מסכמים שנה של התנדבות ורוח טובה

מעל לחצי מיליון ישראלים חיפשו התנדבות במנוע החיפוש להתנדבות של עמותת רוח טובה. התחומים הכי מבוקשים להתנדבות בשנה החולפת היו התנדבות מהבית, התנדבות עם ניצולי שואה, והתנדבות עם בעלי חיים. צפו

שחר גולדברג | עודכן:09/09/2021
מעל לחצי מיליון ישראלים חיפשו השנה היכן להתנדב במנוע החיפוש להתנדבות של עמותת רוח טובה. התחומים הכי מבוקשים להתנדבות בשנה החולפת היו התנדבות מהבית, התנדבות עם ניצולי שואה, והתנדבות עם בעלי חיים.
מנתונים שנאספו ע"י אתר עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון - מנוע החיפוש להתנדבות הגדול בישראל, עולה כי הישראלים המשיכו להתנדב לטובת החברה במגוון תחומים, גם מהבית.
מנתוני האתר עולה כי 576,667 משתמשים חיפשו התנדבות באתר מתוך מגוון רחב של אפשרויות התנדבות, כאשר שלושת תחומי ההתנדבות הפופולריים מביניהם היו: התנדבות מהבית (46,306) גולשים, התנדבות עם ניצולי שואה (41,100 גולשים), והתנדבות עם בעלי חיים (40,243).
צילום: סיירת השיפוציםמתנדבי סיירת השיפוצים בפעולה (צילום: סיירת השיפוצים)
עוד עולה מנתוני עמותות רוח טובה, הנמצאת בקשר עם רשויות המקומיות בכל הארץ, שלקראת החג, אלפי מתנדבים ארזו וחילקו חבילות מזון למי שזקוק בכל הארץ.
לפניכם טעימה קטנה מיוזמות ההתנדבות המרגשות שקרו לקראת החג:

סיירת השיפוצים לקשישים וניצולי שואה

צילום: סיירת השיפוציםמתנדבי סיירת השיפוצים בפעולה (צילום: סיירת השיפוצים)
פרויקט השיפוצים האחרון של מתנדבי "סיירת השיפוצים", הפועלת באמצעות תרומות ומתנדבים, התבצע בדירתה של סוזנה, ניצולת שואה בת 90 מראשון לציון בדירה שהתגוררה בדירה שהייתה זקוקה לשיפוץ דחוף. סיירת השיפוצים נענתה לפניה של אזרחית עירנית שנחשפה לדירתה של הקשישה לגמרי במקרה, ובעזרת עשרות מתנדבים מכל הארץ, והתגייסות של חברות מסחריות, ביצעו שיפוץ יסודי שכלל תיקון וחיזוק קירות, החלפת דלתות פנים ודלת כניסה, ריצוף חדש בכל הבית, החלפת חלונות בכל הבית, ואבזור הבית מוצרי חשמל ורהיטים לכל הבית והתקנת מזגן חדש.
צפו במהפך המרגש בביתה של סוזנה:
סיירת שיפוצים
הבית של סוזנה עבר מהפך יסודי, הוא הונגש לצרכיה, תוקן ועוצב מחדש לפי טעמה האישי, במטרה שתחיה את שארית חייה בבית חם ובטוח למגורים.

אורזים ומחלקים סלי מזון

במועצה המקומית אזור מפעילה עמותת "אזור למען ביחד", צרכניה קהילתית בה תושבים תורמים כסף ודברי מזון. מתנדבות שנמצאות באופן קבוע עם המשפחות שמקבלות את סלי המזון, מתקשרות אליהן אחת לחודש, בודקות איתן אילו מוצרים נחוצים להם מתוך המוצרים שיש בצרכניה, ואורזות להם את הסל. חלקן משנעות את הסלים לבתים, ובחלק מהמקרים מתנדבים נוספים משנעים את הסלים.
צילום: באדיבות אזור למען וביחדמתנדבות בצרכניה הקהילתית באזור (צילום: באדיבות אזור למען וביחד)
לקראת החגים הוכנו 120 מארזים שחולקו למשפחת באמצעות מתנדבים נוספים. אנשים בכל הגילים לוקחים חלק במיזם, ביניהם, ליאו, ילד בן 10 מהיישוב שמכר חלק מהצעצועים שלו ותרם את הכסף לצרכניה. מיכל, שמתנדבת ביחד עם הילדים שלה בצרכניה, וענת ואמיר בני זוג המתנדבים בשינוע וחלוקה. הפרויקט מתקיים בשיתוף עמותת לתת, והמועצה המקומית אזור.
בכפר סבא יש מיזם מרגש של סלי מזון שהוקם על-ידי חמישה חברים טובים, שגייסו בהמשך את המשפחות שלהם, ומדי שבוע הם רוכשים ואורזים חבילות מזון לתושבים מהיישוב שזקוקים לכך. לקראת החג הם נעזרו ב-30 מתנדבים שהכינו 80 מנות מזון לחג.
תמונה כלליתאורזים מזון בכפר סבא
במחלקת צעירים חברה ונוער של עיריית קריית מוצקין, המשיכו בהתנדבות גם לקראת החגים, כ-800 בני נוער, צעירים ומבוגרים עסקו בהכנת מארזי מזון וחלוקות מזון וארוחות חג למשפחות רווחה, קשישים וחולי קורונה. המתנדבים סייעו גם לארגון "פתחון לב" ו"עמותת חסד מציון", וגם עסקו בשלל יוזמות נוספות של הנוער בהכנת עוגות, שיפוץ בתים והדרכה של ילדי רווחה וחינוך מיוחד בפעילויות חג.
צילום: באדיבות עיריית קרית מוצקיןמתנדבים לקראת החג בקריית מוצקין. (צילום: באדיבות עיריית קרית מוצקין)

מבשלים באהבה

במסגרת מיזם "מבשלים באהבה" 17,000 מנות וסלי מזון בושלו בקיבוצים וחולקו למשפחות ומסגרות רווחה לפני ראש השנה. עשרות קיבוצים של התנועה הקיבוצית והקיבוץ הדתי לקחו חלק. המנות וסלי המזון נתרמו לניצולי שואה, מקלטי נשים מוכות, בתי תמחוי, פנימיות, בודדים, משפחות ומסגרות נוספות שזקוקות לסיוע.
צילום: מורן גרנותמתנדבי קיבוץ כפר המכביה במיזם "מבשלים באהבה" (צילום: מורן גרנות)
הרעיון שעומד מאחורי זה הוא שכל אחד מתנדב להכין תבשיל של משהו אחר לפי בחירתו, בהתאם ליכולתו. המתנדבים מכינים מגוון רחב של מזון כגון: עופות, קציצות, ירקות מבושלים, פסטה, תפוחי אדמה, אורז ועוד. בחלק מהקיבוצים נרתמו המטבחיים הקיבוציים להכנת מאות מנות לתרומה.
בנתיבות עשרות מתנדבים הכינו ברכות וצנצנות דבש, שחולקו לחיילים בעמדות התרעננות הכוללות שתייה קרה וקפה.
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של הנוער המתנדבמתנדבות למען דרי הרחוב בירושלים (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של הנוער המתנדב)
"הנוער המתנדב" היא תנועת נוער שמפעילה יוזמות התנדבות בכל הארץ. רגע לפני החג הם הכינו אוכל מבושל ומשביע לדרי הרחוב בירושלים.
צילום: באדיבות מרכז צעירים בנתיבותמתנדבים מחלקים ברכות וצנצנות דבש לחיילים (צילום: באדיבות מרכז צעירים בנתיבות)
רפי אלול יו"ר עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון: "נתוני מנוע החיפוש להתנדבות באתר שלנו מעידים על נכונות עצומה מצד הישראלים להתנדב ולהיות ערבים זה לזה לאורך כל השנה. לקראת ראש השנה אנחנו עדים למגוון יוזמות מרגשות למען החברה, שנעשו ברשויות המקומיות ובעמותות בכל הארץ. אני מאחל לכל האזרחים במדינה שהשנה הזאת תהיה מלאה ברוח ההתנדבות בדיוק כמו שהיא התחילה".
  • רוצים למצוא התנדבות שמתאימה לכם? היכנסו לאתר רוח טובה ובחרו את ההתנדבות שלכם מתוך אלפי אפשרויות התנדבות.
פורסם לראשונה: 08:16, 06.09.21
1

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
1.

הייתי מחליף צנרת מים וחשמל למטבח... בכל זאת חכם יותר עכשיו כשנחליפים ריצוף ומטבח

0