התכוננו לקנא: הזוג שמפליג על סירה קטנה עם הכלבה

הם התחילו מלגור באוטו ומשם בקרוואן. כיום יפעת ותומר מפליגים על יאכטה קטנה כבר ארבעה חודשים יחד עם הכלבה. גולשים, צוללים ורואים עולם. אבל החיים על סירה יכולים להיות גם קשים. איך מרגילים כלבה לחיות כך ומתי חוזרים למציאות? "אנחנו מתכננים לחיות בדרך הזו", סיפרו באולפן ynet

תמונה כללית
אטילה שומפלבי | פורסם: 12/10/2021
איך זה עובד? הכירו את הזוג שמפליג בעולם עם הכלבה (צילום: משי בן עמי)
הכירו את יפעת שמיר, תומר לקס וקידו. זוג ישראלים והכלבה שלהם שבחרו לטייל בכל העולם דרך הים - על סירת מפרש, או מעין יאכטה אם תרצו, ולתעד הכל. על המים הם נמצאים כבר ארבעה חודשים, אחרי שגרו שנתיים בקרוואן, שאותו הם מכרו ובכסף קנו את הסירה המדוברת.
בריאיון לאולפן ynet סיפרו בני הזוג שכרגע מדובר בעצם ב"חימום" לדבר הגדול. "אנחנו עכשיו ביוון, גם קנינו את היאכטה ביוון ומאז מפליגים באזור הזה, בהמשך נגיע לאיטליה ונפליג בים התיכון אבל אנחנו מנסים משהו עכשיו כדי שבעתיד נוכל לחיות ככה", הסבירה יפעת.
מתוך עמוד האינסטגרם oceanjade_saillifeאחרי שנתיים על גלגלים - ארוזים ומוכנים בדרך להפלגה הגדולה (מתוך עמוד האינסטגרם oceanjade_saillife)
בן זוגה, תומר, סיפר שאחרי שנתיים בבית על גלגלים ואחד נגיף קורונה, הם הבינו שהם צריכים לעבור הלאה. "זה היה החלום של יפעת כל הזמן - לקנות יאכטה, ועם כל ענייני הקורונה החלטנו שזה הרגע המתאים. אז מכרנו את הקרוואן וקנינו אותה".

"זה התאים בינינו מההתחלה"

על השאלה איך מתמודדים עם החיים בצמד (או בשלישייה עם הכלבה) כמעט לבד לאורך כל כך הרבה זמן, ענתה יפעת: "הייתה לנו עבודת הכנה כי החיים בקרוואן הכינו אותנו טוב-טוב למצב הזה. החיים שם מאוד דומים למה שקורה עכשיו, ככה שאנחנו רגילים לחיות צמוד".
עוד הוסיפה כי ההרגל לחיות ביחד ולא בבית "רגיל", התחיל מתחילת הקשר. "הכרנו באילת כשעבדנו בתור מדריכי צלילה וגם אז תומר גר בבית שהוא בנה ברכב שלו, כך שזה מלכתחילה היה הבסיס, משם היה החיבור, זה התאים בינינו מההתחלה".
ואם אתם תוהים איך לוקחים את הכלבה לסיבוב - יש מעין סירה קטנה שאליה השניים מורידים אותה ולוקחים אותה לחוף. "היו לנו ניסיונות קצת כושלים לגרום לה לעשות פיפי על הסירה אבל היא כלבה שרגילה למים וים אז מהבחינה הזו היא בסדר", ענתה יפעת.
מתוך עמוד האינסטגרם oceanjade_saillifeיפעת וקודי בחוויית שנורקלים (מתוך עמוד האינסטגרם oceanjade_saillife)
מתוך עמוד האינסטגרם oceanjade_saillifeלא הכל זה נופים, צלילות וגלישות. יום תיקונים ביאכטה (מתוך עמוד האינסטגרם oceanjade_saillife)
ומה עם תאריך סופי לכל הכיף הזה? האם יש תוכניות לחזור למציאות? "כרגע לא ממש. השקנו ערוץ יוטיוב ויש לנו עמוד אינסטגרם שבו אנחנו מתעדים כל מה שאנחנו עושים למי שמתעניין בתחום כדי שנוכל לחיות כך", השיבו השניים והסבירו כי יש גם הרבה עבודה לעשות על מנת לתחזק את הסירה והחיים על המים, כשאת כל אלו הם גם מתעדים, לצד הרגעים היפים יותר.
לכתבה זו 34 תגובות
הוספת תגובה
34

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
22.

כל אחד מספר לעצמו סיפור, כל אחד יכול לספר לעצמו איזה סיפור שהוא רוצה. פשוט השראה לכולנו מספרי הסיפורים, בני השטח הגדול.

21.

comment-2-comment

20.

comment-2-comment

שאלת המיליון

19.

מקיפים את העולם. כולה מסתובבים ביוון

18.

17.

16.

15.

14.

מקנאה באנשים שהיה להם אומץ לעזוב הכל ולעבור לגור באי בתאילנד/פנמה/קוסטה ריקה/לפקדה (יוון). אבל לגור על יאכטה באופן קבוע ממש לא גורם לי לשום הרהורים, אפילו מרחמת על הכלבה.

comment-2-comment

ולכי אחרי החלום לעבור לתאילנד

13.

12.

11.

comment-2-comment

אם אפשר להסיר תגובות מגעילות כאלה. כתבה מדהימה ואנשים שאפשר רק לקנא בהם, מלא בהצלחה!

comment-2-comment

comment-2-comment

אפס

10.

הלוואי עליי נשמע חלומי

9.

רוקי

8.

7.

אתם לא מתעדים. מילוש רוצה לראות זאת עם סאונד של אנקות.

comment-2-comment

6.

comment-2-comment

מיץ לימון על השיער ושמש.

5.

comment-2-comment

חיים

4.

יפעתי ותומר איזה כיף לראות אתכם כאן!! אין עליכם אלופים, מהממים, נועזים ומוכשרים. תמשיכו ליהנות מלא!!

3.

אבל האמת התחמקתם מהשאולת הרציניות (עם כל הכבוד לאיך הכלבה עושה קקי). למשל, איך ממנים את זה? האם הם עובדים תוך כדי? ובמה? כמה זה עולה? כמובן שזה מתאים רק לאנשים מסויימים בתקופה מסויימת בחיים, וזה אחלה, אבל לא נשאלה על זה ולו שאלה אחת. מה עושים כשצריכים קצת מרחב אישי? באיזו תדירות אתם רבים? זה יכול להיות מעניין, חבל שהפכתם את זה לאייטם בתוכנית בוקר סוג ג׳.

comment-2-comment

2.

1.

comment-2-comment

comment-2-comment

אני לא מקנה בכל אחד עם אבא מליין.

לכל התגובות
0