צילום: מחאות החרדים הקיצונים
צילום: מחאות החרדים הקיצונים

אבנים על שוטרים בי-ם, סוכות מסוכנות גם בבני ברק: "לא למדו כלום ממירון"

פקחי עירייה ושוטרים שניסו לפרק סוכות לא-חוקיות בבירה נתקלו בהפרות סדר מצד עשרות חרדים שהשליכו אבנים לעברם. מפגין אחד נעצר. גם בבני ברק בנו מבנים מסוכנים לקראת החג: "מישהו חייב לעצור את זה"

חיים גולדיטש, קורין אלבז-אלוש | פורסם:14/09/2021
העימותים בירושלים (צילום: יוחנן לוסטיג)
עימותים בירושלים, לאחר ניסיון משטרתי לפירוק סוכות לא-חוקיות שהוצבו בכמה שכונות חרדיות בבירה: כוחות משטרה פעלו הערב (יום ג') ביחד עם פקחי עיריית ירושלים בשכונת בית ישראל על מנת לפרק סוכות לא-חוקיות, חלקן מסוכנות, שהוצבו במקום.
בעקבות זאת התעמתו עשרות חרדים עם כוחות המשטרה והשליכו אבנים לעבר השוטרים. אחד המפגינים נעצר. לאחר מכן נמסר כי המשטרה הגיעה להסכמה עם העירייה ועם נציגי התושבים לפיה הסוכה המרכזית תפורק על ידי התושבים מחר, ובמקום תיבנה סוכה חדשה בטיחותית.
צילום: מחאות החרדים הקיצונים (צילום: מחאות החרדים הקיצונים)
אבל האלימות לא שככה. בעת יציאת כוחות המשטרה והעירייה מאזור מאה שערים הותקפו הכוחות שוב באבנים. רכב של הפיקוח העירוני פונצ'ר וחלונותיו נופצו. המשטרה הפעילה בואש לפיזור המפגינים.
גם בבני ברק ניתן למצוא סוכות רבות שעלולות להוות סכנה של ממש. חלקן נבנו בגובה רב, על מרפסות ארעיות. כך, למשל, ברחוב עלי הכהן ניתן לראות סוכה בבניין על עמודים שנבנתה לגובה - כשמתחתיה סוג של מרפסת מאולתרת. לדירות בבניין זה אין מרפסות כלל ואם היו רוצים לבנות אותן, היו הדיירים נדרשים לאישורים רבים ולנהלי בטיחות נוקשים.
תמונה כלליתסוכה מסוכנת בבני ברק
אחד מתושבי השכונה סיפר: "כל בני ברק מלאה בסוכות כאלו. העירייה חייבת לאכוף את הנושא שחלילה לא נגיע לעוד אסון בחג. לא למדו כלום מאסון מירון". תושב אחר הוסיף "הדבר הזה הוא לא רק סכנה לתושבי הבית, אלא לכולם. פה למשל יש קופת חולים, מגיעים בבוקר המון אנשים. אם המבנה הזה יקרוס חלילה, זה יהיה אסון גדול. ילדים משחקים למטה, זה שטח ציבורי וזה סכנה לציבור. מישהו חייב לעצור את זה".
10

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
9.

8.

לא ברור למה פקחים בכלל מגיעים לשם, התושבים האלה לא רוצים לשתף פעולה, לא רוצים לקחת אחריות ובמילא מאמינים ש"כל מה שצריך לקרות יקרה" אז אין להם שום סיבה לחשוב על תקנות או בניה נורמלית.

7.

חבל על הסיכון אם יהיה אסון, להעמיד לדין את האחראים. אחרת, הכל טוב.

6.

5.

4.

3.

אם המבנה הארעי הזה לא יפול למישהו על הראש אז המזגן יפול על מישהו, אנשים לא נורמליים - זה מתכון לאסון נוראי , גם לדיירים שעומדים בתוך הדבר הזה

2.

1.

צריך להיות עיוור כדי שלא להבחין שחלק לא מבוטל מהאוכלוסייה החרדית הוא פורק עול ומצפצף בריש גלי על חוקי המדינה ותקנותיה. מערכת הענישה מקילה מאד וזאת בלשון המעטה על עבריינות מכל סוג שהוא של אוכלוסייה זו

comment-2-comment

לכל התגובות
0