74
660 המונה טועם

במחיר מצחיק: המונה טועם מתענג על חינקלי וצ'יבורקי באשדוד

חמש יחידות חינקלי וצ'יבורקי אחד חם וגדול ממולא בבשר, הפכו את הבוקר של נהג המונית שלנו לחגיגת טעמים גיאורגיים אותנטיים. ואיך היה המחיר? מצחיק בקטע טוב

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 04/01/2022
צפו: אוכל גיאורגי זול וטעים באשדוד (צילום: נויל האריס)
לאשדוד הגעתי במונית מוקדם מדי בבוקר. זה היה ביום ראשון לפני הסערה הגדולה שבסוף לא הייתה. לא הבנתי מתי בדיוק התחילו למתג מזג אוויר. חשבתי שכשיורד גשם ויש קצת רוח קוראים לזה "חורף", וגם זה עובר אחרי כמה ימים. אז כאמור, בסוף לא הייתה לא סערה ולא נעליים, סתם המון גשם ועץ אחד בן 90 שנפל בטעות. לא מספיקה לנו הקורונה?
עוד ביקורות אוכל רחוב שיכולות לעניין אותך:
את כל בעלי הרכבים החדשים הקפיצו לנמל אשדוד כדי לאסוף את המכוניות לפני שתגיע הסערה כרמל. אם אני עושה נסיעה על הבוקר לנמל אשדוד, אחר כך אני לא יכול לחזור לתל אביב, אלא אם כן בא לי להיות עם המחשבות של עצמי בתוך הפקק של המדינה בדרך חזרה מאשדוד לעיר הגדולה.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
כבר הגעתי כמעט עד הכניסה לנמל דרך הגשר הישן אל תוך רובע א' של העיר. כבר שנים שהכל שם נראה אותו הדבר כאילו לא נגעו בכלום. קמו להם כמה בניינים חדשים באזור א', אבל הבלוקים הישנים עדיין שולטים באווירה של האזור. הכול נראה בדיוק כמו פעם - גם במרכז המסחרי של א' עצר הזמן, והמקום נראה כאילו העירייה נטשה אותו לטובת השכונות החדשות יותר.
אדי והוציא חמש חתיכות של חינקלי מהמקרר ישר אל תוך המים הרותחים. החינקלי היו יפים ועדינים, מלאים בשר בקר, כי כאן באשדוד בשר עוף נחשב לאוכל צמחוני, כאן אוכלים רק בשר בקר
הלכתי לחפש מה לאכול ברובע א' והנמכתי ציפיות. בריא יותר להגיע ככה לכל טעימה של משהו חדש. יצאתי לסיבוב בתוך המרכז המסחרי, והיה שם קיוסק אחד שהיה פתוח בשעה מוקדמת כזאת. גם כמה מספרות כבר נפתחו ועמדו שם ספריות עם כוס קפה וסיגריה על הבוקר. תושביה הוותיקים של אשדוד צבאו על בתי הקפה החצי נטושים, מנהלים שיחות דיומא ברוסית, בגיאורגית, בצרפתית וקצת בעברית, יוצרים קיבוץ גלויות לבנטיני ויפה של בוקר.
צילום: קובי רוביןהצ'יבורקי של אדי (צילום: קובי רובין)
מול העיניים ראיתי שלט גדול ונמוך שבלט החוצה ועליו היה כיתוב רק ברוסית. מתחת לשלט הזה ראיתי חנות קטנה ובתוכה היה רק אדי, בכל זאת זה קצת מוקדם מידי בבוקר.
אדי פתח את המקום הקטנטן שלו רק לפני שלושה חודשים. בהתחלה הוא עוד הכין צ'יבורקי בקטנה וטיגן אותם אחד-אחד, אבל לפני חודשיים הוא הביא מטגנת של סופגניות - מגש טיגון של חצי מטר על חצי מטר שבדרך כלל משתמשים בו רק בחנוכה, אבל הביקוש עלה ואדי הבין שהוא חייב לעמוד בקצב.
ביקשתי צ'יבורקי ואדי הסביר לי בעברית ובעזרת סימני ידיים שהשמן עוד מתחמם. "תבוא בעשר וחצי והכל מוכן. אולי". שכנעתי את עצמי לחכות בסבלנות. בינתיים נכנסה לי נסיעה אז יצאתי לסיבוב בתוך אשדוד. אחרי הכל, בעבודה שלי אני אוסף כסף קטן כל היום ואין לי בכלל בעיה עם זה.

החגיגה מתחילה בצ'יבורקי

חזרתי מהנסיעה ישר אל אדי והזמנתי על הבוקר גם חינקלי. "אשתי מכינה את זה בבית", אמר אדי והוציא חמש חתיכות של חינקלי מהמקרר ישר אל תוך המים הרותחים. החינקלי היו יפים ועדינים, מלאים בשר בקר, כי כאן באשדוד בשר עוף נחשב לאוכל צמחוני, כאן אוכלים רק בשר בקר.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
החינקלי התהפכו להם בתוך המים הרותחים ואדי הסביר לי איך אוכלים אותם - אתה תופס את החלק העליון של הבשר שאוכלים בסוף, הופך את המזלג, החינקלי עולה על המזלג ויושב עליו בעדינות, ואז אתה נוגס בפינה של החינקלי ושותה את מרק הבשר הפנימי, ועושה קולות בשקט לעצמך. אחר כך נוגסים בבשר עם המעטפת של בצק החינקלי. המחיר של חמש יחידות חינקלי הוא 25 שקלים, ואני הצלחתי לאכול רק שתי חתיכות, כי הייתי חייב להשאיר מקום גם לצ'יבורקי.
הצ'יבורקי יוצא מהשמן קראנצ'י לגמרי ונשבר קלות בכל נגיסה. תמיד מתחילים לאכול במסביב ואחרי עוד ביס מגיעים לבשר שבאמצע ואז מתחילה החגיגה שבה אתה לא יכול להפסיק לאכול עד לקצה השני שלו
בינתיים השמן המשיך להתחמם לאט מידי. הלקוחות של תחילת השבוע כבר הגיעו והצטרפו אליי לתור, ושמחתי שהייתי הראשון שהגיע על הבוקר. השמן התחיל לבעבע קלות, ובתוך הכוך הקטן אדי התחיל להכין את הצ'יבורקי - הבצק מרודד, הבשר בתוכו, ואז הקיפול והתפירה באמצעות האצבעות על קו התפר המחבר ביניהם, ככה שלא יהיה במקרה חור בצ'יבורקי כי אז הוא ישתה את השמן.
נכנסתי לצלם את הצ'יבורקי בתוך השמן המבעבע, מחכה לרגע שיזהיב. צ'יבורקי לא צריך להיות כהה למראה אלא זהוב ישר מהשמן. הצ'יבורקי של אדי מדויק וגדול מספיק, רק תיזהרו לא לשרוף את עצמכם כי הבשר שבפנים רותח. הצ'יבורקי יוצא מהשמן קראנצ'י לגמרי ונשבר קלות בכל נגיסה. תמיד מתחילים לאכול במסביב ואחרי עוד ביס מגיעים לבשר שבאמצע ואז מתחילה החגיגה שבה אתה לא יכול להפסיק לאכול עד לקצה השני שלו.
צילום: קובי רובין10 שקלים של אושר (צילום: קובי רובין)
הלקוחות שהגיעו אחריי התחילו להעמיס צ'יבורקי לשקיות בקטע כמעט מסחרי. חלק מהלקוחות יושבים לשנייה בשולחן שמחוץ לחנות ומחסלים צ'יבורקי על המקום, מדברים קצת, נהנים קצת מהחיים לכמה רגעים לפני שהיום מתחיל. עכשיו הבנתי למה אדי הלך על מטגנת כל-כך גדולה - הוא מכין לאורך היום הרבה מאוד צ'יבורקי טרי.
אדי נתן לי את כרטיס הביקור של המקום ולא הייתה בו אף מילה בעברית - כל מה שהבנתי זה את מספר הרחוב ואת מספר הנייד שלו להזמנות. רוסית וגיאורגית אלה שפות שתמיד נראות לי כמו אנגלית שכתבו אותה נגד הכיוון. אז אם אתם מגיעים לאשדוד, תיכנסו ותאכלו צ'יבורקי חם שיצא ישר מהשמן עם בשר בקר טרי בפנים וכל התענוג הזה יעלה לכם רק 10 שקלים.
לכתבה זו 74 תגובות
הוספת תגובה
74

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
43.

42.

מקום סכנה תברואתית אפשר לקבל הרעלת מזון לא מהעולם הזה .

41.

הגעתי לרכוש צבורקי המתנתי כפי שביקש הבעלים 20 דק לאחר מכן אמר שיש אנשים שהזמינו לפני ויש להמתין עוד 20 דק . שירות מגעיל ומבזה.

40.

הגעתי לשם היום במסגרת נסיעה לעבודה. רושמים בוויז, מרכז מסחרי רובע א אשדוד. הגעתי לחנות, הבחור לא ממש תקשורתי. אכלתי את הסופגניית שמן המדוברת תמורת עשרה שקלים. כמות הבשר זעירה ביותר. לא היו מוצרים אחרים בחנות. העסק לא מקבל כרטיסי אשראי. בביס הראשון היה לי נעים בפה. אבל מאחר שמדובר במוצר מאוד שומני ומאחר שאין רטבים או חמוצים להקל את הירידה בגרון, הביסים שבאו אחר כך כבר התחילו לאתגר לי את הגרון. בסך הכל, מזון עדתי טעים ומנחם, בסדר לאכול את זה פעם אחת אבל בהחלט לא שווה עצירה מיוחדת לזה.

39.

אתה קורא לבצק מלא שמן אושר? זה נראה כמו מחלה הציבורקי הזה... המונה נדפק

38.

37.

שוחה בשמן

36.

comment-2-comment

35.

לא טעים בכלל הכל מטוגן

34.

צ'בורקי זה בכלל לא מאכל גאורגי ולא מכינים אותו כך. באזרבייג'ן הוא נקרא Kutab ובדגסטן Chudu ומה שהכי חשוב הוא לא השם, אלא שהיהודים ההרריים מכינים אותו על הסאג' ובטח שלא בשמן עמוק.

33.

רק בגבעתיים 5 חינקלי ב50 שקל

32.

31.

30.

comment-2-comment

לא כדאי לך

29.

28.

27.

26.

איך ? וואלה איך אפשר להיות כזה דבהה? כולן נכתבות לאותו כיוון , הפוך מהעברית העילגת אותה אתה כותב

25.

comment-2-comment

24.

23.

אתה בכלל מבין מה כתבת???

comment-2-comment

comment-2-comment

22.

21.

20.

בלי קשר יש גם מסעדה גאורגית טובה בשם בטומי, מול תחנה מרכזית נתניה. רק אל תצפו לשירות עם חיוך.

19.

18.

על הכבוד למפרגנים. ישר כוח

17.

מנ הכתובת של אדי הזה שנוכל לבוא

comment-2-comment

רשום בכתבה כתובת: המסחר 9 אשדוד

comment-2-comment

16.

15.

14.

13.

כשר?

comment-2-comment

12.

comment-2-comment

11.

comment-2-comment

שלשלתי יומיים - חוקן טבעי

10.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

9.

8.

חייבים להגביל שפה רוסית בישראל

comment-2-comment

comment-2-comment

אנחנו מדינה דמוקרטית ומי שמעדיף קהל רוסי כותב רק ברוסית. אתה וגם אני כנראה לא ניכנס אליו וזוהבעיה שלו… להגביל שפה זה כבר מריח משטר אחר.

comment-2-comment

זה רק מוסיף אותנטיות. אם אני נכנס למסעדה מרוקאית ויש שם כל מיני מושגים של העדה, אני לא דורש תרגום. זה כל היופי! אבל זה רק עניין כלכלי. אם בעל הבית יבין שהרבה אנשים נכנסים ולא מבינים מה כתוב, אם הוא מספיק פיקח הוא בעצמו אמור לתרגם את זה, אולי אפילו גם לאנגלית. כנראה אין ביקוש מצד הישראלים מעדות אחרות...

7.

6.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

מסכים בהחלט. הצ'בורקי זהו מאכל של חצי האי קרים (מה שהיה פעם אוקראינה, עכשיו רוסיה ובעבר הרחוק בכלל ממלכה עצמאית תחת חסותם של התורכים. בתקופה הסובייטית הצ'בורקי התפשטו בכל ברה"מ כולל ארצות קווקז וכו'. אולי נהפכו פופולאריים גם בגרוזיה (סליחה, גיאורגיה).

5.

יהיה לכם ביקוש רב!

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

4.

comment-2-comment

אתמול ישבתי עם חבר ב״קלארו״ מקום של ״אוכל איכותי. מנת פצפונת של נתח בשר אדום חצי חי חתוך דק דק - ~80 ש״ח מנת קטנה של חזה ברווז - ~80 ש״ח כל קוקטייל - ~55 ש״ח שילמתי 200 ש״ח ועוד אכלתי בבית שאריות פסטה.

comment-2-comment

3.

2.

comment-2-comment

פיצצתי אסלה

1.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אתה בטוח שבכל מסעדות היוקרה השפים הכי מפורסמים עובדים עם כפפות?

comment-2-comment

comment-2-comment

בנט

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה