34
850 האנשים של המדינה

ראש העיר ירושלים: "תושבי מזרח העיר לא מפסיקים להכיר לנו תודה"

בפתח ועידת "האנשים של המדינה" של ynet ו"ידיעות אחרונות" תיאר משה ליאון את ה"מהפכה של ממש" שהעיר שבראשה הוא עומד עובדת, לדבריו, בשנים האחרונות: "משפחות צעירות בוחרות להשתקע כאן - לאחר שנים ארוכות שבהן העדיפו רבים לנדוד לערים אחרות". צפו גם במופע הפתיחה של עידן רייכל ובנאומו של עורך "ידיעות אחרונות" נטע ליבנה

ynet | פורסם:21/03/2022
דברי הפתיחה של ראש העיר ירושלים משה ליאון (צילום: סנטרל הפקות)
ראש העיר ירושלים משה ליאון תיאר הבוקר (שני) בפתח ועידת "האנשים של המדינה" של ynet ו"ידיעות אחרונות" את ה"מהפכה של ממש", שהעיר עוברת לדבריו בשנים האחרונות. "חשוב מאוד להדגיש, השכונות במזרח ירושלים הן חלק בלתי נפרד מהמהפכה הזאת", ציין. "תושבי מזרח העיר לא מפסיקים להכיר תודה על המאמצים הללו ועל התוצאות שלהם, הניכרות היטב בשטח".
לדברי ליאון, "אנחנו פועלים במזרח העיר בהתאם לתכנית אב סדורה. משקיעים מיליארדים של שקלים בתשתיות חינוך, ניקיון. כשאני מדבר על הניקיון, ניקיון מערב העיר ומזרח העיר חד הם. לא הושקעו בכך מעולם סכומים כאלה נכבדים".
צילום: עמית שאביראש העיר ירושלים משה ליאון בוועידת "האנשים של המדינה" (צילום: עמית שאבי)
מופע הפתיחה של עידן רייכל (צילום: סנטרל הפקות)
צילום: עמית שאבימנחי הוועידה: רותם ישראל ואביב אלוש (צילום: עמית שאבי)
ראש העיר ליאון אמר כי "בראש ובראשונה זוהי מהפכה של תשתית ובינוי מעל ומתחת לפני הקרקע ובכל רחבי העיר. כחלק ממאמץ לשינוי פני העיר, אנו מקדמים מהלך שינוי רחב גם בתחומים נוספים שמהווים נדבך מתבקש לתנופת הבנייה. אנו משקיעים משאבים רבים למערכת התחבורה בעיר שהופכת נגישה וירוקה יותר וכמובן בעולמות התעסוקה שהופכת מגוונת ומתקדמת יותר. יותר היי-טק, יותר תעשיות מתקדמות נוספות. רחובות העיר נקיים הרבה יותר, הגנים הציבוריים, הגינות הכיכרות מטופחים יותר".
הוא הוסיף כי "הנשכרים מכך הם תושבות ותושבי העיר, ובהם גם המשפחות הצעירות שבוחרות להשתקע כאן - לאחר שנים ארוכות בהן העדיפו רבים לנדוד לערים אחרות".
לדבריו, "כל זה קורה גם בזכות מהפכה חשובה לא פחות שמתחוללת במערכת החינוך העירונית שזוכה למשאבים חסרי תקדים בהיקפם של כשני מיליארד שקלים בשנה. בשנים האחרונות האצנו גם את הליכי בניית מוסדות החינוך בעיר. מאות כיתות חדשות נבנות ועוד אלפי כיתות נוספות מצויות בשלבי תהליך בינוי ובנייה".
ליאון גם בירך בדבריו על קיומה של ועידת "האנשים של המדינה" בבנייני האומה בירשלים: "בירת ישראל שמחה בהגיעה לארח גם השנה את ועידת 'האנשים של המדינה'. אין בית יותר טבעי לוועידה החשובה הזו, מקבוצת 'ידיעות אחרונות', ואני בטוח שגם השנה, הוועידה הזו תהווה במה לשיח אמיתי, לבשורות חשובות, וכמו שאתם אוהבים, לכותרות משמעותיות".

"הכותרות הראשיות מלמדות עד כמה זו הייתה שנה של שני קצוות"

דברי הפתיחה של עורך "ידיעות אחרונות" נטע ליבנה (צילום: סנטרל הפקות)
העורך הראשי של "ידיעות אחרונות", נטע ליבנה, נשא דברים בפתח הוועידה - מיד אחרי מופע הפתיחה בביצועו של עידן רייכל: "אחרי שנתיים של ועידות בזום מול אולמות ריקים, לראות אתכם, המנויים והקוראים של 'ידיעות אחרונות' וגולשי ynet כאן איתנו, זה בהחלט מחזה מרגש", אמר ליבנה.
לדברי ליבנה, "מבט על הכותרות הראשיות של השנה החולפת מלמד אותנו עד כמה הייתה זו שנה של שני קצוות. כותרות אופטימיות על נתונים ישראלים שמצוטטים בכל העולם אודות יעילותו של החיסון, התחלפו לאחר כמה חודשים בדיווחים על גל הדבקה חדש, ותמונות של תורי ענק של מכוניות ואזרחים שמחכים לבדיקה.
צילום: עמית שאביעורך "ידיעות אחרונות" נטע ליבנה פותח את ועידת "האנשים של המדינה" (צילום: עמית שאבי)
"החיבוק של הנשיא החדש שזה עתה הושבע בארצות הברית עם הגברת הראשונה, מול הריאיון הכעוס של הנשיא לשעבר, שפורסם לראשונה ב'ידיעות אחרונות'. תמונת הבור שנפער מחוץ לחומות כלא גלבוע, שהפכה לסמל הכישלון בבריחת האסירים, מול הכותרות שבישרו על לכידת כל המחבלים שברחו והשבתם אל מאחורי הסורגים. והדיווחים המודאגים על גורלם של בני הזוג שנעצרו באיסטנבול התחלפו בכותרות נרגשות על ביקורו ההיסטורי של נשיא מדינת ישראל בארמונו של ארדואן.
"ואם חשבנו שמגפה עולמית הביאה את כולנו אל הקצה, פרצה המלחמה באוקראינה, הפלישה הרוסית, ואיתה מראות שכבר לא האמנו שנראה, ומזכירים לאירופה ולעולם כולו תקופות שרצינו לשכוח. התמונות של צלמי העיתונות והדיווחים של הכתבים הבודדים שהעזו להיכנס לתוך קייב כדי לראות במו עיניהם ולתעד, בלי תיווך, בלי להישען על מידע שמפיצים בעלי אינטרסים, את המלחמה כפי שהיא באמת – הן מסמך חשוב מאין כמותו.
רון בן ישי בשיחה עם שמעון שיפר (צילום: סנטרל הפקות)
שיחה מקייב עם רונן ברגמן (צילום: סנטרל הפקות)
"'העיתון הוא הטיוטה הראשונה של ההיסטוריה', אמר לפני כמעט 60 שנים המוציא לאור של הוושינגטון פוסט. התמונות והכתבות שנשלחות מתוך קייב, תחת אש ממש, הן פיסות היסטוריה. ביומה הראשון של המלחמה פרסמנו בשער העיתון תמונה גדולה של בניין שהופגז בתוך קייב. זה צילום שהופיע על השער של רבים מהעיתונים בעולם באותו בוקר, ונראתה בו תושבת קייב בכניסה למה שהיה ביתה. באף אחד מהדיווחים לא היה שום פרט מזהה אודותיה.
"שבועיים לאחר מכן, מצאו את עצמם השליחים של 'ידיעות אחרונות' ו-ynet, העיתונאי רונן ברגמן והצלם זיו קורן, מול בניין אחר בקייב שהופגז בטיל רוסי. הם עמדו מול אישה, דיירת באותו הבניין. ניגשו אליה ושוחחו איתה, צילמו אותה וכתבו את סיפורה. שמה ילנה. היא ניסתה לחפש את דודתה, שהתגוררה איתה. וגם את הכלב שלהן. 'עיניה קרועות לרווחה', כתב ברגמן בדיווח שהעביר ארצה, 'ידיה עולות למעלה כמו מבקשות: שמישהו יחזיר לה את החיים שהיו לה עד הבוקר'. ברגמן וקורן, באומץ עילאי, ממשיכים בעבודתם בתוך קייב גם בעודנו יושבים כאן באולם.
"קדם להם רון בן ישי, חתן פרס ישראל לתקשורת, עיתונאי צעיר ונמרץ בן 79, שחזר לפני שבוע משליחות עיתונאית של שלושה שבועות בקייב. הוא הגיע לבירה רגע אחרי הדיווחים הראשונים על פלישה רוסית עתידית, ופשוט סירב לצאת ממנה. 'אני עושה את עבודתי', אמר בפשטות לאנשי המערכת שדאגו לשלומו בין הפגזים. הדיווח המצולם שהעביר ל-ynet בעודו עומד על גשר שהרוסים מפגיזים, ולידו צועד בבהלה טור ארוך של פליטים, היה רגע בלתי נשכח. עוד פיסת היסטוריה. בן ישי, לשמחתנו, יהיה כאן על הבמה ממש עוד מעט כדי לחלוק איתנו כמה מחוויותיו.
"בעידן הרשתות החברתיות, בעיצומה של מהפכת המידע ששוטפת את כולנו, בתקופה שבה נשיא אוקראינה פונה לעמו באמצעות סרטון שהוא מצלם בעצמו בטלפון הנייד ומעלה לטוויטר, אנחנו מקבלים הוכחה ניצחת שאין תחליף לעבודת עיתונות אמיתית. לנוכחות בשטח. גם במצב מלחמה, גם תחת אש".
לכתבה זו 34 תגובות
הוספת תגובה
34

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
27.

די אל יתהלל חוגר כמפתח נמאס תוריד את זה זה מגעיל

26.

25.

24.

בספרים שלהם אנחנו לא מוזכרים כעם הזכאי למגורים בארץ ישראל... את זה שינית???

23.

22.

או שקרן? או חולם.

21.

לעתים הם מוסיפים אבנים, סלעים, מוטת ברזל וגם בקבוקי תבערה.

20.

ירושלים עיר גמורה. ובלי קשר מה שעושים לתושבי מזרח העיר זה אפרטהייד פר אקסלנס. אתם יכולים לעצום את העיניים עד מחר המציאות שם ולא הולכת לאף מקום. ולמגיבים העתידיים: אתם התמימים. לא אני. אתם חיים בלהלהלנד ולא אני.

19.

18.

אין הנחתום מעיד על עיסתו, אלא אם כן הוא פוליטיקאי.

17.

בסתיו האחרון ביקרתי בירושלים. זה היה שישי בערב. רחוב יפו שומם. שקיות ניילון מתעופפות מעל הכביש והמדרכות. מקבצי ליכלוך שהרוח ערמה כל כמה מטרים. זהו רחובה הראשי של עיר הבירה. נטוש.שומם.

16.

15.

14.

13.

12.

11.

ראש עיר פח שהפך את ירושלים לענן של אבק.

10.

הכל לדתיים ולחרדים. כפייה דתית. אין איפה לבלות בסופי השבוע. סוגר בריכות שחיה בשבת. והיריעה קטנה מלהכיל את מעלליו...

9.

8.

7.

תושבי מזרח העיר לא יודעים אם לצחוק או לבכות למשמע המילים הללו..................

6.

5.

כותב כתבות שמתאימות לקו האנטי ציוני התקיף של העיתון. כמובן שהם משתמשים בכתב יהודי ישראלי ש״לא יכול להיות אנטישמי״ או שקר אחר בסגנון.

4.

משקיעים מיליארדים בתשתיות וחניונים לאטובוסים אין פשוט ביזיון של ראש עיר רק תעוף לנו מהעיר כבר

comment-2-comment

יום עבודה מלא לדתיים מתקיים בימי הבחירות..

comment-2-comment

צריך לומר את האמת:בנושא הניקיון ליאון עשה ועושה הרבה יותר מקודמו, ברקת. נכון שהוא נותן לדתיים יותר מדי, אבל קודמו נתן הרבה יותר. ברקת רב עם כחלון כל הזמן, ובגללו נמנעו תקציבים רבים מירושלים. שר האוצר כחלון סגר את השיבר איתו. ליאון משיג תקציבים גבוהים ממשרד האוצר שבראשו ליברמן, ותיקצוב הניקיון בעיר, היא בראש מעייניו. ואני רחוק מליקוק. עברתי מזמן את הגיל הזה. ירושלים נקיה יותר עם ליאון מאשר עם ברקת קודמו. חד וחלק. אני יותר מ-60 שנה גר בירושלים, ונולדתי בה. אני יודע על מה אני מדבר.

3.

ת"א היא הבירה האמתית של ישראל! בירת הציונות החילונית, השיר של אריס סאן ת"א צריך להיות ההימנון!

2.

יתכן ועירייה עושה באמת דברים טובים אבל כל עוד תורג'מן לא מבין את העיר מה שאתה מרוויח הוא יפסיד. החכמה זה לבודד אירועים מפריפריה שלהם ולהגיע למצב שהיה כבר שמפגעים באים מבחוץ ושירושלמים רוצים שקט. אם הם חושבים שמשטרה שרירותית בשולי האירועים ותוקפנית בשגרה חלק גדול יותר נמשך למעגל ההתפרעות. צריך טקטיקה ואסטרטגיה ותורג'מן לוקה בשניהם.

1.

צריך גדר ושלום שלום

comment-2-comment

צריך להחזיר את השכונות האלו. גם ככה אין לנו זכות להיכנס לשם או לגור שם

comment-2-comment

ממזרח ירושלים ישלחו טילים. אנחנו נהיה שם לנצח אם ירצו אם לא. פיסה אחת מהאדמה לא יקבלו.

comment-2-comment

צודק בהחלט

comment-2-comment

לעזוב תוך הסכם?

comment-2-comment

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה