פגרים זרוקים, צואה ואלימות: המאבק למען בעלי החיים במשק ברשפון | תיעוד

עשרות פעילים מקבוצת המחאה הלא אלימה - Meat The Victims נכנסו למשק פרטי ברשפון כדי לתעד את מצב בעלי החיים במקום. התוצאה: תמונות המציגות פגרים ליד בעלי חיים, עגלים שרובצים בצואה ושתן וכבשים עם עטינים מודלקים, לצד אלימות כלפי הפעילים ופגיעה גם בציוד הצילום של ynet. תגובת בעלי המקום: התנאים במשק טובים, ולא הייתה שום אלימות כלפי הפעילים. תגובת משרד החקלאות: נצפו ליקויים בפעילות המשק ועבירות על נוהל פינוי פסדים (פגרי בע"ח). צפו, וגלו בעצמכם מה מסתתר מאחורי תעשיית הבשר

שלומית שרביט ברזילי | פורסם:10/10/2021
הכתבה הבאה מציגה מספר דילמות שנעות בטווח החמקמק בין מוסר, חוק וצדק, מראה תמונות קשות של מציאות שרובנו היינו מעדיפים שלא לדעת שקיימת, ומאתגרת אותנו לחשוב כיצד הבחירות היומיומיות שלנו קשורות לסבל או לכאב של אחרים.
צפו בכתבה המציגה את הנעשה במשק פלש ברשפון:
(צילום: חגי דקל | עריכת וידיאו: רותם שבתאי)
תהייה ראשונה - כיצד הייתם מגיבים אם מישהו היה חודר לשטח הפרטי שלכם עם מצלמות, ומתעד מצב שלדעתו הוא התעללות בחסר ישע? ושנייה - האם יכולתם לשבת בשקט ולא להגיב בשעה שמישהו מקלל, מכה אתכם או משפריץ עליכם בעוז עם זרנוקי מים?
פעילי קבוצת המחאה הלא אלימה "Meat The Victims" אתגרו את עצמם בדיוק למצב כזה כשחדרו לאחרונה למשק פלש ברשפון, במטרה לתעד את התנאים שבהם מצויים בעלי החיים במקום.

"כדי שכולם יוכלו לראות"

"כבר משנת 2013 התקבלו תלונות מתושבים ביישוב על ריחות קשים וקולות של חיות במצוקה. אנחנו מתעדים את המקום מאז בהזדמנויות שונות והפעם החלטנו להיכנס למשק, לצלם ולהעביר בשידור חי את הנעשה במקום, כדי שכולם יוכלו לראות", מסבירה יסמין בן צבי, פעילה בקבוצה הישראלית, הפועלת בשיתוף פעולה עם קבוצות דומות נוספות ברחבי הגלובוס.
"אנחנו מקפידים להימנע מאלימות בכל צורה, ידענו, מפעולות קודמות בארץ ובעולם, שאנו עלולים להיפגע אבל הקפדנו, בפעולה הזאת ובאחרות, רק להגן על עצמנו בתנוחה עוברית עם ידיים מעל הראש, ובלי להגיב בחזרה", מוסיף איתי כהן, פעיל אחר בקבוצה, המציינת בימים אלו שנתיים לפעילותה בישראל.
"בשעת בוקר נכנסו אליי למשק עשרות בני אדם והבהילו את בעלי החיים", מספר צביקה פלש, בעל משק פלש ברשפון העוסק בפיטום עגלים וטלאים לטובת תעשיית הבשר. פלש טוען כי כניסת הפעילים למתחם הטלאים הקטנים פגעה בהם והביאה למותם של ארבעה טלאים קטנים.
צילום: פעילי Meat The Victims"בצד אחד מלא מלא טלאים חמודים. צד שני, ערימה של חרא עם פגרים של טלאים". (צילום: פעילי Meat The Victims)
הפעילים מספרים סיפור אחר, הם מציגים תמונות שבהן הטלאים המתים היו מצויים במקום עם הגעתם, ומסבירים שזו עדות אחת, מתוך רבות לדבריהם, לטיפול הלקוי בחיות במשק הזה.
העדויות הנוספות שהפעילים צילמו, התקבלו למרות שעובדי המקום ניסו למנוע מהם, בדרכים אלימות, לתעד. בכתבת הווידיאו ניתן לראות את עובדי המשק מנופפים בפגרים של טלאים מתים מעל ראשי הפעילים, מאיימים עליהם עם אתי חפירה (פעיל אחד שבר צלע וסדק את השנייה, אחר פונה באמבולנס עם חשש לזעזוע מוח ושתי צלעות שבורות), משפריצים עליהם בזרנוקי מים תעשייתים ומקללים אותם.
"זה היה פשוט קשה נפשית ופיזית. התיישבנו שם כדי לצלם ואיך שנכנסו, הגיעו זרנוקי המים, הבעיטות, הקללות והאלימות הקשה", מספרת הפעילה ליאת חכימי. "אחד העובדים של המקום הגיע עם גופה של טלה, הניף אותה מעל הראש שלנו ואמר שאנחנו רוצחים בעלי חיים. היה תוהו ובוהו, ממש גיהינום".
בזמן שחלק מהפעילים נמצאו בתוך המשק, מחוץ למשק, במקום חוקי וציבורי, הציבו פעילים נוספים שולחן עם אוכל והזמינו את העוברים ושבים לארוחת טעימות מהצומח, לצד השולחן הוצב מסך שהציג בשידור חי את הנעשה בפנים. אחד מהשכנים יצא מהמשק, ניגש בכעס לשולחן והפך אותו על כל תוכנו.

"אני אהרוג אותך"

לשאלה מה הייתה התגובה לכניסת הפעילים ענה פלש: "אני, שום אלימות", והצהיר מול המצלמה: "צלצלתי לאשתי וביקשתי אותה שתזמין משטרה. לא הייתה שום אלימות". הצילומים מעידים אחרת, פלש הונצח, בין השאר, צועק על אחת הפעילות "אני אהרוג אותך", כשבידו האחת צינור ברזל ובשנייה פגר טלה.
צילום: פעילי Meat The Victims"אני, שום אלימות". (צילום: פעילי Meat The Victims)
צילום: פעילי Meat The Victims"אף אחד פה לא הכה אף אחד. לא הייתה שום אלימות". (צילום: פעילי Meat The Victims)
כשהקשיתי ושאלתי שוב "אף אחד לא הכה אף אחד? לא הייתה אלימות?", נעניתי: "אף אחד פה לא הכה אף אחד. לא הייתה שום אלימות".
אלעד טייב, פעיל ב-"Meat The Victim", מספר בעודו שוכב באמבולנס: "אחד מהעובדים של המקום החליט שהוא צריך לבעוט לי בראש, אני עם סחרחורות. הוא ממש הרים עליי את חפירה. הוא דרך עליי, כאילו הוא שבר כוס בחתונה, דרך לי על כל הצלעות".
אז מה מסתתר שם במשק שמצדיק הפעלה וספיגה של אלימות? מדוע מוכנים בני אדם (מכל הארץ, מגיל 20 עד 70, בעלי תחומי עניין שונים לחלוטין וחיבה משותפת לבעלי חיים) להיכנס לשטח פרטי של אדם אחר ולספוג את מה שיגיע, בלי להגיב?
"אם אתה מתעלל בבעל חיים אחד, אז אתה סדיסט, אז דינך עד שלוש או ארבע שנות מאסר. אם אתה מתעלל במאות, או אלפים, או אפילו מיליונים, אתה איש עסקים לגיטימי, עם עניבה, שבא למשרד כל יום. זו הבעיה ואנחנו באנו להעלות את הדבר הזה לתודעה. את האלימות הממוסדת, המתועשת, שמתרחשת כל יום ושלא מדברים עליה".

"הם מסתירים סוד גדול"

פעולות המחאה של Meat The Victims, מסתיימות בעולם ובישראל, במשא ומתן בין הפעילים לבעלי המשק, ובמסגרתו הם מוכנים לעזוב את המקום, בתנאי שיקבלו בעל חיים אחד או יותר שאותם יעבירו לחוות חופש. הפעם התנאי ליציאתם היה הכנסת צוות הצילום שלנו לתיעוד המקום.
המשטרה תיווכה והעסקה אושרה: ניכנס לצלם לעשר דקות עם אחת הפעילות שתסביר לנו מה הם הליקויים לדעתה בטיפול בחיות. יצאנו לסיור שבו צילמנו כמסוכם את המשק. בדרכנו החוצה אחד המלווים מבני היישוב, לעיני השוטרים ההמומים, לקח מהצלם שלנו את המצלמה, רץ איתה למקום מרוחק יותר ושבר את כרטיס הזיכרון שבתוכה.
"לא סתם הם שברו לכם את כרטיס הזיכרון. לא סתם הם לא רוצים להראות צילומים ממה שקורה בפנים", מסביר רונן בר, פעיל בקבוצה. "הם מסתירים סוד גדול, והסוד הוא שזה מקום שבו הדבר היחיד שקובע זה הגרוש של הלירה. אם אתה מתעלל בבעל חיים אחד, אז אתה סדיסט, אז דינך עד שלוש או ארבע שנות מאסר. אם אתה מתעלל במאות, או אלפים, או אפילו מיליונים, אתה איש עסקים לגיטימי, עם עניבה, שבא למשרד כל יום. זו הבעיה ואנחנו באנו להעלות את הדבר הזה לתודעה. את האלימות הממוסדת, המתועשת, שמתרחשת כל יום ושלא מדברים עליה".
לאחר שהופר ההסכם, הפעילים חזרו תוך דקות אחדות פנימה למשק, וסירבו להתפנות עד שניכנס לצלם שוב. שוב תיווכה המשטרה הסכם. מצוידים בכרטיס זיכרון חדש, נכנסנו לסיור מודרך (שני) במקום.
צילום: פעילי Meat The Victimsהאימהות עם עטינים מלאי חלב (צילום: פעילי Meat The Victims)
צילום: פעילי Meat The Victimsמנגד הטלאים שותים ממיניקות (צילום: פעילי Meat The Victims)
בצילומי הפעילים מופיע תיעוד קשה לצפייה - מתחם הטלאים הקטנים נתחם בצידו האחורי בחומה קטנה, ומאחריה מתנשא תל של צואת בעלי חיים ועליו פגרים של טלאים במצבי ריקבון שונים.
"יש פה בצד אחד מלא מלא טלאים חמודים. בצד שני, ערימה של חרא עם גופות של טלאים", מסביר אחד הפעילים בתיעוד הלייב שלו מהפעולה. "אפשר לראות בבירור שהם פשוט זורקים פה טלאים שמתו. פשוט זורקים אותם לפה, לתוך החרא. בוודאות זה לא כשר",הוא נסער. כשאנו נכנסנו לתעד, הפגרים הללו נעלמו.
עם זאת המצב הקיים נותר בעינו, כפי שמתאר בר: "את נכנסת למשק ואת רואה המון טלאים קטנים, קטנים, קטנים, שאין להם את אמא שלהם, אז הם מוצצים פטמות מלאכותיות כאלה. הם יונקים, כמונו. הם צריכים את החום של אמא, הם צריכים את האהבה הזאת", הוא מסביר. "מקום כזה מתועש, את רואה שאין בו שום גירויים, שהוא משעמם לחלוטין והדבר היחיד שנותן להם קצת חום ואהבה, זו אותה פטמה מלאכותית".
כשבעל המשק צביקה פלש נשאל מה לגבי איזשהו גירוי מוחי או שעשוע? הוא השיב: "אין להם שום גירויים מוחיים. הם מקבלים אוכל בזמן, מים בזמן, זה האיכות חיים של בעל חיים, וטיפול וטרינרי כמו שצריך".
"אתם מבינים שהתינוקות שלהן פה? הן שומעות אותם, מריחות אותם והן לעולם לא יוכלו לראות אותם או לגעת בהם. זה כל כך אכזרי לעשות דבר כזה".
וכמה זמן הם מאריכים חיים? פלש: "עגלים עשרה חודשים ואז לשחיטה, וטלאים חמישה חודשים. והאימהות, עד שהן ממליטות. אם הן לא נכנסות להיריון, גם כן הולכות ל...". בין מכלאת הטלאים הקטנים לאימהות ישנו מרווח של כשני מטרים בלבד, ובעוד עטיניהן של האימהות גדושים בחלב, הטלאים כאמור שותים חלב פרה, מפטמה מלאכותית. "אפשר לראות כאן את העטינים של הכבשים שרק המליטו, הן מלאות חלב ויש להן דלקות עטין", מסבירה בן צבי. "אתם מבינים שהתינוקות שלהן פה? הן שומעות אותם, מריחות אותם והן לעולם לא יוכלו לראות אותם או לגעת בהם. זה כל כך אכזרי לעשות דבר כזה".
למה לא משאירים את הטלה יחד עם האמא פלש: "כי כל אחת ממליטה שתיים ושלוש, אחרת הם ימותו. יש פה תאילנדי שמטפל בהם והם עוברים למיניקות ושותים מהמיניקות. הם לא יכולים לשרוד אם האמא שממליטה שניים או שלושה, בקושי מטפלת באחד. אין להן גם חלב מספיק, כי זה כבשים מזן לא של חלב, זה זן רק של להמליט ולדות".
אחד הדברים שקשה היה להתעלם ממנו הן שקתות המים של החיות במשק, שהיו מלאות בירוקת. המים עצמם היו עכורים ומלאים לכלוכים שצפים בהם. כל כמה זמן מחליפים מים? פלש: "כל שבוע מנקים אותם, פשוט העגלים באים, כשהם אוכלים את האוכל הם מכניסים את הפה, והם לא מחונכים והם שוטפים את הפה שם בפנים, ואז אנחנו מנקים את זה, כל שבוע המים מתנקים".
צילום: פעילי Meat The Victims"כל שבוע המים מתנקים" - שוקת במשק פלש ברשפון (צילום: פעילי Meat The Victims)
מה לגבי הצואה והשתן? פלש: "איפה את רוצה שהם...הם יושבים בצואה. זה עגלים גדולים והשתן שלהם בא בכמות מאוד גדולה וגם הצואה. ואם ראית טוב, יש שם ונטילטורים מאוד גדולים שכל הזמן מייבשים את זה. הזבל שם יבש לגמרי". לא מדויק. פלש: "מדויק לגמרי". לא הייתי דורכת שם. פלש: "את לא צריכה לדרוך, אין לך מה לחפש שם".
צילום: פעילי Meat The Victims"אף יונק לא עושה שתן וצואה איפה שהוא אוכל" (צילום: פעילי Meat The Victims)
צילום: פעילי Meat The Victims"הזבל שם יבש לגמרי". (צילום: פעילי Meat The Victims)
בן צבי מוסיפה: "אף יונק לא עושה שתן וצואה איפה שהוא אוכל, והם אומללים, אין להם ברירה אחרת. יש ונטילטור, אבל הם בתוך הרים של שתן וצואה. יש פה כמה עגלים עיוורים. זה נראה כמו קטרקט, אבל זה בגלל האמוניה, אומללות לחיות ככה כל החיים. הם גורים קטנים שרוצים לשחק בדיוק כמו כלבים. הם שבורים לגמרי", היא נזעקת.

"לא נגד בני האדם - בעד בעלי החיים"

"מאוד חשוב לנו שאנשים יבינו שאנחנו לא נגד האנשים שנמצאים פה, אנחנו פשוט בעד בעלי החיים האומללים האלה, שלהם באמת אין אף אחד חוץ מאיתנו", מדגישה בן צבי.
"אנחנו בעצם רוצים שאנשים יראו מה עומד מאחורי ה'שוק טלה'. שנים שאנשים מתעדים פה וכל הזמן מראים את אותם דברים. הגופות, המחלות ריאה, הפטריות, המים העכורים, השתן והצואה שהם נמצאים בתוכם. כלום לא משתנה, וזה חייב להיפסק".
"אין לי מה להסתיר. המשק שלנו הוא נקי, מטופל על ידי וטרינר בצורה מסודרת, פעם בשבוע יש רופא שבא, עובר עליהם, אנחנו מטפלים בכולם וכולם בריאים, ואם הם לא בריאים, אז אנחנו מטפלים בהם, זה הכול".
אבל יש עניין של היצע וביקוש, לא? בן צבי: "אם אנשים היו יודעים את האמת, אז כנראה שהתעשייה הזאת כבר הייתה נראית אחרת, או מצטמצמת משמעותית. התעשייה דואגת ומשקיעה המון המון משאבים כדי שלא נראה את האמת, כדי להציג לנו מצגי שווא בפרסומות, על האריזות הדוממות והשקטות בסופרים, אבל זו האמת. למה הם מסתירים? למה הם שברו לכם את הכרטיס זיכרון? מישהו שאין לו מה להסתיר והכל תקין, לא עושה דברים כאלה. אז אנחנו באים בסך הכל להראות את האמת כדי שהציבור יוכל לקבל החלטה מושכלת 'אני מוכן לקחת בזה חלק, כן או לא'? רוב האנשים הרי לא מוכנים לפגוע בבעלי חיים, אבל כל פעם כשאנחנו קונים סטייק עגל או סטייק טלה אנחנו בעצם מממנים את הדבר הנוראי הזה".
"אין לי מה להסתיר", מסכם נחרצות צביקה פלש. "המשק שלנו הוא נקי, מטופל על ידי וטרינר בצורה מסודרת, פעם בשבוע יש רופא שבא, עובר עליהם, אנחנו מטפלים בכולם וכולם בריאים, ואם הם לא בריאים, אז אנחנו מטפלים בהם, זה הכול".

אפשר גם אחרת

כדי לקבל מושג על אופן טיפול אחר בחיות משק, הצטרפנו לקבוצת הפעילים בביקור במקלט השיקומי "להתחיל מחדש", חווה המתקיימת מתרומות של חובבי בעלי חיים.
מיטל פורסטר, מנהלת תפעול ב"להתחיל מחדש", מסבירה: "אנחנו מחלצים בעלי חיים ומשקמים אותם, בעיקר חיות משק, חלק מהחיות הגיעו מתעשיית הבשר והחי והיו בדרך לשחיטה".
"כאן אין שום עבודה של בעלי חיים. כבשה יכולה לחיות עד 12 שנה, אולי יותר אפילו, ופרה עד 20 שנה. כל בעלי החיים הזכרים מסורסים ולכן הם לא מתרבים כאן, אבל מי שהגיעה בהריון, שזה בדרך כלל קורה, ממליטה כאן ונשארת עם הגור שלה, צמודה אליו, אנחנו לא מפרידים".
אחת לכמה זמן מחליפים פה את המים? פורסטר: "כל יום. כל יום מנקים את המים עם סקוצ', עוברים על כל השקתות לבדוק שהו נקיות ושהמים לא חמים מדי. מגיעים לפה כל יום לפחות חמישה מתנדבים ומנקים פה הכול, אצל הכבשים, אצל העיזים אצל כולם".
אצל הפרות הבנתי שיותר קשה לנקות כי יש הרבה מאוד שתן וצואה, איך מתמודדים שם? פורסטר: "עושים שרירים ועובדים יותר קשה. זה גם כושר וגם טיפול בבעלי חיים, פשוט נהנים מזה, וגם שם מנקים, אם זה ידנית או עם טרקטור, מנקים להם".
לכל בעלי החיים יש כאן שמות? "לכל אחד יש שם, לכל אחד יש אישיות, עמוד שדרה, הם כל אחד עם אופי משל עצמו ונשמה משל עצמו".
צילום: פעילי Meat The Victims"מחאה בלתי אלימה שינתה חוקים בהיסטוריה כבר פעמים רבות בעבר". (צילום: פעילי Meat The Victims)
את התמונות הקשות במיוחד העברנו למשרד החקלאות, בבקשה לתגובה שתבהיר האם היו כאן עבירות בניהול המשק. בתגובה המורחבת (המופיעה מטה) מובהר שישנן עבירות שנעשו, אך הן אינן ברף הפלילי, כלומר, לא מדובר במקרה חריג או מזעזע במיוחד אלא בתנאים שכנראה קיימים בצורה זו או אחרת, גם במשקים אחרים.
התהייה השלישית והאחרונה היא בעצם מי עשה כאן עוול למי? האם הפעילים שפלשו למשק, תחום פרטי של אדם שמנסה להרוויח לחמו מחקלאות? האם עובדי המקום שהגיבו באלימות לפעילים? ואולי כולנו בכך שאנחנו ממשיכים לרכוש מזון מן החי שטופל בתנאים שאולי חוקית הם בסדר, אך מוסרית הם נתונים בספק.
אנטולי, פעיל בקבוצה, מסכם: "תראו למשל את התיעוד הזה של ההפרדה הטרגית והכואבת בין הטלה הרך לאימו. פשוט תראו ותשאלו את עצמכם מה אתם מרגישים בלב. אולי זה חוקי ואולי לא, החוק ניתן לשינוי, ומחאה בלתי אלימה שינתה חוקים בהיסטוריה כבר פעמים רבות בעבר. רק תתבוננו פנימה ותרגישו מה התמונות והקולות מעלים אצלכם בלב, האם זה משהו שאתם רוצים שימשיך להתקיים?".
תגובת משרד החקלאות: בסרטונים נצפו ליקויים בפעילות המשק, משרד החקלאות יפעל לתקנם באופן מיידי. יצוין כי אין מדובר בעבירות ברף הפלילי על חוק צער בעלי חיים. בנוסף, נראות עבירות על נוהל פינוי פסדים (פגרי בעלי חיים, שש"ב). לא ידוע לנו על תמותה חריגה במשק. המשרד ימשיך לעקוב אחר המשק.
המשרד רואה בחומרה כל הפרה של חוק צער בעלי חיים, וימשיך למצות את הדין בכל האמצעים העומדים לרשותו עם אלו העוברים על החוק. המקרה הועבר ליחידת הפיצו"ח במשרד החקלאות לחקירת המקרה. משרד החקלאות קורא לכלל הציבור לדווח למוקד המשרד על כל אירוע שעולה ממנו חשש לצער בעלי חיים, בטלפון: 6016*.
לכתבה זו 321 תגובות
הוספת תגובה
321

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
236.

מחאה לא אלימה מעבירה את המסר היטב. גם אני תומך בתנאי גידול נאותים. לא קונה את כל הקשקוש על אימא וגירוייים וזה אבל סבור שנחוצים תנאי גידול נאותים יותר, כמו מרעה טבעי. מוכן לשלם יותר על בשר וגם לצרוך פחות. גם עושה את זה בפועל

235.

דחוף להוציא אותם מי שם להציל ואצ אלו להאניש

234.

בואו נתרכז במה שבאמת חשוב שזה הגיהנום שעוברים בעלי החיים במשקים ובבתי המטבחיים רק כדי להגיע לצלחות שלכם בשביל 10 דקות הנאה. הדרך אולי לא נראת לכם אבל אין דרך אחרת לחשוף את מה שבאמת קורה במקומות האלה. גם שואת היהודים ועבדות השחורים היו חוקיים אבל ממש לא מוסריים, חוק ומוסרים הם שני דברים שונים אז עזבו אתכם מה חוקי ומה לא חוקי. אם אתם הייתם הקורבנות הייתם רוצים שיעשו הכל בשביל להציל אתכם.

233.

נראה איך הייתם מגיבים אם היו מתעללים ככה בכלב האהוב שלכם כשאתם מוציאים אותו כל יום לסיבוב החרבון והנביחות השכונתי שלו, ואז צולים אותו על האש.

232.

לכודים ומעונים רק כי יש אנשים שרוצים לאכול אותם כשאפשר לחיות נפלא כטבעונים

231.

מקווה ומייחל שהמקום ייסגר ASAP ובעליו וכל אדם הקשור למקום המזוויע הזה - ישלם מחיר קשה וכואב, אמן!!!

comment-2-comment

וגם אין גבול לטיפשות האנושית שמשפחת פלש המרושעת מציגה פה והמגיבים מטעמה!

230.

לפגוע בבעל חיים זה דבר רע, מאידך מהחקירות שעשיתי מצאתי שטבעונות היא תופעה שמתפרצת כתוצאה מבעיות פסיכולוגיות. חבל שמערבבים בין הערך הצודק של גידול בעלי חיים בצורה יפה לבין טבעונות-צמחונות.

229.

228.

כמה ליקויים.. איך לא הגיבו לאלימות הקשה כלפי בני האדם? רישפון = בושה לדראון עולם

227.

ומזוויע. ולמה? הרי יש תחליפי בשר וגבינות! צריך לסגור את כל המשקים האלה ולהעביר את בעלי החיים למקומות מקלט. העיקר שאומרים שהיהודים רחמנים....

226.

225.

224.

פשוט כתבה מעולה תודה שפירסמתם. עד שהצדק ינצח.

223.

קודם כל זה גרם לי תאבון ואני בדרך לעוד אנטריקוט. באופן כללי בכל דיר ורפת יש אחוז תמותה שהוא נורמלי ובנוסף הבהלה שהם גרמו לחיות באמת גורמת להתפרצות של דקוקסיה שגורמת להם למות,,,זה מתפרץ בהובלה או בבהלה...בקיצור לחבר'ה האלה שבאו לשם אין מושג בחיות

comment-2-comment

אתה פשוט אידיוט אמיתי

comment-2-comment

comment-2-comment

זה עושה לך את זה כשמתעללים בחלש? איזה אפס

222.

221.

220.

219.

אולי הגיע הזמן שיתחילו לפתוח תיק פלילי לכל מתעלל בבעלי חיים. צריך יותר עושים וקנסות

218.

הפרות והכבסים הם חיות בזכותנו ולא בזכות הטבע . אז מה נוכל לא לשתות חלב לא לאכול לאבני גבינות וגם חצי מהמזון של העולם מהביצים אז גם לא נוכל ביצים ולא עוף . לכול הפעלים לכו תתעסקו בעניינים שלכם . נמשיך לאכול בשר וחלב וכל מה שקשור לאכילת בעלי חיים .

comment-2-comment

217.

אתם נכנסים לתוך שטח פרטי, חצופים, משועממים, ברור שתקבלו מכות, זה לא מקום שלכם לכו הביתה, חיו ותנו לחיות.

216.

הפושעים לכלא להמון שנים ובתנאים הכי גרועים שיש.

215.

כמה ציני, עלוב ושפל מצד אנשי המשק להאשים את הפעילים במוות של החיות. צריך לסגור את המקום ויפה שעה אחת קודם!

214.

213.

יש לעמיד לדין את האלימים.

comment-2-comment

אלימות קשה.למה לכאורה אם זה מתועד?

212.

נוראי. צריך לגמרי להחרים את התעשייה הזאת. בעלי חיים חיים איתנו על אותו הכדור ואנחנו פשוט הורסים אותם.

211.

לא הבנתי המשטרה תיווכה בין אנשים שפלשו לשטח פרטי לבין המגדל??? מה פתאום הם נכנסים ככה? שיגישו תלונה ויגיעו שוטרים עם צו. פשוט בושה. אם הוא עובר על חוק בע"ח שישפט! אם לא הם מסיגי גבול ובמדינה אחרת החקלאי היה יורה בהם.

210.

comment-2-comment

ואתה אדוני כנראה שותף להתעללות, אם אתה עדיין צורך את גופות של בעלי חיים, ואת תוצריהם הגנובים.

209.

208.

יגיבו. הם באו מוכנים עם הכול, גם עם אוכל חלופי טבעוני. ברור שהכול מבוים. האם לגיטימי? זאת השאלה. האם לגיטימי לצלם שוד? זה מפריע לעבודה

207.

אני אעשה שינוי בחיי!

206.

comment-2-comment

פרובקצייה על מי? על הסבל של המסכנים הללו?

205.

הרפתנים האלימים צריכים לשבת מאחורי סורג ובריח. השגת גבול לצורך חשיפת עוולות היא דבר חיובי ואף יש תקדימים משפטיים בנושא. תחשבו מה אתם הייתם רוצים שיעשו בשבילכם אם הייתם במצב של המסכנים שעוברים גהנום תחת הידיים של בני הבליעל האלה

204.

לסגור את המשק במידי ולהגיש כתבי אישום שום חקלאי שמכבד את עצמו לא מתנהג ככה לחיות המשק בצורה מזוויעה

203.

202.

201.

תמשיכו לשקר לעצמכם סמרטוטים חובבי דם ודלקת

200.

199.

אם היו מכיניסים אותו לחודשיים לתא סגור של 2מטר על 2 מטר, בלי אסלה או בור ספיגה. והוא היה צריך לעשות את צרכיו על רצפת הבטון שעליה הוא ישן . כי ככה מרגישות הפרות. לא מאחל את זה לחקלאי ובטח גם שלא לפרות המסכנות.

comment-2-comment

חקלאי נותן חיים, כשהוא מגדל שעורה או אבוקדו. איזה חיים נותן רפתן? הוא לוקח חיים. ממש ההפך מחקלאי.

comment-2-comment

הוא שטן קטן

198.

השגת גבול פלילית נקודה.....

comment-2-comment

197.

אני מכיר את המשק המדובר כבר עשרות שנים, בעבר זה היה משק פרות לא גדול, והעובדים השתלטו על העבודה, כמו במאות משקים חקלאים אחרים. בשנים האחרונות כמות הפרות גדלה, והוספו כבשים, כעת מדובר במכונה משומנת של מחנות השמדה. בלי קשר להעדפת צמחונות על אכילת בשר, אין זכות מוסרית להמשך קיומם של רפתות כמו משק פלש.

comment-2-comment

יש לתבוע אותם תביעה המונית על התעללות בחסרי הישע ואלימות כלפי בני אדם

196.

לא יתכן שגוף כלשהוא ככל שיורכב מיחידים או עשרות אנשים יפלוש ללא צו בית משפט למשק חקלאי או לכל מקום אחר ללא היתר.המשטרה זומנה רק בדיעבד.הפעילים האלה רב הנסתר על הגלוי בפעילותם.אף אחד לא שאל את בעל המקום או הזהיא אותו.תארו לכם שמחר פורץ אחד או כמה לביתו של אחד מהפעילים.האם הדבר אינו מדווח למשטרה וזוכה לטיפולה.

comment-2-comment

יש זוועות שמתנוסס מעליהן דגל שחור ואם החוק לא מטפל בנן, מצווה להתנגד להן.

195.

אתם פעילים מוסתים על ידי אנשים רעים, תתביישו לכם, מי אתם בכלל שתכנסו לשטח פרטי, תשארו עם הגזר והחסה שלכם ואל תפריעו לנו להינות מבשר משובח, כל אחד יחיה איך שבא לו.

194.

193.

למכולת וראתה אותי בקופה וישר צרחה החלב זה לילדים ועוד אישה הסכימה.. נראה אתכם בלי מוצרי חלב, גלידות מעדנים, קפה, מקצפת..

comment-2-comment

comment-2-comment

192.

191.

190.

החיים איפה הרפובליקת בננות?????????. איפה משרד החקלאות? תלכו כולכם לאלף עזעזל חלאות

189.

וכמה הם משקרים בלי בושה, הסדיסטים האלה! הם פושעים מסוכנים, אני מקווה שהפעילים שהרביצו יגישו תלונה! מקצוע דוחה שיש להוציא מהחוק! מגדלים, תתקדמו לעידן הצדק, מפסיקים לרצוח בשביל הכיף!

188.

לאילו דרגות של התעללות והזנחה משק צריך להגיע כדי שמעשיו יחשבו לפלילים?

187.

מעניין כמה שילם האירגון המטורף הזה עבור פירסום העבירות הפליליות שלהם והלבנתן בסיוע התיקשורת . גילוי נאות בעקבות הכתבה ביקרתי במשק פלאש ברשפון ומצאתי משק מטופל לתפארת .כאשר פעילים מגיעים לאתר ולא מבינים מה הם רואים מוציאים מהקשרן תמונות ומקריינים לצידן הסבר דיקרי ומניפולטיבי מקבלים סרט שכזה בו פעילה מרכזית מדקלמת מנטרות .

186.

185.

comment-2-comment

184.

משפחת פלש היא בדיוק כמו סוחרי העבדים של פעם

comment-2-comment

ומשרד החקלאות - בעל אינטרסים כמו של חוואי הכותנה בעבר. כסף,( של מגדלים ושוחטים עשירים- דאבח, תנובה-אדום אדום. לובי פוליטי ( של החקלאים)

183.

מי אמר לכם להיכמס מפגרים

182.

181.

אכזריות בלתי נתפסת ובעל המשק מנסה ליפות אותה. הכל תלוי בבני האדם. ככל שיהיה פחות ביקוש לבשר כך תהיה פחות אכזריות. בעלי המשקים מתייחסים לבעלי החיים כאל מוצר שמניב כסף. הכל כסף. אין חמלה והבנה שזה יצור חי שסובל. השינוי הוא בידי בני האדם! בחרו בצמחונות או בטבעונות. היום יש שפע ומבחר מוצרים טעימים ובריאים.

180.

אין בעיה להצדיק כל אג'נדה שבעולם אבל גם אם אני אוכל בשר אז אני אוטומטית אתמוך בהתנהגות כזאת?

179.

178.

כולם חייבים לדעת מה קורה ולא להיות מושפעים מפרסומות שקריות

177.

פשוט שידע שהוא תומך באכזריות ורשע שהשטן לא ברא. שתבינו כן בניאדם אוכלים בשר , ויש דרכים מאוד מאוד מוקפדות ותחת תנאים ואכיפה חזקים באירופה שבהם אומנם אוכלים את החיות אבל עד שלוקחים אותם לצורך מאכל , נותנים להם את התנאים הטובים ביותר ומשתדלים להמנע בצורה הכי מירבית שיש מלגרום להם צער או טראומה. אבל בארץ מה שהולך זה רוע וגהנום ואכזריות מפלצתית כלפי החיות וזה כבר אסור , כולל אפילו ביהדות ממה שאני מבין (לא שאני דתי)

176.

צריך לעשות משהו במדינה כדי למגר את כל התופעה הזו. זה קורה בכל מיני מקומות לא רק ברשפון. יש התעלמות טוטלית מההתנהלות הזו מול בעלי החיים.

175.

מחאות לחוד. לא תמנעו מאיתנו לאכול בשר

174.

צביקה פלש תיתבייש לך

173.

מה שאני רואה בכתבה זה חבורה של בטלנים שבמקום לעבוד באים לחפש צרות, בכל משק מן הסתם יהיו גדיים חולים ומתים, השעה היתה שעת בוקר מוקדמת ואני מניח שהחקלאים היו מפנים את הגופות ומטפלים בחולים. אחר כך החבורה הזאת באים בטענות של אלימות וכדומה ודואגים לצלם את זה שיראו כמה הם מסכנים ומקבלים מכות וכדומה . אני לא קונה את "הדאגה" שלהם כי זו "הפרעה" לאנשי עבודה בשעת בוקר וצריך להעמידם לדין, ושילכו לעבוד ולא לחפש צרות. ושיהיה ברור, גם אני נגד התעלליות בחיות, אבל לא היה כאן התעללות.

comment-2-comment

172.

מי שלא מסוגל לטפל בחיות יותר טוב שלא יחזיק אותם-כך גם עם ילדים

171.

הפעילים הללו הם האלימים ביותר. לא מתאים לכם שאנשים אוכלים בשר? מדינה דמוקרטית, פנו לכנסת שיעביר חוק בנושא. משק פרטי שנוקט בפעילות חוקית למהדרין.

170.

וכל הכבוד לפעילים! דרוש המון אומץ כדי להתמודד עם האלימות

169.

מספר סיפורים על אבוי שהיה ניצול שואה והקים את המשק הזה. את מי זה מעניין? מה הוא עכשיו מסיט את הלהבות שאופפות אותו לכיוון אחר? דבר לעניין! מכחיש אלימות עלוב. ממה שראיתי בסרטון אני מזהה טיפוס אלים ברמות מחרידות, שאילו היו באות מכיוונו של מזרחי, הרי שהיתה קמה כאן מהומה. איש אלים, גס, שקרן ודוחה. לא הייתי רוצה לשהות במחיצתו. תקף בחורות באלימות מפחידה. אוי לעיניים שכה רואות את העאלק מתורבת מלח הארץ הזה. בושה לבניו ובנותיו שיש להם אב אלים שכזה.

168.

להיכנס ולהירגע יחד עם חיות המשק. בכל הפעמים שהייתי שם לא ראיתי מעולם דבר שגובל ביחס לא נאה לחיות .

167.

מזל שאני לא מממן אנשים כאלו

166.

165.

164.

אין לי כלום נגד אכילת בשר וחלב אבל חייבים להבין שזה לא המזון שסבא וסבתא שלנו אכלו. היום הכל מלא זריקות, חומרים ודברים שבסופו של דבר חוזרים אלינו בצורת מחלות. בקצב הצריכה של הבשר אי אפשר באמת לגדל בתנאים נאותים ובריאים לאדם.

163.

משק מקסים שתמיד פתח את שעריו להורים עם ילדיהם. מעולם לא ראיתי שם את מה שמתואר בכתבה. להפך. כנראה שלמישהו בכפר שמריהו השכנה מפריע הריח של הרפת ומשם באה הכתבה המגמתית הזו. עצוב שעיתונות כיום נתונה לכל כך הרבה לחצים עד שאין לדעת מה נכון ומה לא נכון.

162.

יש בעיה עם הרגולטור תפנו אליו או לקשורת עליו אבל אין להם שום זכות להכנס לשום מקום פרטי... בא לי להראות שחברות הרכבים מתנהגות כקרטל ... משוות מחירים זה אומר שמותר לי להכנס אליהן למחלקות הכספים ?

comment-2-comment

161.

מראות מזעזעים, אין מילים

160.

159.

158.

רק ככה ילמדו לכבד את בעלי החיים האומללים והתמימים האלה.

157.

כל אחד שמתראיין חסר לו כרומוזום או חיים. בארהב היו נכנסים למשק פרטי היתה נפתחת עליהם אש אוטומטית. חבורה של חוצפנים שמשעמם להם בחיים.

comment-2-comment

comment-2-comment

חפש מי ישחק לך בלאו לאו

156.

155.

אחד הדברים המטורפים שראיתי, וגם המרגשים (בסוף). שאפו וויינט!

154.

דגנית בן דב , מה נשמע ?

153.

כן פלשו למקום פרטי, אבל אם לא היו עושים זאת לא הייתם מודעים לגועל שקיים כמעט בכול משק בכול מקום בארץ ובעולם האנשים רעים

152.

נכון - שטח פרטי. אבל ברגע שהמדינה לא עושה מאום על מנת לתעד ולהעניש עברות כל כך חמורות, קשה להאשים את הפעילים הצדיקים בפעילותם החשובה כל-כך. ושוב מוכח שמי שחיי חיות אינם נחשבים בעיניו, גם לא כך-כך שם על בני אדם.

comment-2-comment

לגדל בעצמך ולהצמיח משהו מהאדמה, להיות "עובד אדמה" זה להיות חקלאי. לא לעשות כסף מעבודה ושכול של אחרים. זו לא חקלאות.

151.

כלב רוצח שפל.סופו יגיע ומהר.

150.

הפעילים הגיעו כדי לייצר פרובוקציה יכלו הישאר מחוץ לגדר ולהזמין את השירותים הוטרינריים או את המשטרה מאחר ולא עשו כך שיבואו בטענות רק לעצמם

149.

מה ההבדל בין עטין עם ללב לבין עטין עם בצקת.

148.

פרטי?

147.

נכנסים לאנשים לבית

146.

רוע טהור!

145.

להבריח אותם לשטחים שיתנחלו לשכנינו לא לאכרים ולעובדי האדמה בארץ

144.

143.

comment-2-comment

היית אומר את זה גם אם פעילים היו נכנסים כדי לעצור את נסיון הרצח של שירה איסקוב? שטח פרטי לא?

142.

צואה עד החזה של הפרות כלבי שמירה על הרפת שחיים בהתעללות קשה.

141.

comment-2-comment

140.

שקרנים עלק נאורים. שמאלנים מכוערים אוכלים פגרי נבלות של טלאים.... מגיע לכם מתפוצץ לכם בפנים

comment-2-comment

שנגיד לא עלינו אנסו... מה תגיד ימני כמוך על אחיך מרמלה? אה ימנים אנסים אלימים קיצר מה הקשר אח יקר שתה כוס תה עם קמומיל יעבור לך

comment-2-comment

139.

138.

comment-2-comment

137.

חשוב להמשיך ולהעלות למודעות תודה לynet על הסיקור

136.

comment-2-comment

מאחורי המקלדת אתה גיבור גדול. האגו שלך מסתיר לך את עיקר הדברים בכתבה הזאת... אבל בסדר, כנראה שאתה מפחד לראות.

comment-2-comment

אני מקווה שאתה לא מתעלל בילדים שלך בשטח הפרטי שלי. ואני לא אקטיביסט ואוכל בשר, אבל אתה חלאה

135.

134.

על חשיפת הזוועות שרחוקות מהעין גיבורות וגיבורים אחד אחד.

133.

לסגור את משק פלש במיידי

132.

פלישה לשטח פרטי זו עבירה פלילית. לאזרח מן השורה אין שום זכות לעשות דבר שכזה, וכל פעולה שהרשויות יבצעו על בסיס העבירה הפלילית של העבריינים תהיה פסולה. מעבר לזה, אותו בעל משק מסתבר באמת חתיכת חרא שלא מטפל בחיות שלו כראוי, ולדעתי כדאי שינצל את ההזדמנות לזה בכדי לתקן את הליקויים, כי למרות שאסור לפעול כנגדו על בסיס ראיות שהתאספו על ידי העבריינים, עכשיו יש מודעות על הדברים, וסביר שיעשו לו ביקורות על פי כל דין, על כל המשמעויות בכך. אנחנו מדינת חוק, אזרח שלוקח את החוק לידיים צריך להיעצר.

comment-2-comment

comment-2-comment

השופט בבית משפט ולא איזה טוקבקיסט עלוב. אבוי לנו אם כאזרחים נשאר אדישים וניתן לאבסורד מעין זה להמשיך להתקיים.

131.

מותר לי לאכול?! אם נניח הפרה תגדל על דונם דשא רך, שאני אדאג להחליף לה כל יומיים. יחד עם עגל שלה,תרשו לי לאכול בשר?!

130.

מי שיפרוץ לי לבית אני לא אהיה נחמד כמו הטמבלים האלה. מה הוא מאיים? היה צריך לפוצץ אותם.

comment-2-comment

129.

לעומת הפרזיטים שהגיעו לצלם שעבדו אולי יומיים בחייהם עבודה קשה

128.

חוצפה כזאת לא ראיתי מלא זמן! אם יש להם בעיה שיפנו לרשויות.. אסור שכל אחד יהפוך להיות שוטר ופקח במדינה!

comment-2-comment

חבל שאנשים כמוך לא מעבירים אותם את הגבול שם תוכל למצא הרבה חברים

127.

הרצאת ה 10 מיליון ואת Farm to Fridge

126.

אלימות נוראה ואיך נשארתם אינטיליגנטים, שלווים, חמלתיים ואנושיים. בעל המקום החלאה ידע לקרוא לבחורות *שר.....* ו*ז...* כי זה מה שלימדו אותו (כי בטח, אם כועסים על בחורה אז נקרא לה בשם המקצוע העתיק בעולם). חלאות! משק שעושה מיליונים. אנשים מיליונרים. פרה יכולה לחיות 20 שנה, כבשה 12 שנה ופה תוך כמה חודשים לשחיטה.

125.

חייב להיות שינוי...איך אפשר כך להתאכזר לבעלי חיים טהורים?

124.

חקלאים שמתפרנסים ממכירת בשר אבל שונאים את החיות ומתנהגים אליהם באטימות וברשעות יש להענישם ומוכרחים לחוקק נגדם.אם בחרת לגדל בעלי חיים לשחיטה מקצוע מפוקפק מלכתחילה לפחות טפל בהם היטב ובאנושיות.אנשי רשפון אתם חזירים ודוחים קפיטליסטים מהסוג הרע ביותר ובסיפור הזה חד משמעית אתם הבהמות.

123.

והאמת של אוכל בשר כמוני, התמונות והסירטונים מזעזעים. מצד אחד רואים את הפעילים, שרק מצלמים. ומצד שני רואים את חברי המשק מגיבים באלימות מטורפת ומוגזמת. אז איפה משרד הבריאות שאמור להגן גם על אכות החיים של בעלי החיים.

122.

121.

הפעילים עוברים על החוק וגם אם מטרתם טובה אסור לעבור על החוק והנוכחות שלהם אכן מפחידה את בעלי החיים. ראשית עליהם להודיע שבוע לפני בואם על כוונתם להגיע ואז בעלי המקום ידאג לשפר משמעותית לפחות לפרק זמן מוגבל ואולי ליותר את התנאים של בעלי החיים ובנוסף עם איכות המצלמות היום והרחפנים למיניהם ניתן לצלם גם בלי להיכנס לשטח. אבל אז לא יהיה לכל כך הרבה פעילים אירוע חברתי ותעסוקה והרגשת חשיבות עצמית.

comment-2-comment

תגובת השנה! אותו דרעק במחאות בבלפור, ולהבדיל בלה פמיליה. אנשים בודדים במאה ה21. בעיקר בקורונה. מערבבים הגיון ברגש.

120.

בני השטן אתם ואני מאחלת לכם את כל הרע שבעולם!!! אנשים סדיסטים אלימים שמקומם בכלא. תסתכלו על עיניהם הטובות והרחומות של הפעילים ועל עיניהם הרעות ותאבות הבצע של ה"חקלאים" ותגידו אתם באיזה צד אתם בוחרים

119.

תודה רבה לכם!!! אתם מלאכים, מצילים בעלי חיים וחושפים את הזוועות הנוראיות בהתעללויות !!!

118.

נראה לי שכאן אין ביביסטים משני הצדדים. חקלאים, יוצאי מדינות אירופה, מלח הארץ, מבוססים וכ' וכ', אבל אלימים ברמה מבעיתה. אז משום מה אין סיבה בתגובות כאן להשמיץ את הביביסטים, נכון? אני מזרחי, ימני שעובד קשה למחייתו, כמה טוב לא לספוג כאן העלבות, גידופים וחרפות. פתאום הרעים כאן הם ההיפך ממני. אז זה לא שייך אלי כל מה שראינו בסרטון המזעזע והאלים הזה.

comment-2-comment

ממש לא יאמן האלימות הפיזית והמילולית שרואים בסרטון. אז היכן המגיבים שקופצים כאשר מרוקאי מעיף כיסא? הרי הם מייד מטיחים: תחזור להרי האטלס. כאן איש אינו מציע לבריונים הנאורים עאלק: תחזרו לרחובות ורשה. כי מדוע? לאירופאים מותר להפעיל אלימות מאחר והיא מוצדקת, למרוקאי אסור כי הוא ברברי. צאו וראו כמה מיוצאי מרוקו נפלו במלחמות ישראל, כדי שאתם תשבו כאן לבטח ותשמיצו את משפחותיהם. אני מרוקאי, וזה מן הסתם מבאס אי-אלה קוראים שלא ימצאו כאן שגיאות כתיב, ולכן לא יקראו לי עילג.

comment-2-comment

יעני, מצביע דווקא? יש משהו לא לגיטימי במועמד פוליטי עם ניחוח שחיתות. לפי החוק, ניתן לבחור בו.

117.

Bad people living at the holly land

comment-2-comment

ותתפלא האנשים האלה הם דווקא לא מהצד המושמץ תדיר: אירופאים מתורבתים...

116.

115.

כי אולי הם חושבים שבבני אדם כן מותר להתעלל? לפחות בכאלה שטרם למדו לדבר..?? או שאולי הם חובשי מכסה מהסוג שמעוות את המחשבות?...

comment-2-comment

למה אתה לא מפגין שם? אתה חושב שבבני אדם מותר להתעלל? אה, לא? אז אולי גם הם לא חושבים ככה. זה שמישהו נלחם על משהו לא אומר שהוא חושב ששאר המאבקים לא חשובים.

114.

כואב הלב על הפרות ובעלי החיים ,מי שאשם זו הממשלה ובראשם משרד החקלאות , וכל הכבוד למוחים ,

113.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

112.

הסגת גבול זו עבירה פלילית עפ"י חוקי מדינת ישראל. אני לא בא לסנגר על שום צד. אם פגעו בחיות ו/או התנהלו לא בצורה הומנית, יש להעניש אותם במלא חומרת הדין ולעשות זאת בצורה חוקית. זה לא אמור לתת לגיטימציה לאנשים להסיג גבול ולעשות כראות עיניהם בשטח פרטי. זה נותן לגיטימציה להיכנס מחר לבית של כל אחד בטענה כזו או אחרת. ראיתי שכתבו כאן שאם זה נועד להצלת חיים, אז זה מעשה תקין. אז מחר יגיע מישהו לבית של אותו פעיל, ישבור את הדלת וישבור קצת רהיטים ודגיד שחשב ששמע ילדים צועקים לעזרה. עכשיו לכו למשפטים ארוכים של שנים להוכיח. זה יוביל למקום לא טוב. רוצים לעשות מעשים טובים, עשו זאת במסגרת החוק.

111.

אני אוכל בשר בכיף ונהנה .אבל גם החיות שבאיזה שהוא שלב נשחטות לאכילה צריכות לחיות חיים נורמליים ....אני מעדיף כמובן בשר מהגולן ולא מאיזה רפת מסריחה .רק הבעיה היא שאנחנו הצרכנים לא תמיד יודעים מהיכן הבשר מגיע.

comment-2-comment

הצחקת אותי.

110.

החוק מאפשר פינוי אלים של פורץ שמסרב להתפנות!, פלא שלא שברו להם את העצמות. לא ברור למה העיטונות מחזקת פעילות עבריינית. זה שיש עברינים חקלאים, יהודים וערבים , זה ידוע. זה לא מקנה זכות לעבריינות מסוג פריצה והשגת גבול. יש דרכים חוקיות להאבק בחקלאים עברינים, כמו פיקוח על ידי מומחים שקובעים סדנדרטים על פי חוק.

comment-2-comment

comment-2-comment

אסור לפנות בכח אף אחד, במדינת חוק שכניראה אינך נמנע איתה אמורה להיות משטרה, אם לא תהייה מלחמת אזרחים הפעילים יכולים להביא 5000 איש, ואז הטוב יכסאח את הרעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעעע, החברים שלך רעי הלב

109.

גם מי שאוכלים בשר צריכים לדאוג- אתם אוכלים בע"ח שחיים בזוהמה וחולים! בנוסף להתעללות הרבה...

comment-2-comment

108.

אני רוצה לראות שיכנס מישהו לבית של אחד המופרעים האלה ישתגע בסלון ושלא תהיה תגובה.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

התעללות קשה, אונס ורצח?

107.

א. המקום מנוהל ברמה תברואית ירודה ביותר שמסכנת את בריאות הציבור ב. בעלי העסק לא רואים בבעלי חיים יצור חי אלא מזון שמגדלים לצורך רווח כספי בלבד עד כדי כך שהם לא מבינים מה רוצים מהם בכלל כי התרגלו להתעלל בבעלי חיים. ג. כל מי שצורך מזון זה ולא רוצה לדעת מה באמת קורה שותף באיזשהי צורה להתעללות של בע''ח אלו.

comment-2-comment

אז מגוחךלהאשים אחרים באלימות כשאתה עצמך נוקט באלימות.

comment-2-comment

comment-2-comment

אין דבר כזה. כדי להיכנס לשטח פרטי, צריך צו מבית משפט. כן, גם המשטרה צריכה צו. ולא, אין דבר כזה צו בדיעבד. לא מסנגר על החוואים ויש להעניש מי שמתעלל בחיות, אבל יש לעשות דברים עפ"י החוק אחרת מחר יפלשו לבית שלך בטענות כאלה ואחרות.

106.

105.

זה מה שמענין את המגיבים. השגת גבול. לא ההתעללות בבעלי חיים. כן אפשר לגדל בעלי חיים בטוב. אבל בני האדם צריכים להיות טובים. אותי הכתבה זעזעה. לא חשבתי שבמשק ברשפון יש רעים כאלו

104.

משק זוועתי וחולני. שייפסק כבר הרוע הזה

103.

להוכיח עד כמה הפעילים האלה לא מבינים בגידול בעלי חיים לשחיטה. מצד שני מסכים שאסור בתכלית האיסור לזרוק פגרים כך מסביב לדיר. חוץ מזה הכל שם בסדר, ולא הייתה שום זכות לפעילים לפלוש למקום, כי הם לא בעלי סמכה!

102.

comment-2-comment

101.

comment-2-comment

comment-2-comment

במדינה מתוקנת הפולשים היו יושבים בכלא… תגובה הזיה

100.

רוצה לאכול בשר? תגדל את החיה, ותשחט אותה בעצמך. נראה אם יהיה לך אומץ לאכול חיה שגידלת ואוהבת אותך......

99.

וקודם את הרפתנים הסדיסטים האלה

comment-2-comment

comment-2-comment

98.

לא צריך להתעלל בלי סיבה וצריך גם לדאוג לאיכות מוצר. צריך להכניס יותר היי טק לשם זה גם יגדיל את כמויות הבשר וגם ימנע זיהומים ויעלה את האיכות ופחות בני אדם אומר בשר זול יותר.

97.

מספרים שאסור לייבא תוצרת מחו"ל כי היא לא בריאה ולא תברואתית, ורק בארץ הכל נקי ובריא. פחחחח

96.

די לצביעות - מי שלא טבעוני תומך בהתעללות, רצח ופגיעה אנושה בסביבה ובבריאות של כולנו!

95.

עם כל הכבוד לאירגון לשמירה על בעלי החיים הם לא יכולים לבוא ולהיכנס לכל בית שהם רוצים ומתי שהם רוצים זה לא חוקי זה לא מוסרי הם חייבים לבקש את רשות להגיע ולצלם ואם הם לא יכולים לעשות זאת אז הם לא יכולים לבוא ולהיכנס מתי שהם רוצים גם הדרך שלהם זה סוג של אלימות לבוא לחדור לשטח פרטי באופן חופשי ולצלם ולהפריע לעיזים לכבשים והפרות

comment-2-comment

לפי שיטתך אם אדם פוגע באדם ..לא נפלוש או נברר נמתין שהפוגע יאשר לנו להכנס החלקאים שלך אנשים רעי לב אלימים ובמידת הצורך זכותם היתה לקרוא למשטרה

94.

93.

יא תעמולנים, היום אסעד בשר בזכותכם!

comment-2-comment

92.

91.

מרגע שהאדם החל לביית בעלי חיים הוא נוהג כך, ברמה כזו או אחרת, כי הוא מנצל את החיה לטובתו ורווחתה אינה מעניינת אותו.

90.

comment-2-comment

89.

הם גם התפרצו לשטח פרטי וגם פגעו ברכוש שלו!

comment-2-comment

מי שצורך את המוצרים אחראי באותה מידה

88.

תמשיכו במעשים החשובים!!!

87.

חשיפת עוולות היא לא השגת גבול, כל תעשיית המזון מהחי גובלת בצער בעלי חיים אחד גדול, איסור מדאורייתא, יש שפע מהצומח אז למה לקחת בזה חלק?

86.

comment-2-comment

הם לא עובדים בכל יום זה קשה מדיי.....

comment-2-comment

85.

כל הכבוד על החשיפה. שלא ירפו מהם. עבודת קודש! גם אם נתעלם מהאכזריות לצריכה לשמה, למה האלימות והאכזריות שלא לדבר על האלימות. עצוב ומצמרר

84.

83.

אכזריות לא יכולה לעבוד בשתיקה. רשעים!!!

82.

81.

הילדים שלך לא חשובים יותר

80.

בארה"ב היו הורגים אותם, שיגידו תודה שרק צעקו ודחפו אותם

comment-2-comment

גם להיות אדיוט כמוך זאת מחלה חשוכת מרפא

79.

בא לשבור למתנחלים הזבל האלה את הפרצוף. שיעשו להרים עליי יד זבלים

comment-2-comment

78.

הזוי שלא נעצרו!!! אחר כך תוהים למה אין אכיפה במדינה בכל התחומים, כל אחד עושה מה שהוא רוצה ולוקח את החוק לידיים. פרצו למקום פרטי באופן לא חוקי ועוד מנהלים איתם משא ומתן על מנת שיעזבו!

77.

76.

75.

74.

מי שאחראי לסבל ומוות נוראיים של בעלי חיים הם הצרכנים שקונים את חלקי הגופות, חלב האם והביצים של חיות אומללות.

73.

comment-2-comment

הם פולשים פה.

comment-2-comment

comment-2-comment

72.

comment-2-comment

71.

אנחנו גרים ליד , ביקרנו שם שבוע שעבר והלב שלי יצא, הילדים לבד שאלו אותי ״אמא למה הפרות בוכות?״ איך הם ידעו שהן בוכות? היה רעש קשה קשה , אנרגיה באויר של מתח וצער. אני לא צמחונית ולא טבעונית , אני בן אדם, שמרגיש כמו כולנו, הרחקתי משם את הילדים מייד כי הקולות והזעקות מהאיזור היו פשוט בלתי אפשריים , אי אפשר להסביר במילים את התחושה ששוררת שם בלי שבאים לבקר עד פרות עוברות שם משהו שאנחנו לא יודעים

comment-2-comment

70.

בואו ניכנס באם אם אמא של החקלאים המנוולים האלה

69.

התשובה בכלל לא מובנת מאליה... האם זכותו של אדם אחד לחשוף את אומללותו של בעל חיים, גוברת על זכותו לקניין וביטחון של אדם אחר החוק היבש קובע חד משמעית שאסור היה להם לפלוש לשטח פרטי. יחד עם זאת, ללא זה לא יכולנו לראות תיעוד של הנעשה שם. אני מסכימה שכשחושבים על תעשיית הבשר- פשוט קורע לב להבין איזו שואה עוברים בעלי החיים בחקלאות (כן- זו שואה וזה לא משנה איך ננסח את זה) אבל עד שלא ימצאו פתרונות טכנולוגיים שיאפשרו לאנשים לצרוך מוצרים מהחי, ללא צורך ממש להרוג בעלי חיים- לא רואה איך זה ייפסק. אני צמחונית כי אני לא אוהבת את הטעם (וגם פשוט קשה לי לגעת או לראות רקמה של משהו שהיה חי פעם) אבל לבת שלי אני נותנת לאכול בשר- שלא תגדל עם חסכים. בתור בוגרת היא תוכל לקבל איזו החלטה שתרצה ולעשות מה שמתאים לה... אולי הפעילים האלו צריכים להעסיק את עצמם יותר בחינוך הגיל הצעיר מאשר ב"חשיפת תנאיהם של בעלי החיים במשק"...

68.

שם יש פיקוח מעולה ותנאי גידול נורמליים, זו פשרה הגיונית למי שאוהב בשר אבל לא רוצה לקחת חלק בתעשייה הזו

67.

ואיך מתנדבים לאגודה המדהימה הזו. הראיון של החקלאים רק מראה כמה טינופות שהם.

comment-2-comment

הבעיה היא אנחנו, בני אדם באופן כללי, והיחס שלנו לחיות ולכדור הארץ. מתי נפנים את זה? כולנו אחראים- השרים וחברי הכנסת, התאחדות החקלאים, החקלאים ובעלי המשקים, הוטרינרים, צרכני הבשר, הטבעונים, פעילי בעלי החיים ורשתות המזון. כולנו אחראים באופן ישיר או עקיף למה שקורה לבעלי החיים במשקים, בשדות החקלאיים ובטבע. שתי מלחמות עולם הוכיחו סופית שבני אדם הם אכזריים בצורה יוצאת דופן. פיתחנו אמצעים להרג המוני של בני אדם ושיכללנו את האכזריות לדרגות שקשה לתפוס. הזדעזנו כל כך, עד ששכחנו מה אנחנו מעוללים לחיות המשק.

comment-2-comment

66.

comment-2-comment

48.

איך החליטו שהקבוצה היא ״לא אלימה״? יכול להיות שהם צודקים והכל אבל כאשר אני נכנס לשטח פרטי של אדם אחר אני כבר פעלתי בצורה אלימה.

comment-2-comment

דעתך על הזוועה שמתרחשת שם?

comment-2-comment

comment-2-comment

לא תפרוץ לשם בשביל להציל את הילדים? או שזה יראה לך אלים מדי?

comment-2-comment

ישלחו פקח שיאכוף את החוק, לקחת את החוק לידיים זה פתרון גרוע ואלים!!!

comment-2-comment

אם לבעלי המשקים לא היה מה להסתיר הם לא היו מגיבים באלימות כזו.

47.

הזנחה מזעזעת ואף לא אנושית, זה מה שקורה כשמתייחסים לבעלי חיים כאל מוצרים.

46.

comment-2-comment

45.

כל הכבוד לכם! תמשיכו לבצע כאלה פעולות.

44.

סיכוי סביר שלא יהיה מדובר בעבירה. לכן פריצות למשק או בית מסכנות מאוד את הפורץ גם אם כוונתו טובה.

43.

42.

comment-2-comment

41.

מול הפנים להגיד להם שכל דקה שהם שם .. שוחטים טלה

comment-2-comment

שיעשו את אמא שלך על האש

40.

למה? כי הם לא משרד הבריאות, הם לא פיקוח על בעלי חיים, אין להם שום סמכות בשום מקום והם לא יכולים להכנס לאיפה שבא להם. ואם אני חושב שמישהו גנב, מותר לי להכנס לבית שלו לחפש את הסחורה? לא. אני מחכה למשטרה ולא עושה חוק לעצמי. אם יש להם תלונות שיפנו למשטרה או למשרד הבריאות או לגורם שאמור לטפל בזה. הם לא מטפלים? שייעשו הפגנות מול הכנסת. באיזה זכות הם נכנסים לשטח פרטי?

39.

אחרי שניים או שלושה הרוגים מהצד שלכם, כולל הגנה של כלבי המשק אולי תחשבו פעמיים אם להכנס לבית של מישהו. אותו אחד ששבר את המנעול צריך לכנס לכלא. בואו נראה אתכם נכנסים לרפאל, לתעשיה האווירית או לכל בית עסק בצורה כזו.

38.

37.

הגיע הזמן שיעצרו אתכם. מי אתם שתיכנסו לעסק של בן אדם ותעשו שם כבשלכם ? אתם עבריינים וחבל שלא עצרו אתכם

36.

מי מממן אותם וכמה .÷.. אוליי קבלנים שרוצים שטח

35.

34.

מי הם בכלל ? באיזה רשות הם נכנסים לחצר פרטית. פעם הבאה להכות אותם מכות רצח.

33.

אין סיבה שצריכת בשר תהווה סיבה להתעללות בבעלי חיים. עדיף שיקבלו תנאים טובים יותר ונאכל פחות בשר/נשלם עליו יותר. רפתנים ירדו מהפסים.

comment-2-comment

תגלה עולם חדש (:

32.

לא יתכן שווטרינר יתעלם מהמתרחש במשק כמו זה. כפי שלא יעלה על הדעת שרופא ילדים יתעלם ולא ידווח על ילד מוזנח, או מוכה, כך לא יתכן שווטרינר יבקר במקום כזה ויעבור לסדר היום נוכח מה שהוא רואה.

comment-2-comment

הם בכלל נותנים לכל החקלאים/מענים אנטיביוטיקה בחבילות, למרות שאסור להם, ואלו דוחפים לבעלי חיים כל הזמן ובגלל כל סיבה, ואז אנחנו מקבלים מחלות שעמידות לטיפול אנטיביוטי... מהכרות אישית...

31.

טפו עליהם

30.

אנשים קרים וחסרי לב

29.

לא רק או משק שמתנהל באופן מתעלל ואלים לעומת מקלט לבעלי חיים. יש אנשים שאינם טבעונים או צמחונים אבל עדיין מבקשים תנאים מינימליים לבעלי חיים. ההצגה בכתבה היא של שחור לבן. יש הרבה אנשים שלא יוכלו להזדהות עם אף צד. מפספס את המטרה.

comment-2-comment

האם יש מקום כזה בעולם שמתייחס בעדינות לבעלי החיים המסוגלים למאכל?

28.

27.

26.

אם היו נכנסים אליכם לבית הפרטי מעניין איך הייתם מגיבים. פשוט חוצפה אם כל הכבוד לפעילים

comment-2-comment

לחדור לבית פרטי אלוהים ישמור לאן הגענו?

25.

גיסי טבעוני צמחוני אתאיסט ומציל כלבים ממוותמדי שבוע

24.

קל להיטפל לחלשים.

comment-2-comment

comment-2-comment

למתנדבים מותר לבקר בכל מקום שמתאים להם. אף אחד לא משלם להם על זה ממילא.

23.

יש נזקים מטורפים לפרסות של פרות שהולכות על בטון "נקי". מצד שני על חרא רך אין נזקים כמעט למעט הריח שמפריע לך יותר מאשר לפרות.

comment-2-comment

22.

לא טבעונים משלמים בכדי שבעלי חיים יסבלו וימותו במשקים כמו המשק ברשפון,טבעונים משלמים בכדי שבעלי חיים יחיו בחופש ובכבוד בחוות הצלה. הגיע הזמן לבחור אילו אנשים אתם רוצים להיות ובמה אתם רוצים לתמוך.

comment-2-comment

21.

גועל נפש של משק, כל האלימות הזאת תחזור אליכם

20.

19.

תכתבו בכותרת שאתם מייצגים את האג'נדה הקיצונית של עבריינים מסיגי גבול ואלימים שפוגעים בבעלי עסקים. אם אתם כל כך גאים בזה תגידו את זה בפה מלא ותשאו בתוצאות המשפטיות של העבריינות הזו.

comment-2-comment

ונכנסו למחנות הריכוז.... גם אותם ניהלו "בעלי עסקים"

18.

17.

מעניין מה היה התגובה אם 10 חברה היו נכנסים למשהו מהם הביתה

16.

וגם נורא בכיינים. הייתי במספיק הפגנות בלי צורך לעבור על החוק

comment-2-comment

אם אנשים לא יראו בעיניים - הם לא יבינו ולא יהיו מודעים עד כמה אכזרית התעשיה. חייבים לתעד ואין דרך אחרת!

15.

14.

13.

comment-2-comment

comment-2-comment

12.

0