43
צילום: shutterstockצילום: shutterstock

אתם לא חייבים מולטי-אורגזמה בכל סקס. גם סקס בינוני זה אחלה

סקס בינוני הוא בלתי נמנע. במוקדם או במאוחר, בכל מערכת זוגית ארוכת טווח, הסקס יהיה קצת ממוצע, לא מספק, אולי אפילו מאכזב. ד"ר עשהאל רומנלי מציע שתתרגלו לעובדה הזאת ותסכימו ליהנות גם מהסקס הרגיל, זה שלא מרעיד עולמות

ד"ר עשהאל רומנלי | פורסם:29/03/2022
בחברה שלנו יש לחץ עצום לקיים סקס מדהים ורב-אורגזמי בכל פעם שאנחנו נכנסים למיטה, וכשזה לא קורה, שני בני הזוג עלולים להרגיש שהם נכשלו. גברים רוצים לספק את בנות הזוג שלהם והם מרגישים שבנות זוגם חייבות לחוות אורגזמות מרובות, אחרת מה זה אומר על גבריותם? באופן דומה, נשים מרגישות לחץ להיראות ולהתנהג באופן סקסי לפי איזה סולם לא מציאותי של סקסיות שהן ראו בסרטי הפורנו. שני המגדרים נופלים קורבן להשפעת הפורנוגרפיה על התקשורת, השפעה שמעוותת את תחושת הסקס והאינטימיות של כולנו.
אני אומר: סקס בינוני הוא בלתי נמנע! במוקדם או במאוחר, בכל מערכת זוגית ארוכת טווח, הסקס יהיה קצת ממוצע, לא מספק, אולי אפילו מאכזב. זאת עובדה! וכשזה קורה, זוגות רבים מרגישים בושה. הם חוששים שמשהו לא בסדר איתם. הם מתחילים להאשים האחד את השני, לקרוא ספרי עזרה עצמית, ללכת לטיפול, או שהם פוזלים הצידה, לעבר הרצון לעשות סקס סוער עם אנשים אחרים. לפעמים זוגות בטוחים שמין בינוני הוא סימן שהם לא צריכים להיות יחד, כי הם "איבדו את אש התשוקה" או שהם פשוט לא מתאימים. אבל התגובה הנפוצה ביותר היא הימנעות.
עבור זוגות רבים, הסקס הופך לדיכוטומי – או סקס מלא ולוהט או שעדיף שלא יהיה כלום, וכשבני הזוג סוף-סוף יוזמים סקס, הציפייה והלחץ כל כך גבוהים עד שהסיכויים שתהיה להם חוויית שיא נמוכים. מה הפתרון? סקס תחזוקתי-בינוני. בסדר, אולי הוא לא יהיה המפגש המיני הכי לוהט שיהיה לכם בחיים, אבל הוא כן ישמור על הקשר שלכם, יאפשר לכם להחזיק ברמות דופמין גבוהות, והכי חשוב – ימנע את המשך ההידרדרות לעבר "נישואים מורעבי סקס".
"לפעמים זוגות בטוחים שמין בינוני הוא סימן שהם לא צריכים להיות יחד, כי הם "איבדו את אש התשוקה" או שהם פשוט לא מתאימים. אבל התגובה הנפוצה ביותר היא הימנעות"
עבדתי פעם עם זוג שאקרא להם דן ומרים. דן הרגיש בושה עצומה לגבי היכולות שלו בתור מאהב בגלל בעיית זקפה קלה. מרים לא הרגישה בנוח לדבר על סקס, ולא הייתה להם קלילות או פתיחות לגבי ההיבט המיני בזוגיות שלהם. כתוצאה מזה, דן התחיל להימנע ממרים מבחינה מינית, ובמקום לקיים איתה יחסים הוא התחיל לראות פורנוגרפיה ולאונן.
הם המשיכו ככה 12 שנה עם מעט מאוד סקס, בגלל ששניהם נמנעו מסקס בינוני. הם היו צריכים רשות להרחיב את התפיסה שלהם לגבי מה היא בכלל מיניות ולאמץ אליהם סקס בינוני, לפני שהם שוב הצליחו להתייחס האחד לשני בתור שותפים מיניים.
אז כדי שלא תבזבזו שנים רבות מדי מחייכם על נישואים מורעבי סקס ועל הימנעויות, להלן מספר טיפים כיצד ללמוד לקיים ואף ליהנות מסקס בינוני.

תתחילו לאונן

דעו את עצמכם. כן, אני מדבר על אוננות. אתם צריכים קודם להיות המאהבים/ות הטובים ביותר שאי פעם היו לכם. כשבני זוג מרגישים נוח עם עצמם, הם יכולים להרחיב את ההבנה שסקס הוא יותר מיחסי מין. לאונן ליד בן הזוג הופך למקום מפגש נוסף, בו הסיכון לכישלון נמוך יותר. אוננות הדדית יכולה גם להיות סוג של חיבור ארוטי, בו שני בני הזוג מיישמים מובחנות מינית תוך הורדת המתח.
צילום: Shutterstockאוננות. את צריכה להיות המאהבת הכי טובה של עצמך (צילום: Shutterstock)

תפתחו את הראש

סקס הוא צורה נוספת של חיבור ואינטימיות. אינטימיות משמעה לראות את עצמי, ולתת לבן הזוג לראות את הצד המיני שלנו היא דרך נפלאה להגביר את הפגיעות, האינטימיות והתשוקה שלנו. כשאנחנו מרחיבים את התפיסה שלנו לגבי סקס ורואים סקס בתור גן שעשועים, בו אפשר להיות אינטימיים האחד ליד השני או האחד עם השני, אנחנו מבינים כי יש לנו עוד הרבה דברים שאפשר לחקור כזוג.
משגל רב-אורגזמי הדדי לא צריך להיות המדד או דרישת המינימום לסיפוק מיני. תפיסת העולם המורחבת הזו תעזור לנו ליהנות מכל פעילות חושנית שאנחנו חולקים, בלי קשר לאורגזמה, רגעי שיא או כל פירוטכניקה אחרת.

תקשורת-תקשורת-תקשורת

שתפו את המאמר הזה עם בני הזוג שלכם ותצחקו ביחד על כך שאתם לגמרי נורמלים. אתם יכולים לחשוב על שם קוד לסקס בינוני כשאתם חושבים שזה מה שעומד לקרות, או שזה כל מה שיש לכם כוח בשבילו. אתם אפילו יכולים להשתמש במושג אחר כדי להפיג את המתח שנוצר אחרי מפגש מיני שלא הרעיד עולמות. תנו לזה שם כדי לתת לזה פרופורציה, ותעברו הלאה. שיום משחקי של התופעה יפחית את הבושה, החרדה וההימנעות המינית.
צילום: shutterstockמשחקיות במיטה תחזיר לכם את ההומור (צילום: shutterstock)

הפכו את המיניות למשחק

משחקיות היא חומר הסיכה של החיים, וכשהיא משלבת בתוכה הומור, היא עוזרת לנו ליהנות גם מסקס בינוני. זה בסדר לצחוק במהלך הסקס. צחוק במהלך או אחרי הסקס נותן לזוג חסינות מבּוּשה, שזה משהו מאוד חשוב ששומר על הֶקשר חיובי לסקס בזוגיות. זה חיוני במיוחד לבני זוג שהם גם הורים לילדים קטנים, כי נדיר למצוא זמן סקסי בלי הפרעות חוץ ממאוחר בלילה. אם תשמרו על קלילות, תוכלו לסלוח לעצמכם ופשוט ליהנות מהחיבור.

פשוט תעשו את זה

כמו שנייקי אומרים, Just Do It. תמשיכו ליזום, תחתרו למגע. זה בסדר גמור לשאוף גבוה לסקס אקסטטי, ובמקביל ליהנות מהסקס הבינוני שיבוא. לא סתם קוראים לזה סקס תחזוקתי – זה עוזר לשמור על חיבור חיוני בין שני בני הזוג.
בהצלחה!
ד"ר עשהאל רומנלי הוא מטפל ומדריך זוגי ומשפחתי מוסמך, מנהל שותף של המרחב הפוטנציאלי להעשרת יחסים
לכתבה זו 43 תגובות
הוספת תגובה
43

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
35.

אישה בלי 3-4 אורגזמות בשבוע היא אישה כבויה וחסרת אנרגיות

34.

אם אישתי הפרסית לא תגמור לפחות 3-4 פעמים כשאנחנו ביחד פעמיים בשבוע היא תגמור אותי ותהיה עצבנית רצח. פרסיה חמה אש אפילו בגילה 52

33.

אני בשוק שככה כותבים לנשים היום ב2022. אולי פשוט נשכב על הגב ונחשוב על אנגליה. ממליצה לעשהאל לראות את עקרונות העונג בנטפליקס

comment-2-comment

צריך ליהנות מאוד מסקס. גם גברים וגם נשים. ואם לא עם הבעל, אז עם אחרים

32.

אין דבר כזה "מולטי-אורגזמה". יש רק אורגזמה טובה, שמתפשטת בגוף, מגיעה לשיא, ומתפוגגת בגלים ארוכים. כל מה שאנשים תמימים מתארים בטעות אלה רק רגעים מתוקים ומרגשים במהלך המגע המיני, אבל אינם התפרקות אורגזמית אמיתית. מבחינה פיזית לא יכולה להיות אורגזמה אמיתית שנייה או דקה לאחר שהאורגזמה המלאה מתפוגגת. אבל כן יכולים להגיע לאורגזמה נוספת לאחר כמה דקות (ארוכות) של מנוחה והחלטה על "סיבוב" נוסף. אבל כמה משגלים, זה אחר זה, לאורך שעות, אינם מה שמכונה בטעות "מולטי-אורגזמה". אין חיה כזאת.

31.

בינוני, גרוע, מדהים ... תמיד זה טוב

comment-2-comment

30.

29.

comment-2-comment

ומבקשים אישור לממש אותו בחוץ. אם לא מרשה, פונים לרבנות.

28.

27.

אבל הסקס רחוק מלהיות בינוני. עצות כלליות כאלו לא מתאימות לכל אחד ועלול להביא אנשים למסקנות לא נכונות

26.

סקס בינוני לאשה זה פשוט רע ואחת הסיבות העיקריות לגירושין. גברים הגיע הזמן להפנים.

comment-2-comment

כך יש לה יותר חשק... יש לזה כינוי אבל בואו נעמיד פנים שזה לא ככה

25.

24.

סקס חשוב לחיים.

23.

אז לפעמים אני מראש מוותר.

22.

21.

20.

19.

אין לא איכות ולא כמות. צריך לדעת עם מי להתחתן :)

18.

רק אולי במקום לקרא לזה בינוני (קונוטציה שלילית) עדיף לקרא לזה "ממוצע". אבל במהות זה פשוט נכון: העיקר שיש חיבור ואינטימיות ומיניות, לא צריך כל פעם או כל פעמיים להגיע לפסגת האוורסט. אנחנו לא בתחרות עם אף אחד ולא צריכים לעשות הצגות או להוכיח משהו למישהו. העיקר שכיף לנו עם עצמנו ביחד

17.

comment-2-comment

16.

15.

רוב הנשים לא גומרות מהחדירה עצמה אלא מגירוי הדגדגן, כך שבעיית זקפה קלה דווקא מגבירה את הסיכוי למין מספק מבחינת האישה. חבל שאנשי מקצוע לא מבינים את זה...

comment-2-comment

בעלי בגיל 54 כבר בלי זקפה מגיל 50. כמו כולם. בקושי עומד פעם בחודש דקה וחצי ומיד נופל. המזל היחיד שיש לו לשון טובה למטה ובשבילי זה גם משהו

14.

13.

comment-2-comment

12.

גנן כבר יתן המלצה יותר טובה.

11.

10.

כתבות בינוניות הן בלתי נמנעות. במוקדם או במאוחר, כתבים ,תכופים יכתבו קצת ממוצע, לא מספק, אולי אפילו מאכזב. ד"ר ארטיק מציע שתתרגלו לעובדה הזאת ותסכימו ליהנות גם מהכתבות הבנאליות :)

9.

8.

אז אתה מאבד חשק

7.

6.

הכי כיף לאונן אחד לשניה במקביל. אישתי ככה אוהבת

comment-2-comment

רק ביחד ההנאה מושלמת וכיפית

5.

מי נתן לך אינטרנט יא גנוב. זה מה שאתה עושה בזמנך הפנוי?

4.

גדל להיות איש חכם.

3.

2.

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה