91
660 המונה טועם

הג'חנון הכי טוב בעמק הג'חנון של ישראל

איפה נמצא עמק הג'חנון של ישראל, איך זה מרגיש לעמוד בתור בשבת עם אנשים בפיג'מה ונעלי בית ומהם החוקים הכי חשובים שצריך לזכור לפני שאוכלים את זה: המונה טועם מצא את הג'חנון הכי טעים באזור נס ציונה-רחובות

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 10/08/2021
צפו: המונה טועם מבקר בעמק הג'חנון הישראלי (צילום: משי בן עמי)
לפני כמה ימים הלכתי לאכול ארוחת צהריים עם אחד החברים הכי טובים שלי, והוא הזכיר לי את "ג'חנון על גלגלים". "תגיד לי קובי", הוא אמר בדאגה, "אתה הולך לכתוב על הג'חנון שאכלנו בשבת אחרי הרכיבה?" עניתי לו שאני כנראה אכתוב על המקום, ואז מיד החבר הוסיף, בקול עוד יותר מודאג: "אתה מבין שעכשיו לא נצליח ללכת לאכול במקום במשך הרבה זמן, כן?"
כן, אני יודע את זה, ואף על פי כן, החלטתי לשים את האינטרסים שלנו בצד ולכתוב על הג'חנון המעולה שגילינו. הסברתי לו שאתה אף פעם לא מפסיק להיות מבקר אוכל. אני לא סורק את הרחובות רק מהמונית, אלא גם בשבת עם חברים ברכיבה על האופניים, העיניים לא מפסיקות לבדוק את השטח, ולראות אולי יש משהו מעניין לכתוב עליו.
צילום: קובי רוביןויש גם כמה חוקים. ג'חנון על גלגלים (צילום: קובי רובין)
חברים קרובים כבר מכירים את ההפרעה שלי, וחיים איתה בסבבה לגמרי, גם אם לפעמים אני עוצר את הרכיבה בהתלהבות גדולה, בשביל לכתוב פרטים של מקום שאף אחד עדיין לא שמע עליו. וכך זה היה גם בשבת האחרונה.
זה קרה כשהיינו במהלך רכיבה ארוכה באזור נס ציונה, כמעט לפני סופה. אני תמיד אוהב להיות המאסף של החברה, שומר על הקצב שלי אחרי כולם, והם תמיד קצת מחכים לי. אחרי רכיבה של שלוש שעות בטעות חלפנו על פני עוד דוכן של ג'חנון. פעמיים לפני כן הודעתי להם שהיום אנחנו אוכלים ג'חנון, כי ככה ההיגיון שלי אומר. אם כל השבוע אתה אוכל בריא בדרך כלל, למה שלא תתענג על ג'חנון בשבת? מגיע לי ועוד איך, גם אם זה במהלך אימון אינטנסיבי.
כשהחבר'ה שמעו אותי צועק מרחוק "ג'חנון!", אני כבר עצרתי והצטרפתי לתור של "ג'חנון על גלגלים". מצא חן בעיניי שהפוד טראק הזה נראה מסודר יותר מהאחרים באזור. החברים שלי עשו פרסה וחזרו עם האופניים, ובו ברגע הם הבינו שהיום אוכלים ג'חנון, גם אם לא לכולם בא.
קניתי ג'חנון אחד להתחלק איתם, כל אחד מקבל שליש קטן, מוסיפים הרבה מלח לעגבניות המרוסקות, קצת חריף, ביצה, סגרת פינה יפה וטעים.

החוקים שחובה לציית להם

לרדיוס של אזור נס ציונה ורחובות אפשר לקרוא בשבתות עמק הג'חנון הישראלי: על כל פינה של צומת, על כל פנייה לשטח חקלאי, בכל תחנת אוטובוס נטושה וגם בתוך תחנות דלק, אפשר למצוא עגלה של ג'חנונים.
הגעתי לשם על הבוקר ועמדתי בתור עם אנשים בפיג'מות, שנראים כאילו מישהו זרק אותם מהבית לפני שהצליחו להתלבש. לידי עמד איש בנעלי פלאפי נפוחות, אישה אחרת עמדה בפיג'מה בסגנון טוניקה ונעלי בית. נורמלי זה רק פה. אנחנו, אנשי האופניים, גם ככה מתלבשים צבעוני מדי, אז המראה של אף אחד לא נראה יוצא דופן בכלל.
לקראת שעה 10:00 מתחיל להיווצר תור ארוך של רעבים, לא משנה אם זה קיץ או חורף. אנחנו אוהבים את הג'חנון שלנו על הבוקר בשבת, וזה חלק מהטקס הקבוע שלנו. אנחנו לא מוותרים על המאכל הזה שנראה כאילו בטעות שכחו אותו מגולגל בתוך התנור כל הלילה. זו אחת הדרכים היחידות שבהן אפשר להסביר מאכל שאי אפשר להסביר. אם יצא לכם פעם לאכול ג'חנון ליד אנשים לא מכאן, אז בטח הבחנתם במבט ההמום שלהם. אותי זה תמיד מצחיק. אין דרך להסביר למי שלא ישראלי למה אנחנו אוכלים בצק מגולגל שאפוי בתנור שעות ארוכות.
צילום: קובי רוביןומה יהיה עם התור? ג'חנון על גלגלים (צילום: קובי רובין)
לקחתי את הג'חנון לחבר'ה, מצאנו מקום לשבת בצד, כל אחד לקח את השליש שלו, ומיד קמתי להזמין עוד אחד. היה ברור לי שאנחנו לא סוגרים פינה כי התפשרנו על ארוחת בוקר, אלא נפלתי פה על משהו יוצא דופן לטובה. כבר יצא לנו לעצור בג'חנוניות פחות טובות באזור, ופגשנו שם תור של לקוחות קבועים שפשוט עוד לא הבינו שהתחרות באזור על הג'חנון הכי טעים לא נגמרת. למשל, אחד המקומות שאליו חזרתי ועליו כבר כתבתי בעבר, כבר לא עושה ג'חנון טעים בכלל, ואותי אישית זה מאכזב מאוד.
אז בג'חנון יש כמה חוקים: לא אוכלים ג'חנון אם זה לא שבת; אוכלים ג'חנון רק עד 11:00 כי אחרי זה צריך תירוץ אמיתי לאכול כל כך הרבה בצק מגולגל; הג׳חנון צריך להיות יותר גדול מהצלחת; הג'חנון חייב להיות לא דק מדי ולא עבה מדי; והג'חנון חייב שיהיו בו הרבה שכבות.
ועוד דבר חשוב לא פחות - הג'חנון חייב להיות בעבודת יד, וחייבים להיות עליו סימנים ברורים של אצבעות לכל האורך. אתם צריכים להיות משוכנעים שגם אחרי שגלגלו אותו, המשיכו להשקיע בו עד שהוא נכנס לסיר. ודבר אחרון - הג'חנון חייב לגרום לך להרגיש שלא אכלת מספיק, למרות שברור לך שאכלת יותר מדי, וג'חנון אחד הכניע אותך לעייפות על הבוקר. עכשיו תחזרו לתמונה ותתאפקו עד שבת.
ובשביל שלא תתבלבלו במיקום המדויק, נציין שג'חנון על גלגלים נמצא על כביש 42 מכיוון דרום לצפון - לפני צומת בית עובד יש צומת עיינות, ו-50 מטר לפני הצומת, בצד ימין, זה המקום (היכנסו לצומת העפר בצד הכביש ליד מגוף המים הענקי).
בפעם הראשונה שאכלנו במקום לא הייתי עם המונית, אבל שבוע אחרי זה הג'חנון כבר היה רק תירוץ לעוד רכיבה באזור. כשסיימנו את הרכיבה נסעתי במונית עם החבר והאופניים על הגג של המונית, אכלנו וגם לקחנו הביתה, ונהנו עוד פעם אחת, רגע לפני שכולכם תקראו על הג'חנון הזה והתור יהיה בלתי נסבל ולא נוכל לאכול שם הרבה זמן.
לכתבה זו 91 תגובות
הוספת תגובה
91

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
68.

הגחנון של רחל התימניה בשרונית

67.

ג'חנון טוב מוכן רק עם חמאה והוא נחשב "אמיתי" רק אם מכינה אותו סבתא תמניה מוסמכת

66.

הג'חנון האגדי שאנחנו מגיעים אליו במיוחד מירושלים, כן כן, מירושלים, שבת בבוקר, באים קונים, יושבים לאכול במקום חביב, ולפעמים גם חוזרים הביתה לאכול עם כולם. שווה טעים, משאיר טעם של עוד...

65.

גחנון טעים עבודת יד, מכינה אותו אישה מקסימה וחייכנית בשם פנינה, לא משנה איפה אכלתי בסוף חזרתי אליה... הסחוג שהיא מכינה אליפות! בקיצר שווה כל שקל.. אם תטעו איפה? בצומת בית עובד יש שם משתלה כזו בדיוק מול הכניסה לבית עובד... ועף אצלה סחורה אז שווה להגיע מוקדם

64.

הוא התייבש,אז עשיתי ממנו אדנית קטנה

comment-2-comment

comment-2-comment

63.

נראה גחנון יבש ולא מושך. אם כבר על גלגלים, אז ליד קיבוץ שילר עושים טוב.

comment-2-comment

62.

הגחנון הכי טוב מקומו בפח האשפה

61.

בתיאבון ואל תשכחו לקבוע תור דחוף אצל הרופא.......

comment-2-comment

60.

כמו שלא תתדלק את המונית בזפת, תן כבוד לגוף שלך.

59.

ב"ה .ידידינו היקר .הג'חנון /נים הכי טובים נמצאים ברחובות בשכונת שעריים. 1."מטעמי תימן" רחוב הרצל ליד בנק הפועלים .בניהולם של בני הזוג יונית ויעקב אלקובי. 2.מאפיית דהרי ברחוב אפרים זקס בשכונת שעריים. המוסד הוותיק ביותר מתחילת שנות השישים. 3.מאפיית ג'רפי שהיום ממוקמת בתחנת הדלק "דלק" ליד שכונת מילצ'ן. אין לך עד ראשל"צ ואחריה מקומות כאלה . צא ולמד.

58.

נהנה ממנו הרבה. גם רושם יפה גם כן כל המלצא שלו פגז

comment-2-comment

לך תלמד לכתוב עברית . אתה אפילו לא דיסלקט

comment-2-comment

יש בארץ המון עולים חדשים ולוקח זמן ללמוד עברית, קרוא וכתוב, אבל בסוף הם מצליחים. לעומת זאת אתה ושכמותך, לעולם לא תישתנו, אין בית ספר לנימוסים והליכות... עצוב

57.

הכי טוב באיזור ראשל"צ והסביבה 0523262045

56.

55.

הכי טעים שאכלתי תודה שאתם קיימים

54.

אחרי הכתבה על פלאפל כדורי בהוד״ש, שברור מתוכנה כי היא ממומנת, לעולם לא אאמין למה שכותב

53.

"אם כל השבוע אתה אוכל בריא בדרך כלל, למה שלא תתענג על ג'חנון בשבת? " קובי ואוכל בריא זה שני דברים מקבילים שלא ייפגשו לעולם.

52.

ועוד חשבתי שבפלאפל ופיצריות עושים מיליונים

comment-2-comment

גם החרא יקר בישראל

51.

גועל נפש של עם. איך הגענו למצב הזה, איך?

50.

סתם תמונה של "הרבה אנשים"

49.

ג'חנון טעים מאוד בכל מקום אבל ....... אכלתי במספר מקומות בארץ .. הטעים ביותר בארץ נמצא בצומת בית ליד ליד נתניה

48.

שמעו יצא לי להגיע לשם במקרה והכרתי מקום מדהים וטעים. מומלץ !! אגב, יש שם מלבי לא מהעולם הזה. והבעלים, אחלה של בן אדם ומגיש את האוכל בחיוך ובאהבה.

47.

אפשר לרדת נמוך יותר?

46.

כמה נמוך המדינה שלנו צריכה לרדת? עמק פלפל, בקעת חומס, וחוף השווארמה? גאווה על מה ולמה? עוד תתנו פרס נובל לג'חנון הכי טוב. מדרדרים משנה לשנה. מאד עצוב...ממדינת הייטק למדינת חומס או מה שזה לא יהיה.

comment-2-comment

comment-2-comment

45.

אנחנו עושים, רק עם חמאה. מדהים

44.

אחרי זה

43.

comment-2-comment

42.

הכי נקי בעולם וטוב לבטן

41.

שבץ מוחי, התקף לב וכו'. חברים תהיו מודעים לבעיות השמנים המוקשים, המוקשים למחצה והקמח הלבן שהוא פחמימה ריקה. תודה

comment-2-comment

ואחד מהעמים בעלי תוחלת החיים הגבוהה בעולם. וכן, כל מה שאנחנו אוכלים זה בצקים יחד עם המון ירקות.

40.

אבל הסכין לא נקייה?

39.

38.

37.

זה טעים השמן נקי מצוחצח

36.

35.

סתם תוכן סתמי

comment-2-comment

34.

מחנה פליטים.

33.

והתוכן לא פחות

32.

הג'חנון הכי טוב כמובן בראש העין

31.

זה גחל יבש ולא ג’חנון. ג’חנון צריך להיות בהיר יותר ועסיסי מחמאה ועדיף סמנה מעורבבת עם חמאה 50/50 ולא איזו חתיכת בצק יבשה וחונקת.

30.

פצצה לגוף

comment-2-comment

29.

comment-2-comment

28.

27.

סתימת עורקים. בעעע

comment-2-comment

26.

כדאי לך לבקר בג'חנון מעולה שפתוח רק בשישי שבת, ברחוב כצנלסון ליד בית מס' 149 בגבעתיים. לא רק הג'חנון בייתי ונפלא, תפגוש גם איש מקסים וחביב שמכין אותו ומגיש לך אותו באהבה.. מציעה לך את מסלול האופניים לשבת הבאה... בתאבון !!!

25.

24.

23.

22.

21.

גחנון זה חיטה אוכל פשוט ועני אין בזה עוף דגים או בשר שזה נקרא מזון עשיר יותר בחומרים שגוף האדם צריך

comment-2-comment

סמנה זה חמאה חבוצה, וזה הרבה יותר טעים, בתוספת דבש.

20.

מעולם לא נגעתי ולא אגע בדבר הנוראי הזה

19.

ואתם לא תאמינו מה היה לי בשרותים אחרי זה.

comment-2-comment

הילדים לא הבינו למה אבא צועק איה איה

18.

קל להכנה

17.

16.

comment-2-comment

comment-2-comment

15.

comment-2-comment

14.

לא אמין בכלל בטח לא הכתב הדביבון שעלק רוכב על אופניים

13.

רוצו לשם מהר

12.

11.

מלא שמן ולא טעים בכלל

10.

תהפוך לג׳חנון בעצמך!

9.

8.

comment-2-comment

אבל מה לעשות, זה טעים

7.

מלא שמן לא טוב

6.

comment-2-comment

comment-2-comment

5.

4.

לפחות היו שמים משהו טוב לעין

3.

שלשולים וגם אין כתובת של המקום .

2.

את הדבר הזה זה בדרך לצרבת

1.

בתמונה מי אוכל את זה בכלל זה חובבני

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה