3
ריפרש

הסיוט של ענקיות הטכנולוגיה

האם בקרוב נוכל להתקין אפליקציות באייפון באופן עצמאי ולשלוח הודעות מוואטסאפ לאנשים עם טלגרם? חקיקה חדשה של האיחוד האירופי עשויה להקל באופן דרמטי על המשתמשים - אבל יש לה גם כמה צדדים פחות חיוביים. האזינו

יובל מן, אושרית גן-אל | פורסם:06/04/2022
בחודש שעבר הגיעו מדינות האיחוד האירופי להסכמה על Digital Markets Act, חוק השווקים הדיגיטליים, שמטרתו למנוע מענקיות הטכנולוגיה לנצל את כוחן לרעה על מנת לפגוע בתחרות. לחוק הזה, אם ייצא לפועל, יהיו השלכות מרחיקות לכת שעשויות להשפיע גם עלינו בישראל. בין היתר, אפליקציות המסרים יחויבו לעבוד אחת עם השנייה, וייתכן שאפל תיאלץ לאפשר למשתמשי אייפון להוריד אפליקציות מחנויות צד-שלישי או להתקין אותן באופן עצמאי. נשמע מעולה? מומחים מזהירים כי לחוק הזה יש גם כמה צדדים פחות חיוביים עבור המשתמשים. האזינו.
תמונה כללית

הפרקים הקודמים של ריפרש:

ריפרש הוא פודקאסט הטכנולוגיה של ynet. בכל שבוע יובל מן ואושרית גן-אל מדברים על מה שחדש, חשוב ומעניין בעולם הטכנולוגיה: מה קורה ברשתות החברתיות, לאילו גאדג'טים כדאי לשים לב ואילו תופעות חדשות הולכות לשנות את החיים שלנו. האזינו לנו כאן ב-ynet, ועקבו אחרינו בלחיצה על אחת מהאפליקציות שמתחת לנגן, או בכל מקום אחר שבו אתם נוהגים להאזין לפודקאסטים.
תמונה כללית
לכתבה זו 3 תגובות
הוספת תגובה
3

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
2.

מחיי היום יום של האזרחים. פה אנחנו מחוקקים את עצמנו למוןת בלי שום חוק לאזרחים, כל החוקים הם בדביל רגולציןת ולעשירים.

comment-2-comment

1.

0
מצב לילה
מצב לילה