466

עכשיו הם כבר לא יכולים להאשים את אוסלו

גל פיגועי בודדים חמושים בנשק מאולתר, שממילא חיים תחת שליטה ביטחונית ישראלית, לא קשור לנסיגות. הוא תוצאה של ייאוש פלסטיני והיעדר אופק מדיני

יריב אופנהיימר | פורסם:13/05/2022
צילום: AFPארכיון. חיילי צה"ל בעיירה עזון בשומרון (צילום: AFP)
זהו, נגמרו התירוצים. כבר אי אפשר להאשים את תהליך אוסלו או את ההתנתקות והגיע הזמן להתמודד עם המציאות. גל הטרור הנוכחי, במידה רבה כמו המסה העיקרית של הפיגועים בשנים האחרונות, מבוצע בדרך כלל על ידי בודדים, ללא שיוך ארגוני מובהק, על פי רוב בנשק מאולתר או בסכינים על ידי מי שממילא חיים תחת שליטה ביטחונית מלאה של ישראל. אין שום נסיגות להטיל עליהן את האשמה. זו תוצאה ישירה של נטישת התהליך המדיני, הייאוש בצד הפלסטיני והמהלכים שמתנחלים מבצעים בשטח בעידוד הממשלה.
ישראל ניצבת שוב מול גל טרור ואלימות שגובה נפגעים בנפש, עשרות פצועים ומדינה בחרדה, והוא מבוסס על ייאוש ותסכול פלסטיני. אלפי פעילי הימין שעולים להר הבית מתוך התרסה לאומית הם רק נפץ, טריגר שמזין את האיבה והעוינות ומעניק לה גם ממד דתי, אבל שורש העימות נטוע עמוק הרבה יותר.
בשנים האחרונות רואים הפלסטינים כיצד הסיכוי לעצמאות מדינית פוחת והולך, ההתנחלויות גדלות והעולם הפסיק להתעניין. ישראל לא מדברת על פתרון, יכולת ההשפעה של הפלסטינים על המציאות בשטח אפסית, המהלכים המדיניים כשלו, בג"ץ שינה פניו ומיישר קו עם מדיניות ההתנחלויות, וצה"ל מפעיל מדיניות קשוחה ובלתי מתפשרת הכוללת שינוי נוהלי פתיחה באש וירי גם לעבר לא חמושים (מספר ההרוגים הלא-חמושים בצד הפלסטיני במגמת עלייה, לרבות כאלה שנורו בהפגנות נגד התנחלויות ומאחזים שאביתר הוא הבולט שבהם). חוסר האונים של הפלסטיני הפשוט מול מכונת הכיבוש מזמן לא היה כל כך מוחשי.
את הציבור הישראלי זה לא עניין. כל עוד צה"ל ושב"כ הצליחו לשמר שקט, מה שקרה בשטחים נשאר בשטחים. ההחלטה האחרונה של בג"ץ לאפשר גירוש משפחות וקהילות פלסטיניות מדרום הר חברון כדי לפנות מקום לשטחי אש לא זכה פה לתהודה. את אישורי הבנייה שמקדמת ישראל בהתנחלויות גם האמריקנים לא מצליחים לעצור. ואם לא די בכך, שוב ושוב מתפרסם תיעוד של אלימות מתנחלים ונערי גבעות שפועלים בשטח ללא שום חשש.
ינואר האחרון: פעילים בבורין שהותקפו ע"י מתנחלים (צילום: רבנים לזכויות אדם )
בלב כל אלו עומדת עובדה פשוטה שרבים מנסים להתעלם ממנה. לנו הישראלים יש מדינה, לנו יש צבא ומשטרה ושב"כ, יש לנו מערכת אכיפת חוק ושלטון שבו אנחנו בוחרים ושדואג לנו ולאינטרסים שלנו. לנו הישראלים יש יכולת להשפיע על עתידנו בדרכים דמוקרטיות. הפלסטינים בגדה ובמזרח ירושלים הם נטולי הגנה ונתונים באופן מוחלט לרצונה הטוב של ישראל. אין מי ששומר ומקדם את האינטרסים הלאומיים והאישיים שלהם.
הטענה הרווחת כאן כאילו הרשות הפלסטינית היא הביטוי לעצמאות משוללת ייסוד (מה גם שאוי לצביעות, הסוגייה לא הטרידה את רוב הישראלים בין 1967 ל-1993). לרשות הפלסטינית יש סמכויות מוגבלות בלבד על אזורים מצומצמים המתאימות לרשות מקומית ולא למדינה. כל ההחלטות המשמעותיות והאקוטיות לחיי ועתיד הפלסטינים מצויות בידי ישראל: חופש תנועה, הרחבות בנייה, כבישים, תשתיות, ואפילו הר הבית - הכל בידי ישראל.
תמונה כללית
יריב אופנהיימר
הדור המבוגר הפלסטיני מיואש. הוא לפחות יודע על בשרו מהו המחיר הכבד שיהיה למאבק נוסף מול ישראל, אבל לדור הצעיר, שלא ידע את האינתיפאדה הראשונה והשנייה, המחשבה על חיים שלמים תחת כיבוש מעוררת את הרצון להתקומם.
אפשר לבוא בטענות - ובצדק - לספרי הלימוד הפלסטינים ולהסתה ברשתות. אבל גם אם בבתי הספר הפלסטיניים ילמדו לשיר את התקווה, זה לא יסתיר את המציאות מחוץ לכיתה, את המעצרים, המחסומים, ההתנחלויות, נערי הגבעות והחנק בשטחי A ו-B. אלה מתדלקים את השנאה והתמיכה בעימות אלים מול ישראל.
  • יריב אופנהיימר הוא חבר הנהלת "שלום עכשיו"
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com
לכתבה זו 466 תגובות
הוספת תגובה
466

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
414.

אולי תנסו פעם להביט מסביב למדינת ישראל. יש שם עוד מדינות. בכל אחת מהמדינות סביבנו - הורגים אחד את השני , בכל הזדמנות. קהילות נוצריות, מחוסלות שם ללא סיבה. הדור המבוגר היהודי , יודע, שאם נניח את הנשק, לא תהיה עוד מדינת ישראל. זאת המציאות. תפקחו את העיניים. לקיום שלכם יש רק יתרון אחד, עבור מדינת ישראל, הקיום שלכם הוא הוכחה הסברתית, שמדינת ישראל שונה משכנותיה. אם הייתם בכל אחת מהמדינות השכנות. היו זורקים אותכם מגג בניין גבוה. כך פותרים שם ויכוחים.

413.

412.

411.

410.

הפלסטינים זוכים לחינוך לשנאת יהודים וישראל מרגע לידתם, ועד ליומם האחרון. החינוך מתחיל בבית, עם מובייל של דמויות שהאידים וכלי רצח, ממשיך בבית הספר כשהמורה מעודדת פיגועים ומהללת את מבצעיהם, עובר ברשתות החברתיות, ומסכם בחדשות בערב. אם היינו מלמדים את הילדים שלנו שאם הם יטבחו בפלסטינים בגרזן הם יהפכו לגיבורים לאומיים, יזכו לחיי נצח בגן העדן, ובהיותם מפוצצי הורמונים נבטיח גם 72 בתולות - גם הילדים שלנו יקומו בבוקר, יקחו סכין או גרזן ויצאו לחפש דמות של ״השטן״ (פלסטיני) לרצוח. ראו מקרה עדן זדה, שעבר סמינר חינוך בהתנחלות קיצונית.

409.

בקיצור היהודים מתנחלים גוזלים אדמות רוצחים ועוד ועודד, הערבים צדיקים, גם היטלר חשב כך על היהודים

408.

407.

מאחל לך יריב, שתתאסלם כבר. גם אבנים בכליות.

406.

דברי הכל ובלע, כל אחד מבין שהסכם אוסלו שהביא את רב המרצחים להכרה בינלאומית של מנהיג, ואח"כ את יורשו, התנהגות זו מרבה רוצחים ותרבותי רצח אצל הפלסטינים ובאמצעות מלחמת דת מעבירים את לערבים ישראלים, הבנת ריב יריב

405.

404.

403.

מה זה הסיפור הזה עם "הפרות סדר"? הפרות סדר זה אכסון של חולצות עם נעליים או של מזלגות עם קומקומים - לא של סכינים עם אבנים ולא של בקת"בים עם אקדחים.

402.

ה"אופק המדיני" של הפלסטינאים הוא לא שלום או הסדר עם ישראל שיאפשרו חיים זה לצד זה אלא דווקא השמדה של ישראל. לכן אין כאן מקום בכלל לנסות ולהבין אותם. רק כאשר, אם בכלל, תגיע ההכרה לפלסטינאים כי השאיפה שלהם לא תתממש והם חייבים לקבל את זכותנו לחיות פה, יהיה מקום לחשיבה על משא ומתן כלשהו. עד אז יש להמשיך במלחמת חורמה בכל רצון לפגוע בנו.

401.

400.

כרגיל השמאלבן מציע לנו לחזור לפיתרונותיו הכושלים וההזויים משנות ה-90 של המאה הקודמת.

399.

אם למשהו מהעמים יש קושי או בעיה יש לו הרבה ארצות אחרות לחיות בהן. יש לנו צבא משטרה ושבכ מחוסר ברירה בגלל עם שסיסמת חייו היא על חרבך תחיה והוא הולך עם חולצות עם הדפסי נשק גולגלות ושאר מיני מרעין בישין. אז אין ברירה וצריך לבחור נחבר כך: אנחנו כאן והם לא ושלום על ישראל

398.

עזבו. היתה אנטישמיות. והיה רצון לגרש יהודים. בספרד בפורטוגל באנגליה בגרמניה בפולין בבגדד. גם בישראל. צריכים להביס את האוייב.

397.

עד היום כל צעד לקראת העם הפלסטיני, רק פתח להם את התיאבון. מה תרצה להציע להם כדי שירגישו טוב? לפנות ולמסוראת ירושלים, תל אביב, חיפה, הרצליה? תמיד יהיה להם את היעד הבא. המטרה שלהם היא שלא נהיה פה. לכן, זה הם או אנחנו.. והבחירה היא קלה. לא רואה מצב של שלום הו שני העמים מרוצים.

396.

395.

אנחנו היהודים אלופים בהאשמה עצמית, זה לא חדש. נגעת מאוד בקטנה בספרי הלימוד הפלסטינים שמחנכים דורות לשינאה ורצח והאדרת השהיד. לא נגעת בתורת השלבים שהרשות דוגלת בה בראשי חוצות עוד מימי ערפאת, לא נגעת בעובדה שעוד מימי היישוב היהודי- הפלסטינים סירבו לכל הצעה להסכם ובמקום זה טבחו ביהודים כשבפועל ובמקור- ירדן היתה אמורה להיות ביתם של השבטים בישראל שלימים קראו לעצמם "פלסטינים", לא נגעת בעובדה שניסינו להתנתק מעזה ולראות מה יקרה אם לפלסטינים תהיה עצמאות- פינינו אלפים מביתם כדי ששנים לאחר מכן נקבל אירגון טירור רצחני שישלוט על מליוני מסכנים וישתמש בהם כבמגן אנושי, לא נגעת בעוד הרבה דברים חשובים כאילו אתה מנסה לסלף אמת אחת פשוטה- הפלסטינים לא מעוניינים בשום הסכם, אלא מונעים מהנהגה רצחנית שלא באמת דואגת לאינטרסים שלהם ולא שונה במאום מכל מדינה ערבית אחרת- דיקטטורית, אינטרסנטית, פאנאטית, קיצונית וחסרת מעצורים. יש לי חבר ערבי שלומד איתי, הוא מודאג מאוד מהאפשרות שכן תהיה מדינה פלסטינית ואומר שמדינת ישראל מדהימה ונותנת אפשרויות פתוחות לכולם ביד מושטת- אם רק יושיטו יד לשלום ופיוס. אותו חבר הוא נתח משמעותי באוכלוסיה הערבית-ישראלית ובעם הפלסטיני ששואף לשלום אבל קולו נבלע בשינאה ובנבערות של המנהיגים המייצגים אותו, ובאירגונים המסלפים את האמת כדוגמת "שלום עכשיו" המנסים להפיל אחראיות על הגוף שמנסה לשפר את המצב, הרי מעולם לא היינו צריכים שטחי A,B,C אם העמים היו מתקרבים ומתפתחים, בלי סיכון שירצחו אותך כשתיכנס בטעות לשטחי A ולאחרונה גם B. דרוש בדק בית אצל אנשים כמוך, שכנראה ממומנים ומשומנים היטב, במסווה של "שלום עכשיו" ואינטרסים חיצוניים. אתה רק מוסיף סבל ומלבה את השינאה וההתמסכנות של העם הפלסטיני. מקווה מאוד שהתגובה הזאת תתפרסם

394.

הצביעות היא לא האם ישראלים התעניינו בזכותם של הפלסטינים לעצמאות בין 1967 ל 1993, אלא העובדה שעד 1967 הפלסטינים לא דרשו עצמאות מאף אחד... גם הקמת אש"ף ב 1964 לא למטרת "עצמאות" נועדה כפי שמועד יסודה ואמנתה מעידים. ולצביעות הזו יש מימד דתי שאופנהיימר ודומיו במזיד מדחיקים. צביעות אמרת?

393.

בישראל כן . כול מדינה בעולם לא היה דם אזרחים הפקר , בישראל אין ענישה קשה מאוד ומרתיעה , יש הבנה , יש התחשבות, .אין בעולם מקום שהורגים בגלל מצב כלכלי יהודים , בישראל הורגים יהודים כי לערבים אין כסף ויהודים צריכים למות , בתוכנית לימודים בבית ספר במימון המדינה וכמובן ברשות פלסטין . תמיד יש סיבות להרוג יהודים ...

392.

יריב, אתה כנראה משנן כל בוקר את ספרי הלימוד ודף המסרים של הפלסטינים, אולי תקרא להם פעם אחת לצאת נגד ההנהגה שלהם, ויתלוננו שלא מוכנים להתקדם לאיזה שהוא הסכם, ולא רק לאיים על תושבי המדינה, אנחנו כאן להישאר, גם אם כל העולם יחשוב אחרת.

391.

ערבים האלה מלמדים אותם בתוך בית הספר מילדות ועד שינאה ליהודים צריך למגר את השינאה מהגן ובית ספר

390.

נתנו תקווה לפלסטינים והם הגיבו ברצח יהודים מלחמת אוסלו נכנסת ליישובים ערביים בתוך ארץ ישראל

389.

על מה אתה מבסס את קביעתך שלפלסטינים אין אופק מדיני למרות שההיפך מזה הוא הנכון ומזה שנים שיש להם אופק מדיני שהרי כל שכניהם כולל היהודים מוכנים לדבר איתם שלום בכל מקום ובכל עת שיחפצו והם מסרבים ובמקום זאת הם מציבים תנאים מוקדמים המייתרים כל מו"מ. רשום לפניך יריב לנו ליהודים לא היה ואין עד היום אופק מדיני כלשהוא מולם, לא לפני 150 שנה כשהקמנו את פתח תקווה ולא ב 1947 ולא ב 1967 כשהם פתחו במלחמות ההשמד נגדנו על פי הצהרות מנהיגיהם מעל כל במה, וגם היום כשהם טרם שילמו את מחיר תוקפנותם וממשיכים בהסתות נגדנו ושופכים את דמנו ואנחנו חייבים להגן על עצמנו מפניהם 24/7 אזי מדוע אתה טוען שאן להם אופק מדיני נגדנו ? ואזכירך הם פתחו במלחמות נגדנו והפסידו ונותרו במקומותיהם אבל לתפישתם מספיק להם ניצחון אחד עלינו בכדי שכל האופק יהיה שלהם. תחשוב על יריב ואולי תשיבני דבר ?

388.

387.

אבל היא אובדת. שני הצדדים איבדו את השליטה על הקיצונים. הבעייה היא שהדברים משתנים ואם בעוד דור נהיה נחותים מבחינה צבאית ומוסרית אלה שישרדו יחזרו לגולה לעוד אלפיים שנה.

386.

תפסיק כבר לפמפם לנו את כל השקרים שלך, מתעלם מכל מה שהרוצחים האלה עושים והאם ערבים ישראלים גם מיואשים מהסכם מדיני? הם חולמים על הגיאד , מדינה מוסלמית גדולה אחנו צריכים לעבוד אותם ושזה לא כך הם משתגעים ואנשים כמוך נותנים להם את האפשרות

385.

פיגועים היו ויהיו בעבר בהווה ובעתיד... בלי שום קשר לשום דבר... בקשר לעובדה שזה הם ואנחנו... יהודים וערבים...

384.

383.

יש להם אופק מדיני ממשלה רופסת ומנסור עאבס נותנים להם להבין שזו שאלה של זמן לא ארוך לכבוש את ישראל מבפנים תוך הפחדה בטרור

382.

חבל שהגבתי, אופני אוסלו קיבלו בטריה חדשה

381.

לתת אשליה לפלסטינאים שאוטוטו אנו נביס את היהודים וכל העושר הזה יהיה שלנו. אבל יש חדשות בשבילכם אנו פה ונשאר לעד. ואם תצליחו לביס אותנו לפני שתקבלו משהו אתם תאכלו האחד את השני וכל מיליציה תשלוט בחלק אחר.

380.

... ואם הוא היה צודק היה מזמן שלום. אבל העמדה הפלסטינית היא "דין שכם כדין חיפה". אמפטיה זה חשוב, אבל משקפיים ורודים טובים למאמרים בעיתון. לא למציאות קשה.

379.

מאיפה הבחור הזה למד שנאה עצמית,ואהבת האויב המר שמנסה להשמידנו כבר קרוב ל-100 שנה.כל פשרה שהצענו נדחתה,המטרה שלהם אחת ,גירוש שלנו מהאזור,ואם אפשר רציחתנו רגע לפני.כולל אותך שונא ישראל.

378.

כלמה שנאמר בכתבה נכון.נקודה. אבל ויש אבל גדול לפלשתינים היו מספר הזדמנויות פז להתרומם למדינה, ליישות דמוקרטית עצמאית, הם לא פיספסו שום הזדמנות לפספס כי בסופו של דבר הם ממש אבל ממש לא רוצים אותנו כאן. ולכן לא משנה כמה נלך לקראתם בסופו של יום. תגיע מלחמה. אכן אנחנו לא טלית שכולה תכלת, אבל הם לא ממש רוצים אותנו כאן. נקודה.

377.

"אלפי פעילי ימין בהר הבית"( טוב שלא כתבת המתנחלים נוהרים בהמוניהם). לשקר על החלק הראשון בכתבה זה מוריד ממך את האמינות. הרוב המוחלט של הציבור הדתי מאמין שליהודים אסור לעלות להר הבית. הם לא מיצגים כלום ובוודאי שלא את המדינה, והם טופלו יפה מאוד. יצאת דמגוג מבאס, דווקא איך ארוע שהוא באופן חד משמעי טופל בכפפות של משי. והמשכת בכך שאין אף אחד שידאג להם, דווקא בתקופה הראשונה בהיסטוריה שיש להם נציגים משלהם בממשלה שיכולים לדאוג להם ואפילו התחילו בעשייה. אז אתה צודק הם באמת לא דואגים להם, וחבל אבל זה לא עלינו,וזה לא שאין אופק. אז כן. אתה בוחר להסתכל בחצי הכוס הריקה, וזה שקר. כי עתיד טוב יכול להיות באופק ומהר ממה שאתה מאמין. כי בגדול, על תקופת פיגועים כזאת בממשלת נתניהו מזמן היינו בעוד סבב אלימות עם מחיר כבד לשני הצדדים, ובתקוםת נתניהו לא היו להם נציגים בממשלה. אז במובן מסויים, יש התקדמות לשינוי גדול בשנה האחרונה. תהליכים מדיניים קורים לצערנו לאט אבל אם תהיה חד מספיק ופחות דמגוג, תוכל להבחין שניתן להיות טיפה אופטימי במקום להמשיך בהסתה ליאוש ושנאה.

376.

375.

הסיבה לא משנה . הם לא רוצים אותנו פה. הסכסוך אינו לאומי או שטחים אלא דתי. זה מעבר להסכם כזה או אחר. חייבים להיות מאוחדים כי לא נשרוד פה.

374.

גועל נפש אם אופק מדיני צריך לצאת ולרצוח יהודים? אפשר לרצוח ילד בשם הכיבוש? אפשר לרצוח אישה סתם ככה בגלל שהיא יהודיה?

373.

אז אפשר בגדול להאשים את הקורבן... איזה מבולבל אתה יריב, ממש אין טעם לנהל דיון. רק משהו אחד חשוב לי לומר לך - אני אוהב אותך תמיד, כי אתה יהודי, ואתה אח שלי, ואתה יקר לכם ישראל. ואהחנו נמשיך לעבוד קשה ונמסור את נפשנו יום יום כדי להגן עליך, לשמור עליך ועל הזכות שלך להביע את דעתך. כי ככה זה כשיהודים... יש מקום לכולם, לא פוגעים אחד בשני גם כשמרגישים נרמסים. גם כשלא מסכימים עד מאד. תמיד אחים.

372.

השמאל הרי לעולם ינסה להנדס אותנו כאילו שהסיבה היא חוסר אופק מדיני ,הרי את כל הפיגועים שהיו לפני הסכם אוסלו אמרו לנו שזה בגלל שאין אופק מדיני ולכן הפלסטינים מיואשים ומבצעים פיגועים, ולאחר הסכמי אוסלו הפיגועים המשיכו במלוא המרץ ואז סיפרו לנו שאלה מתנגדי השלום. תפסיקו לחרטט לנו במוח יש פה שינאה של הערבים ליהודים וזה לא קשור בכלל לאופק מדיני

371.

כשנותנים הרבה בלי להגיע להסדר סופי, זאת התוצאה. הסכם אוסלו הוא אם כל החטאים, הוא הביא לבניית מדינת טרור שמטיפה לטרור ומגדלת דור של אנטישמים שונאי יהודים בגדה ופנאטים מוסלמים מוסתים שונאי אדם בעזה. "שלום עכשיו" יחד עם חתני פרסי הנובל לשלום אחראים ליותר הרוגים מאשר במלחמות ישראל. ומי שהביא הסכמי שלום אמיתיים נרדף על ידי התקשורת.

370.

369.

368.

הפלסטינים התייאשו ממדינה עצמאית בגבולות 67, והחלופה היא מדינת כל אזרחיה ,מהים עד הירדן,סיפוח כל השטחים ומשמעותו אזרוח כל התושבים והכל יהיה פתוח,תושבי שכם רמאללה שינועו בסופי שבוע לתל-אביב ,חופי הים,.זה מה שיהיה בסוף.

367.

אני לא איש ימין. אני גם לא איש שמאל. אבל לפחות אני מציאותי. המצאת מכונת זמן? חזרת אחורה ובחרת יקום מקביל שבו לא התרחשו אוסלו או ההתנתקות? המאמר הזה מצייר אותך כמישהו שמשייט לו באיזשהו ענן ורוד משלו שבו הכל יהיה טוב אם רק נרצה. אחרי הכל, רק המציאות היא זו שטופחת לנו על הפנים, אז אפשר להתעלם ממנה. אתה חושב שהאוקראינים, לדוגמא, יכולים להגיע להסכם שלום עם הרוסים אם רק ירצו? צריכים שני צדדים פה. הצד השני אצלנו לא מחפש שלום, הוא שש לאלימות ושפיכות דמים. הוא דתי קיצוני ומוסת בקלות. אפשר להאמין שאם רק נשתפר יהיה טוב, או שאפשר להעמיד מול המציאות הזו "צומוד" משלנו. המתונים צריכים לדבר בקול רם הרבה לפני שהפעולות המדיניות מגיעות, ולצערי אני לא רואה אותם פורצים לקדמת הבמה, לא אצלם ולא אצלנו. ואתה, ידידי, לא מתון. כמו בן גביר מהצד השני של המפה הפוליטית - אתה קצת הזוי.

366.

הוא תוצאה ישירה של אוסלו. אי שליטה ביהודה ושומרון תהיה ההצגה הכי טובה בעיר ועזה ולבנון יחווירו לעומתה.

365.

לינץ בלוד. לינץ בעכו. כיבוש ? יצור אומלל. אתה ודומיך. טיבט תחת כיבוש 70 שנה. למה הם לא שוחטים סינים ? צפון קפריסין תחת כיבוש תורכי. הם שוחטים תורכים ? הזדהות עם מי ששונא אותך ורוצה להשמידך היא מעשה מגעיל. כמה עליבות. לישון עם האויב.

364.

לחסל את מדינת ישראל ולא יעזרו שום הטבות. הם מצהירים את זה על כל במה. ההיסטוריה שלנו מלאה כוונות טובות ורצון לעזור אבל כל פעם חוטפים בפנים. הפיגועים הכי רבים וגדולים אירעו בתקופות המשאים ומתנים והרצון להיטיב איתם.

363.

הסכמי אוסלו הניחו שאצל הפלסטינים יש קבוצה פוליטית משמעותית שרוצה לחיות לידך ואין, בעזה אין תקווה והחיים תחת חמאס הם קשים. בכל זאת לו היו היום בחירות באיוש שיש בה מצב כלכלי נפלא ביחס לעזה, החמאס היה מנצח. למה כי לא מעניינת אותם תקווה מערבית הרוב המשמעותי לא רוצה אותך פה. יש קבוצה שמוכנה שתהיה פה רק בלי מדינה יהודית, אבל אין מי שרוצה לחיות לידך. בהר הבית על מה הם נאבקים, שיהודים לא יכנסו שיהודים לא יתפללו. אף אחד לא מנע מהם להתפלל או לעלות לאל אקצה. הסכסוך שלנו עם הערבים הפלסטינים אינו על תנאי חייהם, אלא על תנאי חיינו.

362.

361.

יש סיבה, וזו סיבה מאוד מוצדקת.

360.

359.

ובסוריה, תימן, לוב? גם העדר הסכמי שלום חח ומה עם הפיגועים בצרפת, בלגיה, ארה"ב. עובדות? לא בשמאל

358.

357.

356.

355.

וזה בדיוק הפער שמר אופנהיימר מתעלם ממנו. הם לא רוצים יהודים פה בכלל ולכן, לעולם לא יהיה פתרון שווה- לעולם.

354.

אז למה ערבי ישראל שוחטים אותנו כל מה שהם מקבלים עדין 75 אחוז מהם רוצים לזרוק אותנו לים במקרה הטוב

353.

352.

ומההתנתקות

351.

יריב, בבסיס המאמר יש טעות בסיסית. אתה מניח שהפלסטינים זקוקים לסיבה כדי לרצוח ישראלים. מי שזקוק לסיבה זה אנחנו. המערב. העולם הנאור שמנסה להבין ברבריות שכזו. לרצוח אנשים ברחוב עם גרזן סתם כך. הערבים בשטח ארץ ישראל הרגו ביהודים מאז ומעולם. הם לא יפסיקו בשום מקרה. אף פעם. הם לא מוכנים שנהיה כאן. הם הוכיחו זאת שוב ושוב בפרעות לאורך ההיסטוריה, באי קבלת החלוקה, בסירוב של עראפת לסיים את הסכסוך, בהפיכת עזה למחנה טרור כשישראל עזבה. בקיצור רק הוזים כמו המחנה שאתה שייך אליו לא מצליחים להפנים. יורקים עליכם שוב ושוב ואתם מתעקשים לומר שיורד גשם.

350.

כשאתה בוחן את כוונותיהם המרושעות של הפלשתינים שום דבר מהדברים היפים שאמרת לא תופס במציאות הדרך היחידה היא מקסימום הפרדה תוך שליטה ביטחונית חד צדדית מוחלטת של ישראל

349.

348.

347.

כמה אתה רדוד? איפה החיים יותר מיאשים? במצרים או כאן? בירדן או כאן? בסוריה או כאן? בלבנון או כאן? ההסתה הפרועה גם שלכם והמחשבה שהנה עוד מעט יצליחו וניצול הדמוקרטיה, הם הסיבות. אם ידע כל.מחבל שלא ייצא חי, ושהוריו יגורשו , ולא יקבלו שום סעד מבית המשפט, יירגעו.

346.

אותם יהודים שונאי הארץ שאיפשרו לערבים לגדול ככה ולהרים את הראש והיום להסתובב ברחובות להשליט פחד הם הגורם למצב הנורא בארץ , גם אתה כתב עוכר שכמותך, מילותיך מלאות שנאה לעם של עצמיך אך כנראה שאתה לא שייך לעם שלנו, אם אתה מאשים את המדינה כנראה שלא למדת כלום או שבכלל אתה לא רוצה ללמוד כי צד בחרת והוא לא הצד הטוב

345.

תתעורר ...

344.

343.

איזה שטויות במיץ אין מה לכתוב יותר מזה כי אתם כל כך רחוקים ומנותקים ממה שקורה באמת תתאפסו על ‏עצמכם .

342.

341.

340.

מדובר המלחמת משילות מול אלו שרוצים לזרוק אותנו לים...

339.

אתה מונע מאינטרסים. כל בר דעת שמכיר מה שהולך פה יודע בדיוק מי הצד האשם, הסרבן, האלים. הטרור התחיל לפני 67 ומתקיים בכל העולם לא רק נגד ישראל אלא נגד הקדמה והמערב. אין קשר ל"כיבוש".

338.

337.

אתה לא מציכ שום פתרון רק מצביע על בעיות ולא לוקח טת הפלסטינים בחשבון. הם אחראיים לחיים שלהם, שיתחילו להתנהל נורמלי קודם

336.

הייתי מוסיף לדבריך - גם האמונה השלמה והבלתי מתפשרת שלהם שאת היהודים צריך להשמיד, עוזרת לעניין. ומאיפה אני יודע? למדתי ערבית ופתחתי ספר לימוד פלסטיני. החכמתי. הייתי ממליץ לך לעשות את אותו הדבר (אני ציני כמובן, אתה בחיים לא תוותר על המשכורת שאתה מקבל מהאיחוד).

335.

שיבין שהמטרה של הערבים לגרש אותנו מכאן . ברגע שמשפחה של מחבל/ מידה אבנים/ פורץ/ גנב תגורש רחוק מכאן לאירן או סוריה. גם המסיטים יעצרו ומשפחתם תגורש . המשפחה יהודית תגור בביתם הם יבינו מי בעל הבית. כרגע הטרור והפשע משתלם להם וזאת הסיבה לטרור

334.

יריב אתה כל הזמן מונה מה לא בסדר. תציע פיתרון אבל פתרון שהצד השני מוכן לחיות איתנו בכבוד. יש דבר כזה?????????

333.

332.

331.

כרגיל אתה טועה ומטעה תן להם הכל ועדיין ירצו להשמיד אותך ראה מה קרה בשומר חומות ערבים מעכו ואום אל פאחם שחיים טוב יותר מהרבה יהודים. חזרנו למאורעות תרפט רק שפה אנחנו לא יכולים להאשים את השלטון הבריטי אנחנו השלטון.

330.

ימות מדקירה או פיגוע יארוז מטלטליו ויסע לאירופה. ואוסלו הצית את התקווה הזו, אז עם ישראל "מודה" לך

329.

חברי כנסת שיוצאים להפגנות חייבים לאצור את ההסתה במיוחד אצל חברי כנסת

328.

327.

הם אומרים את זה בפה מלא ואנחנו מתעלמים/לא מקשיבים. לא קשור לימין שמאל או שטח כלשהו.

326.

איש קטן ועלוב באוסלו זרעתם את ראשית הפורענות שהיום אוכלים את פירותיה

325.

כל מה שהם עושים רק משרת את הימין הקיצוני שנהנה מהמצב. הרי שמאל ההזוי אוהב אותם לא משנה מה. הימין חוגג על פיגועים כי זאת ההצדקה לקיומו. והפלסטינים נשארים כלי משחק בידי כולם ולא מבינים בכלל מה הפ עושים - טיפשים

324.

בהחלט אפשר להאשים את אוסלו .תראו מי מרכיב את הממשלה. כל פליטי הממשלות שהיו חשודים בפלילים. נתחיל עם נפתלי ל.אביגדור .סער .ולפיד שממומן על יד ברק ממשלה של נפילים . זה לא יקח הרבה זמן לפחות מה דיצא שכל הרפש יצא אחוצה . ובראש הפרקליטות ובתי המשפט

323.

כל מה שנתנו ועוד ניתן לא יספיק לעולם. הם לא רוצים דו קיום. הם רוצים חד קיום. 75% מערביי ישראל לא חושבים שיש לישראל זכות קיום גם הם מיואשים? ותגיד, בסוריה טובחים ערבים מוסלמים ערבים מוסלמים אחרים. גם הם מיואשים ממשא ומתן איתנו? ובתימן? לוב? סודן? עיראק?

322.

מימים ימימה לפני אוסלו עוד מפרעות חברון, לפני ה"כיבוש", הרצח במעלה העקרבים לפני ה"כיבוש" ועוד רציחות רבות, רצח של ילדים, נשים וגברים יהודיים, כמו הפגיעה ביהודים, לזה קוראים מלחמת דת, אוסלו היא אבן דרך להגברת הכוח האיסלמי, אין כזה דבר עם פלסטיני, איפה הוא היה במאה ה 15, 16 והלאה, פתאום בשלהי המאה העשרים הומצא עם, הם בעצמם לא מסוגלים לומר פלסטינים אלא בלסטינים מפני שאינה יכולים להגות את האות p הרשומה בתחילת שם העם לכאורה שלהם, רבותי אל תתלו את האדמה בהסכם זה או אחר, מפני שהמטרה היא להשמיד יהודים ואל תטעו הם יהרגו ויחסלו כל יהודי כולל השמאל, אל תשגו כמו בשואה, בה חשבו יהודים שהם יקירי גרמניה ופטריוטים גרמנים, זה לא הפריע לאף אחד לחסל, למרות האמירות בעיתון למשכילים בלבד " היטלר כעת קנצלר, לא יוכל לעשות את מה שכתב במיין קאמף. רק נקודות למחשבה..

321.

ביום שהערבים יניחו נשקם- יהיה שלום. ביום שישראל תניח נשקה- לא תהיה ישראל

320.

עד עכשיו האמנתי באמרה שאומרת שאם אתה מרגיש שהמצב במדינה נורא, שהערבים משתלטים על השטחים שלה והאומץ שלהם להרוג יהודים עולה- אז תסתכל בעיתון הארץ ודומיו, ותראה שהמצב לא כזה נורא ושאנחנו שולטים בארצנו היחידה. אבל עכשיו גיליתי שהכתבות האלו אפילו לא יכולות לשמח, כי הקשר ביניהם למציאות הוא מקרי בהחלט

319.

318.

הולך כסומא אחר ההבלים

317.

316.

וינט פרסמו כאן לא מזמן כתבה על טרור נגד יהודים שהתחיל במאה ה-18, כשהארץ וירושלים היו תחת שלטון מוסלמי. אז נא לא לקשקש ולחשוב ש"אופק" כלשהו מעניין אותם. רק לרצוח, רק לשחוט יהודים מעניין אותם- לא משנה איפה.

315.

אותה מיתודה : אל תעמתו אותי עם הנחות-יסוד הפוכות משלי, קבלו אך ורק את מה שאני משנן שנים עד-לזרא. הוזה.

314.

חבל על המילים כדי לענות לעוד כמה הזויים כמוהו שעדין חיים בסרט. נכון, הם לא כמונו, אבל לא בגללנו. האלימות של המוסלמים באה מהתקווה, לא מהדיכוי. יום אחד גם הוא או ממשיכיו, במידה וישארו יהודים, יבינו את זה....

313.

תושבי יהודה ושומרון המוסלמים והנוצרים ממש לא מסכנים , רכבי פאר ורכוש ברמה של נסיכות במפרץ הפרסי , לא מסכנים מסוריה מוזנחים מלבנון או שבורים ממצרים. תעשה תחקיר רציני פעם הבאה לפני שאתה כותב משהו

312.

אי אפשר להאשים את אוסלו...אבל אפשר ואפשר להאשים את המוסלמים. הנה כמה סטטיסטיקות: מאז 1948 מנסים לבדוק כמה מוסלמים נהרגו. הערכה, בסביבות 14000000 (כן 14 מיליון). כחצי מיליון נהרגו עי כופרים (כמונו), וכ-13.5 מיליון נהרגו...תנחשו עי מי, לבטח נחשתם, עי מוסלמים. ועוד, מאז מלחמת העולם השניה 4 פעמים השתמשו בגזים: 1. מצרים נגד תימן 2. אירן נגד עירק 3. עירק נגד הכורדים 4. הסורים נגד הסורים לא צריך להתאמץ ולמצוא את המכנה המשותף...כולם מוסלמים (למזלנו מוסלמים נגד מוסלמים). ועוד, כת האיסלם נוסדה לפני כ-1500 שנים, ומאז היא גדלה מאחד למיליארד וחצי. הכת הזו לא הביאה שום בשורה חדשה לאנושות, הכת הזו היא חיקוי עלוב ואלים של היהדות. אז איך גדלים פי מיליארד ןחצי ב-1500 שנים? ...אלימות, רצח, אונס, הרג כפיה. אז לשם שינוי יריב צודק, האלימות של המוסלמים איננה קשורה לאוסלו, והמתנחלים אינם אשמים. זה בגנים שלהם של המוסלמים, זה בגנים של האיסלם!!!

311.

יריב אופנהיימר בעל רצון טוב אבל מנותק לגמרי מן המציאות. העובדה הפשוטה היא ככל שישראל נסוגה ומתקפלת התעוזה של הפלסטינים מתגברת והם ממשיכים בעקביות לחנך את הדור הצעיר על מורשת של השמדת ישראל. כשיהיו מוסדות השלטון שיריב מייחל להם הם יקימו צבא גדול עם טנקים ותותחים ומטוסים שישמיד את המדינה הדמוקרטית שגידלה דור של טפשים בעלי כונות טובות כמו יריב אופנהיימר.

310.

309.

308.

אולי תנסו פעם להביט על המדינות סביב למדינת ישראל. בכל אחת מהמדינות סביבנו - הורגים אחד את השני , בכל הזדמנות. קהילות נוצריות, מחוסלות שם ללא סיבה. בעיראק חיו יהודים - עד הפרהוד. לא היתה להם מדינה ולא הגנה. הדור המבוגר היהודי , יודע, שאם נניח את הנשק, לא תהיה עוד מדינת ישראל. זאת המציאות. תפקחו את העיניים. לקיום שלכם יש רק יתרון אחד, עבור מדינת ישראל, הקיום שלכם הוא הוכחה הסברתית, שמדינת ישראל שונה משכנותיה. אם הייתם בכל אחת מהמדינות השכנות. היו זורקים אותכם מגג בניין גבוה. כך פותרים שם ויכוחים.

307.

ברגע שהם מרגישים שיש להם סיכוי לחסל אותנו הם מנסים זאת בכל הכח... זה לא העדר תקוה- זה התעוררות התקוה... כשהם רואים ישראל חזקה- הם לא מעיזים לתקוף...

306.

כתבה שמאלנית סהרורית שלא. הכותב לא מבין היכן הוא חי כנראה, הם לא רוצים אותנו בכל הארץ מדן ועד אילת ,מהשטחים עד מעוזי השמאל המטורלל. זו מלחמת תרבות/דת מתי תפנימו?

305.

אם במקום אוסלו היינו מקימים עוד ועוד יישובים והיינו דוחקים את הפלסטינאים היו לנו היום עובדות בשטח שאי אפשר היה להזיז. אבל אופנהיימר לא חשב על היהודים אלא גם רק על טובת הפלסטינאים. ועכשיו הוא בונה על זה ששכחנו את ההיסטוריה.

304.

זרע הנחש התערבב בחווה. אין הנחות. בדוק אילן יוחסין. אתה סך הכול תוצר של משהוא...והוא לא טהור. מה תעשה...

303.

302.

אדוני הם יש להם יותר ביטחון שמקבלים המשפחות שלהם משכורות לפני אוסלו לא היה משכורות ולא היה 60 אלף מחבלים עם נשק בתוך השטחים

301.

השמאל הולך ונמחק. פעם זה היה ימין ושמאל. חצי חצי. היום מיעוט יהודי הזוי מצטרף ונתמך ע"י מפלגות ערביות שונאות ישראל ויהודים. אחרי ממשלת השינוי הזו, שמאלנים רבים נוספים יתפכחו ובסוף יישאר קומץ יהודי מנותק מהמציאות כמו הכותב ודומיו. בהצלחה לכם

300.

הקלות ומפגשים חבריםנעם אבו מאזן בביתו של שר ביטחון גנץ בראש העין. זה בדיוק החולשות שמזהים הפלסטינים וחבר מרעיך הממונים על ידי גופים אנטי ציונים. הבעיה שנותנים במה ב וינט לאנשים שחשוב להם יותר האויבים והמרצחים מעל פני תושבי מדינת היהודים אומר הרבה . עם איזה זרם העיתון נמנה ומה מקורות המימון שלו

299.

298.

נחכה לאיראנים הם יסבירו את זה הרבה יותר טוב. "הערבים אותם ערבים והים אותו ים" משפט חכם ועדין שכדאי לשנן ולכתוב על כל קיר.

297.

הפתרון היה צריך להיות הרשות הפלשתינאית שהיתה צריכה לשלוט ולהקים מוסדות בשטחי B ו-A אבל במקום זה , היא רשות מושחתת ופוגעת בבני עמה , אין שם דמוקרטיה ולא יהיה , גם בשלטון של אבו מאזן , ולא בשלטון החמאס , אם היו רוצים היו מקימים לעמם , מוסדות , מפעלים והיו מקבלים תמיכה גם מישראל וגם סיוע ממדינות המערב , במקום זאת הם גונבים ופוגעים בבני עמם ומטילים עלינו את האחריות , ומסיתים אותם נגדנו , הפתרון הינו גירוש הכנופיה של אבו מאזן , והקמת עיריות וישובים במתכונת פדראלית , הבעיה שהסתה קיימת גם בתוך הקו הירוק , וכאן טעינו שנתנו למפלגות הערביות דריסת רגל בתוך הכנסת - והם סרטן בגוף המדינה

296.

אם לא היתה נשקפת כל סכנה מהם, האם היו מחסומים? האם היו להם הרוגים? האם היה להם סבל? הבחירה שלהם לאחוז בנשק - ממיטה עליהם את האסון. ביום שהם באמת יתייאשו ויזנחו את הטרור - הם יגלו שיש עולם מופלא, זה שערביי ישראל חיים בו בנוחות. אממה? אתה ושכמותך - מעודדים אותם, מכילים אותם, נותנים לגיטימציה לדרך שלהם, אז הייאוש שלהם מהטרור עוד רחוק..

295.

אופנהיימר חושב שאם הכניעה באוסלו הייתה לפני מספר רב של שנים, שכחו. לא!!! כל פיגוע מזכיר את מסירת מדינת ישראל לערבים וניצולם לפגע ולהרוג יהודים. התעלמות מכך , כי אופנהיימר הזקין וזכרונו בגד בו.

294.

293.

יאוש ? אני גם מיואש מהחיים האם יש לי זכות לבצע טרור ?מחבלים רק כדור בראש ארץ ישראל כולה של העם היהודי מי שלא מוצא חן בעניו שיצתרף לעראפת בעזה יש להוריד לכל המוסלמים את האנרגיה רק בדרך הכוח ואם לא ילך עוד יותר כוח רק ככה המוסלמים מבינים

292.

מה זה הכתב השמאלני הזה תמיק את הכתבה הזאת

291.

אלא האנשים שהביאו אותו אשמים . נתנו לאוייב להבין שלרצוח יהודים זה מותר ולא משלמים על זה מחיר ,הכל כמובן בשביל שלום שהערבים לא מוכנים לעשות ועוד מכריזים זאת בריש גלי. במדינה מתוקנת אנשים שכמותך צריכים לעמוד לדין על בגידה וחתירה איש קטן ועלוב

290.

תנוח

289.

288.

287.

286.

חבל שהדעות השגויות שלך פוגעות רק ביהודים באשר הם . תחשוב על מישהו שמתנכל ורוצה להרוג אותך כי ככה כתוב בקוראן , ומה אתה עושה מנסה להגיש את הקורבן על מגש. תתעורר.

285.

284.

שכל המהלכים הפלשתינאים הם אנטי אנט ושוב פעם אנטי. הם לא הגיבו בטוב לשום מהלך. אז הגיע הזמן שתפקח עיניך ותתמודד עם המציאות. כל מה שהם רוצים הוא השמדת ישראל.

283.

שמח שאתה חושב ככה

282.

281.

הערבים הם עם רצחני כפי שרואים בכל המדינות סביבנו בלי כיבוש מחסומים והר בית. הם רצחו אותנו באכזריות רבה עוד לפני שהיה כיבוש ומשכך כל הסדר לא יפתור דבר. לא הם מיואשים - אנחנו מיואשים.

280.

אני מיואש מהיהודים שגזלו לי את רמת אביב ואת יפו ואת אסדוד ואת אסקלון. ולוד הייתה מאז ומתמיד פלשתנאית ועכשיו זרקו אותי לאום אל פחם אז אני מיואש והפתרון הוא להרוג יהודים. אני פגוע נפשית עם פוסט טראומה משנת 48 אני מבקש להרוג יהודים ופיצויים ממשרד הביטחון. פגוע נפשית

279.

הפרשנות היא שלך בלבד. אמנם אתה עיתונאי, אבל לא מבין הרבה.

278.

כאילו מנסים לשלהב את האווירה בכוח

277.

276.

ממש האשמת מדינת ישראל במצבם של הפלסטינים. רמיזה בוטה שצהל מתנהל לא נכון למול פלסטינים ״תמימים״ עם סכינים, אבנים, וחומרי נפץ. גם במסגרת הפעולה ״המצומצמת״ של הרשות היא מושחתת ולא פועלת למען קידום האוכלוסייה הפלסטינית. יש לנו גורמי ביטחון חזקים וטוב שכך במדינה קטנה מוקפת אוייבים. לפלסטינים אין אויבים, אין רצון להרוג אותם כמו שיש ג׳יהאד לפגוע ביהודים וישראלים. קודם כל שיקדמו את עצמם ולא ילכו לטרור.

275.

ערב הסמוכות, לבנון,, סוריה מצריים אלג'יר לוב ירדן,,

274.

כשהיה הפיגוע בבני ברק הסבירו פה אצלינו בכפר השכן שכלוהו בלאדנא גם בני ברק אז מה הקשר אוסלו יריב אתה מנותק

273.

דברי הבל. נקודה.

272.

חפש מי ינענע אותך.מנייק שונא חיילי צהל.שהשם יקח אותך.

271.

לא השתנה שום דבר מ-48' שבה לא קיבלו את החלטת האו"ם. מבחינתם היהודים לים.

270.

269.

268.

כמה שנתנים להם יותר. ככה המצב ניהיה יותר גרוע מה שעשנו במשך השניים רק הגנה וזה התצאה רק התקפה חזקה תחזיר אותם למוטב יש לנו מדינה אחת וזה הארץ שלנו ותמיד תיהיה

267.

266.

265.

264.

מתפרנס מהסיכסוך לא אמין בעליל

263.

הסתה הסתה הסתה. חינוך מחדש וסיימת עם הבעייה. תרבות המוקאוואמה והג'יהד קיימת גם כשאין כיבוש. זה עניין שורשי, וכל ההסברים/תירוצים/אשמה עצמית של אופנהיימר באים מתפיסת עולמו הצרה.

262.

261.

התנצלות לעובדה שאנחנו יהודים

260.

בזכות הזויים ממחנה השמאל הגענו לאן שהגענו והערבים הרימו ראש ותפסו בטחון. ימים ספורים עד שניאלץ כולנו לארוז ולעבור מכאן כי עלובים כמוך נתנו לאותם מחבלים את המדינה על מגש של זהב

259.

258.

257.

אם הם היו מסכימים לתוכנית החלוקה, היתה להם מדינה. הבעיה שהם לא רוצים אותנו פה בכלל, כן, גם אותך יריב. ההסתה מובילה ואתם לפעול, אבל הם גם היו יכולים לקדם את האינטרסים שלהם במהלך השנים והם פשוט לא רוצים. תקועים. אין שום סיבה לדקירות , גרזנים ושאר הפעולות שנועדו להפחיד אותנו, היהודים. אם הם יתנהגו בצורה שפויה, שחותרת לשלום ודו קיום, לא נצטרך גדרות, מחסומים וכל השאר

256.

255.

העובדות נכונות, אבל אינן שלמות. יש עוד עובדות ויש הסטוריה ארוכה של התנגדות לקיום הבית היהודי בישראל, מאז הכרזת בלפור ואף קודם לכן. המסקנה שמהעובדות האלימות נובעת מיאוש היא של הכותב. יש גם אפשרות שהיא המשך של ההסתה והתהליך ההסטורי. אבל לעצם העניין, מה הפתרון שהכותב מציע ומהי הדרך להשגתו ? שתי מדינות ? משא ומתן ? על מה מדברים ? עם מי צריך לדבר ? עם מי אפשר בכלל לדבר ?

254.

עוכרי ישראל

253.

כשיש עם מי והוא רוצה אנחנו שם וזה הוכח.

252.

מחוץ לרשתות החברתיות ולהסתה באינטרנט. האלימות היא פרי הסתה ממוסדות של הרשות לצד יתר גורמי התקשורת. גם אם יהיה להם מדינה, זה לא יעצר, כי הם רוצים את הבית שלי, של משפחתי, של כל עם ישראל וגם של אופנייהמר התמים

251.

אל אקצה הוא לא טריגר... הוא לב הענין. כבר 100 שנה שההנהגות הערביות במרחב הזה משתמשות בקשקוש של " אל אקצה בסכנה" כדי להפעיל תגובה פבלובית של אלימות ורצח כדי להבעיר את השטח. 1921 , 1929, 1936-1939, עד מנהרות הכותל 96, ארועי אוקטובר 2000 , העימותים בעזה שהתחילו בהר הבית 2009, 2014 ושומר החומות. האגדה לבית שלום עכשיו שאם רק נפסיק את השליטה עליהם הכל יסתדר התפוצצה בפנים שלנו שוב ושוב. מספיק לגנוב דעת

250.

אי אפשר בטווח הארוך למשול בעם אחר . ב1948 וערב יוני 1967 הערבים טעו בגדול, ואנחנו צדקנו . מיולי 1967 ואילך אנחנו הטועים !. השטחים שנכבשו מהוים פיקדון עבור שלום . רק אחרי שקבלנו מכה ביום כיפור 1973 , חתמנו על הסכם שלום עם מצרים תמורת ............ שלום . רק הסכם בעתיד ,למדינה פלשתינאית , יביא לשלום באיזור .הסכם ,לא מסירה בחינם !

249.

עוד אחד שיצליח לפתור את הסכסוך. בדיבורים..

248.

אם העם המומצא היה רוצה שלום אמיתי ומתפרק מנשקו היה שלום. הם לא רוצים שלום ומעולם לא רצו שלום. הם רוצים להשמיד את ישראל. את מה שישיגו "בטוב" ובדיפלומטיה מה טוב ואת מה שלא במלחמה. אז די לספר סיפורים ולחיות באשליות

247.

זה כתבה מכתב שמאלני שחי בסרט רע. זה לא יאוש זה שנאה לעם היהודי. ערביי ישראל גם יאוש??? זה מה שמלמדים אותם מקטנות שאנחנו הכובש תפסיקו לייפות דברים. אסד ופוטין טבחו בעם שלהם ואף ערבי לא התערב..... זה המדינה שלנו ואי אפשר לחיות בשלום עם מי ששונא אותך. עוד שנה ברמאדן יהרגו אותנו בזכות טיבי ועבאס מפחדים להסתובב עם דגל ישראל במדינה שלנו. בערים המעורבות היהודים ב7 בבתים

246.

מכל העובדות שכתבת הבנתי שהפלסטינים לא מוכנים לעשות כלום לטובת שלום, שהאלימות היא הכלי המוכר והקבוע שלהם ואנחנו צריכים להיות חזקים יותר ולא להיכנע לטרור. יתירה מזו, ויתורים לא יעילים. כל זה מעובדות שכתבת, ודרך אגב כשאתה כותב על התנחלויות שמתפשטות ללא היכר אתה מדבר על תוכנית פיאד? כי זו הבניה היחידה שיש לה תכנון, תקצוב ואף אחד לא עוצר. נחש מי מממן? אבל אני בטוח שלא תעיז לכתוב על העובדות האלה, שאותן אי אפשר להכחיש או לפרש, הן השטח הבוער.

245.

חבל שאלה הדברים שאתה חושב. ההסטוריה מראה שאנשים לקחו עמדה כמו שלך בסוף חוסלו על ידי אותם אלו שהם הגנו עליהם

244.

243.

אנחנו סתם מתעללים בהם כי כי כיף לנו. בהתחלה שמעתי את אופנהיימר,ניסיתי לשמוע נימוקים הגיוניים, הסברים משכנעים. אבל הגעתי למסקנה שזה סתם בזבוז זמן. לא משנה מה יקרה,,הוא ימצא את הדרך להפוך את זה. הוא אינו יכול להסתכל למציאות בעיניים. הוא יותר מדי מפחד ממה שיגלה.

242.

241.

באמת חבל שיש כתבים שכותבים מה שיש להם בראש ערימה של שטויות בלי ביסוס הסטורי אמיתי... מקום המדינה ועוד לפני זה הערבים רודפים אותנו ורוצים לכלותינו לא תוצאה של שום שטות כזאת או אחרת... וזה תמיד היה ממקום דתי... להסתכל ולהאשים את המתנחלים או צהל זה פשוט בושה... מקווה שלקוראים יש שכל ישר לראות את האמת

240.

גם אחרי אוסלו הערבים הם אותם ערבים והים הוא אותו ים ואתה יודע מה? גם השמאל הוא אותו שמאל שמקרין חולשה בשכונה שכולה נחשים וזה המסוכנות

239.

כדאי מאוד שיריב וחברות השמאל ההזוי יתחילו להקשיב למיזרחנים שהם הרופאים האמיתיים של המחלה הנקראת :איסלאם.ולא שיבואו סבלנים וילמדו את הרופאים איך לטפל ב"מחלה".

238.

1. החמאס החל את פיגועי ההתאבדות בערים רק אחרי הטבח שביצע ברוך גולדשטיין במערת המכפלה בלי קשר להסכם אוסלו 2. הימין הקיצוני מאשים את השב"כ ברצח יצחק רבין למרות שיגעל עמיר צולם מבצע את הרצח, נתפס בזמן הרצח והודה בו... אז מה חשובות העובדות?

237.

הכיבוש שלך הוא 67 ושלהם הוא 48, צא ולמד

236.

יריב-אתה חולה נפש. הנראה השם שניתן לך כשנולדת ניבא מה תהיה, Zבל שרב עם כולם...תמצית הפח של יהודים.

235.

מעניין שאתה טוען שהפעם אי אפשר לתלות את האלימות באוסלו או בהתנתקות אבל בעקביות אתה תולה כל אלימות בכיבוש ובמתנחלים , שטחי משהו ….

234.

ואתה מדבר על פלסטינים? ערבים ישראלים שחיים כמו מלכים ויכולים לבחור לגור ב 20 מדינות אחרות.

233.

תראה את כל המדינות המוסלמיות מסביבנו. אתה מכיר עוד דמוקרטיות אמיתיות? אתה מכיר עוד מדינות שבהן האזרחים מפגינים כנגד השלטון, רוצחים אזרחים תמימים ויש עוד זבלים כמוך שמגנים עליהם?

232.

לצערנו הרב, הסכם אוסלו נכשל בעוד אנו משלמים מחיר כבד ביותר עבורו-למעלה מ-1400 הרוגים!! כמו גם כל הנסיונות להסדר ב-100 השנים האחרונות עם הקבוצה המכונה "פלסטינים".הפתרון היחיד שיש לו סיכוי: הסדר במסגרת ירדן וללא הקמת יישות שיקרית נוספת.

231.

קצת גאווה יהודית לא תזיק לך מר יריב.

230.

בכל מדינה מתוקנת יש עם שהוא שולט ומנהיג והאורחים בו צריכים להתנהג לפי הנהלים של אותה מדינה. מי שלא מתאים לו יש מספיק מדינות ערב שיקבלו אותו/ם בשמחה. אויבים מבית אלו האויבים הכי מסוכנים צריך לנהוג בהם ביד קשה ולא בהסכמים שמשרתים רק את הצד שלהם. הם פה כדי להרוג ולהשמיד את העם היהודי. כל ארץ ישראל שלנו גם המקומות שנתנו להם במתנה. ברגע שכל יהודי יפנים זאת גם לערבים יהיה יותר קל להפנים ולקבל . הם בארץ ישראל בחסד ולא בזכות.

229.

עם שעסוק כל החיים רק בלכעוס, להתקרבן, להוציא את כל האנרגיה במחשבות ומעשים איך לפגוע בנו ולהרוג כמה שיותר יהודים. עם שמקדש את המוות, השהידיות, ולא מוכן להתקדם סנטימטר. עם שאינו חפץ חיים שהמורשת שלו מבוססת על מעשי אלימות ופגיעה בנו, לא יכול להפוך לאומה לצידינו ובהסכמתינו. זה פשוט לא עובד וכל ההסברים העמוקים שלך פשוט נופלים על אוזניים ערלות.. אין שלום, לא יהיה שלום איתם. וזו בעיה גדולה. עצוב ומתסכל

228.

לעבור מזרחה, לירדן

227.

למה לא הזכרת את ההשתלטות של הרשות על שטחי c. הם ממש לא נשארים חייבים, רק מקבלים עוד תאבון

226.

225.

יריב. אם היית שחקן קולנוע היית השחקן הראשי בסרט זרע התמימות. נסיגה לגבולות 67,שלב א. שלב ב נסיגה לים. זה מדהים שאתה והמפלגה שבמשך 30 שנה לא מצליחה לעבור את ה 5 מנדטים לא מבינים את זה.

224.

223.

הם פתחו את האלימות. וזכותנו להתגונן מהם. כל שאר הפירושים- זה זריעת חול בעניים. הם שליחי שמים להציק לישראל - למרות שבאה לקראתם. מנגנון ניתוק למניעת התבוללות...

222.

כשלפלסטינים היה "אופק מדיני" לא היו פיגועים? היו בשפע. "קורבנות השלום" קראו להם. ע"ע אינתיפדת 2000 ועוד. עשינו גם אחלה פיילוט לרעיון של לצאת מהשטחים. בעזה. אפשר לומר שזה התפוצץ לנו בפנים. אז לא הבנתי מה בדיוק אתה חושב לעשות.

221.

מאז קריסתו של הסכם אוסלו וקריסת הקונספציה של השמאל בכלל יריב אופנהיימר מחפש תירוץ אפילו הזוי תחת כל עץ רענן כדי להאשים בו את הימין. אז לכל אנשי שלום עכשיו, בצלם וכל שאר המטורללים זה לא יילך לא מאמינים לכם יותר. חפשו עבודה אחרת.

220.

אם כבר מדברים על העובדות בשטח.המבצעים שצהל עושה בשטח הם הם שמונעים את הטרור

219.

גם אירן עיראק סוריה אפגניסטן תימן לבנון והרדימה עוד ארוכה … תחת הכיבוש הישראלי? זה ההסבר שלך לטרור האיסלמי? דעאש טליבאן חותים חמאס ג׳יהאד וכו… אתה לא נותן לעובדות לבלבל אותך. לא מכירים בקיומינו פה. תפנים.

218.

אפשר להתנגד למפעל ההתנחליות, ואף להאמין כי הוא הרה אסון למדינת ישראל, ולדחות בשתי ידיים את האמירות הפסקניות של הכותב. יאמר גם כי העובדה שהאיש מסיק ממעשה א' מסקנה ב' ומוציא בסוף הודעה פסקנית אודות מסקנתו אינה נותנת תוקף עודף למסקנה זו. הערכתי הצנועה (שתוקפה טוב לכל הפחות כתוקפה של דברי הכותב המלומד) לסיבותיו של גל הטרור הנוכחי כמו גם קודמיו אינה יאוש הפלסטינאים אלא ההסתה ושטיפת המוח שהם עוברים משחר ילדותם.

217.

וערביי ישראל שיצליחו לפורר ולהרוס את מדינת ישראל מבפנים והלקים מדינת פלסטין על חורבותיה. למה עכשיו? כי עכשיו הממשלה והפרהסיה נשלטים ע"י האגף השמאלי הפוסט ציוני , שמאשימים אותנו במצבם של הפלסטינאים כמו כתבה זו. ולמען האיזון - גם הממשלות הקודמות ברשות נתניהו נכנעו להלך הרוח הזה , אם כי לזכותו הגדולה עמידה של שמונה שנים מול אובמה. עם שלא נלחם על אדמתו

216.

1. בגץ לא שינה את פניו. קשקטש ראשון. 2. דמגוגית האלפי יהודים עולים להר הבית בהתרסה היא פשוט עלובה. זאת סיבה לרצח? אשכרה? מה עם חוםש פולחן לעם היהודי...? 3. נערי גבעות שפורעים בערבים זה ככ בקטנה שלתת לזה הצדק זה הזוי. מה גם שאותה לוגיקה שלך היא הלוגיקה שלאותו קומץ שמדי םעם עושה גרפיטי קרי זורקים עליהם אבנים ובקתבים כל יום. 4. בנייה בשטחים לא באמת קורית. בעשור האחרון אפשר לספור את התחלות הבנייה בשטחים ולהגיד שכמה אלפי יחידות בנייה זה משהו דרמטי זה קשקוש מוחלט. 5. הכי חשוב שיש פה התעלמות מוחלטת מהצד השני. מכמות הרוע שיש באוכלוסיה הפלסטינית כולה. מהנסיון בעזה. מלראות את סוריה ולבנון.

215.

בגלל כתבות כאלה. יש הסתה. אף ערבי לא רוצה עצמאות. ראינו שערבים לא מוכנים לנצמאות ברמאלל ובעזה. ראינו מהי עצמאות בסוריה לבנון ומצרים. על חרבך תחיה .זה המוטו הערבי וחייבים לנהוג בו ביד קשה. אף אחד לא הצליח בשיחות וגם אתם. בואו תתפכחו. ותתנו לחסל את הטרור בלי רגשות אשמה. לערבים כאן יש עצמאות מלאה ויותר. הירדנים סירבו לקחת אותם. ואנחנו מאמצים אותם כאן. במקום לומר תודה הם מנסים לכרות את העץ שעליו הם יושבים. אין מקום יותר טוב לערבים מאשר כאן במדינה הקטנה. בעשרות מדינות שלהם לא מתייחסים כמו שאנחנו מתייחסים אליהם. בין בזכויות בן במתן עבודה ובין בשרותי רפואה. יש לנו עם קטן כאן שמנסה לחיות בשקט. אם הם לא מפנימים שמגיע לנו להיות כאן. לא תעזור שום פעולת הסברים. ושיחות מדומות. מיצינו הכל כעת מחכים לגאולה.

214.

213.

ערביי ישראל מתקוממים נגד המדינה. גם זה בגלל כיבוש? פרעות לוד ורמלה ועכו הן בגלל הכיבוש? היום ערביי לוד צעדו עם דגלי פלסטין וצעקו איטבח אל יאהוד... מתי תבין אופנהיימר?

212.

211.

210.

את המחבלים לא עניינה מעולם המדינה שאין להם, המניעים שלהם הם דתיים ולפעמים כספיים או לעתים מדובר בשנאת יהודים באשר הם. הבערות והרעל הם שני המאפיינים העיקריים שלהם והם לגמרי חדורי תקווה שיעלה בידם להשמיד את המדינה על יהודיה. ייאוש??

209.

אין עם מי לעשות הם לא רוצים אותנו פה,זה לא קשור ליאוש ,אנחנו לא נמצאים בעזה והם לא מפסיקים לייצר טרור,זה אנחנו או הם נקודה.

208.

שמאלני נאיבי!

207.

גל הטרור היה כאן כל הזמן מאז קום המדינה אין עיר או צומת שלא היה בוא פיגוע או ניסיון של הרג ורצח הנקודה היא שגל הטרור והרצח רק יתעצם זאת מכיוון שאין הרתעה ואין עונש ואין חוק וענישה גם במקרא הגרוע הוא ממש זול ומצחיק האויב הרצחני לא מורתע ולא מפחד הרי מה כבר יעשה לרוצח כאן . עכשיו את המשוואה הזאת צריך לשנות 180 מעלות ולרסק את הפוגע ואת משפחתו ולעקור אותו ואת משפחתו מן השורש לארצות האויב שם מקומם והוא הרוצח צריך כדור בראש ועד שזה לא יקרא זה לא יפסק לעולם ורק יתעצם .תתעוררו ומהר

206.

מזמן מזמן לא נתקלתי באדם כה מנותק- מהמציאות. רואה שלימה לו

205.

ולכן לא יסתיים במסירת אדמה . אם כל היהודים בישראל יתאסלמו , יגמר הסכסוך.

204.

אם אתה כל כך דורג להם מרחב למה שלא תדבר על שלטון חמאס בעזה שמדכא את התושבים שם בסגנון שלא מבייש את צפון קוריאה. מה עם כל התמיכה ההומניטרית שהם קיבלו במקום לבנות בתי חולים בונים מנהרות. את האוכל חמאס לוקח, את התרופות חמאס לוקח אולי תדבר על זה הרי מה זה משנה תמיד תאשים את ישראל. פיגועי היחידים רק מוכיח את השנאה שלהם כלפיי היהודים. בכל העולם המוסלמי הערבי השנאה הזאת קיימת. אבל התירוצים הכלובים האלו של עוני ולאומיות משוללי יסוד וחבל ששמאלנים כמוך מאכילים את מזבח השנאה שלהם לרצח יהודים. אז תאמר לי מדוע הערבים הישראלים רוצים לחיות תחת שלטון ישראל ולא שלטון פלסטיני ואולי תכניס את עניין דעאש לתמונה כי אתה מתעלם ממנו באופן טוטאלי

203.

202.

אם נתחיל עוד סבב כושל של שיחות פתאום יהיה פה טוב? לא אחי, מבחינתם מדינת ישראל כולה צריכה להימחק, לא אכפת להם אם אנחנו בשילה או בפתח תקווה, הם לא מוכנים לקבל אותנו בשום מקום ושום צורה, זה לא באמת משנה אם יהיו שיחות או לא, אם יהיו התנחלויות או לא, אם תפתח מעבר כזה או אחר, הם נגדנו גם כשהם עשירים ומפוצצים בכסף

201.

200.

199.

198.

יש להם מדינה פלסטינית על 75% מהשטח שלנו ועוד 21 מדינות שמכסות 99.99% מהמזרח התיכון רק אלוהים יודע איך עדיין לא גרשו אותם לשם

197.

196.

195.

194.

לא יכול להיות שמצנזרים, נכון?

193.

192.

191.

לראיה הסכמי אברהם נחתמו תוך חודשים ספורים מי שבאמת רצה בשלום מגיע להסכמות הפלסטינים לא רוצים תהליך אוסלו כבר קרוב ל 30 שנה והעד עוד נטויה.. הגיע הזמן לנתק מגע מההנהגה הפלסטינית להפסיק את החשמל והמים לעזה ולהפסיק לתמוך בזקן המושחת אבו מאזן

190.

הם מבינים ומעריכים רק כוח. נקודה. ברגע שאתה מראה חולשה (ממששת נואשת) מיד הם מנסים לנצל את החולשה. ככה זה עובד איתם, אדוני המומחה לשום דבר.

189.

איך זה שאתה עדיין חי

188.

שנו את השם ל: "שלום מתי שהוא" כי מצד השני זה בטח לא יבוא "עכשיו"...

187.

האתוס השמאלי שאם רק נתנחמד אליהם הם לא ירצו לרצוח אותנו פשט רגל מזמן. תתעוררו אמיגוס.

186.

185.

184.

183.

גם אם תפנה את כל השטחים בעולם ותפרוש להם שטיח הם ירצו לשחוט אותך. זו המציאות. אם לא היו מתנחלים הם היו שוחטים אותנו הרבה יותר. אתה מוזמן לנסות להביא את השלום בעצמך, תעדכן אותנו איך הולך.

182.

181.

תקצוב, הסתה, תשתית, תעמולה, אידאולוגיה 100 אחוז אוסלו

180.

הוא צודק בדבר אחד. אנחנו בבעיה. המצב רק יחמיר וישראל החליטה לא להחליט. לספח או לא. לאפשר אוטונומיה מלאה או לא. המצב יחמיר מולם כי אין להם מה להפסיד בדיוק כפי שהממשלות הקודמות זנחו את הנגב והתוצאה אסון שבדרך. אין מבוגר אחראי ברמת מנהיג לאומי שיטפל בבעיות. חבל.

179.

178.

177.

כל המאמר הינו שטיפת מוח עלובה ומציגה את הפלסטינים וערביי ישראל כקורבנות אז דע לך כותב ממומן שמקבל תשלום על עבודתו אז דע לך שכיום ערביי ישראל מונים 20% מהאוכלוסיה בישראל וכשיהיו 40% הסיפור בישראל נגמר ולכן צריך דרכון זר כמו שלך יש ולהכין את הדור הבא לעזוב אני כבר העפתי את הילדים והנכדים מישראל כי המצב לא ישתפר כשהשמאל בשלטון.

176.

175.

174.

מניין לך שאלמלא אוסלו היינו מגיעים למצב הנוכחי? או שמא נבואה אכן ניתנה לשוטים?

173.

172.

171.

היהודים האלו דווקא עושים להם נה בעין, והם היו חייבים להגיב. וכמו שאמרתי בזמנו, שלום יהיה כאשר הערבים יאהבו את הילדים שלהם יותר מאשר ישנאו אותנו. אבל היום הזה עוד רחוק

170.

אז בטח היו שטחי a, ובטח היו מתנחלים. זה מה שגרם להם לבצע את הטבח הנוראי בחברון והרציחות בירושלים. אין לזה שום קשר להיותם אלימים וקיצוניים. ספר לעצמך מה שתרצה אדון אופנהיימר, כל עוד תמשיך לשקר לציבור - תנועת שלום עכשיו תמשיך להיות תופעת שוליים הזוייה.

169.

הפיגועים היום הם כתוצאה של הסתה בסיגנון הנאציים שפושטת ברחוב הפליסטנאי.שכל הראשות המורכבת ממחבלים ששואפים להשמיד את מדינת ישראל .הבאתם אותם מטוניס בלי להבין שיש הם מטרה אחת בלבד .להשמיד את מדינת היהודים

168.

167.

הערבים חיו "בשלום/בשקט" תחת הכיבוש הבריטי, אבל שיהודים חזרו להיות אדוני הארץ אחרי שנים בגלות הארץ זה לא מתאים להם?! תחת הבריטים לא היה מי שמסית נגד השלטון, מי שהסיט טיפלו בו ביד קשה מאד.

166.

והרשות היא זאת שמאפשרת את הצמיחה של העשבים האלה

165.

זה קשור לטרור הרצחני שמופעל על יהודים מאז חזרו להתיישב בארץ ישראל

164.

163.

אם הפלסתינים היו מקיימים חלק מאוסלו אז היה שלום מזמן. אבל הם מעולם לא הפסיקו לפגוע במדינה שלנו ולתמוך בטרור מבית. בחינוך לפיגועים ובגידול מחבלים.

162.

אח"כ יהיה אפשר להניע תהליך מדיני

161.

אותו גיבוב של שטויות כבר 30 שנה...

160.

שלב,שיוכיחו שכוונתם רצינית,ואז אפשר להתקדם,אבל לא,הם מיד אוחזים בטרור והכל או לא כלום,אז שיקפצו לי.

159.

כך זה בכל המדינות בעולם בכל התקופות. זה לא קשור לכל מה שהמדינה תעשה או לא תעשה.

158.

חלאות המין האנושי שלא יקבלו אותנו בשום מצב צבירה .

157.

נכתב ע"י מסית מתוסכל, בדאי חולני ומנוול עושה פיפי על הרצפה במטבח ובוכה.

156.

155.

והשכר לאנשי "תעשיית השלום" שהתחלת להיות עיתונאי פתאום? תקשיב חרטטן, הבלגן והטרור שהם עושים כאן אינו שונה מזה של סוריה, עירק, לוב, תימן, לבנון ויתר מדינות ערב. אבל גם לא שונה מהטרור שהם עושים בצרפת,אנגליה, ספרד, שוודיה ויתר מדינות אירופה. ומה התירוץ שלהם שם? אולי צריך לתת להם חלק מצרפת כמדינה עצמאית כי לשיטתך ושיטתם הם "כבושים"... איפה שיש ערבים יש טרור, רצח, חורבן ושנאה!!! גם אתה יודע את זה אבל מנסה להחיות מחדש את ההסכמים והחזון המטורף שעל בסיסם אתה וחבריך קיבלתם שכר וג'ובים טובים ועם ישראל קיבל טרור וישות שמעודגת אותו וראשיה גונבים את כל הכסף שמקבלים מאיתנו ומיתר הצבועים האירופאים. מזלך שאחת לכמה זמן עולה המפלגה הדמוקרטית בארה"ב כדי להחזיר את חזון הבלהות הזה לסדר היום ואת אנשי תעשיית השלום חזרה לתודעה.

154.

אופנהיימר אתה מקשקש . הערבים שונאים אותנו. אני מקוה ש שינאת הערבים תגיע לפתח ביתך אולי אז תבין.

153.

רק הגירה של ערביי ישראל למדינות ערב מרובות השטחים , תיפתור לערביי ארץ ישראל , את הבעיות ; כשם שהעליה של היהודים מארצות תבל ומארצות ערב , שהשאירו בתי כנסת , בתי ספר , ומקומות מגורים , פתרה את בעיית היהודים .

152.

המפגעים חיים יותר טוב מרוב עמך תתעוררו מהשקר הזה לפני שהוא יכחיד את ישראל

151.

אנחנו קוברים את הראש בחול ומתעלמים המציאות שעוד תחזור אלינו בבום !

150.

עונש חינוכי? הצגה מול העולם ש"אנחנו לא נכנע לאלימות"? כי אין לנו מספיק שטח אם נחלק ל2? כל אלה פשוט שקר ובלוף. הסיבה היא שפשוט הדעה הרווחת בעם זה תירוצים, כי מצד אחד לא רוצים פה מדינה דו לאומית ולתת להם שוויון זכויות ומצד שני עצם הרעיון של לתת להם מדינה נתפס כקיצוני ואנשים בציבור מתנגדים לו. המלחמה בהם היום היא פשוט מיותרת מהיסוד שלה, בשביל מה? בשביל כמה התנחלויות ביהודה ושומרון בזמן שהנגב כולו לא מיושב? בשביל כמה קיצונים דתיים שהחליטו שהם רוצים להתפלל בהר הבית? בשביל להניף דגל ישראל בעיסאוויה? בשביל מה אנחנו ממשיכים את הכיבוש המיותר הזה?! הוא מייצר רק שנאה, ואלימות שימצרים עוד שנאה ואלימות, ויש בצד הערבי את חמאס שמרוויח מזה ובצד הישראלי את בן גביר וחברים שלו שמרוויחים מזה.

149.

בעזה היו בחירות דמוקרטיות ולא מזמן חגגנו 15 שנה להסכם השלום איתם. אה. רגע. לא?

148.

וירדן, היא פלסטין. שמחתי לעזור.

147.

זה עם שבחר בטרור החזרנו אותם לישראל ובתמורה קיבלנו רציחות וטרור. הבאנו להם את עזה וסובב עזה. אין פתרון לעם הזה .אי אפשר לתת להם מדינה כי אז החמאס יבחר ונקבל שוב טרור מוגבר.

146.

מהכתבה שלך אני מבין שבית המשפט העליון היה עם השמאל עד עכשו ופתאום שינה את טעמו אולי התחיל להבין כמה אתם הזויים

145.

שלהם, וגם יהודי וגם מתנשא עליהם.אין פה עניין של אופק מדיני זה קיים בצפון תל אביב אופק מדיני אצל אנשים שחושבים שהם תרבותיים ונאורים אבל צבועים ממדרגה ראשונה.

144.

להשמיד את מדינת ישראל ולרצוח את כל היהודים שחיים בה. רק אם לא יהיו יהודים, ניתן יהיה להגיע להסכם שלום.

143.

תודה לבנט שהפך אותי מתומך בנתניהו לתומך בבן גביר

142.

ההתססה ברחוב הפלסטיני היא באופן מוצהר וגלוי דתית. הם ליטרלי צועקים שאל אקצה בסכנה. דת זה כלי מאוד פשוט וקל ודורש אפס הוכחות כדי להניע אנשים לפעולה. והסיבות להנעה, כמו כל פעילות פוליטית אחרת, יותר קשורות לצרכים הפוליטיים של המנהיגים מאשר לדיכוי של העם.

141.

כל עוד האיסלם לא נפטר מתרבות הטרור שלו( מלחמת קודש, אדמות קודש, שהיד, חליפות) שזה גם הבסיס של האחים המוסלמים, לא יתכן הסכם שלום והאיסלם ובתוכם גם ה"פלסטינאים" ימשיכו לסבול בכל העולם.

140.

הרשות הפלשתינית שולטת בשטחי a ו- b. הם מחנכים לטרור ותומכים בטרור ומעודדים טרור. ה״גינויים״ המכובסים שלהם לא עוזרים. הם מעודדים אנשים לצאת לרחוב עם גרזן ולהרוג כל דבר. בלי הסכמי אוסלו לא היו שטחי a ו-b. בלי הסכמי אוסלו לא היו כמויות נשק מטורפות בשטחים האלה. אתה באמר מוכר לנו שאנחנו שולטים בהם? חלאס. תסע לאמריקה ותתן הרצאה לחברים שלך ותחייה בעושר מנותק אבל עזוב אותנו עם השטויות שלכם. אתה מבין ערבית. אז - דחיל ראבק.

139.

ועוד לקחת בכוח..כמה אפשר לסבול..חראם

138.

מאורעות תרפט? 1948? נאצר ב 1968? לא היתה נקודת זמן אחת שבו הערבים לא רצו לזרוק את היהוד לים... אז ברור שרק עצירת המהלך המדיני הוא הגורם ליאוש... חחחחח

137.

ללא תוכן

136.

135.

אתה לא מחדש כלום בדבריך וממשיך להיות עיוור. דבר איתנו לאחר שהפלשתינים יקחו אחריות על החיים שלהם ויתחילו לשנות גישה. קודם בחינוך ובדברי ההסתה שלהם החל מגיל אפס. שיפסיקו לשלם קיצבה למחבלים, שיבנו תשתיות לתעשיה ויקימו מפעלים שיהוו מקור תעסוקה ופרנסה, שיתחילו להרוס מחנות פליטים ולבנות בתים נורמליים. בקיצור שיפסיקו להתבכיין כמה הם מוגבלים ומסכנים ויתחילו לבנות מדינה כפי שעשו הורינו ואז אגב, הם לא יצטרכו נאיבים שכמותך !!!

134.

אכן הפלסטינים מגיעים לייאוש אבל לא ממש קשור למעשים של מדינת ישראל. אזור ג'נין נהנה מעשור של התקדמות בזכות כלכלה שמבוססת בעיקר מקשרי סחר וכניסת אזרחים ישראלים לאזור לקנות שירותים ומוצרים. קח את הבחור הנאה והמוכשר שנכנס לפני חודש לפאב תל אביבי והתחיל לירות באנשים. לא בא ממוצקה כלכלית, הוא גם האקר מחשבים שיכל להתפרנס ביד נדיבה בחברת סייבר (גם ישראלית) לו לא היה עוסק בטרור. הפלסטינים בהחלט מיואשים מהחלומות שלהם. חלומות שאין להם קשר למציאות. הקפיצה הכמעט ילדותית שלך יריב, להאשים את ישראל שלא עוזרת לפלסטינים להגשים את החלומות האלימים ותאבי דם שלהם באמת מעוררת מחשבה. אסכם כמו באמרתה של גולדה "שאויבינו יאהבו את ילדיהם יותר משהם שונאים אותנו יבוא השלום".

133.

הרי הכל כבשנו למה לתת רק חלק תן הכל עשה צדק היסטורי אתה יושב משמין לך בתלאביב הכבושה ומדבר על גניבת קרקע חצוף צבוע נתפסת על המתנחלים מתוך תיעוב אישי שלהם מתוך הדתיות שלהם אתם גרועים שמה בשמאל מה גווים תתבייש לך איש טיפש ולא רלוונטי

132.

131.

כל עוד יש תקווה שהם יצליחו להעיף אותנו מפה כמו שהם חוזרים ואומרים הפיגועים ימשיכו ברגע שגם השמאל והימין יגידו בצורה ברורה, אין סיכוי אין מה לנסות בכלל לדבר לא תקבלו שום דבר הם יתחילו לחשוב בצורה שונה

130.

איזו השוואה שמראה כמה עיוורון הכתבה הזו...

129.

גם לפני 100 שנה המוסלמים רצחו יהודים זה לא סכסוך של שטחים או שליטה פשוט מאוד מלחמת דת נגד היהודים ושום ויתור לא ישנה זאת , עם מוסלמים צריך להתנהג בכוח שפה יחידה שהם מבינים .

128.

אני מבין היום שכמו שהישוב הערבי סרב בתוקף לחלוקת הארץ ב1947, כך הם מסרבים היום לאיזה שהוא סידור שבו אנו חיים זה לצד זה , כל השאר זה אחיזת עיניים ומתק שפתיים. הם רואים איך חיים אחיהם הערבים בסוריה, לבנון, ירדן ומצריים ואינם רוצים שלטון ערבי שמוביל לאבדון, הם רוצים להיות אזרחי מדינת ישראל תוך שינוי שמה ,שינוי הדגל וההימנון. הם רוצים שנמשיך להיות אומת הייטק משגשגת אבל אינם רוצים שזו תהיה מדינת הלאום של העם היהודי אלה מדינת כל אזרחיה באופן שהערבים יהפכו לרוב. לכן זה נחמד לחלום יריב אבל תראה את הכיאוס שקורה בעולם, האם אתה חושב שבאיזו שהיא קונסטלציה של שלום תוכל לחיות בתור יהודי בארץ ישראל? או שעלינו לוותר על זהותינו היהודית שבזכותה בכלל אנו נמצאים כאן, הורינו וסבותינו עלו מכל קצוות תבל כי לא הרגישו בטוחים יותר במדינות המוצא.

127.

אם יש פיגועים גם כשיש תהליך שלום, וגם כשאין תהליך שלום, איך זה אומר שהפיגועים הם בגלל שאין תהליך שלום?

126.

125.

10 משפחות מהשטחים ועוד 10 משפחות מערביי ישראל ולחודש במסגרת תכנית הריאליטי נעביר אותן לחיות בלבנון, ירדן, סוריה ומצריים, בסוף התכנית ניתן להן אפשרות לבחור היכן תנאי החיים והמגורים טובים יותר ואין לי ספק שכולם יגידו לך שכאן בישראל בפער עצום, המוסלמים אף פעם לא מרוצים ויש סרטון הסברה כזה שהם הורסים כל מקום שהם מגיעים אליו, מציע לך להתאסלם ולהתחבר לאחמד טיזי ולייצג את הפלסטינאים באו"ם

124.

לא מביןאיך אחד כזה מקבל זמן שידור ? ב103 כל חמש דקות מה שיוצא לו מהפה חיים תחת כיבוש ! תגיד אתה לט מתבייש מבזה משפחות שכולות אנשים יהודים כמוך נרצחים בגרזן ואתה בא בגישה שאנחנו עם דיקטטור וכובש בושה שאתה חי כאן אתה והחברים שלך פשוט בושה !!!

123.

122.

121.

מעוניין לקרוא על כל הנזקים ארוכי הטווח של הסכמי אוסלו, הוא מוזמן לקרוא את הספר "להיות יהודי חופשי".

120.

פעם בגלל הרמאדן אחר כך בגלל עיד אל פיטר אחר כך עיד אל אדחה אחר כך יום הנכבה אחר כך יום הנכסה ולקינוח זה המתנחלים והיהודים הרשעים מתי תפקחו את העיניים?

119.

היהודים והן הערבים תמיד ישארו פה ,ועל כן הפתרון היחיד הוא מדינת כל אזרחיה .

118.

איך לא ראיתי את זה עכשיו? השמאל הקיצוני הוא בטוח ההבטחה לעתיד בטוח ושקט לנו ולבננו בארץ הזו! בכלל מדינת כל אזרחיה הכי טוב. ואם לא אז לפחות שנחזור לקווי 48. מה יש לנו לחפש בכל השטחים האלה? זה לא שהיה עלינו איזה איום קיומי או משהו. וגם עכשיו אין שום איום וכולם סביבנו בסך הכל שמחים מזה שאנחנו פה ורק מחכים להתיידד איתנו.

117.

אחרי אוסלו עם תיקוות גדולות כאחד שנלחם יחד ים כוחות השלום למען דו קיום ושלום לפתע קיבלנו גל ענק צונמי של אירועי תופת בחסות ערפאת ואנשיו.שוב לפני שנה החלו ערביי ישראל יחד עם ההסתה מהרשות והחמאס בעזה וממשלה חלשה ורופסת להלך איימים על אזרחי ישראל.כל אימת שאנו מגלים חולשה אנחנו חוטפים אש .הופנהיימר אמרתי לך לא פעם אתה תמים ונאיבי.

116.

מאשר הליצן הזה על "חברינו" הפלסטינים. המעצרים והמחסומים לא באים מכלום אופניקהיימר. הם באים כתוצאה מהחינוך והשהידיזם. אם כולם ברשות היו במוד של קומביה, מי היה צריך מחסומים? נמשיך בזה שלאיש (כמו כל השמאל הסהרורי והימין הקיצוני) אין שום אופק הגיוני: ערביי ישראל, אלופי המזרח התיכון בבנייה בלתי חוקית, שיש להם את כל הזכויות של תושבי ישראל אבל אפילו לא חצי מהחובות (צבא, מיסים, בנייה...) לא מושפעים ממעצרים... ממה כן? מהסתה. חברי הכנסת(!) של הרשימות הערביות. הם חברי כנסת! עם כל הזכויות! שוב פעם תתבכיין על מעצרים לא חוקיים? והם ממזמן לא טומנים ידם בצלחת. לא רק שהם אומרים את דעתם, עכשיו הם עוברים בגלוי על החוק. בישראל. המדינה בה הם חברי פרלמנט. גם זה בגלל שאין אופק מדיני? אנשים כמוך זו הסיבה שמושחתים (לכאורה) ושקרנים כרוניים (לא לכאורה בכלל) כמו ביבי נבחרים.

115.

יריב אופמהיימר חוזר מנטרות חסרות בסיס כמו כלב החוזר על קיאו.

0
מצב לילה
מצב לילה