32
מדינת ישראל נגד בנימין נתניהו

משפט נתניהו: הפרקליטות ערכה השלמת חקירה על "פגישת ההנחיה", לא נמצא מידע חדש

אחרי שנאלצה לתקן את כתב האישום כשהתברר כי הפגישה לא נערכה במועד שבו נקבה, הפרקליטות הודיעה כי ערכה השלמת חקירה ולא מצאה דבר. פרקליטו של נתניהו: "הוצע לפילבר להיות עד מדינה עוד לפני שנתניהו היה חשוד"

חיים גולדיטש, גלעד כהן | פורסם:24/05/2022
נתניהו ופילבר מגיעים לבית המשפט, הבוקר (צילום: אלכס גמבורג)
בבית המשפט המחוזי בירושלים נמשכה היום (שלישי) עדותו של עד המדינה שלמה פילבר במשפטו של בנימין נתניהו. עורך דינו בעז בן צור ניסה לבסס את הטענה שלפיה החוקרים הציעו לו להיות עד מדינה עוד לפני שנתניהו היה בגדר חשוד. הפרקליטות חשפה כי ערכה השלמת חקירה לגבי עיתוי "פגישת ההנחיה", אך לא השיגה מידע חדש. כמו כן, פילבר שב ואישר כי נתניהו דרש ממנו לפטר את סמנכ"ל משרד התקשורת הרן לבאות שלשיטתו הערים קשיים על בזק.
"ראינו הצעה מפורשת להיות עד מדינה", אמר עו"ד בן צור בהתייחסו לחקירתו של פילבר ביולי 2017 ברשות לניירות ערך - חקירה שהולידה את פרשת "בזק-וואלה" ותיק 4,000. בשלב זה, פילבר עוד היה בגדר חשוד, וחתם על הסכם עד מדינה רק ב-2018. הוא הקריא דברים שאמר החוקר לפילבר: "לא עקצו אותך, שמו עליך רשת של קורי עכביש. אתה בסיפור בשר לכלבים. זרקו אותך מתחת לגלגלים".
צילום: עמית שאבישלמה פילבר על דוכן העדים, הבוקר. "נתניהו התקשר בטון נוזף" (צילום: עמית שאבי)
צילום: עמית שאבינתניהו נכנס לאולם. "טון לא שגרתי" (צילום: עמית שאבי)
לדברי בן צור, החוקרים ניסו לגייס את פילבר להיות עד מדינה לפני שנתניהו היה חשוד, ולפני שניתן אישור לחקור אותו, דבר המנוגד לחוק. "לפי כל שיטה גם של הפרקליטות - אין יועץ משפטי לממשלה, אין אישור של היועמ"ש לעשות שום דבר בקשר למר נתניהו בחודש יולי - בטח לא פעולה דרמטית לגייס עד מדינה שיפליל אותו", אמר.
בהמשך עסקו בדיון ב"שיחת הנזיפה". לפי כתב האישום, במחצית הראשונה של 2016 התקשר נתניהו לפילבר, ונזף בו בחריפות על כך שאינו מפטר את סמנכ"ל הכלכלה במשרד התקשורת הרן לבאות שעמד באותה עת בחזית המחלוקת של המשרד מול בזק בנושא מחירי רפורמת הטלפוניה. לימים אכן פוטר לבאות מתפקידו. בחקירה הראשית טען פילבר כי לא לקח ברצינות את דברי נתניהו.
"(נתניהו) התקשר, טון נוזף: 'מי זה הרן? למה אתה מחזיק אותו? למה אתה לא מפטר אותו? חזר מספר פעמים. עניתי מה שעניתי, מטפל בעניין לא פשוט", אמר פילבר והדגיש: "שיחות כאלה הגיעו הרבה מאוד". השופט משה בר-עם העיר: "שיחה שגרתית. הטון של השיחה לא היה שגרתי".
צילום: עמית שאביעו"ד בעז בן צור, פרקליטו של נתניהו (צילום: עמית שאבי)
הפרקליטות הודיעה בדיון כי ערכה השלמת חקירה לגבי מועד "פגישת ההנחיה", אך לא הגיעה למסקנות חדשות בעניין. זאת לאחר שבשבוע שעבר פנתה הפרקליטות לבית המשפט, וביקשה לתקן את הסעיף בכתב האישום העוסק במועד שבו התרחשה "פגישת ההנחיה".
לפי כתב האישום מדובר בשיחה שבה הורה נתניהו לפילבר לפעול במסגרת תפקידו כמנכ"ל משרד התקשורת באופן שייטיב עם עסקיו של שאול אלוביץ', בעלי בזק לשעבר. בסעיף המקורי נכתב שהפגישה נערכה "זמן קצר מאוד לאחר אישור המינוי" של פילבר למנכ"ל משרד התקשורת ב-2015, אולם בחקירתו הנגדית הצליחה ההגנה להראות שבין פילבר לנתניהו לא הייתה פגישה בימים הראשונים שאחרי מינויו. כעת ביקשה הפרקליטות לשנות את הנוסח כך שיהיה כתוב בסעיף שהפגישה נערכה רק לאחר שנתניהו החליט למנות את פילבר לתפקיד, ולא אחרי שהמינוי כבר אושר.
לכתבה זו 32 תגובות
הוספת תגובה
32

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
22.

comment-2-comment

הוא בטוח שזה לאחר המינוי כי ביקש חופשה. בשאר הוא לא בטוח. אם זה אכן לאחר המינוי אז לא יכול להיות שהייתה הנחייה כי הפגישה הבאה היא כבר לאחר שנפגש עם אלוביץ. בנוסף הוא אומר בחקירה הנגדית שמילולית נתניהו לא נותן שום הנחייה להטיב עם אלוביץ אלה להיפך לא להעלות מחירים. בקיצור תם הטקס אלה אם יש לתביעה ראיות אחרות להנחיות אחרות...

21.

מה הדבר דומה להצבת המטרה לאחר יריית החץ. החץ החטיא לא נורא נשנה את מיקום המטרה כך שהוא יפגע. ממש מצחיק, אפשר לעשות מהמשפט הזה קומדיה.

20.

שמאלנים זה לא יהודים אלה יהודוני רייך

19.

דייי כבר מוגזם לאחר שלא הצלחת לעשות הפיכה שילטונית והגשתם כתב אישום מופרך הפרקליטות תבוא ותגיד טעינו ובקשנו מפילבר את ראשו של נתניהו ואני לא חסיד של נתניהו ולא הצבעתי ליכוד אלה מרץ

18.

comment-2-comment

17.

ואחרי שהשופטים ירדיעו אותו הוא יעבור להתקפה על מערכת המשפט. זה הנאשם במהותו.

comment-2-comment

comment-2-comment

דוד או אתה הזוי או שאתה כסיל או שמאל בשנאה או קצת מכל דבר.. אחרי הכל שמתבררים עובדות בחקירה נגדית לא מעלה ספק לגבי תיק שוחד לראש ממשלה מכהן..

16.

ומאשר שהייתה התערבות מצד נתניהו ולזה מצטרפות אין סוף הראיות הנוספות נגד נתניהו. לכן פילבר עדין מספק את הסחורה עבור הפרקליטות והן מצדם לא מבטלים את ההסכם עמו. מועד הפגישה יותר רלוונטי לענישה ולא להרשעה, שכן עצם ההתערבות הפסולה על בסיס יחסי הגומלין עם אלוביץ היא העבירה

15.

הרגשתי שפילבר שהסכים להיות עד מדינה היא שהוא עד מטעם לדעתי בית המשפט צריך להכריז עליו עד עויין לא לשכוח ישנה עדותו של ניר חפץ מאמין במערכת המשפט הישראלית שלנו וגם סגול השיער האמין לגבי משפטו של אולמרט מעניין מה השתנה אצלו היום

comment-2-comment

14.

comment-2-comment

comment-2-comment

13.

הפיכה שלטונית אנטי דמוקרטית על ידי המערכת המשפטית המושחתת

12.

11.

אפשר לעשות סדרה קומית על המשפט המצחיק הזה. סטייל המלון של פולטי. הפרקליטות הפכה לגוף בזוי בעיני חלקים גדולים מאוד בציבור הרבה תודות לשי ניצן וכתבי האישום נגד ביבי, אבל לא רק.

10.

אין תגובה מצידה על הפרסה!!!???

9.

8.

תודו תעינו סליחה מר נתניהו

7.

6.

מצד אחד ביבי מתמם ואומר, לא ידעתי, לא שמעתי זאת אישתי, זה המנכל ופתאום רואים את ההתערבות הבוטה שלו במשרד. שיספק הסברים, מגיע לנו לדעת את הסיבות שבזק מקבלת יחס מועדף על חשבון האזרח זאת הסיבה שהתשתיות במדינה הן תמיד חמש דרגות מתחת העולם

comment-2-comment

כל הרדיפה הזאת מנעה עסקה עם בזק שתביא אותה להשקיע מליארדים בתשתיות

comment-2-comment

לא שאני חושב שדברי היגיון יחדרו אליך כי אתה נראה מהזן השונא ולא מהזן החושב.

5.

קודם הפרקליטות החליטה שנתניהו אשם . ועכשיו מנסים לייצר הוכחות . כשלא מצליחים אז מעדכנים . כשמתברר שזה לא נכון . אז שוב מתקנים . ושוב מתקנים כבר 4 פעמים . כלומר המטרה ברורה הפלת ראש ממשלה וההוכחות מתעדכנות בהתאם לנדרש . לראות ולא להאמין שזה קורה במדינת ישראל .

4.

יצא תיק ההפללה

3.

comment-2-comment

2.

1.

ביזיון

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה