170
מורן אזולאי 850

מפתח אלקין

חבריו לשעבר מאמינים שהוא רודף אחרי מטרה אחת: פירוק הליכוד, פיצול הליכוד, מרד בליכוד או הדחת יו"ר הליכוד. במילים אחרות, נקמה | פרשנות

תמונה כללית
מורן אזולאי | פורסם: 23/07/2021
צילום: אלכס קולומויסקיזאב אלקין (צילום: אלכס קולומויסקי)
סביב השאלה "כמה זמן תחזיק מעמד הממשלה הנוכחית בלי לפרום את סבך הקורים שהדביקו אותה מתחילתה ואלה שנוספו בדרך?", נשמע שוב ושוב בימים האחרונים בכנסת – הן בגוש לפיד-בנט והן בגוש הליכוד - שם אחד: זאב אלקין. בשני צדי המפה הפוליטית ניסו לנתח את הסיבה ליחסים הרותחים ביניהם, והגיעו לתשובה דומה: זאב אלקין. מחד הוא האיש שסביבו מרחפות הבעיות של הקואליציה הזאת, ומאידך הוא גם איש הפתרונות.
בצמרת הליכוד משוכנעים שהם יודעים היטב מה מניעיו של אלקין ומה התוצאה שאליה הוא חותר. לדעתם, הוא לא בא לסלול את דרכה של הממשלה בתוך שדות הקוצים שעליהם היא עושה את צעדיה הראשונים והמגושמים. הוא גם לא זה שפועל לייצב אותה על רקע הסערות המתחדשות. לשיטתם, אלקין הוא מחולל הסערות.
אופן כהונתה של הממשלה הזאת, סבורים אלה שהיו חבריו עד לא מזמן, לא באמת מעניינית אותו. גם לא משך הזמן שהיא תחזיק מעמד. לנגד עיניו עומד מטרה ברורה, שורה תחתונה, שתואמת את דימויו כאסטרטג הפוליטי מהחריפים והמתוחכמים שכיהנו בכנסת. הם מאמינים שהמטרה שלו היא אחת מתוך קשת אפשרויות גמישה: פירוק הליכוד, פיצול הליכוד, מרד בליכוד או הדחת יו"ר הליכוד. במילים אחרות, הוא בא לסגור חשבון. מחפש נקמה.
"הבעיה היא אישית", אומר אלקין כשמפנים אליו את טענות הליכודניקים. "יש לי מיומנות היכרות עמוקה עם הכנסת. על כל דבר שהם מכנים חסר תקדים, אני יודע להזכיר להם עשינו את זה יחד בליכוד"
בכירי המפלגה שאלקין היה חלק ממנה יותר מעשור משוכנעים שהוא עושה זאת בשליחות היו"ר שלו, גדעון סער. הם מבססים זאת על שלושה חוקים שכל אחד בתורו עורר סערת ענק, ושלושתם קשורים באופן כזה או אחר לאינטרס של אלקין ושל מפלגתו.
חוק הדיינים, הם אומרים, נולד כדי לאפשר לו מקום בוועדה לבחירת דיינים. זאת, ורק זאת, הסיבה שהקואליציה יוצאת מגדרה על מנת לאשר אותו. החוק הנורבגי המורחב, הם מוסיפים, נולד כדי להכניס כמה שיותר אנשי תקווה חדשה לכנסת. והחוק האחרון, שעורר מהומות תת-קרקעיות וחכו חכו עד שהן יעלו על פני השטח, הוא "חוק הפיצול", שיאפשר לארבעה ח"כים לערוק ללא מחיר ממפלגת האם שלהם (שם קוד: ליכוד). "החוק הזה נולד על ידי יוצאי הליכוד אלקין וסער כדי לתקוע לנו אצבע בעין", אומרים בליכוד. "הוא רוצה להשיג את המטרה בלי קלאסה, ועל הדרך להשפיל אותנו".
אלקין מול נתניהו במליאת הכנסת אחרי הקמת הממשלה (צילום: ערוץ כנסת)
המסקנה שעולה מדבריהם היא שהתנגשות הטיטאנים בכנסת בשבועות האחרונים, ונהרות הדם הרע שזורם במשכן, הם תוצר של מלחמת הליכוד א' בליכוד ב'. זאת גם הסיבה שהאופוזיציה משיבה מלחמת חורמה כה אמוציונלית. הם לא מוכנים להתפשר, להגיע להבנות או הסכמות, ומסרבים לכל הצעה שמגיעה מהצעד השני. מול תאוות הנקם של הצד השני, הם אומרים, אסור להתכופף.
תמונה כללית
בצד השני של הקואליציה, ובעיקר אלקין עצמו, אורזים את מכלול ההאשמות של הליכוד תחת הכותרת "אגדה אורבנית". כל האירועים שאנחנו עדים להם עכשיו, מתעקשים שם, הם תוצר של הסכמים קואליציוניים סבוכים, ואלקין, בשבתו כשר המקשר בין הכנסת לממשלה, הוא זה שמחויב לשקף את הדרישות בכנסת. מטבע הדברים, הוא גם זה שחוטף את האש.
כך לדוגמא, את דרישת הייצוג הנוכחי בוועדות הכלכלה והכספים העלו בכלל כחול לבן וישראל ביתנו. חוק הדיינים הוא פרי יצירה של סיעת ימינה, ואלקין פשוט קפץ על העגלה בזמן וביקש ראשון להיות הנציג בהרכב החדש. גם החוק הנורבגי, אומרים חברי תקווה חדשה, משרת את כולם ולא רק אותם.
האצבע היחידה שאכן נתקעת בעין, יודה בכך גם אלקין ובהנאה מרובה, הוא חוק הפיצול. אלא שלדבריו מדובר בחלק מכללי המשחק הלגיטימיים, שבאמצעותם מבקשת הקואליציה להביא את בנימין נתניהו למצב שהוא לא שולט בסיעתו, ושכל רגע יכול להתפתח שם איום בפרישה.
צילום: רפי קוץאלקין עם לוין. מאותו הכפר (צילום: רפי קוץ)
"הבעיה היא אישית", אומר אלקין כשמפנים אליו את טענות הליכודניקים. "יש לי מיומנות פוליטית, היכרות עמוקה עם הכנסת, והכי חשוב - ידע היסטורי. על כל דבר שהם תוקפים אותי וזועקים שזה חסר תקדים, אני יודע להזכיר להם איך בעבר קידמנו דברים דומים יחד, בליכוד".
הקושי מתחדד עוד יותר כי יריב לוין, לשיטתו של אלקין, הוא תאום סיאמי שלו. הם התחנכו יחד באותו בית גידול. בוגרי אותה אוניברסיטה של קואליציות נתניהו. ולכן הקרב הזה לא יסתיים בקרוב. היכולות הרטוריות של אלקין שהתגלו בשבועות האחרונים בנאומיו מול נתניהו במליאה, מוסיפות גם הן דלק למדורה הזאת. במלחמת הליכוד א' מול הליכוד ב', נדמה שהשיא עוד לפנינו.
לכתבה זו 170 תגובות
הוספת תגובה
170

תגובות

close-fullscreen-comment
הוספת תגובה
118.

117.

לא מאמין שזה המניעים שלו, אלקין הוא איש חכם ושקול, ובפוליטיקה שהיא אומנות האפשר אין נקמות.

116.

אלקין בכיסוי ראש קליל ומעשה זימרי בא לנגן ולפרוט על קרעי הממשלה הנוכחית אשר חיבורים בתוכה הם כמו חיבור חוטי חשמל ללא קלמרות. מעניין מה למעשיו ולמה שבראשו כשהוא מתגאה בבגידה באשתו וצילומי שער שהבושה רחוקה מהן. מאיפה זה מגיע? ובכן חכמים כתבו שהקינאה השנאה והתחרות מוציאים את האדם מן העולם ולכן הבנדם מנקמנות לנתניהו יעשה הכל אבל הכל בכדי להזיק לו. אדם כזה מקבל את המכה מבורא עולם כאן בעולם הזה ובעולם הבא. ועל זה נאמר שם רשעים ירקב

115.

עסוקים רק בחלוקת ג'ובים. והשותפים החרדים הם אסון למדינה. להעיף את כולם למזבלה או לכלא.

114.

מקווה שהוריד את הכיפה ונשאר רק עם הכיפה התחתונה שייבם אישה נשואה. ואווו מה מתחבא מאחורי השיניים עם מעבר החצייה לשון שובבה ביותר

113.

112.

ממשלה של אפסים אחד אחד, ובראשם מפלגת תקווה חדשה על כל חבריה מגעילים ומושחתים

comment-2-comment

אנשים שמונעים משנאה בלבד מנהלים מדינה זה לא יאומן

111.

אלקין נוכל פסיכופט מתוסכל, שפעל רבות לפגוע במפלגת קדימה עד לפירוקה,הוא שכח שהליכוד זה לא קדימה,הוא ינחל תבוסה עד להפלתה של הממשלה המקרטעת והמסוכנת..

110.

איזה קאקופוניה מתוזמנת מתוך דף מסרים של חמוצייהו. חמוציי היקרים, תפנימו ותתרגלו, תם עידן ייהו. הוא אלוף בלהיות אופוזיצייהו מעולה

109.

אם לא ביבי והליכוד היית עוד שומר בקניון

108.

תחשבו,על זה נכון? ימכרו את האמא שלהם בשביל המטרה חלאות

107.

106.

comment-2-comment

105.

חבריה לא הצליחו להשתלט על הליכוד מבפנים אז הם מנסים לפרק את הליכוד מבחוץ תוך חבירה לקואליצית השקר של בנט וחבריו. מה שברור הוא שטובת המדינה לא מעניינת אותם הכל נעשה ממניעים אישיים בלבד.

comment-2-comment

104.

103.

102.

101.

האם הכנסת היא מקום מפלט לחולי נפש,אובססיה

100.

מקסימום זנאי מהדרגה הנמוכה מאלה אין תיקווה

99.

הפרצוף האמיתי של הליכוד מפחיד אותך? או הפחד שהליכוד הרקוב התפורר לך מול האמת?

98.

comment-2-comment

97.

comment-2-comment

לא יכולת לחשוב על משהו יותר מוצלח? אולי... שהנאשם (מקיסריה, כבר לא מבלפור, איזו הנאה לכתוב זאת!) יאכל את הדייסה שבישל? ישחרר את הפוליטיקה בישראל ואת הליכוד מנוכחותו הרעילה? נסה משהו אחר מסתם אמטישמיות

96.

95.

האפסים כל הזמן מרגישים מאוימים.למה?כי הם לא מספקים את הסחורה.תחוקקו,הוא יזוכה,ואנחנו נתהפך עליכם.ברגע שהסקרים יראו קרבה ל40 מנדטים, תבינו ותפנימן ותתכוננו לעזוב.

comment-2-comment

מפלגת מיץ של הזבל

94.

93.

92.

91.

90.

comment-2-comment

וכם המפיה שולחים נוכלים להפיץ עליו שקרים, מה שאתם רואים הכל אחיזת עיניים ועלילות שוא, הם כל ים רק מחליפים את הציורים, הכל בכדי שיחשבו אותם הכי טובים.

comment-2-comment

comment-2-comment

אלקין לפחות לא בעל רשת איש,לא להשוות לביבי.

89.

אלקין מאותרג בתקשורת. כל אחד שמנהל רומן עם העובדת שלו דינו מאסר!!! אבל לאלקין מותר, הוא הלך נגד נתניהו!!!

88.

אלקין אתה דומה לזאב גוסס בקרוב הקדוש ברוך הוא ישלם לך כיפליים

87.

comment-2-comment

86.

comment-2-comment

זה יהרוס אותנו מבפנים הרבה יותר מאשר ראש ממשלה כזה או אחר, את ממשלה ימנית או שמאלית...תחשוב על זה לעומק. מה הכי הופך אותנו לחלשים מול האויבים?????

85.

אלקין, מייצג את היהודון הגלותי. כיהודיה, אני מרשה לעצמי לומר זאת, יהודונציק רוסי. התגובה בטוח לא תפורסם.

comment-2-comment

84.

המשיכו בהרזת הגם ההדדית.

83.

אשפה

82.

רק חסר חצקון על האף דמות בוגדנית ופתלתלה שממנה שום פתרון לא יגיע רק ריב ומדון

81.

לא ראוי לחבוש כיפה

80.

79.

כדי.למחוק.לאלטר.שחיטות.ממשלתית חובה.לחוקק.חוק.בכנסת.ישראל.חייכ.עים.תיקים.פליליים.אינו.יכול.להיות.לא.ראש.ממשלה.ולא.חייכ.היחידי.שיש.לו.עומץ.הו.שר.המשפטים.גדעון.סער.כול.הייתר.דיברו.הרבה.מאוד.נגד.ביבי.עים.תיקים.פליליים שמגיע.הרגע.לחוקק.חוק.שיחסל.את.השחיטות.בכנסת.ישראל.הם.מפחדים.בנידון.מי.שמבטיח.לעם.לפני.הבחירות חייב.לקיים.חוק.נגד.שחיטות.ממשלתית.כדי.לתת.דוגמה.לכו.הדור.הצעים.ולכול.העם

comment-2-comment

78.

ביביסטים נובחים כלבים נובחים שיירה עוברת

comment-2-comment

77.

76.

יתכן. אבל כאשר הרוע יוצא מאדם מבריק זה ממש מסוכן. אין לו גבולות. אין יושרה. יש רק תחבולות....

75.

74.

73.

72.

71.

70.

תגידו,מי שבגד במלגה פעם אחת,בוגד גם בשניה,ואז בוכג גם בשלישית. אוטו טו טו יבגוד ברביעית.גדעון סער אולי עשית ניתוח לייזר,אבל זה לא עזר כי אתה לא רואה את זה

69.

68.

comment-2-comment

comment-2-comment

ראיס לבן..כץ מרוסיה..יולי..מאוקרינה..או ברקת מגליציה..הליכוקניקים חייבים לבנבן לסגוד לו..עיין ערך הסגול.

67.

צריכים למצוא לשיקלי ג'וב כדי להוציא אותו מהכנסת עם החוק הנורווגי ואז להעביר את סט החוקים שיוציאו את ביבי מהפוליטיקה. יחד עם ביבי יפרשו כל הלקקנים שמורידים את רמת ה-IQ בכנסת.

comment-2-comment

66.

הם עברו הרבה גבולות.הוא לא ישכח את זה לעולם.

65.

64.

נוכל! אדם בהמה מהזן הגרוע ביותר

63.

62.

61.

60.

59.

58.

לאחל להם, אמן, שיתרסקו, יחנקו ושישלמו כל אחד מהם מחיר אישי הכי קשה כי נגרם נזק רב לעם ישראל שלא אשם בכלום!!!!!!!

57.

שמנסה שוב להמציא שעיר לעזאזל למחדלי ההצבעה שלו, בו פגעו אנשיו בביטחון המדינה ובזכותן של קורבנות האונס. אין חדש, לקיחת אחריות היא איננה מנתו של הליכוד, אבל האשמת אחרים במחדליו, נרטיב ידוע הוא.

56.

שמנסה שוב להמציא שעיר לעזאזל למחדלי ההצבעה שלו, בו פגעו אנשיו בביטחון המדינה ובזכותן של קורבנות האונס. אין חדש, לקיחת אחריות היא איננה מנתו של הליכוד, אבל האשמת אחרים במחדליו, נרטיב ידוע הוא.

55.

55.

54.

יש מתחרה לביבי.אלקין. ביבי צרחך להבין שיש אנדים חכמים ממנו

53.

הצבעת ביביזם עכשיו תסקרי רק ביביזם. כלומר שום קשר למציאות.

53.

52.

התבססות של גורמים המבישים את השם ליכוד עסקנים נטו יש ספק ש אם היה מקום ב מפלגה קומוניסטית ביבי לא היה בפנים ברור כשמש יתרה מכך הוא היה נושא הדגל של צאוצסקו והגברת אבל מה לעשות מר ארנס שמע על בחור מוכשר ומובטל ו צרף אותו

comment-2-comment

לא רק בגין

51.

comment-2-comment

תתייבשו באופוזיציה..חחחחחחחחחחחחחח

50.

האידאולוגים הגדולים סער ואלקין פרשו מהליכוד מטעמים אישיים של אגו וכפו ממשלת מחדל על ישראל.

comment-2-comment

מאיפה החוצפה להגיב שטות כזו

49.

נחזיר לו מנת אפיים והוא נראה חולה אלקין לך לבדיקות אתה עלול למות בכל רגע ואני לא כותב משנאה חלילה לך תנוח או לך ללמוד תורה מצבך קשה באבחנה שאני רואה

48.

אין מה לעשות השינאה מעוורת

47.

שנדחף לפוליטה ולא נותן כל ערך חוץ מתככים וגועל. בוזזזזזזזזזזזז

46.

הוא חמור

45.

44.

43.

מ.ח.ל מ.ח.ל לעולם

42.

זאב אלקין. רק ביכולות הגדולות שלך להביא.לסוף הקריירה הפוליטית של מושחתיהו ולהביא גאולה למדינה ולעם ישראל

comment-2-comment

41.

זאב אלקין. רק ביכולות הגדולות שלך להביא.לסוף הקריירה הפוליטית של מושחתיהו ולהביא גאולה למדינה ולעם ישראל

40.

אלקין איש נאלח

39.

רוכבים כולם על השנאה לנתניהו

comment-2-comment

38.

מר אלקין עשה ככל יכולתך, לנטרל את הנוכל ביבי ולהוציאו מחוץ למעגל הפוליטי-בהצלחה.

37.

36.

35.

34.

comment-2-comment

"התגשמות הרוע" שהמוח האנושי מסוגל להמציא.

33.

לפחות שיוריד את הכיפה בבחירות הבאות הוא וסער נעלמים כל הסקרים הם לא עוברים את אחוז החסימה הם כבר בלחץ מזה תתחילו לשרת את העם במקום לחשוב על ביבי כל הזמן

comment-2-comment

32.

העימות שאשתו עברה עם הפעילים והילדים שהיו בבית באותה העת, הוא הטריגר שגרם לאלקין לרצות "נקמה"!

31.

חבורה של אוכלי חינם.. ראו כיצד הוא מחייך... רכב על חשבוננו. טלפון על חשבוננו. בריאות פנסיה ומה לא... שיפרק את התחת של אשתו.....

comment-2-comment

התחת שווה?

comment-2-comment

30.

עצות אחיתופל של אלקין לא יחזיקו מים

29.

28.

comment-2-comment

אין שכל אין בעיות

27.

ביבי לכלא. ישראל תנצח

26.

25.

comment-2-comment

comment-2-comment

comment-2-comment

אתה בבון?

comment-2-comment

לפי תשובתך חשוב שאתה ושכמוך לא יהיו אזרחים במדינתנו

24.

הפייק דתי גם עובר על לאו "לא תשנא אחיך בלבבך..."

comment-2-comment

comment-2-comment

אצלו הכל כשר ביביסט שלא יודע לחשוב.

23.

22.

21.

21.

אנשים שפלים.. תמיד יהיו וישארו הערב רב של הפוליטיקה. סער ואלקין ‏‪ירקו לבאר שממנה הם שתו.. שני מגעילים

20.

ביבי כבר לא רלוונטי, והגיע הזמן להבריא את המערכת הזאת

19.

comment-2-comment

19.

18.

18.

17.

האדם הזה מגעיל אותי. מניפולטור

16.

האשמות נגד אלקין זה רק הכיסוי להשתוללות שלהם

16.

comment-2-comment

אדם נאלח

comment-2-comment

15.

אלקין אתה רפוי טובה אכלת ושבעת יותר מדי ושמח ישורון ויבעט חברך העקרב יותר גרוע מלטף הערבי גם בבתו מוכר המדינה העיקר הנקמה ביבי אן דבר הנקמה תגיע מלמעלה

comment-2-comment

המטרה מקדשת את כל האמצעים ,הליכוד של היום אינו הליכוד של בגין ושמיר ,אלא אוסף של לקקנים שכל תפקידם להתרפס בפני חבר הכנסת נתניהו וחובה לפרק אותם

14.

מלחמה בביבי נתניהו אין משמעה מלחמה במפלגת הליכוד. כאשר הרודן הצבוע, מוכר מדינת ישראל לטובת האינטרס האישי שלו, יעזוב את הליכוד לנפשו, אלקין, סער והאחרים ישמחו לחזור לבית שלהם. את, כמו רבים אחרים בתקשורת, עובדת ככתבת חצר של אותו נתניהו, ועושה ספינים על בסיס שבועי שמשרתים את הבלבול בקרב הציבור. הליכוד זה לא נתניהו. הליכוד עוד יחזור להיות מה שהיה פעם, עם מנהיגיו הגדולים. על אפו וחמתו של האיש שאת מלקקת לו בלי הפסק

comment-2-comment

מושחתיהו בוגדניהו הוא היסטוריה. כדאי שתחפשי לך חצר אחרת כי עיתונאית לא היית אף פעם

13.

12.

11.

הכל מנקמה אישית אך אחד לא יפרוש כי אין לכם מה לתת להם

11.

רגב, אוחנה, אמסלם, מיקי זוהר, שיכפולי רגב מחומצנות, שיכפולי רגב פסאודו-אינטלקטואליות... הכל לפח עם ביבי

10.

9.

ליכוד יש רק אחד כל השאר כהנדוף רוח כך ירדפו מאמין שעוד כמה זמן מעט ישאלו מיהו זה זאב אלקין ואין יודע

comment-2-comment

8.

חירבו את המדינה, אין שלום או סיכוי לשלום אין דירה או סיכוי לדירה החרדים והערבים יתגברו אלקטורלית על כולנו עקב מדיניות הקיצבאות אפשר להמשיך לגבי מצב התשתיות, התחבורה וכו' אבל אין טעם באמת.

7.

comment-2-comment

comment-2-comment

6.

comment-2-comment

comment-2-comment

תשובתך המתלהמת מסבירה למה צריך לשלול לאחד כמוך אזרחותו.

5.

4.

איש לא ראוי.... קופי של האדריכל השקר גדעון. העם יעניש אותם בהקדם ויסלקם מהזירה

comment-2-comment

comment-2-comment

הודיעו מראש שלא יהיו בממשלת נהנתניהו/ מי שרוצה את נהנתניהו כראש ממשלה שלא יצביע להם? מי שהצביע להם, זה מה שהוא רוצה, בעיקר ליכודניקים שנימאס להם מנהנתניהו ומשפחתו וקלטו שצריך לעשות הכל על מנת להחליפו.

3.

עוד יבוא יומך.בוגד מנוול...

2.

ומה אלקין ישיג- הרי גם מה שהוא "ישיג" לא יהיה בגלל חוכמתו כי רבה או "כישרונו" הפוליטי- בסופו של דבר כל עברת הזעם של נאמני הליכוד תופנה כלפיו וכלפי חבריו להעלימם מן הכנסת.

1.

לכל התגובות
0
מצב לילה
מצב לילה