74
850 המונה טועם

ביס מפריקסה מושלם: ההפתעה שהייתה שווה כל שקל

הפריקסה שהפך לרשת הגיע גם לראשון לציון: המונה טועם התענג על מנת פריקסה גדולה ומשביעה שאותה מכינים ביד אומן - שכבות מילוי עטופות ברטבים שנכנסים לתוך לחמניית פריקסה מטוגנת יחד עם בוריק שמתפצפץ בפה מרוב טעמים. ככה נראה גן עדן

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 17/05/2022
הפריקסה של חיימיקו: המונה טועם (צילום: אלכס בורטמן)
עמק האלכוהול הוא לא רק בחיפה. גם במרכז יש עמק אלכוהול והוא נמצא באזור התעשייה בראשון לציון, שנמצא במזרח העיר באזור שבמשך השנים התפתחה בו תרבות אוכל מעניינת ביותר, כמו מסעדת סוהו המפורסמת.
ביקורות אוכל רחוב נוספות שיכולות לעניין אותך:
ליד כל מקום עם הרבה ברים מתפתחת מעצמת תרבות של אוכל שיודע לספוג את האלכוהול. החכמים אוכלים לפני השתייה ויש את אלה שטועים ואחרי השתייה נוחתים במקומות המוכרים עם רעב בלתי מתפשר למנה שלא קלה לעיכול, מהביס הראשון שלה ועד לנגיסה האחרונה. זה מדהים כמה שאני לא מתגעגע לנעורים, אבל מדי פעם עדיין מרגיש שמותר לי להתענג על העבר עם מנות שמזכירות לי נשכחות.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
באמצע איזור התעשייה הישן של ראשון לציון יש כיכר שממוקמת קצת מחוץ לאקשן - אתה מתחיל מעלייה ובאמצע הכיכר הרכב נוטה הצידה לכיוון מטה. אני קורא לנקודה המרכזית הזאת "כיכר זינוק בעלייה". מסביב לכיכר הזאת יש כמה מסעדות והמון בתי עסק קטנים ומוסכים, ומהכיכר והלאה אפשר למצוא מה לאכול בכל כיוון שתלכו. לגבי חנייה - זה כבר סיפור יותר קשה, למרות שליד הכיכר יש מגרש חנייה עירוני.
בתחושה שלי אין ראשל"צי אחד שלא עובר בכיכר הזאת לפחות כמה פעמים בשבוע - בשעות היום לעסקים, בשעות הלילה לבילויים, ויש כאלה שעוברים שם בכל שעות הפעילות של היום.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
ממש בכיכר המרכזית הזאת פתחו עכשיו מקום חדש - "הפריקסה של חיימיקו". זה לא הסניף הראשון של חיימיקו, שמחזיק גם בסניף המקורי בהוד השרון ומאז התפרס לסניפים נוספים בארץ. המנה שאכלתי שם יוצאת דופן לטובה עבור כאלה שרעבים במיוחד, אז כדאי להגיע ממש רעבים כי בטוח שמכאן תצאו שבעים.

פחמימה מטוגנת בתוך פחמימה מטוגנת

אני אכלתי את ההמצאה של חיימיקו - בוריקסה - אותו רעיון מוכר של פחמימה בתוך פחמימה: בוריק בתוך פריקסה. אל דאגה, הכל מטוגן לגמרי, במקום יש כשרות בד"צ בית יוסף והכול עובר דרך שמן רותח. את האדים שבפנים מקבלים בחינם על הדרך, זה תענוג אמיתי כי זה מגיע חם. היהדות תמיד אהבה להכשיר את האוכל, זה בטוח.
זה מתחיל עם פריקסה שמוכנת ביד אומן: לוקחים את הבצק התפוח, נותנים לו כמה מכות כדי שלא יעלה על גדותיו בטיגון, ואחר כך מגלישים אותו אל תוך השמן. אחרי שתי דקות לוקחים עלה בוריק מבצק דק, כל כך דק שאפשר לראות דרכו. העלה של הבוריק עגלגל ויפהפה, ולו מוסיפים ביצה, מקפלים לשניים, ומורידים גם אותו לשמן הרותח. פצצת הפחמימות בדרך לשלמות, ובינתיים אתה ממתין עם הרעב שלך וזומם בשקט על בר הסלטים.
צילום: קובי רוביןבר סלטים מתוקתק כמו חיילים במסדר (צילום: קובי רובין)
בר הסלטים מתוקתק בדיוק כמו שחיימיקו קבע, כל רוטב נמצא במקומו, כל סלט מסודר כמו חייל במסדר. את הפריקסה טונה מכינים באותה המתכונת. יש מספיק שמן בתהליך הטיגון, אז את הטונה מקבלים לתוך המנה אחרי שסיננו אותה מהשמן, וככה זה יוצא ממש טעים.
אחרי שהפריקסה נשלף מהשמן, מוטי, העובד החביב שמאחורי הדלפק, בוצע אותו בסכין והאדים מתפזרים לכל הכיוונים. זה הזמן להוסיף רטבים - מטבוחה, טירשי, רוטב פלפלים, פלפל צ'ומה, החריף של יוסי ויש עוד. הרטבים מגיעים עם הסבר - החריף של יוסי זה רוטב פלפלים ירוקים חריפים טחונים גס, וזה חריף של אנשים שיודעים ואוהבים לאכול חריף. לי יצא חריף על חריף משני הצדדים.
אחרי שמוסיפים את כל הרטבים שאתם רוצים, מוציאים את הבוריק מהשמן ומניחים אותו מיד בתוך הפריקסה.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
בשונה מסנדוויץ' טוניסאי רגיל עם ביצה קשה, בוריק ביצה לא אוכלים כמו שאוכלים פריקסה עם ביצה קשה. הבוריק הקלאסי הוא בסגנון של חביתת עין הפוכה כשהחלמון עדיין קצת רך ונוזלי - ככה אוכלים בוריק.
לפני שהם מוסיפים עוד ועוד מהכול, נותנים מכה קטנה לבוריקה בשביל לשחרר את הצהוב של הביצה, וגם כדי למנוע פיצוץ של הביצה מהבוריק והחוצה והלאה עליכם. באופן הזה החלמון גם מתאחד טוב יותר אל תוך הטונה.
כאן מתחילה הפקה שלמה של סנדוויץ' טוניסאי בפריקסה, שכבה על שכבה, עם הרבה טונה מעל הכול. הביצה הרכה בתוך הבוריק, מלפפון חמוץ חתוך לחתיכות קטנות, זיתים ירוקים חתוכים לעיגולים ומהצד השני הרטבים שמוסיפים עסיסיות לכל זה.
התפר של הפריקסה עומד במשימה עד לרגע האחרון, וכל נגיסה משחררת שכבה נוספת של טעמים. בכל ביס הבוריקה מתפצחת אל חלל הפה וכל התוספות משתחררות במלוא ההנאה. לכאן כדאי להגיע רעבים מאוד ולהישען קדימה כשאוכלים כדי לא להתלכלך. המנה גדולה ומשביעה לכל היום הלאה, זה פינוק אמיתי ששווה כל שקל.
לכתבה זו 74 תגובות
הוספת תגובה
74

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
51.

50.

49.

לא בא לך לאכול מטוגן שמור לעצמך את זה. ואם באת להציל את עם ישראל יש מספיק דרכים לזה. נראה יותר כמו קנאה וצרות עין.

48.

משרד הבריאות צריך להוציא מחוץ לחוק

47.

סכנה של פחמימה ושמן

46.

מספיק !!! תורידו את זה הכל חרא ,מלא שמן ולי לא היה טוב לאחר שאכלתי.

45.

זה סתם קקה לוקחים לחם ומטגנים ובפנים שמים כמה זיתים וטונה ואתם כמו חמורים משלמים על זה 30 שקל...

44.

comment-2-comment

43.

כפפות הגומי הן הרעה החולה של ההיגיינה. האיש מסתובב כל היום עם הכפפות השחורות, פותח דלתות, גולש בטלפון, מעשן, שובר ביצים, מנקה, לוחץ ידיים לחברה,לוקח כסף ואז לשמחתך מכין לך את המנה וכמובן שעם אותן הכפפות. כיוון שהוא לובש כפפות גומי הוא מרשה לעצמו לגעת בכל פיסת עגבניה, זיית, או לערבב את הסלט,מה שלא היה עושה עם ידיים חשופות. ידיים חשופות לפחות נוטלים מפעם לפעם. הכפפות המטונפות נשארות כל היום. לא אוכל במקומות כאלה.

42.

41.

זה מלא שמן המון שמן

40.

כל 76549 החברים בקבוצת הטלגרם שלנו : פריקסה מס. 1 חולים על ההמצאה המדהימה של חיימיקו. שילוב נועז של יצירתיות, אמנות וטכנולוגיה עתידית יוצרים את המאכל שמן הסתם יהפוך בקרוב למאכל הלאומי. לא סתם מחירי הדירות בראשון מזרח התייקרו בעשרות אחוזים.

comment-2-comment

comment-2-comment

39.

38.

בטוניסיה היו מוכרים כריכים ששכבת הדג בה רבה עבה וממש לא לחה ורווית רטבים כמו שמוכרים פה בארץ. אבל עם השנים טעמים משתנים לפי אופי האוכלוסיה והמקום ומוכרים פה כריכים ספוגיים מאוד. בסהכ זה טעים, אחרת העסק לא היה מתקיים, אבל זה לא קרוב אפילו למקור עליו גדלנו וכל יום חולמים על הטעם של פעם. תודה

comment-2-comment

תודה על עוד נקודת מבט, נהנתי לקרוא את תגובתך.

comment-2-comment

זה די פח. אבל לרוב האנשים זה "טעים" כי זה מפוצץ בשמן וזה מלוח. נו שוין.

37.

לא שווה שקל.מין משהוא שצף בשמן לאחר שאכלתי רצתי לשרותים שילשלתי ללא הפסקה,והטעם ????? אני לשם לא נכנס יותר.

comment-2-comment

36.

35.

אזהרה . אוכל בשמן רותח וחריף וסלמונלה וידיים חשופות מובילים סכנה לבריאות.

34.

אוכל יהודי מזרח אירופאי אמיתי מבית אמא. המון קרעפלך בבייצהלך ושלל בולבולך בקניידלך. רמת השרון פינת קנייבסקי.

comment-2-comment

33.

32.

מגרה ברמות

comment-2-comment

הפצצה שאתה מפיל באסלה אחרי שאתה אוכל את הזבל הזה..... שומר נפשו ירחק.

31.

30.

29.

comment-2-comment

מכיוון שאנשים נוטים לשטוף ידיים פחות כשמשתמשים בכפפות. היינו, מנגבים את השיש עם הכפפות על הסמרטוט המלוכלך, ואחרי זה גם מכינים איתן את המנה. הרי לא מחליפים אותן כל דקה. במקום זה צריך לשטוף ידיים אחרי כל פעולה, עם סבון.

28.

comment-2-comment

27.

comment-2-comment

לפגוע אפשר נכון? לעשות רע. מה זה תורם. חתיכת זבל מגעיל, איזה אנשים רעים יש פה, מוציאים את כל הגועל נפש שלהם על בן אדם שלא עשה כלום. תתביישו לכם. מסכן אין לך חיים אז אתה יוצא על בן אדם שלא עשה שום דבר רע לך. פשוט תתבייש לך.

26.

ואכלתי גם בחדרה ובנתניה אליפות

comment-2-comment

25.

comment-2-comment

24.

comment-2-comment

comment-2-comment

הכותב שכח לציין שהמנה לא מרגישה מטוגנת ב כ ל ל !!! מנה עם מנעד טעמים רחב. לקוח קבוע מהיום שפתחו את המסעדה. טעים טעים טעים

23.

הרבה מאוד וזה מטוגן.מי אוכל ככה בכלל

comment-2-comment

איזה טיל בשירותים

comment-2-comment

22.

21.

גיבוב המילים שיצא לך.

20.

19.

לא מומלץ בלל

18.

נראה כמו משהו שמצריך 4 כדורים נגד צרבת ויש מצב לניתוח מעקפים

17.

16.

15.

לא מומלץ כאב בטן

14.

13.

12.

אי אפשר לאכול ככה

comment-2-comment

האסלה רעדה, פוני ה שהלך שם

11.

אכלתי אצלו גם בנתניה ובפתח תקווה אליפות

10.

9.

אין מספיק טונה ויקר

comment-2-comment

8.

חצי כפפה אי אפשר לאכול ככה

7.

6.

5.

בההה.פירורי טונה.לחמניה לא אוטנטית ולא תפוחה. מתעקשים לדחוף לר בוריק פנימה ..זהה לאאא פריקסה. נקודה.דימונאי עצבני.

comment-2-comment

הכל אפשר להכין בבית

comment-2-comment

4.

3.

הרגתם לי את התיאבון סופית!!!!

comment-2-comment

2.

1.

comment-2-comment

זה בלי כסף

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה