140

"אני מרגיש שנתח בשר זה פריט לעשירים, כמו גוצ'י או מרצדס"

אזהרת טריגר: לשגיא טריגר יש הרבה מה להגיד על בשר, על המחירים המטורפים, על קיימות וגם על טבעונים; בראיון איתו לרגל פתיחת מסעדת הבשר החדשה והמבטיחה שלו בתל אביב, הוא מספר למה אצלו זה יהיה אחרת, למה להמבורגר של הפאט קאו הוא לא מוסיף שום דבר ומה המחיר של להיות שותף של שף סלב. "אני מבין את כל המסעדנים שמוכרים סטייק ב-750 שקל לקילו"

תיקי גולן | פורסם:14/05/2022
לפני שלוש שנים שגיא טריגר השיל 43 ק"ג ממשקלו. זה קרה בבוקר אחד שבו הוא החליט לקחת את הבריאות שלו בידיים. התזונאית אמרה לו שהוא כמו משאית על גלגלים של מכונית סובארו, ושזה מסוכן לו. ואז הוא התחיל לחשוב על מה שהוא מכניס לגוף שלו. כל זה קרה תוך כדי התמודדות עם תקופה מאתגרת – הקורונה. המסעדות שבהן הוא שותף נסגרו יחד עם כל המסעדות בארץ – קוקו במבינו וההמבורגריה פאט קאו בתל אביב ומסעדה נוספת, ג'אנגו, שבדיוק נפתחה בראשון לציון. תוך כדי הדיאטה והקורונה הוא תפעל מערך משלוחים מהקצביה שנפתחה לפני חמש שנים בשרונה מרקט, ונסגרה זמן קצר אחרי מכירת השוק לביג ומגה אור.
צילום: שי אשכנזישגיא טריגר: הקיבוצניק שרוצה לכבוש את העיר הגדולה (צילום: שי אשכנזי)
"בשלוש שנים הקמתי קצביה מדוברת שכל הזמן המשיכה וטיפסה למעלה. היו באים לקוחות מירושלים, מחיפה ומעכו לקנות ממני בשר, וזה הפתיע אותי. מה, אין קצביות בחיפה? זה היה לי מוזר", מספר טריגר, "ואז פתאום הגיעה הקורונה משום מקום ועצרה את העולם. השוק נסגר ועשינו רק משלוחים. בהתחלה הייתי עושה אותם בעצמי. המשלוחים עלו כסף ולא רציתי לחייב את הלקוחות במשלוח אז ספגתי את העלויות. אבל מה שעוד קרה זה שגינדי פתחו בשרונה שוק קימעונאי שמשולבים בו אוכל וחנויות, וביג ומגה אור לקחו את זה יותר למקום של אוכל והכניסו שחקנים חזקים כמו איל שני, אסף גרניט, הקוסם ומיאזקי יובל בן נריה – האווירה השתנתה והשוק הפך להיות פוד קורט. בשביל קמעונאי במקום כזה של אוכל זה קשוח כי אנשים באים לשם בצהריים לאכול משהו ב-50-70 שקל ולברוח, הם לא רוצים לקחת עגלה ולחוות את החוויה של קניות בשוק. המכירות ירדו, וסגרנו".
צילום: שי אשכנזימסעדת הבשר טריגר: ומה יש לטבעונים? (צילום: שי אשכנזי)
אבל עכשיו מינוס החנות בשרונה ומינוס כל הקילוגרמים שהשיל ממנו, שגיא טריגר (47) קיבוצניק לשעבר מקיבוץ נאות מרדכי, נשוי לאישה שאיתה הוא מגיל 15 ואב לשלושה ילדים, הוא היום בדיוק מה שכתוב בספרים תחת הכותרת "מסעדן" - הוא חטוב ואופנתי; יש לו שותף סלב שמוסיף פלפל לעבודה; הוא מחזיק באחד ההמבורגריות המדוברות בתל אביב; מסעדת קוקו במבינו בשיאה; ועכשיו הוא פותח יחד עם קבוצת השותפים שלו – אורי רז, נדב רמות, חן יעיש ואיתי ביטון - את מסעדת הבשר שנקראת על שמו.
שגיא טריגר: "אנשים חושבים שמסעדנות זה רק כיף ורק פאן ואתה כל היום יושב, מארח ומוציא אוכל, אבל מסעדנות מתחילה בבוקר כשאתה קם ורוצה להעביר חוויה שלמה ולא רק כוס יין עם הלקוחות. זה אומר לקום בבוקר בזמן, ללכת לישון בלילה בזמן ולא לבלות עד חמש בבוקר"
מסעדת טריגר פתוחה רק שבוע אבל כבר מייצרת באזז - אולי זה ההיסטוריה של הלוקיישן (מונטיפיורי 21, בחלל של מסעדת דוד ויוסף שפעלה שם במשך 13 שנים ונסגרה בדצמבר האחרון במהלך הקורונה) אולי זה הרזומה של השותפים ואולי זו הסקרנות הטבעית שאוחזת כל אחד בסצנה הבליינית והקולינרית אחרי שנתיים של קורונה – אבל כך או כך העובדה היא שהמקום מושך סועדים וכבר בשבוע הראשון לעבודה המסעדה מלאה כמעט עד אפס מקום.
עברת בזמן קצר מקמעונאות למסעדנות, איך זה מרגיש? "אנשים חושבים שמסעדנות זה רק כיף ורק פאן ואתה כל היום יושב, מארח ומוציא אוכל, אבל מסעדנות מתחילה בבוקר כשאתה קם ורוצה להעביר חוויה שלמה ולא רק כוס יין עם הלקוחות. זה אומר לקום בבוקר בזמן, ללכת לישון בלילה בזמן ולא לבלות עד חמש בבוקר. לחיות מסעדנות זה לחיות חיים בריאים ושלמים, וכשאתה פותח את הדלת והמקום עובד ומקבל אנשים זה רק אחרי שאתה מוכן ומסודר. אני מאמין שכל התקלות נפתרות כשאתה מגיע מוכן לפתיחת דלתות".
צילום: ירון ברנרשגיא טריגר בקצבייה בשרונה מרקט בשנת 2017: פלוס 38 ק"ג (צילום: ירון ברנר)
למה הבשר כל כך יקר בארץ? "אני מבין את כל המסעדנים שמוכרים סטייק ב-750 שקל לקילו. הם לא יד ראשונה וכל אחד בדרך צריך להרוויח, ועל כן המחיר. המסעדנים הם יד שלישית או רביעית כי אין להם ברירה, אבל אנחנו במסעדה הלכנו על תהליך אחר - אני יד ראשונה מהמגדל ובגלל זה המחיר שלי יכול להיות אטרקטיבי. אני לא קונה רק נתחים פופולרים כמו פילה, סינטה ואנטריקוט, אלא אני קונה את כל הפרה שלמה – מהאף ועד הזנב.
"כשאתה קונה רק פילה וסינטה מגדל הבשר נתקע עם כל השאר ואז הוא צריך להעלות מחיר לחלקים המבוקשים כי אחרת הוא לא מרוויח כלום. בגלל שיש כל כך הרבה ידיים שעובר הבשר עד שהוא מגיע לצרכן, המוצר הזה הופך להיות יקר. לפעמים אני מרגיש שנתח בשר זה פריט לעשירים, כמו גוצ'י או מרצדס, אבל בשר צריך להיות מוצר נגיש. בארץ פילה עולה לקצב 160 שקל עוד לפני פחת ולפני שהוא ניקה אותו וגם לפני מע"מ, אז הוא חייב למכור לצרכן ב-300 שקל. חשוב להבין שרוב הבשר בארץ מגיע ממשלוחים חיים. יש כמה מותגים ששולטים בשוק הבשר, כמו דבאח, שמביאים עגלים לארץ, ואז סוחרי בשר קונים מהם ואז החנות או המסעדה קונות מהסוחר והמחיר קופץ ככל שהבשר עובר ידיים. כל אחד בשרשרת צריך להרוויח".
צילום: יובל חןסטייק במסעדת טריגר (צילום: יובל חן)

הירקות אורגנים, הפרות מקומיות

אבל ככל הנוגע לטריגר, כאן נכנס לתמונה הגיים צ'יינגר של הקבוצה, הפרמטר שמשנה הכל – השימוש בכל חלקי הפרה ולא רק בנתחים המיוחדים. בגלל אופי העסקים שהם מחזיקים הם יכולים לנתב את חלקי הבקר השונים למסעדות שבעלותם ולא לזרוק כלום. העבודה מתבצעת ישירות מול המגדל (ולא מול סוחרים ומתווכים) עם פרות מקומיות מזן הולשטיין, בנות חמש עד תשע שנולדו בארץ, גדלו בארץ ושימשו לפני כן לתעשיית החלב.
"אנחנו משתמשים בפרות שגדלו בישראל אז גם אין לנו עלויות של הובלות. הובלות בים הפכו להיות יקרות, המחיר שילש את עצמו והמחירים קפצו אבל אני לא מושפע מזה"
"המחיר של הסטייק במסעדת הדסון, למשל, הוא מחיר בסדר גמור כי אני יודע מה הוא עובר עד שהוא מגיע לצלחת שלי. אנשים חושבים שדופקים אותם ועושקים אותם, אבל זה המחיר במסעדות כאלה. אל תשכחי שאנחנו משתמשים בפרות שגדלו בישראל אז גם אין לנו עלויות של הובלות. הובלות בים הפכו להיות יקרות, המחיר שילש את עצמו והמחירים קפצו, אבל אני לא מושפע מזה. יש מוצרים שכבר לא מביאים בים בגלל העלויו הגבוהות. לנו גם אין עלויות של שינוע מהנמל למכלאות ועלויות נוספות שלאחרים יש, ובגלל זה אני יכול למכור סטייק במחיר יותר טוב מכל השאר. זה גם קיימות – אני חושב שצריך להשתמש בכל הפרה ולא לזרוק כלום. אני לא מגדל פרה רק בשביל סינטה ופילה".
צילום: יובל חןשפיץ שייטל עם חרדל בר במסעדת טריגר (צילום: יובל חן)
אבל כאן במסעדה יש לך מנות של סינטה ופילה. "נכון, כי זה מה שאנשים מכירים ורוצים, אבל במקביל אני גם מציע להם נתחים מיוחדים כמו פלאט איירון שנמצא מקדימה לכת, או נתח ואסיו שנמצא בבטן הפרה ובדרך כלל טוחנים, אבל אנחנו מגישים אותו כמו סטייק, יש לנו גם שייטל ושפיץ שייטל, וגם דנוור קאט – שנמצא מעל האונטריב ליד הצוואר והאנטריקוט, זה נתח שנשאר ממנו קילו וחצי אחרי קיצוב. יש גם דלומוניקו – שזה בשר שמיושן על העצם והוא ארומטי וטעים, אתמול הוא נחטף כל הערב".
"טבעונים לא מעצבנים אותי. אני מבין טבעונים, אני מקבל אותם, מחבק אותם ואני מבין את המגמה. אבל אני איש בשר, אני חי על בשר ואני רוצה שהדרך שלי תהיה נכונה עבורי, לא כל דרך נכונה לכולם"
אז אתם מנסים לחנך את הסועדים? "אני ושותפיי לא מנסים לחנך את הקהל אלא אנחנו הולכים בדרך שאנחנו מאמינים בה. אנחנו מגישים נתח נקי בצלחת כי מאמינים במוצר שלנו. אנחנו רוצים גם להנגיש את האמונה שלנו. אני מרגיש שזה כמו התהליך שעברנו עם ההמבורגר של פאט קאו, לשמור על הפשטות. ההמבורגר של פאט קאו מוגש בתוך לחמנייה רק עם ממרח איולי שלנו וזהו. בהתחלה אנשים היו מגיעים לפאט קאו עם שקית שבה מלפפון חמוץ, חסה ועגבנייה ומסדרים את זה על ההמבורגר. לאט לאט זה עבר להם. גם בקצבייה בשרונה הייתי פותח לאנשים מבט רחב יותר לנתחים של הפרה והם היו מכירים טעמים אחרים וחווים חוויות של אוכל שלא חוו קודם. לקוח אמר לי השבוע שווסיו זה אחד הנתחים המטורפים שהוא אכל, אז מבחינתי ניצחתי".
צילום: שי אשכנזימימין לשמאל: אורי רז, נדב רמות, חן יעיש, איתי ביטון ושגיא טריגר (צילום: שי אשכנזי)
הירקות למסעדה מגיעים מהחווה האורגנית בחוקק, ירוק בכפר, שבה אחד השותפים, אורי רז (השותף גם במסעדות נוספות כמו סושייאל קלאב, ריפאבליק, קוקו במבינו) שותף. בזמן הקורונה, רז עבר עם משפחתו מתל אביב למושב מגדל בצפון, ושם מצא את טירן אללי, איש טבע אנרגטי, שיודע לגדל פירות וירקות. "הבנו שכקבוצה יש לנו הזדמנות לייצר חקלאות קולינרית", מסביר טריגר, "אז ישבנו איתו ודיברנו קולינריה וחשבנו יחד עם החקלאי מה יהיה בסלט".
כמעט פארם טו טייבל. "זה יותר מפארם טו טייבל כי היום אני יכול להגיד מה אני צריך גם לטירן ולאורי מהירקות וגם לגיא ולאריאל כהן - שהוא איש קולינריה – מהבשר. אני מנהל איתם דיאלוג והם מגדלים לי לפי הצרכים שלי".

