79
660 המונה טועם

בבוטקה של בלבוסטה: שניצל ענקי ומלא סלטים

בתוך העמק בין הרים ושדות ירוקים, מצא המונה טועם בוטקה קטן עם אוכל ביתי שמגיש שניצל בגודל של דף פוליו ואורז אחד אחד לצד מטבוחה מעולה וסלט משאוויה. על כל התענוג הזה הוא שילם 35 שקלים

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 22/12/2021
צפו: המונה טועם אכל שניצל עם המון אורז וסלטים (צילום: שמוליק דודפור)
יש שני מקומות בארץ שבהם אני נוהג בלי להאזין לרדיו: בבני ברק ובכביש התענכים, אותו כביש המקשר בין כביש הסרגל לכיוון בית שאן מסביב. איך יכול להיות שעד היום לא הרחיבו את הכביש הארור הזה? כמה אנשים היו אחראים על כביש התענכים במהלך השנים? מה התירוץ הקבוע לא להרחיב ולהפריד את הנתיבים בכביש הכל כך מסוכן הזה?
מאז קום המדינה זו סכנת נפשות אמיתית לכל האזור - העמדתם כיכר באמצע כביש מהיר, לא חשבתם על זה שלפחות פעם אחת רכב יעוף מהכיכר קדימה כמו מטוס אבל בלי כנפיים? על כביש התענכים אין כפרות או סליחות על הדרך. כל טעות - ואתה לא.
עוד ביקורות אוכל רחוב שיכולות לעניין אותך:
עד כאן דו"ח מצב נוכחי עצוב ביותר. כשנסעתי בכביש ראיתי שלט שכתוב עליו "בלבוסטה" - לחבר'ה הצעירים שבינינו הביטוי הזה כנראה לא מוכר, אבל המשמעות שלו היא אישה שלא מוותרת לעצמה ולכל הסובבים אותה אף פעם, לא עוצרת את עצמה בכל מעשה ידיה.
הגעתי עד לצומת הראשון ואז חיפשתי קצת פרטים על המקום, מי נגד מה וראיתי את הבוטקה שבכניסה הקטנה למושב אביטל. אם אתם על הדרך ורוצים להיכנס לאכול אצל בלבוסטה, תטריחו את עצמכם בבקשה דרך היישוב עצמו, זה יותר בטוח בשביל כולם. המקומיים יודעים לנהוג בתוך סכנת הנפשות של כביש התענכים אבל אנחנו, הלא מקומיים, עדיף לנו לבוא מסביב.
באותו יום אני בכלל הייתי בדרך עם משלוח יותר מדי חשוב מתל אביב לצפון הארץ ולא יכולתי לעצור וללכת לאכול באמצע המשלוח, אז סימנתי לעצמי דגלון על המקום כדי שאעבור בו בדרך חזרה לתל אביב. היה לי ברור שהתיאבון שלי הולך להתעורר בדרך חזרה אחרי המשימה.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
הדלפק נפתח ומיטל פתחה את בלבוסטה שלה. היא פתחה את המקום מאחורי הבית שלה, אחרי שבמשך שנים ארוכות הרעיון הזה היה רק רעיון ואף פעם לא הסתדר לה באמת לפתוח אותו. לפני חמישה חודשים בלבוסטה סוף סוף נפתח ומיטל פשוט העבירה את המטבח החוצה לדלפק על הכביש הסואן. למרות זאת אי אפשר לפספס את הנוף מכל כיוון - אנחנו נמצאים בתוך העמק, מסביב לנו הרים לרוב ושדות מוריקים מכל כיוון.
בחוץ יש שלט עם תפריט בלי מחירים. המנות רק התחילו להגיע מהבית של מיטל אל תוך בלבוסטה, מיטל רק התחילה לסדר את המקום, כשאני כבר החניתי את המונית על הכניסה, עוד לפני הגל הראשון של הלקוחות הקבועים. אמרתי לעצמי שאזמין לי משהו בבגט או בפיתה ואמשיך בנהיגה, אבל אז נפלתי על האנשים שם עם שאלות לרוב.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
יש כאן אוכל ביתי, אוכל של מיטל, שכל פעם היא משנה קצת. הלכתי על בטוח והזמנתי מנה של שניצל ומיטל אמרה לי, "שב תאכל". מיהרתי יותר מדי בשביל לשבת אבל מיטל כאמור בלבוסטה אז הקשבתי לה כמו שצריך וישבתי לאכול. לא ידעתי כמה אני הולך לאכול ומה - זה התחיל עם שניצל ואחר כך הכל הונח על מגש שמרוב משקלו כופף לי את היד כשניסיתי לצלם.
קודם הסכמנו על שניצל, אבל אצל מיטל אין דבר כזה רק שניצל או שניצל אחד קטן - היא פשוט מכינה הרבה מדי שניצל על ההתחלה, וזה שניצל בגודל דף פוליו שמספיק לכולם. הבנתי שאני הולך לשבת לאכול אורז והרבה, בצלחת.
האורז היה אחד-אחד ומעל להכל, כדי שלא יהיה יבש, הייתה שעועית בתרמילים. וזו רק הצלחת. אחר כך התחילו הסלטים: סלט המטבוחה של מיטל - לא חריף, רק בטעם מעולה, סלט ירקות קצוץ קטן, סלט משאוויה חמוץ מדי כמו שצריך, זיתים ורצועות של פלפל חריף ירוק שהחמיצו אותו חצי הדרך. כל זה על מגש קטן שלא ידע שאפשר להעמיס עליו כל כך הרבה, הוא לא ידע שהוא יהיה כל כך מפורסם המגש.
הרמתי את כל המגש לקול הערותיה של מיטל שאני אשב לאכול כי הכל מתקרר, וחמש דקות שלמות הלכתי מכות עם היד שלי כדי לצלם כמו שצריך את כל ה-35 שקלים שבתמונה, כי ככה אני אוכל - כמה שיותר ואם אפשר במחיר לכל כיס. לרגע הרגשתי שמיטל אירחה אותי כמו בת משפחה אסלית, עם כל מה שיוצא מהמקרר יחד עם מנה חמה בצלחת. ולא לשכוח את הבגט - אם פיספסתם את האורז במקרה, ולא היה לכם ברור מה הבגט עושה על המגש, אז שתדעו שמיטל לא מגישה אוכל בלי לחם, בגלל זה יש גם בגט על המגש. שלא תצאו בטעות רעבים חס וחלילה.
אם החלטתם דווקא היום לאכול פחות, בלבוסטה זה לא המקום להתחיל לחשוב על לאכול פחות. תגיעו רעבים ותצאו שבעים ואל תשכחו לשפוך את כל החריף על האורז ומעליו את כל המטבוחה. כל כמה ביסים תעצרו לרגע להיות מנומסים ולנגוס קצת בירקות או במשאוויה כדי לזכור שהחיים לא תמיד מתוקים.
לכתבה זו 79 תגובות
הוספת תגובה
79

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
51.

70 בתל אביב, עם שכירות,ארנונה ... למעשה היא מרוויחה יותר .

50.

ואיני רואה שניצל בגודל של דף פוליו!!!

49.

אחלה קובי. תמשיך לטייל ולפרגן. כל המגיבים הרעים - יש אין סוף מקומות שימכרו לכם אוכל שאתם אוהבים תפסיקו להשמיץ יש בני אדם אחרי העסקים האלה.

48.

47.

התמונות מעידות ההיפך

46.

45.

לא הכי טוב

44.

43.

42.

41.

הישובים נקראים ישובי תענך ולא תענכים כמו שנכתב בטעות. את המונית החנת ולא חניתה

comment-2-comment

תרגע

40.

לכתוב כאן? מי משמן את מי?

39.

38.

שמישהו קם טורח מנקה סירים מחבתות קונה מנקה מטגן ושם לך על צלחת ובסוף אתה גם לא צריך לשטוף, אם זה סביר ולא מקולקל שווה ביותר, ובמקרה הספציפי הזה גם כמישהו שאכל שם יותר מ5 פעמיים בנסיעות באזור יכול לומר בביטחה גם טרי וגם טעים!! כמובן שבבית זול יותר וכד' אבל כשאתה לא בבית אין ספק שזהו פיתרון מועדף, מפרגן ובגדול!!!

37.

comment-2-comment

אכלתי שם המבורגר ציפס סלט מעולה... תיכנסו דרך הישוב ולא מהכביש הראשי..

36.

באידיש בעלת בית

35.

comment-2-comment

דף פוליו גודלו 33*21 ס''מ דף איי 4 גודלו 29.7*21 ס''מ אין על מה .

comment-2-comment

דף פוליו הוא ארוך יותר - 330mm.

34.

"שניצל" זו מילה מכובסת לחזה של אפרוח (רק תינוק) שגדל לממדים של ילד בן 5 תוך חודש וחצי.

comment-2-comment

comment-2-comment

אתם כת.

comment-2-comment

אינך הראשון/ה שמנסה להניע קוראים וקוראות מאכילת בשר. דוגרי - כמה אנשים האזינו לך? עשית אותי יותר רעב, לא פחות ולא יותר.

comment-2-comment

או שאתה מחשבן לשליח ולא למסר עצמו? שוםט את הקנקן מבחוץ ולא על םי מה שיש בתוכו.. ממוצע אתה..הממוצע היוםרדוד מאוד

comment-2-comment

פעם היו שבטים שהיו אוכלים מיסיונרים. בשר קשה, אבל בשר זה בשר.

comment-2-comment

comment-2-comment

אוטוטו שנים בודדות ונתחיל לאכול בשר שנוצר במעבדה.

comment-2-comment

לאכול בשר ללא יסורי מצפון על הסבל שהחיה עברה - האם זו תמצית האנושיות ?

comment-2-comment

33.

בשביל להעלות את המחיר . כולה שניצל והבן מוכר את זה כאילו הוא ממציא את האינטרקום

comment-2-comment

32.

תודה רבה על השיתוף רשמתי לי לעצור שם ותודה בכלל על איך , על מה ועל מי שאתה כותב וטועם לנו

31.

...בבודקה ולא בוטקה. זאת מילה פולנית BUDKA ביתן קטנצ'יק. לבריאות!

30.

YNET הגיעה העת לשים קץ לפארסה הזאת, או שתשכרו את שירותיו של מישהו שיודע גם לכתוב ולהביע את עצמו חוץ מלאכול

comment-2-comment

תשובה: כי את קרציה.

29.

28.

27.

ממומן . לא לקנות

26.

או זה או זה ...אתם נורמליים

25.

מאיפה בא כל הרוע הזה, מרעב?

24.

23.

והמחיר שווה לכל כיס? אולי רק לנהגי מונית שעושים כסף לא רע ורק בוכים.

22.

21.

20.

19.

כותב "שניצל בגודל של דף פוליו" אבל מעלה תמונה שבה רואים זוג שניצלים בינוניים, אפילו בינוניים מינוס. שיהיה ברור, אני לא מתלונן על המסעדה, סה"כ כמות האוכל נראית גדולה בהרבה ממה שמקבלים ברוב המקומות ב-35 שקל, וגם כמות הבשר לא קטנה ביחס למנה בכלל. הטענה שלי היא לכתב. למה לשקר? למה להמציא? הרי השניצל לא בגודל של דף פוליו. גם לא חצי. יש תמונות, זה מוכח, אין על מה להתווכח. אז למה לא לכתוב פשוט "שניצל גדול" או "מנה מכובדת של שניצל"? למה אתה חושב שלשקר ולהמציא זה לגיטימי? די כבר.

comment-2-comment

האנאלפבית הזה מאיפה יידע מה זה דף פוליו?

18.

שכוייח לבעלבוסטה

17.

16.

למה אתה לא כותב אם המקום כשר או לא בכל הכתבות שלך

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

מי שירצה יאכל ומי שלא ,מדינה חופשית

15.

14.

כל ערב היא מכינה לך סטייקים, פרגיות, מרגזים, בורקסים, לאפות, קבבים ואתה יורק הכל רק בגלל שזה לא מוגש בחד פעמי. אבל לאכול כרוב עם אורז באמצע הרחוב ולפדח אותי מול כל הוויינט, לזה אין לך בעיה!!.

13.

12.

את זה בבית יוחר טעים

comment-2-comment

11.

10.

שניצל שנראה סתמי לחלוטין סלטים שנראים טפלים ולא קשורים ביוחד סלט הירקות אורז סתמי ואז עוד קצת פחמימה בצורת בגט, מה הקשר של הבגט?

9.

לכו לאכול שם

8.

נראה טרי טרי וטעים. אנסיה בהזדמנות.

7.

כולם שם

6.

5.

רק איפה זה מושב אביטל

comment-2-comment

תבין שזול = שלשול נוראי

comment-2-comment

יצומת זרעאל

4.

גברת בלבוסטה, תקבעי מחיר ותפרסמי.

3.

2.

1.

ומה הקשר של שניצל לסלט מטבוחה שדוחפים אותו לכל ארוחה?

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה