תקיפה אווירית בגבול סוריה-עיראק. ארה"ב: "זה לא אנחנו"

שני כלי רכב, כנראה של המיליציות הפרו-איראניות, עלו באש והושמדו בתקיפה ליד אל-בוכמאל. בתחילה נטען בכלי תקשורת ערביים כי ארה"ב היא שהפציצה, אבל דובר הקואליציה הבינלאומית הכחיש: "לא תקפנו באזור"

אייל ערביד, ליעד אוסמו | פורסם:14/09/2021
תיעוד התקיפה שפורסם בסוכנות ידיעות פרו-איראנית
תקיפה אווירית מסתורית בגבול סוריה-עיראק: אמש (ג') פורסמו בכלי תקשורת ערביים דיווחים לפיהם ארצות הברית תקפה יעדים של המיליציות הפרו-איראניות ליד אל-בוכמאל. אבל האמריקנים הכחישו זאת ודובר הקואליציה הבינלאומית נגד דאעש אמר מפורשות: "לא תקפנו מהאוויר באל-בוכמאל".
ברשת אל-ערביה דווח כי אחד מיעדי התקיפה היה מפקדות של מיליציות בגבול סוריה-עיראק. בתיעוד מהמקום נראו שני כלי רכב עולים באש ולפי הדיווחים הם הושמדו. בכלי תקשורת המזוהה עם המיליציות השיעיות בעיראק פורסם בהמשך תיעוד של כלי הרכב עולים באש, ובדיווח צוין במפורש שמדובר בכלי רכב של כוחות המיליציות.
כלי הרכב של המיליציות עולים באש
מרכז המעקב הסורי, גוף המזוהה עם האופוזיציה, אמר כי "מטוסים לא מזוהים תקפו". סוכנות ידיעות פרו-איראנית טענה כי רחפנים הם אלו שתקפו באזור, ואילו בדיווחים אחרים נטען כי מטוסי F-15 אמריקנים הם שהפציצו מהאוויר - אבל כאמור ארצות הברית הכחישה כי היא זו שתקפה בגבול סוריה-עיראק.
בחודש יוני תקף צבא ארה"ב יעדי מיליציות עיראקיות פרו-איראניות בגבול סוריה-עיראק, בתגובה על תקיפות באמצעות מל"טים שביצעו המיליציות השיעיות בעיראק נגד כוחות ומתקנים אמריקניים במדינה.
הפנטגון ציין בהודעתו כי היעדים שהותקפו הם מתקנים מבצעיים ואתרים לאחסון נשק של מיליציות שיעיות - ארגון "גדודי חיזבאללה" העיראקי וארגון "גדודי סייד א-שוהדא". התקיפות האוויריות התרחשו בשני מוקדים בשטחי סוריה ובמוקד נוסף בשטחה של עיראק.
26

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
19.

18.

17.

16.

15.

14.

בנט אמיץ ביידן מפליץ

13.

מהפחד ישר לא אנחנו אמריקה פחים אין על מי לסמוך

12.

אני בטוח מי שתקף אלו השוודים

11.

הוא ניצל הזדמנות שלמנסור היה שילשול וניכנס רגע לשירותים ומיד התקשר מ-'חסוי' לרמטכ"ל המיואש! (חכו..רוה"מ החליפי עושה שורות ואנחנו עוד נתגעגע למתאסלם הרמאי מאיו"ש!!.)

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

בנט אמיץ ביבי מפליץ

10.

comment-2-comment

9.

גם אם ברור מי תקף , סוף סוף אין את הביביון שמתרברב ופוגע לנו בבטחון

8.

7.

מפנקים את הפושעים בגבולות סוריה/עיראק

6.

המשיחמבדרך זה משמים

5.

comment-2-comment

זו מעצמה שמפחדים ומיד מודיעים זה לא אנחנו ממי הם מפחדים מעלובים כמו עירק חיזבללה ארצות הברית לא צריכה לפחד מאף אחד. הם צריכים לפחד ממנה.

4.

3.

אם זה לא ישראל, לא סעודיה ולא ארה"ב, החשודה שנותרה היא טורקיה!!!! האם זה סימן אשון לכך שארדואן מבין כי ההשפעה האיראנית מאיימת על "הסולטן החדש" וקיים ניגוד היסטורי חד משמעי בין המדינה המוסלמית-השיעית לאימפריה המוסלמית-סונית? ופצצת אטום בידי משמרות המהפכה היא מצב בלתי נסבל לכל העולם, לא רק ישראל?

2.

comment-2-comment

1.

comment-2-comment

לכל התגובות
0