהודים, אבל עובדתית זה מה שקורה.

2.

הורביץ ההוזה, תפסיק לחלום שאם ניסוג לגבולות 67 הכל פה יהיה שקט ויבוא השלום. המהומות בזמן מבצע שומר החומות הזכירו לכל מי ששכח, שלא מדובר על אריאל והשומרון, או חברון מדובר על עכו, יפו, רמלה ולוד!!! הערבים לא יירגעו ולא יפסיקו את הטרור והחרמו עד שלא יזרקו את כל היהודים לים (כולל אותך, הורביץ התמים!). או לחילופין: כשהם יפנימו שעם ישראל הוא חזק ולא יזוז מאף ס"מ מאדמת ארץ ישראל. לאט לאט הם יפנימו זאת ויעזבו את דרך המאבק. כפי שמצרים הבינה זאת אחרי 73 ואז פנתה להסכם השלום.

comment-2-comment

אין קשר בין הכותרת לכתבה. למה להתייחס לקוראים כאל טיפשים?

comment-2-comment

1.

מוצי פוצי החיים קצת יותר מסובכים איפה שיש מוסלמים בעולם יש רק ביזה הרג והתעללות בנשים וזה למרות שלחלקםיש להם נפט שמרגיע להם את המצב ומאפשר שליטה יחסית. אבל זה יחלוף והסערה תמשיך כי המוסלמים בבבסיס תקועים במאה ה 10 לפני הספירה

comment-2-comment

ההבדל הוא שהימין חי באשליה (שאתה חוזר עליה) שאם רק נחזיק בשטחים מספיק זמן אז הם פתאום יפסיקו לרצות לזרוק אותנו. זה לא יקרה. ולכן בשמאל אנחנו לא רוצים שום קשר עם הפלסטינים האלה ולא רוצים לספח שטחים שיש בהם מיליוני אנשים ששונאים אותנו. אנחנו עוד עלולים להיתקע איתם בגלל ההזיות של הימין.

לכל התגובות
0