93
660 המונה טועם

המחיר גבוה, אבל איך התמורה? החומוסיה ללא מקומות ישיבה

המונה טועם הגיע לחומוסיה ביתית שמתחבאת בתוך מושב פתחיה, שאין בה מקומות ישיבה אבל יש בה חומוס נהדר עם שמן זית שמקפיץ את הטעם ופיתות מהמעולות שיש. אז איפה הקאצ'? המחיר יחסית גבוה. ומה בנוגע לתמורה?

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 19/10/2021
צפו: המונה טועם מגלה חומוסייה נסתרת (צילום: משי בן עמי)
הכל התחיל ברכיבת שטח על האופניים באזור קיבוץ נען - זה תמיד מתחיל רגוע, ולאט-לאט מגבירים את הקצב. על הדרך, באחד הצמתים, שמתי לב לשלט שמעיד על נוכחותה של חומוסיה באזור, ומכיוון שיש מסביב רק מושבים וקיבוץ אחד, עצרתי לשנייה, צילמתי והמשכתי הלאה.
עברו כמה ימים וניסיתי לנחש מה אגלה בשיחת הטלפון שאעשה למקום - מי פותח חומוסיה בתוך מושב פתחיה? הרי לא מדובר בחומוסיה שממוקמת על כביש ראשי, אז מה יכולה להיות הסיבה לפתוח מסעדה בתוך מושב? ההסבר יגיע בהמשך, אבל בינתיים מצאתי את עצמי נוסע אל עומקו של מושב פתחיה.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
זו אולי הפעם השנייה בחיים שאני במושב פתחיה. עברתי כמה פעמים באזור, ועוד כמה פעמים על כביש ראשי מסביב, אבל בסופו של דבר הגיע הרגע שבו קיבלתי לי נסיעה למושב הזה, והגעתי לשם עם נוסע במונית.
מיד נזכרתי בשלט ההוא והתקשרתי לטלפון שהופיע בתמונה לצד מנת החומוס, וזה מה שגיליתי: סיוון ואיתן, זוג מוזיקאים במקצועם, החליטו לאור התקופה לעניין את עצמם בצד מקצועי נוסף שגילו שקיים אצלם - להכין חומוס.
העסק התחיל לפעול מתוך הבית שלהם, בלי מקומות ישיבה, והם גם לא מתכננים שיהיו מקומות ישיבה בעתיד. החומוסיה עובדת בגישת "תבוא, תיקח, תלך", ולאור העובדה שאת כל המנות אני מצלם על רקע המונית, זה מתאים לי בול.
אני נהג מונית, מה שאומר שלנסוע ולהגיע ליעד זה הרעיון הכללי שעומד מאחורי העבודה שלי, ובמקרה הזה הרגשתי כאילו שאספתי משלוח לעצמי.
אז התקשרתי למספר מהתמונה, וסיוון הסבירה לי שאם אני מתעקש להגיע למקום כדי לקחת את ההזמנה אני צריך לנסוע עד לכיכר שבתוך פתחיה. עד כאן הבנתי. אבל אחר כך הייתי אמור לפנות ימינה לכיוון הבית הרביעי (לך תמצא בית רביעי כשכל בית בנוי איפה שנוח לו), ואחרי גדר הבמבוק - שנראה כמו סכך סוכה שנשאר לנצח - צריך לפנות עוד פעם ימינה עד סוף השביל שלפני הכרם, ואז שמאלה לכיוון העלייה אל תוך חצר הבית.
אבל בסוף הגעתי, בעיקר בזכות סיוון שהסבירה לי כמו נהג מונית.

הקשר בין המחיר לתמורה

כשהגעתי סיון הייתה בעיצומה של הכנת הזמנות רבות. היא הכינה מנה אחר מנה וארזה אותן בקפידה. האמת ששמתי לב שהם לא רגילים לאורחים שמגיעים למקום, והרגשתי כאילו נפלתי עליהם כמו רוח סערה, כשאני נכנס למצב שבו אני מלקט כל פיסת מידע אפשרית.
כל מה שראיתי מסביב מצא חן בעיניי. סיון ואיתן לא בונים על חומוסיה שתיפתח במקום, נוח וטוב להם עם המשלוחים בלבד. זה כבר עסק מסודר עם שיטת עבודה סדורה ולא חסר להם שיגיעו עוד לקוחות למקום. כל מרכיבי המשלוח היו מוכנים מראש כמו חיילים, והם מתגאים שיש להם לקוחות שמזמינים גם ממודיעין. אבל למרות שמדובר בחומוס אזורי מוצלח, צריך להכיר ולכבד את היכולות והמגבלות שלו, כי מודיעין זה באמת רחוק משם.
צילום: קובי רוביןאצלנו בחצר: החומוס של איתן (צילום: קובי רובין)
הזמנתי מנה של חומוס פול ב-38 שקל. לא זול, חשבתי לעצמי, ואז נשמתי עמוק וחיכיתי לראות אם יהיה קשר בין המחיר לתמורה. לקחתי את המנה וצילמתי אותה ביד שלי עם המונית ברקע. הדבר הראשון ששמתי לב אליו הוא שסיון ואיתן לא חוסכים בכלום: אתה מקבל מנת טייק אווי עם הכול מהכול, וחס וחלילה שלא יחסר לך משהו במנה. מעבר לכלי המלחמה (כלומר, סכין ומזלג), הגיעו גם סלט קטן ושני רטבים.
הדבר השני שחשוב לי, לא פחות מהמחיר, זה הגודל - וכאן מדובר במנה לא קטנה בכלל. זאת הייתה מנה שקצת כופפה לי את היד - חומוס במלוא כבדות המילה. סיון מילאה את הצלחת עד לקצה שלה, ותכלס, מהר מאוד הבנתי שמשלמים כאן לא מעט על מנה ענקית. אני לא מכיר אחד שיצליח להוריד לבדו מנה של החומוס של איתן.
אחרי קצת יותר משליש מנה נכנעתי לצלחת, הרכנתי קלות את הראש שלי וכמעט נרדמתי. זו מנה שיכולה בקלות להאכיל שני אנשים, בייחוד כשזה מגיע עם שתי פיתות שמנמנות ורכות - מהמעולות שאכלתי השנה. אבל אחרי חצי פיתה ושליש מנה עצרתי את הניגוב וארזתי את השאר הביתה.
צילום: קובי רוביןהחומוס של איתן: שמן הזית מקפיץ את הטעם והפיתות מעולות (צילום: קובי רובין)
החומוס של איתן הוא רק שלו, וזה הטעם שהוא רוצה שנטעם - חומוס חלק ומאוזן שלמראית עין נראה טחון מדי, אבל את חלקיקי החומוס עוד תפגשו עם הניגוב. מעל הכול יש שמן זית בטעם שאי אפשר לשכוח, והוא ללא ספק מקפיץ את המנה. אני בטוח שגם אתם הולכים לטבול את הקצה של הפיתה בקצה של שמן הזית, ולהתענג.
חוץ מזה יש גם חריף אדום (שלא באמת חריף, אפשר להעמיס), יש גם חריף ירוק (שגם הוא לא ממש חריף), והפול באמצע המנה הוא מהסוג האמיתי והלא מתנחמד - פול חום עם מלא כמון מלמעלה כדי שלא נפספס את הטעם האותנטי.
התחלתי מסביב ועם המזלג נכנסתי לקצב של סיבוב של המנה. אל הפול הגעתי אחרי כמה דקות שבהן החומוס תפס אותי. הרגשתי שיש בו קצת יותר טחינה מהרגיל, אבל הוא לא גונב לחומוס את הטעם.
מעל הכול סיון פיזרה פפריקה, והטעם של החומוס עצמו הוא כל כך דומיננטי שלא הרגשתי אותה בכלל. רק שמן הזית העצים את הטעם.
אז לסיכום אני רוצה לפנות לסיון ולאיתן, ולבקש מהם: רק המשיכו ככה ואל תשנו כלום בבקשה. המשיכו להוציא מנת חומוס מעולה, זאת הדרך שלכם.
לכתבה זו 93 תגובות
הוספת תגובה
93

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
66.

מעדיף לפרנס אותם ולא את עוכרי ישראל כן כן לזכור ולא לשכוח מה עולל הגייס החמישי הבוגדני והבכיין כאן בארץ הקודש

65.

64.

63.

62.

61.

60.

59.

58.

מומלץ בחום

57.

38₪ חומוס זה גניבה במחיר כזה בטוח ששילמו לו שווארמה עולה במחיר כזה

56.

55.

54.

מנת חומוס,טעימה ככל שתהיה לא צריכה לעלות 40 שקל בלי כל קשר לטעם.מדובר במאכל עממי.אצלנו בצפון יש לא מעט מקומות המגישים חומוס במקום ובישיבה עם שפע סלטים ובתוספת קציצות פלאפל חמות ב30 אחוז פחות ואם תשארו רעבים גם יוסיפו לכם בלי תוספת מחיר.כתבה מגמתית בהחלט.

53.

52.

חומוס לא אמור לסתום אותך. הערבים אוכלים אותו בארוחת בוקר. אכלתי במזרח ירושלים מנה קטנה ואוורירית שהייתה בול במקום וגם זולה כמובן. אני רוצה לבוא לחומוסיה כמו שהאיטלקים באים לאספרסו - מנה זריזה שלא תגמור אותי לכל היום אלא תסגור לי את הפינה ואוכל להמשיך עם היום בכיף.

51.

למה פאקינג כזה יקר???!

50.

49.

הלו.... חומוס סה"כ מה נסגר אתכם 38 ש"ח לאן אנחנו נגיע ועוד במושב לא במרכז ת"א שיש שכירות מטורפת תרגיעו למה לשלם מחיר כזה לחומוס מהר תתעוררו לחיים

48.

שמעתי על לאפה בעמידה, אבל על זה טרם. בשביל הדייטים שלך זה יכול להיות יקר טיכו.

47.

חומוס ומנות בשר הכי טעימות שתאכלו

46.

45.

44.

comment-2-comment

שלשלתי יומיים. למה סתם לשלוח אנשים ולדפוק אותם?

comment-2-comment

לא יותר ממעט טעים … לא מבריק ולא מעולה

43.

לא יודע אם החומוס שלכם טוב אבל לפחות עפ"י התגובות יש לכם חברים טובים...

42.

אין על חומוס.

41.

חומוס פול טרי שווה כול שקל. טעים צלחה מלאה עם תוספות .לכו כדאי.

comment-2-comment

comment-2-comment

פיצצתי אסלה

40.

ערבים פליטים מסורייה...זה משהו מטורף!!!!,פלאפל היסטרי.

comment-2-comment

נשמע ממש טוב. מקנא בך

39.

גיסי מכין חומוס טבעוני צמחוני אתאיסטי,הבעיה שמכין רק לעצמו

38.

חומוס שנעשה באהבה.

37.

אין על החומוס של איתן וסיוון. החומוס והמסבחה הכי טובים שאכלתי. אני מזמין כל שבוע, באופן קבוע.

comment-2-comment

נסיון יפה

36.

חומוס צ'ומפי

35.

החומוס הכי נקי שיש ללקק את האצבעות נשבעת

34.

33.

יקר מאד, הצעה לסדר , להוסיף תוספות , פלאפל , חצילים ועוד....סלט קטן , אולי יהייה שווה לבוא בשביל 38.00 שקל , 10 שקלים מעל כולם.

32.

עם טחינה גולמית טריה ושמן זיית מעולה ויוצא מצוין. לא עושה משלוחים.

31.

חומוס מצויין

comment-2-comment

30.

למה ללכת לאכול חומוס במושב אם אתה נמצא מטר מלוד ורמלה.. כנל לגבי החומוס בקיבוץ יפעת, 5 דקות משם כפר קאסם... חומוס יהודי ללא ספק גרוע ב96 אחוז מהמקרים

comment-2-comment

comment-2-comment

מה קרה אם פרגנתם לזוג צעיר שרוצה להתפרנס בכבוד, תמשיכו לרוץ לאכול בכפרים של המחבלים במקום לפרנס יהודים ככה נראה העתיד שלנו...

comment-2-comment

כפר קאסם, לוד ורמלה הן ערים ולא כפרים. מחבלים? ממש לא, אתה איש חשוך וגזען.

29.

וחוץ מזה, חומוס זה עניין של טעם אישי - כל אחד אוהב מרקם אחר, תיבול אחר, עם חריף, בלי חריף, עם שמן זית או בלי - כמה פעמים יצא לכם לאכול חומוס שהמון אנשים אמרו שהוא פצצה ולא אהבתם? וגם להיפך...

comment-2-comment

comment-2-comment

28.

ממש מעניין

comment-2-comment

27.

26.

למה יקר כזה לא קונים בשום אופן

comment-2-comment

25.

שווה לקפוץ לאיתן וסיוון במושב פתחיה ולאכול מהמטעמים מעשי ידיהם ולנגב חומוס על הדרך חומוס איכותי נקי והכי חשוב מלא באהבה♥️ מומלץ בחום

24.

סוהילה בעכו אבו סעיד עכו מלא חומוסיות ביפו מה הגליק בפתחיה

23.

comment-2-comment

22.

סתם חומוס

21.

אין על סיון ואיתן כל מה שהם עושים זה מדוייק ומצויין

20.

כאחת שהייתה שם ואכלה שם ולא זה לא המקום הראשון שאני אכלתי בו חומוס אני יכולה לומר לכם שהחומוס של איתן וסיוון פצצה ברמות אחרות מי שאוהב חומוס זה המקום הכי מומלץ אז לכל המתלוצצים אל תגיבו אם לא טעמתם

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

את כנראה עובדת בהייטק או קרובת משפחה

19.

מה עשיתם מזה ? עם כל הכבוד בסה"כ חומוס..

18.

17.

ממקום באיזה חור - צ׳ק אין מקומות ישיבה -צ׳ק מנה קטנה - צ׳ק מחיר מפלצתי - צ׳ק פלצני - צ׳ק

comment-2-comment

16.

שלמו על הכתבה

15.

14.

הידיים שלך גדולות ...לא שווה בכלל לקנות את זה

13.

12.

אם רוצים להנות מחומוס ברמה צריך להגיע לשפרעם למסעדה בשם אבו שאדי אין בשרים רק חומוס עם גרעיני חומוס או פול הכי טעים בארץ בדוק....

comment-2-comment

11.

כל אחד לפי טעמו אין דבר כזה חומוס הכי טעים כל אחד לפי מה שהוא אוהב

10.

comment-2-comment

עולה 25

9.

בחנות מכין הכל לבד יותר שווה יש מתכון באינטרנט ולא צלחת מסכנה

8.

7.

החומוס הכי טעים שיש ממליץ בחום לנסות ,איתן וסייוון האלופים

comment-2-comment

עדיף להכין בבית

6.

הם בלי כפפות עם איזה ידיים מכינים את זה.

comment-2-comment

עם ובלי כפפות, יהיו חיידקים. ההבדל הוא שבלי כפפות מרגישים את הליכלוך ושוטפים ידיים בתדירות גבוהה. עם כפפות לא שוטפים ידיים בכלל ובקושי מחליפים אותן כשהן מתלכלכות. גם אותי זה מגעיל, אבל זו האמת.

comment-2-comment

אוכל עושים באהבה ואהבה לאוכל היא בלי כפפות כי יש בכפפות האלה כל מיני חומרים שלא בא לי לטעום באוכל שלי. אני מעדיפה שיעשו את האוכל בידיים נקיות מאוד ובלי כפפות. ובלי טעם של כפפות כי זה לא אוכל באהבה. המגע הבלתי אמצעי עם האוכל זו האהבה. הכפפה עוצרת אותה מלהיכנס לאוכל. ומי שעושה אוכל עם כפפות לא אוהב לבשל בעצם והאוכל שלו גם לא טעים.

comment-2-comment

5.

4.

3.

בהחלט סיפור נפלא עם אוכל לא פחות נפלא שווה שווה שווה

2.

רואים שייש במקום הזה לב והשקעה ענקית

1.

comment-2-comment

comment-2-comment

אכלתי, טעמתי, אהבתי , החומוס האיכותי ביותר שטעמתי, ליגת על חלל, בתאבון

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה