84

הבהלה לגלידת פיסטוק: איך נחטפו רבע מיליון יחידות שלגון בשבועיים

גלידת הפיסטוק שמשגעת את הרשת: רבע מיליון יחידות של שלגון קראנץ' פיסטוק מצופה בשוקולד לבן אזלו מהמקררים בזמן שיא, וחברת הגלידות כבר מייצרת מהדורה נוספת בשביל לעמוד בביקוש - מה הסיפור של גלידת הפיסטוק שכולם מדברים עליה?

אטילה שומפלבי, תיקי גולן | פורסם:15/05/2022
צפו: גלידת הפיסטוק שמשגעת את ישראל (צילום: אסף חן)
מחפשים כיוון לקראנץ' פיסטוק: אם שמעתם בימים האחרונים יותר מדי פעמים את צמד המילים "גלידת פיסטוק", או צורפתם לקבוצת טלגרם שמעדכנת איפה אפשר למצוא את הקראנץ' הירוק, זה לא במקרה - בימים האחרונים נחטף מהמקררים שלגון של נסטלה במהדורה מוגבלת בשם קראנץ' פיסטוק. המהדורה הראשונה, שכללה 500,000 יחידות ואותה תיכננו למכור עד סוף הקיץ - אזלה מהדפים תוך שבועיים בלבד.
תמונה כלליתקראנץ' פיסטוק בשוקולד לבן
הכל התחיל מקופירייטר וחובב אוכל בשם אוהד ראוך, שברגע של שיעמום במהלך אחד הסגרים בקורונה התחיל לעצב מחדש גרסאות פיסטוק לחטיפים מוכרים. כל הגרסאות שלו לחטיפים האלו כלל לא קיימות במציאות, אלא רק בחשבון האינסטגרם שלו. כל מה שרואך עשה זה רק "להלביש" עליהם נוסח חדש של פיסטוק בפוטושופ.
כך עשה גרסת פיסטוק לשוקולד טובלרון המוכר, לחטיף טורטית - שזכה לשם "פיסטוקית" וגם לחטיף הילדות טוויסט - שקיבל את השם טוויסטוק. כך הוא עשה גם לשלגון קראנץ' פיסטוק.
ראוך העלה את התמונה לקבוצת הפייסבוק "רעבים ברעבך" (435,000 חברים), ומשם הכל התחיל לקרות - הפוסט יצר באז לא צפוי, וזכה לאלפי לייקים, שיתופים ותגובות.
וכמו באגדות, המנהלים הגדולים של מותג הגלידה נחשפו גם הם לגרסה הבידיונית של ראוך, והחליטו שלאור המעורבות הרגשית של הגולשים, הם ירימו את הכפפה וייצרו את המוצר. והתוצאה? היסטריה - בימים האחרונים נרשמה התנפלות על החנויות ונראה כי השיח על גלידת פיסטוק כבר כמעט איבד שליטה.
צילום מתוך האינסטגרםעמוד האינסטגרם של אוהד רואך (צילום מתוך האינסטגרם)
"בהריון בחודש חמישי, הרגתם אותי עם החשק לקראנץ׳ פיסטוק, יומיים הופכת את כל המקומות האפשריים בשביל למצוא את המיוחל", כך כתבה לפני ימים אחדים גולשת בשם ים בקבוצת הפייסבוק שהתחילה את כל השיגעון. מספיק לקרוא את הפוסט הזה בשביל להבין עד לאיזה מימדים הגיע סיפור גלידת הפיסטוק.
וכך הגולשת ים ממשיכה וכותבת: "אני נוסעת לתומי על כביש 4, רואה משאית של נסטלה!!! הרגשתי שזה שם!!! עקבתי אחרייה עד ליעד שלה!!!!!!!!!! ממתינה בסבלנות, פורקים סחורה, רצה כמו אדווה דדון אל הספק, צועקת לו!!! נו יש קראנץ׳???????? הוא מסתכל עליי ואומר לי יש קראנץ! אין פיסטוק! לא יהיה פיסטוק! נגמר הפיסטוק! הרגתם אותי עם הפיסטוק אין פיסטוק! נסטלה ייצרו רק 10,000 קרטונים הכל נגמר! קחי חמאת בוטנים במקום. מהלחץ לקחתי חמאת בוטנים. *מחר מתכננת לארוב מחוץ למפעלים בקריית מלאכי".

מעדכנים בטלגרם איפה הסחורה

"כשקיבלתי את הטלפון מנסטלה הופתעתי מאוד", סיפר הבוקר (א') ראוך לאולפן ynet, "בעיקר הופתעתי מזה שחברה גדולה כזאת יוצרת משהו שהגיע בעצם מהרשת".
"קיבלנו עשרות צילומי מסך של המוצר של אוהד", סיפרה לאה ריינר מלמד, סמנכ"לית השיווק של נסטלה, שהתארחה גם היא הבוקר באולפן. ריינר מלמד סיפרה כי ברגע שהם ראו את התגובות ואת העניין שהמוצר יוצר, הם הבינו שהמשחק עכשיו אחר מכל מה שהכירו עד אותו רגע. "ההתלהבות והמעורבות של הצרכנים הדהימה אותנו", היא מספרת, "כל זה קרה כמעט לפני שנה וקיבלנו תגובות מכל העובדים שלנו ומאנשי המכירות. בעיקר ראינו את ההתלהבות שזה יוצר".
צילום: shutterstockגביעים עם גלידת פיסטוק: מה הקטע? (צילום: shutterstock)
לא הייתה לכם גלידת פיסטוק קודם? ריינר מלמד: "הייתה גלידת פסטוק, אבל לא בקראנץ'. זה כן היה משהו שתמיד היה במחשבות שלנו כי אנחנו אוהבים את הטעם הזה, אבל קראנץ' הוא מותג צעיר יחסית ובועט, ופיסטוק נתפס עבורנו כמשהו יותר מיושב ומבוגר. גם עולה הרבה כסף להשתמש בו".
זו הפעם הראשונה שאני שומע על מוצר שנבנה מהעטיפה פנימה. ריינר מלמד: "בדיוק זה מה שמיוחד בסיפור הזה. הכל קרה מהרשת. בפעם הראשונה כשפגשנו את אוהד הבאנו לו ציידנית מלאה בקראנץ' רגיל שלנו וחבילת פיסטוקים, ולא היה בראש שלנו אז לעשות מזה משהו, אבל לפתע צוות הטכנולוגים שלנו החליטו לייצר דוגמת מעבדה, התאהבנו בה והחלטנו ללכת על זה עד הסוף. אז כבר הזמנו את אוהד למשרדים שלנו ונתנו לו לטעום את הדוגמאות ולקחת חלק בשיפור הטעמים".
יש על זה התנפלות. ריינר מלמד: "בימים האחרונים קמה קבוצת טלגרם שמעדכנים שם איפה אפשר למצוא את הסחורה. אני הרבה שנים בשיווק ולא נתקלתי בכזה דבר. החלטנו לייצר מהדורה מוגבלת של 500,000 יחידות, וחצי ממנה כבר נמכר תוך שבוע וחצי שבועיים. תכננו למכור את זה עד סוף השנה, והשבוע אנחנו נייצר עוד מלאי בעקבות הביקוש".
רכבתם קצת על הבלאגן בשטראוס? ריינר מלמד: "רכבתם זו מילה שלילית. כן אנחנו בביזנס, אבל אנחנו גם אנשים. זה הגדיל לנו את הביקושים ללא ספק, ומיותר לציין, אבל אנחחנו מאוד מקווים בשבילם שזה יחלוף כמה שיותר מהר והם ייצאו מזה, כי בסוף יש איזה סטטוס קוו שבו כל אחד מוכר את מה שהוא מוכר וכולם כל שנה צומחים כי זה שוק מטורף. אז כן, זה הגדיל את הביקוש, ללא ספק".
אוהד, סחתיין עליך. רואך: "חשוב לי לציין שהם נתנו לי להיות מעורב בכל התהליך, מרמת הטעימות עד לרמת ההתערבות בעיצוב האריזה, זה באמת חלום".
לכתבה זו 84 תגובות
הוספת תגובה
84

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
64.

63.

למה לגברים יש פטמות? איך זה שדבק מגע לא נדבק לשפורפרת? למה נסטלה לא מוציאים גלידת פיסטוק במהדורה רגילה?

62.

61.

קראנ׳ץ הכי טעים בעולם . ויאללה לבחירות וביבי יחזיר לנו את הכח ב״ה ❤️

60.

למה מוצר כזה מצליח עושים מהדורה מוגבלת? תמשיכו לייצר אותו כי זה הכי טעים שאכלתי בעולם

59.

58.

אם לא ביבי מי היה חושב שגלידת פיסטוק יכולה להיות כזו יוקרתית (ויקרה)! ביבי לא מבזבז, ביבי משקיע וקובע טרנדים!!

57.

עם ישראל לנצח !!!!! איך על המדינה שלנו!!!! מיטב האנשים! (למי שלא הבין את הציניות...)

56.

55.

ממש לא טעים, כל דימיון לפיסטוק מקרי לחלוטין.

comment-2-comment

54.

הולך לנסטלה מוצר אחד , נפתח להם העיניים והם מייצרים בכמויות כדי לעשות כסף אבל מהעובדים שלהם הם מונעים להתפרנס בכבוד ! כולם שם אוכלי חינם

53.

כך הומצא הלימונענע. התחיל כתרגיל בפרסום חוצות של סטודנטים. היו מודעות על אוטובוסים למוצר שלמעשה לא קיים. אנשים התחילו לחפש קרטיב לימונענע, תרכיז לימונענע וכו'. אבל לא היה דבר כזה. המוצר היה פיקטיבי לחלוטין. רק בעקבות דרישת הקהל התחילו לייצר אותו.

52.

עאלק חדשות.כתבה פירסומית

51.

מאודדד א6הבת גלידה פיסטוק אבל גם דובדבנים ןאין אותן חוץ מ....גולדה, אז פעם בכמה זמן,הולכים לחנות וקונים קלקר עם גלידה פיסטוק ושוקולד לבן וגם טעם דובדבנים...לא צריך היסטריה,פשוט לכו לגולדה..

50.

49.

48.

ככה זה ה"גלידות" הישראליות. ללא שמנת. זה הטעיית הצרכנים. גלידה אמורה להכיל שמנת.

comment-2-comment

47.

46.

45.

לא רק המוצר הזה, כל המוצרים בשוק. תכינו בבית לעצכם מפיסטוקים אמיתיים ומחומרים טבעיים וטובים ולא מתמצית פיסטוק דוחה שהם ורעילה שהם שמים. מהפיכת הבריאות חייבת להתחיל היום!

comment-2-comment

comment-2-comment

44.

אני מאד מקווה שנסטלה הגונים וישלמו לאוהד בנדיבות, כי אלמלא הפנטזיה שלו, המדענים של נסטלה לא היו חולמים לפתח את שלגון הזהב הזה.

comment-2-comment

כבר שנים.

43.

לעולם לא אקנה שוב המגנום פיסטוק לא רואה את זה

comment-2-comment

42.

חיפשתי וחיפשתי,פירסומת כה בוטה במסווה של כתבה מזמן לא ראיתי.

comment-2-comment

עם בהפרעה

41.

נשבעת שביום שישי מצאתי את הגלידה המדוברת, אז בשביל לא להיות בלחץ, קניתי ארגז... טעים ברמות אחרות!!!

40.

היא פרסומת. שאפו.

39.

comment-2-comment

38.

גם אני חיפשתי בכל חנויות הגלידות ולא מצאתי אפילו לא אחת,שמעתי רק מחמאות על הגלידה,מחכה כבר גם לטעום מקווה שבימים הקרובים היא תגיע גם אלינו

comment-2-comment

comment-2-comment

37.

עוד לא קלטת שהמצאת משהו שלא היה קיים? איפה רישום פטנט? איפה זכויות יוצרים? אתה אמור לקבל נתח שווה במיוחד מהרווחים שנסטלה גורפים בזכותך. תבדוק ותדרוש את זכויותיך ומיד!

comment-2-comment

בטח אין לו זכויות והתאגיד שם קצוץ

36.

קהילת אוכל מדהימה

comment-2-comment

35.

"כתבה" ממומנת ומגוכחת

34.

לירה לא שילמו לו הקמצנים

33.

קבוע

32.

וזה מה שמעניין את הישראלים? עם חלול ונבוב

31.

30.

חחח

29.

כח הכבוד, לפחות תהיו הוגנים במחיר, כדי שכוווולם יהנו מהמוצר. גם כך זה נחטף.

28.

למכור לכם ביוקר, אל תאמינו.

27.

ביבי קנה הכל לפני שנכנס למעשיהו

26.

25.

24.

23.

22.

comment-2-comment

21.

תעשו אותו דבר על בסיס קרם קוקוס וחמאת קקאו תגדילו את השוק

comment-2-comment

comment-2-comment

20.

שוקולד.

19.

18.

18.

אני לא יצרן ולא נציג החברה לכל הצרי עין מילה אחת טובה לא יצאה לכם מהפה בטח אתם מהחברה המתחרה.טיפה פירגון לא יצא לכם כל הכבוד על היוזמה האכפתיות לייצר מה שהציבור מבקש

17.

16.

אז גלידת פיסטוק אפשר לחשוב

15.

14.

מכוסים פצפצים כמו שאר אוצרות המדינה

13.

זול יותר מפסיכולוג אין ספק

12.

בלא בלא בלא

11.

הכל צבעי מאכל

comment-2-comment

10.

comment-2-comment

9.

מתפלא אין לא כולם חולים מאופן ההכנה של כל המוצרים שידיים מטונפות עשו ..עבדתי מאחורי כמה ..אוכל רחוב, שטראוס עלית הכל..............אותם ידיים מסריחות.לשטוף עם אקונומיקה!

8.

7.

יכול להכין גלידה שחבל על הזמן.

6.

comment-2-comment

אין סוף לטמטום בעולם

5.

4.

3.

comment-2-comment

comment-2-comment

1.

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה