2
850 האנשים של המדינה

"יצרנו מהפכה בתיאטרון עם רפרטואר שמדבר לכל מי שחי במדינה הזאת"

גדי צדקה הקים את התיאטרון העברי במטרה להגשים חלום אחד - לחבר קהלים מכל קצות הארץ לאמנות הבמה. בריאיון לוועידת "האנשים של המדינה" של ynet ו"ידיעות אחרונות" הוא מספר על החזון שמאחורי המיזם ומספק הצצה לביצועים מתוך ההצגות "איש חסיד היה" ו"אור"

רותם ישראל, אביב אלוש | פורסם:21/03/2022
"הגיע הזמן ליצור פריצת דרך בתיאטרון הישראלי, תיאטרון חדש שידבר עם העם היושב בציון, מקריית שמונה ועד אילת", אמר גדי צדקה, מנהל התיאטרון העברי ומנכ"ל תיאטרון הצפון, בריאיון מיוחד שהתקיים היום (ב') במסגרת ועידת "האנשים של המדינה" של ynet ו"ידיעות אחרונות" בהנחיית רותם ישראל ואביב אלוש. צפו בריאיון.
ועידת האנשים של המדינה - ריאיון עם מנכ"ל התיאטרון העברי (צילום: סנטרל הפקות)
התיאטרון העברי, שאותו הקים צדקה עם אשתו פנינה ברט, הציב לעצמו מטרה לחבר את אמנות הבמה לכל שדרות העם, ולהנגיש הצגות ומחזות לקהל בכל רחבי מדינת ישראל. "הקמנו תיאטרון חדש בשם התיאטרון העברי, ומופיעים בו מיטב שחקני ישראל: שלמה בראבא, ארז שלם, יסמין לוי", הוא מספר, "אני מת על זה שהקהל מדבר איתנו. ככה זה תיאטרון אמיתי - שייקספירי.
"התיאטרון העברי שיקם את תיאטרון הצפון והחזיר אותו להיות גוף תרבותי ומרכזי במדינת ישראל", הוא מספר. "בכל יום יוצאות מתיאטרון הצפון הסעות לתיאטרון העברי מקריית שמונה ועד אילת. בדרך זאת יצרנו פריצת דרך ומהפכה בתיאטרון הישראלי, כי יש גוף שמדבר עם האנשים, מרגש אותם, מצחיק אותם בנפש ובנשמה".
צילום: אלכס קולומויסקיגדי צדקה עם רותם ישראל ואביב אלוש, מתוך "ועידת האנשים של המדינה" (צילום: אלכס קולומויסקי)
אביב אלוש לא נשאר אדיש והוסיף בהתרגשות: "איזה כיף זה נשמע התיאטרון העברי - כולם נמצאים מצד אחד של הגדה ואתם מהצד השני. זה בטח משפיע גם על התוכן"; וצדקה השיב: "בהחלט. אנחנו משתדלים לבחור רפרטואר שידבר עם מי שחי במדינה הזאת". כדוגמה מביא צדקה את "איש חסיד היה", הצגה שכתב וערך דן אלמגור. "למה בחרנו להביא אותה? מפני שהיא בעצם מביאה את החוכמה היהודית, החוכמה העברית העמוקה, לכל אדם. הייתה פעם איזושהי תפיסה שיהדות היא רק לחרדים או לחובשי כיפות. לא. יהדות ועבריות היא לכל עם ישראל".
יסמין לוי בביצוע מתוך "איש חסיד היה" בוועידת האנשים של ynet (צילום: סנטרל הפקות)
צדקה סיפר על שתי הפקות חדשות שנמצאות בקנה. האחת - "כנר על הגג" בכיכובם של נתן דטנר, סנדרה שדה ושי גבסו; והאחרת - מחזמר על הזמרת אום כולתום, שאותה תגלם הזמרת דיקלה. המחזמר נקרא "אתה החיים שלי", כשם שירה המפורסם של הזמרת המצרייה, "אינתה עומרי". כמו כן, צדקה התייחס להצגה "אור", המהווה מחווה לשושנה דמארי, ואמר כי מדובר ב"אחד מהשלאגרים הגדולים".
שירים מתוך "אור" (צילום: סנטרל הפקות)
מתוך ועידת האנשים של המדינה - כל ישראל במה (צילום: סנטרל הפקות)
לכתבה זו 2 תגובות
הוספת תגובה
2

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
2.

אחרת דן אלמגור לא היה כותב את איש חסיד היה והיא לא היתה הופכת לשלאגר. הבעיה היא היום. דווקא היום משייכים את החוכמה היהודית לדתיים וזה בעיקר מטופש

1.

מנויים שנים ומאוד מרוצים..... מהקהל, מהההנהלה, מהיחס הלבבי... הוסיף המון תכנים חדשים שאפו

0
מצב לילה
מצב לילה