113
צילום: קובי רוביןצילום: קובי רובין

מנה ורבע במחיר של מנה אחת: איפה מצא המונה טועם פלאפל מעולה?

הוא בסך הכל רצה לאכול טעים, בזול והרבה, בבוטקה של הפלאפל בראשון לציון - המונה טועם יצא המום מכמות כדורי הפלאפל שדחפו לו לתוך הפיתה, ולראשונה בחייו ממליץ לבעלי המקום: הקטינו את המנה

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 03/08/2021
צפו: הרבה פלאפל בשיכון המזרח (צילום: משה מזרחי)
שכונת שיכון המזרח נמצאת בקצה של ראשון לציון. הקצה הזה הוא לא הקצה של הים, אלא בדיוק לכיוון השני, זה שלא מגיעים אליו אם לא צריך באמת.
בנסיעות הראשונות שלי לראשון לציון, כנהג מונית מתחיל, הייתי שואל את הלקוחות לאן אנחנו נוסעים, וכשהם היו אומרים לי לראשון לציון אז היינו סוגרים מחיר מראש, כי הייתי בטוח שהנסיעה היא למרכז ראשון לציון, פלוס מינוס לא קריטי. אבל רק בפעם הראשונה שהייתה לי נסיעה לשיכון המזרח, הבנתי כמה שזה רחוק ממרכז העיר. הרגשתי שזה כאילו שנסעתי לעיר אחרת בתוך העיר ראשון לציון.
לא אתפלא אם תמצאו עצמכם אוכלים את הכדורים מלמעלה רק בשביל להכין את הפיתה לביס, זה קורה כשהפיתה מלאה מידי וצריך קצת לכווץ אותה לפני שאתם נוגסים בה
אבל אצלי אין טעויות, וכבר אחרי הפעם הראשונה שהבנתי שנפלתי כי אני לא מכיר את האזור, תמיד הייתי שואל לאן בתוך ראשון לציון, והמחיר לשכונת שכון המזרח היה אחר לגמרי.
השבוע הייתה לי בדיוק נסיעה כזאת וככה הגעתי לשיכון המזרח. איך שהגענו, בעודי מנסה להבין מאיפה יוצאים לכיוון תל אביב, בדיוק שם ראיתי פלאפליה בצד הרחוב. הבנתי שהפלאפליה לא תזוז ממקומה, ושאגיע אליה אחרי שאוריד את הנוסע.
בדרך חזרה לשם טעיתי בכיוון, ואחרי שהפכתי את המונית וקצת התברברתי מצאתי בסוף את הבוטקה של פלאפל בכיכר. מדובר במבנה בודד התופס חלק מהמדרכה. מבנה, אמרתי? זה ממש בוטקה עם גג רעפים קטן מעל, חלון הזזה ופשפש ללקוחות הפונה לכביש.
בקושי נתנו לי לצלם שם, ואיך שהרמתי את הנייד אמרו לי להוריד אותו. אם לפני כמה שנים היה נדיר שאצטרך להתמודד עם התנגדות לצילום, היום זה כבר יותר שכיח, כנראה בגלל כל השיימינג ברשתות. מהר מאוד הבנתי שהחבר'ה בפלאפל בכיכר לא בעניין שלי בכלל. הרי בסך הכל מדובר על בוטקה ותיק מאוד שקיים מספיק זמן גם בלעדיי. אבל אני לא צריך שיהיו כל הזמן נחמדים אליי, כי בסך הכל בסוף אני רוצה לאכול בזול, לאכול טעים ולאכול כמה שיותר, בלי טקס והילולות. אני כבר הבנתי את השיטה.
המבנה של פלאפל בכיכר לא רגיל בכלל: הוא בולט על המדרכה, ואי אפשר לפספס אותו. אם בדרך כלל מקומות של אוכל מתהדרים בצבעים שצועקים את עצמם לדעת, הבוטקה של פלאפל בכיכר נראה כמו דגל סיום של מירוץ מכוניות. כמה זה פשוט, ככה זה חכם - עקרונית הריבועים של השחור לבן מבשרים על הגעתך ליעד. כן, יש כאן פלאפל, ככה כתוב על השלט, ברוכים הבאים, הצטרפו לתור של הלקוחות, רק בשקט בבקשה.
לפעמים נדמה לי שרק השפים במסעדות בארץ מקבלים את תשומת הלב, אז אני רוצה לתקן את העוול שנגרם לשפים במקומות של אוכל הרחוב, כי קודם כל שף זה מישהו שקם כל יום לעבוד ולהכין את אותה המנה, גם אם הוא לא מנסה כל הזמן להמציא את עצמו מחדש. קחו לדוגמה את הפיתה של איל שני - הוא כבר הבין את הקטע הכי טוב לפני כולם, ונראה כאילו יש לו מתכון אחד מנצח שאותו הוא תמיד משפר לטובה.
אז גם אנשים שקמים כל בוקר ומכינים מאות של מנות פלאפל מעולות כל יום, ועושים בדיוק את אותו הדבר שבוע אחרי שבוע, שנה אחרי שנה, בהקפדה יתרה, ושמים לב לכל פרט ופרט. השפים האלה לא צריכים חולצה לבנה עם כפתורים וסכין מושחזת מדי. הם בדרך כלל מגיעים לעבודה עם טי שירט רגילה עם פרסומת למשהו (או לעצמם), והם השפים האמיתיים על המפה של המדינה, כל אחד באוכל שלו.
צילום: קובי רוביןפלאפל בכיכר, ראשון לציון (צילום: קובי רובין)
לדעתי, אוכל הרחוב שלנו טעים יותר מכל האוכל שמוגש במסעדות הקונספט האינסטגרמיות שממציאות את עצמן מחדש כל חצי שנה כי החליטו לנו שמשעמם לנו. אני אוכל פלאפל מעולה לפחות פעם בשבוע, וזה גם אוכל טבעוני וגם נחשב לארוחה מלאה, משביעה וזולה, אז מה רע לי? לא רע.

מנה ורבע במחיר של מנה אחת

מכירים את זה שאתם מגיעים למקום ומבינים שהוא מתנהל מעצמו? כזה שהלקוחות בו מחונכים ואף אחד לא מדבר כי פשוט לא צריך? אז הבוטקה של פלאפל בכיכר היא בדיוק מקום זה. אני הרגשתי שם שכאילו נכנסתי לתוך מטבח שף שנמצא מחוץ לדלפק, אפילו שאני רק אורח על הדרך, ואני מדמיין שעוד רגע השף יוציא לי את המנה של הפלאפל ואני אזוז הצידה בשביל לאכול אותה כמו ילד טוב. ככה אני מרגיש שזכיתי ואני גם יכול לחייך בשביעות רצון ולהריח את הפלאפל שלי בתאווה.
התחלתי את הנשנוש מלמעלה ונהניתי עד כדי כך שאני יכול להגיד שפלאפל בכיכר היא אחת הפלאפליות הטעימות בארץ. רוצים חוויה מלאה? הוסיפו למעלה ברוב טקס פלפל ירוק שרוף קלות
במקרה שלי, חוש הריח יכול לקחת אותי אחורה בקטע טוב וטעים. אני בטוח שאם הייתי גדל כאן על פלאפל בכיכר, הייתי חוזר כל פעם כמו שבוי.
אגב, כנראה משעמם להם במהלך השבוע כי יום שישי גיליתי שמכינים במקום שניצל עם מטבוחה בחלה, ואין פלאפל ביום שישי, יש תפריט אחר.
אז בסוף הגעתי והצטרפתי לתור. חיכיתי קצת עד שהגיע התור שלי. בקושי הספקתי להגיד "פלאפל בכיכר" וכבר סימנו לי להמשיך הלאה וזירזו אותי לזוז הצידה עם המנה, בלי הרבה התחכמויות או יחסי ציבור. כאן פועלים בשיטת ה"יאללה-הלאה": החבר'ה של פלאפל בכיכר עובדים ללא הפסקה, והם לא מחכים רק לך אז אל תצפה לכלום - תגיע, תיקח, תלך ובתיאבון. זה בדיוק הסגנון של המקום.
צילום: קובי רוביןכדורי פלאפל בשמן, פלאפל הכיכר (צילום: קובי רובין)
נראה שכאן מדפיסים פלאפל ללא הפסקה: יש להם פלאפל ירוק וגדול שטעמו מעולה, מתובל מידי כמו שאני אוהב, והכי חשוב - זה לא פלאפל שצריך תועפות של תוספות מעליו כדי להגיע לטעם שאתה רוצה - הפלאפל כאן הוא מנה בפני עצמה.
לא אתפלא אם תמצאו עצמכם אוכלים את הכדורים מלמעלה רק בשביל להכין את הפיתה לביס, זה קורה כשהפיתה מלאה מדי וצריך קצת לכווץ אותה לפני שאתם נוגסים בה. וכאן, ברוך השם, ממלאים את הפיתה עד שאין סיכוי לא לצאת משם שבע.
אז פעם ראשונה שאני מעיר על גודל המנה ומבקש להקטין. זה אף פעם לא קרה לי בעבר, אבל אולי זה היה צריך לקרות - הפיתה של פלאפל בכיכר גדולה מדי - בקטע טוב, וזאת הפיתה פלאפל הכי גדולה שפגשתי עד היום. שם בבוטקה מילאו אותה עד הקצה ועוד קצת, וזה הרגיש כמעט כמו לאכול מנה ורבע.
אז אני התחלתי את הנשנוש מלמעלה ונהניתי עד כדי כך שאני יכול להגיד שפלאפל בכיכר היא אחת הפלאפליות הטעימות בארץ. רוצים חוויה מלאה? הוסיפו למעלה פלפל ירוק שרוף קלות.
לקחתי את המנה לצילומים ליד המונית וחיפשתי פינה מוצלת בשביל לאכול מבלי שהשמש תדפוק עליי. זאת הייתה מנה מעולה של פלאפל, היו בה כדורים עד לקצה העליון, הפיתה הייתה גדולה וטעימה, הסלטים היו טריים, ואני כרגיל גם לקחתי חריף על הכל, ואני לא שם אף פעם חומוס כי חומוס אני אוכל רק עם חומוס. הכנסתי לשם סלט כרוב וזה הספיק לי. לא השארתי זכר למנה, שבעתי, היה טעים לי, ולא יודע מה אתכם, אבל אני בטח שלא צריך יותר מזה כלום.
לכתבה זו 113 תגובות
הוספת תגובה
113

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
83.

82.

בפאלפאל עווד תקבלו פיתה גדולה והרבה כדורים ובמחיר סביר בצפון זו הפיתה הכי גדולה שאני נתקלתי ואם מחפשים טעים אז בעכו יש שנים אחד בכניסה לשוק בעיר העתיקה והשני בצריף הכחול ליד בית המשפט וגם קרוי הפאלפאל הטורקי.לראשון קוראים עארפי

81.

בעקבות הכתבה אולי הגעתי עם ציפיות גבוהות מדי ע"ס... 2 בחורים צעירים, נתנו שירות נעים ומהיר. פיתה רגילה בגודלה, כמות כדורים מינימלית, הטעם סביר, טחינה טובה. בקיצור כתבה ארוכה ומפרגנת ומיד לא ברור למה?! בעיני כתבה חשודה כאינטרסנטית- והמבין יבין.

80.

מי שרוצה להעלים לא מפעיל מונה. נראה לי נהג בלי אוריינטציה - לא זוכר איך להגיע לבודקה (כך כותבים) .

79.

נסו 4 טעמים ביבנה על הכביש הראשי טעאים ונקי

78.

הגזמה פרועה.

77.

76.

כדורי הכי טעים בארץ ברמת השרון.

comment-2-comment

75.

כמה כדורי פלאפל בפיתה, מה המחיר למנה, איפה התמונה של המנה, מה כתובת המקום ?

74.

אין כמו פלאפל אוריון לא היה ולא יהיה חיפה חיפה כן כן לא טעיתם

73.

מעניין! היהודי נשאר וגלותי ונהנה לאכול זבל.

comment-2-comment

72.

זה הפלאפל הכי מושקע בחומרי גלם טבעיים וטריים,ירוק עז ורענן,גם טעים מאוד וגם נראות מושלמת של פעם. מומלץ,שף שלמה

71.

70.

פלאפל אוכלים כל אחד בסביבה שלו. אין הבדלים גדולים. לא שמענו על פלאפל רע גם לא זה ב 6 שח ולא על טוב במיוחד ב 16. ההבדלים בעיקר בסלטים.

69.

מודה ועוזב ירוחם. אני מודה שעד היום קראתי בשקיקה את הטור של המונה טועם עוד מימי וואלה. היום גיליתי שכל הטור הזה הוא גיבוב של שטויות ופרסומת סמויה. אני תושב השיכון. אני מכיר את הפלאפל הזה מיום שהפך מתחנת מוניות לבוטקה פלאפל. על טעם וריח אין מה להתווכח אבל מפה ועד פלאפל מדהים ואלוהי כפי שמצקצק האדון קובי רובין המרחק גדול מאוד. פלאפל בנוני מינוס חוסר אדיבות של ילדים בדלפק גם כשאתה מעיר כי הכדורים.....קרים התשובה היא:באמת? "הרגע יצא". חלילה לי לפגוע בפרנסה של אנשים אבל מומלץ לשים לב על היד שמנקה את הדלפק, נוגעת בנתזי שמן, בידית המקרר, והופפפ נכנסת לכם לפיתה. בתיאבון. נ.ב: ynet תתביישו על העאלק כתבה.

68.

פלאפל אוכלים כל אחד בסביבה שלו. אין הבדלים גדולים. לא שמענו על פלאפל רע גם לא זה ב 6 שח ולא על טוב במיוחד ב 16. ההבדלים בעיקר בסלטים.

67.

מתכון מנצח לא משפרים, פלאפליה לא יכולה להיות טעימה, האוכל שלה כן. אם זה מתובל מדי - אתה לא אמור לאהוב את זה.

comment-2-comment

חוץ מזה - כל אחד והטעם שלו! מה העניין?

66.

65.

פלאפל פצצה שפע וטעם יחודי..טעים..

64.

63.

איזו ברברת ארוכה על פלאפל. משלמים לך לפי כמות המילים?

comment-2-comment

ברברן

62.

61.

60.

חומוס טחון קוסברה ותבלינים.....

59.

comment-2-comment

58.

אני לא חובב פלאפל אבל יש מקום בשעריה מול מרכז רפואי בית רבקה שאם כבר אני עובר בדרך אז זה רק זה

57.

כמה חירטוטים בכתבה ממומנת אחת.

56.

המבנה היה פעם תחנת מוניות, אפשר לראות בגוגל סטריט...

55.

עבדו עלינו?

comment-2-comment

מישהו יודע היכן פלאפל השקם שהיה ממקום שנים באבן גבירול תל אביב?

54.

ככה לא תצטרך לדפוק אנשים עם מחירים לנסיעות "רחוקות" בתוך ראשון לציון.

53.

טעמתם את הפלפל של ככר המעוזים בקסטל בין ״השמן״ לחנות הירקות? אז תגידו , תחוו דעה על האיכות הכמות והשירות וכן הסלטים הנילווים!!!! אז תחוו חוויה קולינרית אמיתית של פלפל . נסו ותווכחו !!!!!!!! אין על החבר׳ה הנחמדים האלה ועל המזון שלהם המוגש בנדיבות ובכיף

52.

comment-2-comment

comment-2-comment

ככה זה כששמים לך במקום חומוס הרבה לחם ופיתות ישנות

51.

אני אישית אוכל בסניף השני שלהם ברחוב ירושלים אחלה שרות . מי שרוצה לפרגן שיגיב, מי שלא טעם ולא מכיר למה סתם להרוס..... תלמדו לפרגן במיוחד בתקופה כזאת.

50.

ומשהו בפיתה לא נראה מושך ( אולי פלפל אולי משהו אחר )

comment-2-comment

49.

לכו לאכול שם

comment-2-comment

comment-2-comment

48.

47.

46.

מחיר 17 שח למנה זה לא מקום זול בכלל

comment-2-comment

45.

כי אף אחד לא קורא ynet+ :))

44.

כבר למעלה מעשר שנים באותו מחיר למנה - 6 ₪. פלאפל הכי טעים בעולם, מקום קטן ומאוד נקי, והמחיר אשכרה חינם. ממה הם מתפרנסים ? צדיקים !

comment-2-comment

שלשולים נוראיים

comment-2-comment

אף אחד לא צדיק בעסקים האלה. כל הפלאפליות / סביחיות / שווארמיות מתפרנסות, ויפה מאוד, מהשתייה, שכל מי שמזמין מנה לוקח על הדרך, ושנמכרת ברווח של מאות אחוזים. המנות עצמן לא גרויסאע מציאה' מבחינת רווח. אבל גם לא הפסד גדול, כי ההוצאות מגוחכות. הן רק הטריגר לקניית פחית זירו, או דיאט או ענבים. ומי לא קונה שתייה עם המנה ?

comment-2-comment

תגובתך דוחה וילדותית

43.

לא כל המומלצים הקבועים וכו'. לא מישל לא הזקנים לא בסטוני ולא אוריון רק ארמון .

comment-2-comment

אחכ מכין את הפיתה עם הידיים שלפני רגע החזיקו סמרטוט וניקו. אחכ הוא דוחף את הכדורים לפיתה בעזרת האגודל. בעעע כשראיתי את זה הפסקתי להגיע לארמון

42.

כל מילה בסלע נהג יקר!! טעים אש!! נקי, ומזמין, מחמם את הלב לדעת שיש פלאפל כזה!! מספר 1 ! אלופיםםםםםםםם

41.

נראה מגרה עם הפלפל חריף קלוי למעלה!אחלה תודה !

40.

הזייה

39.

טעים מאוד ומאוד מומלץ, אוכל שם קבוע, אחלה חברה

38.

אחלה פלאפל ואחלה אנשים...ומי שלא יודע לפרגן שילך לטעום קודם.

37.

פעם אתה מביא לנו חביתה עם נקניק ופעם פלאפל אתה רק בולע אינזול בחלקאק

36.

ככה צריך להיות פלאפל פשוט בלי עניינים מיותרים טעים טעים לא טעים לא טעים

35.

34.

כמה עולה המנה ורבע?

33.

פלאפל טעיםםםםםםם,באשדוד.

32.

הלכתי לאכול על פי המלצה שלך ופשוט האוכל היה מגעיל חייב לציין שלכתוב אתה אלוף אבל באוכל יש לך בעיה רצינית החך שלך על הפנים הלכתי לאכול אצל ג’ינג’י והאוכל פשוט מזעזע

31.

comment-2-comment

הלקוחות עם מעיל.

comment-2-comment

30.

זה הבאסה

29.

comment-2-comment

comment-2-comment

אם דיברת בקול....ראוי להוריד את הפלאפון שנמצאים בסביבת אנשים זרים....דרך ארץ

28.

נקי, מסודר, וטעים בטירוףף ממליצה ממש גם האנשים שם ממש טובים ונדיבים

27.

שלא אוכלים שם הכי טעים בעולם

26.

יש להניח שהפאלפל הנ"ל טעים, טעים מאוד. אבל, אם וכאשר באים לחיפה, אני ממליץ על פאלפל "הזקנים". אני גר בקריות ומדי פעם, כאשר מתחשק לי פאלפל, אני נוסע באופן מיוחד לחיפה, אוכל מנה, קונה קצת קובה וחוזר הביתה.

comment-2-comment

25.

24.

עלאק עצרתי במקרה. תגיד שאתה מבקר אוכל לא צריך מניפולציות ושקרים

23.

שכח לכתוב את שמו.

22.

21.

comment-2-comment

20.

למה הוא מנסה להתפייט כשהוא כותב על עוד פלאפל בינוני?

19.

מפשפש בשטרות ובמטבעות, נותן עודף ומכין את המנה הבאה. הפתרון המוצע הוא שני עובדים כאשר האחד אחראי בלעדית על קבלת תשלום והחזרת עודף, והשני מכין את האוכל. אבל מבחינה כלכלית זה לא תמיד ריווחי והרי בד''כ שורת הרווח קובעת ולא ההיגיינה.

18.

לא אוכלים...הכל ממומן

17.

מה המחיר?

16.

הכל מראה על כתבה מוזמנת אינם הטובים בעיר, והם קיימים במקום כשנה. ממוצע בין ממוצעים

15.

מה הקטע לעשות איזה משחק מילים חלש, שלא דומה בצליל או באותיות למקורי, וכל זה בשביל ליצור שם חסר משמעות או לפחות מצחיק. מה זה המונה טועם? הזיה..

comment-2-comment

כל פעם במקום אחר.

14.

13.

בוא לחיפה תאכל מנה וחצי במחיר מנה+שתיה חינם, וכ ל זה ב-10 ש"ח תמשיכו לחיות בלה לה לנד בת"א ולחשוב שיש שם מבצע למשהו ובכלל,,הכל יקר בארץ. למה לא כתבת כמה עולה המנה ורבע שלך

12.

קשקשן, תאכל אתה במקומות המזוהמים האלה. אעלק לא מסכימים לצלם, הרי הם הזמינו את הכתבה. בטח השמן לא הוחלף מיום הפתיחה ב1962

11.

איזה ימים יפים היו כשהליכוד היה בשילטון . ימים של זוהר, ימים של כיף ימים שלא יחזרו. אח היו ימים . פלאפל היה פלאפל והכל היה בשפע וביד רחבה . עכשיו האשכנזים בשלטון ומה שנשאר זה גפילטע פיש בלחם.

comment-2-comment

עדיף על כל מאכלי השמן+ תוספת הרסק+ והפלפלים החריפים, הכל בשמונת אלפים גרסאות ומלוות בייללות קריוקי בצד ותחושת קיפוח חמימה ונעימה!! גפילטע ושטרודל תפוחי עץ לעולמים יהיו עדיפים!!!!

comment-2-comment

אבל בתור בוגר הז'אנר שלהם טעים יותר.

10.

אכלתי בכמה מההמלצות שלו .כניראה טעם טוב באוכל אין לו או שזה ממומן ....

9.

לא עסיסי מלא שמן הסלטים לא נראים טוב....לא לקנות

8.

7.

כתבה מהיום על ארוחה מחודש ינואר. וואלה מקסים

comment-2-comment

6.

כנראה כתבה ממומנת ע''י הפלאפל במציאות זה לא כך בכלל. ועוד לא דובר על הלכלוך הנורא

comment-2-comment

comment-2-comment

של מלפפון. טיפת טחינה. גועל נפש!

5.

עשן של מכוניות לא ממש מומלץ גם הפלאפל מוזר הוא אל צריך להיות ענק כזה

4.

3.

מי אוכל את זה בכלל לא מומלץ

2.

לא קונים

comment-2-comment

תוך כדי שאני אוכל את המנה הרגשתי קולות מוזרים מהבטן. לאחר שתי דקות הרגשתי שאם לא אמצא אסלה במיידי אהיה בצרות. מצאתי לא רחוק שירותים, התיישבתי ומה שקרה שם לא כדאי לתאר במילים. לעולם לא אחזור למקום לא נקי יותר.

1.

נראה כמו קציצה או המבורגר שנצלו למוות, או שזה הפלפל הירוק השרוף שהוא כתב עליו? בכל מקרה, לא נראה מעורר תאבון או מצדיק נסיעה.

comment-2-comment

וכן... חבל שהפלפל תופס את כל המקום, במקום הכדורים.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה