145

פרשת הנער שמת מכוויות: "היה צריך להילחם על חייו. במקום, נלחמו כדי לא לקבל אותו"

ניג'אט מגרמוב, בן 16, מת שלושה ימים לאחר שנכווה מהתלקחות סוללת הקורקינט החשמלי שבחדרו, ולאחר שבשיבא סירבו לקבלו לטיפול. האם הסיפור שלו יכול היה להסתיים אחרת? עדויות פנימיות חדשות מתוך המערכת הרפואית בשיבא שופכות כעת אור על מה שהתרחש בבית החולים: "זה היה צעד פוליטי כדי לקבל עוד תקנים", אומרים שם, "אין שום סיבה שבמדינת ישראל נער בן 16 ימות מכוויות כאלה"

ריקי כרמי פיאסצקי | פורסם:22/05/2022
"הוא לא היה צריך למות. מת שם נער סתם. נער שנשרף מקורקינט ומת - זה כישלון שלא עוברים עליו בשתיקה. אין שום סיבה שבמדינת ישראל, נער בן 16 ימות מכוויות בסדר גודל של 50% מגופו. תקנים תמיד חסרים, אבל נער בן 16 לא צריך למות בגלל זה. בשביל מה היחידה קיימת אם לא בשביל מקרים כאלו? הוא היה יכול לחזור הביתה בחיים. היה צריך להילחם על חייו ימים, שבועות ואם צריך גם חודשים. במקום זה נלחמו שם כדי לא לקבל אותו".
את הדברים האלו אומר בכיר לשעבר בהנהלת בית החולים שיבא, שהיה מעורה בפרטי המקרה שארע ב-21 באוקטובר בשנה שעברה, כשניג'אט מגרמוב מנתניה, בן 16, נכווה קשות מהתלקחות סוללת הקורקינט החשמלי שבחדרו. הוא פונה בבהילות למחלקת כוויות בבית החולים שיבא במצב קשה. אלא ששם, במקום לטפל בו, בחרו אנשי היחידה הלאומית של ישראל לטיפול בכוויות לשלוח אותו לאיכילוב, בית חולים נטול מחלקת כוויות. שלושה ימים מאוחר יותר, רבע שעה לאחר שהובא מבית החולים איכילוב בחזרה לשיבא, ניג'אט נפטר מפצעיו.
הסיפור הטראגי הזה מעלה שאלות רבות כשהגדולה שבהן היא - האם הסיפור של ניג'אט יכול היה להסתיים אחרת?
עוד על הפרשה:
"אני לא מבין איך יכול להיות שבבית חולים אין מקום? זה ילד במצב קשה. אין דבר כזה אין מקום. היה צריך לעשות הכל כדי לטפל בו", זועק רמי מגרמוב, דודו של ניג'אט ז"ל. גם אחרי מותו, התשובה הזו, שאין בבית החולים הגדול בישראל מקום לטפל בנער, נותרה כמו סכין בלב המשפחה והיא לא נותנת להם מנוח.
זירת השריפה בבית משפחת מגרמוב בנתניה (צילום: תיעוד מבצעי מד"א )
כשלושה שבועות לאחר מותו, חשף כתב הבריאות של ynet וידיעות אחרונות אדיר ינקו את ההתרחשות באותו הלילה ובימים הקריטיים שלאחר מכן. בליל חמישי, מיד לאחר אירוע פיצוץ הסוללה בחדרו, הובהל ניג'אט באמבולנס לבית החולים שיבא, ליחידה הלאומית לטיפול בכוויות. עוד במהלך הנסיעה באמבולנס, הורו אנשי שיבא לנהג לחפש בית חולים אחר שיקבל את הנער שנכווה קשה. אביו, נטיק, אמר אז: "הבן שלי דיבר באמבולנס ואפילו באיכילוב הוא בעצמו אמר את מספר תעודת הזהות שלו לרופאים. הוא תקשר לגמרי".
"הגענו לתל השומר", מספר הדוד, "ואמרו לנו שהיתה הפסקת חשמל ואין מקום, לא יכולים לקבל אותו". לדברי המשפחה, את התשובה שאין מיטות אשפוז פנויות קיבלו גם מבית החולים שניידר. רק בבית החולים איכילוב נמצאו לניג'אט מקום. "באיכילוב אמרו לנו שאין להם מכשירים מתאימים כדי לטפל בכוויות. הם רק נתנו לו זריקה כדי שיהיה מורדם. היינו שם שלושה ימים מהבוקר עד הלילה וכל הזמן שאלנו לגבי העברה לשיבא ואמרו לנו שמחכים שיהיה מקום".
גם היום בני המשפחה עדיין לא מבינים איך יכול להיות שביחידה הלאומית של מדינת ישראל לטיפול בכוויות אין מקום לטיפול בפצוע קשה. "הוא היה צריך לקבל את הטיפול בזמן ולא לחכות שלושה ימים. בדקה ה-90 העבירו אותו לתל השומר, אבל זה היה מאוחר מדי, אחרי רבע שעה מרגע שהגענו לשם - הוא כבר נפטר. אם הוא היה מישהו אחר, זה לא היה קורה", טוען דודו של ניג'אט.
צילום באדיבות המשפחהניג'אט מגרמוב ז"ל. "זה ילד במצב קשה. אין דבר כזה אין מקום" (צילום באדיבות המשפחה)
שלושה שבועות לאחר האירוע הטראגי, כבר החלו להישמע ביקורות על כך שבשיבא סירבו לאשפז את הנער, על הטיפול שקיבל באיכילוב, ובעיקר על המחסור במיטות, שכן בישראל יש רק 36 מיטות לטיפול בכוויות, כולל מיטות טיפול נמרץ לכוויות - כך לפי משרד הבריאות, שבעקבות הכתבה פתח בחקירת המקרה.

"זה היה צעד פוליטי כדי לקבל עוד מיטות ועוד תקנים"

עדויות פנימיות חדשות מתוך המערכת הרפואית בשיבא שופכות כעת אור על הדרמה שהתחוללה בבית החולים שיבא. המרואיינים מספרים כי החליטו לחשוף את שאירע למרות החשש הגדול וקשר השתיקה שקיים עד כה בנושא.
ג', שמשתייכת לצוות הטיפולי בשיבא, מספרת על הסירוב לקבל את ניג'אט. "הנער היה אמור לעבור לשיבא, היה לו מקום, כבר היו מוכנים לקלוט אותו, המיטה שלו היתה מוכנה והחדר היה מוכן כבר מיום שישי, אלא שההעברה שלו בוצעה רק ביום ראשון, וגם היא נעשתה בצורה לא תקינה. בית חולים כל כך גדול שלא מוצא מקום לילד, כשידוע שאם לא יקבל את הטיפול הנכון הוא ימות - יש כאן משהו זועק לשמיים.
ג': "הרופאים במחלקה מתארים את זה שחייק עמד על שתי הרגליים האחוריות כדי לא לקלוט אותו. הוא עטף את זה בטענה שאנחנו לא יודעים לטפל בילדים, אבל זה פשוט לא נכון. בעבר טיפלנו במקרים דומים גם בגיל וגם במשקל שלו"
"מפרסמים שהנער מת בגלל מצוקה של מיטות, וזה לא נכון", מוסיפה ג'. "אני יכולה לומר בוודאות שזה היה צעד פוליטי כדי לקבל עוד מיטות ועוד תקנים. הרופאים אמרו למנהל המחלקה שהוא יתפספס, אמרו לו שקיימת סכנת מוות, אבל חייק (פרופ' יוסי חייק, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית והמרכז הארצי לטיפול נמרץ כוויות, ר"כ) לא הסכים. הרופאים במחלקה מתארים את זה שחייק עמד על שתי הרגליים האחוריות כדי לא לקלוט אותו. הוא עטף את זה בטענה שאנחנו לא יודעים לטפל בילדים, אבל זה פשוט לא נכון. בעבר טיפלנו במקרים דומים גם בגיל וגם במשקל שלו.
"מדובר בנער ששקל 70 קילו, ולכן היחס אליו היה צריך להיות כמו אל מבוגר. מעבר לכך שזה לא נכון שאנחנו לא מטפלים בילדים. חודש לפני האירוע, טיפלנו בילד שגם הוא נכווה מסוללת אופניים שהתפוצצה והיה מונשם ומורדם, והצלחנו לייצב אותו. לא ראו את המשפחה של ניג'אט ממטר, אם הוא היה מגיע ממשפחה קצת יותר מקושרת - הדברים היו נראים אחרת".
צילום: נדב אבס"זה שנים שבשיבא עובדים על פי המוטו שאין דבר כזה שאין מקום לחולה" (צילום: נדב אבס)
הדברים שאותם מעלה ג' מתוך המחלקה מקבלים משנה תוקף כשמכירים את דרך העבודה במחלקת הכוויות הלאומית בשיבא. "זה שנים שבשיבא עובדים על פי המוטו שאין דבר כזה שאין מקום לחולה", מספר ל-ynet הבכיר לשעבר בהנהלת בית החולים, "לא הייתי מעורב בפרטיי העניין כשניג'אט הגיע לראשונה לשיבא, אלא רק כשהוחזר מאיכילוב, שלושה ימים אחר כך", הוא אומר ומוסיף, "זה סיפור מוזר. הנחיית ההנהלה היא שלא משנה אם המחלקה מפוצצת, אין מצב שמישהו שסובל מכוויות או טראומה יופנה לשיבא ולא יקבלו אותו. שיבא הוא בית חולים על. תמיד יש מיטה בטיפול נמרץ או בטיפול נמרץ ילדים או מבוגרים. לא מכיר מישהו שלא קיבלו אותו". לדבריו, גם אם המטופל נמצא בבית חולים אחר ומבקשים להעביר אותו לשיבא, הם תמיד יקבלו אותו, גם אם לא תהיה מיטה במחלקה.
"לא יכול להיות שהצליחו להציל את איציק סעידיאן, שסבל מכוויות חמורות יותר של 90 אחוזים מגופו", מוסיף הבכיר לשעבר משיבא, "ואת הנער הזה עם כ-50% כוויות לא הצליחו להציל. מותו, על פניו, לא נשמע מוצדק, לא מההתנהלות של איכילוב ולא של שיבא".
בכיר לשעבר בהנהלת שיבא: ""זה סיפור מוזר. הנחיית ההנהלה היא שלא משנה אם המחלקה מפוצצת, אין מצב שמישהו שסובל מכוויות או טראומה יופנה לשיבא ולא יקבלו אותו. שיבא הוא בית חולים על. תמיד יש מיטה בטיפול נמרץ או בטיפול נמרץ ילדים או מבוגריפ"
איש צוות אחר שעבד בעבר במחלקת הכוויות של שיבא וכעת עובד במחלקה אחרת בבית החולים ומכיר מקרוב את המערכת, מספר ל-ynet שאכן, אין מספיק מיטות ביחידת הכוויות בשיבא, אבל זה מעולם לא מנע קבלה של פצוע כוויות קשה. "אם אין אפשרות לקבל מטופל במחלקה, מאשפזים אותו במחלקה אחרת והפלסטיקאים של המחלקה מטפלים בו. אם מדובר בילד לדוגמא, אז הוא יהיה בטיפול נמרץ ילדים ויקבל שם את הטיפול. כשמדובר במבוגר, אם אין מיטה במחלקה, הוא מאושפז בטיפול נמרץ מבוגרים ושם יטפלו בו הרופאים ממחלקת כוויות". אותו גורם מפנה אצבע מאשימה גם לעבר הנהלת שיבא, "הנהלת בית החולים נכשלה, היא היתה צריכה באותו רגע להיות מעורבת ולכפות את קבלתו".

"הטענה של איכילוב שלא יודעים לטפל בכוויות היא פשע"

גם הבכיר לשעבר וגם ג' מהמחלקה מצביעים על מחדל נוסף - האבחון והטיפול הלקויים במחלקה לכירורגיה פלסטית באיכילוב. "באיכילוב אמרו מראש שהם לא יודעים לטפל במקרים כאלו ועדיף שלא יהיה אצלם, הם אמרו זאת בגלוי למשפחה", אומרת ג'. "הגדירו אותו שם עם 80 אחוזי כוויה ועם סיכויי שרידות קלושים, אבל במציאות אחוז הכוויות נע בין 55-60.
"במהלך האשפוז באיכילוב, הרופאים שם היו בקשר עם רופאי שיבא ושאלו איך לטפל ומה לעשות. אל"ף-בי"ת של כוויות הם לא ידעו. כשהוא הגיע אלינו לבסוף, מי שקיבל אותו אמר שהזדעזע מאיך שהוא נראה, הזנחה מוחלטת. רופא פלסטיקאי שבדק אותו אמר שעשו לו החייאת נוזלים בצורה שגויה. כל הטיפול היה שגוי. אם היה נקלט ביחידה אצלנו, הדברים היו נראים אחרת. מטופל כזה, אם היה אצלנו במחלקה אנחנו לא היינו מזיזים אותו מילימטר, אפילו לא לבדיקת סי.טי. כי מצבו היה כל כך לא יציב, והמעבר הזה לא עשה לו טוב. הוא נפטר מיד, אפילו לא הספיקו לטפל בו".
"הטענה של איכילוב שלא יודעים לטפל בכוויות היא פשע", מוסיף הבכיר לשעבר משיבא. "תאונות דרכים, טראומות וכוויות הם חלק מהסילבוס של התמחות בבית חולים ציבורי. עושים התמחות בזה. כשיש פיגוע ויש מטופל, מקבלים אותו לטיפול באיכילוב. כשהמחלקה שם מוסרת למקורב למשפחה שהם לא יודעים לטפל בכוויות, זה שומט את הקרקע ואת ההצדקה שתהיה שם מחלקה שמלמדת פלסטיקה.
"כולם מפחדים לדבר. יש שם עצימת עיניים. גם אני חושש ולא מזדהה בשמי כי הנהלת שיבא יכולה גם היום להזיק לי", מוסיף אותו בכיר לשעבר. "חייבים לדבר ולהפיק את הלקחים כדי שמקרה ניג'אט לא יחזור על עצמו לעולם".

בעקבות המקרה - במד"א שינו את הנהלים

בסוף חודש אפריל השנה, נחשף ב- ynet שינוי נהלים שנערך במד"א בעקבות מותו של ניג'אט. בהודעה לבתי החולים עדכנו במד"א כי פינוי נפגעי כוויות קשות יהיה בהכרח למרכז הרפואי שיבא. בנוהל החדש שהפיץ מד"א ויחול גם על נהגי ארגון ההצלה, צוין כי "פצוע כוויות אשר נדרש בפינוי לבי"ח ייעודי – בהכרח יפונה לשיבא, אלא אם הגיעה הוראה ישירה ממשרד הבריאות שאין באפשרות בית החולים לקלוט את הפצוע. אם הממונה מטעם בית החולים מסרב לקבל את המטופל מכל סיבה שהיא, יש להסביר כי בהוראת משרד הבריאות הפצוע מפונה אליהם, לוודא כי הצוות ממשיך את הפינוי לשיבא ולעדכן מיידית".

תגובת שיבא: "המקרה טורד את מנוחתנו"

מהמרכז הרפואי שיבא נמסר: "יחידת הכוויות הלאומית בשיבא מובילה ועומדת בחזית תחום הטיפול בכוויות, לא רק בישראל אלא גם בעולם כולו. ככזו, מטופלים בה המקרים הקשים והמורכבים ביותר הדורשים טיפול צמוד ומדויק. קצרה היריעה מלפרט את המקרים הרבים בהם הטכנולוגיות המתקדמות והטיפול המסור הצילו גם את אלו אשר סיכוייהם היו קלושים.
"בעת הפינוי של הנער אשר סבל מכ-90% כוויה, נעשו בשיבא כל המאמצים, כמו תמיד, על מנת לקבלו וזאת מבלי לפגוע במטופלים הקשים והמונשמים שכבר היו מאושפזים הן ביחידת הכוויות, הן במחלקת טיפול נמרץ ילדים והן במחלקת טיפול נמרץ מבוגרים. נציין כי מחסור במיטות אינו מתבטא במחסור פיזי של מיטות אלא בצורך בכוח אדם מיומן המוכשר לטיפול בחולים במצבים קשים מאוד ומורכבים כמו זה.
"חשוב להדגיש כי טובת המטופלים והרצון להציל חיים הם הדבר היחיד העומד לנגד עיניהם של הצוותים הרפואיים, ולכן, כאשר התברר כי קליטת הנער במצב העומס הקיים לא תהיה מיטבית עבורו ועבור המטופלים האחרים, וידאנו כי הוא אכן מתקבל בבית החולים איכילוב אשר בו קיימת יחידת טיפול נמרץ מתקדמת אשר בה הוענקה לו רפואה טובה. כמו כן, מהלך אשפוזו לווה מקצועית על ידי מנהל יחידת הכוויות של שיבא.
"במקביל, נעשו כל הפעולות בשיבא על מנת לאפשר את קליטתו ביחידת הכוויות בהקדם האפשרי מבלי להתפשר על איכות הטיפול הניתן למטופלינו. נדגיש כי סדר העדיפויות לקבלת חולים הוא החלטה מקצועית. אנו מצרים על הניסיון להציג כאילו נפל רבב בהתנהלות מנהל המחלקה וצוותו אשר עושים לילות כימים עבור מטופליהם. אמרות חסרות בסיס מסוג זה הינן בבחינת הכפשות המהוות פגיעה באדם וברופא.
"מקרה זה טורד את מנוחתנו ואנו משתתפים בצערה של המשפחה ועושים ככל יכולתנו יחד עם ביה"ח איכילוב, ללמוד ולהשתפר כדי לתת את הטיפול המיטבי למי שנזקק. במרכז הרפואי שיבא, אשר מתריע כבר שנים רבות למערכת הבריאות על מחסור במיטות טיפול נמרץ כוויות ילדים, נפתחה יחידה לאומית לטיפול נמרץ כוויות ילדים שתהיה יחידת דגל ותכלול את הטכנולוגיות החדשניות ביותר, טיפולים מתקדמים וכמובן - צוות מיומן, מסור ואנושי".
ממשרד הבריאות נמסר כי הם משתתפים בצערה של המשפחה. "מדובר באירוע חריג, על כן, כמקובל, הוקמה ועדת בדיקה. ככלל, יעד הפינוי בשגרה נקבע על ידי צוות מגן דוד אדום הנמצא בשטח, מטבע הדברים ולאור דחיפות המקרה. משרד הבריאות עובד בימים אלה על תוכנית הוספת מיטות אשפוז בבתי החולים בישראל. במסגרת תוכנית זו המשרד בוחן הוספת מיטות ויחידות נוספות לטובת מטופלי כוויות".
מבית החולים איכילוב לא התקבלה תגובה לדברים.
לכתבה זו 145 תגובות
הוספת תגובה
145

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
106.

אחיות ורופאים במיון ובחדרי טראומה יודעים לטפל בכוויות. המומחית הכי גדולה בעולם בטיפול בפצעים כוויות נמצאת בכלל בחיפה. אם יש לאיזה רופא חשבון לסגור עם מישהו שיתכבד ויזדהה בשמו.

105.

כל מחדל של בית חולים בסדר גודל כזה צריכה לגרור גם ענישה לבית החולים ,לא רק תשלום פיצוי לקורבן אלא הורדת בית החולים בדרגה ,למשל הפחתת שכר הפחתת תנאים,כשיעבדו כמו שצריך אז יקבלו הגדלות,חוצפה לבזבז ככה חיים

104.

מה עם שבועת הרופא????

103.

comment-2-comment

החלטות בנושא קבלה/אי-קבלה של פציאנט, אה?!

102.

די עם זה

101.

100.

בנוסף שהמשפחה תתבע אותו אישית

99.

98.

comment-2-comment

היום כל אספסוף יכול להתקבל לכל מקצוע בהתבסס על איך שהוא למד,ולא לפי האופי שלו. ומי אוכל אותה בסוף? אלה שאותו נבל נותן להם שירות.

97.

96.

איזה מקרה נוראי ומזעזע.

95.

לטבוע להם את הצורה חבל לא יחזיר את הילד חזרה לחיים תנחומים למשפחה סליחה שאתם כואבים מזדהה

94.

93.

92.

91.

בארץ...

comment-2-comment

comment-2-comment

הִיפּוֹקְרָטֵס היה רופא יווני, שנחשב לאבי הרפואה המערבית הוא חיבר כמה יפרי רפואה ויסדאת בית הספר הראשון לרפואה ה"אסכולה ההיפוקרטית" וכן מה לעשות הוא זה שחיבר את שבועת הרופאים הנושאת שמו. סוֹקְרַֿטֶס היה פילוסוף יווני שנחשב לאבי הפילוסופיה המערבית,

comment-2-comment

comment-2-comment

90.

תנחומים למשפחה. יהי זכרו ברוך

comment-2-comment

89.

שאפו גדול

comment-2-comment

יהיה יותר

88.

אם אין כלא אין דין שופטין פדופילים חולים.

87.

אי אפשר לסמוך על זה? לא לקנות? מישהו מכיר את הסיפור?

85.

עצוב מאוד

84.

עד היום אזכור את הכוויה ממים רותחים - כשיום יום הורידו לי את שכבת העור עם כאבי תופת. טוב שיש היום אמצעים נוחים יותר, וחשוב לפרסם אזהרה מהצתות ושריפות

83.

לגזענות אין גבולות! אתמול היו יוצאי ארצות ערב, תימן, ערבים, פלסטינים, עולי רוסיה, אתיופים, ערבים, פלסטינים, אוקראינים ועוד. גזענות הורגת!

82.

81.

אני מזועזעת מהמקרה המצער הזה. לדעתי ראש מחלקת כוויות , פרופ' חייק צריך להגיש התפטרות. לא ייתכן שעל הגב של החולה הוא מנסה לקדם אג'נדה. דמו של הנער על ידיו של הפרופסור ואסור לעבור לסדר היום . נער בן 16 קיפח את חייו !!!!!!!

comment-2-comment

הפרופסור הלא נכבד הזה צריך לעמוד לדין פלילי על "הריגה מתוך רשלנות"!

80.

במקום ההורים ...... פשוט עצוב

79.

ברחנו לארץ מארצות הברית , כי האשימו את בעלי , שבהיותו אחראי למחלקת הפיקוח בעיריה , סירב לענות למתלוננת , והאשמה היא - אי התייחסות למתלוננת - הקלטה - ניגרם לה נזק גופני וכספי . התביעה הייתה על סך 1.6 מליון דולר , בעלי חוייב אישית ב- 320000 דולר מסך התביעה שהופנתה כנגד העיריה , הביטוח האישי מכסה עד 30% מהפסק דין בקורט . אם זה היה החוק בארץ , איכות השירות היתה משתנה .

78.

אמרתי בעבר בהרבה מקרים שבישראל בצע כסף דוחה ערך החיים. זה עוד מקרה ובטח לא האחרון. ישראל כבר שנים היא מדינת שמד בשם בצע הכסף. לגבי ביה"ח שיבה ניתן לומר זה הפך לבית חולים פח. כחייל עשולי ניתוח שבר (ניתוח יחסית פשוט) עוד בסוף 1984 שהיו צריכים לחזור עליו בגלל השארות נוזלים. גם הניתוח הזה לא היה הרבה יותר מוצלח ובמשך הזמן הייתי צריך לחזור עליו בשלישית והפעם באסוותה. מועטים שמים לב על כשלונות כירורגיים הרבים בשיבה. אבל שמדובר בשמירת הכוח האלקטוראלית בבחירות, החרדים מקבלים קיצורי תורים משמעותיים. הכל פוליטיקה ולא שמירה על הערך החיים. ישראל מוחקת לעצמה את ההצדקה לקיומה. בית בטוח לעם היהודי כפי שכתוב במגילת העצמאות, היא כבר לא מזמן.

77.

אומרים במפורש בעילום שם כי היה גם היה אפשר לטפל בו לא פחות חמור ששיבא הוא בית חולים יחידי לטיפול בכוויות? מה קורה פה אנשים????????? זה פשע. זה פשע ענק נגד אזרחי ישראל בכל בית חולים חייב שיהיה צוות + מכשור לפציעה כ"כ חמורה. נראה שעברו כאן על כל כללי האתיקה. ייתכן אפילו על גבול הפלילי. נכמר הלב. מוות מיותר שלא היה צריך לקרות

76.

75.

אם זו השתלשלות הדברים,נדרשת חקירת משטרה והקמת וועדת חקירה של משרד הבריאות. מישהו צריך לתת את הדין על הריגה

74.

יכול להיות שאם מישהו מהמשפחה היה מתפרץ, ונותן כיסא בראש למי שמגיע, היינו שומעים על עוד מקרה אלימות מזעזע, ומזדעזעים וכועסים, כמובן, אבל מה באמת היינו יודעים...

73.

comment-2-comment

להבדיל איציק ביקש את מותו. מזלו שניצל בעור שיניו. הילד נכווה בתאונה שקרתה לו.

72.

מהמקרים שהלב פשוט מתכווץ מרוב צער.

71.

לחרדים מפנים חולים מחדריהם כדי לקבל אדמורים זקנים לטיפול אלף אלף. צדק אמרנו?

70.

הבינוניות חוגגת אוי אשדוד אשדוד רצית בית חולים והרחקת את תושבי העיר מטיפול מקצועי

69.

מצער לשמוע את התלאות שהמשפחה עברה ועוברת עד יום מותה. משהו לא תקין בארצנו הקטנטונת והיפה.

68.

67.

לפני כחודש שהייתי ליד הטיפול נמרץ בשיבא הגיע באמבולנס רוכב אופנוע שהיה פצוע עם חבלות רציניות בכל הגוף והרופא סרב לקבלו בטענה שאין מקום ושיקחו אותו לאיכילוב צוות האמבולנס התווכח איתו ולא היו מוכנים להעביר אותו לשום מקום ורק אחרי שהוא ראה שלא עוזר כלום הוא קיבל אותו לטיפול

comment-2-comment

אם יש לך מידע נוסף אשמח לקבל Riki.carmi1703@gmail.com

66.

65.

מעבר לתביעה אזרחית של המשפחה הפרקליטות צריכה לחקור ולהגיש תביעה פלילית על המתה בקלות דעת לכל הפחות. הסעיף עלול גם להיות הריגה

64.

כולל מנהל המחלקה שעמד על שתי הרגליים שלא לקבל אותו, באופן אישי

63.

comment-2-comment

מי אתה בכלל? אתה מכיר את הבן אדם הזה שמציל חיים יום יום? איזו עליבות נפש יש בך עם תגובה כזו. יש לך בעיה אישית? תפתור אותה בבקשה.

comment-2-comment

אתה יודע לקרוא עברית ? הוא מסכים איתך

comment-2-comment

אולמרט היה ראש ממשלה טוב העברות שוחד היו בזמן היותו ראש עירית ירושלים. ביבי היה חייל טוב העברות היו בשנות השלטון האחרונות. וגם לרופא הנ"ל היה קשר למותו של הנער ולהצלת מאות אחרים אם המת היה אחיך או אהובך מה היתה תגובתך ?

comment-2-comment

62.

61.

משרד הבריאות הוא לא משטרה

60.

בעזה יש אחלה בית חולים גם דגלי חמאס ואש"פ

comment-2-comment

א. אמירה גזענית. ב. הילד במקרה הזה יהודי. היה רצוי שתשמור את הפנינים שלך לעצמך.

comment-2-comment

59.

זכו בזה ביושר

comment-2-comment

58.

כי הוא לא סודני, סורי או הנכד של נשיא המדינה

57.

comment-2-comment

לא חכם. בלשון המעטה. זה בית החולים של המדינה. אז מאיפה המליונים יגיעו לדעתך? חוץ מזה שיש חברת ביטוח שמבטחת את בית החולים למקרים כאלה, כמו כל בית חולים אחר

56.

סתם כדי שכולם ידעו, יש מחלקה שלמה בבית חולים שיבא לפלסתינאים ידעתם? היא נמצאת צמוד למגרש החנייה מחול . היכן שהיו פעם חולי הקורונה.

comment-2-comment

אם יש לך מידע נוסף אשמח לקבל Riki.carmi1703@gmail.com

comment-2-comment

ליד המקום המדובר יש את אזור הלוגיסטיקה אגם ומנחת מסוקים... אין שום מחלקה לפלסתינאים הם מתקבלים בעיקר במחלקת הילדים

55.

54.

ולכן לפי חוק הלאום - הוא סוג ב. ולא חייבים לטפל בו מייד

comment-2-comment

comment-2-comment

לכתוב ולהפיץ שנאה שכמובן מבוססת על שקרים. איזה יצור אתה? מי ברא אותך?

comment-2-comment

comment-2-comment

הרבה לפני יהודים.

52.

מלחמות על תקציבים לא עושים על גב חולים עם סכנת חיים!! מי שאחראי על המחדל צריך לשלם על מותו של הנער!

comment-2-comment

גם מנגלה היה רופא. וגם הוא בהנף יד קהע מי יחיה

51.

קרוב משפחתי ,הגיע לשיבא עם אוטם שריר הלב היה חייב להכנס לצינתור מיידי . אלא שרופאי המיון בשיבא שכחו אותו בחדר המתנה . ואחרי שעתיים איבחנו אותו לא נכון שלחו אותו לאישפוז במחלקה . למזלו הרב אחרי 6 שעות במיון הגיע רופא מהקרדיולוגיה שבדק אותו והטיס אותו לצינתור היום הוא עם נכות קבועה שיכלה להמנע . מסתבר שבשיבא מעסיקים במיון מתמחים שלמדו בכל מיני מדינות עולם שלישי חסרי ידע והבנה בסיסית ברפואת חירום . שטועים ומאבחנים על בסיס קבוע אח"כ מחפים ומכסים על השגיאות בלי להגיד לחולים שהתרשלו עליהם .

50.

נשבר הלב, תנחומיי למשפחה, אמן ותהיו חזקים והמקרה הזה יעזור להציל אחרים בעתיד. יש לי הרבה ביקורת על התנהלות הרופאים בבתי החולים, במיוחד באיכילוב. מתנהגים כאילו הם שליחי האל שצריך לנשק את כפות רגלייהם. במיוחד מנהלי המחלקות. למה בעצם אנשים הולכים ללמוד רפואה? מרצון להשפיע ולעזור לבני האדם או מהרצון להרוויח מעמד וכסף? אני באמת לא יודעת. עצוב לשמוע שגם בבתי החולים מבינים שמי שמקושר מתקדם, ומי שלא, פשוט נזנח ומת. עצוב להבין שפרוטקציה והרמת קול הן הדרכים היחידות לגרום שמישהו יראה אותנו כמטופלים. עצוב להיות רק שחקן על לוח השחמט של בתי החולים מול המדינה. עצוב. ולרופאים ולאחים/יות, אתם, חסרי הסבלנות למשפחות המטופלים - אתם לא מתנדבים, באתם לעשות עבודה בתשלום. אין לכם סבלנות לשאלות? אתם מותשים? נמאס לכם מהמטופלים? תתפטרו, אף אחד לא מכריח אותם לעבוד במקצוע שאתם בחרתם. אין דבר גרוע ממטופל ששוכב חסר אונים ורופא שלא שם עליו ורק מתנשא מעליו.

comment-2-comment

49.

מדינת עולם 3 בלאט.

48.

47.

46.

שבית החולים הוא בין עשרת בתי החולים הטובים בעולם בושה של שירות אי אפשר לסמוך על האחיות אם לא הלחץ והשמירה של המשפחה היינו היום יושבים שבעה

45.

44.

להכניס את כל מי שלא עזר לו להישאר בחיים לכלא ומיד! לשלול את רישיונם הרפואי! איזה בושה! משחקים עם חייהם של ילדים משחקים פוליטיים?! תקציב?! שיזדיין התקציב! מדובר בחיי ילד! קודם כל מילים את חייו ורק אחרי זה מדברים על כסף! אות קלון לבית החולים ולרופאים

43.

אשפה אחת מחליפה אחרת בשילטון, שום מערכת לא מתפקדת לאזרח הפשוט, העיקר שה"מנהיגים" שלנו נהנים מאבטחה צמודה, אחוזות יוקרה וחיי פאר ורפואה הטובה ביותר. תמשיכו להיות עם של עבדים בארצינו, תשבו בבית תתלוננו רק בפייסבוק

comment-2-comment

הטענה הכי מדויקת כאן

42.

https://youtu.be/Zx4fabwlLqU

41.

40.

כלקוח מרוצה של בית החולים שיבא, נזקקתי בחוד האחרון פעמיים לטיפול במחלקת המיון של ביה'ח. נשלחתי ע'מ מנת לאבחן בעיה מסויימת, ופעמיים נשלחתי ללא איבחון, בשיטת החפיפניקיות. ע'ע אלי הורביץ ז'ל, המרגיז ביותר,תחזוקת בית החולים: במחלקת המיון 2 חדר שירותים, ובפעמיים ששהיתי שם אחד מהם היה סגור בגלל "תקלה"ף אני מניח שעד היום לא תוקנה...לקוחות בית החולים מסתובבים במסדרונות עם כוסית השתן עד שימצאו שירותים זמינים....

39.

זה לא נתפס, להרוג ילד בתור מהלך של משחק מפחיד

38.

הכי טוב

37.

36.

אז גם באיכילוב יש בעיות ומי שנפגע אז מת בסופו של דבר או חווה נזקים עד סוף חייו בגלל שבמקום לפתור את הבעיה באיכילוב ולהביא מצנתר שלחו את המטופלים לערים רחוקות.

35.

איפה מרץ איפה העבודה חבל הצבעתי לכם היה צריך להצביע ללפיד לפחות הוא נלחם על הערבים

34.

בושה וחרפה לכל מערכת הבריאות משר הבריאות ועד למי שקיבל את ההחלטה

33.

תעודת עניות לבי"ח שיבא , אם אכן השתמש בחולה ממגזר ספציפי כדי לקדם אינטרסים של בי"ח.

32.

הפרופסור שלא קיבל אותו צריך להיכנס לכלא. כל כך כואב שכבר לא רואים אנשים.

31.

עדיף כבר להיות כמו בארהב, כל אחד משלם על עצמו

comment-2-comment

30.

סבא שלי ז"ל רופא שתמיד אמר לי שהרופאים של היום הם נוכלים, עבריינים שעוברים על החוק ועל האתיקה הרפואית. במיוחד אלו שיש להם בנוסף לכך שעובדים ברפואה הציבורית מרפאה פרטית. על המקרה הזה אנשים צריכים לשבת בכלא.

29.

מה יהיה עם הקורקינטים, הסוללות, תפרסמו איזה דגם זה

28.

עובדה, כדי שתניע מהלך סדור אשר יתניע חקירה אמיתית של האירוע.

27.

comment-2-comment

26.

לאור האמור בכתבה מובן מאוד האלימות שחווים אנשי הצוותים הרפואיים.

25.

comment-2-comment

או בן של מליונר לא אשכנזי, היו מפנים מהמחלקה גם אשכנזי עם עיניים כחולות.

24.

מאוד מפחיד לדעת שיש שיקולים שמתערבבים בשיקולי הצלת חיים. הפרופ' המכובד צריך לתת את הדין

23.

אם מה שכתוב כאן נכון הפרופסור היה צריך לדעת שהילד ימות. או..... שהוא לא פרופסור ורק "עושה כאילו".

21.

יתכן שפרופ חייק חשב שזה בסדר להקריב את הנער האומלל כדי שיהיו לו תקציבים להציל רבים אחרים אחריו. ופה נכנס הקטע האופייני לשיבא- הרופאים שם באמת חושבים שהם אלוהים ושהחלטה כזאת לגיטימית. מופרעים. הלואי שהקשרים לא יצילו אותם הפעם וימצו איתם את הדין.

20.

לשים סוף לקורקינטים החשמליים

19.

18.

17.

16.

15.

כאובייקט הניתן לניצול? שוקינג.. הרי אלו אנשים שהם תמצית העזרה לאנושות (לפחות ככה הם רואים את עצמם ומפמפמים לכל עובדי המערכת)

14.

הלכה המדינה, אין ערכים אין מוסר, איפה שבועת הרופאים? אם היה לו דגם כחול (אליטה, הון שלטון) גם היה נזרק מקבלת טיפול?

13.

12.

11.

אחרי זה מתפלאים למה אנשים יוצאים משליטה ותוקפים את הצוות הרפואי.

10.

מה זאת אמרת שלא יודעים לטפל בנפגע כוויות בבי"ח כל כך גדול? איך זה יכול להיות?

comment-2-comment

comment-2-comment

בוודאי אחרי עיכוב ניכר בהגעה לבית החולים (במקרה הזה - העיכוב באשמת שיבא)

9.

8.

הייתי מאושפז שם כחודש. צוות אחיות מסור, אבל הרופאים לא סופרים אותך ממטר. בכל בוקר, בביקור רופאים, אף רופא לא פנה אלי, לא שאל לשלומי. כל הדיבור הוא ביניהם, כאילו אני אוויר. חודש שלם ככה. אפילו לא בוקר טוב. שלא לדבר על הסבר לגבי התקדמות הטיפול, ניתוח ההשתלה. מדברים גבוהה על כך שהרופאים היום עוברים הכשרות בנושא יחס מכבד לחולים. לא מיניה ולא מקצתיה. גם המתמחים הצעירים התנהגו באותו אופן. החלמה נפשית, שרלבנטית מאד במקרי טראומה של כוויות, מאד חשובה. אני לא יודע אם יש מחקרים שבדקו את השפעתה על ההחלמה הפיזית במקרי כוויות, אבל מה יעזור אם הגוף ירפא איכשהו והנפש תהיה מצולקת?

comment-2-comment

7.

בטח נסע בכביש ועל מדרכות וסיכן את הציבור

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

צריך לעשות קמפיין הסברה, להגיע לכל ההורים והילדים. הרבה אנשים לא יודעים את הסכנות שבסוללות ליטיום

6.

כל אחד עושה מה שבא לו אז ברור שיזלזלו בחיי אדם. מזלזלים בהכל. הכל מותר. אם הוא ייכנס ל25 שנה לכלא על רשלנות מקרה כזה בחיים לא יקרה יותר. קדימה. לכלא. מיידי.

5.

השאלה האמיתית היא לא למה בשיבא שניידר סירבו לקבל אותו אלה למה באיכילוב הסכימו, מה אין בתי חולים בעזה

comment-2-comment

מאחל לך להזדקק לטיפול רפואי בחו"ל, ושיגלו שאתה יהודי וישאלו אותך "מה, אין בית חולים בישראל?", ובזה יסתכם הטיפול הרפואי לו תזכה. נבלה.

comment-2-comment

4.

ואז מתפלאים למה אין רופאים ואין מיטות.

comment-2-comment

3.

2.

בכל תחום חיי אדם באים אחרי אינטרסים כאלה ואחרים ולא לפני. העיקר רפואת חוץ שתכניס כסף זה מה שחשוב כאן לא תושבי המדינה שמשלמים מיסים.

1.

comment-2-comment

רק לחרדים ולא לבתי חולים

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה