62
צילום: קובי קואנקסצילום: קובי קואנקס

"כנסי, מלאך המוות; תישרפי באש הגיהינום": ההקלטות הקשות מהפעוטון בחולון

הורים שחשדו שבתם מתנהגת מוזר הצמידו לה מכשיר הקלטה בפעוטון - ונדהמו כששמעו מילים קשות, צעקות רמות ובכי. היום, 3 שבועות אחרי שהתלוננו במשטרה, הגננת וסייעת נעצרו - ובסרטוני מצלמות האבטחה נראית הגננת מכה פעוטות לכאורה. "היא הייתה כמו משפחה", אמרו ההורים. "אנחנו לא מעכלים"

מאיר תורג'מן, לירן לוי | פורסם:16/06/2022
ההקלטות מהפעוטון בחולון
ההקלטות הקשות מהפעוטון בחולון: המשטרה עצרה היום (חמישי) גננת בת 60 וסייעת בת 35, תושבות חולון, בחשד לפגיעה בפעוטות במעון בעיר. החקירה נפתחה בעקבות חשד של זוג הורים, שזיהו שבתם בת השנתיים מתנהגת בצורה חריגה - והחליט להקליט את הנעשה בגן. בהקלטות הקשות נשמעת, בין היתר, אישה פונה - ככל הנראה לפעוטה - ואומרת "כנסי, כנסי מלאך המוות, תיכנסי. תיכנסי כמו כולם. את לא טובה מאף אחד". בפעם אחרת היא נשמעת אומרת "תישרפי באש הגיהינום".
בפעמים אחרות נשמעת האישה אומרת "עצוב לי בלב, הלב שלי כואב רק כי אתם לא מתנהגים יפה", ובהמשך אומרת מילים קשות לפעוט, שנשמע אומר "לא, לא". לאורך ההקלטות נשמעים פעוטות בוכים, לצד צעקות רמות של הצוות.
לפני המעצר, השוטרים אספו את צילומי מצלמות האבטחה במעון וזיהו כמה מקרים שבהם הגננת תועדה מכה פעוטות לכאורה. במעון נמצאים 24 פעוטות בגילאי שלושה חודשים עד שלוש שנים. הדברים הקשים הוקלטו ביום שישי לפני שלושה שבועות, על-ידי זוג הורים שחשדו כאמור בנעשה בפעוטון בעקבות התנהגות מוזרה של בתם. היום, בעקבות מעצר הגננת, אמרו השניים ל-ynet כי הם עדיין מתקשים לעכל. בהמשך הערב נעצרה לחקירה גם סייעת מהגן.
האב סיפר כי אחרי שאשתו הרגישה שינוי בהתנהגות של בתם, הם החליטו לתת לה מכשיר הקלטה "כדי שנהיה רגועים". לדבריו, הופתע לשמוע בהקלטה "צרחות על הילדים ושפה לא נאותה". אשתו סיפרה כי השניים מכירים היטב את הגננת בפעוטון, והוסיפה כי היא "ממש כמו משפחה".
לדברי האם, "הבת שלי רק בת שנתיים, ושלושה חודשים אני סוחבת מועקה שמשהו עובר עליה. מדובר בילדה עם ביטחון עצמי ופתאום היא נדבקת אליי, מתעוררת בלילות ולא אוכלת טוב. משהו מוזר, החושים התחילו לעבוד. בסופו של דבר החלטתי להקליט רק כדי לדעת שהכול בסדר בגן של הילדה".
צילום: קובי קואנקס"מהרגע הראשון היה ברור שמדובר בפרשה קשה". הפעוטון בחולון (צילום: קובי קואנקס)
לפני כשלושה שבועות, סיפרה האם, "שמעתי הקלטה של ארבע שעות מיום שישי בגן, והיו בה דברים איומים שקשה לפרט. בהקלטות אפשר לשמוע אלימות פיזית, מעבר למילולית, ולא רק כלפי הילדה שלי אלא כלפי כל הילדים בגן".
בעקבות ההקלטות, הגישה האם תלונה במשטרה - והיום כאמור הגננת נעצרה. "אני עדיין לא תוספת שמישהו יכול היה לפגוע בילדה שלי", אמרה. "זו גננת שהיינו איתה ביחסים של נשיקות וחיבוקים, כמו משפחה. חברים שלנו ובני משפחה שלנו היו אצלה בבית. בספטמבר הייתי צריכה להכניס לגן הזה את התינוק שלי. למרות שקשה היה להאמין, שומעים בהקלטות שאין מה להתווכח. השמיים נפלו עלינו".
"מההקלטות עולה כי בגן הייתה אווירה של אלימות פיזית ומילולית", הוסיפה האם. "הוצאתי מיד את הילדה שלי משם והגשתי תלונה במשטרה כדי להציל את הילדים האחרים".
צילום: קובי קואנקס"להחמיר את הענישה". ח"כ אופיר כץ (צילום: קובי קואנקס)
חבר הכנסת אופיר כץ מסר: "מה שיש פה זו מגפה, מכת מדינה. כמה משפחות עוד יצטרכו להיכנס למעגל הכאב הזה בשביל שהרשויות יבינו? צריך להעביר באופן מיידי את הצעת החוק שלי להחמרת ענישה למתעללות בפעוטות, ולמגר את התופעה המחרידה הזו. אמשיך להילחם".
אלונה דניאל ממטה המאבק נגד התעללות בגיל הרך מסרה: "עוד פעוטות ניצלו היום ממציאות קשה של אלימות, התעמרות ופגיעה. במקרה הזה היה ברור מהרגע הראשון שמדובר בפרשה קשה. זו המציאות של אלפי פעוטות במדינת ישראל, אשר מופקרים לגחמות של נשים אלימות ההופכות אותם לקורבנות ליצרים שלהן. כמה עוד קורבנות תגבה המדינה עד שהיא תשכיל שאת חוק המצלמות אשר קושר את ידי ההורים, היה צריך לתקן. אנחנו נמשיך ללוות את מאות ההורים שנוהרים לצערנו למטה המאבק, לאחר שגם הם נפלו לסטטיסטיקה".
לכתבה זו 62 תגובות
הוספת תגובה
62

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
54.

אדיוט אמיתי. להחמיר ענישה בחוק? אולי פשוט תעמוד על כך ששופטי ישראל יממשו את החוק?

53.

ואם נכנסים מקליטים אחת לחודש.

52.

51.

50.

נותהת להם לגיטימצוה להמשעך,בבתעללות.מכת מדינה

49.

48.

47.

אין שום דרך אחרת מלבד פיקוח של משרד ממשלתי להורים אין דרך לדעת מה באמת קורה בגן..יש מצלמות בכל גן צריך צוות של משרד החינוך שיצפה בהם בלייב מדגמית רק זה יעזור

46.

45.

יכולה לתרום לעניין. לא ייתכן שבפעוטון יהיו 24 ילדוד'ס. זה כנראה יותר מדי, מוריד באיכות, מה שנקרא- הכול בשביל תאוות בצע! הממשלה צריכה לחוקק מספר המגביל את מס' הילדים בגן למטפלת. אני לא מומחה לכמה ילדים פר מטפלת צריך להגביל וזה עניין למומחים בתחום.

44.

מספיק לתת עבודות שרות כלא להרבה שנים שיחשבו פעמיים לפני שיעזו להרים יד או לקלל פעוטות ותינוקות חסרי ישע

43.

אני בשוק אחי ובת דודה שלי היו בגן הזה לפני בערך 10 שנים. אמא שלי העבירה אותו כי היא הרגישה ממנו שאין אווירה טובה בגן

42.

אובדן התמימות

41.

40.

כל אחת יכולה להיות גננת ואילו התוצאות. מכת מדינה

39.

שכל הורה יכול להתחבר בכל שעה שמתחשק לו. רק ככה נמגר את התופעה.

38.

ביזיון הגננות הקשישות האלה אין להם סובלנות לבני המשפחה שלהם ..קל ונוח לילדי הגן להעניש בחומרה ומיד

37.

36.

הילדים היו שם לפני 5 שנים . אני בשוק של החיים . חובה מצלמות בגנים . ענישה של חמש שנים בכלא בלי קיצור של שליש.

35.

comment-2-comment

34.

מצלמות עם גישה להורים דרך איטרנט כדי שכל הורה יוכל לעקוב במשך כל שעות הפעילות של הפעוטון לגבי מה שקורה שם. מצלמות עם קול כדי שאלה יישמרו במשך שנה שלימה

33.

ואנשים היום לא מבינים איך הם נתנו לילדים שלהם לישון מחוץ לבית ולסבול כל לילה . ככה יקרה גם עם הגנים הפרטיים. אנשים לא יבינו כיצד הפקירו בכל בוקר את היקר להם מכל . גן ילדים פרטי = שירותי אפסנאות . חבל שילד הוא לא חפץ הוא זקוק לאהבה חום וביטחון . ואת זה אין בגנים פרטיים .

comment-2-comment

בדיוק ככה צריך להסתכל על זה

comment-2-comment

הם דרך הרווחה, ויש אישור מהרווחה להתעללות בפעוטות ועוד מקבלים על זה סכומים לא רעים!

comment-2-comment

ברור השלימה המשותפת לא היה דבר טוב אבל שמרו על הילדים ודאגו להם

comment-2-comment

comment-2-comment

השם ישמור ויציל

32.

31.

לחוקק חוק מחייב כל הפעוטונים והגנים להתקין מצלמות אבטחה במעגל סגור כולל שמע שמחוברים למרכז בקרה מיוחד בכל רשות מקומית כתנאי לרשיון לפתיחת פעוטון

30.

29.

28.

אין למדינה הזאת יותר זכות קיום אין פה ימין ושמאל

comment-2-comment

27.

26.

מביאים ילדים לעולם וזורקים אותם למטפלת ממורמרת יחד עם סייעת בגיל שלושה חודשים. אתם ההורים אחראיים לנזק הנפשי שיגרם לילדים.

25.

איך אפשר להתנהג ככה לילדים? נכון שילדים מרגיזים לפעמים אבל לא צריך להוציא עצבים עליהם

24.

23.

22.

השופטים בארץ פשוט בדיחה. לא הגיוני שעל דבר יש הסדר טיעון ולא הגינוי שמקבלים עבודות שירות ובטח ובטח עונשים שהם בדיחה. צריך לעלות את רעף הענישה בכלל המקרים בלי הנחות ובלי להתחשב. לחשוב נטו על מי שנפגע וכך לטפל בפשיעה מכל סוג שהיא ובמיוחד בחסרי ישע

21.

חובה לאבחן את המפלצות האלה לפני שהם משמשות כגננות

20.

מהמוסד או בי"ח. ולבעלי צרכים מיוחדים לא קל למצוא מקום חליפי אם בכלל. לפעמים זה הבית שלהם. אין מקום לקלוט אותם ואי אפשר להחזיק בבית. אז ההורים שותקים

19.

18.

במציאות הקשה שנוצרה צריך לבדוק אפשרות לערוך מבחני כשירות לגננות ולסייעות. בדיקות פסיכולוגיות וכו'. נראה כי המקצוע הזה יצא מכלל פיקוח וכל אחת יכולה לפתוח גן והגננות כדי להוזיל לעצמן עלויות מעסיקות סייעות בשכר עלוב וזה גם מה שהם מקבלות: סייעות תת-רמה. ולמי זה אכפת?...

17.

רק תיקרה להעניש שתיקח גם את הע"ד של נתניהו אין מחילה לפוגעים בחסרי ישע זה תרבות של הממשלות וחברי הכנסת זו התוצאה אלימות ברחובות בתי חולים בתי ספר טיסות מלונות רחובות לאן מובילים להתעסק כל היום עם אורבך

16.

פני מפלצת כשהדלת סגורה הוא אדם חולה נפש

15.

מלוכלך ומוזנח

14.

שתשב בכלא הרבה זמן ושהמדינה תממן טיפולים פסיכולוגיים לילדה הצעירה

13.

זו התוצאה של אימוץ התרבות של הכבוד, הזילזול בחוקים וחוסר האחווה בעם, וקונפליקט הצבאי שלא נגמר יחד עם חינוך עם זווית ראייה עקומה על "העם הנבחר". ישראלים נולדים למציאות אלימה, וזה מחלחל לכל מקום. אלימות של גננת כמובן לא שוות ערך לעקיפה בתור או נהיגה אגרסיבית בכביש, אבל היא מגיעה מאותו מקום בסיסי. שימו לב, ביחס לאוכלוסייה, כמה אלימות יש בכל מקום - בפארקי מים, חניות, גני ילדים, חוף ים. כלפי ילדים, רופאים, שוטרים, קשישים. הקו האדום נחצה לפני הרבה זמן, וכל מי שיכול טוב יעשה אם ילך למקום אחר. הניסוי נכשל. רק תמימים וחסרי יכולות לצאת יבחרו להשאר בישראל.

12.

11.

לא ייתכן שיימשכו ההתעללויות דייי שבית המשפט יתעורר ויחמיר בענישה ואל יגיע להסדר טיעון

10.

פשוט מזעזע. חדשות לבקרים נשמעים מקרים כאלו ואין שום ענישה שמתאימה לבהמות האלה

9.

8.

קרוב לוודאי שפתה הייתה מטובלת במילות 'אהבה' בסגנון טאף לאב, גם ברגיל.

7.

כשחיים בחברה שדוחפת נשים לקריירות זוהרות, מי שאומרת שהיא רוצה להיות גננת יגידו לה "לא חבל את יכולה יותר מזה", אז נוצר מחסור של עובדות איכותיות בתחום, לוקחים את מה שיש, וזו התוצאה שאתם רואים היום.

6.

הלוואי ואפשר היה לחזור לדגם של משפחה מורחבת. שסבתא פרשה לגמלאות בגיל 55. עזרה בגידול הנכדים. הייתה איזה שהיא המשכיות דורות וקשר בין דורי.

5.

אני גרה לא רחוק משם, זה ממש ליד תחנת האוטובוס שהייתי יורדת בה מהעבודה... לחשוב שעברתי שם כל כך הרבה פעמים

comment-2-comment

איפה זה נמצא בחולון שנזהיר אמהות לא להתקרב לשם

4.

3.

2.

דור יאנקס מלקק דבש

1.

חבל שהתקשורת ממשיכה להשתמש במילה גננת שלא מתארת את הכשרתן של עובדות המעונות, מטפלות ותו לא, ללא הכשרה אקדמאית, על פי רוב עם השכלה תיכונית, תואר גננת הוא רק למי שלמדה שלוש שנים ויותר ויש לה תעודה ממוסד חינוכי מוכר

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה