850 חיסון חיסונים מתחסנים קורונה

קופות החולים עודכנו: מאוגוסט - בני 18 ומעלה יחוסנו בחיסוני מודרנה

הקופות הונחו בשלב זה לחסן החל מ-1 באוגוסט את מבוטחיהן בני ה-18 ומעלה רק במנות של מודרנה, למעט אלו שכבר קיבלו מנה ראשונה של חיסון פייזר. בני 12 עד 18 יוכלו להתחסן בחיסון פייזר בלבד

תמונה כללית
אדיר ינקו | פורסם: 21/07/2021
צילום: APבישראל יתחילו לחסן בחיסוני מודרנה בני 18 ומעלה (צילום: AP)
פרסום ראשון: קופות החולים עודכנו הערב (רביעי) כי החל בעוד שבוע בדיוק, יוכלו להזמין חיסוני מודרנה, ולחסן עימם בני 18 ומעלה. לפי הנחיות העבודה שנשלחו לקופות החולים החל ב-28 ביולי תתאפשר הזמנת החיסונים לקופות. אספקת החיסונים תחל כבר יום לאחר מכן, והחל בחודש אוגוסט הקופות יתחילו לחסן בחיסוני מודרנה.
חשוב להדגיש, בני 12 עד 18 יוכלו להתחסן בחיסון של פייזר בלבד "עד להודעה חדשה". מהרגע שיחל מבצע החיסונים של מודרנה, בני 18 ומעלה יקבלו מנת חיסון של מודרנה בלבד, ולא יוכלו להתחסן במנה של פייזר.
הורוביץ באולפן ynet: משלוח חיסוני פייזר יגיע בשבוע הבא (צילום: משה מזרחי)
אתמול ציין שר הבריאות ניצן הורוביץ בריאיון באולפן ynet כי 200 אלף חיסוני פייזר יגיעו לישראל בשבוע הבא, ואולם מדובר על כמות מצומצמת למדי שמיועדת למתחסנים בגילאי 12 עד 18.
בהנחיית המשרד לקופות הובהר כי מי שהתחסן במודרנה במנה הראשונה יקבל חיסון של אותה החברה במנה השנייה ולמעשה לא תהיה אפשרות ל"ערבוב" בין שני החיסונים. עוד צוין כי בשבוע הבא יתקיים תדרוך של הצוותים הסיעודיים לקראת תחילת חיסוני מודרנה. יש להדגיש כי בניגוד לחיסוני פייזר, בהם המנה השנייה ניתנת לאחר 21 ימים, המנה השנייה של חיסוני מודרנה ניתנת לאחר 28 ימים.
פרופ' סיריל כהן, מומחה למערכת החיסון באוניברסיטת בר אילן וחבר הוועדה המייעצת לניסויים קליניים וחיסוני קורונה, אמר ל-ynet כי "מבחינת היעילות, שני החיסונים דומים מאוד. אין מחקר מספיק מקיף באשר ליעילות של מודרנה נגד הדלתא. מחקר אחד אומר שהיעילות דומה ואחר שמודרנה יעילה פחות, אך מדובר על מחקרים מאוד קטנים שמקשים עלינו להבין האם יש הבדל מהותי. בארה"ב 40% מהמחוסנים קיבלו מודרנה ו-55% קיבלו פייזר. בשוויץ כ-70% קיבלו מודרנה ו-30% קיבלו פייזר. בכל שאר אירופה - כ-10% בלבד קיבלו מודרנה".
ד"ר דורון דושניצקי, מומחה ברפואת ילדים ב"לאומית" שירותי בריאות: "הקופות נערכות לתת את חיסוני מודרנה החל מאוגוסט. הדבר כרוך בהתארגנות לוגיסטית, מחשובית, רפואית ושירותית וזאת במקביל להמשך מתן חיסון פייזר לאלו שנדרשים לכך. מדובר באתגר שכן הבדלים לוגיסטיים בין שני סוגי החיסון ובהם העברת החיסון לתחנות, פערי הזמן בין המנה הראשונה לשנייה ועוד. הקופות רכשו ניסיון בשנה וחצי האחרונות וערוכות היטב למהלך הזה".
צילום: אבי חיבדרך למתווה חדש בנתב"ג? (צילום: אבי חי)
בתוך כך, קבינט הקורונה יתכנס מחר בשעות הצהריים. גורמים בממשלה מעריכים כי אין מנוס מהחלת מגבלות - והכנת הציבור אליהן. עם זאת, המגבלות הקרובות לא צפויות להיות בדומה לאלו שהתקבלו בממשלה הקודמת כמו מניעת התקהלויות וביטול אירועים, אלא הרחבת רשימת המדינות האסורות לטיסה, בידוד של שבוע לכולם, החלת "תו ירוק" חלקי וצעדים דומים נוספים.
כינוס השרים התעכב מאחר שמשרדי הבריאות והאוצר עדיין נמצאים בדיונים על המשמעויות הכלכליות של החלת "התו הירוק", וככל הנראה מה שצפוי שיאושר בישיבה הקרובה זה אישור התו ומתווה חדש לנתב"ג.

מודרנה נגד זן הדלתא

אף שחיסון מודרנה לא ניתן עד כה בישראל כבשגרה, למעט בתחילת מבצע החיסונים אז חוסנו בתרכיבי מודרנה חיילים וקשישים, מדובר בחיסון יעיל ביותר, מאבות חיסוני ה- mRNA בעל יעילות גבוהה מאוד הדומה לזו של פייזר.
צילום: AFPיעילות של 72% נגד הדלתא כבר אחרי מנה אחת (צילום: AFP)
על פי מחקר קנדי, יעילות החיסון של מודרנה במניעת הדבקה בזן דלתא, אחרי מנת חיסון אחת בלבד, מגיעה ל-72%. בדיקות מעבדה נוספות שביצעה החברה מצאו כי החיסון יעיל נגד הזן ההודי, אך בחברה טרם שחררו פרטים נוספים.
כבר בפברואר הגיעו משלוחי חיסונים גדולים של מודרנה לישראל, אך לא נעשה בהם שימוש של ממש באזרחים ישראלים. במנות הללו חוסנו העובדים הפלסטינים השוהים בארץ כחוק.
45

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
25.

comment-2-comment

זה לא ג'ונסון וג'ונסון. אבל הגיוני שאנשים שעד עכשיו לא התחסנו לא יהיו חכמים מספיק וירצו רק פייזר בלי לדעת למה

24.

גנץ הטיל וטו על קיום הישיבה בשל הסירוב של נתניהו לאשר את מינוי הקבע שלו כשר משפטים. תאשימו את גנץ לא נתניה במחסור. היה לו יותר חשוב להיות שר משפטים מלהביא חיסונים

23.

22.

כאבי מפרקים בלתי נסבלים בליווי קצב לב לא סדיר. היכן הסיפורים, הכתבות. גם אם אנחנו מעטים, איה הערך העיתונאי? מי בכלל יעז להתחסן שוב אחרי שרואים מה קרה לי וראיתי עוד בבית החולים

comment-2-comment

comment-2-comment

21.

מה הניסיון בעולם במתן חיסונים לבי נוער

20.

חבר הכנסת נתניהו אתה חוצפן גדול. יש ממשלה חדשה בישראל הגיע הזמן שתבין זאת. אתה בסך הכל חבר כנסת מהשורה. פעילות בנושא החיסונים צריכה להעשות רק ברמה ממשלתית.

comment-2-comment

20.

חבר הכנסת נתניהו אתה חוצפן גדול. יש ממשלה חדשה בישראל הגיע הזמן שתבין זאת. אתה בסך הכל חבר כנסת מהשורה. פעילות בנושא החיסונים צריכה להעשות רק ברמה ממשלתית.

19.

ממשלת חלם

18.

comment-2-comment

17.

comment-2-comment

16.

היתה לנו אפשרות לבחור איפה להתחסן בידיעה איזה חיסון נותנים איפה. בחרנו מודרנה רק בגלל שזה היה יותר קרוב לבית. תכלס אין שום הבדל בין פייזר למודרנה. כמו שיש לא מחוסנים שמתים מקורונה וכאלה שאין להם בכלל סימפטומים, ככה גם מחוסנים יכולים לחלות קל, קשה או בכלל. כל השטויות של יעיל בככה או ככה נגד הזן הזה או הזה... אף אחד לא באמת יודע. הכל עניין של מזל והסתברות בחיים. לפחות הסיכון למחלה קשה יורד עם החיסון.

comment-2-comment

15.

תעיפו את הילד הזה ומיד. אנחנו בתחילתה של התפרצות,עוד מעט נגיע לאלפי מאומתים וגם מאות חולים קשה. והוא פופוליסט ,רוצה להיראות קול בעיני התל אביבים וחברי הקהילה חחחח. הפקרות ממש. כל המומחים אומרים להתחיל לסגור. להחזיר תו ירוק עכשיו. לצמצם טיסות. הרי ברור ששנת הלימודים לא תפתח. היסטרי?אני? טוב ,חכו ותראו. מחכים לבנימין...

comment-2-comment

האם שתקת כשליצמן "המאמחה" היה שר הבריאות?

14.

אפשר לחתום על עסקה עתידית שברגע שיאושר ע"י הfda אפשר יהיה להביא לארץ

13.

עכשיו צריך בוסטר, חיסון לילדים, אחכ יגידו שבגלל שהתינוקות לא מחוסנים יש סכנה. מוכרים לנו לוקשים ואנחנו אוכלים אותם. הגיע הזמן להתעורר. תפתחו את העיניים

comment-2-comment

נגיף הקורונה הוא נגיף חדש ולא מוכר. החיסון גם הוא חדש ואין נתונים לגבי ירידת יעילות החיסון לטווח מעבר ל-6 חודשים. אתה כנראה שייך לציבור ה"אכלו לי, שתו לי" שמבין מעט ומרבה להתלונן.

comment-2-comment

12.

11.

צפו לבלגן יש הבדל בזמנים בין מודרנה לפייזר בזריקה השניה....

10.

לא מחוסנים אסור שיהיו במגע עם בני אדם.

comment-2-comment

למה?? מחוסנים נדבקים ומדביקים. כמות של חולים קשה בבתי חולים ענקית ביחס ללא מחוסנים. את פסיכית וזה מה שיש לי להגיד לך

9.

או ששוב ברגע האחרון יגידו שצפוי עוד משלוח של פייזר?

8.

עוד כסף ליצור הניבזי הזה על חשבון משלם המיסים הישראלי.

7.

אבל זה אותו זן

6.

זה אותו חיסון עם שם אחר. לא מעניין.

5.

comment-2-comment

4.

צריך להשלים את הניסויי

3.

comment-2-comment

החיסון יעיל ובטוח. אני ישראלי בניו יורק והתחסנתי במודרנה כמו מליונים אחרים בניו יורק וברחבי ארהב

comment-2-comment

פשוט. האחסנה של מודרנה יותר פשוטה. מקפי רגיל והוא עמיד בקירור להרבה יותר זמן

2.

מי שרוצה פייזר צריך להתחסן לפני אוגוסט. בקרוב יכנס התו הירוק ופייזר צפויה לפני ינואר לקבל אישור קבוע. אז מי שלא מתחסן כבר עכשיו מפסיד

comment-2-comment

עדיף לקבל חיסון שונה מכל הסביבה. כל גם קיימת הגנה מהסביבה, וגם הגנה אישית שונות. חיכיתי בדיוק לזה (ולהבין באיזה חיסון מתחסנים באירופה).

1.

רוב האוכלוסייה התחסנה אך עדיין מטילים עלינו הגבלות.למסקנה:בכדי לסיים את טרלול הקורונה של משרד הבריאות יש להחרים את הבדיקות,רק כך משרד הבריאות יעזוב אותנו לנפשנו

comment-2-comment

comment-2-comment

למה שיעזבו הכי נוח להם לשלוט

לכל התגובות
0