"טבעונים לא מעצבנים אותי"

טריגר היא מסעדה עם בשר נהדר. גם האווירה טובה והקצב שלה יושב בול על קהל בליינים שבא לאכול אוכל טוב בתוך מקום לא מעונב. בקרוב יפתחו בקומה התחתונה בר שבו יוגשו קוקטיילים ונגזרות של מנות מהתפריט של המסעדה, ועושה רושם שהמקום בדרך להצליח. יחד עם זאת, קשה להתעלם מהעובדה שיהיו גם כאלה שהמקום יהיה להם קשה לעיכול - האם ב-2022 יש מקום למסעדה שבה הוויטרינה המרשימה הפונה לרחוב מוצגים נתחים אימתניים של בשר ובתפריט שלה לא מציעה כמעט שום דבר לטבעונים, וכל זאת בעיר שמוגדרת בעולם כמעצמת טבעונות?
"טבעונים לא מעצבנים אותי. אני מבין טבעונים, אני מקבל אותם, מחבק אותם ואני מבין את המגמה", מצהיר טריגר, "אבל אני איש בשר, אני חי על בשר. אני רוצה שהדרך שלי תהיה נכונה עבורי, לא כל דרך נכונה לכולם. משחר ההיסטוריה אנשים אוכלים בשר. אני מתפרנס מבשר. אני מעדיף שאנשים יאכלו פחות בשר אבל יאכלו בשר איכותי, ואני גם חושב שהשימוש בכל הפרה עושה שכל גם לאנשים שלא אוכלים בשר. אני חושב גם טבעונים שלא אוכלים בשר מבינים שהחקלאות הקולינרית הזאת זה דבר נכון. בואו נאכל פחות בשר אבל נאכל בשר שיש מאחוריו סיפור ותורה שלמה. אצלנו אין בזבוז.
"הפרות שלנו נולדו וגדלו בישראל וסיימו את דרכן בחליבה. זה לא שהפרה עשתה קרוז של כמה חודשים באונייה בים. אני שלם עם הדרך שלנו, אני מבקר את הגידול וחשוב לי שהפרות יגדלו בצורה נאותה. בסופו של דבר אני אוכל את הפרה ואני מבין שיש אנשים שזה קשה להם ואני לא מבטל אותם, אני פשוט מנסה להיות הכי בסדר בדרך שלי. אני לא מגדל פרה רק בשביל נתחים ספציפים כמו סינטה, אנטרקוט ופילה, אלא משתמש בכל החלקים שלה.
"אני מקשיב לטבעונים, ראיתי את כל הסדרות בנטפליקס וחקרתי את הדברים האלה. אתה צריך לדעת לקבל את השונה, ואני גם חושב ש'רוצחים' זו מילה בעייתית, אני לא חושב שאני רוצח אף אחד. אני חושב שהבשר שלנו עובר פעולה נכונה. אני לא שופט אנשים אחרים, ואני לא אסע בשבת בבני ברק כי אני מכבד אותם. אתה צריך לדעת לקבל את השונה. שיח עם טבעונים מוביל אותי להבנות ותמיד זה שיח פרודוקטיבי. צריך להקשיב אבל לא צריך לקחת כל דבר שהם אומרים כמו תורה מסיני".
צילום: דור שרוןטריגר: "לא חשבנו על טבעונים כשפתחנו" (צילום: דור שרון)
מה יש בתפריט לטבעונים? חיפשתי ולא מצאתי. "לא חשבנו על טבעונים כשפתחנו. אני חושב שב-2022 אפשר לעשות הכל חוץ מלפגוע באנשים אחרים. אתה צריך לדעת להיות מספיק פתוח בראש בשביל לקבל אחרים. אנחנו לא עושים פרובוקציה לטבעונים והלוואי שטבעונים יבואו וישתו יין ויאכלו סלט עגבניות. זה יעשה אותי מאושר. יש מקום לכולם זה הניצחון שלנו גם בתור חברה ישראלית, בואו נלך על הטוב, בואו נתעסק בדברים טובים ובואו נהיה סבלניים וסובלניים כלפי הסביבה שלנו".

המחיר של שותף שהוא שף סלב

הרכבי השותפויות בקבוצה קצת מורכבים - לא כולם שותפים בכל העסקים. טום אביב, למשל, השותף של טריגר ורז בקוקו במבינו ובפאט קאו, אינו שותף במסעדה החדשה. "הכל קרה בטוב", כולם מזדרזים להגיד פה אחד, ומסלקים מהדרך כל אפשרות להשערות. אביב, נמצא בימים אלה במסעדה שלו בקזבלנקה ובקרוב יגיע לפתיחת המסעדה החדשה שלו, ברנז'ה, במיאמי שבארצות הברית.
צילום: lamia_lahbabi | באדיבות Milk and Honeyטום אביב: החלטות הדדיות (צילום: lamia_lahbabi | באדיבות Milk and Honey)
איך זה להיות שותף של טום אביב? "טום הוא בחור מורכב, כמו שכולנו אנשים מורכבים. עכשיו הוא בחו"ל, יש לי איתו חיבור מדהים, אני מתגעגע אליו והוא חסר לי".
אז למה הוא לא שותף שלכם גם כאן? "כל חלומו של טום היה לפתוח משהו בחוץ לארץ, ואנחנו החלטנו להישאר בארץ. טום אמר שאם הוא רוב הזמן בחו"ל אז הוא לא רלוונטי למסעדה הזאת כי הוא פשוט בקושי נמצא כאן. כל ההחלטות שלקחנו בנושא הזה עם טום היו הדדיות וחבריות ורק אחר כך עסקיות".
העובדה שטום בחור סוער ומורכב לא פוגעת בעסקים? "כן, לפעמים זה פוגע אבל אנחנו יודעים לעבור את זה. טום באמת מורכב, יש איתו הרבה סיפורים ואף פעם לא משעמם איתו. הוא גם הרבה יותר מיוחצן מאיתנו אז ברור שכל צעד שהוא עושה יכול לפגוע בעסק, אבל מצד שני התרומה שלו מטורפת והוא בסופו של דבר יותר תרם מאשר הזיק. יש גם דברים פחות טובים שצריך להתמודד איתם, גם בשבילו זה לא פשוט, דברים לא עוברים על ידו. טום הפך להיות באד בוי ומחפשים אצלו את הצהוב, אבל הרבה לא יודעים שהוא בחור חד, איש עסקים מבריק ואיש קולינריה".
לכתבה זו 140 תגובות
הוספת תגובה
140

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
106.

105.

חזון אחרית הימים

104.

כמה ניתוק מהמציאות. ועוד נותנים לזה במה.....

103.

"אני לא חושב שאני רוצח אף אחד, הפרות עוברות פעולה נכונה" נכונה לכיס שלך כפרה. 5 שנים ברפת מלאה צואה. עוברות הזרעה, נשאבות כל יום, נפרדות מחמישה עגלים יום אחרי המלטה ואח"כ מתות. כל זה בשביל שאתה תוכל לקנות לעצמך בית, רכב ותרופות נגד כולסטרול. איפה פה בדיוק הפעולה הנכונה? אם זה לא רצח אז מה כן? אתה מתנחם בעובדה שאתה משתמש בכל הפרה. ואללה יופי באמת תודה אני בטוח שכל הפרות האומללות ברפת מתחננות שתקנה אותן בשביל שיאכלו את כולן ולא רק חלקים. עדיף שתהיה כנה ותגיד שפשוט לא אכפת לך.

102.

101.

‏השירים לא צריכים לעשות רושם על אף אחד לא גוצ׳י לא שימוצי

100.

ראה: https://www.health.gov.il/Subjects/FoodAndNutrition/Nutrition/diseases/Pages/MeatAndCancer.aspx

99.

להראות אדם מעשן בכתבה על סגנון חייו הבריא זה שיא האירוניה. הדבר הראשון בשמירה על הבריאות הוא לא לעשן, ולא להכניס לגוף כמות עצומה של רעלנים מסרטנים.

98.

תופעה שקיימת אצלנו לא קיימת בשום מקום בעולם במסעדות בארץ שומרים על עלות חומרי הגלם של כ 20 אחוז היתר זה הוצאות שיש להם רק קשר עקיף לאוכל בשביל לפרנס 4 שותפים צריך מחירי עתק ולמלצרים לא נשאר ולכן הקהל צריך לתת טיפים

97.

comment-2-comment

https://www.health.gov.il/Subjects/FoodAndNutrition/Nutrition/diseases/Pages/MeatAndCancer.aspx https://www.clalit.co.il/he/lifestyle/nutrition/Pages/meat_causes_cancer.aspx

comment-2-comment

https://www.health.gov.il/Subjects/FoodAndNutrition/Nutrition/diseases/Pages/MeatAndCancer.aspx

comment-2-comment

https://www.health.gov.il/Subjects/FoodAndNutrition/Nutrition/diseases/Pages/MeatAndCancer.aspx

96.

95.

94.

93.

מוסר העולם.. לכן העולם נראה ככה

92.

יש פה אמן שבא לספר את הסיפור והאהבה שלו דרך האוכל , זה בידיוק כמו צייר פסל או קולנוען שמספרים את הסיפור דרך הקנבס/עץ או אבן . אני הייתי מאוד מאוד אהבתי

comment-2-comment

91.

ההסבר המלא נמצא כאן: https://www.dailymotion.com/video/x21hzko

90.

89.

מסעדן שבא ורוצה לחשוף איתנו את הסיפור שלו דרך האוכל ,זה כמו אמן צייר פסל קולנוען שמציג את הסיפור שלו דרך- קנבס/אבן/עץ וכו׳.... הייתי והיה מדהים ממליץ מאוד.

88.

87.

86.

85.

84.

83.

82.

היתרון שיש לך שותף סלב זה שאתה מקבל כתבה בויינט p:

81.

כאילו מדובר בהצלת המין האנושי. כולה בשר.

80.

79.

78.

77.

אני לא מבין את הצרכנים המוכנים לשלם את המחיר הזה, גם אם "הפרוטה מצוייה בידם".

76.

תמיד שואלים על הטבעונים. תעזבו את הטבעונים בשקט, אנחנו לא רעבים- במיוחד לא בתל אביב. מסעדה שהנושא שלה הוא בשר, לא קשורה לטבעונים. למה להכניס טבעונות לכל ויכוח רק כדי להתווכח. מי שאוכל בשר יכול להרצות עד מחר שהוא מבין טבעונות ומתחבר וכל השיט, אבל בסופו של יום- אם אתה אוכל בשר, אתה לא מבין לא טבעונות ולא תזונה מן הצומח.

75.

74.

זה גורם לשומן יתר בגוף האדם בעיות בכלי דם בעיות בשומנים בדם והיווצרותם אירועים מוחים שבץ ,ובעיות לב כל זה בשר ושומן כולל שומן טרנס ומלחים שגורמים ללחץ דם גבוה ולמחלות קשות יותר את זה לא מספרים לכם בכדי שתצרכו ג'אנק פוד שלא בריא כולל תוספות צ'יפס וסלטים מלאים בשמן וסוכרים בשתיים מוגזת הגורם מספר אחד להשמנה זה בשרים על האש ותוספות ,חובה לומר אמת שתמנעו מלצרוך גרארבג' בהצלחה.

comment-2-comment

אסון אין מאכל ללא שמן טיגון או זית סותם את העורקים ומשמין

73.

מסעדת הבשר הטובה בעיר by far

72.

71.

אין מה לחבק אותם ולדפוק להם חשבון וחוץ מזה שבשר זה יקר רק בישראל

70.

הפרות האלו זקנות ולא נועדו לאכילת הבשר שלהן. בדרך כלל רפתנים מוכרים פרות כאלו לפלסטינים

comment-2-comment

לצערי כמעט לא מוצאים כאלו פרות בכשרות מחמירה כי יש להן בעיה בריאות , אחת ל50 יוצא חלק, אחלה בשר אם הוא קונה גם את האף אני ממליץ לו להכין "חנאפר" ,תבשיל טריפוליטני חריף שעושים אם האף של הפרה אחח יאממה

69.

אני מציע שיצעקו את זה לתוך כוס חד פעמית ויעזבו אותנו בשקט

68.

סיימתי לאכול עכשיו סטייק בדרום איטליה של 450 גרם ב 16 יורו

67.

150 שקל לסטייק. בשום מסעדה בארץ לא מגישים איכות בשר המתקרבת לכך אפילו. להכין סטייק ברמה כזאת זה דבר מאד פשוט ואין בכלל טעם ללכת למסעדה.

66.

אם היית חושב מה אתה מכניס לגוף שלך - לא היית מכניס לגוף שלך עשן סיגריות שמכיל לפחות 7,000 כימיקלים, מהם לפחות 350 רעילים ו-70 מסרטנים. נכון שהשמנת יתר מזיקה לבריאות, אבל העישון מזיק לבריאות אפילו יותר. ועוד דבר - בניגוד להשמנת יתר שמזיקה רק למי שסובל ממנה, העישון מזיק לא רק למעשן, אלא למי שנמצא לידו. העישון הוא גורם המחלות והמוות בטרם עת מספר 1 בישראל ובעולם כולו. בכל שנה מתים מעישון 8,000 ישראלים, מהם 800 ישראלים לא מעשנים שנחשפו לעישון כפוי. בעולם כולו מתים מעישון בכל שנה 8 מיליון אנשים, מהם 1.2 מיליון אנשים לא מעשנים שנחשפו לעישון כפוי. מי שרוצה לנהל אורח חיים בריא - הדבר הראשון שהוא צריך לעשות הוא לא לעשן.

65.

מחיר מופרז. הוא פונה ללקוחות עשירים או על חשבון הוצאות וזה זכותו. להזכיר לכולם שגם הסטייק הכי טוב/יקר בעולם יוצא מאותו מקום

64.

הכל יחצנות אין כמו עזרא ובניו

63.

62.

61.

60.

וגם זאת פגיעה איומה בסביבה כי גידול פרות כולל כל מה שהן משחררות לאוויר זה זיהום אוויר מטורף. כל סוגי בשרים של יונקים הוכחו כמסרטנים כי מערכת העיכול האנושית לא מסוגלת לעכל אותם נכון. לא סתם המכירות של ביונד בשמיים כי זה פשוט טעים יותר ויש בזה פחות מ1% רכיבים גרועים והחלבונים של זה עשויים מאפונה. בעוף אין כלום חוץ מחלבון ולכן אין הצדקה לאכול אותו. מה שנשאר זה לייצר תחליף אמיתי לבשר הודו ולדגים.

comment-2-comment

אתה טועה ומטעה. העובדות הן שגוף האדם מתוכנן לאכול בשר כמקור התזונה העיקרי שלו ורק בתור גיבוי ירקות. יחד עם זאת, נכון שהיום תנאי הגידול והבריאות של לא מעט פרות לוקים בחסר ועלולים לגרום לבעיות בריאות אצל אותו אדם שיאכל מהן. פרה שגדלה בצורה טבעית לא במכלאות ואכלה אוכל טבעי (ולא את הזבל שנותנים להן לאכול בחלק מהמקומות) זה המזון מספר אחד לגוף האדם (ביחד עם ביצים) ובתור אחד שאוכל ככה מספר שנים בדיקות הדם שלי אופטימליות ורופא המשפחה שלי מתפלא כל שנה איך אני בריא בניגוד לכל דעות הפוליטקלי קורקט המטופשות נגד בשר שרצות עכשיו במדיה.

59.

58.

57.

סטק פילה 220 גרם לא צריך לעלות יותר מ 120-150 שקל

56.

55.

בתמונה, אילוסטרציה, גבר מעשן עם כוס אלכוהול ביד שעיסוקו בשר.

54.

אצלנו המסעדן של היום , הוא הקבלן שיפוצים של אתמול, המתווך של מחר . איך עושים כסף מהר ולגבי המטבח -אין שום מסורת אין רצף משפחתי. לאכול בשר במסעדה ולשלם משכנתא?

53.

חושבים שהשמש זורחת להם מהתחת.פלצנים אמרתי?

52.

אני אוכל בשר ונהנה ממנו, אבל מכיר בזה שגם אני חלק מהתעשייה הזאת. ברגע שיתחילו למכור בשר שנוצר במעבדה אני מפסיק לחלוטין לאכול בשר שהגיע מבע"ח חיים. אני מקווה שגם המסעדנים יעשו שינוי דומה. אני גם מקווה שבטווח של 10-20 שנה יהפכו כל הרג של בע"ח למטרת אכילה לבלתי חוקי.

51.

איך ההבנה שלי? מרשים, הה? אני כנראה משהו מיוחד. מעניין כמה יעלה סטייק שעשוי ממני !

50.

49.

48.

47.

46.

חרטא

45.

44.

43.

חיים ומוות כמוצר צריכה - הדוגמה הזאת צריכה להעלם מהעולם. וגם - השוואת זכות הפרות לחיים בעיני הטבעונים לזכות החרדים לשקט בשבת היא טפשית מאוד. לפחות הפרות שלו לא עושות קרוז של חודשיים בדרך למשחטה.

42.

הר של תשובות פלצניות ומלוקקות בנושא הצמחונות .. מי שאוכל בשר נותן יד לרצח חיות נקודה. פעם האכילה שלהן הייתה להישרדות וכמוכ לא היו התחליפים שיש בימינו אני ושכמותי חיים ארוך ובריא גם בלי בשר ועוף … כיום זה משחטות ואין שום דבר טבעי בכל התהליך הזה, אלא כן אלים רצחני ומתעלל גועל

41.

במילים אחרות, טום לא באמת שף אלא רק יחצנות ולכן במסעדה אמיתית העדפנו שהוא ישאר בחוץ.

40.

39.

38.

קצת ענבה לא תזיק!!!

37.

כתבה חשובה ביותר. נושא שצריך לדון בו כל יום בפירוט והרחבה. כל מה שקורה בישראל ובעולם הרחב ממש מתגמדים מול הכתבה והרישום העמוק שהיא מותירה. שלא לדבר על הטעם הטוב.

36.

35.

אני מעדיף לוותר על מסעדות, לאכול בבית אוכל שאני מכין - יותר טעים, נקי וזול מכל ה"סצנה" הזו. שיהיה לו בהצלחה עם מי שמעוניין באוכל ובשירות שהוא נותן.

34.

אולי מספיק?

33.

אדסון מוכר סטייק 300 גרם ב350 שח שקרן למה הוא אומר קילו ב300 שח הוא מוכר קילו לצלחת ב1000 שח כול נתח

32.

31.

גם האוכל בטריגר בשרונה בינוני מינוס

30.

אחרי זה כשהמסעדה תקרוס תאשים את כל העולם חוץ מעצמך . אתה מוזמן לקחת את המחירים שלך מהפלציון העליון ואני אוכל לי את הסטייק שלי שסביר להניח זהה מכל בחינה שהיא חוץ מכיבוס המילים בתפריט רק ברבע מחיר.

29.

טבעות, שרשרת, סיגריה וטי שרט שחורה- אי אפשר יותר מזה.

28.

אני גם מוכן למכור במבה ב-1000 שקל, השאלה אם מישהו יקנה

27.

כי אתם גרידים ואין שום סיבה בעולם למחירים שלכם חוץ מתאוות הבצע שלכם.

26.

תן גז

25.

24.

23.

אבל אני לא מבין את השופוני שמזמינים את זה.

22.

אין הרבה מקומות בעיר ככ מזמינים ושירות מעולה ובמחירים מעולים כבר הזמנתי שוב

21.

האיש שעובד באטליז נקרא קצב.

comment-2-comment

20.

חבל

19.

18.

17.

ההמבורגר יבש בגלל שאין ירקות. אתה טוען שאתה לא מנסה לחנך? מה מפריע לך לאפשר ללקוח לקבל ירקות אם הוא מבקש?

comment-2-comment

בשר אוכלים נטו בשר בלי תוספות ושטויות שסתם מנפחות את הבטן. תאכל סטייק קילו ותבין

16.

עדיף שישתוק

15.

מה קורה אחר כך בשירותים. זה המדד האמיתי לאיכות הבשר. בהרבה מסעדות שלשלתי את נשמתי לאסלה.

comment-2-comment

comment-2-comment

14.

ובמחירים כאלו לך תחפש ....

13.

היום יש לכל אחד מנגל או נינג'ה גריל בבית, קונים נתח שאוהבים ומכינים בבית. חבל על הכסף שאתם שופכים, גם חברות ההייטק יקצצו בקרוב מאוד ואתה תשאר עם הפאסון שלך. צעו מהבועה בזמן

12.

אנחנו לקראת סגירת חגורות

comment-2-comment

11.

אם יש כאלה מוכנים לשלם למה לא?שיהיה גם מחיר כזה באירו אם יהיו כאלה שירצו לשלם .שיהיה 750 ביטקויין אם יהיו כאלה שישלמו.שוק חופשי כאן.

10.

כמה נצלנים אנו בני האדם.. תארו לעצמכם שגזע חייזרים היה מגדל אותנו בתנאי עבדות וסבל עד גיל חמש ואז שוחט אותנו.. אני לא טבעוני, אבל מבין אותם.

9.

הרי הקילוגרם בכ-40שקלים והרבע עולה עשרה שקלים אז בעלה מסעדה מרוויח 100%..זה הכל.

8.

אצלי ליד הבית בשופרסל או בטיב טעם פילה עולה 160 אחרי פחת וכולל מעמ, אנרקוט 130 וסינטה 100 על מה הוא מקשקש???? זה באמת פחות טעים מאשר קצב מומחה כי הם לא אלופים ביישון.

comment-2-comment

ואז משווה לסטייק במסעדה של 250 גרם

7.

6.

מדינת הגנבים

comment-2-comment

מיסים, משכורות, חשבונות וכו וכו וכו. בנאדם חייב גם להרוויח

comment-2-comment

תתמחר גם את זה

comment-2-comment

תאמין לי שאפשר והרבה

5.

4.

3.

זה הסלוגן לא צריך כל כך הרבה מסעדדות לעצלנים אלוהים יודע מאיפה האוכל שבת שלום

2.

מבוקר עד ערב, קציני צבא לוחמים, שוטרים במשטרת ישראל. אנשי שב''כ ומוסד, לא רק טבחים.

1.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

מההורים שלהם שהם היו קטנים, אז עכשיו הם ”טבעונים”

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

זאת דעתך! מיט זה מעדן במחינתי! ואין לזה קשר לאהבתי לבעלי חיים!

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

מה, בדמיון שלכם לא הורגים את הפרה בשביל הבשר שלה? כן, זה טעים, אבל אפשר לאכול בשר ולאהוב בשר ועדיין להכיר בעוול שזה עושה לחיות (ולסביבה).

comment-2-comment

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה