269

שבתי הביתה מהכלא, אבל גם ישראל חיה תחת אימה

מראה משפחות השכול לא עוזב אותי. גם ב-30 שנה בכלא הרשויות רצו "שלום בכל מחיר", והמשמעות הייתה מות חפים מפשע | יהונתן פולארד בטור מיוחד

יהונתן פולארד | פורסם:09/05/2022
צילום: רויטרסיהונתן פולארד (צילום: רויטרס)
אחרי כל השנים שעברתי, הנטייה הטבעית היא לנסות להתמקד בשיקום חיי. כך ניסינו לעשות, רעייתי אסתר ואני, במשך שנת החסד שניתנה לנו לחיות כאן יחד וכך אני מנסה לעשות כעת, לאחר שאיבדתי אותה. אבל הידיעה הברורה לאיזה אסון אנו מובילים את עצמנו, מראות החודשים האחרונים, ובמיוחד הטבח באלעד אינם עוזבים אותי. אני פשוט לא יכול לשתוק יותר.
במשך עשרות שנים הייתה זו אסתר שהלכה בשמי להיות עם משפחות חללי צה"ל ונרצחי הטרור בשעתן הקשה. אני לא מבין איך היא הייתה מסוגלת לעמוד בזה. מאז פטירתה אני מנסה להמשיך את דרכה גם בכך, אבל מראה פניהן של המשפחות שעולמן חרב עליהן לא עוזב אותי ומגע היד הרועדת מהחיבוק בהלוויה ממשיך לצרוב את גופי ונשמתי – במיוחד כי כמותן וכמו כולנו, אני לא יכול לברוח מהידיעה שמדובר בקורבן שניתן היה למנוע.
במשך 30 השנים שבהן חייתי בכלא, חייתי בפחד ובדאגה מתמידים לחיי. הייתי צריך להיות דרוך בכל רגע, לא יכולתי לישון בלילה מחשש שמישהו ייכנס לחדרי וידקור למוות אותי או את שותפי לחדר. הייתי צריך תמיד לשאת סכין ולהיות מוכן להשתמש בו ללא היסוס. שוב ושוב נאלצתי להיות עד למקרי מוות נוראיים של אנשים אחרים ושל חברים שלי בפרט, שהתרחשו ללא אזהרה מוקדמת. בכלא, הדבר הקשה ביותר הייתה העובדה שמי שהיו אחראים להגן עלינו היו מפוחדים לחלוטין מהאסירים האלימים, והכילו את ההתנהגות שלהם עד כמה שרק יכלו.
בפשטות, הרשויות בכלא רצו "שלום בכל מחיר", גם אם המשמעות הייתה שאנשים חפים מפשע נרצחו ללא השלכות רציניות כלפי אלה שתקפו אותם. לא יכולנו לסמוך על השומרים שיגנו עלינו מכיוון שהם חששו שאסיר אלים שייפצע על ידם יגרור אותם לבית המשפט. מהר מאוד למדתי שאין לנו את הזכות להגנה עצמית בשום מצב. אנשים לא מסוגלים להאמין לי כשאני מספר להם כיצד מי מאיתנו שניסה להגן על עצמו מתקיפה, נענש בחומרה על מנת שיהיה ברור שהוא לא טוב יותר מזה שתקף אותו. זה היה טירוף מוחלט.
העברתי 30 שנה בכלא בתקווה ובתפילה שאבוא הביתה למדינה שיודעת כיצד להגן על אזרחיה. האם טעיתי? לצערי אני לחלוטין מרגיש כך
התפללתי והאמנתי שכשאזכה יום אחד להגיע הביתה, לא אצטרך לחיות בצורה כזו. לצערי הרב טעיתי. למעשה, לנוכח מה שראיתי בשנה החולפת, זה אפילו חמור יותר כעת, משום שהפעם לא מדובר באדם אחד או שניים שנהרגים באופן אקראי, אלא באומה שלמה שחיה באימה מפני צבא של אנטישמים צמאי דם שהרשויות מפחדות "להתסיס". חייתי כבר בסרט הזה, וזה אף פעם לא הסתיים טוב.
בכלא היו לי חבר טוב אחד או שניים שהשגיחו עליי ואני השגחתי עליהם. חייתי תחת השגחת השם וניסיתי לזכור לא לפחד מאף אחד מלבדו, ולתקוף ראשון. כאן, באופן בלתי נתפס, אני חי במדינה שנעה בין פחד מוות להכחשה.
תפיסת המחבלים מהפיגוע באלעד סגן מיכל רצון (צילום: משי בן עמי)
אנו כולנו סובלים מאותה תפישה של אליטה פוליטית, תקשורתית, צבאית ומשפטית, שמגלה יכולת הכלה אינסופית לסבל של אזרחיה תוך שיתוף פעולה ורמיזה כאילו אנחנו אחראים בדרך כלשהי לכל האלימות שמופנית נגדנו. עם מערכת שמתעקשת להכריח את החיילים שלנו לנהל מערכה צבאית בכלים המיועדים להתעסקות עם עבריינים פליליים; עם יועצים משפטיים ובית משפט שנכנסים לתווך שבין קנה הטנק למטרה; ותוך מחויבות חד צדדית לקודים אתיים מנותקים שאויבינו בזים ומתפקעים מצחוק לראות כיצד דבקותנו בהם מונעת מאיתנו להכריע את רוצחי נשינו וילדינו.
אני רואה את פניהם של המחבלים שנתפסו לאחר שביצעו את הטבח באלעד ורואה היטב שהם לא מפחדים מהכלא - הם יודעים שמחכים להם שם תנאים משודרגים פי כמה וכמה ממה שמקבל כל אסיר פלילי, משכורת עתק מהרשות הפלסטינית כהוקרה על מעשי הרצח שביצעו, ועוד עוד.
אני יודע היטב איך נראה בית סוהר שמיועד להוציא מהאסיר את הרצון לחיות, אבל כאן תנאי הכליאה של הרוצחים המתועבים רק מעודדים את המחבלים הבאים להצטרף למועדון. איך אפשר לתת למצב הזוי כזה להימשך אפילו עוד רגע אחד?
תמונה כללית
אני עייף מזה. עייפתי מלראות את מי שאמורים להנהיג אותנו, לוקחים את הדגל שלנו, מוחקים ממנו את הכחול ומשאירים אותו כדגל לבן של כניעה.
אני מחכה למישהו, למנהיג. מנהיג יהודי אמיתי, שיצעד קדימה וישיב את הפסים הכחולים והמגן דוד אל הדגל שלנו.
אני מחכה למנהיג שיכניס פחד מהשם בליבם של שונאינו.
אני מחכה למנהיג שיפעל בלי לחשוש ממה שכל אחד אחר מחוץ למדינתנו חושב. תהיה זאת ארה"ב, האיחוד האירופי, האו"ם, או כל אחד אחר שחושב שיש לו את הזכות לומר לנו איך לחיות וכיצד להגן על עצמנו.
צילום: רויטרסמדינה שלא יודעת להגן על אזרחיה. מתיחות בשער שכם (צילום: רויטרס)
אנחנו יודעים למה אנחנו כאן. השם נתן לנו את הארץ הזו. לא האימפריה הבריטית, חבר הלאומים, וושינגטון או האו"ם. אך למרות העובדה הזו, זה עצוב להבין שהמשימה הקדושה שלנו להקים מחדש את ביתו הלאומי של העם היהודי בפעם השלישית, אינה אפילו בחצי הדרך. וזאת בשל הפחד והחרדה שלנו, לא בגלל פעולותיהם של אויבינו.
עדיין לא השבנו אלינו את ארצנו, את הביטחון העצמי שלנו ואת העצמאות שלנו באופן שאליו אנו מחויבים לאחר 2000 שנות פוגרומים, מסעות צלב, אינקוויזיציות וניסיונות חוזרים ונשנים להשמיד את עמנו.
העברתי 30 שנה בכלא בתקווה ובתפילה שאבוא הביתה למדינה שיודעת כיצד להגן על אזרחיה. האם טעיתי? לצערי אני לחלוטין מרגיש כך.
אני רואה פעם אחר פעם כיצד אחיי ואחיותיי נאלצים להגן על עצמם ועל הסובבים אותם, לא רק מהאויב אלא מהממשלות שלנו שמפחדות מדי כדי לעשות את מה שנדרש כדי למגר את איום הטרור. מצב העניינים הזה הוא לחלוטין בלתי ניתן להשלמה.
אנו חייבים להיפטר מהמנטליות הגלותית שמעדיפה את הצורך "להבין" את אויבינו, על פני ביטחונם של בני עמנו. אנחנו פשוט לא יכולים לחשוב כמו המרגלים שהשליכו על אחרים את מה שהם חשו כלפי עצמם – "ונהי בעינינו כחגבים". אני אינני חגב וגם אחיי ואחיותיי בארץ הזו אינם חגבים.
צילום: EPAלדרוש מהם אכפתיות. ישיבת ממשלה (צילום: EPA)
אנו צאצאיהם של לוחמים גאים ואצילים שחששו רק מהקדוש ברוך הוא ומעולם לא היססו להגן על ארצנו מפני כמה מהאימפריות הגדולות ביותר שהעולם ראה אי פעם. במשך שנים רבות המנהיגים שלנו ניסו ללא הרף לגרום לנו לשכוח את העובדה הזו לטובת אימוץ תפישה ליברלית ופוסט-מודרנית יותר, שבה אנו "חולקים" את אדמתנו עם אלה המבקשים בגלוי להשמיד אותנו. די. אנו חייבים לדחות את התבוסתנות הצינית הזו לפני שהיא הורגת אותנו.
זה הזמן להשיב לעצמנו את הכבוד העצמי האישי והקולקטיבי שלנו. הגיע הזמן שהאומה שלנו תדרוש שלמנהיגים שלנו יהיה אכפת מאיתנו יותר מאשר מאדונים זרים. הגיע הזמן שהנציגים שלנו יפעלו ברצינות בכדי להביס את אותם ארגונים ומדינות שפועלים על מנת לחסל אותנו. לכל הפחות, אנו רוצים שהפיקוד העליון של הצבא יתעורר ויפסיק להעמיד פנים ש"לנהל את הסכסוך" זו דוקטרינה אסטרטגית שניתן לקבל. זו לא. זה סוג של "פיוס" שמגן על האויבים שלנו, תוך שהוא גורם לנו להיראות חלשים וטיפשים.
אני יודע שאנו יכולים לבצע את השינויים החיוניים האלה. אם אנחנו באמת רוצים להיות מדינה עצמאית – אין לנו שום ברירה אחרת. אנחנו חייבים לראות את המטרות הללו כמחויבות קדושה שלנו לא רק כלפי עצמנו אלא גם כלפי הדורות הבאים שלנו. מי יתן והקדוש ברוך הוא יעניק לנו את החוכמה והכוח לעשות זאת.
מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com
לכתבה זו 269 תגובות
הוספת תגובה
269

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
183.

Every Word You Said Is 100% Correct I Agree Totally With You I Am Also A new immigrant to Israel and I was in an American federal prison these terrorists are living in a five-star hotel not a prison I actually think terrorists need to get the death sentence clothing not a doctorate degree

comment-2-comment

182.

181.

אני שמח שיהונתן פולרד פרסם את המאמר וכולי תקווה שחלק, לפחות, מהמנהיגים שלנו יקרא ויאמץ אפילו קצת ממה שהוא כתב. אין ספק שצריכים לשנות את התפיסה שרווחת כאן כבר עשורים וזה לא משנה אם זו ממשלת ימין מרכז או שמאל.

180.

179.

178.

הזה שאתה קורא לו לבוא ולהרוג את כולם?

177.

ביבי מפחד מהצל של עצמו וצריכים הנהגה שתדע להתעמת עם האיומים. פלסטינים שוברים את הגדר ואסור לירות עליהם.. רוצחים מרימים ידיים ומקבלים אוניברסיטה ו 1600 שקל לחודש לקנטינה. מישהו פה השתגע...

176.

חוצפן שחושב שהוא יתןוה את הדרך בדברי בלע.

175.

174.

איזו גניבת דעת. בושה וחרפה!!

173.

עונש מוות למחבלים

172.

עונש מוות למחבלים

171.

אחרים שלא פחדו לצאת למלחמה רצינית : אולמרט, שרון. כביכול אלו מהשמאל, רק שממש לא. הם היו יותר אמיצים.

170.

זה מה שהיה חסר לנו, עוד פונדמנטאל דתי שמאמין שהשם נתן לנו את הארץ וזה מצדיק כל פעולה. איך אתה שונה בתפיסה שלך ממה שהמחבלים הפלסטינים עושים? בגלל אמונות דתיות-משיחיות-קיצוניות אנחנו נמצאים במצב שבו אנו נמצאים היום. כולם רוצים להרוג את כולם בשם אלוהים דמיוני. עצוב.

comment-2-comment

169.

חוצפן ובוגד בדגל ארה"ב

comment-2-comment

ואתה "כדי" שתילמד לכתוב בעברית לפני שאתה מגיב את השטויות שלך.

168.

כנראה שידיעות אחרונות מחפש כותרות מטומטמות!

167.

מאמר נוקב וחשוב , די לאיפוק. רק אגרוף ברזל מצד כל גורמי הבטחון והמשפט, יכניעו את הטרור. לאחר ההיסטוריה העגומה של עם ישראל בגולה, חזרנו לבית שלנו כדי לחיות ראשוני הארץ בבטחון. מר פולארד חזק ואמץ ובריאות טובה.

166.

קודם היד שלו רועדת על כתף השכול, ואז הוא מסית לעוד מלחמות... אדם שאינו רואה את הצד השני - עיניו עצומות

165.

שבאמת אין לו מה לומר חוץ מי לבכות את מר גורלו האישי

comment-2-comment

פולארד אולי לא צודק בהכל אבל לומר שהוא רק מתבכיין על עצמו? לו היית טורח לקרוא את המאמר ברצינות היית רואה שזה ממש לא נכון. הוא מדגיש שוב ושוב כמה כואב לו על הנרצחים מהטרור וכמה חשוב לו הבטחון של כל עם ישראל.

164.

שאתה מסתובב באירופה ורואה קבוצת שוטרים מסתובבים יחד בתחנות הרכבת במרכזי קניות ורחובות , אתה מבין שכאן הפקירו את הביטחון האישי של האזרח. ייבשו את המשטרה ממנעים אישיים , אתה הולך ברחובות בכל הארץ ואתה לא יודע מה יקרה לך בעוד רגע. מפחיד לחיות פה,

163.

162.

מזל שהישראלים בעלי זכרון של חגב

161.

הערבים שחיים כאן רובם רק רוצים לעבוד בשביל לפרנס את המשפחות שלהם

160.

הציע את מרכולתו לשלוש מדינות לפני שישראל הסכימה לקבל , בגד במדינה שהיא בעלת הברית הכי טובה שלנו וכאן הוא גיבור. בושה. אולי תקים מפלגה עם כרייף ?

159.

הערבים אינם אינדיאנים והמחבלים האלה לא מייצגים את ערביי ישראל וערביי פלסטינה

158.

אולי תתחיל לספר את ההשתלשלות של הניסיונות לממכר המידע שלך למדינות אחרות כגון:דרום אפריקה, סין ופקיסטן - ורק לאחר מכן מצאת את הפתיים בשגרירות הישראלית? וכשעלו עליך ניצלת את היותך יהודי וברחת למצוא מחבוא ... (הפתיים בשגרירות הישראלית אפילו לא ידעו שאתה יהודי.... רצו רק מידע תמורת כסף...) עד אז, עשה טובה, תחיי את חייך בשקט. אל תטיף לנו.

157.

וניסה להתקבל לCIA ללא הצלחה וכו' ...

156.

ולא ייאמן איזו כפיות טובה רואים פה בתגובות. אין דבר יותר נורא מזה. אדם צדיק שהקריב את חייו למען עם ישראל ויש אנשים רשעים שמעיזים לכפור בעובדה הזו. במקום לנשק לו את הרגליים. בושה וחרפה. מתנחם בתקווה שזה מייצג רק מיעוט זניח

155.

לישראלים אתה גיבור. לאמריקאים - בוגד.

154.

153.

Common sense is rare these days.

152.

151.

חזרנו לתקופת הקמת המדינה לפדיון להגנה וללחי שהם ערבו לנו בכל נקום גנבו פגעו בלי הכרה היה משמר אזרחי שהגן על היישובים אני נזכרת המה שהאמנו שאנחנו נגן בכל הכח האמנו שאנחנו חלשים מול חזקים אבל ננצח כי אין לנו ארץ אחרת.היום אני דואגת לצאצאי כי ממשלה רופסת אין לה קיום איך אפשר לספוג רצח עם כל יום נעשה אכזרי יותר לא ישנים בלילות אין מי שיבין לאן נגיע בסוף אנחנו חזקים אבל לא מתנהלים נכון ראש ערבי לא ישתנה הוא רק מבין כוח הוא צריך לפחד אין אמונה בהם השם יעזור

150.

149.

אתה השתגעת תתבייש לך לרשום ככה על בנדם כזה שהקריב תחיים שלו למען המדינה הוא צדיק וגאון והלוואי הוא היה ראש ממשלה שלנו . ויש לך מזל שלא אמרת את זה לידי יאפס ורשע

148.

אתה כותב: "אני יודע היטב איך נראה בית סוהר שמיועד להוציא מהאסיר את הרצון לחיות" באמת מר פולארד? אז איך בדיוק אתה לא מזהה את כלא עזה ככזה שנועד להוציא לפלסטינאים את הרצון לחיות? איך בדיוק אתה לא מזהה את כל המובלעות ההולכות ומצטמצמות בגדה כבתי כלא שנועדו להוציא לפלסטינאים את הרצון לחיות? תגיד לי כל האסירים בבית כלא שלך שהיו נכנסים כדי לדקור אסירים אחרים גם הם סבלו ממצב שבו אסירים אחרים נכנסים להם לתאים תופסים שטחים שלמים מתוך התאים ולא משאירים להם אפילו מרווח נשימה קטן? ודרך אגב מר פולארדת קח כול שנה שאתה רוצה ב40 השנים האחרונות ותגלה שמדינת ישראל הרגה פי כמה יותר פלסטינאים חפים מפשע מאשר היהודים החפים מפשע שהפלסטינאים הרגו.

147.

יהודי ציוני אמיתי שישב 30 שנה בכלא למען הגנת המולדת והיום רואה שאין הנהגה והעם מפוחד מתמיד והערבים התחילו להשטלט על המדינה בכח הזרועה ולאך אחד אין תשובה . הוא ממש צודק וזה עצוב וכואב.

146.

"גבול" קביעת עובדה לימין ולשמאל. ה"ימין" יבין שאין אפשרות לכבוש עוד. ה"שמאל" לא יצטרך לוותר על שטחים. זה יחסוך דם לכל הצדדים. ה"עולם" לא יקנה יותר את העלילת דם של "גבולות 67" או "גבולות 48" שכביכול זה הסיבה העכשווית להרוג יהודים.

145.

144.

143.

אני מרגישה אותו הדבר,

142.

התפללתי עליך במשך שנים- יהונתן בן מלכה שתשתחרר מהגלות שהיית בא. כששוחררת חשבתי שתבוא עם המשיח לארץ... ראיתי אותך ואת אשתך הצדיקה כמה פעמים במרכז העיר ירושלים- כאלה קרובים, כאלה מלאים בענווה וטוהר. הלוואי שכל מה שרשמת היה באמת מתקיים במדינה הזו - מדינה ללא פחד, ללא חת, ואין אדם שיוכל להנהיג אותה בצורה הזו חוץ ממלך המשיח ! שנזכה בקרוב ! ונזכה לראות -"את נקמת דם עבדיך השפוך"

141.

כל מילה כאילו יצאה מגרוני. כרגיל יש פה אנשים שייצאו נגדו, כי הם שמאלנים פרוגרבסיבים. יש בארץ הרבה אנשים שתומכים בערבים ובמחבלים יותר מאשר בקורבנות. לצערי הממשלה כן משקפת את רוח העם הדוגלת באי לוחמה והרמת דגל לבן, במטרה לפייס את הערבים.

140.

בשונה מדעת מר פולארד אני מאמין בדרך בה אנחנו פועלים, שהיא דרך האמצע, בשונה מעמדות קצה שהן מסוכנות עד הרסניות

139.

ולדעת שיש משהו שחושב בדיוק כמוני שלא תקוע עם הראש באדמה כמו רוב מנהיגנו ומצליח לראות ממבט על כמישהו שלא חי פה כל השנים האלה ורק נחשף לזוועות ולפרסה שאנחנו חווים פה , גורם לי לחשוב שאולי יש פה שביב של תקוה שמשהו עוד יכול להשתנות פה כי אני איבדתי תקוה כבר מזמן לא מהיאוש מחיות הפרא הברבכיים שחיים בתוכנו אלא מהאליטה המנותקת מהמציאות שמנהלת לנו את החיים וזה לא משנה מי בשלטון, הם למעשה לא סופרים את מי שבשלטון כי הם שולטים פה בכל מוקדי הכוח-במערכת המשפט, בתקשורת, באקדמיה, במשרדים החשובים באמת כמו הבטחון, החוץ והחינוך ובשם הנאורות המזוייפת כביכול מפקירים את חיי האזרחים ומביאים את המדינה הזו לאבדון. יישר כוח אח יקר על דבריך.

138.

❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️

137.

אכן מדובר בטרגדיות אישיות קשות, אבל בתאונות דרכים מתים הרבה יותר אנשים ואף אחד לא מניד עפעף. בארהב ה"בטוחה" מתים פי 3 מישראל בתאונות דרכים ל-100000 איש ופי 4 מישראל ברציחות באופן כללי ל-100000 איש.

136.

עונש מוות למחבלים כן אפשר לעשות. אבל מבחינה דמוגרפית, ומבחינה של שטחים אין הרבה מה לעשות בקלות. אנחנו מוגבלים

135.

"גבול" יתן רעש בטווח הקצר ושקט לטווח הארוך. הימין הכביכול "הזוי" לא יוכל לכבוש עוד שטחים. השמאל הכביכול "בוגד" לא יוכל למסור עוד שטחים. האו"ם הכביכול "שמום" יצטרך לחפש עלילת דם אחרת על היהודים אבל את עלילת הדם שכביכול "השטחים של 67 או 48" הם סיבת הסיבות, יקבל את זה כעובדה מוגמרת. זה יביא הפסקת אש אמיתית לדורות

134.

133.

ואנחנו לא נחטט בעברו המפוקפק.

132.

כל מילה נכונה....היכן נמצא המנהיג הזה????

comment-2-comment

זה שאחראי למרד האיום שעלה לנו ב-2000 שנות גלות? זה שרק רב אחד הוליך אותו? זה שכחמינו קראו בר כוזיבא? אני מעדיף מנהיג שקול, ששומע דעות אחרות משלו, שמבין שספר התנ"כ, עם כל הכבוד, הוא לא קושאן בטאבו.

131.

130.

מי שריגל שלא יבלבל את הראש יותר מדי.מספיק ניפח את שכל

129.

כל מילה בסלע, מנוסח וכתוב ךעניין צודק

128.

127.

comment-2-comment

126.

כל יום שהממשלה הזאת נשענת על תומכי טרור אנחנו נשלם מחיר יקר, רק ימין חזק יחסל את הטרור,עם ישראל חי

125.

מדינת ישראל נכשלה בענין בטחון תושביה. המדינה קמה עבור העם היהודי, שיהיה לו בית בטוח. עקב הפחד של מנהיגינו, אין הרתעה, אין בטחון. באף מקום בעולם לא הורגים יהודים כפי שהורגים בנו בארץ. מדינה מתאבדת. תתעשתו והפנימו.

124.

123.

פושע חמדן שסיבך את ישראל בשביל בצע כסף. דעתו לא שווה יותר מדעתו של כל אדם ברחוב, אבל הצניעות מחייבת שישתוק ולא יגרום עוד נזק.

122.

לא נורא, סולחים לו

121.

דברי אמת

120.

119.

comment-2-comment

אם היה מעט שכל בקוקודך או טיפה היגיון בדברך ...

118.

כל הכבוד. מבטא בצורה יוצאת מן הכלל את המצב. פעלת רבות לטחון המדינה ושילמת מחיר יקר. הלוואי והפוליטיקאים יצליחו לראות בבהירות כמוך לאן התדרדרנו

117.

ישראל הגיעה למעמדה באיזור בזכות שיקול דעת והפעלת כוח באופן מידתי. לזרוק את כל זה לפח בשם איזשהו "כבוד" מדומה זה טירוף שיוביל לחורבן הבית. את האנטישמיות לא תמגר באמצעות כוח

116.

יש כאן ממשלה טובה שפועלת נכון אך מושפעת מכמה ימנים קיצוניים.

115.

114.

צודק במאה אחוז

113.

לא לפחד כלל

comment-2-comment

עוד פעם?

112.

תשתחרר מהמחשבה הגלותית. אל פחד. אין צבא באזור שיכול לנו ולכן נשארו רק כמה טרוריסטים, בגלל הימין שלא רוצה לשחרר מהם.

111.

110.

109.

איש הזוי, פנטזיונר שכמעט גרם לניתוק היחסים עם ארה"ב. מה בדיוק אתה רוצה? המחבלים האלה יודעים מראש שבסבירות גבוהה הם יחוסלו. איך אתה רוצה להרתיע אותם?

108.

יש לך שיגעון וטירוף שראית את עצמך גואל את ישראל. אתה לא זה. אתה משיחי הזוי, חי בסרט. טוב עשתה מדינת ישראל שהתנערה ממך בשערי השגרירות. אתה מקבל תשומת לב מאנשים שדומים לך. משיחיים ומשוגעים.

107.

106.

הגלותיים יצאו למלחמה כוללת כמה פעמים ומיגרו את האיום הקיומי.

105.

comment-2-comment

התוכן שלך פוגעני ואתה לא נבון

comment-2-comment

יסמרטוט מקלדת

comment-2-comment

104.

103.

עשיתם ממנו ציוני שריגל בשביל אידיאולוגיה. בדיחה. הוא הציע למדינות נוספות לקנות את המידע שגנב ממקום עבודתו בארצות הברית. גם לישיראל הוא מכר את הנתונים שגנב ממקום עבודתו.

comment-2-comment

102.

101.

comment-2-comment

100.

comment-2-comment

זו רישעות

comment-2-comment

99.

מזדהה עם כל מילה הלוואי וכל יהיה

98.

עדיף שימשיך בשתיקתו, בשל כבודו וכבוד מפעיליו עדיף לא להרחיב...

97.

סופסוף מישהו שמדבר את מה שכולם חושבים! תודה!

96.

יש מספיק חומרים שפורסמו מאז הפרשה, גיבור ישראל הוא לא... וגם מי שהפעילו אותו ברשלנות שבדיעבד גרמה כנראה יותר נזק מדיני מתועלת. וללא שום קשר לשמאל או ימין פוליטי.

comment-2-comment

95.

94.

אנטישמים בממשל האמריקאי ובמערכת המשפט האמריקאית

comment-2-comment

93.

comment-2-comment

וזה הדבר היחיד שיצא ממך.

92.

91.

מי יתן ונראה אותך מנהיג...אמתי. עם ישראל נבדל משאר העמים ...לצערנו כל הזמן משווים אותנו לשאר העמים... אם ניזכה להקים שלטון תורני... נגמר הסיפור..עלה והצלח...

90.

89.

comment-2-comment

88.

ראש ממשלה פחדן גיבור רק כשהוא באופוזיציה ובית משפט עליון שמגן על מחבלים מתועבים אפילו מפני הריסת ביתם כהרתעה

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

כל העם רוצה ביבי רק ביבי יעלה לשלטון על אפך וחמתך

87.

שצריך להיפרד מהפלסטינים. אבל הוא דווקא תומך בהכנסת עוד שלושה מליון כאלה תוך סיפוח. זה כמו שכאסיר הוא היה רוצה שיכניסו לו עוד אסירים מסוכנים לאגף. הראש של הימנים משובש לחלוטין.

comment-2-comment

הוא רוצה מלחמת גוג ומגוג, ולגרש מפה את הפלסטינים. פשיסט הזוי . ממש אלעזר בן יאיר

86.

comment-2-comment

כשהשמאל לא יודע להתמודד עם טיעונים רציניים, הוא מיד שולף 'ביבי'... כמה עלוב.

85.

הלוואי שמנהיגנו יקשיבו לפולארד ויישמו

84.

ראשית שוב ניחומים במות רעייתך וזכיתי גם לנחם אותך בביתך וברוך שובך הביתה. אשרינו שיש עוד אנשים שכמותך. מאמר עניני ולדאבוני משקף את מציאות חיינו בארץ. ישר כח ומי ייתן ותזכה לאריכות ימים ובריאות איתנה.

comment-2-comment

בלי אף מילה על עשורים של כיבוש מדיר שינה ועל ייאוש שגרמנו במעשינו לאויבינו. עם חזק עושה שלום, לא מלחמה.

83.

ברור שאנחנו אשמים במצב. גם כשהיהודים פה היו עם כבוש היה טרור נגד הכובשים הבריטים.

comment-2-comment

המבקש על חבריו נענה תחילה.

82.

כמה הוא צודק בהרבה נקודות וחסר מנהיג אמיץ וגאה בעם היהודי נחכה לאחד כזה עד אז זה שהיה זה זה שיהיה

81.

comment-2-comment

מדובר באמריקאי שבגד במדינתו וריגל נגדה בעבור בצע כסף (ישראל שילמה לו אם זה לא ברור…), שלימים פיתח נרטיב של אוהב ישראל…. ועוד משהו, הוא ביביסט שתומך בנאשם….

80.

פולארד פשוט מדהים

79.

אחרי שניסה למכור את מרכולתו למרבה במחיר ושילם ביוקר על בגידתו במדינתו, היה עדיף שהאיש יתכנס לפינה וינסה לשקם את שארית חייו בשקט. אבל לא. נולד לנו פתאום פטריוט ציוני-דתי גאה. גרם לישראל נזק ובעיקר לעצמו.

78.

המנהיג שפולארד מחכה לו, יגרור אותנו למעגל אלימות, הגברת הקיטוב והפילוג הפנימי בעם ואיבה הדדית שספק אם ניתן יהיה לצאת ממנו אי פעם. אני מודאג וחרד מפני מנהיג כזה.

comment-2-comment

comment-2-comment

כל יום תקריות רצח ללא טיפול הולם אבל אתה מודאג מפולארד.

77.

comment-2-comment

76.

יקירי יהונתן הבעיה מה שמגיע לנו זה מה שאנחנו מקבלים מיכמוכה יודע שמלכות זה מן השמים רק ה" יכול לעזור לנו לפוליטיקאים לא לא מעניין אף אחד רק משכורת שמנה וכיסא חס וחלילה שאף אחד לא יקח להם את הכיסא

75.

74.

אתה עד כדי כך עיוור? ישראל היא לא אימפריה (בניגוד למה שאנשים כמוך חושבים). ישראל אינה מאפיה רצחנית (בניגוד למשאלותיך). ישראל היא מדינת חוק, יהודית ודמוקרטית. אתה לא מעוניין לא בחוק ולא בדמוקרטית. ציטוט אני מחכה למנהיג שיכניס פחד מהשם. זה מה שמעניין אותך. להפחיד את אויביך לא מפני המדינה או הצבא. אתה מעוניין שיפחדו מאלוהים. אוי לנו אם משאלותיך יתגשמו. כאדם דתי אתה אמור לדעת שקיצוניות דתית ומשיחיות הביאו לחורבן בית ראשון ושני.

73.

עדיף גם שישב בשקט.

72.

ואיך המערכת שם פועלת, בארצות הברית, כשהסוהרים הם בובות על חוט בידיים של האסירים האכזריים, יודע טוב מאד שפולרד צודק. וזו רק אלגוריה למציאות הכואבת שמתרחשת היום בישראל. אתם רוצים להאכיל את המפלצת. אין יותר גאווה לאומית, אין כבוד, אין ציונות, אין בשביל מה לחיות כאן. פשוט מוסרים את המדינה היפה שבנינו על מגש של כסף לאויבים שלנו. איזו חרפה. כל הכבוד יהונתן היקר על הדברים הישירים והכואבים.

comment-2-comment

שימצא מקום אחר.

comment-2-comment

גם בטיק טוק ובאינסטוש, אל תתביישו תקחו לבנות שלכם את הסמארטפון, לא תאמינו כמה תחכימו

comment-2-comment

71.

תודה יהונתן היקר

70.

69.

כל מילה של פולארד נכונה, המציאות בישראל הפכה בלתי נסבלת. חיבים שינויי בגישה והחלפה של ההנהגה וראשי מערכת הבטחון באנשים אחרים ששלום עמם יעמוד בראש סדר העדיפויות שלהם.

68.

פולארד צודק במליון אחוז. כל מילה אמת. רק מה...שמאלני ממוצע לא מסוגל להבין שהכלת אלימות האוייב מביאה ליותר דם יהודי. בעצם מה איכפת להם מדם יהודי. לשמאלני ממוצע איכפת מכל אדם באשר הוא אדם ובלבד שהוא לא יהודי.

comment-2-comment

ביהודים והגלייה - כן גם בלג בעומר שמשום מה אנחנו חוגגים בשמחה - הרומאים טבחו ביהודים טבח בקנה מידה שלא נודע כמותו

67.

רק לקוות שיהיה מישהו למעלה שיקרא את הדברים האלה ויעשה משהו לשנות את המצב העגום שלנו

66.

65.

64.

צודק לצערי בנימין נתניהו צדק השמאל שכח מה זה להיות יהודי אני מוסיף להיות ציוני. אבותי מפלגות השמאל מתהפכים בקברם

63.

נולדת בארה"ב ועבדת בשירותי הביטחון שם. הבגידה שלך גורמת לחשד ביהודים שמשרתים במשרות חשובות במשטרים שונים ברחבי העולם. אין שום כבוד במעשך

comment-2-comment

comment-2-comment

62.

עצוב ונכון

61.

שני הרוצחים עם הגרזנים יתחילו עכשו ללמוד באוניברסיטה על חשבון הנרצחים.

comment-2-comment

יוחלפו עוד מספר שנים תמורת חייל חטוף ויגורשו לעזה.אחר כך ינהיגו את החמאס. היינו בסרט הזה. מה שהיה הוא שיהיה ואין חדש תחת השמש.

60.

אבל כמה חבל שהוא צודק בכל מילה!

59.

58.

יופי פולארד, בדיוק מה שהיינו צריכים עכשיו- עוד פונדמנטליסט דתי שחושב שיצור דמיוני נתן לו את המדינה...

comment-2-comment

57.

פולארד מתאר בדיוק את המציאות

56.

55.

כי אנחנו לא רוצים לשמוע מנחשים ארסיים וקרימינליים כמוך.

comment-2-comment

comment-2-comment

כל הזבל השמאלני יחזור שוב לגודל הטבעי שלו ,,, וישכון בפח האשפה של ההיסטוריה ,,, במספר חודשים נגרם למדינה נזק בלתי הפיך

comment-2-comment

comment-2-comment

איש יקר שמסר את נפשו על עם ישראל

54.

53.

הוא לא מבין שגם יש צד שני מולנו גדול מספרית כמונו ואנו בינתיים לא מצליחים להגיע איתו לעמק השווה

comment-2-comment

comment-2-comment

52.

51.

comment-2-comment

לכבוש מחדש את כל שטחי 1967? איך זה יפתור בעיות? להרוג כל מחבל שנתפש? זה יפחית את הטרור? כמו כל ישראלי, הוא מתלונן על ה"מצב". אין פתרון, בינתיים.

50.

נבחר בך

comment-2-comment

49.

ערימה כזאת של שטויות ודברי הבל ריקים מתוכן לא שמעתי כבר הרבה זמן.

48.

47.

comment-2-comment

comment-2-comment

שאליה ניסה למכור את המידע לפני שנתן אותו לישראל

46.

אל תהסס להשמיע את קולך, רוב העם היהודי בארץ נמצא בצד שלך. הבעיה שמי שקובע את סדר היום הם לשון המאזניים בכנסת, קיצונים שמאלניים הזויים וערבים תומכי מחבלים. הלוואי שבמהרה יחזור השלטון לידיים ציוניות יהודיות בלי מורא ופחד מהאוייבים שלנו.

45.

פולארד לנשיאות

44.

כל הכבוד לפולרד! צריך מישהו מבחוץ שיראה את האמת ויאמר בפשטות מה שלצערנו שכחנו. הגיע הזמן להתעורר!

44.

43.

מזדהה עם כל מילה שכתבת איש יקר כל חברי הממשלה היהודים צריכים לקרוא ולהפנים אשרייך ושנזכה כולנו בגאולה במהרה אמן

42.

comment-2-comment

41.

איש רודף בצע. לא עשה מאומה מסיבות ציוניות. הכל היה בעד תשלום מלא. הרברבנות שלו הסגירה אותו.

comment-2-comment

comment-2-comment

התחיל להאמין לסיפור שהוא המציא על עצמו והנה הוא מרשה לעצמו להטיף מוסר אחרי רבע שעה בארץ.

40.

39.

זה מה שרוב העם מרגיש האויבים שלנו מנצלים את הדמוקריטיה הישראלית ומשתמשים בה נגדנו אני רואה איך משפילים שוטר או חייל ופשוט לא מגיבים כי לא רוצים להיסתבך בכל הבירוקרטיה פולרד צודק בכל מילה אנחנו צריכים להילכם על הקיום שלנו איתם לא יהיה שלום לעולם

38.

יונתן צודק

37.

הפוליטיקאים שלנו מסכימים בערך על הכל. חוץ מעל מי על דבר אחד, מי ישלוט ויאמלל את חיינו.

comment-2-comment

36.

צודק במאה אחוז כל מילה במקומה עד מתיירדעים עלוזוו,!!!!

35.

34.

כלכך נכון וכלכך עצוב לשמוע.מילים כדורבנות

33.

מילים כדורבנות תודה רבה יהונתן שאתה שם לנו מראה לראות את המציאות

32.

אלף מילים בלי תוכן פרקטי. אם מפחד לדבר אז זה גם סממן של יהודי גלותי

comment-2-comment

אין מה לעשות שבן אדם חי כל כך הרבה זמן בפחד שירצחו אותו הוא פגוע נקודה. לא הוא האיש שצריך לומר לנו מי ראש ממשלה ראוי או לא

comment-2-comment

איך? יבוא אחרי מי? מה? ולמה? קודם שעם ישראל יבין באיזו צד הוא ומה חשוב באמת.

31.

30.

אין עלייך פולארד מילים כדורבנות, טוב שחזרת הבייתה

29.

28.

אם מישהו ראוי לומר את האמת זה הצדיק פולארד.

comment-2-comment

פולארד הצדיק לא כל כך צדיק ריגל למען ישראל תמורת כסף תמורת הרבה מאד כסף אז שלא יעשו ממנו צדיק הדור

comment-2-comment

פולארד מסר נפש למען כלל ישראל ללא תמורה. אתה רשע. חזור יום אחד לפני..

comment-2-comment

חיפש למכור ל-3 מדינות אחרות את המידע. רק המטומטמים משגרירות ישראל הסכימו לקנות... אפילו לא ידעו שהוא יהודי....

comment-2-comment

האיש צדיק

comment-2-comment

27.

26.

25.

אבל על זה אומרים מהרסיך ומחריביך ממך יצאו.

24.

הרי אף אחד, בטח לא ארה"ב, יבואו כלפינו בטענות - זה מה שיש אצלם. ואם נכון הדבר שזה מוציא את החשק לחיות - זה מה שצריך להיות גם אצלנו. הם צריכים לסבול כאן לא ליהנות מפנסיון על חשבון הנרצחים. בושה.

comment-2-comment

בדיוק כך ולהוסיף בנוסף עינויים שיטתיים על בסיס יום יומי

23.

בנאדם ישב בכלא כמעט כל חייו עבור ישראל, השתחרר מכלא, הגיע לארץ ומרגיש לא בטוח - נותן פה מראה לאיך המדינה שלנו נראית ואנשים בתגובות קוראים לו אמריקאי מנותק. הוא צריך להיות ראש ממשלה! לא אין אותנו...

22.

כתבה מעוררת פלצות. איש מתועב שפשע מול ארצו ארה׳ב וחמדנות כספית ממדינת ישראל. פונה לרגש האינפנטלי של האדם האינפנטלי שלא בגר דיו להבין בין רצוי למצוי שחי בתקופת התנך שאגב הוא לא התנך של היום אותו המציאו רבנים פרימיטיבים ומוסכנים לעם היהודי. כולם מבינים שהאיש הזה מרגיש חייב להביבי. עדיף לפפושע בוגד הזה שישב בשקט בחור שלו. יש לנו כבר סמוטריצץ בן גביר אמסלם ואחרים.

comment-2-comment

איזו תגובה אינפנטילית

comment-2-comment

comment-2-comment

מפלגי העם, מחלישי הרוח, חסרי האמונה בצדקת הדרך. לכו לאוגנדה ותנו לעם החפץ בחיים לחיות בארצו על פי אמונתו. אם אינכם מאמינים בזכותנו על הארץ, רדו ממנה.

comment-2-comment

21.

הכל באשמת השמאלנים הבוגדים , בכנסת ובבתי משפט ובתקשורת. הם גלותיים כמו אבותיהם בפולין וברוסיה ולא יודעים איך להיות כים רבון ומכובד. הגיע הזמן שלישראל תהיה הנהגה מכובדת יותר, הנהגה לאומית ויותר ספרדי ופחות אשכנזי, יותר דתי ופחות חולני, ויש להעניש את פושעי אוסלו. זה רק יכול לקרות אחרי שיניו במערכת הבחירות לשיטה אזורית וחוק שבטל חוקים ״יסודיים״ שעל בסיסם בג״ץ גנב כח מהעם לעצמו.

comment-2-comment

אבל כל הכבוד שכתבת בלי שגיאות כתיב.

comment-2-comment

בשנת 2010 אלי מויאל בראיון לרדיו דרום אם הספרדים היו עולים לפני האשכנזים היתה פה עוד מדינה ערבית

20.

איך היטבת להסביר את המצב עשית לי צמרמורת "רק חזק ואמץ..."

19.

אין סיבה שהוא יתחיל לבלבל במוח עכשיו. עוד אחד שאין לו מושג על החיים בישראל. הרגע הגיע באונייה.

comment-2-comment

18.

17.

שב בשקט מספיק השיעתה צרות

comment-2-comment

16.

למסחטת נתניהו

15.

14.

13.

מלחמה צריכים להילחם ולהכריע. "ניהול הסכסוך" רק פוגע בנו אנושות. הרעיון של מדינה יהודית הולך ונמוג.

12.

11.

צודק בכל מילה

10.

9.

8.

דובר הליכוד החדש?

7.

הבעיה שהמערכת הפוליטית שבורה לגמרי. כל המפלגות הציוניות והלא פציפיסטיות צריכות להעמיד מנהיג מוסכם וראוי, ללא כתבי אישום ושאר ירקות. אני מקווה שלא עברנו את נקודת האל חזור. באמת חבל עלינו.

6.

צא ולמד מר פולרד

comment-2-comment

לא כתבת נכון אז טעית גם בזה וגם בתוכן אתה טועה ומטעה

5.

comment-2-comment

או שאתה רוצה לשמוע רק את עצמך?

comment-2-comment

עוד הזויה

comment-2-comment

בגלל כמוך ושכמותך העם שלנו נראה כמו שהוא נראה.

comment-2-comment

יהודי גאה קשה לגרמניסטים למתייונים

comment-2-comment

כפי שאת רוצה שישמעו את דעתך, רצוי שתהיי סבלנית ותשמעי את האחר. את לא חייבת להסכים אבל אסור לנו לבטל את האחר

comment-2-comment

comment-2-comment

4.

מעניין שעד עכשיו שתק

3.

וברוך בואך אלינו. שתזכה לנחת ולשנים מהנות וקלות יותר אחרי ההקרבה שלך. תודה.

comment-2-comment

שום הקרבה ושום בטיח.כל מה שעשית היה בשביל כסף.אז שב בשקט

comment-2-comment

גם אנשי הביטחון מקבלים כסף. מה הקשר כסף ?

2.

אנחנו לא בתקופת התנ״ך, פעולות שנעשה מכות גלים בעולם, גלים שאחר כך מכים בנו חזרה. צריכים להיות חכמים, לא צודקים.

comment-2-comment

comment-2-comment

אתם משחקים ישר לידיים שלהם. אתה לא תשיג את המטרה ורק תפגע בעצמך בסופו של דבר אם תתחיל לפעול מהבטן.

comment-2-comment

comment-2-comment

נכון שאנחנו לא חיים בתקופת התנ"ך ונכון שפעולות שנעשה יכו גלים שעלולים להכות בנו חזרה. גם פעולות שאנחנו נמנעים מלעשות מכות בנו בחזרה ובכלל לא בטוח שבהתנהלות עד עתה אנחנו מתנהלים בחוכמה. מה שכן, אנחנו משדרים שאנחנו לא בטוחים בצידקתנו. נ.ב. "חי בללה לנד" - בשביל מה הזילזול? מיותר.

1.

כל כך צודק ונוגע ללב שדווקא מפולאד אנחנו צריכים לשמוע את האמת על עצמנו והמדינה שהפכנו להיות.עצוב שאלה אנחנו.ופולראד יישר כוח.המשך להעביר ביקורת ולהציג בפנינו כמי שנתן שנות חיים למעננו את מה שהפכנו להיות שבויים בקונספציית ההכלה...

comment-2-comment

הם חדרו לכל מקום, לצבא, למשטרה, לממשלת ישראל כחלק מהנהגת הסדר העולמי החדש ( זה בעצם הסדר העולמי הישן רק עם הייטק שהחיים בניטור 24/7 ודיקטטורה יהיו בלתי נסבלים ) זה לא משנה מי ראש הממשלה, מקבלים הוראות

comment-2-comment

ומה בדיוק הוא מציע לעשות עם כל המוסלמים מהשטחים? טרנספר? מחנות ריכוז? הימנוניים רק מאשימים אחרים אבל לא מביאים שום פתרון או לוקחים אחריות על 40 שנה של שלטון ימני

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה