39

בואו ניקח 3% ונכתים את מדינת ישראל

ארגוני שמאל מנהלים כעת קמפיין שמעצים כמה אירועים אלימים ביו"ש כדי להציג את ישראל כולה כדמון צמא דם. מהאלימות הערבית הם דווקא מתעלמים

עקיבא לם | עודכן:16/11/2021
תמונה כלליתהשלכת בקבוק תבערה על רכב יהודי בכביש המנהרות בחודש שעבר
כמי שגדל בקריית ארבע תמיד תהיתי מה מקור הסלידה האובססיבית של השמאל מחברון - עיר האבות, אחד משלושת אתרי המורשת שהתלמוד טען שאומות העולם לא יוכלו לערער או להרהר על אחיזת ישראל בהם, לצד הר הבית וקבר יוסף (בדיעבד, יוכלו גם יוכלו). חברון תמיד הייתה מיקרוקוסמוס של ההתנחלויות. הסכסוך הציוני-פלסטיני בזעיר אנפין. מתוך סקרנות החלטתי להצטרף לסיור של "שוברים שתיקה" בחברון, הסמוכה לבית ילדותי, ממשקפיים שמאליות. השנה הייתה 2014, אבל בסיור דיברו כאילו אנחנו ב-2003-2002, שיא האינתיפאדה השנייה. זה כל מה שהמדריכים התמקדו בו.
הרחוב המרכזי בחברון, רחוב השוהדא (או דוד המלך, תלוי מי מדריך את הסיור) היה נטוש. דלתות בנייני הרכבת ננעלו בהלחמה כחלק ממאמצי צה"ל להרחיק את המחבלים והפורעים. בשוברים שתיקה כינו זאת "טרנספר שקט". בנקודה מסוימת עצר המדריך ואמר בהתרגשות: "זוכרים את המתנחלת שקיללה את האישה הפלסטינית וקראה לה שרמוטה? זה היה ממש כאן".
הכול היה נכון, אבל חצי אמת תמיד גרועה משקר. כי הסיור התמקד ב-3% מכלל העיר חברון, המשתרעת על שטח עצום. הוא התמקד באמצעים שהפעיל צה"ל – אבל השכיח את העובדה שמדובר היה בשנים הקשות ביותר של הטרור הפלסטיני ובאחד המוקדים החריפים של הסכסוך.
ספרתי אישית את כל התקריות מראשית נובמבר ומתברר שבשבועיים האחרונים בלבד היו 80 (!) תקריות שבהן פלסטינים יידו אבנים לעבר יהודים. להזכירכם, אשר פלמר ובנו יהונתן קיפחו את חייהם בתקרית כזו
לאחרונה הגיעה חצי האמת גם לשלטי החוצות באיילון. "גנץ, בר-לב, אלימות מתנחלים – לא במשמרת שלכם", קראו בשוברים שתיקה. זו לא הייתה יוזמה נקודתית אלא חלק מקמפיין. בשבועות האחרונים מתריעים בארגוני השמאל מפני גל אלימות של מתנחלים כלפי פלסטינים. רק לפני כחודש קראה כאן מנכ"לית "שלום עכשיו" שקד מורג להיזהר מפני אלימות המתנחלים ודרשה לכרוך את "הבורגנים מאורנית" יחד עם "המתפרעים מקומי אורי". אתמול הציג כאן פעיל "בצלם" אייל הראובני את המתפרעים היהודים כחזות המדינה כולה. כאילו זה לא הספיק, בדו"ח שלו הוא מגדיר את ישראל מדינת "אפרטהייד".
אלא שבמקרה חשף השבוע העיתונאי שחר גליק נתונים רשמיים של מחוז ש"י על הפשיעה היהודית מול פלסטינים. לפי המשטרה, פשעי תג המחיר צנחו ב-60%. מה שמורג הגדירה בזמנו "הסתערות חמושה", מוגדר על ידי המשטרה כ"חיכוכים". מתברר שגם כאן הייתה ירידה משמעותית – 20% פחות מקרים מאז פרסום הנתונים בשנה שעברה. במספרים מוחלטים, אגב, התבהלה נראית מגוחכת עוד יותר: שבעה (!) מקרים בלבד של תג מחיר, 21 חיכוכים.
אלימות היא בוודאי פסולה, אבל מילים ואפילו צווי הריסה לא הורגים. כדורים, פצצות ומטענים – כן. כשמציגים צד אחד של הסכסוך כאלים וברברי ונמנעים מלהביט את הצד השני יוצרים תמונה מעוותת. הנה הצד השני: הארגון הוולנטרי "הצלה ללא גבולות" מעדכן על בסיס שוטף בתקריות ביהודה ושומרון. ספרתי אישית את כל התקריות מראשית נובמבר עד לרגע כתיבת שורות אלו. מתברר שבשבועיים האחרונים בלבד היו 80 (!) תקריות שבהן פלסטינים יידו אבנים לעבר יהודים. להזכירכם, אשר פלמר ובנו יהונתן קיפחו את חייהם בתקרית כזו.
וזה לא הכל: חמש פעמים בתקופה הזאת יידו פלסטינים בקבוקי תבערה, בדיוק כמו זה שגרם למותה של הילדה אדל ביטון. שני מטענים הושלכו לעבר חיילי צה"ל ובשתי תקריות נוספות ניסו מחבלים לחצות מחסום כשהם נושאים עליהם סכין.
תמונה כללית
עקיבא לםדניס ויסלפו
יש כאן סכסוך. הוא מדמם, כואב ואכזרי. אבל כמו לטנגו, יש לו שני צדדים. לצערי, שוברים שתיקה, בצלם, שלום עכשיו ושאר ארגוני השמאל הפוסט-ציוני רואים רק צד אחד כאשם. הם נוקטים אותה פרקטיקה נלוזה מהסוג שראיתי במו עיניי בסיור בחברון: מתמקדים ב-3% מהסכסוך כדי להכתים את כל מדינת ישראל.
לא משנה להם שכל ממשלות ישראל האחרונות התעלמו באופן גורף מבנייה בלתי חוקית פלסטינית ולא אכפו אותה, ולא אכפת להם שהן נמנעו מלאשר בנייה יהודית מחוץ ליישובים כדי להשאיר פתח לפרטנר הדמיוני שיבוא. מדינת ישראל בעיניהם היא דמון שרק רוצה לגרש ערבים. מרוב שהם רואים בנו – המתנחלים, היהודים, המדינה – אשמים, הם לא מסוגלים לראות את האלימות הערבית.
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com
פורסם לראשונה: 10:24, 16.11.21
לכתבה זו 39 תגובות
הוספת תגובה
39

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
25.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

עובדה , מחצית היהודים גרים בארה״ב אירופה קנדה או אוסטרליה ושאר העולם, לכולם אזרחות ורובם הגדול מסודר מאוד

comment-2-comment

על פי כל דין בינלאומי שטחי יהודה ושומרון אינם כבושים אלא שטחי מחלוקת לא היה מעולם ריבון בשטח גדה מערבית עד לגבול 67. שטח זה נכבש ע''י ירדנים ב-48 ואנחנו מהם ב-67. ב-96 נחתם הסכם שלום עם ירדנים. זה הכל...... לא שאין בעיה עם אוכלוסייה מקומית, שנקראה די בהצלחה ע''י גנרלים מק.ג.ב "פלסטינאים", אבל זה סיפור אחר

24.

ישראל היא לא דמון, אבל ישראל מאפשרת את זה בשמחה. חיילים עומדים בצד בזמן שנוער הגבעות שלכם מרביץ לפלסטינים ופעילי שמאל ולפעמים אפילו משתתפים. וכן רואים את זה בסרטונים.

23.

"שוברים שתיקה" אינם מייצגי השמאל, אלא קבוצה קיצונית מהשוליים של השמאל. בדיוק כפי ש"נערי הגבעות" לא מייצגים את כלל הימין, ואף לא את כלל המתנחלים. עקיבא היקר, אתה מדבר על הכללת חברון על סמך 3%, אך כולל בשמאל את מי שרוב מוחץ של השמאל לא מחשיב בכלל כשמאל ישראלי, אלא כימין פלסטיני...

22.

כל המדינה מגויסת כדי להגן על המתנחלים, ואחנו עושים עבודה טובה בסך הכל. האלימות בחברה הערבית הגיעה גם ליהודים ועכשיו לא מפסיקים לדבר עליה - אם תרצה אלוהימה אולי גם נתחיל לעשות משהו בעניין. אף אחד - אף אחד - לא מגן על התושבים הערבים של השטחים הכבושים ובפרט שטח C. חייהם רכושם וכבודם בסכנה כל יום, כל היום. אסור להם להגן על עצמם, אסור לה לבנות בתים אסור להם לעבד את אדמתם. ההתקפות עליהם יום יומיות גם אם בynet לא מדווחים. שלושת האחוז הפורעים לא היו יכולים לפעול אפילו יום בלי גיבוי מלא של הצבא והממשלה

21.

סביר להניח שכתבות שהחלו לצוץ בחול על צעירים יהודים ששורפים עצי זית קשורה לעניין הזה...

20.

comment-2-comment

ובגלל זה את גרה בארץ ישראל ביפו?

19.

שתי מערכות משפטיות על שתי אוכלוסיות באותו שטח (במקרה שלנו גם מניעת אזרחות) - זה הבסיס ההגדרתי המשפטי לאפרטהייד. עכשיו בוא תראה לנו - איך אין אפרטהייד בשטחים הכבושים... בהצלחה.

comment-2-comment

18.

בבית עין שברו לפועלים פלסטיניים במטעים של ראש צורים את הרכב. המשטרה לא עצרה למרות שידוע מי המחבלים בסיפור. וככה זה נמשך - דוגמאות לא חסר.

17.

כנראה כסף מניע את העולם הזה של הפייק ניוז מעניין מה מניע את אותם שמואלנים שחיים כנראה מהשחרת ישראל.. מעניין אם מקבלים תלוש ממישהו...או נסיעות לחו"ל ...

16.

ונאטום את הכביש הראשי המוביל לשם. איזה אחוז מקרית ארבע זה תופס? אפשר להתאמץ שזה לא יעלה על 1% בודד ובלבד שלא נשכח לאטום את כל החנויות שבדרך. מסקנה : אתה מגוחך. למה? כי בגן, תמיד היו ילדים יותר גדולים שהיו שמים את שתי האצבעות שלהם מול העיניים שלך, במרחק כמה מילימטרים וטוענים : "אני לא נגעתי בך, אתה אל תיגע בי." ומה אבי עליו השלום אמר לי, איך להתייחס למצב? לא משנה מי יותר חזק, פעם אחת תזיז את הראש שלך הצידה ותתקע לו שתי אצבעות חזק בשתי העיניים עד שהוא יצרח, והוא יחפש קרבן קל יותר בפעם הבאה. ומנסיון, אם אתה טובל את האצבעות בפה שלך עד שהן מבריקות מרוק ורצוי עם כמה בועות, זה עובד הכי טוב. מסקנה מר עקיבא לם הנכבד : שמור על העיניים שלך מכל משמר, גם אם הן מהוות רק אחוז בודד משטח גופך.

15.

זו לא דעה, זו הסתה. דעתך יכולה להיות שמה שהם עושים מציג ככה את ישראל. שזה שונה מאוד מלומר שזו מטרתם!!! אתה מפלג את העם.

14.

13.

כמה יהודים נהרגו בגדה וכמה פלשתינים? אותך או את ילדיך אם יש לך הוציאו באמצע הלילה מהמיטה כשנשק מכוון אליך? מספר ההתנפלויות של מתנחבלים על פלשתינים השנה הרבה יותר גבוה משנה שעברה. אז איזה מין סטטיסטיקה אתה מביא? הרי כמעט כל יום צה"ל רוצח פלשתיני בגדה. אז על מה אתה מדבר. שכחת גם לומר שרחוהב השוהדה נסגר בגלל מתנחבלים שהחליטו להתיישב בלב חברון. שלפלשתינים שם אסור לנוע במכוניות רק מאה אדוני הארץ המתנחבלים טסים להם ברחובות הריקים במכוניות פאר. אתה מעוות את העובדות. צא מהשטחים.

comment-2-comment

הפלסטיני אינו אזרח המדינה, חי בשטח הרשות הפלסטינית או בשטח שלא סופח לישראל והיהודי האזרח מקבל את כל שירותיו מהמדינה... לזה קוראים דמגוגיה! מדינה שבה אזרחים יהודים וערבים הם שווי זכויות = דמוקרטיה

12.

comment-2-comment

11.

ואין מייצגת טובה כמו חברון, שנקנתה בכסף. השמאל הפוסט ציוני בוחר בדרך הקלה, הכנועה וזו שמכניסה אותו לחוגים ה"נכונים" (=האנטישמים) בעולם ומכניסה לו כסף רב מאותם אנטישמים.

10.

נו באמת - תקרא את מה שכתבת (אולי אם תחליף ימין בשמאל יעזור לך להבין שאתה לא טוב יותר ממי שאתה בא לנגח)

9.

יש הרבה צדק בדבריך, אבל באמת - מאמר מוטה בטירוף. מעניין אותך לדעת למה אני חושב כך? צור קשר: eits at walla dot com

8.

אבל אני מסכים עם כל מילה שלך לגבי הצביעות של ארגוני השמאל. מבחינתם הפלסטינים הם ל"ו צדיקים, קורבנות מסכנים ותו לא. זה מה שמוכר בחו"ל ומביא להם עוד תרומות

7.

השונאים תמיד יבקרו בצורה חד צדדית. חברת הקונגרס טלייב, שונאת ישראל מקצועית, לעולם לא תבקר את החמאס, לעולם לא תגנה פיגועים נגד יהודים ולעולם לא תבקר את אירן והצהרותיה להשמדת ישראל. ממנה אפשר לשמוע רק כמה ישראל רעה ואכזרית. לכן ברור שהקרב באו״ם אבוד מראש. ישראל היא המדינה היחידה בעולם שגונתה פומבית על יחסה לנשים--- לא אירן, בה נשים הם רכוש, לא סעודיה בה לנשים אין כלל זכויות, לא אפגניסטן בה לכלבים יש יותר זכויות מנשים -- ישראל! רק ישראל גונתה על יחסה לנשים ע״י האו״ם -- אחת המדינות היחידות בעולם שהונהגו ע״י אשה..... נשמע לכם משוגע? כן. זה משוגע-- אבל כשמכניסים את השנאה לישראל למשוואה, השיגעון הזה מקבל הסבר רציונלי. האובססיה נגד ישראל היא מחלת שנאה. ובשנאה לא נלחמים במילים כי שנאה מובילה אתם יודעים בדיוק לאן.

6.

ב"עיתון" הארץ מדי יום, ובערוצי ה"מיינסטרים", שעבור חלקם אנחנו משלמים. כל זה בזמן שיש מלחמת חמולות בסורוקה לא פחות וכבר ברור שערבים נכנסים אל תוך הקו הירוק חופשי ומשתלטים על שטחים. האנשים האלו לא שמאל, הם שונאי ישראל וכך צריך להתיחס אליהם.

5.

מה הקשר של האלימות הפלסטינית להתעללות, פוגרומים, גניבת קרקעות ועקירת מטעים של המתנחבלים היהודים שעושים זאת תחת הגנה של הצבא הישראלי ה"מוסרי" בעולם.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

"לא מובא למעצר"?? להסתתר מאחורי מילים? כמה הרוגים יש בצד הערבי מידי "המתנחלים"? כמה הרוגים יש מצד "הערבים"? גניבת קרקעות ? מאיפה אתה ממציא נתונים כוזבים כאלה? אנשים כמוך "המוכרים נשמתם בעבור "בצע כסף" עליהם נאמר, חלאות ללא בושה! תעבור לחיות בצד השני של המתרס, נראה כמה זמן תתקבל שם בברכה. אידיוט!!!

4.

comment-2-comment

3.

עצוב שעד כה כולם בYNET ושאר ערוצי המיינסטרים נוטים רק לשמאל ולשנאה עצמית. יישר כח עקיבא!!

2.

תודה לך עקיבא

comment-2-comment

1.

היה זה ברל כצנלסון, אחד מאבות תנועת העבודה ההסטורית שהזכיר עוד לפני כמאה שנה כי רק בעם היהודי נוצר מצב שבו מתוך העם עצמו קמים אנשים שרואים את ייעודם בחיים בהזדהות מוחלטת עם האוייב הערבי דאז, ואוסיף - הפלשטנאצי דהיום. חלק מפלשטנאצים ביהודה ושומרון מנסים לרצוח יהודים שהתיישבו בשטח ארץ ישראל על בסיס יומיומי ורק השב״כ, צה״ל ושאר כוחות הבטחון המוסמכים עומדים מולם בגבורה.

comment-2-comment

אז יש כאן "ימני אוהב ישראל" שקורא לשמאל "נאצים" וזה מפורסם... זהו שכחנו שזה קריאה לאלימות והסתה לרצח?

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה