45
660 המונה טועם

מאפה פשוט, טעים וזול אצל התאומות בוואדי ניסנס

בנסיעת בוקר שגרתית המונה טועם מצא את עצמו בסיור טעימות ספונטני ברחובות ואדי ניסנס אצל התאומות שמוכרות מאפים וכיסונים בשוק. טעם אלוהי כמו של הביס הזה הוא כבר מזמן לא פגש, וגם המחיר חימם לו את הלב ואת הכיס

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 11/01/2022
צפו: המונה טועם ביקר בשוק ואדי ניסנס (צילום: משי בן עמי)
עד לפני שבוע אף פעם לא ביקרתי בתוך ואדי ניסנס. כלומר, ידעתי איפה המקום נמצא ושבאופן כללי הוא ממוקם קצת מתחת ל"סנדוויץ' ברכה", כי המפה שבתוך הראש שלי מתכווננת רק לפי מקומות מוכרים של אוכל רחוב, אבל בזה זה הסתכם.
עוד ביקורות אוכל רחוב שיכולות לעניין אותך:
אז זה היה עוד בוקר של נסיעות בתוך תל אביב הפקוקה, כשלפתע נכנסו למונית שני חבר'ה צעירים, כשעל הצג של הנייד שלי היה כתוב "נסיעה לחיפה". לרגע חשבתי שאני מבלבל את עצמי קצת - מה פתאום עכשיו חיפה? אבל בכל זאת אספתי את הנוסעים וביקשתי מהם בעדינות לדייק את הכתובת, והם דייקו אותי והסבירו שזו בכלל לא טעות - "אנחנו נוסעים לחיפה".
אחרי פחות מדקה הם זיהו אותי מהטור הזה. התיאור של התחביבים שלי באפליקציה מסגיר את הקריירה השנייה שלי די מהר. "רוצה להצטרף אלינו לסיור אוכל בואדי ניסנס?", הם שאלו, ובלי להתבלבל הודעתי נחרצות ש"ברור שכן". האמת היא שלרגע אחד קטן השתנקתי קלות, ואז שאלתי אם הם רציניים איתי או שזו בדיחה.
סיור אוכל בשבילי זה כמו סיור חינוכי. עד אז אפילו לא קלטתי את השם של החברה שהצטרפתי אליה לסיור אבל המנכ"ל שלה הסביר ליעל המקסימה שנסעה איתנו שהוא מאוד ישמח לצרף אותי לסיור כי הוא מכיר את הטור שלי. כל התודות מגיעות עכשיו - זה בא לי כל כך טוב שלא ידעתי את נפשי, לא האמנתי שאני הולך בתוך ואדי ניסנס עם ליווי של הסברים לאורך כל הדרך.
המדריך ארז הסביר על המקומות שעברנו על פניהם לאורך כל השוק המקסים. זה עדיין היה קרוב מדי לסילבסטר וחלק מהמקומות הנוצריים היו עדיין סגורים וגם פלאפל הזקנים היה סגור, אבל סיור הטעימות המשיך לו וארז חילק לכולם שוטים של אוזו ופינוקים. היו טעימות לאורך כל הדרך, אבל אני פחות בקטע של אוזו, אני עוד צריך לנהוג לפרנסתי, מודה. אז טעמתי מהכול ועוד הצלחתי למצוא איך לעניין את עצמי מעבר לסיור - רציתי לטעום מאכלים שלא טעמתי עד היום כי את הקלאסיקות אני מכיר מספיק טוב.
במהלך אחת העצירות הראשונות, הקבוצה עצרה לשתות קצת אוזו בכוסיות קטנות ואני לקחתי את עצמי אל תוך המקטע הקטן מדי של השוק של ואדי ניסנס. ממולאים אני מכיר מהבית, על טעם וריח אין מה להוסיף והאף שלי סובב אחריו את הצוואר אל עבר הדוכנים המעטים.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
הדוכן של התאומות סנע וסוהא מציג את המאכלים מחוץ לחנות הקטנה שלהן. על שולחן נמוך מדי מוצגות להן מנות ממטבח שהוא לא המטבח הישראלי הקלאסי, עם הרבה רכיבים מקומיים, ממולאים ומקופלים שמוכרים לכולנו. אני עובר על המאפים - את זה אני מכיר, גם את המאכל הזה אני מכיר, אבל מה זה המאפה האדום שבפינת השולחן? יש את המאפה הקלאסי עם הזעתר, זיהיתי תבלינים, אבל אחד מהם היה עם המון סומק שהפך את הכול לקצת אדום מדי.
זה בדיוק הגיע לי טוב על הבוקר - לראות מאפה אחר ולא רגיל, ולדעתי גם מעניין יותר ממאפה זעתר רגיל. קודם כל זיהיתי צבע אדום וברור בתוך המאפה עצמו ואחר כך את העלים הרבים שהתגלו דרך הבצק. את המקום מנהלות תאומות שרק אחרי שהבנתי שהן אחיות הן אמרו לי שהן תאומות.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
הזמנתי לי מאפה אדום מיוחד עם תרד, זעתר, בצל והמון סומק שהאדים את הכול קלות מתוך המאפה. את המאפים הן מכינות בבית, המטבח הקטן שלהן בחנות לא יכול להכיל את כמות הבישולים. אחת התאומות לקחה את המאפה לפלאנצ'ה וחיממה אותו קלות לאכילה על המקום והריח מהפלאנצ'ה מילא את חלל המטבח הקטן. הבנתי שעוד קצת חריכה לא תזיק למאפה אז לא זירזתי את סנע - תעשי את החריכה כמו שצריך, בבקשה. לא צריך לזרז אוכל רחוב יותר ממה שהוא זריז גם ככה. אחר כך המאפה עבר לאריזת נייר והמשיך לצילומים שצילמתי עם הרקע של המונית.
את המונית החניתי מול סנדוויץ' ברכה - אנחנו עוד ניפגש עם המקום המעולה הזה בהמשך. צילמתי את המאפה ארוכות וכולו התקפל אל תוך עטיפת הנייר. לא כל המנות הטעימות גם יפות, זה בטוח. אני טוניסאי בשורש וגם האוכל שלנו לא תמיד הכי אטרקטיבי - אבל הטעם אלוהי. סידרתי את המאפה יפה לצילומים, עוצר את השיניים בינתיים מלנגוס בו, ואז בצעתי חלקים משמעותיים שלו לבליסה זריזה וטעימה.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
זה מאפה פשוט ומלא טעם, את הבצל פחות מרגישים אבל התרד מורגש בכל נגיסה. הזעתר הלא מלוח מלווה את הטעימה והסומק מוסיף לאופי - אפשר להגיד שסומק והשוק של ואדי ניסנס זה מילים נרדפות, את הסומק פוגשים כאן בכל האזור. כשכבר כמעט הגעתי לנגוס בנייר העטיפה, עצרתי את עצמי.
התחלתי את הנסיעה חזרה לתל אביב והסיור אוכל המשיך לו בלעדיי. זה היה יום לא משעמם של נהג מונית ממוצע שמעביר את זמנו בדרכים. בסך הכול, הפטאייר של התאומות בסבתוש נותן טעימה של האזור ושווה כל שקל. זה מאפה ייחודי ומיוחד שככה סתם מונח לו על הפינה של השולחן בכניסה. אם אתם עוברים במקרה בשוק בוואדי נינסנס, אל תפספסו את המאפה האדום, אפילו אם אתם בטעות אוהדים של מכבי.
לכתבה זו 45 תגובות
הוספת תגובה
45

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
23.

22.

comment-2-comment

יתכן שקובי הוא נהג מצויין, אבל לא יודע שלשון הכתיבה אינה לשון הדיבור, אלא אם היא מבטאת דמות מסויימת.... לא השכלתי בכלל מהטור הזה שלא ידעתי על קיומו וקראתי עכשיו לראשונה.

21.

אכלתי שם. לא משהו בכלל

20.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

19.

comment-2-comment

זאת עיר ואם בישראל עם עבר מפואר ועתיד מזהיר, עיר נמל שמיליוני אנשים הגיעו באוניות אליה ונישקו את אדמתה, עיר שלגור בה זה הדבר הכי טוב.

comment-2-comment

comment-2-comment

18.

comment-2-comment

די נמאס להגיב לגזענים, מקווה שיפרסמו להגיד חומונים או יהודונים, או כל הכללה גזענית, זה דיי אותו הדבר = גועל וסתם, מתוך סקרנות של שנים אדון מקלדת יקר, האם אי פעם בחייך העזת לקרוא למישהו חומון בפניו? העיקר שיש לך מקומות להכנס אליהם כדיי להגיב בהתנשאות ולצאת בהרגשת עליונות, אתה מרגיש את זה? פטטי

17.

מעדיף לאכול אצל אחיי היהודים .גם טעים יותר גם כשר ולא טריפה ונבלה וגם מוכן מאהבה .

16.

15.

יש להן אוכל נהדר ...עלי גפן וכל מיני ממולאים נהדרים מוסד חיפאי...

14.

13.

comment-2-comment

comment-2-comment

12.

comment-2-comment

גדי וחלב אימו תתקדמו

comment-2-comment

אבל הרעיון שלך להגיד לאחרים זולתך מה לאכול ומה לא, הוא רעיון נואל וטיפשי

11.

אחלה מקום אוכל טעים עד מאד , תמיד מגיעים מת"א למקום הקסום והטעים , והמחירים ... שווים ויותר , כבוד לכן .

10.

בשבוע שעבר יצא לי לאכול בבלבוסטה בתענכים אישית התאכזבתי, ולא הגעתי עם ציפיות גבוהות. חיפה זה לא סנדביץ ברכה אלא פלאפל אוריון ועוד ועוד. לגביי התאומות טעים אבל יקר מאוד. ממולן יש חומוס סוהילה ז"ל הנהדר בכניסה לוועאדי יש את אבו שאקר שיש בחנות מאכלים ערביים נהדרים ואם אוכל ערבי טעים נקי וברמה מעל כולם יש לך את מסעדת נבילה האם ברחוב יפו שם תפגוש אוכל מבושל ללקק את האצבעות.

comment-2-comment

אולי הוא חייב לפרגן כדי לאכול בחינם ? 😏

comment-2-comment

comment-2-comment

לא יודעת למה כולם מהללים אותו. יש פלאפלים יותר מוצלחים בחיפה

comment-2-comment

אולי כדאי שתשנה קצת גישה?

comment-2-comment

את רוצה לפרט כמו מי למשל?

comment-2-comment

comment-2-comment

9.

8.

7.

6.

אין מספיק פירוט על המנות לעומת המון מלל לא מעניין ולא רלוונטי לביקורת, אבל לפחות הפעם לא נתתם ביקורת על חביתה בפיתה והלכתם למסעדה שמכבדת את עצמה

5.

comment-2-comment

comment-2-comment

אוכל ערבי פשוט לא שלא טעים אבל במחיר של מסעדת מישלן

4.

3.

comment-2-comment

2.

1.

תודה שהפנית תשומת לב טעימה...

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה