42

אושרה ייצוגית נגד קבוצת r2m של רותי ברודו על אי סימון מוצרים

לא סימנו מוצרים במדבקות אדומות: אושרה תביעה ייצוגית על סך של למעלה מ-2 מיליון שקלים נגד קבוצת r2m של המסעדנית רותי ברודו בטענה לאי סימון מוצרים במדבקות אדומות. הקבוצה בתגובה: "לומדים את החלטת השופט, מוצרי החברה מסומנים כחוק"

תיקי גולן | פורסם:13/04/2022
בית משפט השלום בתל אביב אישר השבוע תביעה ייצוגית נגד קבוצת r2m של רותי ברודו (המחזיקה במקומות כמו רשת חנויות הבייקרי, רשת מעדניות הדליקטסן, ומסעדות הוטל מונטיפיורי והקופי בר) בגין אי סימון מוצרים במדבקות אדומות כנדרש.
תחילת הפרשה בדצמבר 2020, אז רכש לקוח בשם רועי קלב חבילת עוגיות שוקולד צ'יפס ללא גלוטן בסניף הבייקרי בכיכר המדינה בתל אביב.
צילום: עידית בן עוליאלהבייקרי: לא סימנו מוצרים במדבקות אדומות (צילום: עידית בן עוליאל)
מכתב התביעה עולה כי שעות ספורת לאחר הרכישה, גילה קלב, אשר משתדל לשמור על אורח חיים בריא, כי על אף כמות הסוכר בעוגיות - 42 גרם, וכמות חומצות השומן הרוויות - 15 גרם, המוצר לא סומן במדבקות אדומות בקדמת האריזה, כמתבקש בתקנות הסימון.
בתביעה נטען שקלב, שרצה לבדוק אם מדובר באירוע נקודתי או בשיטה, נכנס לסניפים נוספים של הבייקרי, ובדק מספר אריזות של מוצרים אחרים כמו ריבות, עוגות ועוגיות המיוצרים במפעל החברה, ואף אחת מהן לא הייתה מסומנת במדבקה אדומה, למרות שכל אחת מהן חייבת הייתה להיות מסומנת במדבקה אחת לפחות.
ימים ספורים לאחר מכן קלב פנה לקבוצת r2m בבקשה לסמן את המוצרים, אך לא נענה. שבועיים לאחר מכן שלח תזכורת למכתב - ושוב לא נענה.
בבקשה לאישור תביעה ייצוגית קלב ציין כי בהערכה ראשונית מדובר על 48,125 לקוחות שרכשו מוצרים שלא סומנו במדבקות אדומות והיו צריכים להיות מסומנים. לפיכך קלב מעריך את סכום התביעה בסך של 2,400,000 שקל - 50 שקל לכל לקוח.
קבוצת r2m טענה כי מגיפת הקורונה הביאה לשינוי נסיבות קיצוני מבחינתה היות ונאלצה להקפיא את תהליך רכישת מכונת המדבקות האוטומטית, בשל התפרצות המגיפה. עוד טענה הקבוצה כי המכונה החלה בפעילות כבר במאי 2021. עוד ציינה הקבוצה כי מדובר בתביעה קטנונית.
צילום: יונתן בלוםרותי ברודו, מבעלי קבוצת r2m (צילום: יונתן בלום)
השופט החליט לאשר את התביעה הייצוגית נגד הקבוצה, כך שהתובע ייצג את כלל הנפגעים לכאורה. פעמים רבות תביעות מעין אלו מגיעות לכדי פשרה שכוללת פיצוי בדמות הנחה או תרומה ללקוחות שנפגעו.
מקרה מפורסם של תביעה ייצוגית שאושרה נגד מסעדה הוא פרשת החזיר של מסעדת צפרה, פרשה שבה הגיעו הצדדים להסכמה על פיצוי של כ-3 מיליון שקל ללקוחות, אך ההסכם לא אושר על ידי השופט שדן בעניין. לטענת השופט, הסכם הפשרה שהוצע נראה יותר כמו "מבצע קידום מכירות" למסעדה, מאשר פיצוי, והוא דחה את ההצעה. במקרה של מסעדת צפרה, המסעדה נסגרה לפני מתן הפיצוי ללקוחות.
מקבוצת r2m נמסר בתגובה: "קיבלנו את החלטת השופט לאישור התביעה כייצוגית ואנחנו לומדים אותה. נציין כי מוצרי החברה מסומנים כחוק".
לכתבה זו 42 תגובות
הוספת תגובה
42

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
38.

התפלא שלא סומן, אז הלך לדרוש 2 מליון שח פיצוי, עבור כלל הלקוחות, ממש יאנוצ קורצ’אק הבחור הזה. מעניין עד מתי תאפשר המדינה את שכר הטרחה העצום שמניע את הזן הספציפי הסחטני ועלוקתי של עורכי דין האלו שרווחת הכלל, משפט וצדק הם הדבר האחרון שמעניין או מניע אותם.

37.

אישה דוחה שיוצאת עם השף שלה. נו באמת.. יחצנית שלא סובלת את הלקוחות שלה. מרוכזת בעצמה ברנות שאי אפשר להבין

36.

קשה להמון אנשים לראות את ההצלחה המסחררת של הרשת.. כל יצרן קטן היום לא מסמן כלום.. אם אתה מעוניין לאכול עוגיות מסומנות לך לקנות בשופרסל.. אנשיr2m אתם אלופים!!!

35.

34.

33.

ומי שבאמת שומר על משקל טורח לבדוק את הערכים התזונתיים על המוצר. ובכלל אני לא מבינה למה רשת של בתי קפה מחוייבת במדבקות.. ובלי קשר דליקטסן/בייקרי העלו מחירים וזה ממש מבאס

32.

31.

את המחיר לצרכן ולצרחן.

30.

אתה הוא שצריך להתהלך עם מדבקה "בצע כסף במינון גבוה"אלק עוגיות שוקולד בריאות.מרחרח תביעות על כלום.

28.

משרדי עורכי דין העוסקים בתחום זה, הינם כמו נשרים, רחם, צבועים, או בקיצור אוכלי

27.

26.

25.

ובפרט - על אי הקצאת מקומות ללא עישון (או הגבלת מקומות העישון) בחוץ, כמתחייב לפי חוק.

24.

מעניין מאיזה עוד חוקים הם מתעלמים. עסק שבסיסו הוא הכנת מזון ללקוחות מקל ראש בחוקים שנחקקו על מנת לשמור על בריאות הציבור? בושה וחרפה!

23.

22.

במקום להטריל את מערכת המשפט ולחפש רווחים קלים, שיגיש תלונה במשרד הבריאות שיתלבשו עליהם.

21.

נתחלק ברווחים.

20.

19.

מצד שני, בואו, אף אחד לא אידיוט ולא קונה עוגיות שוקולד צ'יפס בלי לדעת שהן עשירות בסוכר ושומן רווי.

18.

כלב בן יפונה? איך קוראים לכיילב? איזה באאאאאססססס....ה

17.

16.

נתנו לעורכי הדין סוכריה והם מנצלים אותה עד הסוף. מדינה שמשתמשת בשלטון החוק כדי להתעלל באנשים העובדים. פשוט גועל נפש. המדבקות האלה זה החוק הדפוק שהיה פה. אני קונה רק מה שיש עליו 2 מדבקות ומעלה

comment-2-comment

15.

מרבל תגמול על מספר התגובות? או שזה תעריף שעתי? אגב, כדאי לך לשנות נוסח בכל תגובה, כשאתה כותב את אותה תבנית של "נו, באמת", זה דיי מסגיר אותך

14.

13.

אם היה משקיע את כמות המאמץ והאנרגיה שהשקיע בחיפוש סיבות לתבוע אותם- בכושר ו"אורח חיים בריא" לר היה מזיז לו כמות הסוכר בעוגיות

12.

11.

10.

9.

הכוונה במוצר ארוז מראש זה למוצר שנמכר מחוץ לבית העסק. מאמין שיבוטל בערעור.

8.

אם זה כל כך מפריע לאותו אדםשהאריזות לא לסומנות כחוק, שיפנה למשרד הבריאות שיאכוף את החוק.

7.

הם היו צריכים לסמן כחוק. הם ידעו שהם היו צריכים לסמן כחוק. הוא אפילו פנה אליהם והתריע בפניהם שיסמנו. הם זרקו ולא סימנו. הם הביאו את זה על עצמם.

comment-2-comment

6.

comment-2-comment

5.

4.

3.

קנה עדשים אדומות אורגניות! אתה סתם קטנוני ומשועמם!!

2.

הלקוח, אשר משתדל לשמור על אורח חיים בריא, קנה עוגיות צ'וקלט צ'יפס בקונדיטוריה, ומתלונן שהן לא מסומנות כמכילות סוכר ושומן... נו.

1.

אם אתה מנסה לשמור על אורח חיים בריא ומסתמך על המדבקות האלו מצבך בכי רע. ידעת טוב מאוד לקרוא את רכיבי המוצר אז מה זו תאוות הבצע הזו? פשוט מחליא.

comment-2-comment

הקורונה אשמה בזה שלא עמדנו בדרישות החוק עלוב רותי

comment-2-comment

חברה שלו זרקה אותו כי המכנסיים לא עולים עליו מרוב עוגיות אז הוא מחפש כת מי להאשים

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה