83
850 המונה טועם

ביס מושלם של סביח מול הנוף הכי יפה בארץ

בתחנת דלק מול הרי ירושלים, המונה טועם מצא מנת סביח מתוקתקת: טעימה, צבעונית ועם חריף עדין אבל מלא טעם כמו שצריך. והמחיר? כמו שאוכל רחוב צריך לעלות

תמונה כללית
קובי רובין | פורסם: 24/05/2022
צפו: המונה טועם מצא סביח מושלם מול הנוף הכי יפה בארץ (צילום: אסף חן)
לפני כמה ימים, כשנכנסתי ל"סביח ירושלמי", הגישו לי על ההתחלה סיגר תפוחי אדמה שטבלו בטחינה מעולה. זה מעשה שנועד לתפוס את הבן אדם על ההתחלה - לאיפה תלך עכשיו? הלוואי עלינו שבכל מקום היה כזה יחס.
ביקורות אוכל רחוב נוספות שיכולות לעניין אותך:
זה היה ביום שישי בסוף היום, כשהשבת כבר בפתח. קצת לפני כניסת שבת הייתה לי נסיעה עם המונית לגבעון החדשה. לרגע לא הבנתי בדיוק לאן אני נוסע אז בדקתי באפליקציה. גבעון החדשה נמצאת קצת אחרי גבעת זאב, נסיעה של כמה דקות בודדות, על אחת הגבעות באזור שמסביב לירושלים. אחרי שעוברים את הכביש של גבעת זאב פונים ימינה ואחרי הפנייה יש את סביח ירושלמי - מקום קטן שנמצא בקצה הכניסה לתחנת הדלק, כאילו מישהו המשיך שם את המדרכה במיוחד בשביל הסביח. זה נראה כמו מקום טבעי לפתוח בו מסעדה.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
חלפתי על פני המקום בנסיעה עם הלקוח וסימנתי לי אותו בזיכרון, מחכה להזדמנות הראשונה לחזור לכיוון כדי לבדוק ולטעום. אחרי שהנסיעה הסתיימה חזרתי לשם והבנתי למה התעקשו דווקא על הפינה הזאת - זו המסעדה עם הנוף הכי יפה בארץ.
פעם אמרו לי שחייבים שהאוכל יהיה צבעוני בשביל שהוא יהיה בריא, וזה תמיד טוב להקשיב לאנשים בריאים. אז צהוב יש, ירוק גם כן, הביצה לבנה, החציל סגול-שחור, לים בילדי בצהוב-אדום ויש לנו מנה צבעונית שהרבה זמן לא אכלתי, ממש טמבורייה של בריאות
כמו שאמרתי, ההתחלה כבר הייתה טעימה - הסיגר שהגישו לי היה מעולה, הטחינה מדויקת בתיבלון והתפריט היה ברור מאוד. כמנהגי בענייני תפריטים, הלכתי על המנה הראשונה שכתובה בו בלי להתבלבל - מנה סביח. לפניי היה קצת תור ובר הסלטים היה נראה מזמין מאוד עם שורה ארוכה של סלטים שמסודרים כמו חיילים, כל כלי נמצא במקומו המדויק.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
התור שלי הגיע, וידאתי שלא עקפתי אף אחד וביקשתי מנה בלי חומוס. אני לא יודע מה הקטע של אנשים עם חומוס, זו לא הפעם הראשונה שאני מבקש לעשות כבוד לחומוס ולא למרוח אותו בכל פיתה כי לדעתי חומוס צריך לאכול רק עם חומוס. בגלל שזה אף פעם לא עוזר לבקש רק פעם אחת, ביקשתי פעמיים שלא ישימו לי חומוס בפיתה. לחומוס יש נטייה לאלחש את כל הטעמים יחדיו ורק חריף משמעותי יכול לחדור את הטעם של החומוס.
מנת הסביח הגיעה מתוקתקת. קודם כל, במנה היה חציל והרבה ממנו. להגזים עם הכמות זה אף פעם לא מזיק - עכשיו זה לא הזמן להתחיל לחשוב על הכמויות של השמן. אחרי החציל היתה ביצה ועליה צריך להוסיף מלח בשביל להרים לחציל אחרי הטיגון העמוק, לחדור אל תוך הטעם העדין של החציל הרך. מעל הביצה שמו קצת תפוח אדמה, אין מה לעשות - להוסיף פחמימה בתוך פחמימה זה חובה, וקצת לים בילדי, לימון כבוש, אבל ממש קצת כי זה כל כך חמוץ שהוא מעלה את הדופק לגבהים. בסוף היו גם חריף ירוק ויותר מדי עמבה.
צילום: קובי רובין (צילום: קובי רובין)
זו מנה שצריך להתקלח אחרי שאוכלים, אבל רק ככה אוכלים סביח - מאבדים את הפחד והריח הולך לפניך בלי בושה בהמשך היום. כאן לא מדובר בפלאפל שאותו עוד אפשר להחביא. אנחנו מדברים כאן על עמבה טילים קלילה שלא מתביישת בעצמה. אחר כך היו קצת ירוקים - פעם אמרו לי שחייבים שהאוכל יהיה צבעוני בשביל שהוא יהיה בריא, וזה תמיד טוב להקשיב לאנשים בריאים. אז צהוב יש, ירוק גם כן, הביצה לבנה, החציל סגול-שחור, לים בילדי בצהוב-אדום ויש לנו מנה צבעונית שהרבה זמן לא אכלתי, ממש טמבורייה של בריאות. בקצה המנה, ביקשתי לאטום את הכול עם עוד שכבה של חציל מעל הכל.
לקחתי את המנה כדי לצלם ליד המונית והפיתה עמדה יפה בכובד שהצטבר עליה. בגלל שהקפדתי להכין את המנה עם ההוראות המדויקות שלי, הפיתה לא התפרקה לה עד הסוף. כל נגיסה הייתה עם חציל וכל ביס היה מושלם בזמן שישבתי ליד שולחן במסעדה וצפיתי אל עבר נוף ארץ אבות מושלם. הפיתה לא טיפטפה ועמדה בעומס, החריף הירוק נתן ליווי עדין של חריפות, אבל מלא טעם כמו שצריך. בפעם הבאה אני אבקש קצת פחות לים בילדי.
מדובר במנת סביח מעולה וזולה יחסית - בתל אביב על אותה מנה אפשר לשלם היום מחיר של מנה שווארמה. מי זוכר שפעם סביח היה מנה יותר זולה ממנה פלאפל? מנה סביח הייתה ברירת ארנק למי שפלאפל היה יקר בשבילו. עם השנים וההתפלצנות על האוכל רחוב, הסביח עלה על הדלפק כמנת דגל שעדיין לא ברור לי איך לוקחים עליה מחיר גבוה מדי. המחיר למנה סביח של סביח ירושלמי, עדיין במחיר ששווה לכיס.
לכתבה זו 83 תגובות
הוספת תגובה
83

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
54.

לשמן הזה יש כבר חמישה סנטרים.

53.

52.

בואו לעפולה בשוק לראות מה זה הסביח הכי טעים בארץ

51.

יש לשמן הזה כבר ארבעה סנטרים מרוב שהוא זולל. תתחיל לעבוד ותפסיק לזלול יא חזיר!

50.

אוכל מזרחי ספוג שמן, חריף וצבעי מאכל. בא לי להקיא

49.

קידום מכירות נטו. שקוף כמה שזה מזוייף.

48.

איזה פינה מטופשת- ממליץ רק על מקומות יקרים שמסוגלים לשלם בשביל הכתבה הזאת. בושה

47.

בינתיים עקבתי אחרי כמה המלצות שלו והיה טעיםם. למה להסיק שהוא מקבל כסף על ביקורת, שבגלל שהוא מעדה מסויימת, החך שלו לא מבין מה טוב? לי טוב. תהיו נחמדים. זה לא כואב.

46.

במיוחד עבור המשכיל מגיב מס' 5 שונא החומונים. מעדנים מבית אמא.הרבה רגליים קרושות,גפילטע בולבולך קרוש,וחמיצות קרפיון קרוש-ועוד המון מעדנים מבית אמא.ממש ללקק את האצבעות.דיזינגוף, בואך קרעפלך פינת בייצהלך.

45.

44.

מעדנים מבית אמא.הרבה רגליים קרושות,גפילטע בולבולך קרוש,וחמיצות קרפיון קרוש-ועוד המון מעדנים מבית אמא.ממש ללקק את האצבעות.דיזינגוף-קרעפלך פינת בייצהלך.

43.

42.

comment-2-comment

41.

עלות ישירה של מנה סביח היא לא יותר מ 3 שח (ואני לארג') מה יש ביצה חציל פיתה וקצת סלט. גם אם נוסיף על זה את הוצאות התקורה של המקום זה לא מצדיק מחיר של 24 שח למנה. זה מחיר מופרז וחזירי , אני מודע לכך שיש כאלה שגובים אף יותר , הם פשוט יותר חזירים. צרכן שעיניו בראשו פשוט לא יקנה במקומות כאלה , הרי זה לא משהו שאי אפשר בלעדיו

comment-2-comment

comment-2-comment

שחרר כפרה

comment-2-comment

comment-2-comment

40.

39.

38.

מה זה לים בלאדי?

comment-2-comment

37.

comment-2-comment

יש אוכל תגיד תודה

comment-2-comment

יש אוכל תגיד תודה

36.

35.

34.

comment-2-comment

למה ישר לקלל ?

33.

comment-2-comment

32.

31.

רגע לפני שאני עף מהמדינה הדוחה הזאת.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אם המדינה כל כך דוחה אותך, לא צריך אותך פה. ישראל היא מדינה נפלאה, אנשים נפלאים. אין עלינו. יש הרבה מה לשפר, אבל האנשים הטובים, אלה שלא בורחים, יישארו כאן כדי לשפר.

30.

comment-2-comment

29.

נשארו עם שאריות הכניסו לפיתה ובנו סיפור מרגש אייל שני לקח את זה צעד אחד קדימה

28.

איך היה שם ביום שישי אם ביום שישי סגור?

27.

מסכנים הנוסעים

26.

זה לא ישראל

25.

כמה רעש אפשר לעשות מסביח. הבחור מתלהב ממנת פלאפל מצלחת חומוס כאילו איזה יצירת אומנות קולינרית.

24.

23.

ומה קורה אחר כך בשרותים?

22.

איזה דפ"ר.

21.

פויה מה שהלך שם. יציקה כבדה עם ריחות יער

20.

ולא כזה טעים

19.

לא רוצה

comment-2-comment

אז היכן את אוכלת????

18.

17.

זה לא בריא

16.

comment-2-comment

15.

14.

13.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

לדבר תוך כדי שהוא מכין את המנה. בתיאבון.

12.

11.

לא בא לי כבר לאכול את זה עם כל פניות האלו.גם ככה אוכל לא הכי טעים

10.

ביקורת פעם בחיפה? אם מדברים על נוף...

9.

8.

comment-2-comment

7.

יש מחלות

comment-2-comment

צעקתי איה איה הסביח על האסלה

6.

5.

גם לו יש תואר, בפיזיקה גרעינית.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

לך לטיפול.

comment-2-comment

עושים במדינות המקור שלכם.

comment-2-comment

ואת הזעם העלוב והגזעני אתה מוציא כאן

comment-2-comment

4.

לאכול טוב זה מעולה, אבל צריך גם לאזן בפעילות גופנית כדי לא להעלות במשקל סתם. תודה על הסקירות שלך.

comment-2-comment

במילא אחרי הוא רץ כמו כולם לשירותים לשלשל מה שנקרא חוקן טבעי

3.

שהם צריכים לעשות תוכן פרסומי לסביח אקראי. עיתונות במיטבה.

2.

יותר נקי

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה