270

האם המקום המיתולוגי בחיפה מצדיק את הרעש?

הסנדוויץ' של ברכה הוא מוסד מיתולוגי בחיפה עם תפריט שתקוע בשנות ה-70, אבל האם הרעש סביבו מוצדק? המונה טועם מבקר לראשונה בחייו במוסד החיפאי, שבו אפשר לאכול חצי כריך בלבד - ולשבוע

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 08/02/2022
צפו: המקום שהכניע את המונה טועם (צילום: משי בן עמי)
עברו כבר 50 שנה מאז שברכה פתחה את הסנדוויצ'יה שלה, מקום מיתולוגי שהפך לשם דבר, אבל אני הגעתי לשם בפעם הראשונה רק השבוע כי לא יוצא לי להגיע יותר מדי לחיפה.
הפעם לא יכולתי להמשיך מבלי להגיע במיוחד לברכה והקדשתי את הזמן כדי לבקר במוסד הכל כך מדובר הזה. אני לא הראשון לכתוב על הסנדוויץ' של ברכה וזאת לא הולכת להיות הפעם האחרונה שלי במקום הזה החשוב כל-כך בגזרת אוכל הרחוב בארץ, שבו אפשר לאכול חצי כריך בלבד, ליהנות ולשבוע.
עוד ביקורות אוכל רחוב שאולי יעניינו אותך:
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
הדבר הראשון שהבנתי כשהגעתי לברכה היה שאני חייב להרפות עם הדרישות: יש עוד כמה מקומות כאלו ברחבי הארץ שבהם בעלי המקום הם הקובעים את הקצב ואת האיכות ובדרך כלל מדובר על פרפקציוניסטים עם חיוך על הפנים, אנשים שלא מוותרים לעצמם על שום פרט במהלך ההכנה של כל מנה שיוצאת תחת ידם.
כולם מקבלים יחס וכריך והסגנון של המקום מאוד ברור - אתה נכנס, אומר יפה שלום, אם בכלל נותנים לך לדבר, ויוצא עם סנדוויץ'
לא היה לי מושג מי נגד מי במקום הזה - צוות העובדים מסביב לברכה אץ ורץ לו לכל הכיוונים, כולל סיגי הבת שלה. כאן אם הלקוח מדבר הוא רק מפריע - הלקוחות הקבועים מגיעים ורק מסמנים עם העיניים כמו מודיעים שהגיעו, וברכה מאשרת שראתה אותם עם חיוך קטן ומחלקת חצי ברכה עסיסית לכיוון ההוא שלא הגיע יותר מדי זמן.
כולם מקבלים יחס וכריך והסגנון של המקום מאוד ברור - אתה נכנס, אומר יפה שלום, אם בכלל נותנים לך לדבר, ויוצא עם סנדוויץ'. ברכה מזהה בשנייה את חוסר הידע של המבקר הטרי שמגיע בפעם הראשונה. התפריט שמעל הדלפק נתקע איפשהו בשנות ה-70 ואף אחד לא טורח לשנות אותו. יש שם כל מיני שמות של כריכים ולא הבנתי מה כדאי לי לאכול. המקום עצמו צר מלהכיל סועדים אז רוב הלקוחות מזמינים ובורחים החוצה, מחכים שברכה תקרב אותם לכריך שיאכלו ברחוב.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
ברכה הסתכלה עליי ולרגע אחד עצרתי לה את השוונג שהייתה בו כשאמרתי "אני לא אוכל מיונז". "מה אמרת?", אמרה ברכה מול הפנים שלי ולמרות הגודל שלי, לרגע הרגשתי הרבה יותר נמוך ממה שאני. "אני לא אוהב מיונז בכלל", עניתי וברכה נתנה בי מבט ששמור למישהו עם פוטנציאל בעייתי ולא מקומי בכלל. "מאיפה באת לי עכשיו?", אמרה, והכול ברוח מליצה כמובן. התחלתי לצחוק ואז היא חייכה אליי, קלטה שהבנתי את רוח המקום. ככה זה עובד כאן וזה מעולה כמו שזה כבר 50 שנה רצוף.

כריך שיכול להשביע שני אנשים לא קטנים בכלל

אמנם הכריך עצמו לא זול מבחינתי - 45 שקלים, אבל יכול בקלות להשביע שני אנשים לא קטנים בכלל. את זה עוד לא ידעתי על ההתחלה, להזכירכם, זו פעם ראשונה שלי בים. התחלתי להרגיש שאני לא שולט על הכריך של עצמי וברכה התחילה לרדת עליי קלות כמו נוהג המקום - אם אתם עדיני נפש, ברכה תעבור דרככם בקלילות. כאן זאת הממלכה רק שלה, העובדים מסביבה רק מלווים את ההחלטות שלה. ברכה היא המלכה ובצדק, אחרי 50 שנה מי בכלל יכול לערער על הצלחה.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
הכריך מתחיל עם לחמנייה ענקית ולא קטנה בכלל. קודם כול מניחים אותה על הפלאנצ'ה לקלייה, הדפנות נחרכות והלחמנייה מתחממת. על הלחמנייה הונחו שלושה סוגים של פסטרמה על ההתחלה, בקטנה אבל הרבה - פסטרמה רומנית, רוסטביף וקורנביף. על כל זה מניחים כמה פרוסות של גבינה שמתיכים אל תוך הפסטרמות ואחר כך על הכול עוד ארבעה סוגים של נקניק, - פפרוני בקר, סלמי צרפתי, ברוקלין ופולני. אני הלכתי לאיבוד כבר אחרי שלושת הסוגים של הפסטרמות.
בילדות, אם היית מקבל בתוך כריך פרוסה על גבי פרוסה של פסטרמה, הרגשת שניצחת את המערכת. הכריך של ברכה פתר אצלי את הבעיה של איפה לאכול נקניק והרבה ממנו בעתיד. ככה בדיוק אני רוצה את הכריך שלי. ברכה חיפשה את ה"בעייתי" וישר הרמתי את היד לסמן לה. "אתה ההוא שלא אוכל מיונז באמת?", היא שאלה, "נראה מה נעשה איתך. סיגי נשמה, תטפלי בו". סיגי, הבת של ברכה, לקחה עליי פיקוד וכל הסנדווי׳ץ התחיל לקבל צורה.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
התור שלפניי זז הצידה והגיע תורי. סיגי הוסיפה בעדינות רצועות מלפפון חמוץ, חסה מקצה לקצה וחריף מתחת להכול כדי שיכאב כמו שצריך. יצאתי מהמקום כדי לפנות קצת את האוויר בצפיפות של המקום ובינתיים הפלאנצ'ה המשיכה להתמלא בעוד ועוד מנות של נקניק ופסטרמה. הלכתי לצלם את הכריך עם הרקע של המונית וחזרתי לשבת על כיסא נמוך ליד כולם. בכל ביס הטעמים התאחדו - השיטה אצל ברכה היא פשוט להוסיף עוד פסטרמה ונקניק, ההפך מכל שאר המקומות, והכמות מביאה איתה את האיכות והטעם וגם את הלקוחות שחוזרים כבר למעלה מ-50 שנה.
לקראת סיום החצי הראשון של הכריך התחלתי להרגיש שאני לא יכול להמשיך - הכריך הכניע אותי. לפי ההיגיון שלי כשקונים מנה מעולה אוכלים פעמיים ואת המשך הסנדוויץ' של ברכה אכלתי לארוחת ערב. זה גם טעים וגם שווה כל שקל. ברכה לא רק אוהבת להכין את האוכל, היא גם אוהבת לתת תמורה מלאה לכל לקוח, אחד אחד, אפילו אם אתה בעייתי שלא אוכל מיונז. לפני שנכנעתי לחצי הסנדוויץ', נכנסתי להגיד לברכה שלום, עייף קצת מהכמות. ברכה הסתכלה עליי ובירכה "ביי עיוני", ויותר מזה אי-אפשר לקבל.
לכתבה זו 270 תגובות
הוספת תגובה
270

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
125.

הרבה רוח וציפצופים

124.

ואללה אתם באמת פראיירים

123.

122.

יותר מידי זמן בכותרות. האם זה פרסום חינם או ממומן? זכות הציבור לדעת, מבקש שתרשמו ברחל בתך הקטנה האם זהו תוכן מוממן או לא.

121.

יש ברחובות פלאפל טוב פי כמה מהזקנים וג'ורג (הפלאפל הכתום) השווארמה אחלה אבל לא כולם, ותתפלאו שגם במרכז יש מקומות טובים יותר

comment-2-comment

120.

לגביי טעם וריח...זה כבר עניין שלך. הרבה לא יאכלו סנדוויץ כזה..... אתה יוצא מזה חסר עקביות בביקורות שלך...לכלכת הפעם 45 שקל לסנדוויץ שהלכת וחילקת אותו ל 2 ארוחות ע״מ לסיים אותו. ״מכריחים״ אותך לקנות סנדוויץ בעלות גבוהה שלא קיימת אופציה חלופית למשהו יותר סביר בגודל. במקומות אחרים שביקרת אז ריננת על המחירים ופה סנדוויץ פסטרמה הפך להיות במחיר של מעורב ופתאום זה מחיר טוב...

119.

נכון, לא זול. אבל אני מוכן לשלם עוד 10-15 שקלים לכריך ושיהיה ענקי, מהרכיבים הכי טריים, מפוצץ בבשר וירקות שלפני רגע נחתכו. לא סתם תמיד כשאני מגיע יש תור ארוך, למרות שאין מקומות ישיבה וזה נמצא בחור. האופי הציני-עוקצני של ברכה מטבל את הכל לחוויה יוצאת דופן שאתה רוצה לחזור אליה.

118.

אל תבכו אח"כ שקשה לחיות כאן אתם נותנים לזה יד

comment-2-comment

117.

לקשת טעמים, מבחר נקניקים לעילה.

comment-2-comment

116.

אוי ואבוי

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

115.

114.

כי שמה זה הים והברים והכוסיות והאנשים הכי טיליגנטים. תעברו לשם.

113.

112.

בתור חיפאי לשעבר, ועוד אחד שגר מטר מעל סנדוויץ' ברכה, לעולם, אבל לעולם לא נכנסתי לאכול במקום הזה. היו לנו כילדים מספיק מקומות טובים וגם אולי זולים יותר מ"ברכה", כמו ה"סנדוויץ בר" שבמרכז הכרמל(געגועים לימי האוניברסיטה העליזה). אפילו את פאלפל אוריון המצויין, שתמיד אזכור לו את חדוות הנעורים. או אפילו אצל "חאזן", אתה מקבל באותו הסכום מנה שווארמה, שאתה לא יכול לסיים! אולי לכל אחד יש את ה "סנדוויץ ברכה" שלו. לי לא נשמע סביר לאכול שם.

comment-2-comment

פלאפל פה ושם תגיד הגזים ושלשולים שלך בסדר?

111.

עיר של פלצנים עם רקע אדום

110.

comment-2-comment

109.

אכלתי פעם אחת שמה כי הרבה דיברו על הסנדבויץ' . ויצאתי משם רעב. לעומת זאת אני יכול לקנות לאפה שווארמה עם הרבה מאוד בשר במחיר זהה. כנראה בגלל זה כל הלקוחות שמה פלצנים ולא באמת באים כי הם רעבים

108.

הרבה רעש וצלצולים, לא שווה את הכסף.

107.

אני חושב שאנשים פשוט נואשים לאוכל אותנטי ולאווירה אותנטית, מה ההבדל הגדול בין הכריך של ברכה לבין כריך של רשת כלשהי אחרת, אין הרבה הבדל , אנשים פשוט רוצים להרגיש שזה אמיתי במרכאות. הנה יש פה גברת שמחזיקה מקום קטן, שארית מהכלכלה של פעם,שאדם פותח לבד עסק קטן פשוט,וזה קונה הרבה אנשים, יש סיבה שהמקום של ברכה הוא שם דבר כביכול בפי צעירים בעיקר סטודנטים שכל כך שבעים כבר מכל הרשתות הנוצצות והתחושה התעשייתית , כאילו שהכריכים על ידי עובדים בפס ייצור, כמו שיאה לרשתות. והנה כאן מקבלים כריך עם נשמה, מי שמכין אותו זה לא עובד חסר זהות בפס ייצור אלא אדם אמיתי, ברכה שמה. לכן הכריך הזה הוא שונה בוודאות מהכריכים האחרים,הוא אמיתי יותר לכן טעים יותר, יש בו את האנושיות שחסרה כל כך בכריכים של רשתות, אבל האמת שזה לא באמת ככה.

comment-2-comment

תרגיע קצת.

106.

שום דבר לא מיתולוגי בתחום עליו אתה כותב . כולו אוכל . נכנס היום יוצא מחר . גם את הביטוי מחיר מצחיק שכח . אותך מצחיק . את רוב הקוראים המחירים בישראל בהשוואה למדינות שפויות בכלל לא מצחיקים . גם לא אלה שאתה מחשיב לזולים.

105.

הלכתי לשם פעם אחת בגלל כל הדיבור על המקום, וקצת הייתי בהלם שהמחיר לסנדוויץ יצא כמעט 50 ש"ח (50 עם שתייה). אבל בסדר, פעם אחת ואחרונה. ולא.. לא חסר לי או משהו כזה. כולה סנדוויץ' - תכינו לבד בבית. וזה גם לא בריא פסטרמה. ישראלים הזויים אוכלים אוכל שבכל מקום בעולם נחשב נחות ולא בריא במחיר של גורמה

comment-2-comment

עפתי ולא חזרתי . אולי לחיפאים סוג של נוסטלגיה לילדות .לא ברור

comment-2-comment

50 שח זה לא גורמה. יש לה אחלה סנדוויץ', אחד הטעימים - גם אם לא הכי זול

comment-2-comment

104.

comment-2-comment

103.

102.

comment-2-comment

אז אומרים...

101.

מי שממש ממש רעב ונקלע לסביבה, עדיף לו שיקנה שקית במבה בפיצוציה הסמוכה. סנדביץ' פשוט כזה אפשר להכין בבית ברבע מחיר. היה אפשר (כמעט) להבין את המחיר אם היה שם לפחות מקום נורמלי לשבת ואם לא היה מדובר באחת השכונות הזולות בחיפה מבחינת ארנונה. אבל כמו שאתם רואים, אם התמזל מזלכם מקסימום תשבו על כסא כתר על המדרכה. בקיצור שימרו על עצמכם ואל תהיו פראיירים.

comment-2-comment

comment-2-comment

מאיפה הבאת את זה, מזלזלת, נקיון?? המקום אמנם ישן אבל מבריק מנקיון , מלא הומור ושמחה.

comment-2-comment

100.

99.

בפירוש לא אחד המקומות הפופולאריים בחיפה. עדיף שווארמה חאזן או אמיל, בורקס העגלה ורק לא הזוועה הזו.

98.

סתם ממומן..על הפנים

97.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אל תוכל

comment-2-comment

הוא כותב שהגבינה מותכת לתוך הפסטרמה. רחוב שבתאי לוי,לפי התמונה.

comment-2-comment

גבינה מותכת על הנקניק. לך תאכל משהו שהרב שלך ברך אותו ותעזוב אותנו בשקט.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

היא שמה לו את הגבינה המותכת בגלל שאמר לה שלא אוכל מיונז?

comment-2-comment

רב כסף נותן את הכשרות

comment-2-comment

comment-2-comment

בשר וחלב

comment-2-comment

96.

הייתי עם הבן שלי שאוהב לאכול באנו במיוחד מכפר יונה, נכון לא זול אבל זה לא רק סנדביץ זה סנדביץ באהבה וזה שווה המון אין מקומות שאתה מקבל יחס אישי אמיתי וחווית האוכל מתעצמת כפליים כל הכבוד לברכה שאלוהים יברך אותך לעוד שנים של פסטרמה בלחמניה ומלפפון חמוץ מושלמים כאלו, אהבנו מאוד.

95.

94.

לשון גבוהה, לא "הלצה". לא חובה להשתמש במילים שלא מבינים, אבל עורך יש?

93.

א פרופו ברכה ומיתולוגיה. כחיפאית לשעבר וחוזרת בחזרה......לא אכלתי אצל ברכה. גם לא אצל הזקנים בואדי פלאפל. בחיפוש אחר דירה מצאתי עצמי מובלת לואדי לפלאפל הזקנים. בן זוגי טען שהוא מכיר את הטעם 50 שנה. חיכיתי למשהו מיוחד. תל אביב אמרתי... ובכן. כלום עם כלום. המלך עירום. כדורים ופיתה. נו?????? כלום. פלאפל בקינג גורג ב6 שקלים מפוצצ אותך ליום שלם בכמות ובטעם.

comment-2-comment

comment-2-comment

איפה מצאת פלאפל ב-6 שקלים????

comment-2-comment

92.

קבלתי לחמניה ואת הנקניק חיפשתי בזכוככית מגדלת.אולי משהוא השתנה .ניבדוק ונדווח

comment-2-comment

בפועל הוא עצום. אני חיפאי ואכלתי שם. לא חזרתי שוב ולא אחזור. המון כסף על סנדוויץ שאין בן כמעט כלום. שמים שם אולי 2 פרוסות מסכנות של נקניק וזהו אז שהכתב לא יבלבל את המוח. הוא קיבל כנראה תוספת כי הזמינו ממנו כתבה

comment-2-comment

91.

כמה פשוט ככה טעים

90.

אין בעיה להכין אחד כזה

89.

בהתחלה חשבתי שסתם אנשים מגזימים, אבל בפעם הראשונה (והלא אחרונה בהחלט) שאכלתי שם הבנתי על מה הם מדברים

88.

comment-2-comment

comment-2-comment

לא אוכלים נקניקים היום לא בריא...

comment-2-comment

87.

comment-2-comment

86.

אבל כל פעם שהייתי זכור לי לטובה הסנדויץ הפשוט ענקי, מלא חסה טריה שרק מוספיה וכמובן השילוב של הנקניק גבינה ורוטב חריף. כמובן שברכה היא בעצמה אטרקציה, נחמדה בטירוף, ובכלל משום מה לאכול אצלה זה תמיד חוויה במובן מסויים. אם כל כך טוב שמה למה הייתה רק איזה 5 פעמים? קודם כל זה 5 פעמים בחיים הבוגרים, בבית ספר הייתי אוכל הרבה יותר בחוץ. ומבחינת החיים הבוגרים, אני אוכל בחוץ באופן נדיר מאוד ועוסק בספורט ולא יכול יותר מידי לרדת על שילוב נקניק גבינה כל סופש... מה שכן יש לי כמה מקומות בחיפה שהם הטופ 5 בשבילי כשאני עושה צ'יט מיל פעם בחודשיים 3.... מקווה שנהניתם מהביקורת

comment-2-comment

85.

84.

אוכלים פעם אחד וזהו לא באים

comment-2-comment

83.

82.

45 ₪על לחמניה עים נקניק. לא מיתביישים. גזל איך נהג מונית אוכל סנדביץ ב45₪ איך

comment-2-comment

לא הבנת שהמקום הוא זה שמממן את הארוחה פלוס משכורת לעלאק מבקר הזה? כל המקומות שהוא מפרסם פח אשפה הם שילמו כדי שיפרסם

81.

ועוד 50 שנה לא תגידו הסנדוויץ בר של טניה של ברכה חבל עלייך יברכה

80.

קונים לכל המשפחה ומקפיאים כדי להנות מהכריכים ברמה העולמית שברכה מכינה. קונים גם לשכנים ולמכרים קונים גם לתושבי העיר שמבקשים שנביא להם כזה. זה כמו לנסוע לגן עדן וחזרה שוקלים לעבור ולגור בחיפה. רוצים לבקש ממנה שתפתח סניף בנתיבות .

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

ככה היא יכולה למכור בקבוק חצי ליטר מים קדושים ב-120 שקל לנתיבותי, שהוא לקוח קבוע.

comment-2-comment

היה יותר אמין אם היית אומר שאתם מכינים בבית חביתות ומקפיאים אותן. גדול.

79.

עוד כתבה ממומנת על אוכל עלוב

78.

אז כנראה לא אוכל שם. אבל הוא צודק. 50 שנה לא הולך ברגל.

77.

.

comment-2-comment

76.

הכל עם ידיים נוגעים בגבינה ונקניקים וגבינות עם הידיים וגם בכסף , קיבלנו קלקול בסוף . ואין כרטיסי אשראי ואין חשבוניות גם אם כבר. הזוי איך המקום הזה חוגג...

comment-2-comment

אולי זה לטובה

comment-2-comment

מענין למה ?

75.

74.

עד מתי נסבול את העילגות הזאת ?

comment-2-comment

73.

72.

ביקרתי במקום זמן קצר לאחר פתיחתו, ב 1972.. (מבינים?). מאז ועד היום, לא השתנו הטעמים, אולי רק השתפרו. המקום צר מלהכיל את הבאים, וזה בעצם אומר הכל.

71.

צפוני אבל לא חיפאי בכל פעם שמגיע לחיפה עובר ואם מוצא חניה עוצר, לא מפספס, מהתקופה החיפאית שלי לפני 40 שנה, לא טעמתי כריך כזה בארץ וניסיתי בכל הזדמנות,

comment-2-comment

ללאספק הסנדוויץ הכי טוב בארץ לא נכנס לעניין הכשרות זו בעייה של אנשים ואין לי בעייה עם זה. יחד עם זה זו ללא ספק זה הכי טוב בעולם... תבקשו מברכה סנדוויץ יוקי .... מת עליה ועל ההקפדה שלה י.

70.

45 שח לסנדויץ שבתמונה זה לא נראה גדול, זה פחות מחצי באגט,לא יאומן סתם התלהבות יתר

69.

Is really scary,

68.

לא צריכה ברכה או כל מישהי אחרת זה לא שהיא עצמה עושה את הנקניקים במעשנה כולה נקניקים תעשייתיים רגילים מהסופר ועל זה לשלם 45 ש"ח גניבה של ברכה.

67.

אגב חייב לצייין שנהג מונית רעב יאכל גם חרא בקרתי בני מקומות בהן הוא היה והתאכזבתי קשות זו האמת.

66.

וואלאק,רציתי לברר לפני שאני אץ רץ למקום הזה אם אזמין שם איזה שנביץ של נקניק פולני ובנוסף בקבוק קווינס תפוזים בציר 1978 בשביל להרטיב את הלוע האם הגיברת הזותי תגבה ממני איזה 50 ז'ובה דמי חליצה כמו הטארנד החביב שפשה לאחרונה בכל מיני סטקיות ופונדקים של טבחים פלצנים בת"א שפונים לכל מיני נובורישים טחונים עם רולקסים וז'יפים מחברות חייטק:-) אילה ליקה ומרי קריסטמאעס לכווווווווווווווולן:-)

comment-2-comment

החה פעם איזה מגיב כזה שחיכינו כל שבוע לקרוא את התגובות שלו

65.

כריך עמוס מדי. בא להקיא אחר כך

comment-2-comment

לך תקיא קודם ואח"כ תגיע לשם יא אהבל יתכן ותבריא במוח.

64.

63.

45 ש"ח בשביל כריך עם פסטרמה ומלפפון חמוץ... רק בישראל...

62.

אני להבדיל מהמונה אכלתי סנדוויץ' ברכה כמה פעמים, ועוד להבדיל ממנו, אני לא מקבל כסף על מה שאני כותב. אז הסנדוויץ' לא רע- מה יכול להיות רע בלחמניה פריכה וחמה עם נקניקים וגבינות ורטבים- די קשה לקלקל. אבל, להגיד שהסנדוויץ' גדול ומספיק לשניים זו הגזמה רבתי, הגודל ממוצע ומשביע אדם אחד ולא מהזללנים. כמות הנקניק קטנה יחסית, ועם כל הכבוד, החבילה הכוללת לא שווה 45 שקלים, כך שהשורה התחתונה צריכה להיות: "טעים, אך אוברפרייסד".

61.

באריזת 800 גרם= 19.99 ברמי לוי. אם לה כמסעדה עולה חצי מזה והיא שמה 100 גרם איך 45 שח ? וזה בהנחה שהיא קונה מיצרן גדול ומוכר ולא ממגרד חתולים מהכביש, בלי שם שמביא לה בבגז' של סובארו 1988. .

60.

מאוד ממליץ לא לשלם 45 שקל לסנדוויץ גם אם יספרו סיפורים ויגידו מה שיגידו

59.

אני חיפאי בן 66. פעם ראשונה שאכלתי סנדויץ ברכה היתה כשהייתי בן 12. וזו גם הייתה הפעם האחרונה ... יש מקומות עדיפים בחיפה

58.

סנדוויץ בהדר בחיפה ב45 שח - השתגעתם לגמרי.

comment-2-comment

57.

אפילו למי שלא אוהב נקניק או פחות מסתדר עם לא כשר, יש במקום חלופות כמו גבינה, חביתה, סלמון - והכל טעים מאוד

56.

בתור חיפאי ותיק אף אחד שמבין עניין חוץ מהתלאביבים המתלהבים שדוחפים להם סנדביץ עם נקניק חם ב 45 שח לא אוכל שמה........

55.

54.

חופשים גדולים כללו הצגות בוקר וקולנוע "חן " הסמוך סיפק 3 סרטים בכרטיס, נכנסת ב-10 יצאת ב-4 . הסנדוויץ בר אז היה בבעלות אמנון צידון -מנהל הפועל חיפה . מאז לא אכלתי ובשישי הקרוב ניתן קפיצה מקריית טבעון.

53.

מי בימינו מכין מיונז ביתי חוץ מברכה.

52.

51.

סנדוויץ פשוט ברמה ביתית ולא מעבר

50.

בפער

49.

סביב המקום

48.

comment-2-comment

47.

מה זה המחיר הזה מי אוכל שם בכלל לא טוב לבטן

46.

זה לא בריא והכריך לא כשר

comment-2-comment

45.

טעים בטירוף, נעים ונקי, מה עוד צריך הבנאדם...??

44.

comment-2-comment

43.

כך זה אוכל טרף הולך יחד עם קללות שמתקיימות

42.

41.

comment-2-comment

40.

39.

38.

37.

comment-2-comment

36.

כן מצדיק את הרעש!!!

35.

שלו. החומונים המיותרים

comment-2-comment

comment-2-comment

אז כלומר גם אתה חומוני כי אתה קורא את הכתבות שלו אחרת לא היית מגיב אבל לשלם על כריך פסטרמה ונקניק 45 ש"ח זאת טיפשות לשמה אנשים בוכים על מחיר שווארמה ב40 ש"ח לפיתה אבל מוכנים לשלם יותר על סנדויץ

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

תראה את כמות הדיסלייק לתגובות של הבשר-חלב. אם היו פה הרבה חומונים, כל התגובות היו כאלה. אה, והתגובה שלך אשכנאצית קלאסית.

comment-2-comment

אתה כלול במחמאות הנ״ל? כלומר, קראת את הטור,לא? אתה מביע דעה גם על הכתבה וגם על הקוראים,כשאתה בכללם? או שסתם נכנסת להיות פוגעני? מציעה לך מהלב למחוק את התגובה כי היא לגופו של איש ולא לגופו של עניין. שבת שלום

34.

למה אתה אוכל את זה

comment-2-comment

comment-2-comment

33.

כל השאר גיבוב מיותר של מילים

32.

31.

חיפאי שישים שנה פעם ראשונה שומע על המקום הזה פירסום מוזמן וזול.

comment-2-comment

comment-2-comment

או אתה חיי במערה באחת הוואדיות או שאתה שקרן

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

30.

בית אבות אחד גדול

comment-2-comment

comment-2-comment

29.

28.

הבורא לא יסלח לכם.

comment-2-comment

נגיד אני מסכים שאלוהים ברא את העולם, רק נגיד. ואתה מאמין בעליונות ובשלמות של אלוהים. אז תסביר לי גאון של אמא, אם הוא עסוק בדברים כאלה חשובים, אפה יש לו זמן להתעסק בדברים קטנים כמו כשרות כמו חטאים של אדם? בחייך או שאתה מאמין ואז לא מתעסק בשטויות או שאת פתי מאמין

comment-2-comment

comment-2-comment

אחי, באמת, פתח ספר ותלמד. אבל אל תשגר משפטים פרוגרסיבים שמאלניים בלי לדעת על מה אתה מדבר. גם אני יכול להגיד שאתה נראה לי פוסט טראומתי על סמך שטות כלשהי נכון? אבל כמו שאתה אין לך מושג ביהדות אני אין לי מושג בפסיכיאטריה.. אז בבקשה אחי. פתח ספר

comment-2-comment

comment-2-comment

אם כבר אהבת חינם…. שבת שלום

27.

comment-2-comment

26.

וגם מיונז

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

טעים

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

שון שומר הכשרות. תחליף את השם נשמה לשמעון למה לאמא בטוח קוראים רחל ולאבא אבי. בטח לאחותך שומרת הכשרות גם היא קוראים קים.

comment-2-comment

סע צפונה דרומה ולמרכז. כמה יהודים נשארו?

comment-2-comment

25.

24.

comment-2-comment

23.

באמת חבל על המקום הזה שמחטיא את הרבים

comment-2-comment

תשאלי 6 מיליון חפים מפשע

comment-2-comment

תעשו מה בראש שלכם.

comment-2-comment

comment-2-comment

22.

תודה לכתבה. אדע לא לבוא לסנדוויציה הזו.

21.

20.

19.

18.

ממש כמו הסופנאצי

17.

רטבים תוצרת בית, הירקות הנקיים והטריים. אין על ברכה בעולם. כל פעם שנמצאת בחיפה קופצת לאכול שם.

16.

לקחתי סיור עם קבוצת מטיילים עם עדן והכרנו את המקום!

15.

יש אוכל בבית

comment-2-comment

14.

מאז שביקרתי במרתה של השף אליאס בעיר למטה עברתי צד. בריאות לברכה

comment-2-comment

comment-2-comment

13.

אישה מעניינת ומיוחדת. שכחת לציין שלפעמים היא מקללת בערבית גם. פעם אמרה לי פתגם יפה: "אם אתה שונא מישהו, אל תאחל לו לקבל מחלות, תאחל לו שיפתח מסעדה"

13.

comment-2-comment

12.

טרי כל יום מקום מספר אחד..נקניק הכי נקי בעולם

comment-2-comment

שקר זה דבר שמתגלה בסוף

11.

על טעם ועל ריח אין להתווכח. הכניסה למקום נראה מלוכלך ולא נקי וצילום הסנדוויץ על שלל רטביו לא נראה מעורר תיאבון. לעניין הכשרות, כל אחד שיעשה מה שטוב לו. יום טוב לכולם

comment-2-comment

10.

לפרסם מקום שאינו כשר במדינה יהודית

comment-2-comment

comment-2-comment

לא צבא לא עבודה כן עבירות מין בקטינים בישיבות , כן הדרת נשים, כן לחיות על חשבון משלמי המיסים , כן להביא עשרות ילדים לעולם צריך להעביר את כולכם לעזה

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אמרו להיות גרמני בצאתך. הם אלו שהגיעו ראשונים למשרפות

comment-2-comment

comment-2-comment

ולא רק זה גם בזכות הבדלנות היהודית שלהם הם עזרו לאנטישמיות לפרוח. ואז כשאני מסתכל וצריך לשפוט אם משהו הוא ראוי או לא אני מקצין את הסטיאוציה, החרדים הקצינו את הדת והם מראים כמה דת היא דבר מגוכך (דרך אגב דת צמחה מרוחניות ורוחניות היא לא מגוכחת פשוט הפרוש שלה אצל אנשים דתיים הוא מגוכך).

comment-2-comment

מעט מאד מיוצאי עדות המזרח שהישראליות מסמסה את יהדותם

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

חצי מיהדות גרמניה החילונית והמתבוללת נמלטו לפני המלחמה לארה"ב, בריטניה וארץ ישראל ושרדו. מי שבאמת כמעט נכחד אילו החרדים האנטי ציונים שחשבו שאלוהים יציל אותם.

comment-2-comment

א.

comment-2-comment

comment-2-comment

השחרור

comment-2-comment

המקום בפיקוח האדמו"ר מסלוטמאשין

comment-2-comment

שב בשקט

comment-2-comment

בדרום במרכז ובצפון

9.

comment-2-comment

8.

מוכרת בשר עם גבינה.מתאים לך לעבוד בשטחים.

comment-2-comment

אחרים. למעשה הכת הרבנית האורתודוכסית היא מיעוט בעולם היהודי.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

7.

comment-2-comment

comment-2-comment

תסתכלי בתמונה, יש שם הרחוב. גם ה-וויז מכיר את המקום...

comment-2-comment

6.

פעם ראשונה שאכלתי צלפים היה בסדוויץ' שהיא הכינה, והחריף שלהם כל כך טוב! בקיצור ממליץ לנסות למי שאוהב פיצוץ של טעמים

comment-2-comment

האסלה התפוצצה

comment-2-comment

5.

גנבים יקר

4.

נקניק תעשייתי הוא באמת פסגת הקולינריה??? וב-45 שח!!!

comment-2-comment

3.

להגיד לברכה שאתה לא אוהב מיונז?? יש לך מזל שלא ביקשת חצי כריך... (אם חייך חשובים לך, אל. פשוט אל.) אין על ברכה בעולם!!

comment-2-comment

ריח צחנה.או מברכה או מהמוצרים.

comment-2-comment

שתלך לסדוויץ בר כרמל לקבל כמה שיעורים בזה.

comment-2-comment

פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח אוי תודה תודה תודה עשית לי את היום לא צחקתי ככה שנים. אם אתה בן יותר מ15 מנת המשכל שלך שווה לנמלה אפגנית

comment-2-comment

חבורת צעירים שאין להם מושג מסתובבים סביב עצמם ורבים

comment-2-comment

ברכה עוד חיה וקיימת

2.

הייתי קונה אחד כזה במאה שקל במקום אחר

comment-2-comment

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה