93
660 המונה טועם

הפריקסה של הסבתא בעפולה

המונה טועם היה בכלל בדרך לאירוע משפחתי, כשהחליט לעצור בשוק של עפולה ולסתום את הרעב עם פריקסה לפני הזלילה הגדולה בבופה. אז איך הייתה הלחמנייה, מה הייתה מידת הפריכות שלה ומה חיכה לו בפנים?

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 13/07/2021
המונה טועם מצא פריקסה בעפולה (צילום: משה מזרחי)
לפני כמה שבועות קיבלתי הזמנה לאירוע משפחתי בעפולה. נוהל ההגעה לאירועים פועל אצלי לפי זיכרונות הילדות שלי: אם אותו חוגג היה טוב איתי פעם, אז ההתייצבות מבחינתי חובה, לא משנה כמה פקקים יהיו לי בדרך - אני נהג מונית, פקקים זה לא משהו שמזיז לי.
כשאני נוסע לאירוע משפחתי - חתונה, בר מצווה וכו', אני מתחיל את היום בלי לאכול. אני הרי יודע שיהיה שם בופה פתוח, אז אני מפספס ארוחה בסבבה, כי אני מבין שעדיף שלא אגיע שבע מדי, אבל אז לקראת שעות הערב הרעב כבר מדגדג גם ככה.
לכן, בדרך לעפולה כבר ידעתי מראש שאגיע לעיר קצת לפני האירוע לסריקה קלילה, אולי במקרה אצליח למצוא משהו חדש שם. הגעתי ונסעתי ישר לכיוון השוק. הבנתי שלאחרונה השוק נהיה שם דבר: יש שם כמה פאבים עם חבר'ה יושבים על כיסאות גבוהים עם כוס בירה ושותים להנאתם.
צילום: קובי רוביןהפריקסה של סבתא (צילום: קובי רובין)
זאת הייתה שעה לפני שירד הלילה, ונראה היה שכל המקומות נמצאים בשלב שינוי ייעוד, כאילו העסקים המסורתיים של השוק התחלפו בעסקי בילויים.
בתוך השוק של עפולה יש דוכן עם לחמניות מתוקות. ואני באמת בא בטוב, אז אם ניגש בן אדם מנומס ושואל שאלות, אז תתנהגו יפה ותענו בנימוס. חבל לי בשבילכם, כי פיספסתם ביקור שלי. הכל בחיים יכול ליפול על יחס. המחיר היה בתחום התמחור שלי, ואני באמת באתי בשביל להרים להם, אבל נראה היה לי שהפרעתי להם בדוכן, אז המשכתי הלאה.
אם לא הייתי רואה את השלט הקטן בפינה של האי תנועה ליד החנייה, לא הייתי אוכל כל כך טוב. זה היה עוד אחד המקרים שהגעתי בטעות למקום, כי כזכור, בכלל הייתי בדרך לאירוע משפחתי.

מטבח תוניסאי בין האצבעות

אנחנו בעפולה, כולם מכירים את כולם כאן. אני לא בן המקום, והגעתי לשם כשאני לבוש לאירוע, כולל נעליים בקיץ, שזה כבר יוצא דופן מבחינתי. ככה נכנסתי למקום החדש של יוני וסיון. יוני בדיוק הגיש פריקסה ללקוח, ופנה אלי ואמר: "איך נפלת עלינו ככה, מאיפה באת עכשיו?" הוא שאל בקטע מצחיק. אני חולה על השיחות האלה.
לפריקסה אמיתי יש צורה אובאלית קלאסית, כמו אליפסה מושלמת, לא יותר ולא פחות. הגודל לא קובע כאן בכלל, אלא מה רמת הטיגון של הלחם, מידת הפריכות של הפריקסה וכמות בועות האוויר בתוך הפריקסה
יוני שאל אם אני מאחד הקיבוצים בסביבה, ואני יודע שאני נראה קצת קיבוצניק, הייתי בנח"ל, וזה משפיע על הלוק. "אתה מחצור?", הוא שאל. "לא, אני מתל אביב", עניתי. הוא המשיך ושאל מה אני עושה באזור, וסיפרתי שאני בדרך לאירוע משפחתי ואני לא רוצה להגיע לשם רעב מידי. גם כן תירוץ.
צילום: קובי רוביןלא צריך לחפש חנייה (צילום: קובי רובין)
בחזית העסק של יוני פתחה אשתו סיון את מה שהיא רצתה לפתוח כבר הרבה זמן. איזה מזל שהגיעה הקורונה ואנשים לא הוציאו שקל מיותר על מה שלא צריך. יוני עשה מה שאמרו לו ולקח את העסק שלו כמה מטרים אחורה בתוך החנות, והשאיר את השלט הענקי מעל השלט הקטן של המקום של אשתו, ושניהם פתחו יחד את הפריקסה של תתה ז'ולי.
תתה ז'ולי, כבודה במקומה. סיון גדלה על ברכיה ואכלה ממעשה ידיה, והמטבח התוניסאי זורם אצלה בין האצבעות. יומיים לפני הפתיחה של המקום עדיין לא היה להם שם קליט ואמין. מצא חן בעיניי איך בסוף סיון הלכה עם הרגש שהשתלב עם טעם הזיכרון שלה והחליטה לקרוא למקום על שם סבתה.
דבר ראשון שמצא חן בעיניי כשנכנסתי לפריקסה של תתה ז'ולי היה העובדה שהפריקסה לא היה גדול מדי. יש מקומות שמכינים בהם פריקסה ארוך מידי שנראה כמו בגט מטוגן, ויש מקומות שמכינים בהם את הפריקסה כמו לחמנייה של שבועות, עם קרניים בצדדים.
לפריקסה אמיתי יש צורה אובאלית קלאסית, כמו אליפסה מושלמת, לא יותר ולא פחות. הגודל לא קובע כאן בכלל, אלא מה רמת הטיגון של הלחם, מידת הפריכות של הפריקסה וכמות בועות האוויר בתוך הפריקסה.
בפריקסה אתה משלם על מה שאתה לא מקבל ולא על מה שאתה מקבל. הפריקסה צריך לצוף על השמן, והוא לא צריך לשחות בתוך השמן וגם לא להישאר שמנוני. ככה בדיוק סיון עושה, והיא מחזיקה באותה מורשת מהבית. זה גם הפריקסה הכי קרוב לפריקסה של אימא שלי.

לחם עם עוד פחמימה

אחר כך סיון הגיעה למקום, הזיזה את יוני מהדלפק, חייכה אליי, ואני ישר אמרתי לה - לא חומוס ולא סלט, אני רוצה בדיוק כמו בבית של אימא, משם התרגלתי לאכול את הפריקסה שלי קצת יבש.
צילום: קובי רוביןפריקסה עם טירשי, אריסה ויותר מדי טונה (צילום: קובי רובין)
סיון התחילה לרוץ על הפס: סלט טירשי כתום מדי; אריסה לא חריפה מדי, שאותה מרחה לכל האורך (את זה אתם אולי לא רואים, אבל טועמים בהמשך); קצת זיתים שחורים; חתיכות קטנות של מלפפונים חמוצים כמו שצריך; קצת יותר מידי טונה; ביצה עם טעם של חלמון שאי אפשר לפספס; חתיכות קטנות של פלפל ירוק חריף - שאלוהים המציא אותו שיהיה יותר חריף בקיץ כי קצת קשה לנו עם התיאבון - אז הוא שרף בדיוק במידה הנכונה; תפוח אדמה - כי אנחנו תוניסאים ואין דבר כזה לאכול לחם, אפילו מטוגן, בלי עוד פחמימה בצד בשביל הטעם. אני אף פעם לא אצליח לעשות דיאטה, ואני הראשון שיודע את זה.
המנה של תתה ז'ולי, כאן בשוק עפולה, היא לא גדולה מידי ולא כבדה מדי, והיא מפנקת מאוד, כי ככה צריך להרגיש בכל פעם שאוכלים פריקסה. המנה לא יכולה להשפיע על המשך היום שלכם, וצריך גם שהיא תיתן לכם יותר מתירוץ אחד לחזור.
אחר כך המשכתי לאירוע המשפחתי ואכלתי שוב. ברור שאכלתי.
לכתבה זו 93 תגובות
הוספת תגובה
93

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
60.

59.

58.

57.

56.

היי קובי כתוניסאי שמכיר את כל מה שאתה מדבר עליו גם מכור לאוכל ובעיקר נמצא בדיאטת הימנעות כל חיי הבוגרים. אם השמנה הייתה מדד לאיזה אוכל הכי טעים מכל העדות התוניסאים היו לוקחים את כולם בעמידה. לגבי למה עצרת בתתה גו'לי . ידוע הוא שהתוניסאים לא הולכים לארוע רעבים. תבדוק אותי. תמשיך ... אין על הסרטונים שלך

55.

בזכותך נהנתי מפריקסה אסלי שהזכיר לי את אמא שלי מהביס הראשון רצו לי כל זיכרונות ילדותי. נהנה מאוד לעקוב אחריך אתה לא מבין איזה עבודת קודש אתה עושה!!! כי אני מאמין שכמוני יש עוד המון שהזכיר להם את הטעם של אמא

54.

53.

נסענו היום יום שישי מיהוד שבמרכז לאכול פריקסה בעפולה זאת היתה מטרת הנסיעה . וממש היה טעים פריך אווררי פריקסה של פעם יצא מוצלח היה שווה תודה ליוני ואשתו אחלה שירות טעים למרות שצלפים לא היה היה תענוג כל הכבוד הצלחתם ובגדול. תודה שמעון רמי מיהוד

52.

רעב מדי, גדול מדי, ארוך מדי, כתום מדי, חריף מדי ויותר מדי טונה

51.

בע'ה ב'נ נטעם גם בעפולה.

50.

עשו סלט ביצים הוסיפו בגט ...לך תקנה את זה גנבה לאור יום

49.

היינו אתמול וממש היה טעים, כיף שיש עוד אלטרנטיבה בעפולה.

48.

אחד הנדירים וואו פריקסה מעולה!!! אתם אלופים שאפו

47.

אין כזה דבר בכלל, אין ל"מאכל" הזה ערך בתוניסאית או ערבית תוניסאית!

46.

כי זה הדבר הכי טעים שיש בשוק בעפולה ובכללי אחד הטעמים!!! ושיחקתם אותה לפי התגובותת כאן והחוסר פירגון כנראה אתם מהווים איום על כל שאר הדוכנים והמסעדות בשוק!! המשיכו כך ותצליחו!!

45.

comment-2-comment

איפה הפריקסה בעפולה?

comment-2-comment

44.

מאכל טוניסאי עד שנתקלתי בתוכנית על החיים בלואיזיאנה. מסתבר שפריקסה, באנגלית Fricassee , זה בכלל מאכל מהמטבח הצרפתי (התושבים המקוריים של לואיזיאנה היו מהגרים צרפתיים), וזה ממש לא דומה למה שאנחנו מכירים בארץ

43.

מי שיורד עליו טועה ! הוא לא מבקר מסעדות אנין טעם. הוא מספר חוויות , אם היה טעים ושווה את המחיר לגבי אוכל רחוב בלבד. כל אחד יכול לעשות את זה.

42.

רק לי זה נשמע שמרוב רצון לדפוק את דוכן הלחמניות המתוקות הוא אכל וכתב ביקורת הכי חיובית שיכל על המקום הראשון שמצא שמתחרה בו ? לפריקסה אמיתי יש צורה אובאלית קלאסית ?!? בפריקסה אתה משלם על מה שאתה לא מקבל ולא על מה שאתה מקבל?!? סלט טירשי כתום מדי ?!? יותר מידי טונה?!? המנה של תתה ז'ולי, כאן בשוק עפולה, היא לא גדולה מידי ולא כבדה מדי?!? אחרי שהבן-אדם, שנים, מסביר כמה הוא אוהב מקומות נדיבים, פתאום הוא נותן ביקורת על מנה שלא מילאה אותו?!? ועוד פריקסה?!? לצאת עם מקום לאכול אחרי פריקסה?!! לא אמין. איך אפשר לכתוב ככה ביקורת על אוכל?!?

41.

ולא משנה אם זה קצת שמן. בסוף תמצאו עצמכם בתור לצינתור

40.

בישראל אוכלים בעיקר זבל ומשלמים עליו הון תועפות

comment-2-comment

39.

אצל חדד. מס 1 בארץ טונסאי כמו בטוניס על המקום. תור. ארוך.

38.

תבואו לנהריה. פריקסה הכי הכי טעים טוניסאי אסלי לא סופג שמן יש בו ערק. יוכל לאכול 2 ולקחת הביתה. אצל חדד. לימון כבוש. סלט משאוייה טונה. ועוד. ביס ועוד ביס.

comment-2-comment

comment-2-comment

37.

מדימונה?חייב לאכול את זה כבר

comment-2-comment

36.

לעפולה במיוחד בשביל זה ...בשביל הפריקסה

35.

טעים ברמות מסביע מאוד ומפנק במיוחד וגם מאוד זול!! אהבתי ❤️

34.

33.

comment-2-comment

comment-2-comment

32.

31.

מה לו ולקולינריה או לאנינות טעם?

comment-2-comment

אז למה לא, למה שלא נקשיב לנהג מונית שכל היום אוכל בחוץ ורואב כל מני פינות מגניבות שלא כולם מכירים. זה אחלה דבר,המלצות למזון לא צריכות להגיע רק ממומחים או פרסומות ממומנות.

comment-2-comment

כאילו שבחיים לא אכלת פלאפל או שוארמה ... נולדת וגדלת במסעדה של שלושה כוכבי מישלן? נפוח כבר אמרנו?

30.

29.

comment-2-comment

28.

אני רוסי שאוכל הכל אכלתי שם בעפולה את הפרקסה וזה טעים מאוד אמרו לי שזה מאכל טונזאי מאוד פופולרי לקחתי שניים מנות והתפוצצתי עד למחרת אני נהג משאית ממליץ לכל החברים שלי

comment-2-comment

27.

26.

בחיים לא אכלתי פריקסה כזה טעים ברמות על לא ידעתי שככה פריקסה צריך להיות. אין ספק שעוד אחזור ואחזור מקום מקסים נקי טרי והכל נעשה במקום מול הלקוח שזה מבחינתי שווה הכללללל

comment-2-comment

25.

24.

23.

22.

טעים

21.

הפריקסה הכי טוב שאכלתי פשוט אין לי מילים פשוט מושלם

20.

comment-2-comment

comment-2-comment

19.

18.

comment-2-comment

comment-2-comment

אחרי השוק הישן לכיוון רמי לוי יש מתחם פצפון עם חנות פירות וירקות. זה שם לפני הירקן יש שם שלט של יוני חלפים, החנות הצמודה זה הפריקסה שבמקרה יצא לי לנסות לראשונה בשישי שעבר בזמן שיוני מתקן לי תקלה ברכב. הפריקסה באמת טעים מאד. לי אישית היה חסר קצת השפיצים הקראנצ'יים שיש בהתחלה ובסוף של רוב הפריקסה אבל חוץ מזה זה בהחלט היה פריקסה הכי טוב שטעמתי בחיי. מצד שני כולה פריקסה..

17.

יש מתכון?

16.

יש מתכון?

15.

comment-2-comment

14.

13.

12.

comment-2-comment

comment-2-comment

ולמה את בנאדם רע?

11.

comment-2-comment

10.

9.

אסלי אמיתי התלהבתי ממש

comment-2-comment

8.

לא טוב לעין

7.

לא נראה טוב

6.

השוק מתעורר בעפולה ואמן ספק שהפריסקה הוא אחד הטעימים בשוק בכלל עפולה מתעוררת

comment-2-comment

אוכלים בבית

comment-2-comment

5.

אכלתי שם וזה אחד הטעימיםםםם ממליץ בחום למי שאוהב להתפנק

comment-2-comment

4.

comment-2-comment

comment-2-comment

אכלתי ממש טעים טרי ונקי

3.

שלשלתי חזק ושרף לי

comment-2-comment

comment-2-comment

אעשה. אני *א*עשה. מה יהיה? דור של עילגים. דילגתם כולכם על כיתה א׳?

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אם כבר הערת לגבי עברית עילגת אז כותבים נכון מדיי**ולא מידי, טעות נפוצה ככה זה כשאין הגהה/ייעוץ לשוני בוויינט.

2.

לא נקי

1.

ופחות מעשרים שקל ...יותר בריא בבית

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה