ג'יין פונדה מדגמנת ל-H&M: "אני כמעט בת 85, אבל אני לא נראית כל כך זקנה"

מי שהייתה סמל לקלטות כושר בשנות ה-80, נבחרה לככב בקמפיין חדש לבגדים המותאמים לפעילות ספורטיבית. איך זה מסתדר עם האג'נדה האקולוגית שלה ולמה הפסיקה עם מתיחות פנים?

תמונה כללית
איתי יעקב | פורסם: 03/08/2022
צילום: Getty Images"אני לא גאה בעובדה שעשיתי מתיחת פנים. אני מודה בזה. אפשר גם להתמכר לזה". ג'יין פונדה (צילום: Getty Images)
צילום: Pascal Le Segretain/GettyImagesIL"אני רוצה שצעירים יפסיקו לפחד מהזדקנות". פונדה על השטיח האדום, 2017 (צילום: Pascal Le Segretain/GettyImagesIL)
צילום: AP"מודה לאל שיש לי ירכיים חזקות. שהתאמצתי לשמור על ירכיים חזקות". ג'יין פונדה באימון כושר בשנות ה-80 (צילום: AP)
צילום: הנס ומאוריץג'יין פונדה בקמפיין החדש ל-H&M Move (צילום: הנס ומאוריץ)
בגיל 84, ג'יין פונדה קוטפת קמפיין אופנה חדש. השחקנית שבשנות ה-80 הפכה לסמל של כושר בזכות קלטות וידיאו שהכניסו לכל בית באמריקה את שיעורי האירובי בכיכובה, נבחרה יחד עם הכוריאוגרף הנודע ג'אקל נייט (שעובד בצמוד עם ביונסה) להוביל את קו H&M Move ובו פריטי לבוש מעוצבים המותאמים לפעילות ספורטיבית. אבל לא כזו הכוללת ריצה בחוץ ב-34 מעלות של אוגוסט, יותר לפעילות בסטודיו ממוזג. "אני אוהבת את הפילוסופיה של בגדי תנועה על פני זו של בגדי ספורט, כי זה לא קשור לספורט או להיות אתלטי", הסבירה פונדה בריאיון לווג. והאמת, אין מתאימה ממנה למשימה.
צילום: הנס ומאוריץג'יין פונדה וג'אקל נייט בקמפיין ל-H&M Move (צילום: הנס ומאוריץ)
בתמונות שנחשפו עד כה מופיעה פונדה במערכת לבוש של בגדי התעמלות ארוכים בגווני שחור ואפור עם הדפס לוגו – מראה שמרני הרחוק מאוד מבגדי הספורט הצמודים בצבעי ניאון שלבשה בשנות ה-80. "היום אני יודעת שלא משנה בן כמה אתה או מי אתה או איפה אתה, להמשיך לנוע בצורה המתאימה לגיל שלך היא קריטית לתוחלת החיים הבריאה שלך", הוסיפה. "בכל יום כשאני יוצאת מהמכונית, אני מודה לאל שיש לי ירכיים חזקות. שהתאמצתי לשמור על ירכיים חזקות".
צילום: Getty Images"מה שחשוב זה לא הגיל, זה לא המספר הכרונולוגי הזה. מה שחשוב זו הבריאות שלך". פונדה, 2022 (צילום: Getty Images)
הופעתה בקמפיין של רשת אופנה מהירה עומדת בניגוד להצהרות קודמות של פונדה, אשר הודיעה לפני כמה שנים כי במטרה לשמור על כדור הארץ, היא מבקשת "למחזר" את הופעותיה על השטיח האדום ולא לשנע את גלגלי תעשיית האופנה, מהמזהמות הגדולות בעולם. בריאיון לווג התעקשה כי היא עומדת במילתה. "אני לא קונה בגדים חדשים", אמרה מי שמאז גם הופיעה לא אחת על השטיח האדום בשמלות שכבר לבשה קודם. "אני יודעת שאנשים מסוימים, מכל מיני סיבות, צריכים להמשיך לקנות בגדים, אז הסכמתי לעשות את זה עם H&M. הם באמת עושים מאמץ להפוך למותג בר קיימא והסכמתי לשתף איתם פעולה כי חשוב שחברה גדולה כמו H&M תהפוך למעגלית".
צילום: Getty Images"אני לא קונה בגדים חדשים". 2018 (צילום: Getty Images)
בריאיון שהעניקה דיברה פונדה בכנות על הרגלי השינה שלה ("שמונה או תשע שעות בכל לילה"), תזונה בריאה ("צמצמתי הרבה בבשר אדום. צמצמתי בדגים, כי מלאי הדגים הולך ומתמעט"), פעילות ספורטיבית ("אני אסירת תודה ששמרתי על גמישות הגוף") וזקנה. פונדה, שעברה לא מעט התערבויות כירורגיות ופלסטיות בפניה, מדברת כעת בפתיחות על אנטי-אייג'ינג. "אני רוצה שצעירים יפסיקו לפחד מהזדקנות. מה שחשוב זה לא הגיל, זה לא המספר הכרונולוגי הזה. מה שחשוב זו הבריאות שלך. כשאבא שלי מת הוא היה צעיר בשש שנים מגילי כיום. הוא היה נראה כל כך זקן, כי הוא היה חולה במחלת לב. אני לא חולה. אני כמעט בת 85, אבל אני לא נראית כל כך זקנה".
צילום: Getty Images"כולנו מכירים הרבה נשים עשירות שעברו כל מיני מתיחות פנים ודברים כאלה, והן נראות נורא". 2021 (צילום: Getty Images)
"כולנו מכירים הרבה נשים עשירות שעברו כל מיני מתיחות פנים ודברים כאלה, והן נראות נורא", אמרה לסיכום. "עברתי מתיחת פנים אחת והפסקתי, כי אני לא רוצה להיראות מעוותת. אני לא גאה בעובדה שעשיתי מתיחת פנים. אני מודה בזה. אפשר גם להתמכר לזה, יש הרבה נשים שמכורות לזה. בכל אופן, אני לא עושה הרבה טיפולי פנים. אני לא מוציאה הרבה כסף על קרמים לפנים או משהו כזה, אבל אני מקפידה על קרם לחות, אני ישנה, אני זזה, אני מתרחקת מהשמש, ויש לי חברים טובים שמצחיקים אותי. גם צחוק זה דבר טוב".
לכתבה זו 103 תגובות
הוספת תגובה