158
צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי, יואב דודקביץצילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי, יואב דודקביץ

עקדת ניר: להציל את בנט או להמליך את לפיד

דילמת 61 של אורבך: אם יישאר - יחטוף מהצד הימני שרוצה בנפילת הממשלה. אם יפיל - בנט יודח מכיסאו, ראש ממשלת המעבר יהיה מהמרכז-שמאל | פרשנות

תמונה כללית
מורן אזולאי | פורסם: 10/06/2022
זה היה שבוע שבו הקלפים של כולם נשמרו קרוב לחזה. מדי פעם שוחרר לחלל האוויר בלון ניסוי, ספין תורני כדי לנסות ולשפר עמדות. אלא שגם בסוף השבוע, כמו בתחילתו, המצב שנותר הוא זהה.
בקואליציה לא רוצים בחירות ושוברים את הראש איך לצאת מהצרה שהתגלגלה לפתחם עם שני חברי כנסת שכבר לא מרגישים מחויבים - מאזן גנאים מרע"מ וג'ידא רינאווי זועבי ממרצ. באופוזיציה הסיפור יותר מורכב. ראש הגוש, בנימין נתניהו, עדיין מעוניין במערכת בחירות מתוך אמונה שהגוש הטבעי שלו, שהתקשה עד היום להביא 61 מנדטים, יצליח לעשות את זה הפעם, ואז בלי הפרעות של שחקני משנה כמו משה כחלון בעבר או גדעון סער בעתיד, יוכל לממש את רוב הפנטזיות שלו ושל רבים מחברי הליכוד בנוגע לרפורמות מרחיקות במערכת המשפט.
הפלירטוט עם אנשי סער, אומרים גורמים פוליטיים, הועצם בכוונה. הבעיה היחידה של נתניהו, גם היא הייתה ונותרה זהה: שותפיו לאופוזיציה בצלאל סמוטריץ' והחרדים לא בהכרח מעדיפים בחירות כאופציה ראשונה והבעיה הקשה יותר היא שלמרות שהממשלה במסלול התרסקות, עדיין אין 61 אצבעות לפיזור הכנסת. התיקו שנוצר מאז החליטה עידית סילמן להצביע אקטיבית נגד הקואליציה, עדיין לא מבטיח שתימצא האצבע שתפיל את הממשלה.
צילום: אלכס קולומויסקינתניהו וסער. פלירטוט שהועצם בכוונה (צילום: אלכס קולומויסקי)
צילום: עמית שאבי, יואב דודקביץ'זועבי וגנאים (צילום: עמית שאבי, יואב דודקביץ')
כאן נכנס השבוע הגורלי של ניר אורבך. בליכוד בונים על אורבך שיהיה האצבע הנוספת, אורבך לפחות לפי שעה עדיין לא נמצא שם. בשיחות עם נפתלי בנט הוא כן מעביר מסרים מרגיעים ומבקש לעשות את מה שהקואליציה ממילא צריכה לעשות: להחליף את חברי הכנסת רינאווי זועבי או את גנאים או את שניהם יחד. השבוע הסיפור של אורבך עשוי להיחתך, לפחות בינתיים, לכאן או לכאן.
בכל מקרה זה יהיה אכזרי. אם יחליט להישאר בקואליציה, יחטוף בעצימות גבוהה שוב רפש, גידופים ואת כל הגועל שיש לפוליטיקה להציע מהצד הימני שרוצה בנפילת הממשלה. אם יפיל באצבע שלו את הממשלה, הוא ידיח למעשה את מקורבו בנט, איש ימין והציונות הדתית וימליך ראש ממשלה מגוש המרכז-שמאל, יאיר לפיד. ומי יודע כמה זמן יישאר לפיד כראש ממשלת מעבר.
לכתבה זו 158 תגובות
הוספת תגובה
158

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
96.

כי לפיד הוא הדוגמא הכי גרועה למנהיג, הוא בעצמו תמיד העביר לאחרים את הראשות כי הוא יודע שאין לו כישורים. אף כי היה המפלגה הגדולה. איך אמר חא מבין כלום בכלכלה, בצבא וביטחון לא מבין כלום, בלעבוד על אחרים ולהבטיח הבטחות הוא מצויין. לכן, לנו בימין זה בדיוק מה שאנחנו צריכים, כך יבין השמאל כי השלטון לא בישבלו לדורות הבאים.. בתקופת לפיד תהיה ההצגה הכי טובה בעיר.

comment-2-comment

בשלוש השנים האחרונות לפיד הראה שהוא מנהיג אמיתי. אפס טעויות. לא פוליטיות ולא מדיניות. הוא יהיה ראש ממשלה מצוין אם רק תנתן לו ההזדמנות.

comment-2-comment

לחשוב שאתה מבין זה יותר גרוע.

95.

94.

comment-2-comment

93.

גם לאיש ימין יש עניים לראות את הנזקים שביבי יעשה. אתה חייב בכל מחיר למנוע את החזרה שלו לשלטון. בנט מוכיח את עצמו כמנהיג וזה לא ימין או שמאל.זאת מדינה שצריכה מנהיגים אמינים, שבאים על כוונה אמיתית לשפר את החיים של כולם. תישאר בקואליציה.

comment-2-comment

לך יש ארמון בעזה על החוף בחינם שם תוכל להיות

92.

comment-2-comment

הלוואי

91.

ניר אורבך היקר החשבון פשוט למרות הדילמה שלך מה אתה מעדיף טובת איש אחד בנט או טובת עם ישראל

90.

זה שמהלכיהם יאפשרו להמליך את נתניהו, ואז יוקם כאן בית משפט עליון שיפגע בזכויות כולנו אבל עוד יותר בזכויות המגזר שלטובתו הם רוצים לפעול.

comment-2-comment

comment-2-comment

89.

88.

87.

comment-2-comment

86.

85.

תנו לממשלה לעבוד תנו לאזרחים לחיות

84.

83.

82.

אנו לא בוחרים את החכים באופן ישיר. אנו בוחרים מפלגה. תכן הם צריכים להיות מחויבים למפלגה. ואם לא. אז להתפטר. מה שקורה בכנסת הנוכחית לא ייאמן. כל ח"כ עושה דין לעצמו, כאילו המנדט שלו אישית. מדובר על אנשים שלא שמענו עליהן כלל. הצבענו למפלגות ומנהיגיהן. הנוהג הזה של חכים שלוקחים בעלות על המנדטים לא התחיל היום, אבל בימינו זה כבר נהיה מוגזם, זו לא תופעה שולית אלא רווחת וחייבים לטפל בזה בחוקים מתאימים.

comment-2-comment

אנשים לא מבינים את שיטת הממשל בישראל ובוחרים מפלגות לפי אופנה ולפי העומד בראש המפלגה. בוחר חכם בודק מי נמצא בתחתית הרשימה בכל מפלגה רלוונטית ובוחר האם לנסות להכניס עוד ח"כ אחד או לא. מסתבר שלפיד יודע לבחור נבחרת נאמנה מאוד. ומסתבר שלרוב שריונים זה רעיון רע. המשורינים לא מחויבים למפלגה ועושים מה בראש שלהם. אלו שבנו את דרכם בעבודה קשה יודעים לשחק כחלק מקבוצה.

81.

80.

79.

אסון שהדוגמן יהייה ראש ממשלה

comment-2-comment

comment-2-comment

המועמד הזה גם ,כיום זוכה בהכי הרבה קולות בציבור המתאים ביותר לראשות הממשלה בעוד המועמדים העלובים שלך מזדנוים הרחק מאחור.

78.

אז לפיד יהיה ראש ממשלה חליפי בלי יכולת לעשות יותר מדי לכמה חודשים. ואז נתחיל דרך חדשה וטובה למדינה

comment-2-comment

comment-2-comment

77.

76.

75.

74.

73.

72.

71.

זה נבילה וזה טריפה

comment-2-comment

הנוכל השקרן והמושחת ובקרוב מאוד גם העבריין המורשע

70.

תעשה זו לטובת ישראך והיהודים

69.

כתבת שמנה ומכוערת שגם עושה תעמולה על חשבוננו

68.

67.

הימין הלאומני מה אתם הבנתם מהפוסט. רמז די לטיפש ברמיזא קמצא וברת קמצא.

comment-2-comment

אגב,אין בעברית "ברת". למלה בר אין נטיות

66.

65.

comment-2-comment

כמעט כל מצביעי זליכה או הנביא התורן בכל סיבוב באים מהשמאל התמהוני ששוב ושוב עוזר לימין בביזבוז קולות מדהים. אם היו מצביעים לרע במיעוטו לא היינו מקבלים ממשלה לא יציבה כמו זו שתלויה בסילמנים ואורבכים. בפעם הבאה נקבל בזכותכם את נתניהו והחרדים והגזענות הדתית

64.

נתניהו מהאופזיציה מצליח לשלוט בליברמן סער לפיד ובנט..אפסים

63.

לפיד ובנט מוכרים את המדינה תמורת שוחד פוליטי הכל כשר למען הכסא של חבורת מושחתים

comment-2-comment

תמורת חיסול מערכת המשפט וחילוץ ביבי ממעשיהו

62.

comment-2-comment

comment-2-comment

61.

comment-2-comment

60.

59.

comment-2-comment

יאללה עוף לעזה

58.

57.

את ביבי לראש הממשלה בפעם המי יודע כמה. האדם הזה עשה מספיק נזק אדיר למדינה. יש ליכוד אחרי ביבי.

comment-2-comment

מי בדיוק? הם מפחדים לצאת מולו

comment-2-comment

56.

55.

מורן אזולאי ימינית מובהקת היא השופר של נתניהו עושה רושם שהיא מאוד תישמח עם הממשלה תיפול את עיתונאית רדודה ולא מיקצועית אני בז לך.

54.

comment-2-comment

53.

הוכיחו שהם לא מהחומר הנדרש כדי לנהל את המדינה. שלושתם צריכים להתפטר במקום להמשיך לסבול סתם ולתקוע את המדינה בגלל אופיים החלש.

comment-2-comment

comment-2-comment

האיש שלא מקיים הסכמים.

52.

51.

ואני נהנה

50.

אני לא מסכים, אבל נוטע להאמין שהערבים נגד החוק של יו"ש, אבל בכל זאת רובם מרעם לא הצביעו נגד. זת בניגוד לבוגדים סילמן ושיקלי שבשביל ביבי מוכנים לסכן את עתיד יהודה ושומרון. וזה הרבה יותר מסוכם מאשר חמץ בבית חולים בפסח, הסיבה שהיא כזבה את הקואלעציה, על םי דבריה.

49.

כדי להציג את הפנים הגאות של ממשלת השמאל.

48.

מוכנים להרוס את המדינה תמורת גחמות מטופשות שלהם

comment-2-comment

47.

כדי למנוע אי נעימות נוספת מהם למה אתה מחכה לא ברור תתעורר כבר

46.

45.

יש להשתדל לשמור על הממשלה הזו..לזרוק את שני חברי הכנסת הסוררים ממרץ..ולצפות שגנץ יוביל..או שבנט ימשיך...

44.

המלצה לנשיא, המוסכמת על כל ה-61, להטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על ח"כ אחר. במצב שכזה, הממשלה כולה כמו התפטרה, והנשיא מטיל את מלאכת המרכבה על אותו חבר כנסת שסביבו התלכד רוב הבית. מן הראוי להזכיר תרחיש כזה.

43.

42.

בפעם הראשונה בהיסטוריה ימין אידאולוגי (בנט) מרכז ליברלי (לפיד), שמאל אידאולוגי (מרץ, עבודה) ומוסלמים יושבים באותה ממשלה יחד! אין טילים מהחמאס, כמות הפיגועים נמוכה מתקופת הליכוד וממשיכה לרדת ויהודים נכנסו ביום י-ם להר הזה, נו... שוין. אבל כשאתה פלופלור, אתה לא רואה את המציאות. זה ההבדל בין הציונות הדתית של קוק לציונות הכללית של מפא״י

comment-2-comment

41.

רק ביבי.

comment-2-comment

לא הגזמת?

comment-2-comment

comment-2-comment

40.

בזכות הדתיים אתם פה אירת המדינה כבר לא היתה שלנו

comment-2-comment

comment-2-comment

תרשי לי לגחך.

39.

comment-2-comment

38.

37.

הימין בקואליציה

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אין קשר בין ימין לחילוניות.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

36.

מי שרצה לפרוש פורש. לא עושה רוח וצלצול אחד

35.

34.

33.

הוא צריך להגיד את האמת. "אם אני מתפטר אפסיד שכר ואם אני נשאר אז צריך להחליט ולא בא לי." אבל אם ימונה לשר יקבל משכורת טובה ולא יצטרך להחליט. מצד שני גם לצורך מינוי לשר צריך רוב בכנסת. באמת בעיה. אולי אם ימנו את כל המתלבטים לשרים וימנו נורבגים צייטנים אפשר יהיה להמשיך לשלוט.

32.

32.

comment-2-comment

שלך רקובה

comment-2-comment

ימנית

comment-2-comment

31.

comment-2-comment

comment-2-comment

עדיין חף מפשע עד שתוכח אשמתו

30.

29.

28.

27.

מקווה לטוב,, סבלנו מספיק מנתניהו המושחת, נתניהו הביתה.

comment-2-comment

26.

חייבים להמשיך את מה שהתחלת אורבך! להמשיך עם ממשלת ההצלה שהצילה את המדינה משיתוק וכאוס.

25.

comment-2-comment

comment-2-comment

בנתיים ביבי נכה כלכלית....מסכן!

24.

comment-2-comment

מעניין אם נשארו לו שיניים אמיתיות

comment-2-comment

23.

תעמיד על כף המאזניים את השנה שאנו וכל מדינת ישראל עברה- משילות בלי מלחמות בוץ ובלי שרה נתניהו- הבית בקיסריה ובלי מלחמות בוץ ( חוץ מחירבושי אמסלם הנחותים) בתוך הממשלה. משילות ויושרה הם גם אלו המנחים אותך. מעורבות המגזר הערבי הוכיחה יכולות רבות ועתידה להישתפר ככל שכוחה של רעם- בראשות מנצור אבעס תמשיך- האיש אמיץ ונבון וטובת מדינת ישראל היהודית והערבית הינה במרכז מעייניו . תתאפק קצת , תשב על יד חברך בנט, תסמוך את ידיו תעזור לו להתגבר על המיכשולים ותעזור לנו לשכוח את עידן נתניהו, אמסלם, יריב לוין מירי רגב וכל הכרוכיות ומלכחי הפיראטי- מגיע לנו ( ולך) טוב מזה.

22.

שתמשיך הממשלה הזו

21.

20.

רק ככה נעשה כעם ניקוי אורוות וניקוי הכנסת והפוליטיקה. העם הוא הכח לא ה 120 לא יוצלחים שיושבים שם וחיים על חשבוננו מבלי לעבוד בשבילנו. בושה בושה בושה

19.

ויש עתיד היא המפלגה המשובחת ביותר בכנסת. בליכוד של היום נשארו נתניהו וחבורת לקקני תחת גסי רוח ושקרנים שיודעים בעיקר לקלל בצעקות. מה שנתניהו יגיד הם יהדהדו, פעם ככה ופעם הפוך. העיקר זה "רק ביבי". בשנה אחת ממשלת השח עם השינוי עשתה יותר מעשר שנות נתניהו.

18.

אין לנתניהו 61 תומכים בשום מצב. ותפסיקו להתבשם מהסקרים - ברגע האמת, גוש הימין (כולל הפאשיסטים של בן גביר) לא יגיע ל-61.

comment-2-comment

עד שהאמא שלך תעלם

comment-2-comment

comment-2-comment

אחכ אתם בוכים שמתייחסים אליכם כאל חבורה של טיפשים

17.

ואת כל הגועל" ואם ילך עם האופוזיציה אז הוא יכתיר את לפיד????? השמאל לא מטיל רפש, מגדף ומעלה גועל? כמה מיטומטמים את חושבת שאנחנו?

comment-2-comment

למרבה הצער רוב האלימות הגידופים וגסות הרוח באים מהפוליטיקאים בימין.

16.

comment-2-comment

ללא שפ

comment-2-comment

15.

לא יתכן... אני בהלם!

14.

13.

הם חבורת סמרטוטי רצפה של כת המלך. ככככ

12.

11.

10.

9.

comment-2-comment

comment-2-comment

לביבי אין רוב, לגוש השני יש. בדמוקרטיה זה הרוב קובע לצערכם

comment-2-comment

8.

עוד אפס מאופס שמנסה לעשות כותרות. או שאתה בפנים או שאתה בחוץ. חפש לך איזה מחילה לזחול אליה. פושטק.

7.

6.

comment-2-comment

החמאס שבימי נתניהו טיפטף טילים ושרף שדות עם בלונים לא מעיז לשחרר את הנצרה מתברר שתגובה הולמת עובדת ולא ירי לחולות ומזוודות כסף

comment-2-comment

בינתיים כל ההחלטות היו ימניות או נייטרלית.

5.

4.

מטונפים

3.

2.

1.

מתעלמים מ-9 מיליון אזרחים שזועקים לשינוי! אנחנו לא חלק מהכותרת.. למה? עם ישראל זועק לשינוי דחוףףףף

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה