23
צילום: shutterstockצילום: shutterstock

יוטיוב משיקה פיצ'ר שיעזור לכם לדלג לחלק הפופולרי בסרטון

ענקית הסרטונים מבית גוגל מודיעה על פיצ'ר שיאפשר למשתמשים לאתר במהירות את החלקים שנוגנו הכי הרבה בסרטון - ועל עוד מספר חידושים. ייתכן שההכרזה החדשה היא חלק מהניסיון של יוטיוב להתמודד עם המתחרה טיקטוק

אושרית גן-אל | פורסם:19/05/2022
פיצ'ר חדש ביוטיוב ידגיש את החלקים שזכו להכי הרבה צפיות חוזרות (Replay), ויהיה זמין בגרסאת הווב וגם באפליקציה לאנדרואיד ו-iOS. הפיצ'ר אומנם היה זמין כבר למנויי השירות בתשלום יוטיוב פרימיום, אך כעת הוא מושק בצורה נרחבת יותר לכל משתמשי יוטיוב.

עוד בנושא:

החלקים הפופולריים ביותר בסרטון, שזכו להכי הרבה צפיות חוזרות יודגשו בגרף אפור, כאשר ככל שהחלק בגרף גבוה יותר, כך החלק בסרטון נוגן יותר פעמים. המטרה היא שתוכלו למצוא במהירות את אותם חלקים, במיוחד בסרטונים ארוכים יחסית.
פרט לפיצ'ר הזה, החברה הודיעה על אפשרות חדשה בשם Single Loop שבעזרתה ניתן יהיה לנגן סרטון יחיד שוב ושוב (Repeat) ללא הפסקה. הגישה אליה היא דרך אותו תפריט שבו ניתן להפעיל כתוביות, ולשלוט באיכות הווידאו.
חידוש נוסף הוא שבמצב של מסך מלא יופיע פאנל שיציג מידע כמו תיאור הווידאו, הפרקים שלו ותגובות. כמו כן, תתווסף אפשרות גישה ללחצנים כמו לייק, דיסלייק, תגובה או שיתוף גם במצב זה.
יוטיוב הודיעה כי מנויי הפרימיום יזכו לבחון דרך שבה יוכלו "לחפש את הרגע המדויק בווידאו שבו אתם רוצים לצפות", אך לא פירטה בנושא. כל הפיצ'רים החדשים נוספים לפיצ'רים שכבר קיימים שמאפשרים לחלק סרטון ארוך לפרקים קצרים, או לסמן חלקים שונים בו באמצעות הכוונה לרגע בו הם מתחילים. יוטיוב אף מאפשרת יצירת פרקים באופן אוטומטי ולאחרונה הודיעה כי תשיק זאת גם במובייל.

תחרות לטיקטוק

הפיצ'ר שמאפשר לדלג לחלק הפופולרי בסרטון עשוי לסייע ליוטיוב בתחרות עם טיקטוק: החברה מבית גוגל מזוהה עם סרטונים ארוכים יחסית, אך בשנים האחרונות עלה הביקוש לסרטונים קצרצרים באורך של כמה עשרות שניות, כפי שמוכיחה ההצלחה הגדולה של טיקטוק. זה לא הצעד הראשון של יוטיוב בתגובה לרשת החברתית הסינית: ב-2020 הציגה החברה את "שורטס", מתחם סרטונים קצרים שמשולב באפליקציה הרגילה, ושואב השראה ברורה מטיקטוק. הפיצ'ר החדש אומנם עשוי לתת ליוצרים בפלטפורמה תובנות על מה שבעיקר מעניין את צופיהם, אך גם עשוי לשים אותם תחת יותר לחץ, וכן לגרום לכך שיתמקדו רק בחלק קטן מהסרטון שיצרו.
גוגל ערכה בשבוע שעבר את כנס המפתחים השנתי שלה וחשפה שורה של חידושים, בהם דרך לחפש תמונות של פריטים שונים על מנת לרכוש אותם באיזור המגורים של המשתמש, הצגה אימרסיבית של ערים שונות בגוגל מאפס, ואפילו אב-טיפוס למשקפי AR שיאפשרו תרגום של הסביבה בזמן אמת.
לכתבה זו 23 תגובות
הוספת תגובה
23

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
9.

comment-2-comment

הרבה מאוד פעמים.

8.

comment-2-comment

ועד עכשיו לא הפעלתי את זה כדי לא לקלקל

7.

comment-2-comment

6.

גמרתם אותנו

comment-2-comment

5.

פשוט סתימת פיות, אם לא אהבתי את הסרטון או לא אהבתי תגובה שמישהו כתב למה אני לא יכול לסמן דיסלייק? כי מישהו עלול להיעלב? דיי כבר תנו לאנשים להתבטא, מי שמעלה דברים בפומבי צריך לדעת לקבל גם ביקורת.

4.

comment-2-comment

3.

ימציאו את התוכנה שתגרום לישראלים להגיד את זה כמו שצריך יוטוב במקום יוטיוב.

comment-2-comment

2.

יופי נחמה,, איך עד עכשיו הם לא הבינו שצריך להוריד אותם ולהציב את סרגל ההתקדמות בזמן אל מתחת לסרטון. ממש קק0קו-ני-ליימל

comment-2-comment

הם לא קולטים שאי אפשר לראות לבן על לבן

1.

כמעט כל תגובה שמנסים לכתוב לסרטון נמחקת אחרי כמה שניות, איזה טימטום.

comment-2-comment

התגובה וכאילו הכל בסדר, רק כשאתה מתנתק פתאום אתה רואה שהתגובה לא מופיעה שם בכלל וחוץ ממך אף אחד בעצם לא ראה אותה.

comment-2-comment

comment-2-comment

דמוקרטית, ואתם יכולים לומר כל מה שאתם רוצים, כל זמן, שמה שאתם אומרים, זה רק מה שהם רוצים לשמוע. כל דבר שהם לא מסכימים איתו, פסול.

comment-2-comment

comment-2-comment

שום פוליטיקה, תגובות תמימות לחלוטין, ותוך כמה דקות הן נעלמו משם. וזה לא בעל הערוץ מחק אותן, זה המנגנון המוזר והבלתי מובן של יוטיוב.

comment-2-comment

כל אחת של כמה שורות לפחות בכמה סרטוני יוטיוב אקראיים, אפילו בהפרש של שעתיים בין תגובה לתגובה, ואז התנתקו מהיוזר, מיחקו עוגיות, רעננו את הדף וראו כמה מהתגובות שלכם נשארו שם.

comment-2-comment

חשוב שבכל תגובה יהיו לפחות כמה שורות של טקסט, וכמובן בלי שום ניבול פה ובלי פוליטיקה.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה