21
צילום: APצילום: AP

סופו של עידן: אפל מחסלת את האייפוד

ענקית הטכנולוגיה מפסיקה באופן מלא את ייצור האייפוד טאץ' - הדגם האחרון בסדרת נגני המוזיקה של החברה שהושקה לפני שני עשורים והביאה למהפכה בעידן המוזיקה הדיגיטלית. בחברה הודיעו: יהיה זמין לרכישה "עד גמר המלאי"

תמונה כללית
רועי האן | פורסם: 11/05/2022
אחרי שני עשורים: ענקית הטכנולוגיה אפל הודיעה אמש (ג') על הפסקת הייצור של האייפוד טאץ' (iPod Touch), הדגם האחרון של סדרת מכשירי האייפוד והדור השביעי של האייפוד טאץ'. על פי הכרזת החברה, הדגם יהיה זמין לרכישה כל עוד יישאר ממנו מלאי על המדפים, אך ברגע שייגמר המלאי הוא לא יחודש.

עוד כתבות שיעניינו אתכם:

אפל הציגה את האייפוד הראשון בחודש אוקטובר של שנת 2001. באותה התקופה האייפוד הביא בשורה חדשה לעולם המוזיקה הדיגיטלית, כשהוא היה נגן ה-MP3 הראשון בעולם שהבטיח לאפשר אחסנה של 1,000 שירים וחיי סוללה שסיפקו 10 שעות שימוש, כל זה כשהוא שומר על פרופיל וגודל יחסית קטנים, לתקופתו. ככלל, סדרת האייפוד הצליחה לחולל מהפך בעידן המוזיקה הדיגיטלית, והיא נחשבת לאחת מסדרות המוצרים שהצליחה לשים את אפל על המפה, אפילו שהמכשירים בסדרה לא חפו מבעיות. כך או כך אפל מכרה עד היום כ-450 מיליון יחידות של מוצרי אייפוד שונים במהלך שני העשורים האחרונים.
הסוף של סדרת מוצרי האייפוד לא מפתיע במיוחד, בעיקר כשבשנים האחרונות הדרך המרכזית לצריכת מוזיקה נעשית באמצעות הסמארטפון. כמו כן, אפל הפסיקה לאורך השנים את הייצור של דגמי אייפוד רבים, כך שסופו של הדגם האחרון בסדרה, שהושק בשנת 2019, היה די צפוי - אם כי רבים חשבו שייקח יותר משלוש שנים עד שאפל תפסיק לייצר אותו.
אפל כמובן ניסתה לשמור על תדמית חיובית כשפוסט העדכון שפרסמה בנושא היה תחת הכותרת "המוזיקה ממשיכה לחיות". על פי דבריו של גרג ג'וסוויאק, סגן נשיא בכיר במחלקת המכירות העולמית של אפל, המוזיקה תמיד הייתה "חלק בלתי נפרד מהלב של אפל". ג'וסוויאק אף ניצל את ההזדמנות כדי להזכיר שאפל ממש לא סיימה למכור לנו מוזיקה או דרכים להאזין לה.
לכתבה זו 21 תגובות
הוספת תגובה
21

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
13.

מאפל.

12.

11.

ב-2005 קניתי מחשב בסאן פרנסיסקו וקיבלתי אייפוד במתנה כעבור עשר שנים אפל פנו אליי שיש לו סכנת בעירה בבטריה והחליפו לי אייפוד טאץ קטן כזה בחינם שלחו לי הביתה

10.

של u.2 זה אומר שעכשיו הוא פריט לאספנים??

comment-2-comment

9.

8.

comment-2-comment

7.

הצרכנים חיסלו אותו מזמן, כמעט אף אחד כבר שנים לא קונה את זה.

comment-2-comment

ובגלל שהמסך שלו קטנטן, למעשה כל אייפון 6 ומעלה ששוכב במגירה ושלפו לו את הסים יעשה אותו דבר ועם מסך גדול יותר.

6.

comment-2-comment

5.

לכל החברים בכיתה היה אותו במקום טלפון כך שהיה אפשר לשחק ביחד, לדבר דרך אפליקציות כמו סקייפ ולהרגיש כמו גדולים - בלי לבקש טלפון מאמא ואבא...שבחיים לא היו קונים לנו גם חחח כמובן שהיום לכל ילד בגן יש מכשיר סלולרי כך שלא רלוונטי יותר. יהי זכרו ברוך - אבל באמת 3

4.

comment-2-comment

3.

comment-2-comment

2.

1.

comment-2-comment

comment-2-comment

סתאם מכרתי אותו לפני 12 שנה... אבל הוא היה נגן מדהים באמת.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה