22

תקיפה ישראלית באזור בסוריה שבו מרכז פיתוח ודיוק טילים: "5 נהרגו"

סוריה האשימה את ישראל בתקיפה באזור מסיאף: "יורטו רוב הטילים ששוגרו. חמישה נהרגו ושבעה נפצעו". גם בחודש שעבר אירעה תקיפה באותו אזור

אייל ערביד | פורסם:13/05/2022
תיעוד מהתקיפה בסוריה ( )
סוריה מאשימה את ישראל בתקיפה במערב המדינה: לפי הטלוויזיה הסורית, מערכות ההגנה האווירית הסוריות יירטו הערב (שישי) מטרות עונות במערב המדינה, באזור מסיאף שבמחוז חמה. הסורים האשימו את ישראל בתקיפה, באזור שבו נמצא מרכז פיתוח ודיוק טילים. לפי הסורים, רוב הטילים ששוגרו יורטו. אחד מהם פגע באזור חקלאי בפרברי חמה והוביל לשריפה.
גורם צבאי סורי אמר כי בסביבות השעה 20:23 ביצעה ישראל תקיפה אווירית מכיוון הים התיכון לעבר כמה יעדים בסוריה. כתוצאה מהתקיפה נהרגו חמישה בני אדם, בהם אזרח, ועוד שבעה נפצעו, בהם ילדה.
הפעם הקודמת שבה סוריה האשימה את ישראל בתקיפה הייתה לפני מעט יותר משבועיים. אז נשמעו פיצוצים בשמי דמשק, וגורם צבאי סורי אמר לסוכנות הידיעות "סאנא" כי ישראל שיגרה כמה טילים לאזור הבירה.
תמונה כללית
התקיפה במסיאף, בחודש שעבר (מתוך טוויטר)
מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם, גוף אופוזיציה, עדכן אז ממקורותיו כי באותה תקיפה נהרגו תשעה בני אדם - חמישה בעלי אזרחות סורית וארבעה שלא ידועה זהותם החברים במיליציות הכפופות לאיראן. לפי אחד הדיווחים אז, אותה תקיפה כוונה למשלוחי נשק שהיו אמורים להגיע לחיזבאללה.
גם לפני חודש האשימה סוריה את ישראל בתקיפה באזור מסיאף, שאז בוצעה באופן חריג לאור יום. לפי דיווחים זרים, יעד אותה תקיפה היה מרכז פיתוח ודיוק הטילים במסיאף - וחימושים רבים הוטלו ממטוסי קרב של חיל האוויר מכיוון הים.
מפעלים הטילים ודיוק טילים של התעשיות הביטחוניות הסוריות (סרס) הותקפו פעמים רבות בעבר. מדובר באחד משלושת המרכזים למחקרים מדעיים של סרס, לצד א-ספיר שבאזור חלב וג'מראייה שצפונית-מערבית לדמשק. האתר במסיאף קרוב יחסית לבקעת הלבנון, האזור שבו לפי פרסומים זרים נמצאים מפעלי דיוק הטילים של חיזבאללה, וקרוב לפיכך לעורף המבצעי והלוגיסטי של חיזבאללה.
לכתבה זו 22 תגובות
הוספת תגובה
22

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
13.

הברית הלא רשמית של ישראל והמדינות הסוניות צריכה לאמץ את אסד לשקם את סוריה בתנאי שיגורשו הרוסים והאירנים.

comment-2-comment

אתה מדינה הכובשת ולא מענין אף אחד מה הסיבות.

12.

11.

הרבה תקיפות למרכזי פיתוח בסוריה

10.

comment-2-comment

comment-2-comment

אחרת הם לא היו ממשיכים.

9.

לעצמנו ברגל! מה היה דחוף כל כך להתעמת פיזית עם נושאי ארון הקבורה כשאנחנו יודעים שהכל מצולם מכל הכיוונים ושהם יעשו מזה מטעמים?? אומרים בכביש אל תהיה צודק, היה חכם! אפשר היה לצלם את המסיתים מרחוק ולעצור אותם לאחר מכן בלי כל החגיגה התיקשורתית והגינויים מקיר לקיר שיש נגדנו עכשיו בכל העולם!!

comment-2-comment

אפשר היה לצלם מרחוק ולעצור את המסיתים לאחר מכן, בלי לגרום לעצמנו נזק תדמיתי גדול כל כך בעולם כמו שקורה עכשיו! ואם כמו שנטען באמת היו כאלה שיידו אבנים מקרבת ארון הקבורה, לפחות תצלמו אותם בווידאו, בזום גדול כדי שיהיה לנו קייס ויהיה לנו מה להראות בעולם כדי להדוף את הטענות שלהם! איפה הצילומים?? ומדוע בכלל השוטרים היו צריכים להתקרב כל כך לתהלוכה?? למה לא פועלים אצלנו בחוכמה??

comment-2-comment

comment-2-comment

לדעתי צריך להעיף את מי שפיקד על אותו הכח. הם משחקים לידיים של הפלסטינאים ומוכיחים כמה אנחנו טיפשים.

8.

אם כל יום תוקפים במשך שנים יש להניח שכנראה זה בכלל לא מרתיע אף אחד.

comment-2-comment

לנסות להעביר את משלוחי הנשק שלהם ולא מתייאשים… כנראה שחלק כן מצליח לעבור, אחרת אין בזה שום היגיון. הם מפסידים המון כסף בכל משלוח כזה שמושמד.

7.

comment-2-comment

6.

אמין מאוד

5.

להכות בטרור באשר הוא בכל הכוח

comment-2-comment

4.

יש לפרק את סוריה מנשקה ולשים סוף לרצח העם שסוריה מבצעת בייחד עם רוסיה הפאשיסטית והטרוריסטית הקיצונית של פוטלר,

3.

2.

מאוד מקווה שהיא חטפה

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה