פוענח פיגוע ירי באלון מורה ב"שומר החומות": המחבל - פעיל חמאס

פיגוע הירי שבוצע לעבר רכב ישראלי סמוך לאלון מורה פוענח: המחבל, תושב כפר סאלם, היה פעיל חמאס שרצה לנקום על פעילות צה"ל במבצע "שומר החומות" ועל מות חברו

תמונה כללית
אלישע בן קימון | פורסם: 22/07/2021
בפעילות משותפת של שב"כ, צה"ל והמשטרה, פוענח לאחרונה פיגוע ירי שבוצע לעבר רכב ישראלי סמוך ליישוב אלון מורה שבשומרון בתחילת חודש יוני במהלך מבצע "שומר החומות". המחבל, תושב הכפר סאלם הסמוך לשכם, הגיע מכיוון הכפר וירה באמצעות רובה מסוג קרלו מתוך כוונה להרוג ישראלים. הירי בוצע סמוך לשעה תשע בערב ופגע ברכבו של לוחם מילואים שלא נפגע. כתוצאה מהירי נגרם נזק.
באותם ימים, פעל פיקוד המרכז באופן מסיבי נגד תשתיות חמאס ביהודה ושומרון וערך מעצרים נרחבים של פעילי הארגון על מנת לשבש את פעילותם ואת ניסיונותיהם להוציא לפועל פיגועים. מטרת חמאס הייתה להבעיר את שטחי יהודה ושומרון על ידי פיגועי ירי דריסה ודקירה.
תמונה כלליתהאמל"ח שנתפס
תמונה כללית
מיד לאחר הפיגוע באלון מורה, החלו כוחות צה"ל במצוד אחר המחבל. כמה שעות לאחר מכן, נתפס אנס עאכף ג'מיל שתייה, יליד 1996. בחקירתו התברר כי הוא פעיל חמאס וכי עשה זאת כפעולת נקם על "שומר החומות" ועל מות חברו מאלכ חמדאן, שנהרג בעימותים שהתרחשו ברחבי יהודה ושומרון. במסגרת החקירה, נעצרו נוספים ונחשפה מעורבותם בפעילות טרור עממי כגון יידוי אבנים והשלכת בקבוקי תבערה לעבר מטרות ישראליות.
0

תגובות

close-fullscreen-comment
0