2

הפלסטינים: בת 5 נהרגה בתקיפות בעזה, כ-55 נפצעו

כעשרה בני אדם נהרגו בשני גלי התקיפות של צה"ל ברצועה, בהם ילדה ואישה בת 23. אנשי מנגנוני הביטחון ברצועה תועדו בהריסות ליד דירת המסתור שבה חוסל תייסיר ג'עברי, הנייה פרסם הודעה פחות תוקפנית מבעבר: "ישראל אשמה"

תמונה כללית
ליעד אוסמו | עודכן: 05/08/2022
הדירה שבה הסתתר בכיר הג'יהאד האיסלאמי בעזה
בתיעודים שהתפרסמו אמש (שישי) מרצועת עזה ניתן לראות את מנגנוני הביטחון השונים מתמודדים עם נזקי התקיפות של חיל האוויר באזור דירת המסתור של מפקד החטיבה הצפונית של הג'יהאד האיסלאמי, תייסיר ג'עברי שחוסל אתמול בשעות אחר הצהריים.
צילום: AFPהילדה שנהרגה בהפצצות בעזה (צילום: AFP)
צילום: AP (צילום: AP)
צילום: APבניין הדירות שבו חוסל ג'עבארי (צילום: AP)
לפי משרד הבריאות ברצועה, עשרה אנשים נהרגו עד כה, בהם ילדה בת חמש ואישה בת 23. בנוסף נפצעו כ-55 אזרחים בדרגות שונות. מעבר לזהותו של ג'עברי, שעל מותו הודיעו רשמית בעזה, לא נמסרו פרטים לגבי ההרוגים הנוספים מקרב אנשי הג'יהאד האיסלאמי, למרות שבארגון ציינו כי הוא לא היה היחיד שחוסל ובצה"ל טענו כי ההרוגים הם פעילי טרור.

מבצע "עלות השחר" - כתבות נוספות

המנהל האזרחי בעזה, שכפוף לחמאס, הודיע כי נכנס לכוננות על רקע ההסלמה הביטחונית. מנהיג הארגון איסמעיל הנייה פרסם הודעה מפויסת יחסית, שבה הטיל את האחריות לחיסול על ישראל, והביע צער על מותו של איש הג'יהאד האיסלאמי. בחמאס אמרו כי הנייה קיבל אמש שיחות רבות מגורמים אזוריים ומהאו"ם ודן בדרכי ההתמודדות עם ההסלמה. "הנייה הבהיר לכולם כי הוא מגנה את הפשע ומטיל על ישראל את האחריות להשלכות", נמסר מהארגון.
צילום: APהתקיפה בעזה (צילום: AP)
צילום: EPAההרס מתחת לדירת המסתור (צילום: EPA)
צילום: EPA (צילום: EPA)
התקיפה הראשונה במבצע "עלות השחר" יצאה לפועל עם יציאת מטוסי קרב של חיל האוויר הצהריים לתקיפת שורת יעדי טרור של הג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה - וחיסל חוליית טרור תוך 170 שניות בלבד. דובר צה"ל הודיע במקביל על "מצב מיוחד בעורף" עד 80 ק"מ מהרצועה, פיקוד העורף פרסם הגבלות התקהלות ליישובים עד 40 ק"מ, ותושבי עוטף עזה הונחו להישאר בקרבת מרחבים מוגנים.
צילום: בראל אפריםתגבור כוחות בעוטף עזה (צילום: בראל אפרים)
שר הביטחון בני גנץ אישר גיוס בצו קריאה חריג של עד 25 אלף אנשי מילואים "בהתאם לצרכים המבצעיים". זמן קצר לאחר מכן עדכן דובר צה"ל כי הוחלט על גיוס נרחב של משרתי מילואים לטובת תגבור הכוחות בפיקוד הדרום, בהגנה האווירית, בפיקוד העורף, בכוחות הלוחמים ובמפקדות.
קצין בכיר בצה"ל אמר כי "כרגע יש תקיפות מול יעדים מבצעיים של הג'יהאד כדי לסכל ניסיונות שלו לפעול בהמשך". הוא חשף כי הארגון קידם לאחרונה פיגוע רצחני נגד אזרחים בגבול רצועת עזה, במקביל לתהליכים שבצה"ל זיהו בארגון.
פורסם לראשונה: 20:50, 05.08.22
לכתבה זו 2 תגובות
הוספת תגובה
2

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
2.

1.

צהל לא צריך לאפשר דבר כזה

0
מצב לילה
מצב לילה